PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : :: تفاوت dvd+r با dvd-r چیه؟ ::

Razel
25-01-2009, 02:04
سلام دوستان
مدتیه که تو بازار دو نوع دیوی دی خام با مارک Final وجود داره که یکیش DVD+R و یکی دی گه DVD-R هست و از هر کسی پرسیدم یکیشو تعریف کرد.

می خواستم بدونم فرق این دو تا در چیه و کدوم یکی از لحاظ کیفیت و دوام بهتره؟

s2010
25-01-2009, 02:19
تفاوت عمده این دو تا فرمت ( پلاس و ماینس..) بیشتر برای یه کاربر معمولی تو 2 چیزه..
یکی نوع بوکمارکشون..
دومی نوع تغییر چرخش دیسک..

کلا نوع پلاس استاندارد سازگار تریه..عملا باید سرعتش موقع رایت از ماینس بیشتر باشه ولی معمولا فقط این تفاوت رو تو سرعتهای کمتر میبینیم..

دیسک پلاس نوع تنظیم سرعت گردشش زاویه ای هستش..یعنی از ابتدای خوندن دیسک تا انتها
سعی میشه با ثابت نگه داشتن سرعت تبادل دیتا بیشتر موتور درایو سرعتشو یواش یواش کم کنه..در مورد ماینس سرعت موتور ثابته و سرعت خوندن خطی زیاد میشه..اینطوری ممکنه مثلا برای دیدن فیلم وقتی بخوایم فوروارد و بکوارد کنیم درایو عمورش کم بشه..

در ضمن دیسکهای پلاس احتیاج به لیداوت ندارن..پس خیلی سریعتر کارت راست در انتها تموم میشه..اینجاس که 4 ایکسش 1 دقیقه سریعتر از ماینس میشه..

در مورد نوع بوکمارک شدن دیسکها هم برای شناسایی ماینس ها روش دیتا بیسی که خیلی قدیمیه استفاده میشه و سرعت مطمئنه رو نمیشه براحتی حدس زد ولی پلاس خیلی راحت
با کدهای مدیا همه مشخصاتش بوکمارک میشه..

در مورد خرید ماینس و پلاس بهتر مدل درایوتون رو بگید..معمولا سامسونگ هم از نظر کیفیت رایت و هم سرعت بهترین عملکرد رو ماینس داره ..ولی درایوهای گروه لایتون و الجی معمولا با پلاس
بهتر کار میکنن..همینطور Aopen...

در کل اگه شرایط یکسان بود پلاس ارجحیت داره...به نظر من از نظر عمر تفاوتی ندارن ولی پلاسها معمولا دیسکهای بهتری هستند چون تکنولوژی تولیدشون یکم بالاتره هر شرکتی نمیتونه تولید کنه..

..

در مورد پشتیبانی هم چون ماکروسافت پشتیبان پلاسه پس دوستان توجه داشته باشن که برای
رایت با نرم افزارهای اینتگریتد ماکروسافت دیسک پلاس مطمئن تره..

سوالی هست دیگه..؟؟؟

starpars
25-01-2009, 02:48
دي وي دي رايتر ‎ paioneer fx‏ با كدوم سازگار تره‎?‎

Razel
26-01-2009, 01:18
s2010 عزیز خیلی ممنونم ازت. خیلی جامع و کامل توضیح دادی و واقعا استفاده کردم.
رایتر من یکیش لایتونه و یکی دیگه msi . با توصیفات شما میرم پلاس می گیرم.

موفق باشی.