PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با gigabyte 9500 GT

bad_stu
02-02-2009, 18:40
سلام
من کارت گرافیک بالا رو گرفتم توی جعبه ی اون یه کابل کوچیک هست که یک سر به مادربورد و سر دیگه به کابل وصل می شه .
من نفهمیدم این کابل چیه!
وصلشم نکردم!
اما بازم درست کار کرد!
می خواستم بیبینم این کابل چیه؟
مرسی!

bad_stu
04-02-2009, 11:46
سلام
من کارت گرافیک بالا رو گرفتم توی جعبه ی اون یه کابل کوچیک هست که یک سر به مادربورد و سر دیگه به کابل وصل می شه .
من نفهمیدم این کابل چیه!
وصلشم نکردم!
اما بازم درست کار کرد!
مرسی!

كسي نيست جواب بده؟!؟!

alborz_k
05-02-2009, 15:07
سلام
من نفهمیدم این کابل چیه!
وصلشم نکردم!
اما بازم درست کار کرد!
مرسی!
سلام. به احتمال زیاد ، همون کابل صداست که صدا رو از مادربرد به کارت گرافیک انتقال می ده!! این خصوصیت زمانی به درد می خوره که کارت گرافیک رو با خروجی hdmi به یک تلویزیون lcd وصل می کنید و دیگه لازم نیست که یک کابل جدا هم برای صدا استفاده کنید(یعنی کارت گرافیک صدا رو از مادربرد می گیره و همراه با تصویر و با کیفیت بالا به تلویزیون انتقال می ده)

arash79
06-02-2009, 14:36
سلام

دوست عزيز ميشه يه عكس از اين كابله بزاري كه ببينيم چه شكليه؟

سلام. به احتمال زیاد ، همون کابل صداست که صدا رو از مادربرد به کارت گرافیک انتقال می ده!! این خصوصیت زمانی به درد می خوره که کارت گرافیک رو با خروجی hdmi به یک تلویزیون lcd وصل می کنید و دیگه لازم نیست که یک کابل جدا هم برای صدا استفاده کنید(یعنی کارت گرافیک صدا رو از مادربرد می گیره و همراه با تصویر و با کیفیت بالا به تلویزیون انتقال می ده)

پس يعني من كه كارتم 9400GT هست و خروجي HDMI نداره و روي كارت هم جايي براي وصل كردن هيچ كابلي به مادربورد نداره نميتونم با يه تبديل DVI به HDMI خروجي hdmi ازش بگيرم و وصلش كنم به تلويزيون؟ يعني اگه اين كارو بكنم فقط تصوير دارم؟ صدا ندارم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Stream
06-02-2009, 15:29
پس يعني من كه كارتم 9400GT هست و خروجي HDMI نداره و روي كارت هم جايي براي وصل كردن هيچ كابلي به مادربورد نداره نميتونم با يه تبديل DVI به HDMI خروجي hdmi ازش بگيرم و وصلش كنم به تلويزيون؟ يعني اگه اين كارو بكنم فقط تصوير دارم؟ صدا ندارم؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که گفتند اون کابل S/PDIF بوده که صدا رو از مادربرد به کارت گرافیک منتقل می کنه.

اگه کارت های گرافیک NVIDIA از HDMI پشتیبانی کنند، حتما نیاز هست خروجی S/PDIF مادربرد به کارت گرافیک متصل بشه تا همراه با HDMI صدا هم منتقل بشه. در صورتی که کارت گرافیک از HDMI پشتیبانی نکنه، اون تبدیل DVI-to-HDMI هیچ کاری انجام نمی ده و هیچ سیگنال خروجی ای وجود نداره.

درباره این موضوع به طور خیلی مفصل بحث شده، اگه سوالی هست سرچ کنید.