PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با لا آمدن شرطی

sanam.b
27-01-2009, 00:53
با سلام خدمت دوستان

تا اونجایی که من می دونم اگه خواستی کامپیوتر رو روشن کنی دگمه پاور رو میزنی بعد از زدن دگمه کامپیوتر یه بوق می زنه و بعد محتویات رام و بعد یه صفحه میاد مشخصات مادر بورد و سپس بالا اومدن ویندوز و الی آخر

اما سیستم من چند روزی که اگه دکمه پاور رو میزنی اجزای داخلی کیس به کار میافتن اما چراغ مانیتورهمون طور نارنجیه(به معنای خاموش بودن کامپیوتر ) و یه صفحه سیاه بعد باید چند بار space bar از روی صفحه کلید فشار بدی که چراغ مانیتور سبز میشه سپس بوق ابتدایی رو میزنه و بقیه مراحل تا آخر ( در کار کردنش بعد از بالا اومدن هیچ مشکلی وجود نداره)

یعنی اگه الان دکمه پاور رو بزنی و فردا صبح دکمه های صفحه کلید رو بزنی تو این فاصله سیستم همون جوری می مونه.

به نظر شما مشکل از کجاست و چه جوری حل میشه؟

djsystem
27-01-2009, 08:59
شما یه بار bios رو default کن ببین درست میشه
احتمالا مشکل همون باشه

Mohammad King
27-01-2009, 11:38
سلام به گفته یdjsystem عمل کن اگه نشد بایاس را آپدیت کن مال منم این جوری بوده ولی خود به خود درست شد.

یه احتمال دیگه شاید رمت نیم سوز شده .

موفق باشید

DJ POLESTAR
27-01-2009, 13:30
بله به گفته دوست عزیز djsystem مشکلت از BIOS است یعنی BIOSات پاک شده و یا آپدیت می خواد.
این مشکل سر من هم اومده بود.

sanam.b
28-01-2009, 18:51
از لطف همه شما ممنونم

اما با عرض شرمندگی باید بگم که نمی دونم آپدیت کردن یا دیفالت کردن بایاس چه جوری انجام میشه
ممنونم میشم اگه کمکم کنید

یه احتمال دیگه شاید رمت نیم سوز شده .
ازکجا بدونم که رمم نیم سوز شده ؟چه علائمی داره؟

Mohammad King
28-01-2009, 22:28
از لطف همه شما ممنونم

اما با عرض شرمندگی باید بگم که نمی دونم آپدیت کردن یا دیفالت کردن بایاس چه جوری انجام میشه
ممنونم میشم اگه کمکم کنید

ازکجا بدونم که رمم نیم سوز شده ؟چه علائمی داره؟

سلام

شما برای دیفالت کردن به ستاپ کامپوتر بروید منظورم همون del هست که میزنی و وارد کامپیوتر میشه . دیگه اون وقت شما در اون پایین بخونید نوشته برای دیفالت باید کدام کلید را بززنی الان دقیق یادم نیست که کدوم دکمه هست که بهتون بگم .

در مورد آپدیت هم شما نر افزار بایاس را از سی دی مادر بورد نصب کنید و وقتی نصب کردین در برنامه گزینه آپدیت را بزنید.

موفق باشید

DJ POLESTAR
29-01-2009, 00:49
خوب میتونی ببری به یک تعمیرات قطعات کامپیوتر درست کنند.
10 تا20 تومنی میشه فکر کنم!

sanam.b
30-01-2009, 01:10
بازم سلام

شما برای دیفالت کردن به ستاپ کامپوتر بروید منظورم همون del هست که میزنی و وارد کامپیوتر میشه . دیگه اون وقت شما در اون پایین بخونید نوشته برای دیفالت باید کدام کلید را بززنی

من یه دفعه این کار و کردم خیلی وقت پیش بود و روی یه سیستم دیگه بعد دیفالت کردن،سیستم دیگه هارد رو شناسایی نمی کرد مجبور شدن ببرن بیرون درست کنند الات هم براثر این اشتباه می ترسم این کار رو دوباره انجام بدم
هیچ راه دیگه ای نیست ؟
اگه ممکنه بگید چرا هارد سیستم بالا این طوری شد و راه برگردوندنش هم چیه؟
تا اگه خرابکاری کردم بتونم خودم درستش کنم.