PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نشان ندادن درست ram در ویندوز

R_Carlos
28-01-2009, 16:11
سلام :

من 8 'گیگ رم دارم ! 4 تا 2 گیگ باس 800 .
در موقع بالا اومدن کامپیوتر نشون میده که من 8 گیگ رم رو دارم . اما در ویندوز XP وقتی روی My Computer کلیک راست کرده و Peropertis را انتخاب می کنم میگه شما 2.75 میزان رم شما است ؟!

خوب من تو انجمن ها خوندم که ویندوز XP ه 32 بیتی تا 3 گیگ رو می شناسه !
اما آیا من واقعا اشتباه کردم رم 8 گیگ خریدم ؟ یا به وقتش از بقیه اون مقدار رم هم استفاده میشه ؟

SADEGH 7
28-01-2009, 17:19
دوست عزیز یه تاپیک مشابه هم بود.
ویندوز xp 32 بیتی حداکثر تا 3 گیگابایت رو ساپورت می کنه و ویندوز ویستا 32 بیتی حداکثر تا 4 گیگابایت.
اگه می خواین استفاده ی کاملی از رم هاتون بکنین بهتره ویندوز xp یا ویستای 64 بیتی نصب کنین.
موفق باشی

smhmashhadi
28-01-2009, 17:25
از راهنماييتون متشكرم

R_Carlos
28-01-2009, 17:40
خوب من هم که دی اینجا ذکر کردم :

خوب من تو انجمن ها خوندم که ویندوز xp ه 32 بیتی تا 3 گیگ رو می شناسه !

سوال اصلی ام هم این بود که آیا الان من با این ویندوز 32 بیتی فقط 3 گیگ مصرف دارم و 5 گیگ دیگه بیکاره . یا نه مثلا در هنگام لود چند برنامه و بالا رفتن میزان استفاده از رم اون 5 گیگ دیگه هم به کار میاد !

H_E_A
28-01-2009, 18:13
سوال اصلی ام هم این بود که آیا الان من با این ویندوز 32 بیتی فقط 3 گیگ مصرف دارم و 5 گیگ دیگه بیکاره . یا نه مثلا در هنگام لود چند برنامه و بالا رفتن میزان استفاده از رم اون 5 گیگ دیگه هم به کار میاد !
ببین عزیزم اینکه ویندوز 32 بیتی تا 3 گیگ ساپورت میکنه یعنی اینکه حداکثر تا 3 گیگ رو میتونه آدرس دهی کنه
یعنی بقیه اصلا آدرسی ندارند که بتونی توشون بنویسی یا بخونیشون حالا چه 200 مگ رم بکشی از سیستمت چه 4 گیگ نیاز داشته باشی
هر چی از اون سه گیگ بیشتر نیازت شد از ویرچوال مموری میگیره (البته ویندوز تو حالت عادی هم از اون استفاده میکنه)

Mohammad King
28-01-2009, 18:14
سلام رفیق نه در موقع کار از 5 gigi دیگه هم استفاده میشه

manreza71
28-01-2009, 18:30
سلام رفیق نه در موقع کار از 5 gigi دیگه هم استفاده میشه
من اصلا با شما موافق نیستم
تحت هیچ شرایطی xp 32 بیت بیشتر از 3 گیگ رم رو نمیشناسه

R_Carlos
28-01-2009, 19:14
خوب اینجوری که من تو انجمن ها هم خوندم این بود که 64 بیتی تا حداکثر 4 میشناسه !!

