PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اينترنت یک گيگابيت تا سه سال دیگر در کشور کره

satttanism
02-02-2009, 23:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سرعت دسترسی به اینترنت در سراسر دنیا به طور سرسام آوري در حال افزایش است. ( البته اگر ايران را ناديده بگیریم ) دولت ها به خوبي این نکته را دريافته اند که دسترسي سریع کاربران کشورشان به اينترنت باعث افزایش رشد علمی و البته کاهش هزینه ها خواهد شد. بنابراین رقابت زیادی براي راه اندازي خطوط با سرعت بسيار بالا در بین کشورهاي جهان به راه افتاده است.

برای همين دولت کره جنوبی با همکاري صنایع مخابراتي این کشور تصميم گرفته که تا سال 2012 در شهر های اصلي خود به کاربران، اينترنت با سرعت یک گيگابيت در ثانيه ارایه کند. برای اين کار مبلغ 34 تریلیون ون ( واحد پول کره ) سرمایه گذاري خواهد شد.

بر اساس این پروژه کاربران تا سه سال دیگر به سرعت يک گیگابیت در خطوط کابلي و 10 مگابيت به صورت بی سيم دسترسي خواهند داشت. یکی از اهداف دولت کره اين است که کاربران امکان تماشاي برنامه هاي تلویزیونی را هم از طریق اينترنت داشته باشند.

البته شهر های کوچک کره هم در اين پروژه فراموش نشده اند و کاربران اینترنت به سرعتي بین 50 تا 100 مگابیت دسترسي خواهند داشت.

من هم پيش بینی مي کنم که تا سال 2012 مسوولان ما به اين نتیجه مي رسند که سرعت اینترنت 128 کیلوبیت براي کاربران اينترنت کافي نیست و بنابراین محدوديت سرعت از 128 به 192 کيلوبيت تغییر خواهد کرد. البته چون روند تصویب و کاغذ بازي در اين گونه موارد مدت زيادي طول مي کشد اين موضوع از سال 2015 اجرایی خواهد شد.

توضيح: يک گیگابیت معادل 1000000 کيلوبيت است!

Narenji.ir

m2stech
03-02-2009, 11:36
1gbit یعنی هر ثانیه 125mb را دانلود میکنه! اینجوری یک ماهه کل اینترنتا دانلود میکنن!

Attractive_King
03-02-2009, 21:28
اميدوارم كشور عزيزمون ايران نياز واقعي جوون هاشو درك بكنه و سعي كنه خدمات بهتري رو ارائه بده

ir-dgm
03-02-2009, 21:47
من دلم کباب میشه........
سرعت دانلود من 1 کیلوبایت هست اینا...........
حاظرم شرط ببندم اگه بریم خونه ی همون وزیر ، حتما اینترنت مخصوص مخابرات را با بهترین سرعت توی ایران در اختیارشه....

Black Prince
04-02-2009, 03:56
مطمئن باشید تا 50 سال آینده, سرعت اینترنت ما ها به 2 مگ هم نخواهد رسید.
فقط باید حسرت بخوریم.

ehsankalak
04-02-2009, 04:21
به امید روزی که ما به بالاتر از این سرعت ها دست پیدا کنیم !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mshiraz.2009
04-02-2009, 08:25
و ما همچنان منتظریم....