PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست معرفي گوشي

zeroandone
31-01-2009, 19:49
من يه گوشي مي خوام كه با مشخصات زير:
1- مقاوم و محكم باشه
2- مرتب هنگ نكنه
3- ترجيحا سوني اريكسون باشه يا ضررش براي بدن كم باشد
4- هم سيستم عامل داشته باشد وهم برنامه هاي جاوا را پشتيباني كند
5- فايلهاي آفيس وپي دي اف را باز كند
6- صفحه نمايش لمسي داشته باشد و flip يا slide باشد
7- دوربين عالي داشته
8- قيمتش از 300 تومان بيشتر نباشه
لطفا كمكم كنيد

MehranVB
31-01-2009, 20:05
G700 و G900 گزینه های خوبی هستن و W960 و p1 هم میتونی بررسی کنی! ولی هیچکودم از اینا اسلاید و تاشو نیست...

M@hdi-B
31-01-2009, 20:29
تایید میشه.
ولی همه اینا که گفتی تو p990 جمع شده.

Michael Ropy
31-01-2009, 22:21
P990 خیلی هنگ میکنه. من با MehranVB موافقم.

MehranVB
31-01-2009, 22:48
تایید میشه.
ولی همه اینا که گفتی تو p990 جمع شده.
p990 دوربین زیاد تعریفی نداره و فکر هم نکنم دیگه توی بازار پیدا شه!

zeroandone
01-02-2009, 01:43
:11:
G700 و G900 گزینه های خوبی هستن و W960 و p1 هم میتونی بررسی کنی! ولی هیچکودم از اینا اسلاید و تاشو نیست...

ممنون MehranVB عزيز
اگه ميشه در مورد اين گوشيها بيشتر توضيح بده عكس و قيمت اونارو هم اگه لطف كني بفرستي ممنونت ميشم:11:

amin_mb
01-02-2009, 09:23
سلام

اگه بخواهید از این option ها اشتراک بگیرید که گوشی وجود نداره!!!!!!!!!

ولی من هم G900 پیشنهاد می کنم

گرفتم دستم زیاد محکم به نظر نمی آمد.
تعریفی از دودبینش نشنیدم.
ولی امکاناتش عالیه!!!!!!!!

G900 سه تا ونیم تا از option های شما را ارضا میکنه!!!!!!!!!

MehranVB
01-02-2009, 09:49
ممنون MehranVB عزيز
اگه ميشه در مورد اين گوشيها بيشتر توضيح بده عكس و قيمت اونارو هم اگه لطف كني بفرستي ممنونت ميشم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
G900
این گوشی دوربینش 5 مگه و تاچه و سیمبین و هر چی بخوای داره. معایبش یکی اینه که وقتی میخریش مموری همراهش نیست و مموری M2 میخوره که یکم گرونه (مثلاً 4 گیگش درمیاد 17 تومن) و با اینکه خیلی سبکه ولی استحکامش زیاد بالا نیست. در ضمن دوربینش 5 هست ولی اگه عکسهای نمونه دوربینش رو ببینی، متوجه میشی زیاد تعریفی ندارن و فقط رزلوشن بالایی داره. قیمتش الان 290 تومنه.

G700
این گوشی هم به برادر G900 معروفه. همه چیزش شبیه G900 هست با این تفاوت که دوربینش 3.2 هست و فلاش قوی داره و (کلاً دوربین خوبی داره) و یکی از معایبش هم اینه که وایرلس نداره. قیمتش الان 230 تومنه.

P1
این گوشی هم دوربینش 3.2 هست. فرقش با G700 اینه که کیبورد داره و همینطور وایرلس. در ضمن ضمن صفحه تاچش هم خیلی بزرگتره. قیمتش الان 270 تومنه.

W960
این گوشی هم همه چیش شبیه P1 هست با این تفاوت که کیبورد نداره ولی 8 گیگ حافظه داره. از نظر موزیک هم خیلی قویه. قیمتش هم الان 290 تومن هست.

ولی اگه میتونی خرج کنی میتونی روی X1 هم فکر کنی.
سیستم عاملش ویندوزه و دوربین 3.2 داره با یه صفحه بزرگ تاچ. کیفیت صداش عالیه و خیلی هم خوشکله ولی قیمتش الان 640 تومنه!

hesam68
01-02-2009, 10:47
سلام داداش
من p1 پیشنهاد میکنم
هم کیفیت ساختش خوبه . هم خوشگله . هم سیستم عامل داره . صداشم خوبه
بهترین گزینه از نظر من فقط p1
lمرسی

zeroandone
01-02-2009, 11:35
سلام داداش
من p1 پیشنهاد میکنم
هم کیفیت ساختش خوبه . هم خوشگله . هم سیستم عامل داره . صداشم خوبه
بهترین گزینه از نظر من فقط p1
lمرسی

مرسی از لطفت حسام عزیز
ولی من پسر نیستم:18:

منم با نظرت موافقم p1 عالیه فقط دخترونه نیست

zeroandone
01-02-2009, 11:36
از همتون ممنونم
اما اگه میشه یه گوشی معرفی کنید که اسلاید یا فیلیپ باشه بهتره

zeroandone
01-02-2009, 11:40
x1 واقعا محشره
مهران vb مطمئنی الان قیمتش 640 تومنه
تو gsmزده 910 تومن
اماکلا گوشی یه خوبی فکر کنم باشه . چون داره با HTC HD رقابت می کنه و کلا از اونجایی که تو دموهاش دیدم گوشی خوبیه .

