PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه سوال در مورد تعمیر ویندوز xp

rezaninja
23-01-2006, 01:10
با سلام

یکی از دوستان من رو کامپیوترش ویندوز ایکس پی بدون سرویس پک 2 سواره
یعضی فایلهای سیتمی بوسیله ویروس یا پاک کردن ویروس خراب شده وخطای rundllمیده
حلا میخواهم از دوستان یه سوالی بنم آیا میشه اینو بدون فرمت ونصب ویندوز جدید درست کرد
یا سرویس پک 2 تنها روش بریزم ویا با یه سی دی ویندوز جدید repair کنم چون نمیخواهم بعدا تو درد سر ییفتم وآیا با این تعمیر درایوها را باید مجدا نصب کنم
اگه اینطور از خیرش بگذیریم چون فروشنده اصلا سی دی به این دوسته ما نداده وگفته هر وقت خراب شد بیار
حلا این دوستم از من ناشی تره
به نظر شما من چیکار کنم

parham2
23-01-2006, 01:36
آقا ایول
سوال منم همینه
اصلا میشه فایلهایی رو که بوسیله ویروس کش ها خراب میشن رو دوباره تعمیر کرد ؟
اگه کسی راه حلی داشته باشه خیلی باحال میشه

justmp3
23-01-2006, 01:42
از این راه میتونید این کار را انجام بدین و ویندوز را تامیر کنید ولی به cd ویندوز احتیاج دارید:

برنامه SFC که نام آن مخفف System File checker مي تواند فايلهاي حفاظت شده ويندوز شما را چک کند و از سلامت و حضور آنها مطمئن شود. ساده ترين راه استفاده از آن تايپ کردن sfc /scannow در خط فرمان است. (همان صفحه مشکي Command prompt ) --- (اجراي برنامه Command Prompt به چند طريق است : 1-عبارت cmd را در Run تايپ کنيد يا : 2-Start Menu\Programs\Accessories\ Command Prompt ) اين برنامه مي تواند فايلهاي خراب يا مفقود شده را از روي سي دي ويندوز شما به سيستم بازگرداند. (اگر اشتباهي فايلي را پاک کرديد يا صدمه اي به سيستم زديد، در ويندوز XP ما System Restore را به جاي اين برنامه به شما پيشنهاد مي کنيم که در Start -> All programs -> Accessories -> System tools قرار دارد. اين برنامه سيستم شما را به تاريخي که مي دهيد باز مي گردان

Meisam
23-01-2006, 02:18
سلام دوست عزیز ...

شما تاپیک خودتون رو در انجمن غيرمرتبط با موضوع مطرح نموديد ...
من تاپيك را به انجمن کامپیوتر و موضوعات مرتبط با آن منتقل ميكنم ... دوستان ما در این انجمن بهتر میتونند به شما کمک کنند.
لطفا در انتخاب انجمن مورد نظر برای ایجاد تاپیک جدید بیشتر دقت کنید . :happy:

ممـنــون :)
مـیـثــم