PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [b]من کمک می خوام. کمک خیلی خیلییی فوری[/b] بازی منچ

javidlotfi
04-02-2009, 01:49
من کمک می خوام. کمک خیلی خیلییی فوری. یه پروژه دارم. باید بازی منچ بسازم.فقظ تونستم صفحه بازی رو طراحی کنم. مشکل من رو تاس و مهره های بازیه.

1) هیچی از فلش نمی دونم ولی نقاشیم خوبه!!! 2) تو صفحه بازی می خوام یه شکل تاس بذارم تا وقتی روش کلیک میشه، یه عدد رو تصادفی نشون بده.( کد رندوم رو هم ندارم) 3) نمی خوام بازی قانون مند باشه. یعنی میخوام وقتی رو تاس زدیم و یه عددی رو نشون داد، با موس بریم روی مهره (که مثلا دایره شکل باشه)و با دراگ کردن بشه اونو حرکت داد. یعنی حتی بشه مهره های رنگ های دیگه رو هم حرکت داد. در واقع من 16 تا دایره می خوام که با موس قابل حرکت دادن باشن(بدون توجه به نوبت بازیکن یا عدد تاس) . یعنی اینجوری میشه تو بازی، (مثل بازی روی کاغذ ) تقلب هم کرد.
"شرمنده اگه این درخواست رو جاهای دیگه هم مطرح می کنم.آخه خیلی خیلی لازم دارمو آخر ترممه و پروژم هنوز آماده نیست :(("
01425225757-09357296320

javidlotfi
05-02-2009, 02:08
من کمک می خوام. کمک خیلی خیلییی فوری. یه پروژه دارم. باید بازی منچ بسازم.فقظ تونستم صفحه بازی رو طراحی کنم. مشکل من رو تاس و مهره های بازیه.

1) هیچی از فلش نمی دونم ولی نقاشیم خوبه!!! 2) تو صفحه بازی می خوام یه شکل تاس بذارم تا وقتی روش کلیک میشه، یه عدد رو تصادفی نشون بده.( کد رندوم رو هم ندارم) 3) نمی خوام بازی قانون مند باشه. یعنی میخوام وقتی رو تاس زدیم و یه عددی رو نشون داد، با موس بریم روی مهره (که مثلا دایره شکل باشه)و با دراگ کردن بشه اونو حرکت داد. یعنی حتی بشه مهره های رنگ های دیگه رو هم حرکت داد. در واقع من 16 تا دایره می خوام که با موس قابل حرکت دادن باشن(بدون توجه به نوبت بازیکن یا عدد تاس) . یعنی اینجوری میشه تو بازی، (مثل بازی روی کاغذ ) تقلب هم کرد.
"شرمنده اگه این درخواست رو جاهای دیگه هم مطرح می کنم.آخه خیلی خیلی لازم دارمو آخر ترممه و پروژم هنوز آماده نیست :(("
01425225757-09357296320

چرا هیچکس جواب منو نمیده؟:41:

javidlotfi
07-02-2009, 02:15
41 نفر بازدید کننده، هیچکس نمی تونه کمک کنه؟ چرا همه جواب می گیرن الا من؟ مگه در خواست من خیلی مشکله؟ بخدا نیاز دارم. دارم مشروط می شم :41:

شلغم نپخته
07-02-2009, 15:40
سلام
بدون شک در اکشن اسکريپت چنين چيزي وجود داره. اما من برنامه نويسي شو به خوبي بلد نيستم. نمي دونم چرا بقيه دوستان جواب نميدن.
من براي مشکل شما يه راهي دارم.
اين فايل رو درست کردم دانلود کنيد اگر بدرتون مي خوره بگيد تا سورسش براتون بزارم.
يک کيلوبايت

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شلغم نپخته
07-02-2009, 15:45
البته به هر نحوي که بخوايد مي تونيد ويرايش کنيد.
مي تونيد براش تصوير تاس بزاريد و براي ضربه زدنش هم ميشه تاس بچرخه و يک عدد رو اتفاقي انتخاب کنه.

javidlotfi
08-02-2009, 02:13
ااقا ممنون. من فردا جوابو ميدم بهتون. الان به كامبيوتر دسترسي ندارم. با كوشي موبايل دارم فرومو جك مي كنم. خيلي لطف كردين. ممنون . اميدوار شدم. حالم كرفته بود جرا كسي جواب نميده. فايلو دانلود ميكنم الان.كنجكاوم ببينم جيه. بازم ممنون تا فردا.