نظرتون در مورد 6220 اسلاید - n95 8gig- n82 چیه؟

hesam68
01-02-2009, 12:39
مرسی از لطفت حسام عزیز

شرمنده اجی
اخه نام کاربریت عجیب قریبه
اره p1 دخترونه نیست
ولی با این مشخصاتی که گفتی فک نکم گوشیه دخترانه ای وجود داشته باشه
خلاصه ایشالاه هر چی گرفتی باهاش حال کنی
مرسی

zeroandone
01-02-2009, 13:00
شرمنده اجی
اخه نام کاربریت عجیب قریبه
اره p1 دخترونه نیست
ولی با این مشخصاتی که گفتی فک نکم گوشیه دخترانه ای وجود داشته باشه
خلاصه ایشالاه هر چی گرفتی باهاش حال کنی
مرسی

خواهش می کنم
حق با شماست نام کاربری من نه دخترونس نه پسرونه ولی عجیب نیست
یعنی صفر ویک (منطق کامپیوتر)
بازم منتظرم اگه گوشی خوبی باشرایطی که گفتم بچشمتون خورد به من معرفی کنی
ممنون از لطفت:20:

MehranVB
01-02-2009, 13:10
x1 واقعا محشره
مهران vb مطمئنی الان قیمتش 640 تومنه
تو gsmزده 910 تومن
اماکلا گوشی یه خوبی فکر کنم باشه . چون داره با htc hd رقابت می کنه و کلا از اونجایی که تو دموهاش دیدم گوشی خوبیه .

نظرتون در مورد 6220 اسلاید - n95 8gig- n82 چیه؟
آره، دیروز توی علائدین همینقدر بود و احتمالاً از این هم ارزونتر میشه. قیمتای gsm قدیمین و نمیشه بهشون اعتماد کرد!
ولی اگه میخوای نوکیا انتخاب کنی چون اکثر مدلاش سیمبینه و خیلی تنوع بیشتری داره انتخابای بیشتری خواهی داشت. اگه میخوای گوشیت خوشکلو دخترونه باشه به نظر من اسلایدی بگیر (n82 اسلایدی نیست!) گوشی اسلایدی هم توی نوکیا زیاد داریم، مثلاً n95 و n96 و n81 و n85 و ... n95 8g نسبت به قیمتش مناسبتر از بقیست. (ولی به نظر من سراغ n95 نرو چون خیلی باگ داره)

hesam68
01-02-2009, 14:09
خواهش می کنم
حق با شماست نام کاربری من نه دخترونس نه پسرونه ولی عجیب نیست
یعنی صفر ویک (منطق کامپیوتر)
بازم منتظرم اگه گوشی خوبی باشرایطی که گفتم بچشمتون خورد به من معرفی کنی
ممنون از لطفت:20:

باور میکنی تازه دقت کردم نام کاربریت zero and one هست
چون فاصله نداشت متوجه نشدم
راستی اگه دور گوشیه اسلایدو خط بگشی
5800 بهترین گزینست
رنگ سیاهو قرمزشم دخترونست
قیمتش الان 360 فک کنم
تنها مشکلشم ضعیف بودن دوربینشه
اگه واست دوربین مهم نباشه . این از بقیه بهتره
بازم نظر خودت مهمه
مرسی

mohammad_1ta
01-02-2009, 14:49
مرسی از لطفت حسام عزیز

دخترونه نیست، ولی من تاحالا دسته چندین دختر دیدم... :31:

merikh_merikh
01-02-2009, 15:12
دوست عزیز(zero and one)پی1 گوشی خوبی هست و ان قدر هم پسرونه نیست که شما بخاین قیدشو بزنید.من دست دختر های زیادی پی1 را دیدم...
ولی میتونی رو دبلیو960 و جی900 هم حساب کنی چون اینا نسبت به پی1 دخترونه تر هستن.
ولی بین اینا خداییش پی1 از لحاز کارایی حرف نداره...

zeroandone
01-02-2009, 19:19
ممننون از همتون
ولی x1 خیای چشممو گرفته
به احتمال زیاد x1 می خرم
بنظر شما کارایی x1 از پاکت پی سی های دیگه کمتر نیست

