PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : موتور بازی

saiiddz
25-01-2009, 16:24
با سلام
دوستان از کجا میشه موتور کرای انجین رو تهیه کرد؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به نظر شما کدام موتور برای ساخت بازی به صورت 3d مناسبتر هست؟
با تشکر

Borhan72
25-01-2009, 19:09
به نظر من اگه مبتدی هستی FPS Creator از همه بهتره...

gigaman2007
25-01-2009, 22:14
شاخ ترین موتور بازی آنریل انجین 3 و بعد از اون کرای انجین هستش. موتوری هم که assasins creed رو باهاش ساختن خیلی شاخه .

saiiddz
27-01-2009, 14:32
به نظر من اگه مبتدی هستی fps creator از همه بهتره...
این موتور ببخشید آشغال هست

شاخ ترین موتور بازی آنریل انجین 3 و بعد از اون کرای انجین هستش. موتوری هم که assasins creed رو باهاش ساختن خیلی شاخه .
از کجا میشه تهیه کنم یا بخرم؟

PISHRAFT_NOVIN
27-01-2009, 15:24
با سلام
دوستان از کجا میشه موتور کرای انجین رو تهیه کرد؟
به نظر شما کدام موتور برای ساخت بازی به صورت 3d مناسبتر هست؟
با تشکر

منو نگاه کن میخوای CryEngine بگیری...میخوای بخری که دمت گرم ولی اگه نمیخوای بخری که نمیشه دانلود کرد الان من برات یه لیست از موتور های بازی میزارم ببین خوب امیدوارم بهت کمک کرده باشم.تو این صفحه wikipediaهست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

obi-wan
28-01-2009, 14:15
اگه 100 هزار دلار داری که بسم ا...

بهتره با Torque یا 3D Game Studio شروع کنی.

saiiddz
28-01-2009, 14:22
1.اگه 100 هزار دلار داری که بسم ا...

2.بهتره با torque یا 3d game studio شروع کنی.
1.با پولش کاری نداشته باشید و فقط بگید از کجا میتونم کرای انجین بخرم
2.این موتورها رو امتحان کردم و اینکه اصلآ خوب نیستن

saiiddz
28-01-2009, 14:24
منو نگاه کن میخوای cryengine بگیری...میخوای بخری که دمت گرم ولی اگه نمیخوای بخری که نمیشه دانلود کرد الان من برات یه لیست از موتور های بازی میزارم ببین خوب امیدوارم بهت کمک کرده باشم.تو این صفحه wikipediaهست

من اگه بخوام بخرم باید از کجا این کارو بکنم؟

Reza Azimy_RW
05-02-2009, 22:39
1
.با پولش کاری نداشته باشید و فقط بگید از کجا میتونم کرای انجین بخرم
2.این موتورها رو امتحان کردم و اینکه اصلآ خوب نیستن دوست عزیز من اطلاعات زیادی در مورد کرای انجین ندارم ولی Unreall :
1 - قیمت 350 هزار دلار که بابت هر کنسول 50 هزار دلار دیگه باید پرداخت .
2 -و مهمتر اینکه به افراد عادی نمیفروشند و باید یک شرکت بزرگ بازی سازی داشته باشید تا بهتون بفروشند .
3 - باید برای ساخت بازی لایسنس موتور رو داشته باشید و از کل سود بازی 3 درصدش رو به شرکت Unreall Technology بدید .

خداییش اگه بازم امیدواری ... قدر خودتو بدون !!!!

اینم اطلاعات خود شرکت + منبع

Royalty-Bearing License - For retail console & PC products
A non-refundable, non-recoupable license fee is due on execution of the agreement. The cost is US $350,000 for one of the available Unreal Engine 2 platforms, plus US $50,000 for each additional platform. A royalty of 3% is due on all revenue from the game, calculated on the wholesale price of the product minus (for console SKUs) console manufacturer fees. In the case of massive-multiplayer online games, the royalty is also due on the additional forms of revenue including subscriptions and advertisements

n340
06-02-2009, 00:19
بعدام شما موتور رو خریدی
1.سواد کار با موتور رو داری
2.نیروی کار ماهر رو داری
3.اگه یک میلیارد داری همه چیز حله

saiiddz
06-02-2009, 12:33
بعدام شما موتور رو خریدی
1.سواد کار با موتور رو داری
2.نیروی کار ماهر رو داری
3.اگه یک میلیارد داری همه چیز حله
شما سوال منو با سوال پاسخ میدید
نمیدونم تو ایران چرا همه فکر میکنن که یک ایرانی نمیتونه یک آفتابه هم بسازه
در ضمن من تنها نیستم و عقلم میرسه که بدونم پروژه ای به این بزرگی از دست یک نفر بر نمیاد

ALt3rnA
06-02-2009, 16:13
دوست عزیز ایرانی ها آفتابه که سهله ما نی آب میوه مون هم وارداتیه
باور نداری برو از این شرکتا مثل تکدانه بپرس

بعدشم شما اگر هم این موتورو خریدی باید 3 تا 5 سال توسطشون آموزش ببینی (کل گروه) که هزینه اعزامم هست البته گفتی که برات مهم نیست
و همونطورم که دوستان گفتند باید شرکت بازی سازیه ثبت شده داشته باشی
راستی یه چیز کوچیک !
به شرکت های ایرانی تحت هیچ عنوان نمیدن موتورو !

obi-wan
06-02-2009, 18:36
دوست عزیز شما می تونی با خود شرکت سازندش تماس بگیری،اونا انجینشون رو به شرکتی نمی دن که بازیی ضعیف بسازه و انجینشون رو زیر سوال ببره.