خوب اگر حرف شما درست باشه و اگر قرار نیست یه سیستم عامل بیشتر از 3 یا 4 گیگ رو ساپورت کنه،چرا برای یه مادربرد میزان اسلات های رم رو به قدری قرار میدهند که رم 8 یا بیشتر را ساپورت کنه ؟

Mohammad King
28-01-2009, 20:10
من اصلا با شما موافق نیستم
تحت هیچ شرایطی xp 32 بیت بیشتر از 3 گیگ رم رو نمیشناسه

خوب در ویندوز درسته 3 gig نشون میده ولی در اصل رم ایشون 8gigi هست و از 8gigi استفاده میکنن.

mahdi7610
28-01-2009, 21:59
خوب اینجوری که من تو انجمن ها هم خوندم این بود که 64 بیتی تا حداکثر 4 میشناسه !!

خوب اگر حرف شما درست باشه و اگر قرار نیست یه سیستم عامل بیشتر از 3 یا 4 گیگ رو ساپورت کنه،چرا برای یه مادربرد میزان اسلات های رم رو به قدری قرار میدهند که رم 8 یا بیشتر را ساپورت کنه ؟

سلام

ویندوزهای NT مبتنی بر 32 بیت حداکثر تا 4 گیگ را می تونند ساپورت کنند . و بیشتر از 4 گیگ را نمی تونند . به خاطر این که ویندوز 32 بیت از این مقدار بیشتر را نمی تونه ادرس دهی کنه .

اما ویندوزهای بر مبنای 64 ببیت محدودیتی ندارند .

دلیل این که مادربوردها تا 8 گیگ را ساپورت می کنند به این دلیل است که اگه کسی خواست از سیستم عامل های 64 بیتی استفاده کنه از بابت میزان به کار گیری ram مشکلی نداشته باشه .

موفق باشید .

Mohammad King
28-01-2009, 22:20
سلام

ویندوزهای nt مبتنی بر 32 بیت حداکثر تا 4 گیگ را می تونند ساپورت کنند . و بیشتر از 4 گیگ را نمی تونند . به خاطر این که ویندوز 32 بیت از این مقدار بیشتر را نمی تونه ادرس دهی کنه .

اما ویندوزهای بر مبنای 64 ببیت محدودیتی ندارند .

دلیل این که مادربوردها تا 8 گیگ را ساپورت می کنند به این دلیل است که اگه کسی خواست از سیستم عامل های 64 بیتی استفاده کنه از بابت میزان به کار گیری ram مشکلی نداشته باشه .

موفق باشید .

یعنی کسی که در ویندوز 32 بیت 8 گیگ رم داشته باشه و فقط تا 4 گیگ را میتونه ساپرت کنه.و یعنی 4 گیگ دیگه بیکار میمونه؟؟!!

mahdi7610
28-01-2009, 22:38
یعنی کسی که در ویندوز 32 بیت 8 گیگ رم داشته باشه و فقط تا 4 گیگ را میتونه ساپرت کنه.و یعنی 4 گیگ دیگه بیکار میمونه؟؟!!
بله همین طور هست

به خاطر همین هست که گفته میشه کسی که سیستمش 64 بیت را ساپورت می کنه بهتره حتما سیستم عامل 64 بیت نصب کنه تا بتونه از حداکثر کارایی سیستم استفاده کنه .

موفق باشید .

alex110
21-02-2009, 22:00
ن تا حال نمي دونستم رم 8 گيگي هم وجود دارد

reza99
13-03-2009, 01:26
با توجه به مطلبی که در همین مورد در سایت مایکروسافت وجود داره،بیش از سه گیگ رم در ویندوز ایکس پی قابل شناسایی نیست اما قابل آدرس دهی هست. در ضمن ویندوز ایکس پی سرویس پک یک بییشتر از سه گیگ رو هم می شناسه اما ممکنه هنگام کار با خطا در آدرس دهی رم مواجه بشی.
موفق باشید.

mkhavari2000
13-03-2009, 02:04
خوب در ویندوز درسته 3 gig نشون میده ولی در اصل رم ایشون 8gigi هست و از 8gigi استفاده میکنن.