MehranVB
01-02-2009, 19:47
ممننون از همتون
ولی x1 خیای چشممو گرفته
به احتمال زیاد x1 می خرم
نه دقیقاً برعکس! اگه توی reviewهای معتبر مثل GSMArena و ... رو ببینی، متوجه میشی که یکی از بهترین پاکت پی سی هاییه که تاحالا ساخته شده و مثلاً از HTC Touch Pro که یکی از بهترینهاست بهتر شناخته میشه. قیمتش هم که خیلی ارزونتره، مطمئن باش بخریش پشیمون نمیشی!

merikh_merikh
01-02-2009, 20:29
ممننون از همتون
ولی x1 خیای چشممو گرفته
به احتمال زیاد x1 می خرم
کمتر نیست!!!!!از هر لحاز در نظر بگیرید این گوشی از دیگر گوشی ها بالاتر است.
ایکس1 واقعن چیز عالی و خوبی هست و اگه از لحاز قیمت مشکلی ندارید حتمن این گوشی را بگیرید و از کار با ان لذت ببرید.
من خودم زمانی که میخاستم گوشی بگیرم در مورد ایکس1 هم یه مقدار تحقیق کردم و این گوشی را از هر جهت در نظر گرفتم یا از همه بالاتر بود و اگرم بالاتر نبود در سطح قابل قبولی بود البته در تمام موارد از همه بالاتر بود فقط میمونه دوربین که دوربینشم واقعن عالی هست و قابل قبول.......
من خودم نیز میخاستم این گوشی را بگیرم ولی به دلایلی پشیمون شدم.....

zeroandone
07-03-2009, 01:33
ایکس1 واقعن چیز عالی و خوبی هست و اگه از لحاز قیمت مشکلی ندارید حتمن این گوشی را بگیرید و از کار با ان لذت ببرید.
من خودم زمانی که میخاستم گوشی بگیرم در مورد ایکس1 هم یه مقدار تحقیق کردم و این گوشی را از هر جهت در نظر گرفتم یا از همه بالاتر بود و اگرم بالاتر نبود در سطح قابل قبولی بود البته در تمام موارد از همه بالاتر بود فقط میمونه دوربین که دوربینشم واقعن عالی هست و قابل قبول.......

سلام دوست عزيز
مي شه دليل پشيمون شدنتونو بگين
البته اگه به كارآيي گوشي مربوط ميشه؟

zeroandone
07-03-2009, 01:34

سلام دوست عزيز
مي شه دليل پشيمون شدنتونو بگين
البته اگه به كارآيي گوشي مربوط ميشه؟

zeroandone
07-03-2009, 01:36

چرا پشيمون شدين؟

merikh_merikh
07-03-2009, 16:08
چرا پشيمون شدين؟
سلام.
دوست عزیز علت پشیمون شدن من این بود:
من با ویندوز در لپ تاپ بیشتر حال میکنم تا گوشی.همچنین وقتی میتونم با قیمتی پایینتر یک گوشی خوب با سیستم عامل سیمبین که تمام کارام هم میتونم باش انجام بدم بگیرم پس یه گوشی با سیستم عامل سیمبین میگیرم و با باقیه پولم یه دوربین عالی یا یه کاره دیگه میکنم.........
من به دلیل اینکه ایکس1 سیستم عاملش ویندوز بود و همچنین از لحاز قیمتی گران بود نگرفتم چون همان طور که گفتم در مورد سیستم عامل که سیمبین کارمو راه میندازه و اگرم ویندوز لازم داشته باشم صد در صد یه لپ تاپ میگیرم.
ولی در خوب بودن ایکس1 شکی نیست و اگه شما از لحاز مالی مشکلی ندارین و از ویندوز موبایل هم خوشتون میاد پس ایکس1 را بگیرین.
در ضمن من موقع ای که خاستم گوشی (پی1)را بگیرم بین پی1 و چند تا از گوشی های اچ تی س مونده بودم چون اون موقع ایکس1 نبود ولی با توجه به حرف هایی که بالا زدم و اینکه پی1 هم گوشی خوبی بود با کلی تحقیق و انتظاراتم پی1 را گرفتم و بعد از مدتی که ایکس1 اومد و رفته بودم تو فکره ایکس1 و فروش پی1.....با تحقیقاتی که کردم بازم دیدم که پی1 چون تمام انتظاراتمو بر طرف میکنه بازپشیمون شدم و پی1 را نگه داشتم ولی شاید یه ایکس1 برای یکی از اعضای خانوادم بگیرم که گاهی اوقات خودمم ازش استفاده کنم.....
اینم بگم با تحقیقاتی که من در مورد ایکس1 کردم یکی از بهترین گوشی ها میباشد و در حال حاظر کمتر ویندوز موبایلی به پای ایکس1 میرسه.
دیگه انتخاب با شماست.

MRYKH
07-03-2009, 16:20
لطفا درموردp1 بیشتر توضیح دهید:20:

merikh_merikh
08-03-2009, 23:47
لطفا درموردp1 بیشتر توضیح دهید:20:
اگه بري داخل کلوپ پي1 اطلاعات لازم را بدست مياري.....

