PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تو رو خدا كمكم كنيد سيستمم ديوونه شده

saeed4055
05-02-2009, 09:30
اين مشخصات سيستم منه
cpu intel e8400
ram 2*1g kingmax 1066
hard 320 samsung
motherboar asus p5q
چهار روز پيش وقتي dvd كار گذاشتم رستارت كرد و ديگه بالا نيومد تا روز بعدش كه دوباره خوب شد
ديشب دوباره رستارت كرد و يك صفحه سياه با يك چشمك زن مياد و ويندوز بالا نمياد
امروز دوباره خوب شد ولي وقتي خواستم برم تو اينترنت دوباره رستارت شد و همون صفحه سياه اومد و ديگه ويندوز بالا نمياد
ايراد از چيه؟

alborz_k
05-02-2009, 15:09
اين مشخصات سيستم منه
cpu intel e8400
ram 2*1g kingmax 1066
hard 320 samsung
motherboar asus p5q
چهار روز پيش وقتي dvd كار گذاشتم رستارت كرد و ديگه بالا نيومد تا روز بعدش كه دوباره خوب شد
ديشب دوباره رستارت كرد و يك صفحه سياه با يك چشمك زن مياد و ويندوز بالا نمياد
امروز دوباره خوب شد ولي وقتي خواستم برم تو اينترنت دوباره رستارت شد و همون صفحه سياه اومد و ديگه ويندوز بالا نمياد
ايراد از چيه؟
سلام. dvd رو با درگاه ide وصل کردین یا sata؟ اگه می شه یک کم بیشتر توضیح بدین که سیستمتون چه جوری می شه؟؟

saeed4055
05-02-2009, 17:06
سلام. Dvd رو با درگاه ide وصل کردین یا sata؟ اگه می شه یک کم بیشتر توضیح بدین که سیستمتون چه جوری می شه؟؟
رايترم سامسونگه با پورت ساتا
فقط يكبار با رايتر اينطور شده
الان حدود دو هفته هست كه چند روز خوبه و يك روز خراب ميشه
قبلا ايرادش اين بود كه سه ثانيه بعد از زدن دكمه روشن شدن يك لحظه سكته ميكرد و دوباره ادامه ميداد ولي اصلا مانيتور فعال نميشد
چند ساعت بعد خوب ميشد ولي دوباره چند روز بعد خراب ميشد
اين دفعه وسط كار كردن رستارت ميكنه و در حين بالا اومدن يك صفحه سياه چشمك زن مياد و ميمونه
الانم دوباره درست شده
من چند وقت پيش تايمينگ رم رو عوض كرده بودم ولي دوباره گذاشتمشون سر حالت اولي
ممنون ميشم راهنماييم كنين

alborz_k
05-02-2009, 17:11
رايترم سامسونگه با پورت ساتا
فقط يكبار با رايتر اينطور شده
الان حدود دو هفته هست كه چند روز خوبه و يك روز خراب ميشه
قبلا ايرادش اين بود كه سه ثانيه بعد از زدن دكمه روشن شدن يك لحظه سكته ميكرد و دوباره ادامه ميداد ولي اصلا مانيتور فعال نميشد
چند ساعت بعد خوب ميشد ولي دوباره چند روز بعد خراب ميشد
اين دفعه وسط كار كردن رستارت ميكنه و در حين بالا اومدن يك صفحه سياه چشمك زن مياد و ميمونه
الانم دوباره درست شده
من چند وقت پيش تايمينگ رم رو عوض كرده بودم ولي دوباره گذاشتمشون سر حالت اولي
ممنون ميشم راهنماييم كنين
خب . من قبلأ این مشکل رو داشتم!! همین جوری بود تا این که یه روز دیگه روشن نشد!!!:31:
شما اول تنظیمات بایئس رو به حالت دیفالت برگردون و بعدش بایوس رو با جدید ترین نسخه به روز کن ، ببین درست می شه و یا نه! اگه دیدی که باز مشکل داری ، ببرش گارانتی برای تعویض !!! چون این مشکل به یک اپیدمی در مادربرد های asus p5q تبدیل شده!!
البته اگه دقت کنی ، این مشکلات زمانی به وجود می اد که کیس رو از برق بکشی و بعد وصل کنی!!!