YAHYA-PRO
07-02-2009, 23:12
اگه منظورت کری انجین 2 هست که نگرد که نیست فقط پولیش موجوده
اگه نسخه اول کری انجین رو که فارکری باهاش ساخته شده رو میخوای که این موتور با سورس کاملش خیلی وقته منتشر شده (البته موتور اولیه نیست بلکه کاملتر شده و قابلیت های زیادی بهش اضافه شده ولی دیگه از فرمت .bik برای فیلم ها استفاده نمکینه چون این فرمت تجاری هست )
فکر میکنم موتور با سی پلاس پلاس نوشته شده باشه
حجمش هم 70 مگ بود فکرکنم همراه با داکیومنت ها ، سورس ها و فکر میکنم سمپلهای آموزشی
لینکشم که جستجو :31:

Reza Azimy_RW
08-02-2009, 21:02
اگه منظورت کری انجین 2 هست که نگرد که نیست فقط پولیش موجوده
اگه نسخه اول کری انجین رو که فارکری باهاش ساخته شده رو میخوای که این موتور با سورس کاملش خیلی وقته منتشر شده (البته موتور اولیه نیست بلکه کاملتر شده و قابلیت های زیادی بهش اضافه شده ولی دیگه از فرمت .bik برای فیلم ها استفاده نمکینه چون این فرمت تجاری هست )
فکر میکنم موتور با سی پلاس پلاس نوشته شده باشه
حجمش هم 70 مگ بود فکرکنم همراه با داکیومنت ها ، سورس ها و فکر میکنم سمپلهای آموزشی
لینکشم که جستجو

گشتم نبود !!!
میشه بزارید ؟

YAHYA-PRO
08-02-2009, 22:30
بیا دوست من
حجمش هم 30 مگ هست

توضیحات :
The CryENGINE C++ Mod SDK v1.4 for Far Cry is available for download. The long awaited new version of our Software Development Kit includes the updated game source code of Patch 1.4 as well as some new and re-worked documentations. You can get the 30MB sized package from one of the links further below. The complete change log can be found here:

Source Code:
* Updated source code for CryGame.DLL to match 1.4 status

Documentation:
* Included How to use the built in Internet simulator.pdf
* Included Tools to tweak FarCry MP.pdf
* Included Far Cry Joypad Functionality Manual.pdf
* Updated GameSource-Readme.pdf
* Updated Far Cry Engine Overview.pdf

Reza Azimy_RW
09-02-2009, 10:02
بیا دوست من
حجمش هم 30 مگ هست

توضیحات :
The cryengine c++ mod sdk v1.4 for far cry is available for download. The long awaited new version of our software development kit includes the updated game source code of patch 1.4 as well as some new and re-worked documentations. You can get the 30mb sized package from one of the links further below. The complete change log can be found here:

Source code:
* updated source code for crygame.dll to match 1.4 status

documentation:
* included how to use the built in internet simulator.pdf
* included tools to tweak farcry mp.pdf
* included far cry joypad functionality manual.pdf
* updated gamesource-readme.pdf
* updated far cry engine overview.pdf

ایول !!
نسخه کرک شدس ؟
میشه باهاش بازی ساخت ؟

YAHYA-PRO
10-02-2009, 11:39
دوست من این نسخه اپن سورس هست کدهای c++موتور هست هیچ فایل اجرایی نداره
این برای گروههایی خوبه که برنامه نویس های خوبی دارن و میتونن موتور رو بر طبق سلیقشون تغییر بدن با این که حداقل میتونن با کدها موتور رو راه بندازن

dorna
10-02-2009, 16:32
دوست من این نسخه اپن سورس هست کدهای c++موتور هست هیچ فایل اجرایی نداره
این برای گروههایی خوبه که برنامه نویس های خوبی دارن و میتونن موتور رو بر طبق سلیقشون تغییر بدن با این که حداقل میتونن با کدها موتور رو راه بندازن

حرف دوستمون تایید میشه
در ضمن TV3D هم از بهترین های موتور های غیر تجاریست که با وی|وال دات نت کار میکنه حتی با ویژوال بیسیک هم میتونی کد نویسی کنی

یکی دیگه از بهترین ها هم موتور irrlicht هست که موتور فیزیک نیوتن هم اخیرا براش راه افتاده به نظر من موتور کامل و کار راه انداز هست

موتوری هم که باهاش لطف علی خان زند هم ساختن چیزه خوفیه مخصوصا توی شادر ها و نور پردازی الان اسمش یادم نیست اگه بتونی کرکش رو پیدا کنی خوبه چون تریالش برای دانلود توی سایتش هست..

برای فیزیک هم اگه پلاگین Havok رو دانلود کنی برای تری دی مکس همون جا میتونی بهش خصوصیات فیزیکی رو توی خود تری دی مکس بهش الحاق کنی بعد خروجی بگیری که این کار حدود 80 -90 درصد برنامه نویسی رو کم میکنه..........

اگه سطح کارت یه مقدار پایین تر هست موتور گرافیکی و فیزیکی DarkBasic با پلاگین های الحاقیش واقعا چیزه خوفیه یعنی هر محدودیتی که برای موتور های دیگه میدیدم با پلاگین ها خودش که حدودا هر کدوم 100 مگ 150 مگ هست برطرف شده یه نگاهم به دارک بیسیک بکن زبانش هم بیسیک هست کلا میشه گفت هلو هه

Mehdi.IrDev
03-03-2009, 22:46
سلام، این موتور Unreal_Engine_2 هست که بدک نیست، مهم ترین مزیتش اینه که تقریبا تو تمام کامپیوترای موجود ایران قابل اجراست، معایبشم خوب این تقریبا قدیمیه ولی با این حال از قدرت خوبی برخورداره.