AryanLand
09-03-2009, 02:17

سلام.

با این گفته اصلا" موافق نیستم.هرچند من خودم این گوشی رو دارم اما با امنیا سامسونگ که مقایسه اش میکنم خیلی کمتر از اونه.(البته امنیا رو هم دارم)
1:دوربینش 3,15 در صورتی که امنیا 5 مگا پیکسله و عکسهاش هم واقعا" معرکه هست.
2:Accelerometer sensor نداره.
3:Handwriting recognition نداره.
4: امنیا 16 گیگ حافطه داخلی داره X1 نداره.
5:سرعت پردازشش از امنیا پایینتره.(همزمان مقایسه کردم)
6:EDGE امنیا کلاس 12 هست.
7:دوربین امنیا قابلیت تشخیص خنده و صورت رو داره X1 نداره.
8:CPU امنیا 624 ولی X1 سی پی یوش 528.
و و و و و

قیمتش هم که از X1 پایینتره.البته گوشیهای دیگه ای هم هست که بخوام مقایسه کنم اما نمیکنم چون 1 در این سطح قیمت نیستن 2: خودم ندارم که مقایسه ام دقیق باشه.(البته HD رو هم یک مدتی داشتم ولی قیمتش خیلی بالاتره مقایسه نمیکنم.)

البته ناگفته نماند صفحه X1 کیفیتش بیشتر از امنیاست.که بخاطر کوچکتر بودنشه اما زیر نور افتاب وضوح صفحه امنیا بیشتره.
یک نکته دیگه اینکه جای قلم X1 ضعیفه و میگن زود ترک میخوره(من خودم ندیدم)اما بدتر از اون امنیاست که اصلا" جایی برای قلمش تعبیه نشده و به نظر من ضعف بزرگیه هرچند خیلی ها اینو به عنوان ضعف قبول ندارن.
اما یکی دیگه از محاسن X1 هم رم و رام بالایی هست که داره.(256و 512 مگ).که این با وجود داشتن 16 گیگ اینترنال مموری از طرف امنیا دیگه اصلا" به چشم نمیاد.
اینا چیزایی هست که الان تو ذهنمه بعدا" هم اگر چیزی یادم اومد اضافه میکنم.

Ava UK
09-03-2009, 09:49
سلام.

با این گفته اصلا" موافق نیستم.هرچند من خودم این گوشی رو دارم اما با امنیا سامسونگ که مقایسه اش میکنم خیلی کمتر از اونه.(البته امنیا رو هم دارم)
2:Accelerometer sensor نداره.
3:Handwriting recognition نداره.
4: امنیا 16 گیگ حافطه داخلی داره X1 نداره.
6:EDGE امنیا کلاس 12 هست.
7:دوربین امنیا قابلیت تشخیص خنده و صورت رو داره X1 نداره.
8:CPU امنیا 624 ولی X1 سی پی یوش 528.
و و و و و

قیمتش هم که از X1 پایینتره.البته گوشیهای دیگه ای هم هست که بخوام مقایسه کنم اما نمیکنم چون 1 در این سطح قیمت نیستن 2: خودم ندارم که مقایسه ام دقیق باشه.(البته HD رو هم یک مدتی داشتم ولی قیمتش خیلی بالاتره مقایسه نمیکنم.)

البته ناگفته نماند صفحه X1 کیفیتش بیشتر از امنیاست.که بخاطر کوچکتر بودنشه اما زیر نور افتاب وضوح صفحه امنیا بیشتره.
یک نکته دیگه اینکه جای قلم X1 ضعیفه و میگن زود ترک میخوره(من خودم ندیدم)اما بدتر از اون امنیاست که اصلا" جایی برای قلمش تعبیه نشده و به نظر من ضعف بزرگیه هرچند خیلی ها اینو به عنوان ضعف قبول ندارن.
اما یکی دیگه از محاسن X1 هم رم و رام بالایی هست که داره.(256و 512 مگ).که این با وجود داشتن 16 گیگ اینترنال مموری از طرف امنیا دیگه اصلا" به چشم نمیاد.

