PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت زبانهای php , asp , asp.ne

armin_software
02-02-2009, 21:01
سلام
تفاوت زبانهای php , asp , asp.ne چیه؟

.: محمد :.
02-02-2009, 21:29
سلام

هیچی :41:

فقط من استفاده از asp ( نه .net ) رو پیشنهاد نمی کنم ! :41::41:

S@jj@d
02-02-2009, 21:55
سلام

سلام دوست عزیز
شما اگه جستجو می کردید چیز های زیادی به دست می یاوردید ، نیاز به زدن تاپیک جدید نبود.
تفاوت های زیادی هست ، که الان بخوام بگم جنجالی می شه. :31::27:
ولی به نظر من PHP از نظر قدرت و سرعت برتره :31::27:
یکی از فرق های قابل ذکر اینه که تو ASP,ASP.net وقتی از یک کد خاصی استفاده می کنی نیاز به یک برنامه جانبی دیگه هست برای پردازش و وقتی که بخوای این کد رو توی سرور های دیگه که ویندوز نیستند تست کنید ول محتله :31:
ولی PHP کدی که می نویسید داخل خودش پردازش می شه و توی تمامی سرور ها قابل اجراست.
:10: نمی دونم متوجه شدید ، :46: اگه مشکلی هست بفرمائید. :40::11:

تشکر ویژه هم از محمد جان :19::11::27::31:

موفق باشید.

armin_software
02-02-2009, 22:51
متوجه شدم.

Ultimator
02-02-2009, 23:38
یکی از فرق های قابل ذکر اینه که تو ASP,ASP.net وقتی از یک کد خاصی استفاده می کنی نیاز به یک برنامه جانبی دیگه هست برای پردازش
واقعا  ؟ 

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه ذره توضیح میدی من متوجه بشم ؟  

David.Jn
02-02-2009, 23:56
ولی به نظر من PHP از نظر قدرت و سرعت برتره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آره ولی تا زمانی که پروژه کوچک باشه

ولی PHP کدی که می نویسید داخل خودش پردازش می شه و توی تمامی سرور ها قابل اجراست.
سجاد جون یعنی چی؟یعنی خود php مفسر داره?!؟

راستی Asp رو وارد این مسائل نکنید که خود بیلی هم حالش ازش بهم میخوره
Asp دیگه مرده اون دیگه باید بره تو موزه های ایتالیا سیر کنه
الان تو دنیای برنامه نویسی تکنولوژی .NET داره حرف اول میزنه.
فکر میکنم Asp رو دیگه باید به بچه های دبستانی یاد بدن(^_^) یا بگن یه زمانی هم این زبان (که بالاخره ما نفهمدیم vbscript یا نه) تو داینامیک رفت و آمدی داشته؟!

S@jj@d
03-02-2009, 02:35
واقعا ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه ذره توضیح میدی من متوجه بشم ؟

آره ، چرا که نه نیما جون. :31: هر چن که می دونم طرفدار مایکروسافتی :دی

آره ولی تا زمانی که پروژه کوچک باشه

سجاد جون یعنی چی؟یعنی خود php مفسر داره?!؟

راستی Asp رو وارد این مسائل نکنید که خود بیلی هم حالش ازش بهم میخوره
Asp دیگه مرده اون دیگه باید بره تو موزه های ایتالیا سیر کنه
الان تو دنیای برنامه نویسی تکنولوژی .NET داره حرف اول میزنه.
فکر میکنم Asp رو دیگه باید به بچه های دبستانی یاد بدن(^_^) یا بگن یه زمانی هم این زبان (که بالاخره ما نفهمدیم vbscript یا نه) تو داینامیک رفت و آمدی داشته؟!

به به داود گل هم که وارد بحث شده :31::27:

زیاد تاپیک رو به جنجال نمی کشونم :31::27:
ولی حرف من اینه که Asp یا ASP.net معمولاً برای پردازش اطلاعات به خارج از خودش باید بره و یک زبان واحد نیست همیشه مایکروسافت پس از ساخت امکانات جدید برای این زبان امکانات رو داخل این زبان قرار نمی ده بلکه برای استفاده باید صداش بزنی و برای پردازش اطلاعاتت باید اطلاعات وارد اون بشه ولی PHP یک زبان واحد که نیازی به کسی نداره :27: البته تا اونجایی که من فهمیدم اگه من در اشتباهم بفرمائید از جهالت در بیابیم.
در ضمن حرف شما متینه در هر جا یه زبان برنامه نویسی نیازه و من مشکلی با ASP,ASP.net ندارم هر کدوم جای خودشون خیلی مفیدن :46:

منتظر تجربیاتتون هستم :11::10::40:

Ultimator
03-02-2009, 02:46
دقیقا فکر میکنم متنی رو خوندین که برای مقایسه asp و php نوشته شده !نه net. 
تمام اتفاقات تو دات نت تو خود فریمورک میفته 
اون asp کلاسیک بود که واسه آپلو کردن مثلا فلان کامپوننت لازم بود 
الان دیگه 9 ساله اونطوری نیست !! 

