PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جلوگیری از دسترسی به پوشه ها و فایل ها

MichaelQwerty
03-02-2009, 14:17
سلام دوستان
کدی هست که باهاش بشه حق دسترسی را از یوزری گرفت تا کاربر نتواند وارد پوشه بشه یا فایل رو اجرا کنه
ممنون میشم راهنماییم کنید

3Dmajid
03-02-2009, 18:11
اگه ميخواي فقط تو برنامه ي خودت اين اتفاق بيفته كه فكر كنم بشه، ولي اگه ميخواي با وي بي يه كاري كني تو ويندوزت اينجوري شه فكر نكنم بشه. مثلا تو اگه بخواي توي برنامه ت كاربر نتونه سراغ فلان پوشه بره، ميتونه مسير رو تشخيص بده و وقتي ميخواد بره توي فايل ازش پسوورد بخواد.

دختر پاییز
03-02-2009, 18:48
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با درود به شما

ممکنه کدی که روی یک پوشه در برنامه vb پسورد می گذاره رو بنویسید

با سپاس

MichaelQwerty
03-02-2009, 22:15
احتمالا من منظورم درست بیان نکردم
منظورم windows security هستش که مربوط به درایو های با فرمت NTFS هست
کافی یه تیک در اون قسمت جابجا کنی در اون لحظه نمیشه فایل یا پوشه رو باز کرد یا تغییر داد(بستگی به تیکه داره)

3Dmajid
03-02-2009, 22:53
احتمالا من منظورم درست بیان نکردم
منظورم windows security هستش که مربوط به درایو های با فرمت ntfs هست
کافی یه تیک در اون قسمت جابجا کنی در اون لحظه نمیشه فایل یا پوشه رو باز کرد یا تغییر داد(بستگی به تیکه داره)

نميدونم ميشه يا نه.

با درود به شما

ممکنه کدی که روی یک پوشه در برنامه vb پسورد می گذاره رو بنویسید

با سپاس

منظور من این بود، فرض کنید شما یه Dir روی فرم گذاشتید، که کاربر به وسیله ی اون میتونه پوشه ها رو انتخاب کنه و یه دکمه دارید که میره تو جایی که کاربر انتخاب کرده ولی خوب میتونید بگید مثلا اگه اون آدرسی که کاربر انتخاب کرده برابر C\Windwos بود یه InputBox باز بشه و از کاربر یه رمزی رو برای ورود بخواد.
کار نسبتا آسونیه. اگه میخواید کدش رو بنویسم.

دختر پاییز
04-02-2009, 10:45
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

راستش من میخوام روی یک پوشه(بر روی cd) که مربوط به برنامم هست ونمی خوام کاربر به اطلاعاتش دسترسی داشته باشه پسورد بزارم و یا روی فایل بانک اطلاعاتی این کار رو انجام بدم...

خیلی محبت می کنین اگه در این زمینه منو راهنمایی کنین :11:

karbon2010
06-02-2009, 21:06
سلام
تو همون مشکلی را داری که من دارم یعنی من یک برنامه نوشتم که روی بانک اطلاعاتی خیلی زحمت کشیدم می خواهم کاربر به صورت عادی نتونه به بانک نفوذ پیدا کنه
اگه کسی هست یه راهنمایی بکنه

MichaelQwerty
07-02-2009, 13:09
من در رابطه با بانک اطلاعاتی چیز زیادی نمی دونم ولی نمیشه اطلاعات درون dll ریخت

karbon2010
07-02-2009, 17:11
سلام
نمی دونم ولی میشه یک کار دیگری انجام داد اینکه پسوند بانک را عوض کنی مثلاا بذاری dll

MichaelQwerty
08-02-2009, 22:18
این روش ضعیفی خوب میشه یه راحتی تغییرش داد ولی اگه درون dll قرارش بدی تیگه طرف باید هکر باشه