شلغم نپخته
08-02-2009, 12:53
لطفا بگيد که بازي چطور بايد باشه؟
داراي هوش مصنوعي باشه يا نه؟

mhm5000
08-02-2009, 17:14
سلام...
در وبلاگ نظر داده بوديد- --------
من دقيق نفهميدم قضيه از چه قراره؟
يكم واضح بنويسيد + براي اينكه راحت بشه خوندش يه enterي هم وسطش بديد!
در ضمن يه بازي منچ بود، دانلود كردم هر موقع آپلود شد ميزارم ببينيد...

javidlotfi
09-02-2009, 01:05
لطفا بگيد که بازي چطور بايد باشه؟
داراي هوش مصنوعي باشه يا نه؟

نه لازم نیست هوش مصنویی داشته باشه.
تمام بازی کنان این بازی کاربر های پشت کامچیوتر هستن. اصلا کامپیوتر بازیی انجام نمیده.

ببینید. شما یک صفحه منچ رو در نظر بگیرید که توی هر گوشش 4 تا دایره (به عنوان مهره) قرار داره. می خوام این مهره ها وقتی که با موس روش کلیک می شه و کشیده می شه، حرکت داده بشن( به حالت دراگ).

مثال می زنم: آیکون های روی دسکتاپ رو چطور می شه جابجا کرد؟ می خوام به همین صورت باشه.

اصلا نمی خوام حرکت مهره ها وابسته به عددی که تاس نشون می ده باشه.
یعنی مهره ها آزادانه جابجا بشن. اینجوری تو بازی تقلب هم میشه کرد. مثلا تاس عدد 5 می ده، ما مهره رو دراگ می کنیم و 6 تا خونه بعد ول می کنیم!

javidlotfi
09-02-2009, 01:18
سلام...
در وبلاگ نظر داده بوديد- --------
من دقيق نفهميدم قضيه از چه قراره؟
يكم واضح بنويسيد + براي اينكه راحت بشه خوندش يه enterي هم وسطش بديد!
در ضمن يه بازي منچ بود، دانلود كردم هر موقع آپلود شد ميزارم ببينيد...

ممنون. بازی منچ فلش زیاد دانلود کردم ولی همشون هوش مصنویی داشتن.
یکیشون خیلی قشنگه. سه بعدیه.
از این آدرس با حجم تقریبی 1.8MB:

javidlotfi
09-02-2009, 01:38
البته به هر نحوي که بخوايد مي تونيد ويرايش کنيد.
مي تونيد براش تصوير تاس بزاريد و براي ضربه زدنش هم ميشه تاس بچرخه و يک عدد رو اتفاقي انتخاب کنه.

تشکر. آره این عالیه. اعداد رو رندوم نشون می ده یا خودتون تا یه حدی تعیین کردین؟ اگه رندوم باشه عالیه.
روی این تاس فقط یه بار میشه کلیک کرد. حالا می خوام به صورت یه دکمه باشه و بشه بازم روش کلیک کرد تا عدد بعدی رو بشه دید.
من یه صفحه برای منچ آماده کردم. لطف می کنین تاس رو توش بسازین؟ (لازم نیست حتما شکل تاس و چرخشش باشه).
شبیه همین که لطف کردین برام ساختین باشه، فقط به صورت یه دکمه مربع که بشه به دفعات روش کلیک کرد و عدد نشونمون بده.
من حتی یه دکمه هم نمیتونم بسازم نمی دونم چرا این پروژه رو قبول کردم!!! Vb و ++c تا یه حدی آشنایی دارم. ولی از فلش هیچی نمی دونم!!:41:
یه ماشین حساب هم تو vb نوشتم بعد میذارم ببینین راست میگم. اونقدرام چیز نیستم!!!:2:

این لینکشه. شکل مهره ها رو ، روی یه مهره قرمز توی صفحه مثال زدم. می خوام مهره ها این شکلی باشن:

شلغم نپخته
09-02-2009, 12:08
نه لازم نیست هوش مصنویی داشته باشه.
تمام بازی کنان این بازی کاربر های پشت کامچیوتر هستن. اصلا کامپیوتر بازیی انجام نمیده.

ببینید. شما یک صفحه منچ رو در نظر بگیرید که توی هر گوشش 4 تا دایره (به عنوان مهره) قرار داره. می خوام این مهره ها وقتی که با موس روش کلیک می شه و کشیده می شه، حرکت داده بشن( به حالت دراگ).