اینا که جنجال نیست سرچ کن همین جا ببینی بد نیست واسه اطلاعات عمومی بیشتر ! :46: 
اینم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطلب بدی نیست البته زیاد قبولش ندارم خودم ! :31: فقط بخون یکمی ولی زیاد جدی نگیر همه چی رو 

ممنون 

البته ببخشید ربطی به تاپیک نداره تاپیک هم هدف خاصی نداره البته ! 

S@jj@d
03-02-2009, 03:00
دقیقا فکر میکنم متنی رو خوندین که برای مقایسه asp و php نوشته شده !نه net. 
تمام اتفاقات تو دات نت تو خود فریمورک میفته 
اون asp کلاسیک بود که واسه آپلو کردن مثلا فلان کامپوننت لازم بود 
الان دیگه 9 ساله اونطوری نیست !! 

اینا که جنجال نیست سرچ کن همین جا ببینی بد نیست واسه اطلاعات عمومی بیشتر ! :46: 
اینم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطلب بدی نیست البته زیاد قبولش ندارم خودم ! :31: فقط بخون یکمی ولی زیاد جدی نگیر همه چی رو 

ممنون 

با خوندن این مطلب رو نظرم مستحکم تر شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دقیقاً حرف های دل خودم بود که نتونستم تو پست های بالا بیان کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در ضمن کاملاً من باش موافق بودم.
در کل ممنون اطلاعات عمومیم رفت بالا ، اگه تو همین مطلبی که الان دادی بهم می خوندی نوشته بود که تو دیگر سیستم ها قابل اجرا نیست ASP ولی PHP نه. ولی در کل با نظر ASP ت موافقم من 9 سال عقب بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاپیک به این ردیفی بحث داغ تر از این می خوای ، می گی هدف نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من که به شخصا اطلاعاتم رفت بالا دوستان دیگه هم اگه نظرشون رو بیان کنن ممنون می شم.

hoseiniehsan
03-02-2009, 03:05
به نام خدا
ببينيد دوست عزيز php ي زبان قوي براي طراحي وب سايت است كه داراي كامپايلر قوي هم هست و شما مي تونيد به كمك نرم افزار هايي مثل دريم ويور php بنويسيد
در مورد ASP =active server page بايد بگم كه شما ميتوني با باز كردن ي نوت پد شروع به كد نوشتن بكني البته با استادارد هاي خودش و بعدش هم اجراش كني
اما ASP.net از استاندارد dot net استفاده مي كنه و كار ا را ساده تر كرده و شما با مثلا visual studio و .net framework ي سري توابع در اختيار داري كه شما را راحت ميكنه.

Ultimator
03-02-2009, 03:06
با خوندن این مطلب رو نظرم مستحکم تر شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دقیقاً حرف های دل خودم بود که نتونستم تو پست های بالا بیان کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در ضمن کاملاً من باش موافق بودم.
در کل ممنون اطلاعات عمومیم رفت بالا ، اگه تو همین مطلبی که الان دادی بهم می خوندی نوشته بود که تو دیگر سیستم ها قابل اجرا نیست ASP ولی PHP نه. ولی در کل با نظر ASP ت موافقم من 9 سال عقب بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاپیک به این ردیفی بحث داغ تر از این می خوای ، می گی هدف نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من که به شخصا اطلاعاتم رفت بالا دوستان دیگه هم اگه نظرشون رو بیان کنن ممنون می شم.
خب این دوتا انتخابه ! یا دات نت رو انتخاب میکنی و برای قدرتش هزینه اش رو به جون میخری 
یا آزادی رو انتخاب میکنی و php و بقیه مالتی پلت فرم ها ! همه هم قبول دارن اینو ! :46: 

هیچ کسی نیست بگه asp.net مالتی پلت فرمه ! فقط رو ویندوز کار میکنه و عمده ترین عیبشه ( برای بعضیا و گاهی مزیت برای عده ای ) 
مزیت مهم php وجود سورهای فراوون لینوکسه در صورتی که سرور های ویندوز پرهزینه ترند . 
:20: 

S@jj@d
03-02-2009, 03:20
به نام خدا
ببينيد دوست عزيز php ي زبان قوي براي طراحي وب سايت است كه داراي كامپايلر قوي هم هست و شما مي تونيد به كمك نرم افزار هايي مثل دريم ويور php بنويسيد
در مورد ASP =active server page بايد بگم كه شما ميتوني با باز كردن ي نوت پد شروع به كد نوشتن بكني البته با استادارد هاي خودش و بعدش هم اجراش كني
اما ASP.net از استاندارد dot net استفاده مي كنه و كار ا را ساده تر كرده و شما با مثلا visual studio و .net framework ي سري توابع در اختيار داري كه شما را راحت ميكنه.
سلام دوست عزیز
اولاً ورود به انجمن رو بهتون تبریک می گم :11:
:18: دوماً بحث بحث تفاوت کارایی بود نه معرفی Editor

خب این دوتا انتخابه ! یا دات نت رو انتخاب میکنی و برای قدرتش هزینه اش رو به جون میخری
یا آزادی رو انتخاب میکنی و php و بقیه مالتی پلت فرم ها ! همه هم قبول دارن اینو ! :46:

هیچ کسی نیست بگه asp.net مالتی پلت فرمه ! فقط رو ویندوز کار میکنه و عمده ترین عیبشه ( برای بعضیا و گاهی مزیت برای عده ای )
مزیت مهم php وجود سورهای فراوون لینوکسه در صورتی که سرور های ویندوز پرهزینه ترند .