(من این لینک رو از نظر ویروسی بودن چک نکردم، برای اینکه احیانا با مشکلی مواجه نشید سعی کنید یه آنتی ویروس مطمئن نصی داشته باشین)

saiiddz
04-03-2009, 13:11
سلام دوستان
از همه ممنونم
من به این نتیجه رسیدم که نمیشه موتور کرای انجین رو بدست آورد در ایران
برای خریدشم اقدام کردیم ولی قبول نکردن
به هرحال
حالا شما چه موتوری رو پیشنهاد میدین که در بازار باشه و نسبت به دیگر موتورها برتری داشته باشه

hadi665
05-03-2009, 15:49
حالا شما چه موتوری رو پیشنهاد میدین که در بازار باشه و نسبت به دیگر موتورها برتری داشته باشه

Quest3Dنسخه ی 4

emshi
17-03-2009, 23:04
به نظر من tgea هم خوبه. به اندازه ی موتور هایی که بچه ها اسم میبرند سابقه نداره ولی موتور خوبیه

saiiddz
18-03-2009, 16:57
quest3dنسخه ی 4
خب میشه یه سایت معرفی کنید که بشه ازش این موتور رو تهیه کرد
یکم هم از امکانات این موتور بگید

Amir_Amir_Amir
18-03-2009, 17:44
این لینکه دانلود نرم افزار :

اینم کدش :
3B0B28B7-021916A9-283CE869-1411CF6C

به نظرم اگه ورژن 4.2 یا 4.1 رو تهیه کنید خیلی بهتره.
ولی لینک دانلودش نیست(هست ولی ک*ر*ک نشدس و اجرا نمیشه)

یه برنامه ی خیلی ساده هستش که نیازی به کد نویسی نداره.
باید از کانال ها استفاده کنید برای انجام کارهاتون.
گرافیکش خوبه.
از شیدرها هم پشتیبانی میکنه.
فیزیک متوسطی داره که اگه خوشت نیومد(که میاد)میتونی ار physics استفاده کنی که واسه ی شرکت nvidia هستش که بازی Burnout Paradise رو با این فیزیک ساختن

saiiddz
19-03-2009, 13:07
این لینکه دانلود نرم افزار :

اینم کدش :
3b0b28b7-021916a9-283ce869-1411cf6c

به نظرم اگه ورژن 4.2 یا 4.1 رو تهیه کنید خیلی بهتره.
ولی لینک دانلودش نیست(هست ولی ک*ر*ک نشدس و اجرا نمیشه)

یه برنامه ی خیلی ساده هستش که نیازی به کد نویسی نداره.
باید از کانال ها استفاده کنید برای انجام کارهاتون.
گرافیکش خوبه.
از شیدرها هم پشتیبانی میکنه.
فیزیک متوسطی داره که اگه خوشت نیومد(که میاد)میتونی ار physics استفاده کنی که واسه ی شرکت nvidia هستش که بازی burnout paradise رو با این فیزیک ساختن
ممنونم از توضیحاتتون
اگر اینرنتتون پر سرعت هست با من تماس بگیرید
ممنون

Amir_Amir_Amir
19-03-2009, 21:08
بده کافینت واست دودقیقه ای دانلودش می کنه.
حجمش کمه.

Reza Azimy_RW
26-03-2009, 09:41
اینم نسخه ک ر ک شده ورژن 4 :( لینک مستقیم )

littledemon
26-03-2009, 18:08
اینطوری بخوای پیش بری به هیچ جا نمیرسی رفیق !
این دل دل بازی ها رو بزار کنار سر خودتم کلاه نزار. دنبال این نباش که چه موتوری بهتره ! این موتور نیست که یه بازی خوب میسازه .اون خودتی که باید بسازیش ! با همون 3DGS هم بازی هایی تولید شده که حرف برا گفتن دارن...شما یه جوری حرف میزنی که انگار تا موتور خوب رسید به دستت از 99% امکاناتش استفاده میکنی و 10 روزه هم یه بازی تجاری میدی بیرون....عزیز من راه طولانی در پیش داری . . . یواش یواش... دنبال عجله و میونبر و ... نباش . اگه انجین اماده میخوای برای این که راه بیافتی من شخصا 3DGS رو برا شروع معرفی میکنم چون TGE دردسر های خودش رو داره برای exe گرفتن و Quest هم هزار بار موتور بازی سازی نیست ! یعنی نمیشه به صورت کامل روش حساب کرد برا یه تازه کار ! Virtools هم مناسبه از نظر من . ولی برا استارت شخصا میگم 3dgs.

این راهی که شروع کردی رو ما تموم کردیم 2 سال ازگار ... هیچ چی هم دست اخر نصیبمون نشد . بشنو از من.:19:

saiiddz
26-03-2009, 19:34
این دل دل بازی ها رو بزار کنار سر خودتم کلاه نزار. دنبال این نباش که چه موتوری بهتره ! این موتور نیست که یه بازی خوب میسازه .اون خودتی که باید بسازیش ! با همون 3dgs هم بازی هایی تولید شده که حرف برا گفتن دارن...شما یه جوری حرف میزنی که انگار تا موتور خوب رسید به دستت از 99% امکاناتش استفاده میکنی و 10 روزه هم یه بازی تجاری میدی بیرون....عزیز من راه طولانی در پیش داری . . . یواش یواش... دنبال عجله و میونبر و ... نباش . اگه انجین اماده میخوای برای این که راه بیافتی من شخصا 3dgs رو برا شروع معرفی میکنم چون tge دردسر های خودش رو داره برای exe گرفتن و quest هم هزار بار موتور بازی سازی نیست ! یعنی نمیشه به صورت کامل روش حساب کرد برا یه تازه کار ! Virtools هم مناسبه از نظر من . ولی برا استارت شخصا میگم 3dgs.