مثال می زنم: آیکون های روی دسکتاپ رو چطور می شه جابجا کرد؟ می خوام به همین صورت باشه.

اصلا نمی خوام حرکت مهره ها وابسته به عددی که تاس نشون می ده باشه.
یعنی مهره ها آزادانه جابجا بشن. اینجوری تو بازی تقلب هم میشه کرد. مثلا تاس عدد 5 می ده، ما مهره رو دراگ می کنیم و 6 تا خونه بعد ول می کنیم!

با اين وجود کار که خيلي راحته؟
براتون سورسش مي زارم. فقط به من بگيد مي خوايد وقتي مهره بازي رو رها کنيد همون جا بمونه يا در جايگاه تعيين شده قرار بگيره. مثل ميزکار رايانه که اگه يکم چپ يا راست باشه وقتي ولش ميکني در جايگاه معيين قرار ميگيره؟

javidlotfi
10-02-2009, 00:45
با اين وجود کار که خيلي راحته؟
براتون سورسش مي زارم. فقط به من بگيد مي خوايد وقتي مهره بازي رو رها کنيد همون جا بمونه يا در جايگاه تعيين شده قرار بگيره. مثل ميزکار رايانه که اگه يکم چپ يا راست باشه وقتي ولش ميکني در جايگاه معيين قرار ميگيره؟
ایول :20: دقیقا می خواستم همین رو هم تو مرحله بعد بگم (چون دیگه خیلی تو ضیح داده بودم نمی خواستم قاطی پاطی شه!)
می خوام مهره ها همین خاصیت Align رو داشته باشه. یعنی خونه ها حالت ربایش مهره رو داشته باشن و وقتی مهره رو حرکت میدیم، هنگام رها کردن، توی همون خونه کشیده بشه و فیکسش بشه.
خیلی خیلی ممنون. نمیدونم چطوری تشکر کنم :10::10::10::10::10::10::10:

شلغم نپخته
10-02-2009, 13:32
سلام
اعداد تعيين شده نيستند بلکه به شکل اتفاقي انتخاب ميشن.
بنده در طراحي زياد قهار نيستم. اين چيزايي که بتون ميگم رو درست کنيد و بفرستيد برام. باقيش با خودم.
1. مهرهاتون رو کامل کنيد.
2. در يک fla ديگه تاس بکشيد و در کنارش حالت هاي ششگانه تاس را بکشيد(البته اگر مي خواهيد شماره ها روي تاس باشند و گرنه همون شماره هم ميشه)
3. اگر ميل داريد چرخشي هم وجود داشته باشه در يک fla يک چزخش تاس بکشيد.
4. براي استفاده ي دوباره خود تاس را فشار دهيم يا يک گزينه مبني بر دوباره کار کردن رو براي کاربر تعريف کنم.

javidlotfi
11-02-2009, 02:14
سلام
اعداد تعيين شده نيستند بلکه به شکل اتفاقي انتخاب ميشن.
بنده در طراحي زياد قهار نيستم. اين چيزايي که بتون ميگم رو درست کنيد و بفرستيد برام. باقيش با خودم.
1. مهرهاتون رو کامل کنيد.
2. در يک fla ديگه تاس بکشيد و در کنارش حالت هاي ششگانه تاس را بکشيد(البته اگر مي خواهيد شماره ها روي تاس باشند و گرنه همون شماره هم ميشه)
3. اگر ميل داريد چرخشي هم وجود داشته باشه در يک fla يک چزخش تاس بکشيد.
4. براي استفاده ي دوباره خود تاس را فشار دهيم يا يک گزينه مبني بر دوباره کار کردن رو براي کاربر تعريف کنم.
سلام.
مهره هاروکامل کردم، تاس رو هم کشیدم. هم متحرک هم ثابت. نمی دونم درسته یا نه. یعنی نمی دونم میشه روش کاری انجام داد یا نه. خدا کنه درست باشه. اگه نمیشه متحرک رو استفاده کرد بیخیالش. همون عدد رو هم بشه نشون بده خوبه.
برای استفاده بعدی هم خود تاس رو فشار بدیم.
فقط یه چیز دیگه. جایی که می خوام تاس قرار بگیره رو با یه ضربدر وسط صفحه منچ نشون دادم.
اینم فایل ها:

ممنون که کمک می کنین.:46:

شلغم نپخته
11-02-2009, 15:58
امروز که خيلي کار دارم
اگه خدا بخواد فردا (پنجشنبه) براتون درست ميکنم.