نمیخوام دوباره بحث های جنجالی امنیا و ایکس وان اینجا راه بوفته اما بعضی این مورد هایی که گفتی بگب نگی مورد داره حالا چیشو الان میگم.
1. نه دوربین امنیا با 5 مگ بودنش در حد 5 مگ هست و نه دوربین ایکس وان در حد یک 3.2 مثل k800 هست. هر دو گوشی خیلی شدید به لرزش دست حساسند. ولی دوربین امنیا بهتر از از ایکس وان عکس میگیره اما هیچ کدومشون به پای k800 یا حتی n73 نمیرسه.
2. بله درسته ایکس وان نداره.
3. همه ویندوز مبایل های جدید چه ایکس وان باشه و چه touch viva این Handwriting recognition رو دارند حالا اگر gsmarena در موردش چیزی ننوشته دلیل بر نبودنش نیست. اینو مطمئنم که داره.
4. حافظه storage یا همون rom مهمتر از حافظه های خارجی هستند و در اینجا حفظه داخلی ایکس وان 2 برابر امنیاست. همون حافظه ای که ویندوز رو توش نصب میکنی. اگر هم حافظه برای موزیک ریختن و فیلم ریختن بخوای خوب میری یک مموری کارت میگیری میندازی روش:21: ولی قبوله که برای امنیا دیگه مموری کارت نمیخواد چون خودش 16 گیگ انباری داره ولی خوب برای یک ویندوز موبایل rom مهمتره. :5:
5. من چند مقایسه دیدم ایکس وان بیشتر بود. :31:
6. کلاس فرقی نمیکنه چی باشه چون جفتشون 32 - 48 kbps رو ساپورت میکنن. سرعت از این بالاتر هم نمیره چون اگر بالاتر بره اونوقت میشه 3G و نه EDGE که اونم فعلا تو ایران راه اندازی نشده خیر سرش. :41:
7. دوربین ایکس وان هم قابلیت اسپورت و فوکوس انگشتی یا نقطه ای داره :46: یادت نره گفتم دوربین جفتشون هیچن حالا هزار تا قابلیت هم داشته باشه بازم به پای دوربین های سیمبین و جاوا نمیرسن.
8. اینو که در شماره 5 گفتی و منم نظرمو گفتم چرا 2 بار تکرار کردی اما به شکل های مختلف. :13:

ای کاش همه بی تعصب حرف میزدن :10:

merikh_merikh
09-03-2009, 14:34
سلام.

2:accelerometer sensor نداره.
3:handwriting recognition نداره.
4: امنیا 16 گیگ حافطه داخلی داره x1 نداره.
6:edge امنیا کلاس 12 هست.
7:دوربین امنیا قابلیت تشخیص خنده و صورت رو داره x1 نداره.
8:cpu امنیا 624 ولی x1 سی پی یوش 528.
و و و و و

قیمتش هم که از x1 پایینتره.البته گوشیهای دیگه ای هم هست که بخوام مقایسه کنم اما نمیکنم چون 1 در این سطح قیمت نیستن 2: خودم ندارم که مقایسه ام دقیق باشه.(البته hd رو هم یک مدتی داشتم ولی قیمتش خیلی بالاتره مقایسه نمیکنم.)

البته ناگفته نماند صفحه x1 کیفیتش بیشتر از امنیاست.که بخاطر کوچکتر بودنشه اما زیر نور افتاب وضوح صفحه امنیا بیشتره.
یک نکته دیگه اینکه جای قلم x1 ضعیفه و میگن زود ترک میخوره(من خودم ندیدم)اما بدتر از اون امنیاست که اصلا" جایی برای قلمش تعبیه نشده و به نظر من ضعف بزرگیه هرچند خیلی ها اینو به عنوان ضعف قبول ندارن.
اما یکی دیگه از محاسن x1 هم رم و رام بالایی هست که داره.(256و 512 مگ).که این با وجود داشتن 16 گیگ اینترنال مموری از طرف امنیا دیگه اصلا" به چشم نمیاد.
دوست عزیز منم حرف های شما را قبول ندارم.
مورد اول قبول ولی همان طور که دوستمون گفت هیچ کدام به دوربین هایی که روشون زده شده نزدیک نیستن و اینکه کسی که چنین گوشی ای میگیره به نظرم کارایی براش مهمتره تا دوربین 5 اومنیا که به نظرم واقعن ضعیفه.البته ماله ایکس1 هم ضعیفه ولی نه به اندازه ی اومنیاولی اومنیا دوربینش نسبت به ایکس1 خوبه ولی نسبت به باقیه 5 مگاپیکسلیا هیچه.در ضمن من با عکسایی که از این دو گوشی دیدم به نظرم ایکس1 عکسای شفاف تری میگیره و اینکه دوربین گوشی پسر خالم(اومنیا)را با گوشی خودم(پی1)مقایسه کردم به طور کاملن واضحی معلوم بود که دوربین گوشی من(پی1)بهتره.........
با قیه مواردم دوست عزیز در پست بالا توضیح دادن.فقط اینم بگم که داره حرسم در میاد.درسته که اومنیا 16 گیگ حافظه ی داخلی داره ولی ایکس1 حافظه ی داخلی(که داخلش ویندوز نصب میشه)بالاتر از اومنیا میباشد که به نظرم این مهتره.چون حافظه ی 16 گیگ اومنیا را میشه خرید و به گوشی اضاف کرد.البته این موردم در پست بالا کاملن توضیح داده شده.
و حالا یکی از برتری های ایکس1 کیبرد عالی میباشد که اومنیا در این مورد حرفی واسه گفتن ندارهه.....
برتری های دیگه ای هم هست که فعلن وقت نیست.......

AryanLand
09-03-2009, 22:44
نمیخوام دوباره بحث های جنجالی امنیا و ایکس وان اینجا راه بوفته اما بعضی این مورد هایی که گفتی بگب نگی مورد داره حالا چیشو الان میگم.
1. نه دوربین امنیا با 5 مگ بودنش در حد 5 مگ هست و نه دوربین ایکس وان در حد یک 3.2 مثل k800 هست. هر دو گوشی خیلی شدید به لرزش دست حساسند. ولی دوربین امنیا بهتر از از ایکس وان عکس میگیره اما هیچ کدومشون به پای k800 یا حتی n73 نمیرسه.
2. بله درسته ایکس وان نداره.
3. همه ویندوز مبایل های جدید چه ایکس وان باشه و چه touch viva این Handwriting recognition رو دارند حالا اگر gsmarena در موردش چیزی ننوشته دلیل بر نبودنش نیست. اینو مطمئنم که داره.
4. حافظه storage یا همون rom مهمتر از حافظه های خارجی هستند و در اینجا حفظه داخلی ایکس وان 2 برابر امنیاست. همون حافظه ای که ویندوز رو توش نصب میکنی. اگر هم حافظه برای موزیک ریختن و فیلم ریختن بخوای خوب میری یک مموری کارت میگیری میندازی روش:21: ولی قبوله که برای امنیا دیگه مموری کارت نمیخواد چون خودش 16 گیگ انباری داره ولی خوب برای یک ویندوز موبایل rom مهمتره. :5:
5. من چند مقایسه دیدم ایکس وان بیشتر بود. :31:
6. کلاس فرقی نمیکنه چی باشه چون جفتشون 32 - 48 kbps رو ساپورت میکنن. سرعت از این بالاتر هم نمیره چون اگر بالاتر بره اونوقت میشه 3G و نه EDGE که اونم فعلا تو ایران راه اندازی نشده خیر سرش. :41:
7. دوربین ایکس وان هم قابلیت اسپورت و فوکوس انگشتی یا نقطه ای داره :46: یادت نره گفتم دوربین جفتشون هیچن حالا هزار تا قابلیت هم داشته باشه بازم به پای دوربین های سیمبین و جاوا نمیرسن.
8. اینو که در شماره 5 گفتی و منم نظرمو گفتم چرا 2 بار تکرار کردی اما به شکل های مختلف. :13:

ای کاش همه بی تعصب حرف میزدن :10:

سلام.

با شما بحثی نیست چون شما شنیده هات بیشتر از داشته ها وتجربه دیگران ارزش داره .:46:
شما پست منو تو اون تاپیک قبلی جواب ندادی؟؟؟
در مورد 3 من خودم هر جفت گوشیها رو دارم میتونم باهات قرار بزارم ببینی من به اینکه جی اس ام آرنا چی نوشته و کی چی گفته کاری ندارم عزیز (البته بر خلاف شما که همه صحبتهات بر اساس شنیده هاست).(برای اینکه دوستان متوجه عرض بنده بشن میتونم لینک بدم)
در مورد اون حافظه ای که بقول شما ویندوز رو توش نصب میکنی یه توضیح بده ببینیم بیشتر بودنش چه مزیتی داره(البته من میدونم میخوام ببینم چی شنیدی) مگه ویندوزش بزرگ میشه که هر چی بیشتر باشه ......؟البته بیشتر بودنش تا حدودی یک مزیته که منم خ.دم گفتم یکم دقت میکردی متوجه میشدی.:46:
در مورد 5 شما چند مقایسه دیدی X1 بیشتر بوده من خودم هر دوشو دارم امنیا بیشتره:46:
اینکه دوربیناشون به چی میرسن و به چی نمیرسن بحث من اینجا نبود مقایسه بین این دو تا بود عزیزم.و این مقایسه به سیمبیان و جاوا ربطی نداشت اگر اونجوری بخوای حساب کنی هیچ دوربین سیمبیان و جاوایی به Canon S2 نمیرسه.:46:
در مورد شماره8 شما هم که فرمودید نمیدونستم قراره شما جواب بدی اشتباها" نزدیک بود مجبور بشی 2 بار جواب بدی.:46:
در مورد تعصب هم میخوای لینک نوشته های شما از 10 روز پیش رو با نوشته های خودم از اول رو همه رو با هم بزارم دوستان مقایسه کنن ببینن کی باید :

ای کاش همه بی تعصب حرف میزدن:46:؟؟؟؟

hasanmotori
09-03-2009, 22:54
هر کدوم از اینا یه مزیتی دارن ولی امنیا نسبت به قیمتش بیشتر می ارزه تمام.