saeed4055
05-02-2009, 19:30
خب . من قبلأ این مشکل رو داشتم!! همین جوری بود تا این که یه روز دیگه روشن نشد!!!:31:
شما اول تنظیمات بایئس رو به حالت دیفالت برگردون و بعدش بایوس رو با جدید ترین نسخه به روز کن ، ببین درست می شه و یا نه! اگه دیدی که باز مشکل داری ، ببرش گارانتی برای تعویض !!! چون این مشکل به یک اپیدمی در مادربرد های asus p5q تبدیل شده!!
البته اگه دقت کنی ، این مشکلات زمانی به وجود می اد که کیس رو از برق بکشی و بعد وصل کنی!!!
مادربرد بايد تعويض بشه؟
يعني چون من بايوس رم رو عوض كردم مادربرد خراب شده و بايد بايوس اپديت بشه؟
ممنون

alborz_k
05-02-2009, 21:24
مادربرد بايد تعويض بشه؟
يعني چون من بايوس رم رو عوض كردم مادربرد خراب شده و بايد بايوس اپديت بشه؟
ممنون
نه!! کلأ بایوس بعضی از این مادربرد ها ایراد دارند و این جور مشکل ها رو به بار میارن!!! البته ممکنه که ایراد از یک جای دیگه باشه. ولی هر چی باشه ، نه تقصیر شماست و نه شما می تونی درستش کنی!

saeed4055
05-02-2009, 22:18
همون طور كه گفتم من تايمينگ رم رو عوض كرده بودم و ويندوز بالا هم اومد ولي دفعه بعد نوشت كه اوركلاك شكست خورده و منم تنظيمات رو به حالت ديفالت در اوردم و همچنين يك پورت سريال براي مودم اكسترنال نصب كردم و الانم مودم به خوبي كار ميكنه
ممكنه ايراد از پورت و يا رم باشه و قطعه اي به خاطر اين كارها خراب شده باشه؟
ممنون

alborz_k
05-02-2009, 22:30
همون طور كه گفتم من تايمينگ رم رو عوض كرده بودم و ويندوز بالا هم اومد ولي دفعه بعد نوشت كه اوركلاك شكست خورده و منم تنظيمات رو به حالت ديفالت در اوردم و همچنين يك پورت سريال براي مودم اكسترنال نصب كردم و الانم مودم به خوبي كار ميكنه
ممكنه ايراد از پورت و يا رم باشه و قطعه اي به خاطر اين كارها خراب شده باشه؟
ممنون
نه ، اصلأ منطقی نیست که یک مادربرد اون هم ساخت ایسوس یه خاطر یک تایمینگ اشتباه رم آسیب ببینه!!!
این از اون ایراد هایی هست که تو خود قططعات وجود داره و بعد از مدتی خودش رو نشون می ده!

saeed4055
05-02-2009, 22:40
نه ، اصلأ منطقی نیست که یک مادربرد اون هم ساخت ایسوس یه خاطر یک تایمینگ اشتباه رم آسیب ببینه!!!
این از اون ایراد هایی هست که تو خود قططعات وجود داره و بعد از مدتی خودش رو نشون می ده!
يعني اگه با اپديت بايوس درست نشد بمونم تا ايرادش بيشتر بشه و بعد با تعويض قطعاتي مثل رم و يا هارد مشكل رو پيدا كنم و قطعه رو عوض كنم؟
راستي وقتي ويندوز بالا نمياد هر تغييري كه توي كيس ميدم ويندوز بالا مياد
مثلا يكبار پورت سريال رو ميكشم خوب ميشه . بعدا كه خراب شد پورت usb رو ميكشم درست ميشه و الان هر دو نصبن و درسته
چكار كنم؟
ممنون دوست عزيز

alborz_k
06-02-2009, 00:09
يعني اگه با اپديت بايوس درست نشد بمونم تا ايرادش بيشتر بشه و بعد با تعويض قطعاتي مثل رم و يا هارد مشكل رو پيدا كنم و قطعه رو عوض كنم؟
راستي وقتي ويندوز بالا نمياد هر تغييري كه توي كيس ميدم ويندوز بالا مياد
مثلا يكبار پورت سريال رو ميكشم خوب ميشه . بعدا كه خراب شد پورت usb رو ميكشم درست ميشه و الان هر دو نصبن و درسته
چكار كنم؟
ممنون دوست عزيز
آره. البته ممکنه که مشکلت اون قدر ها هم اساس نباشه. کلأ زم ها خیلی حساسند . یک باز بازشون کن و تمیزشون کن و دوباره دونه دونه ببندشون!!! شاید مشکل از اون ها باشه!

webamin
07-02-2009, 00:44
سلام
من خودم یه گروه خدماتی رایانه دارم تا حالا خیلی به این مورد برخوردم توی ایسوزا طبیعه با تنظیمات بایوس حل میشه اگه نشد آپش کن و دیگه ایسوز نخر //... راستی مشکل برق هم بی تاثیر نیست

saeed4055
08-02-2009, 23:04
سيستمم در اين 2 روز چند بار هنگ كرد و چند بار هم رستارت كرد
يك رم 512 با باس 666 از دوستم گرفتم بازم هنگ ميكرد و حتي يك دفعه صفحه آبي اومد و سريع خودش رفت و رستارت كرد
پس فكر كنم ايراد از رم نيست
به نظرتون بايوس مادربرد رو آپديت كنم؟
ممكنه ايراد از گرافيك يا cpu باشه؟
لطفا راهنمايي كنين
ممنون