يا حق

javidlotfi
12-02-2009, 01:02
امروز که خيلي کار دارم
اگه خدا بخواد فردا (پنجشنبه) براتون درست ميکنم.

يا حق

باشه. ممنون. پس من منتظرم. واقعا منو نجات دادین.
تا فردا

شلغم نپخته
12-02-2009, 22:57
سلام
مي بخشيد دير شد آخه بيرون چند جا کار داشتم. به لطف خدا همين الان کاملش کردم.
فقط چند تا نکته رو بتون بگم:
يکي اينکه چرخش تاستون نامنظم بود چون از شيپ استفاده کرده بوديد.
ديگه بتون بگم ظاهرا شما با نرم افزار فلش مکس (فلش 7) کار مي کنيد. ولي من با نرم افزار Adobe Flash CS4 Professional
(فلش 10) کار ميکنم و مسلما سورس فلش 10 رو نرم افزار فلش 7 کار نميکنه بخاطر همين من فقط فايلش رو براتون فرستادم.
نکته ي ديگه اينه که رو هر مهره 186 خط برنامه نويسي کردم. و بيشتر از 60 موي کليپ بکار رفته.

اينم آدرسش:

بررسي کنيد هر جا مشکل داشت بگيد.

يا حسين (ع)

javidlotfi
13-02-2009, 00:28
سلام
مي بخشيد دير شد آخه بيرون چند جا کار داشتم. به لطف خدا همين الان کاملش کردم.
فقط چند تا نکته رو بتون بگم:
يکي اينکه چرخش تاستون نامنظم بود چون از شيپ استفاده کرده بوديد.
ديگه بتون بگم ظاهرا شما با نرم افزار فلش مکس (فلش 7) کار مي کنيد. ولي من با نرم افزار adobe flash cs4 professional
(فلش 10) کار ميکنم و مسلما سورس فلش 10 رو نرم افزار فلش 7 کار نميکنه بخاطر همين من فقط فايلش رو براتون فرستادم.
نکته ي ديگه اينه که رو هر مهره 186 خط برنامه نويسي کردم. و بيشتر از 60 موي کليپ بکار رفته.

اينم آدرسش:

بررسي کنيد هر جا مشکل داشت بگيد.

يا حسين (ع)

خیلی ممنون. ولی من احتیاج به سورس بازی هم دارم. اگه زحمت نیست اونم میذارین؟ من اون برنامه فلش 10 رو تهیه می کنم. چون پروژمه به سورس بازی احتیاج دارم. فقط فکر می کنین با خوندنش چیزی می فهمم؟
خیلی خیلی ممنون از لطفتون. واقعا زحمت کشیدین. ایشالا جبران می کنم. بازم تشکر. :10:

شلغم نپخته
13-02-2009, 09:50
خواهش ميکنم. برنامه نويسي در فلش يکي از ساده ترين کارهاست از اونجايي که خودتون با زبانهاي ديگه آشنايي داريد، فکر ميکنم بتونيد يه چيزايي ازش بفهميد.

اينم سورسش:

هر جا مشکل داريد بگيد.

javidlotfi
14-02-2009, 00:13
خواهش ميکنم. برنامه نويسي در فلش يکي از ساده ترين کارهاست از اونجايي که خودتون با زبانهاي ديگه آشنايي داريد، فکر ميکنم بتونيد يه چيزايي ازش بفهميد.

اينم سورسش:

هر جا مشکل داريد بگيد.

ممنون از زحمتی که برام کشیدین. واقعا لطف کردین. خیلی از آشنایی با شما خوشحالم. دوست دارم بازهم با شما ارتباط داشته باشم.
می خونمش، هر جا مبهم بود بازم مزاحمتون می شم. فکر می کنم چند روزی وقت ببره... بعد از ارائه پروژه هم نمره پروژه رو می گم بهتون.
بازم ممنون... :10::10::10::10::20:

شلغم نپخته
14-02-2009, 08:25
خواهش ميکنم؛ من هم از آشنايي با شما خوشحالم.
خوندن کدها زيادم طول نميکشه، چون همش تکرار شدن، به هر حال اگر خواستيد براتون توضيح ميدم.

يا علي