ویندوز زمانی که رم رو آدرس دهی نمیکنه چطور بهش دسترسی داره ؟

mkhavari2000
13-03-2009, 02:04
با توجه به مطلبی که در همین مورد در سایت مایکروسافت وجود داره،بیش از سه گیگ رم در ویندوز ایکس پی قابل شناسایی نیست اما قابل آدرس دهی هست. در ضمن ویندوز ایکس پی سرویس پک یک بییشتر از سه گیگ رو هم می شناسه اما ممکنه هنگام کار با خطا در آدرس دهی رم مواجه بشی.
موفق باشید.

دوست عزیز ممکنه آدرس این مطلب رو از سایت مایکرو سافت بزاری تا ما هم استفاده بکنیم ؟

Hossein bandarie
13-03-2009, 10:59
بله همین طور هست

به خاطر همین هست که گفته میشه کسی که سیستمش 64 بیت را ساپورت می کنه بهتره حتما سیستم عامل 64 بیت نصب کنه تا بتونه از حداکثر کارایی سیستم استفاده کنه .

موفق باشید .

من هم دقيقا همين رو شنيدم . ويندوز عادي 32 بيت ( XP ) حداكثر از 3GB رم استفاده مي كنه و به بقيه دسترسي نداره ( حتي اگه داخل Task Manager و زبانه Performance نگاه كنيد شناسايي هم نميشه ) . همين طور اگه cpu جديد 64 بيتي و مثلا چهار هسته اي داشته باشيد مانند cpu قبلي 32 بيتي تك هسته اي باهاش برخورد مي كنه . اگر چه مثلا چهار هسته اي بودنش رو تشخيص ميده اما تقريبا يك هشتم قدرت cpu به كار گرفته ميشه .

*Batman*
14-03-2009, 03:21
سلام.
ویندوزهای 32 بیتی به طور پیش فرض میتونن 4 گیگابایت حافظه رو آدرس دهی کنن .
ویندوز 2 گیگابایت از این حافظه را به کرنل (Kernel) اختصاص میده و 2 گیگابایت هم به فضای آدرس اختصاصی هر Process تعلق میگیره.(حالا اگه برنامه ها بیشتر از 4 گیگابایت فضا نیاز داشته باشن، سیستم عامل از Page File استفاده میکنه)

البته تو سیستمهای جدید (به لحاظ سخت افزاری) این امکان وجود داره که بشه از حافظه فیزیکی بیشتری بهره برد.(تو ویندوز XP SP2 و ورژن های جدیدتر،ویندوز به طور اتوماتیک این قابلیت رو فعال میکنه)
اگه اشتباه نکنم پردازنده های 32 بیتی تا 64 گیگابایت حافظه فیزیکی رو پشتیبانی میکنن.این خودش یه مزیته.چون برنامه های شما میتونن از این فضا استفاده کنن و نهایتا حجم Page File کمتر میشه و به دنبال اون سرعت دسترسی میره بالا.(حواستون باشه که محدوده حافظه ی مجازی هر Process همون 4 گیگابایت هست که نیمه ی دومش برای خود سیستم عامله)

راستی زیاد به این اعداد و ارقام توجه نکنید که مثلا فلان جا مینویسه 3 گیگ یا n گیگ.اونم دلایل خودش رو داره.
ویندوز خودش حافظه رو تو پشت صحنه مدیریت میکنه.یک سری پردازش ها و تبادلات رو ما نمی بینیم.:27:

طبق گفته دوستان بهتره یه ویندوز 64 بیتی نصب کنید.چون ویندوزهای 64 بیتی(اکثراً) از 128 گیگابایت حافظه فیزیکی پشتیبانی میکنن.این برای مدتی نیاز شما رو فراهم میکنه.ویندوزهای بعدی از حافظه های بزرگتری پشتیبانی خواهند کرد.

sasm3d
17-03-2009, 02:42
سلام
دوست عزیز

اولا برای نصب ویندوز 64 بیتی باید سی پی یو شما قابلیت نصب 64 بیتی را دارا باشد که اگر 8 گیگ رم رو ساپرت میکنه یعنی نشون میده صد در صد این قابلیت را داره

