PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای سی پی یو خیلی رفته بالا 83 درجه

alex_love
30-01-2009, 23:00
سلام خدمت دوستان گرامی
امروز یکی از اقوام یه کیس اورد پیشم که بالا نمی اومد و آژیر میکشید منم کیس رو از کردم دیدم که هم دمای سی پی یو و هم دمای مادربورد خیلی بالا رفته و فن مادربورد هم بدرستی کار نمی کند.
خوب بالاخره رفتم و یه فن با هسته مسی گرفتم و نصب کردم سیستم بالا اومد و مشکلی نداشت که احساس کردم یه بوییی شبیه بوی سوختن می ادکه وقتی برنامه everest رو نصب کردم دیدم دمای سی پی یو رو 83 درجه سانتیگرارد نوشته.
هر کاری می کنم دما پایین نمی آد البته دما در حالت عادی و بدون گشودن نرم افزاری 40 تا 50 درجه است ولی وقتی برنامه ای را باز می کنم حتی اگر برنامه سنگین نباشد دما به سرعت بالای 70 درجه می رود.

مدل سی پی یو هم اینتل پنتوم 4 3.2 گیگاهرتز هستش البت الان سیستم خودم وصله ولی بعدا مشخصات دقیق سی پی یو را می زارم.

به نظر شما من چکار کنم.

asa2000
31-01-2009, 00:43
پاور رو حتما چک کن . اگه با یک پاور جوندار هم دما پائین نیومد میشه گفت cpu‌ نیمسوز شده .

alborz_k
31-01-2009, 02:53
پاور رو حتما چک کن . اگه با یک پاور جوندار هم دما پائین نیومد میشه گفت cpu‌ نیمسوز شده .
سلام. ببخشید، می شه کمی در مورد نیم سوز شدن پردازنده توضیح بدین؟؟؟!!!

alex_love
31-01-2009, 09:20
فکر نکنم مشکل از پاور باشه پاور به حد اندازه قوی هستش یعنی امکان داره سی پی یو نیم سوز شده باشه ؟ از کجا می شه فهمید؟

اصلا نیمسوز شدن یعنی چی؟میشه نیم سوز شده باشه و بشه ازش استفاده کرد؟چون من به راحتی می تونم ازش استفاده کنم!البته با دمای بالا!

avecina.ir
31-01-2009, 14:06
سلامم.. سی پی یو که سیمپیچ نداره نیمسوز شه! شاید خمیر سیلیکون نذاشتی که دما رفته بالا! یه چک کن اطلاع برسون

toorajjj
07-02-2009, 15:25
سلام دوست من من هم دقیقا این cpu را دارم و این مشکل برای من هم پیش امده بود و الن دمای سیپییو مثل شماست و باهاش کار میکنم و مشکلی نداره من فکر میکنم این نوع از cpu ها دماشون در این رنج هست ( البته من 10 درصد اورکلاک کرده ام)