درسته نیما جون ، حرف شما کاملاً متین ، من قانع شدم. :31::27:
از اول هم که من همینو می گفتم . :27::31:
راستی من مشکلی با سرور ویندوز ندارم ، دارم سرورشو PHP هم دارم :31::27: ، تا حالا با ASP.net کار نکرده بودم باید برم دنبالش یاد بگیرم که زندگیم در فناست. PHP هم که الحمدالله بلدم :31:

armin_software
03-02-2009, 14:50
این تاپیک رو به دعوا نکشید.
یک نفر درست بگه این ها با هم چه فرقی می کنند؟
من فقط دعوا رو تو این تاپیک دیدم.

S@jj@d
03-02-2009, 15:12
این تاپیک رو به دعوا نکشید.
یک نفر درست بگه این ها با هم چه فرقی می کنند؟
من فقط دعوا رو تو این تاپیک دیدم.
سلام دوست عزیز
ما دعوا نکردیم که تبادل اطلاعات بود در ضمن تاپیک هم به نتیجه رسید. :دی
همین که نیما جون فرمودن.

موفق باشید.

eAmin
03-02-2009, 15:22
اگه تو همین مطلبی که الان دادی بهم می خوندی نوشته بود که تو دیگر سیستم ها قابل اجرا نیست ASP ولی PHP نه.

سلام.

نمی دونم خبر دارین یا نه! چند سالی می شه، که روی پروژه ای کار می شه به نام mono که برای اجرا کردن کدها دات نت در لینوکس به کار می ره! و همچنین monlight هم برای Silverlight ( البته Silverlight برای OS X موجوده ) البته بازم نمی شه گفت cross platform چون هنوز با mac سازگار نشده و همچنین ذاتا اینطور نیست.
تا اینجای کار به خوبی می شه کدها ASP.NET رو روی لینوکس اجرا کرد ولی هنوز یه خرده اشکال داره که به مرور زمان حل می شه.

در ضمن یه خرده هزینه بالاتر که زیاد توفیری(×) نمی کنه :31:

eAmin
03-02-2009, 15:39
شرمنده دوتا پست پشت سر هم می شه :دی

با خوندن این مطلب رو نظرم مستحکم تر شدم
دقیقاً حرف های دل خودم بود که نتونستم تو پست های بالا بیان کنم در ضمن کاملاً من باش موافق بودم.
پس که اینطور سجاد جان!
حالا اینو بخون :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

S@jj@d
03-02-2009, 17:08
سلام.

نمی دونم خبر دارین یا نه! چند سالی می شه، که روی پروژه ای کار می شه به نام mono که برای اجرا کردن کدها دات نت در لینوکس به کار می ره! و همچنین monlight هم برای silverlight ( البته silverlight برای os x موجوده ) البته بازم نمی شه گفت cross platform چون هنوز با mac سازگار نشده و همچنین ذاتا اینطور نیست.
تا اینجای کار به خوبی می شه کدها asp.net رو روی لینوکس اجرا کرد ولی هنوز یه خرده اشکال داره که به مرور زمان حل می شه.

در ضمن یه خرده هزینه بالاتر که زیاد توفیری(×) نمی کنه :31:
سلام خوبی برادر :دی
امین جون این یکی رو می دونستم :دی:27::31:

پس که اینطور سجاد جان!

حالا این یکی رو قبول دارم. :27::31::11::40:

خیلی ممنون باز من سطح اطلاعاتم رفت بالا :27::31:

Ultimator
03-02-2009, 17:52

پس که اینطور سجاد جان!

خب آره الان هاست ایرانی --Beep- رو سرور های لینوکسش #asp.net c رو ساپورت میکنه !
اما هنوز کار داره تا بشه فریمورک رو همه جا اجرا کرد !

David.Jn
03-02-2009, 19:39
سلام.

نمی دونم خبر دارین یا نه! چند سالی می شه، که روی پروژه ای کار می شه به نام mono که برای اجرا کردن کدها دات نت در لینوکس به کار می ره! و همچنین monlight هم برای Silverlight ( البته Silverlight برای OS X موجوده ) البته بازم نمی شه گفت cross platform چون هنوز با mac سازگار نشده و همچنین ذاتا اینطور نیست.
تا اینجای کار به خوبی می شه کدها ASP.NET رو روی لینوکس اجرا کرد ولی هنوز یه خرده اشکال داره که به مرور زمان حل می شه.

دمت ولرم
میخواستم در مورد این mono بنویسم ولی گفتم میگن طرف تعصب OpenSource داره (^_^).