PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه تبديل متن هايي كه از ديتابيس خوانده ميشوند به لينك و ....

khark11
05-02-2009, 12:21
من ميخوام يه فروم طراحي كنم كه براي تاپيك هام يه جدول تو ديتابيسم در نظر گرفتم و تو صفحه اول سايت اين ليست نام تاپيك ها هستش كه نمايش داده ميشه،
حلا يه كاربري كه اومد صفحه اول و از يه تاپيك خوشش اومد بايد روش كليك كنه تا بره به اون تاپيكه،حالا ميخوام بدونم چطوري ميشه يه كاري كرد كه تاپيك ها كه خونده ميشن به صورت لينك نمايش داده بشن، و اصلا به كجا بايد لينك بشوند.
ما كه نميتونيم به ازائ هر تاپيك يه صفحه جداگانه طراحي كنيم پس بايد يه صفحه داشته باشيم كه از ديتابيس اطلاعات توش بارگذاري بشه، حالا ميخوام بدونم اين تاپيك هايي كه تو صفحه اول هستش چطوري بايد لينك بشن و به چه صفحه اي بايد ارجاع داده بشن،منظورم اينه كه از كجا بفهمم كه كاربر رو كدوم لينك كليك كرده و چطوري وقتي سايت حين كار هستش ميتونم يه دستور select به صورت پويا آماده داشته باشم كه مثلا نام تاپيك رو در اون دستور سلكت بشه عوض كرد؟؟

آيا ميشه از رويه هاي ذخيره شده يا همون Stored Procedure استفاده كرد؟؟
خواهش ميكنم كمكم كنيد به كمك فوري نياز دارم، ممنون ميشم ازتون

ضمنا من با دات نت زياد سايت طراحي كردم و كار با ديتابيس رو هم بلدم و تخصصي SQL Server رو بلدم.

.: محمد :.
05-02-2009, 18:24
من می گم از سیستم آماده استفاده کن ! :34:

khark11
07-02-2009, 16:21
دردم اينه كه نميتونم ديگه، آخه اين پروژه يكي از بچه هاست كه ميخواد بده تحويل استادش و از من خواسته كه واسش طراحيش كنم:41:

David.Jn
07-02-2009, 18:22
من .Net کار نکردم نمیدونم شما هم .NET میخوای یا با php !!!
نمیدونم برنامه نویسی وب بلدی یا نه
در هر صورت اصولش اینه(واسه لینک شدن عناوین تاپیک) که باید اطلاعاتی که از دیتابیس خوندی رو بزاری تو تگ html ( تگ a ) بعدش واسه اینکه بخوای محتویاتشو نمایش بدی همون لینک رو تبدیل به کوئری استرینگ میکنی (در موردش یه سرچ کوچولو بزن متوجه میشی) حالا وقتی صفحه ریدایرکت شد به یه صفحه دیگه یا همون صفحه با GET میگیریش و id ای که تو کوئری استرینگ قرار دادی رو که با GET گرفتی، میاری و تو کوئری ای که از بانک میخوای بگیری قرار میدی و الی ماشالله ...

آيا ميشه از رويه هاي ذخيره شده يا همون Stored Procedure استفاده كرد؟؟

اصلآ ربطی به این موضوع نداره.

khark11
08-02-2009, 09:17
اين تبديل كردنش به كوئري استرينگ به چه صورته؟؟
نميتونم تصورش رو بكنم چطوري صد تا لينك رو وقتي مقصد همش يه جاس چطوري بايد كنترل بكنم، خوب من كه نميتونم هر كي يه تاپيك جديد زد يه صفحه هم براش طراحي كنم پس مجبورم يه صفحه واسه نشون دادن همه تاپيكام داشته باشم كه اطلاعات رو از ديتابيسم بخونه، حالا تو صفحه اول كه لينك تاپيك ها هستش من چطوري متوجه بشم كه رو كدوم لينك كليك شده كه من اطلاعات اون ركورد مربوط به اين لينك رو بخونم؟؟

من وي بي دات نت و اي اس پي كار مي كنم

.: محمد :.
08-02-2009, 18:40
اینجا زیاد کسایی بودن که پروژه می خواستن ! اما هیچکدوم هیچ کاری نتونست بکنه !

David.Jn
08-02-2009, 22:48
اینجا زیاد کسایی بودن که پروژه می خواستن ! اما هیچکدوم هیچ کاری نتونست بکنه !
من که ندیم ایشون پروژه خواسته باشن فقط راهنمایی میخوان

اين تبديل كردنش به كوئري استرينگ به چه صورته؟؟
ببین دوست عزیز همین آدرس این تاپیک رو نگاه کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این لینک یه کوئری استرینگه
شما برای هر عنوان تاپیک که از بانک میخونید باید یه id هم برای اون بخونید (که این id منحصر بفرده)
حالا میای جلوی عبارتی که بعد از علامت سوال قرار میگیره همون id رو مینویسید.
و در زمان تحویل گرقتن با متد GET همین id رو اعمال میکنید تو کوئری و خروجی بر حسب اون id نشون میدید.
در ضمن عبارتی که قبل از علامت ? قرار میگیره همون نام فایلیه که قراره این id رو تحویل بگیره.
حالا شاید تو .Net یه کمی فرق کنه ولی اصولش همینه.

Ultimator
09-02-2009, 11:44
من که ندیم ایشون پروژه خواسته باشن فقط راهنمایی میخوان

ببین دوست عزیز همین آدرس این تاپیک رو نگاه کن:

این لینک یه کوئری استرینگه
شما برای هر عنوان تاپیک که از بانک میخونید باید یه id هم برای اون بخونید (که این id منحصر بفرده)
حالا میای جلوی عبارتی که بعد از علامت سوال قرار میگیره همون id رو مینویسید.
و در زمان تحویل گرقتن با متد GET همین id رو اعمال میکنید تو کوئری و خروجی بر حسب اون id نشون میدید.
در ضمن عبارتی که قبل از علامت ? قرار میگیره همون نام فایلیه که قراره این id رو تحویل بگیره.
حالا شاید تو .Net یه کمی فرق کنه ولی اصولش همینه.
فرقش :

از request.querystring استفاده میکنیم ! 

حالا اون لینکهایی که به تاپیکها منتهی میشن میتونن اینطوری ساخته بشن 

که این منغیرها میتونن مقادیر دیتابیس باشن که حالا هر طور که دیتا رو میخونید ( مثلا با حلقه while نشون میدین یا  datalist , repeater یه ذره تفاوت دارن که امیدوارم بلد باشین 

khark11
09-02-2009, 16:30
فرقش :

از request.querystring استفاده میکنیم !

حالا اون لینکهایی که به تاپیکها منتهی میشن میتونن اینطوری ساخته بشن

آقا دستت درد نكنه، خيلي مفيد بود ديگه كامل فهميدم كه بايد چيكار كنم.:20:

از همه بچه هايي كه با نظراتشون راهنمايي كردن متشكرم.
يه سوال ديگه هم دارم اميدوارم نگين پر رو شده.
من ميخوام يه سري اطلاعات مثه نام كاربري و از اين جور چيزا رو با كمك برقراري جلسه (Session) بين صفحات جابه جا كنم. بلدم چطوري اينكارو بكنم. اما ميخوام بدونم اين بهترين روش براي اين كار هست يا نه؟:13:

Ultimator
09-02-2009, 17:21
خب این چیزا لازمه که امن باشن ! مگه نه ؟! کوئری استرینگ که نمیشه ! دیده میشه هرچقدم که انکود کنین کافی نیست ! 
هایدن فیلد و ویو استیت هم قابل دیدنه 
کوکی هم هست ولی کوکی واسه save کردن اطلاعات بری دفعه بعد استفاده میشه 
دیگه همین سشن بهترین راه میمونه دیگه ! 
البته میتونین از دیتابییس هم استفاده کنید ولی همین سشن به نظرم مناسبه 
ضمنا سشن این مقادیر رو نگه میداره برای زمان مشخص بقیه روش ها فقط یک دفه کارایی دارن ! 

khark11
11-02-2009, 09:07
آقا خيلي دمت گرم:10:
پس همون سشن رو انتخاب مي كنم، به نظر خودمم بهترين روش بود. حالا كه شما تاييد كردين ديگه مطمئن شدم.