MichaelQwerty
08-02-2009, 22:20
این روش ضعیفی هست اگه بشه تو dll قرار داد باید هک کرد تا دسترسی پیدا کرد

karbon2010
09-02-2009, 21:13
سلام
در اکسس زمانی که شما یک بانک را می خواهی ایجاد کنی زمانی که پنجره file new database میاد شما از قسمت save type با گزینه all files میتونی بانک را به هر پسوندی که بخواهی در بیاری

سلام
این روش ضعیفی است بله درسته امابخاطر اینکه درون یک فایل dll میریزی
بچه هم اگه ببینه یک فایل dll کارش به مگا بایت رسیده می فهمه که اون بانک برنامه است اما اگه پسوندش را یک اسم دیگه بگذاری
و بعدش یک برنامه بنویسی که زمان نصب در استارت آپ خودشو کپی کنه و بعد از اجرا روی فایل بانک قفل بگذاره (نه پسورد روی بانک) وفقط برنامه بتونه بازش بکنه او وقت می تونی در صد امنیت بانک رو بالا ببری البته این الگوریتم را می تونی پیچیده تر هم بکنی
اگه خواستی می تونم برایت انجامش بدهم

Smafias
14-02-2009, 04:30
سلام

اولا چرا موضوع بحث رو عوض می کنید. وقتی می بینید یه موضوع جدید پیش میاد یک تاپیک جدید براش بزنید. الان دارید این تاپیک رو گمراه میکنین.

دوما جناب MichaelQwerty یه چیزی می گم ناراحت نشین. من فکر می کنم مشکل اصلی تون اینه که اون چیزی رو که میخواین خیلی گنگ بیان می کنید. و اصلا موضوع رو روشن و واضح مطرح نمی کنید. مطمئنا اون چیزی که تو ذهن شما می گذره تو ذهن ما نیست.
پس سعی کنید در وهله اول یه total از موضوع بگید. بعد هم به جزئیات و انتظارات تون بپردازید. سعی کنید خودتون رو جای کسی بزارید که از این موضوع یا مسئله اطلاعی نداره. پس باید پیرامون ش روشن صحبت کنید.

حالا همین کارایی که بالا ذکر کردم رو انجام بدین. مطمئن باشین اگر درست و حسابی بیان کنید بدون شک به جواب مسئله می رسید.

متشکرم :11:

MichaelQwerty
14-02-2009, 11:46
سلم دوستان
بله درسته من سوالاتم درست بیان نکردم ولی دو مشکل دیگه هم هست اینجور سوالاتو کمتر کسی پرسیده و تازگی داره برای همین خیلیها منظور منو نفهمیدن و کمتر کاربری رو این مسائل برنامه نویسی کرده:
خوب این دفعه سوالمو با مثال عرض می کنم:
برای این کار باید حداقل یکی از drive ها فرمت NTFS باشه به folder option بروید و در تب view تیک گذینه آخر (use simple file...)را بردارید و سپس بر روی درایوی که فرمت NTFS داره کلیک راست کرده و به تب security رفته و یکی از user ها را انتخاب کنید(بهتره admin باشه)
و در قسمت پایین یعنی permission for administrators تیک full control را روی deny تنظیم کنید حالا اگه بخواهید دریو باز کنید اجازه نمیده همین کارو روی پوشه ها و فایل ها میشه انجام داد
حالا من میخوام این کارو به صورت برنامه نویسی در بیارم و هم روی فایل ها و هم روی پوشه ها انجام بدم
من نا امید نیستم چون سورسی رو دیده بودم که همین کارو بر عکس انجام میداد
ولی کمی شک دارم برای این مشکل جوابی بگیرم
برای همین این تاپیک روبی خیال شده بودم و داشت منحرف میشد

MichaelQwerty
18-02-2009, 14:53
کسی نیست که جواب اینو بدونه

Smafias
24-02-2009, 17:46
متاسفانه تو سیستم من همچین گزینه ای وجود نداره.
در غیر اینصورت دریغ نمیکردم.

MichaelQwerty
25-02-2009, 11:15
نه ایرادی نداره
متشکرم

MichaelQwerty
25-02-2009, 11:16
نه ایرادی نداره
متشکرم