این راهی که شروع کردی رو ما تموم کردیم 2 سال ازگار ... هیچ چی هم دست اخر نصیبمون نشد . بشنو از من.:19:
من نمیخوام بازی بسازم
فقط کسایی که بازی میسازن رو مدریت میکنم
در ضمن این گروه حرفه ای هستن

hadi665
26-03-2009, 20:58
این دل دل بازی ها رو بزار کنار سر خودتم کلاه نزار. دنبال این نباش که چه موتوری بهتره ! این موتور نیست که یه بازی خوب میسازه .اون خودتی که باید بسازیش ! با همون 3DGS هم بازی هایی تولید شده که حرف برا گفتن دارن...شما یه جوری حرف میزنی که انگار تا موتور خوب رسید به دستت از 99% امکاناتش استفاده میکنی و 10 روزه هم یه بازی تجاری میدی بیرون....عزیز من راه طولانی در پیش داری . . . یواش یواش... دنبال عجله و میونبر و ... نباش . اگه انجین اماده میخوای برای این که راه بیافتی من شخصا 3DGS رو برا شروع معرفی میکنم چون TGE دردسر های خودش رو داره برای exe گرفتن و Quest هم هزار بار موتور بازی سازی نیست ! یعنی نمیشه به صورت کامل روش حساب کرد برا یه تازه کار ! Virtools هم مناسبه از نظر من . ولی برا استارت شخصا میگم 3dgs.

منم مصطفی رو تایید میکنم

من خودم با این 3dgs کار کردم
چیزه خوبی برای شروع بازی سازیه
یعنی یه چیزی از خوبم فرا تر
برنامه نویسیش که خوبه گرافیکشم بد نیست

همونطورم که گفت کوئست موتور بازی نیست اما میشه بازی باش ساخت
ولی اگه روی حساب پیش بری و مسیر طولانی اما لازم بازی سازی رو کم کم پیش بری چیزای زیادی یاد میگیری که بعدا نیازت میشه

خوب اگه شما مدیری باید بگم که سنگ بزرگ برنداری بهتره

ممنون

Amir_Amir_Amir
26-03-2009, 23:47
ببخشید کی گفته Quest موتور بازی سازی نیست؟؟؟؟؟؟
وقتی خود سایت داره میگه توی ورژن 4.1 از سیستم shadow map خود برنامه برای سایه های بازیتون استفاده کنید.این دیگه جای شکی نداره!!!
اگه باور نمی کنی میتونی توی سایت quest نمونه کارهای علی رحیمی رو ببینی که داره یه بازی خیلی قشنگ میسازه.

saiiddz
27-03-2009, 10:14
منم مصطفی رو تایید میکنم

من خودم با این 3dgs کار کردم
چیزه خوبی برای شروع بازی سازیه
یعنی یه چیزی از خوبم فرا تر
برنامه نویسیش که خوبه گرافیکشم بد نیست

همونطورم که گفت کوئست موتور بازی نیست اما میشه بازی باش ساخت
ولی اگه روی حساب پیش بری و مسیر طولانی اما لازم بازی سازی رو کم کم پیش بری چیزای زیادی یاد میگیری که بعدا نیازت میشه

خوب اگه شما مدیری باید بگم که سنگ بزرگ برنداری بهتره

ممنون
دوست عزیز من موتوری میخوام که اولآ بتونم دانلود یا بخرمش و دومآ حرفه ای باشه و سومآ چیزی که باهاش میسازی یک بازی باشه نه مثل این بازیهای ایرانی که گرافیک 256 نیاز دارن ولی به درد....هم نمیخورن

ببخشید کی گفته quest موتور بازی سازی نیست؟؟؟؟؟؟
وقتی خود سایت داره میگه توی ورژن 4.1 از سیستم shadow map خود برنامه برای سایه های بازیتون استفاده کنید.این دیگه جای شکی نداره!!!
اگه باور نمی کنی میتونی توی سایت quest نمونه کارهای علی رحیمی رو ببینی که داره یه بازی خیلی قشنگ میسازه.
با تشکر از شما میشه یوزر نیم و پسورد رو برای دانلود به من بدید

hadi665
27-03-2009, 12:03
خوب گفتم که به نظره من موتوری که بشه دانلود کرد و باهاش یه بازیه خوب ساخت همون quest3d هست
اما من ورژن 4.1 رو ندارم 4 دارم
کسی لینکی از 4.1 با کرک داره؟

littledemon
27-03-2009, 18:32
توی بازار موجود هست ! من دیدم ! فکر کنم 4 بود .

لازمه بگم اگه گروهتون حرفه ایه پس چرا دیگه موتور اماده ی رایگان ؟ تصور و منظور شما از حرفه ای چیه ؟ گرافیستتون حرفه ایه یا مدل سازتون ؟ نگید برنامه نویستون که باور نمی کنم... شما اگه سردسته اون حرفه ای ها هستی که باید انتخابت صحیح باشه عزیز من. اگه واقعا مایه داری برو لایسنس TGEA رو بخر باهاش زیباترین بازی های سه بعدی رو در حد قیمتش بساز... زبان برنامه نویسیش هم C-like هست و قدرت کافی داره .
هم پول رو میدی هم حرفه ایه و هم یه بازی باحال از داخلش میتونی دربیاری. قدرتشو داره و فقط و فقط ساخته شده برای بازی سازی. و نیاز های یه بازی ساز رو براورده میکنه به طرز فجیع!!! . این پیشنهاد اخر من تگه واقعا حرفه ای هستید و پول برای انجین درست و حسابی میخواید بدید و قیمت لایسنسش هم حدودا 270 هزار تومنه اگه اشتباه نکنم. میتونید جزئیات رو ببینید:

و در اخر خطاب به دوستانی که این قدر مدافع حقوق Quest هستن باید گفت :

کاش ملت میفهمیدن که Quest مخصوص بازی سازی نیست . ولی میشه باهاش ساخت .:13:
با ogre هم میشه بازی ساخت .ولی مگه انجین ساخت بازیه ؟ با خود کتابخونه Open Gl هم مستقیما میشه بازی نوشت ولی مگه موتور ساخت بازیه صرفا ؟ بعضی وقتا یه سری یه حرفایی میزنن که . . . :13:

آقا Quest یه موتور گرافیکیه که قابلیت ساخت بازی هم داره ...این 10000 بار !!! :19:

PISHRAFT_NOVIN
28-03-2009, 05:07
دوست عزیز من موتوری میخوام که اولآ بتونم دانلود یا بخرمش و دومآ حرفه ای باشه و سومآ چیزی که باهاش میسازی یک بازی باشه نه مثل این بازیهای ایرانی که گرافیک 256 نیاز دارن ولی به درد....هم نمیخورن

برادر من این رو بدون که هیچ وقت نمی شه و نمی تونی راه 100 ساله رو یک شبه طی کنی....این بازی های ایرانی که میگی استارتی هستن برای بازی های بزرگ توسط همون تیم سازنده..مشکل ما و در کل کسایی که تو ایران دنبال بازی سازی هستن همه چیز رو در گرافیک می بینن...ولی ایا فقط همه چیز به گرافیک ختم میشه نه پس برنامه نویسی چی هوش مصنوعی چی حالا تو بهترین بازی گرافیک بالای دنیا رو بساز وقتی هوش مصنوعی کارکتر در حد ای کیو جلبک باشه کارت صفر هم ارزش نداره...حالا یه جیز دیگه فکر کن اگه بهترین موتور بازی سازی دنیا رو داشته باشی اگه یه تیم قوی گرافیک نداشته باشی بدون که هیچ وقت نمی تونی ازهمه ی توان موتور استفاده کنی...

امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشی....یک راهنمایی برادرانه بود.

saiiddz
28-03-2009, 12:48
برادر من این رو بدون که هیچ وقت نمی شه و نمی تونی راه 100 ساله رو یک شبه طی کنی....این بازی های ایرانی که میگی استارتی هستن برای بازی های بزرگ توسط همون تیم سازنده..مشکل ما و در کل کسایی که تو ایران دنبال بازی سازی هستن همه چیز رو در گرافیک می بینن...ولی ایا فقط همه چیز به گرافیک ختم میشه نه پس برنامه نویسی چی هوش مصنوعی چی حالا تو بهترین بازی گرافیک بالای دنیا رو بساز وقتی هوش مصنوعی کارکتر در حد ای کیو جلبک باشه کارت صفر هم ارزش نداره...حالا یه جیز دیگه فکر کن اگه بهترین موتور بازی سازی دنیا رو داشته باشی اگه یه تیم قوی گرافیک نداشته باشی بدون که هیچ وقت نمی تونی ازهمه ی توان موتور استفاده کنی...

امیدوارم از حرفام ناراحت نشده باشی....یک راهنمایی برادرانه بود.
من از شما ممنونم ولی نمیخوام راه 100 ساله رو یک شبه برم
دوست عزیز ما برای این درس میخونیم که تجربه دیگران رو بدست بیاریم و چیزی بهش اضافه کنیم نه اینکه راهی رو که کسی رفته دوباره تکرار کنیم
اتفاقآ این مشکلات رو که گفتی تقریبآ تمام بازی های ایرانی دارن
من با بیشتر بازی سازان ایرانی صحبت کردم و دیدم که مشکل تمامشون این هست که کسی رو ندارن که بتونه به صورت حرفه ای بازی رو تست کنه یا آنالیز و اینکه دولت هیچ کمکی نمیکنه و....
مهمترین چیز برای ساخت بازی داستان اون بازی هست که من دارمش
این درسته که همه چیز گرافیک نیست ولی اگه دقت کنید تمام اجزای یک بازی وقتی معنا پیدا میکنن که گرافیکش در حد انتظار باشه
تمام شرکت های بزرگ(البته نمیشه شرکتهای ایرانی رو با اونا مقایسه کرد چون ایران تازه به این راه وارد شده)مثل یوبی ساف گرافیک و زاویه ی دید جدید رو به بازی ها اضافه کردن
من برای انتخاب افراد این گروه تلاش زیادی کردم ولی در نهایت به این نتیجه رسیدم که یک گرافیست خوب میتونه یک گرافیست خوب دیگه رو انتخاب کنه یا ... پس افرادی که انتخاب شده تقریبآ خوب هستن

Reza Azimy_RW
28-03-2009, 16:03
لازمه بگم اگه گروهتون حرفه ایه پس چرا دیگه موتور اماده ی رایگان ؟ تصور و منظور شما از حرفه ای چیه ؟ گرافیستتون حرفه ایه یا مدل سازتون ؟ نگید برنامه نویستون که باور نمی کنم... شما اگه سردسته اون حرفه ای ها هستی که باید انتخابت صحیح باشه عزیز من. اگه واقعا مایه داری برو لایسنس TGEA رو بخر باهاش زیباترین بازی های سه بعدی رو در حد قیمتش بساز... زبان برنامه نویسیش هم C-like هست و قدرت کافی داره .
هم پول رو میدی هم حرفه ایه و هم یه بازی باحال از داخلش میتونی دربیاری. قدرتشو داره و فقط و فقط ساخته شده برای بازی سازی. و نیاز های یه بازی ساز رو براورده میکنه به طرز فجیع!!! . این پیشنهاد اخر من تگه واقعا حرفه ای هستید و پول برای انجین درست و حسابی میخواید بدید و قیمت لایسنسش هم حدودا 270 هزار تومنه اگه اشتباه نکنم. میتونید جزئیات رو ببینید:
ببخشید لایسنس quest 3d 4 vr edition چنده ؟
توی سایتش زده بود 9999 یورو . به پول ایران اگه اشتباه نکنم میشه 11 ملیون تومن ؟ درسته ؟

littledemon
29-03-2009, 10:28
خطاب به دوست عزیز Reza Azimy_RW:
قیمت لایسنس کوئست رو نمیدونم. چون دقت نکردم..ولی فکر کنم منظور شما رو فهمیدم : البته حدس میزنم که شما با کنایه میخوای بگی که :

خوب ادم عاقل اون لایسنسش 9999 بورو هست یعنی قدرتش بیشتره ! چرا بره TGEA بخره ؟؟؟

اگه منظورتون اینه ! شاید راست میگی ... ولی من قیمت پائین در برابر کارائی خوب رو گفتم ! به خاطر داشته باشید که قدیمیها میگن "هرچی پول بدی اش میخوری!"