اما در مورد ویندوز 32 بیتی که ایا 5 گیگ رمی که شما دارید استفاده میشه یا نه طبق اونچیزی که خود مایکروسافت تو سایتش درج کرده ویندوز ایکس پی سرویس پک 1 و 2 32 بیتی تا 3.25 gig رم رو ساپورت میکنه و ازش کرا میبره در این صورت 5 گیگ رم شما فعال نخواهد بود اما در صورت استفاده از سرویس پک 3 علی رغم اینکه همچنان 3 گیگ رم رو نشون میده ولی در عمل از 4 گیگ رم استفاده میکنه همچون نسخه 32 بیتی ویستا و باز 4 گیگ رم شما بلا استفاده میمونه بهرتین کار نصب ویندوز اکس پی 64 بیتی که سرعتش هم کلا بالاتره جدای از مبحث رم . منم خودم همین مشکل شمارو داشتم کلی گشتم ت ابه این نتیجه رسیدم

اگرم خواستی ویندوز ویستا 64 بیتی نصب کنی نسخه Ultimate رو نصب کن برندش مثه زیره

Windows Vista Ultimate X64

ولی خیلی برنامه ها روش نصب نمیشه ویندوز 7 هم سرعتش خوبه اما من بعد از تست همه این ویندوزا به این نتیجه رسیدم همون اکس پی 64 بیتی نصب کنم بهتره هر چند سرویس پک 3 نداره ظاهرا اما 8 گیگ رم رو ساپورت میکنه

Hossein bandarie
17-03-2009, 09:20
فقط در نظر داشته باشيد براي نصب ويندوز 64 بيتي اول درايور سخت افزارها رو گير بيار .

*Batman*
17-03-2009, 18:12
سلام
دوست عزیز

اولا برای نصب ویندوز 64 بیتی باید سی پی یو شما قابلیت نصب 64 بیتی را دارا باشد که اگر 8 گیگ رم رو ساپرت میکنه یعنی نشون میده صد در صد این قابلیت را داره

اما در مورد ویندوز 32 بیتی که ایا 5 گیگ رمی که شما دارید استفاده میشه یا نه طبق اونچیزی که خود مایکروسافت تو سایتش درج کرده ویندوز ایکس پی سرویس پک 1 و 2 32 بیتی تا 3.25 gig رم رو ساپورت میکنه و ازش کرا میبره در این صورت 5 گیگ رم شما فعال نخواهد بود اما در صورت استفاده از سرویس پک 3 علی رغم اینکه همچنان 3 گیگ رم رو نشون میده ولی در عمل از 4 گیگ رم استفاده میکنه همچون نسخه 32 بیتی ویستا و باز 4 گیگ رم شما بلا استفاده میمونه بهرتین کار نصب ویندوز اکس پی 64 بیتی که سرعتش هم کلا بالاتره جدای از مبحث رم . منم خودم همین مشکل شمارو داشتم کلی گشتم ت ابه این نتیجه رسیدم

اگرم خواستی ویندوز ویستا 64 بیتی نصب کنی نسخه ultimate رو نصب کن برندش مثه زیره

windows vista ultimate x64

ولی خیلی برنامه ها روش نصب نمیشه ویندوز 7 هم سرعتش خوبه اما من بعد از تست همه این ویندوزا به این نتیجه رسیدم همون اکس پی 64 بیتی نصب کنم بهتره هر چند سرویس پک 3 نداره ظاهرا اما 8 گیگ رم رو ساپورت میکنه

سلام.
لطفا لینک منبع رو بدید تا خیال ما هم راحت بشه.

mr-secret
23-03-2009, 13:08
کسانی که با این مشکل برخورد کرده اند با برنامه cpu-z نگاه کنند ببینید چقدر شناسایی میشه! :31: