PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با چاپگر در شبکه

sanam.b
26-01-2009, 00:05
سلام به همه دوستان

یه شبکه کامپیوتری کوچولو peer to peer رو در نظر بگیرید کامپیوتر شماره1 (که همون سروره )در اتاق اول ،کامپیوتر شماره 2 در اتاق دوم و سه تا کامپیوتر دراتاق سوم به شماره های 3-1 و3-2 و3-3 خوب حالا سوالات :

کامیوتر 3-3 یه چاپگر داره که به شبکه هم وصله و فایلهای سیستم خودش رو چاپ میکرد اما فایلهای بقیه سیستمهای شبکه رو چاپ نمی کرد تا اتفاقی سیم برق رو محکم کردم با این کار فایلهای بقیه شبکه رو هم چاپ می کنه خوب حالا اگه برق به چاپگر نمیرسید اولا چرا روشن بود؟ دوما چرا فایلهای خودش را چاپ می کرد؟ آیا چاپ کردن فایلهای شبکه برق بیشتری می خواد؟

کامپیوتر 3-1 و کامپیوتر شماره 2 می تونن کامپیوتر 3-3 در شبکه ببینن و با اون فایلهاشون رو چاپ کنند اما کامپیوتر شماره 3-2 و کامپیوتر شماره 1 نمی تونن این کامپیوتر رودر شبکه ببینند (my network place) ولی به ping اون جواب می دن . این چه معنایی می ده ؟ وچه جوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

Mahdak
26-01-2009, 00:50
سلام به همه دوستان

یه شبکه کامپیوتری کوچولو peer to peer رو در نظر بگیرید کامپیوتر شماره1 (که همون سروره )در اتاق اول ،کامپیوتر شماره 2 در اتاق دوم و سه تا کامپیوتر دراتاق سوم به شماره های 3-1 و3-2 و3-3 خوب حالا سوالات :

کامیوتر 3-3 یه چاپگر داره که به شبکه هم وصله و فایلهای سیستم خودش رو چاپ میکرد اما فایلهای بقیه سیستمهای شبکه رو چاپ نمی کرد تا اتفاقی سیم برق رو محکم کردم با این کار فایلهای بقیه شبکه رو هم چاپ می کنه خوب حالا اگه برق به چاپگر نمیرسید اولا چرا روشن بود؟ دوما چرا فایلهای خودش را چاپ می کرد؟ آیا چاپ کردن فایلهای شبکه برق بیشتری می خواد؟

کامپیوتر 3-1 و کامپیوتر شماره 2 می تونن کامپیوتر 3-3 در شبکه ببینن و با اون فایلهاشون رو چاپ کنند اما کامپیوتر شماره 3-2 و کامپیوتر شماره 1 نمی تونن این کامپیوتر رودر شبکه ببینند (my network place) ولی به ping اون جواب می دن . این چه معنایی می ده ؟ وچه جوری میشه این مشکل رو حل کرد؟

آیا چاپگرتوون خودش تحت شبکه هست ؟ یعنی ip می گیره یا از طریق کامپیوتر 3-3 به شبکه وصله ؟
آیا همه ی کامپیوتر هاتوون توی یه workgroup قرار دارن؟ ip های کامپیوتر ها رو هم لطفاً بفرمائید.

sanam.b
26-01-2009, 17:16
با سلام دوباره

آیا چاپگرتوون خودش تحت شبکه هست ؟ یعنی ip می گیره یا از طریق کامپیوتر 3-3 به شبکه وصله ؟
آیا همه ی کامپیوتر هاتوون توی یه workgroup قرار دارن؟ ip های کامپیوتر ها رو هم لطفاً بفرمائید.

نه چاپگر از طریق کامپیوتر 3-3 به شبکه وصل میشه و خودش ip نداره .
همه کامپیوترها هم در یک workgroup قرار می گیرند

ip سرور (کامپیوترشماره 1 ) : 192.138.1.106
شماره 2 : 192.138.1.107
شماره 3-1 : 192.138.1.108
شماره 3- 2 : 192.138.1.109
شماره 3-3 : 192.138.1.110

Mahdak
26-01-2009, 18:38
با سلام دوباره

نه چاپگر از طریق کامپیوتر 3-3 به شبکه وصل میشه و خودش ip نداره .
همه کامپیوترها هم در یک workgroup قرار می گیرند

ip سرور (کامپیوترشماره 1 ) : 192.138.1.106
شماره 2 : 192.138.1.107
شماره 3-1 : 192.138.1.108
شماره 3- 2 : 192.138.1.109
شماره 3-3 : 192.138.1.110

در مورد برق من چیزی در این مورد نشنیدم!
ولی در مورد اینکه همدیگر رو نمی بینن آیا سیستم ها، share های همدیگر رو دسترسی دارن؟ شما در run هر سیستمی که می فرمائید 3-3 رو نمی بینه بنویسید 192.138.1.110\\ و ببینید که به printer و دیگر فایل های share شده روی 3-3 از این طریق دسترسی دارین یا نه! آیا شما printer رو روی کامپیوترهای 3-2 و 1، add کردین؟

Hamid_311
26-01-2009, 19:10
سلام به همه دوستان

از ویزارد Add a Printer توی ویندورز کامپیوترهای 1 و 3-2 ، پرینت موجود در شبکه رو Add کردین یا نه؟؟

sanam.b
27-01-2009, 00:40
با سلام دوباره خدمت دوستان

من یه اشتباه کوچولو کردم و اون اینکه در نوشتنip ها دقت نکردم من باید به جای 138 در تمام ip ها می نوشتم 168

در مورد برق من چیزی در این مورد نشنیدم!
ولی در مورد اینکه همدیگر رو نمی بینن آیا سیستم ها، share های همدیگر رو دسترسی دارن؟ شما در run هر سیستمی که می فرمائید 3-3 رو نمی بینه بنویسید 192.138.1.110\\ و ببینید که به printer و دیگر فایل های share شده روی 3-3 از این طریق دسترسی دارین یا نه! آیا شما printer رو روی کامپیوترهای 3-2 و 1، add کردین؟
راستش من فعلا در اون شهر نیستم در اسرع وقت به اونجا می رم ودستور شما رو انجام می دم و نتیجه رو می گم

از ویزارد Add a Printer توی ویندورز کامپیوترهای 1 و 3-2 ، پرینت موجود در شبکه رو Add کردین یا نه؟؟

خوب داستان رو از اول تعریف می کنم این کامپیوتر ها از اول شبکه بودند و فقط این کام\یوتر 3-3 مشکل داشت مشکل اول اینکه نه فایلهای سیستم خودش رو چاپ می کرد نه مال بقیه سیستمهارو منهم image درایو c رو برگردوندم با برگردوندن ایمیج فایلهای سیستم خودش رو چاپ می کرد اما مال بقیه رو نه که با محکم کردن سیم برق چاپگر این مشکل هم نصفه حل شد
در سیستم 1 و 3-3 اسم چاپگری که به سیستم 3-3 وصل است دیده میشه ،بافر هم میشه اما در پنجره چاپگر جلوی اون فایل مینویسه error
البته یه نکته کوچولوی دیگه اونم اینکه
اسم چاپگر متصل به کامپیوتر 3-3 در شبکه hp laser jet1000 در سیستمهای شماره 2و 3-1 دو تا نام هست یکی
hp laser jet1000(قبل از برگرداندن image) و دیگری auto hp laser jet1000(که بعد از برگرداندن image خودبخود معرفی شده و من اونو معرفی نکردم) که اگه اولی رو انتخاب کنی نمی تونی هیچ چیزی رو انتخاب کنی اما با انتخاب دومی کارها کاملا عادی و معملی انجام میشه.

Mahdak
27-01-2009, 01:40
من اگه جای شما بودم یا ویندوز سیستم 3-3 رو عوض می کردم یا پرینتر رو می بردم روی یکی از سیستم هائی که مشکل ندارن نصب می کردم و واسه بقیه share می کردم چوون دیدم یه سری مشکلاتی رو از printer که فقط عیب از سیستم عامل بوده !

farzad_dr
07-02-2009, 01:31
اگر به شبكه ات به اينترنت متصل نيست فايروال را خاموش كن و نيز بروي پرينتر كلاينت ها بررسي كن آفلاين نباشه چون اگر سيستمي كه پرينتر بر روي آن نصب شده بعد از سيستم هاي ديگر بالا بياد گزينه آفلاين بر روي پرينتر نصب شده در سيستم هاي ديگر تيك دار مي شود
اگر در سيستم ها قبلا پرينتر نصب بوده درايور آن را هم قبل از شير كردن و استفاده از پرينتر شبكه حذف كن- چنين مشكلي براي من پيش آمده كه با حذف درايورهاي قبلي حل شده

در مورد سيم برق هم اين احتمال وجوددارد كه هنگام محكم كردن پرينتر خاموش و روشن شده باشه