و خطاب به دوستم saiiddz: اقا دارم دوستانه و برادرانه بهت توصیه میکنم این فکر ها رو از سرت بیرون کن !

من از شما ممنونم ولی نمیخوام راه 100 ساله رو یک شبه برم
مطمئنی ؟ بشین فکر کن .ره 100 ساله شاید نباشه ولی 10 ساله که هست ! نیست ؟

مهمترین چیز برای ساخت بازی داستان اون بازی هست که من دارمش

میتونم بگم کاملا در اشتباهی ! بازی هایی هستند که داستان فوق العاده ای داشتن ولی موفق نبودن !

این درسته که همه چیز گرافیک نیست ولی اگه دقت کنید تمام اجزای یک بازی وقتی معنا پیدا میکنن که گرافیکش در حد انتظار باشه
کاملا اشتباه ! میتونی به بازی هایی مراجعه کنی که گرافیک قابل انتظاری داشتن ولی هیچ کوفتی نشدن ، چرا چون توی هوش مصنوعی و داستان و گیم پلی و ... مثل بچه ابتدایی عمل کردن.

تمام شرکت های بزرگ(البته نمیشه شرکتهای ایرانی رو با اونا مقایسه کرد چون ایران تازه به این راه وارد شده)مثل یوبی ساف گرافیک و زاویه ی دید جدید رو به بازی ها اضافه کردن
عزیزم . برادرم ..داری میگی یوبی سافت ها !!! حواست هست !؟؟ برو تاریخچه یوبی سافت رو بخون .بعد ببین چکار باید بکنی که فقط بتونی اونو با خودت یا بازی سازای ایرونی مقایسه کنی!!! مثل فرق چرخ سنگیه با مترو !!! ما نمی گیم برید چرخ رو اختراع کنید .ولی بدونید و بفهمید دقیقا چیه یه چرخ !!! تابعد بتونبد مترو بسازید !!!

من برای انتخاب افراد این گروه تلاش زیادی کردم ولی در نهایت به این نتیجه رسیدم که یک گرافیست خوب میتونه یک گرافیست خوب دیگه رو انتخاب کنه یا ... پس افرادی که انتخاب شده تقریبآ خوب هستن
اگه بهترین افراد رو هم داشته باشی : بهترین برنامه نویس ...بهترین گرافیست . بهترین سناریو نویس و ... یه قوانین دیگه ای وجود داره که باز دلیل نمیشه بازی خوبی بدی بیرون...نمیخوام کسی رو ناامید کنم..ولی نمیخوام کسی مثل 2-3 سال پیش خودم فکر کنه. شما میگی خودت میدونی چکار کنی...ولی نمیدونی چون هنوز به صورت جدی پا نگذاشتی به این عرصه تا مشکلاتش رو بفهمی! ببین عزیزم تو وقتی میری سربازی بهت از پایه میگن اقا جنگ چیه ؟ تاکتیک چیه ؟ تکنیک ؟ دفاع ها شخصی و گروهی و انواع اسلحه ها .کارکردشون . نوع و ..... همه رو میگن بعد مثلا دوره کماندویی میزارن و میفرستنت ماموریت. حالا به شما بیان یه دونه انبار مهمات و پیشرفته ترین اسلحه ها رو بدن ...وقتی بهترین ها رو داشته باشی و ندونی چطور با اسلحه ها کارکنی ...نتونی نیروهای چریکی سازماندهی کنی .. و استراتژی تو حملاتت به کار ببری به چه دردی میخوره ؟هیچی!!!

میدونی چرا بزرگان و مدیرا تو این بحثا شرکت نمیکنن ؟چونمعمولا فرد سوال کنند یعنی شما : جوگیر شده و حرف هیچ کسو قبول نداره .وهمیشه میخواد حرف خودش رو ثابت کنه و خودش رو همه چیز تموم جلوه بده با صرف نظر از نظرات بقیه !!! اشتباهه . اگه واقعا حرفه ای هستید دیگه نظر خواهی نکن ...برو راهی رو که انتخاب کردی. ولی اگه واقعا دنبال راه اصلی هستی . حرف دوستان و من رو یکم روش فکر کن..نمیگم حرف حرف من !!! نه .. فقط روش فکر کن...و تحقیق گسترده تری داشته باش.

با تشکر و ممنون

AhmadReza.
29-03-2009, 10:52
mx & atv بازی موتور خیلی قشنگیه....
پیشنهاد میکنم بازی کنید

saiiddz
29-03-2009, 10:59
خطاب به دوست عزیز reza azimy_rw:
قیمت لایسنس کوئست رو نمیدونم. چون دقت نکردم..ولی فکر کنم منظور شما رو فهمیدم : البته حدس میزنم که شما با کنایه میخوای بگی که :

اگه منظورتون اینه ! شاید راست میگی ... ولی من قیمت پائین در برابر کارائی خوب رو گفتم ! به خاطر داشته باشید که قدیمیها میگن "هرچی پول بدی اش میخوری!"

و خطاب به دوستم saiiddz: اقا دارم دوستانه و برادرانه بهت توصیه میکنم این فکر ها رو از سرت بیرون کن !

مطمئنی ؟ بشین فکر کن .ره 100 ساله شاید نباشه ولی 10 ساله که هست ! نیست ؟

میتونم بگم کاملا در اشتباهی ! بازی هایی هستند که داستان فوق العاده ای داشتن ولی موفق نبودن !

کاملا اشتباه ! میتونی به بازی هایی مراجعه کنی که گرافیک قابل انتظاری داشتن ولی هیچ کوفتی نشدن ، چرا چون توی هوش مصنوعی و داستان و گیم پلی و ... مثل بچه ابتدایی عمل کردن.