AryanLand
09-03-2009, 23:06
دوست عزیز منم حرف های شما را قبول ندارم.
مورد اول قبول ولی همان طور که دوستمون گفت هیچ کدام به دوربین هایی که روشون زده شده نزدیک نیستن و اینکه کسی که چنین گوشی ای میگیره به نظرم کارایی براش مهمتره تا دوربین 5 اومنیا که به نظرم واقعن ضعیفه.البته ماله ایکس1 هم ضعیفه ولی نه به اندازه ی اومنیاولی اومنیا دوربینش نسبت به ایکس1 خوبه ولی نسبت به باقیه 5 مگاپیکسلیا هیچه.در ضمن من با عکسایی که از این دو گوشی دیدم به نظرم ایکس1 عکسای شفاف تری میگیره و اینکه دوربین گوشی پسر خالم(اومنیا)را با گوشی خودم(پی1)مقایسه کردم به طور کاملن واضحی معلوم بود که دوربین گوشی من(پی1)بهتره.........
با قیه مواردم دوست عزیز در پست بالا توضیح دادن.فقط اینم بگم که داره حرسم در میاد.درسته که اومنیا 16 گیگ حافظه ی داخلی داره ولی ایکس1 حافظه ی داخلی(که داخلش ویندوز نصب میشه)بالاتر از اومنیا میباشد که به نظرم این مهتره.چون حافظه ی 16 گیگ اومنیا را میشه خرید و به گوشی اضاف کرد.البته این موردم در پست بالا کاملن توضیح داده شده.
و حالا یکی از برتری های ایکس1 کیبرد عالی میباشد که اومنیا در این مورد حرفی واسه گفتن ندارهه.....
برتری های دیگه ای هم هست که فعلن وقت نیست.......

سلام.

در مورد اینکه گفتید کسی که میاد این گوشیهارو میخره کاربردش براش مهمتره از دوربین کاملا" با شما هم عقیده هستم که باید اینطور باشه (مثل خودم)اما نکته اینجاست که شما فراموش کردید که یکی از شرایطی که دوستمون مد نظرش بود بند 7 پست 1 که پیشنهاد میدم یکبار دیگه ببینیش.

تو نوشته هاتون اون قسمتی رو که آبی کردم لطفا" توضیح بدید من که نفهمیدم خلاصه کی از کی ضعیفتره و کی با چی برابری میکنه و......:46:(شما میگی قبول داری x1 ضعیفه اما نه مثل امنیا ولی امنیا نسبت به x1 خوبه!!!!!!:18:)
در مورد باقی موارد هم من به دوست عزیزتون توضیح دادم.میتونید بخونید:46:
در مورد حافظه هم منتظرم ببینم دوست عزیزتون میدونه اصلا" چی هست یا نه و واسه چی من گفتم زیاد مهم نیست و.....

اینکه گفتید دوربین p1 از امنیا بهتره اصلا" جای بحث نداره و اونایی که میخونن باید قضاوت کنن.:46:
ضمنا" اینکه گفتی با گوشی پسر خالت مقایسه کردی این مقایسه به چه صورتی بوده اگر توضیح بدید ممنون میشم.

شاد و پیروز باشید.

AryanLand
09-03-2009, 23:27
هر کدوم از اینا یه مزیتی دارن ولی امنیا نسبت به قیمتش بیشتر می ارزه تمام.

سلام.

تمام صحبت منم همینه وگرنه واسه من که با توجه به شرایطم هیچ فرقی نمیکنه ضمن اینکه من هیچ کدوم این دو تا رو الان دستم نمیگیرم و در حال حاضر از یک I-mate ULTIMATE 9502 دارم استفاده میکنم و اونا تو بایگانی بسر میبرن .:46::11:

merikh_merikh
10-03-2009, 09:19
سلام.

در مورد اینکه گفتید کسی که میاد این گوشیهارو میخره کاربردش براش مهمتره از دوربین کاملا" با شما هم عقیده هستم که باید اینطور باشه (مثل خودم)اما نکته اینجاست که شما فراموش کردید که یکی از شرایطی که دوستمون مد نظرش بود بند 7 پست 1 که پیشنهاد میدم یکبار دیگه ببینیش.

تو نوشته هاتون اون قسمتی رو که آبی کردم لطفا" توضیح بدید من که نفهمیدم خلاصه کی از کی ضعیفتره و کی با چی برابری میکنه و......:46:(شما میگی قبول داری x1 ضعیفه اما نه مثل امنیا ولی امنیا نسبت به x1 خوبه!!!!!!:18:)
در مورد باقی موارد هم من به دوست عزیزتون توضیح دادم.میتونید بخونید:46:
در مورد حافظه هم منتظرم ببینم دوست عزیزتون میدونه اصلا" چی هست یا نه و واسه چی من گفتم زیاد مهم نیست و.....

اینکه گفتید دوربین p1 از امنیا بهتره اصلا" جای بحث نداره و اونایی که میخونن باید قضاوت کنن.:46:
ضمنا" اینکه گفتی با گوشی پسر خالت مقایسه کردی این مقایسه به چه صورتی بوده اگر توضیح بدید ممنون میشم.

