PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا" یه نفر این مباحث را به من یاد بده...

singleguy
03-02-2009, 16:17
سلام
من دانشجوی ترم 2 رشته ی برق هستم و متاسفانه فیزیک 1 را نتونستم پاس کنم.
اگه میشه یه نفر هر چه سریعتر المان و مرکز جرم و گشتاور را کامل از سیر تا پیاز یادم به.اینارو نه از رو کتاب نفهمیدم نه تو کلاس نه از روی جزوه معلم(البته معلممون درس دادن بلد نبود:31:)
خدا 1 در دنیا و 1000 در اخرت بهتون بده اگه یادم بدین. فقط کمی سریعتر

saba estakhri
05-02-2009, 21:42
اول المان ها رو می گم / المان گیری 3 نوعه باید تشخیص بدی که از کدوم استفاده کنی / یعنی باید از روی شکل جسم(m ) بتونی بگی که می شه از کدوم المان گیری استفاده کرد (dm ) ... نوع اول المان گیری خطی است یعنی ان قسمتی که می خواهی نمونه بگیری باید به شکل خط باشد ... المان خطی فقط یک متغییر دارد (dx & dy&dz )چون خط یک بعدی است ...این فرموله dm=L*dx رو که می دونی؟ که L همون چگالی خطیه / حالا می خواهی سوال حل کنی برای این کار اول جسم رو روی دستگاه مختصات یک بعدی قرار میدی طوری که یا مرکز مختصات در وسط جسم اصلی یا (همون کل جسم مورد سوال) قرار بگیره در این صورت در انتگرال گیری محدوده المان خطی یا dx از ( l/2 + تا l/2 - )است چون جسم در این حالت نصف شده... و یا اینکه مرکز مختصات در ابتدای جسم باشه ( منظور یک سر جسم ) که دراین حالت هم محدوده از ( صفر تا L کل طول جسم است ) ... چیزی گرفتی یا خودمو الکی خسته می کنم؟ این مطالب رو برای اینکه خوب یاد بگیری باید المان گیری رو خوب یاد بگیری چون تا اخر کارشناسی و بالاتر لازم یا ضروریه می تونی چند تا از المان گیری های فیزیک 2 جلد سوم رزنیک فصل دوم سوم رو ببینی و یا اینکه از کتاب مکانیک تحلیلی فولز از فصل مرکز جرم بخونی که مفصل گفته ... موفق باشی

singleguy
09-02-2009, 23:42
المان گیری را با جسم های ساده مثل یه میله ی مکعبی شکل خوب بلدم ولی برای اجسام خفن مثل هرم مخروط استوانه تو پر یا خالی و کره و خیلی از اجسام دیگه مغزم هنگ میکنه . نه اینجوریها!!!!!
.
.
.
.
.
بدجووووووووور!!!!!
i'm despret! help me!!!!!!!

singleguy
04-03-2009, 23:24
لطفا این سوال را جواب بدین
میدان مخروط ناقص توخالی به ارتفاع h و شعاع قاعده های aو2aو توزیع سطحی ثابت سیکما در راس مخروط را بدست اورید.

singleguy
04-03-2009, 23:34
یه سوال دیگه
میدان استوانه تو پر به شعاع R و ارتفاع L با توزیع حجمی یکنواخت p(رو) را روی محور استوانه (خارج استوانه) با فاصله L/2 از یک قاعده تایین کنید