عزیزم . برادرم ..داری میگی یوبی سافت ها !!! حواست هست !؟؟ برو تاریخچه یوبی سافت رو بخون .بعد ببین چکار باید بکنی که فقط بتونی اونو با خودت یا بازی سازای ایرونی مقایسه کنی!!! مثل فرق چرخ سنگیه با مترو !!! ما نمی گیم برید چرخ رو اختراع کنید .ولی بدونید و بفهمید دقیقا چیه یه چرخ !!! تابعد بتونبد مترو بسازید !!!

اگه بهترین افراد رو هم داشته باشی : بهترین برنامه نویس ...بهترین گرافیست . بهترین سناریو نویس و ... یه قوانین دیگه ای وجود داره که باز دلیل نمیشه بازی خوبی بدی بیرون...نمیخوام کسی رو ناامید کنم..ولی نمیخوام کسی مثل 2-3 سال پیش خودم فکر کنه. شما میگی خودت میدونی چکار کنی...ولی نمیدونی چون هنوز به صورت جدی پا نگذاشتی به این عرصه تا مشکلاتش رو بفهمی! ببین عزیزم تو وقتی میری سربازی بهت از پایه میگن اقا جنگ چیه ؟ تاکتیک چیه ؟ تکنیک ؟ دفاع ها شخصی و گروهی و انواع اسلحه ها .کارکردشون . نوع و ..... همه رو میگن بعد مثلا دوره کماندویی میزارن و میفرستنت ماموریت. حالا به شما بیان یه دونه انبار مهمات و پیشرفته ترین اسلحه ها رو بدن ...وقتی بهترین ها رو داشته باشی و ندونی چطور با اسلحه ها کارکنی ...نتونی نیروهای چریکی سازماندهی کنی .. و استراتژی تو حملاتت به کار ببری به چه دردی میخوره ؟هیچی!!!

میدونی چرا بزرگان و مدیرا تو این بحثا شرکت نمیکنن ؟چونمعمولا فرد سوال کنند یعنی شما : جوگیر شده و حرف هیچ کسو قبول نداره .وهمیشه میخواد حرف خودش رو ثابت کنه و خودش رو همه چیز تموم جلوه بده با صرف نظر از نظرات بقیه !!! اشتباهه . اگه واقعا حرفه ای هستید دیگه نظر خواهی نکن ...برو راهی رو که انتخاب کردی. ولی اگه واقعا دنبال راه اصلی هستی . حرف دوستان و من رو یکم روش فکر کن..نمیگم حرف حرف من !!! نه .. فقط روش فکر کن...و تحقیق گسترده تری داشته باش.

با تشکر و ممنون
دوست عزیز من دیگه نمیخوام در این مورد جر و بحث بشه و شما هم اگه خیلی منو دوست داری فقط به سوالام پاسخ بده ،نه اینکه با مطالب زائد قصد بسته شدن تاپیک رو داشته باش
من کلی پول برای داستانش دادم
کلی پول برای تحقیق
در ضمن من از 4 سال پیش این موضوع رو شروع کردم و دوسال پیش که داستان و... آماده شد در پی سی هم دوستانی رو دعوت کردم ولی نمیدونم همه چقدر شبیه شمان
همه گفته ی رزم آرا رو میگن که یک ایرانی نمیتونه یک کارخانه سیمان رو اداره کنه
در این میان از یهیی جان خیلی ممنونم که منو بسیار کمک کرد در پی سی
در مورد اسلحه هم کاملآ تحقیق شده و اسلحه های کاملآ ایرانی در این بازی وجود خواهند داشته(منظورم اینکه اسلحه هایی که در ایران مورد استفاده هست)
نقشه ی کلی بازی هم آماده هست
فیلم آغازی و...
اشتباه من این بود که کاش موتور رو هم خودمون مینوشتیم و این همه .... رو تحویلمون نمیدادن
در مورد جو گیر و اینها هم بیاد بگم من 2 یا 3 سال پیش شما نیستم
در ضمن همنطور که گفتم فقط مدیریت گروه و بدست آوردن ابزار لازم و... بر عهده من هست
.................................................. .................................................. .......................
در پایان دوست عزیز لطفآ دیگه بحث نکنید و مطالب نامربوط قرار ندید وگرنه به مدیران حتمآ گزارش میکنم
موفق باشید

Reza Azimy_RW
29-03-2009, 11:32
mx & atv بازی موتور خیلی قشنگیه....
پیشنهاد میکنم بازی کنید
عزیز این تایپیک در مورد موتور بازی سازیه نه بازی موتوری !!!

abol_fa
29-03-2009, 16:16
بهت تبریک میگم بالاخره یکی باید پا به این عرصه بذاره تا همه از تجربه هم استفاده کنن و یه چیزی در حد ایران بدن بیرون البته تا وقتی کپی رایت راه بیوفته چون اگه بازی رو ساختی در مدت یه هفته سی دی رایت شدش رو سر کوچه میفروشن در ضمن بابت گرافیک بازی یه چیزی اینکه یه بازی مثلWorld Of Gooگرافیک خاص نداره اما جذابه پس همه چیز گرافیک نیست. در ضمن سعی کن تو این راه از هیچی دریغ نکنی از تجربه بقیه هم استفاده کن تو اینترن سرچ کن ببین با این موتوری میخوای بازی بسازی چه کسایی بازی ساختن چه مشکلاتی داشتن چیکار کردن که موفق شدن اینرو از من بپذیر

abol_fa
29-03-2009, 16:19

بهت تبریک میگم بالاخره یکی باید پا به این عرصه بذاره تا همه از تجربه هم استفاده کنن و یه چیزی در حد ایران بدن بیرون البته تا وقتی کپی رایت راه بیوفته چون اگه بازی رو ساختی در مدت یه هفته سی دی رایت شدش رو سر کوچه میفروشن در ضمن بابت گرافیک بازی یه چیزی اینکه یه بازی مثلWorld Of Gooگرافیک خاص نداره اما جذابه پس همه چیز گرافیک نیست. در ضمن سعی کن تو این راه از هیچی دریغ نکنی از تجربه بقیه هم استفاده کن تو اینترنت سرچ کن ببین با این موتوری میخوای بازی بسازی چه کسایی بازی ساختن چه مشکلاتی داشتن چیکار کردن که موفق شدن اینرو از من بپذیر :10:

saiiddz
29-03-2009, 16:39
بهت تبریک میگم بالاخره یکی باید پا به این عرصه بذاره تا همه از تجربه هم استفاده کنن و یه چیزی در حد ایران بدن بیرون البته تا وقتی کپی رایت راه بیوفته چون اگه بازی رو ساختی در مدت یه هفته سی دی رایت شدش رو سر کوچه میفروشن در ضمن بابت گرافیک بازی یه چیزی اینکه یه بازی مثلworld of gooگرافیک خاص نداره اما جذابه پس همه چیز گرافیک نیست. در ضمن سعی کن تو این راه از هیچی دریغ نکنی از تجربه بقیه هم استفاده کن تو اینترنت سرچ کن ببین با این موتوری میخوای بازی بسازی چه کسایی بازی ساختن چه مشکلاتی داشتن چیکار کردن که موفق شدن اینرو از من بپذیر :10:
دوست عزیز برای کپی هم تدبیری اندیشیده شده و این بازی بر روی بیشتر از 5 کامپیوتر نصب نمیشه
یعنی شما یک بازی رو که میخری روی 5 کامپیوتر نصب میشه که اگر بیشتر نصب کنن وقتی به اینترنت وصل بشه آی پی ها رو ارسال میکنه به سایت که اگر بیشتر از 5 تا باشه در اتصال بعدی بازی در تمام رایانه ها از کار میفته

abol_fa
30-03-2009, 10:53
آقای saiiddzشما میخوای چه نوع بازی بسازی؟
ماشین ؟ موتور؟تفنگی؟(اسم دیگه ای بلد نبودم:31:)
یادت باشه اگه بازی میسازی اول از همه به گیم پلی توجه کن بعد به هیجان نه مثل این بازی لطفعلی :2:فقط تبلیغ باشی به چیز های جزیی هم توجه کن نوع صدا گذاری نحوه حرکت دوربین و...
بازم تاکید دارم صدا گذاری مهمه بعدشم اینکه داستان و جلوه های تصویری

saiiddz
30-03-2009, 11:17
آقای saiiddzشما میخوای چه نوع بازی بسازی؟
ماشین ؟ موتور؟تفنگی؟(اسم دیگه ای بلد نبودم:31:)
یادت باشه اگه بازی میسازی اول از همه به گیم پلی توجه کن بعد به هیجان نه مثل این بازی لطفعلی :2:فقط تبلیغ باشی به چیز های جزیی هم توجه کن نوع صدا گذاری نحوه حرکت دوربین و...
بازم تاکید دارم صدا گذاری مهمه بعدشم اینکه داستان و جلوه های تصویری
در سبک اکشن ترسناک که به قول شما همون تفنگی هست
من تمام بازیهای ایرانی رو بررسی کردم و حتی با سازنده هاش صحبت کردم
سعی میکنم مشکلات رو برطرف کنم
بیشترین مشکل بازیهای ایرانی هوش مصنوعی کم هست که ببینیم چیکار می کنیم
من اتفاقآ به صدا در این بازی خیلی توجه کردم
حتی صدای راه رفتن در یک جایی مثل خونه با آسفالت خیابون کاملآ فرق میکنه

abol_fa
30-03-2009, 12:07
در سبک اکشن ترسناک که به قول شما همون تفنگی هست
من تمام بازیهای ایرانی رو بررسی کردم و حتی با سازنده هاش صحبت کردم
سعی میکنم مشکلات رو برطرف کنم
بیشترین مشکل بازیهای ایرانی هوش مصنوعی کم هست که ببینیم چیکار می کنیم
من اتفاقآ به صدا در این بازی خیلی توجه کردم
حتی صدای راه رفتن در یک جایی مثل خونه با آسفالت خیابون کاملآ فرق میکنه
آفرین
میخوای چنتا سایت ارائه دهنده هوش مصنوعی روز دنیا رو بت بدم؟:31::5:

saiiddz
30-03-2009, 17:15
آفرین
میخوای چنتا سایت ارائه دهنده هوش مصنوعی روز دنیا رو بت بدم؟:31::5:
آره حتمآ........ممنون میشم

abol_fa
31-03-2009, 21:42
اینم چند تا سایت که شرکت های بزرگ دارن ازشون هوش مصنوعی جهت یابی میگیرن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ارائه) ارائه دهنده موتورAiseek برای پی سی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارائه دهنده موتور Kynapse برای Xbox360,PS3,PC,PSP,Wii
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارائه دهنده موتور Path engine برای Xbox360,PS3,PC
اینا در اصل موتور های مسیر یابی هستند
Aiseek
از تکنولوژی Intia Processorاستفاده میکند شرکت Simutronisاز این موتور استفاده میکند

Kynapse
از تکنولوژی Kynapse ورژن 5استفاده میکند
شرکت های استفاده کننده:Activion,THQ,Realtime Worlds,DICE,EA
توانایی ترکیب با موتور Unreal Engine
استفاده شده در بازی های:Alone In the Dark,Medal OF honor:Airborn

Pathengine
از تکنولوژی Path Engine V5.16استفاده میکند
شرکت های استفاده کننده:Rare.Poeple can fly,NCsoft
توانایی ترکیب با :MAYA,3DSMAX
:10:

mr2face_rocker
09-08-2009, 15:57
اگه دوست داری برو با openGL کار کن هر سبکی که دوست داری برات میسازه و تحت C++ هستش

petter jackson
12-08-2009, 19:36
حالا نرم افزار بدون برنامه نویسی نیست