PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار شبکه با بلوتوث

amineng
31-01-2009, 10:58
کسی نرم افزاری سراغ داره که بشه 2 تا کامپیوتر رو با هم و با بلوتوث شبکه (یا در حد) شبکه کرد؟

mshiraz.2009
31-01-2009, 11:59
من که هرکاری نکردم نتونستم بین بلوتوث کامپیوترم و لپ تاپم شبکه درست کنم.

اگه دوستان روشی بلدن کمک کنن ممنون میشیم.

Ship Storm
31-01-2009, 12:11
برای شبکه کردن بوسیله بلوتوث از PAN استفاده میشه که مخففPersonal Area Network هستش
اگه قابلیت فوق فعال بشه میتونید تو قسمت Network سیستم بلوتوث رو در جمع سایر کارتهای شبکه و کلا کانکشن هاتون ببینید
فقط باید روی اون دابل کلیک کنید و دستگاه دیگر رو Add کنید و برا هر دو طرف مثل کارت شبکه معمولی IP هم ست کنید
البته تنظیماتش رو خیلی دقیق نمیدونم ولی تا اینجا رو بلد بودم
موفق باشید :11:

در ضمن یه دوتا مقاله هست اینجا بخونید شاید چیزی دستگیرتون بشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

huti_421
31-01-2009, 18:27
ساخت شبکه با بلوتوث

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هر اینترفیس بلوتوثی یه bluetooth stack داره که با اون کار می کنه
bt stack های معروف داخل ویندوز مانند :
blue soleil
toshiba stack
microsoft stack
widcomm stack

پشته ی مایکروسافت همراه winxp sp2 و بالاتر وجود داره که اگه usb bluetooth dongle ( اون اینترفیسایی که می خرین و به usb می زنین ) شما توسط ویندوز شناسایی بشه این پشته فعال میشه و کار باهاش ساده ست و بدی هایی داره (بقول مایکروسافت مثلا امنیت داره) مانند این که برای این که درخواست دریافت فایل (نه درخوستای دیگه) به صورت ftp یا obex رد میشه مگه این که شما روی ایکونش راست کلیک کنین و receive a file رو بزنین که اونم برا هر فایل بایداین کارو کرد و برای فرستادن هم تک تک یه دیالوگ باز میکنه.

استک توشیبا برای بلوتوث های لپتاپ هایی مثل asus یا شاید هم خود توشیبا هست که این مدل بلوتوث ها (که بالاترینشون تا اونجایی که من می دونم bt-183 هست ) بسیار بر بالا و پرسرعتند (100متر و 100KBPS ) و از ورژن 2.0 همراه با EDR هستند که البته با بقیه ی استک ها کار نمی کنند.
البته من خیلی گشتم و یه فایل پیدا کردم به اسم microsoft additional bluetooth driver که مایکروسافت داده بیرون که باعث میشه که این بلوتوثا با پشتهی مایکروسافت هم کار کنن که البته توی سایتش که نبود (نمی دونم را) منم خیلی گشتم و اخر پیداش کردم البته دید م تو خیلی از فروم ها می نویسن فقط با پشته ی توشیبا کار می کنه

استک widcomm هم با usb bt dongle هایی مثل billionton کار می کنه و تقریبا یکی از بهترین هاست.

استک bluesoleil ه مبا بعضی از مدل ها کار می کنه

البته مدل هاییهم پیدا می شن که ب چند پشته کار کنن.

برای پشته ی مایکروسافت می تونین در حالت عادی با مثل شبکه ی محلی عمل کنین فقط باید به جای کارت شبکه تون بلوتوثتون رو انتخاب کنین.

برای پشته ی توشیبا شما ابتدا باید خاصیت pan یا personal area network رو براش فعال کنید یعنی روی ایکونش توی traybar کلیک راست و options رو بزنید
در قسمت enable bluetooth services واقع در برگه ی general گزینه ی pan رو فعال کنید.
و ok بزنید . حالا ایکون bt pan server میاد. بقیه ی مراحل مثل پشته ی مایکروسافته

در widcomm ابتدا سرویس network access رو فعال کنید .
بعد روی ایکون پشته (در traybar ) راست کلیک کنید و quick connect و بعد network access و بعد other devices رو انتخاب کنید و بعد از پیدا شدن دستگاه مقابلی که ای امکان رو داره می تونید اونو انتخاب کنید
که وصل شید.
ولی سرعت افتضاحه و فقط شاید بدرد چت icon_lol icon_lol بخوره یا multiplayer .

در مورد blue soleil هم وضعیت همینط طوره که باید سرویس دسترسی به شبکه فعال شده و بقیه تکراریه مثل مایکروسافت

ببخشید که دیر برای جواب دادن اومدم . اگه توی فروم عمومی کامپیوتر ، اینترنت و علوم مرتبط می ذاشتین زودت می دیدمش

ناگفته نمونه که پوزیترون هم همینو گفته بود.

منبع : ناشناس

Amir646
04-12-2010, 00:56
سلام
ببخشین من میخواستم تاپیک جدید درست کنم ولی نمیدونستم باید کجا برم

مجبور شدم اینجا مطرح کنم

من به درایور بلوتوث برای ویندوز7 نیاز دارم
لب تاپ من INSPIRON 6400 هست
همه اینترنت را زیرو رو کردم ولی پیدا نکردم
ممنون میشم راهنماییم کنین بدجور بهش نیاز دارم