PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آپلود با ajax

.: محمد :.
29-01-2009, 21:39
سلام ،

چجوری می تونم با ajax فایل آپلود کنم ؟؟؟

با عرض تاسف اگر بعضی جا ها یدید 3-2 تا پست مشابه پشت سر هم اومده بخاطر سرعت اینترنتم هست . بالا خره من مثل شما ISP ندارم :31::31::31::31::41::41:

Mohammad King
29-01-2009, 22:10
سلام دوست من توسط این برنامه میتونید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشید

eAmin
29-01-2009, 23:11
سلام.

لینکی که در بالا معرفی شد، خیلی کامله. ولی اگر می خوای اساس کار اینها رو بدونی اینه که درکل به وسیله ی ای جکس نمی شه فایلی رو آپلود کرد، چون ای جکس فقط قادره داده هایی از نوع رشته ( string ) رو ارسال کنه، برای همین باید از iFrame ها استفاده کرد.
این یه لینک مفید که می تونید خیلی راحتتر درکش کنید:

31-01-2009, 23:44
نفهمیدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

eAmin
01-02-2009, 12:19
ولی فکر میکنم خیلی واضح بود!
اشکال نداره، یه بار کلی توضیح می دم خوب گوش کن.

اول یه صفحه html یا php می سازید، و داخلش رو باید یک فرم که به صورت معمول کار آپلود رو می کنه رو وارد کنید. بعد از اون هم یک iframe با src خالی یا فقط # قرار می دید و name اون رو مثلا up_target در نظر می گیرید. حالا باید برای فرمی که اول ساختید یه target در نظر بگیرید، و مقدارش رو برابر با مقدار name فریم ساخته شده قرار بدید. تا اینجای کار بصورت زیر هست:

در مرحله ی دوم برای ساختن لودینگ، خودتون یک پاراگراف و با id مثلا loading بسازید. و به کدهای بالا اضافه کنید. حالا باید با جاوااسکریپت loading رو محو کنید، و یه تابع بسازید با نام، startUpload و توی اون کدهایی رو قرار بدید تا loading رو نمایان کنه. وقتی تمامی اینکارها رو انجام دادید به فرمی که اول از همه ساختید، مقدار onsubmit اون رو برابر با ()startUpload قرار بدید.

در مرحله سوم، یه تابع با نام stopUpload و با یه آرگومان به نام success بسازید. خب درون تابع stopUpload شما باید loading رو محو کنید و یک شرط قرار بدید که اگر مقدار success برابر با 1 بود، یه پیغام به کاربر بده و بگه که آپلود موفقیت آمیز بوده، در غیر اینصورت پیغام خطا صادر کنه.

مرحله چهارم، یه صفحه با نام upload.php بسازید و درون اون کدهای زیر رو قرار بدید:

توی php فکر نکنم مشکلی داشته باشید، فقط این قسمت:

چون صفحه upload.php در فریم مخفی ما لود می شه باید با استفاده از کد بالا به مقادیر درون صفحه index.php دسترسی داشته باشیم.

این گفته های من یه خرده ناقصه ولی اصل کار انجام داده شد.

موفق باشید.

01-02-2009, 19:21
خیلی ممنون . نمیشه با Send Request این کار رو بکنیم ؟؟؟؟؟

eAmin
02-02-2009, 11:24
خیلی ممنون . نمیشه با send request این کار رو بکنیم ؟؟؟؟؟
متوجه نشدم. یه خرده بیشتر توضیح بدید.