شاد و پیروز باشید.
در مورد دوربين منظورم اينه که ايکس1 به 3مگاپيکسلي که روش زده نزديکتره ولي اومنيا با 5 مگاپيکسلي که روش نوشته خيلي فاصله داره..........
دوربين پي1 هم به اين علت ميگم از اومنيا بهتره چون عکس هاي شفاف تري ميگيره و به واقيت نزديکترن تا اومنيا.....اين مقايسه هم در خانه با عکس هايي که از هم گرفتيم انجام شد ولي عکس ها در جاهاي مختلفي گرفته شد همچين مقايسه ي کاملي هم نبود ولي همين مقايسه ي سطحي به من فهموند که دوربين پي1 بهتره.
به نظره من کيبرد ارزش بيشتري داره تا دوربين......

esmail194
10-03-2009, 14:42
x1 و امنیا رو راحت میشه مقایسه کرد البته با توجه به خواسته های کسی که میخواد بین این دو گوشی یکی رو انتخاب کنه
ممکنه کابر یه دوربین دیجیتال داشته باشه و دوربین موبایلش واسش کاربرد نداشته باشه اینا هم باید در نظر گرفت.
به نظر دو ویژگی که همیشه باید مد نظر باشه وزن و اندازه گوشی هست که فکر کنم همه دوستان ما نظر من موافق باشن.
یا علی

AryanLand
11-03-2009, 00:19
در مورد دوربين منظورم اينه که ايکس1 به 3مگاپيکسلي که روش زده نزديکتره ولي اومنيا با 5 مگاپيکسلي که روش نوشته خيلي فاصله داره..........
دوربين پي1 هم به اين علت ميگم از اومنيا بهتره چون عکس هاي شفاف تري ميگيره و به واقيت نزديکترن تا اومنيا.....اين مقايسه هم در خانه با عکس هايي که از هم گرفتيم انجام شد ولي عکس ها در جاهاي مختلفي گرفته شد همچين مقايسه ي کاملي هم نبود ولي همين مقايسه ي سطحي به من فهموند که دوربين پي1 بهتره.
به نظره من کيبرد ارزش بيشتري داره تا دوربين......

سلام.

آهان همونطور که فکر میکردم مقایسه کردید با هم .حالا یه زحمت بکشید عکسهایی رو که میندازید در شرایط مختلف ولی یکسان با هم تکرار کنید مثلا" از یک گل عکس بندازید بعد به کامپیوتر تون منتقل کنید و مقایسه کنید اونوقت شما متوجه اختلاف فاحش بین دو دوربین میشید.:11:

esmail194
11-03-2009, 14:47
بچه ها میشه اندازه و حجم عکس گرفته شده هم با هم مقایسه کرد.
خوشحال میشم در این مقایسه نقشی داشته باشم
یا علی

merikh_merikh
12-03-2009, 00:10
سلام.

آهان همونطور که فکر میکردم مقایسه کردید با هم .حالا یه زحمت بکشید عکسهایی رو که میندازید در شرایط مختلف ولی یکسان با هم تکرار کنید مثلا" از یک گل عکس بندازید بعد به کامپیوتر تون منتقل کنید و مقایسه کنید اونوقت شما متوجه اختلاف فاحش بین دو دوربین میشید.:11:
همان طور که گفتم مقایسه ای سطحی بود و اینکه من نمیدونم گوشی پسر خالم(ای900)دوربینش درست تنظیم بود یا نه.
ولی به نظره من ی900 دوربینش در حد یک 5 با کیفیت نیست.
منظورم اینه که لازم نیست کسی به خاطره دوربین بین ایکس1 و اومنیا بخاد اومنیا را انتخاب کنه مگر به خاطره چیزای دیگه......

golmohammadi
12-03-2009, 02:04
بچه ها نيازي نيست بحث را ادامه بديد
هر دو گوشي در اصل كارشون يه چيز ديگه هست
اينا كه كمرا فون نيستند
دوربين اي 900 كه 5 مگا هست نميتونه مثل دوربين كا850 و يا ان82 باشه
و دوربين اكس1 هم نميتونه مثل كا800 عكس بگيره
دوربين هر دو متوسط هستند و زياد نميشه رو دوربينشون مثل كمرا فونها حساب باز كرد
در مورد مقايسه اي كه merikh_merikh عزيز در مورد دوربين پي وان و اي 900 انجام داده من موافقم
چون دوربين اي 900 متوسط هست و پي وان خوب هست واسه همين اگه مگا پيكسلها را بيخيال بشيم مال پي وان بدون شك بهتره
پي وان دركل علاوه بر دوربينش گوشي كاملي هست در سطح خودش

mous3030
13-03-2009, 10:45
بابا اين دوستمون تو رنج 300 ميخواد شما دعواي ايكس وان و امينو راه انداختين كه خودش يه تاپيك مقايسه اي داره
همون پي وان مناسبه ولي چون خانوم هستين جي 900 هم توصيه ميشه طاهرا هم امكاناتش زياده