PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : همه قطعات اصلی سیستم را عوض کردم ولی ویندوز هر وقت دلش بخواهد قفل میکنه

mahdi1535
23-01-2009, 15:15
سیستمم یه مشکل عجیب داره که خیلی برام عجیبه . خیلی راحت روی این سیستمم ویندوز نصب میشه ولی یه مرتبه اون موقعی که ویندوز بالا میاد و بعضی مواقع وسط ویندوز برای حدود یک دقیقه ایی سیستم قفل میکنه و موس و کیبورد جواب نمیده و چراغ هارد هم یک سره روشن هست و بعد چند لحظه خوب میشه و بعضی وقتها هم دیگه خوب نمیشه و ویندوز کراش میکنه و اون صفحه آبی رنگ میاد و دیگه باید سیستم را ریست کنم که دیگه ویندوز بالا نماد . و جالب تر از اون اینکه این سیستم را 3 روز به یکی از همکاران که دادم تا باهاش کار کنه و گفت که خیلی خوب تو این چند روز کار میکرد ولی تا اوردمش دوباره همونطور شد . خلاصه که خیلی بهش ور رفتم ولی نتیجه نگرفتم
مادربورد هم Abit I-45C و سی پی یو هم E4500
کارهایی که روی این سیستم کردم
1 - تعویض پاور چون پاور قبلی از این پاورهای بی نام ونشون و 450 وات بود و توسط تبدیل برق ساتا برق هارد تامیین میشد
2 - تعویض هارد
3 - تعویض رم ( رمهایی هم که روش انداختم PNY و رندیشن )
4- آپدیت بایوس
5- استفاده از درایوهای آپدیت شده
فقط مادربورد را عوض نکردم دیگه نمیدونم باید چیکار کنم

aliarc2003
23-01-2009, 16:24
به نظر من 99% سیستم شما ویروس داره .با یک آنتی ویروس آپدیت شده اسکن کنید .

mahdi1535
23-01-2009, 23:08
به نظر من 99% سیستم شما ویروس داره .با یک آنتی ویروس آپدیت شده اسکن کنید .

دست شما درد نکنه کجای سیستم ویروس داره من که یه هارد نو رو سیستم گذاشتند . هارد نو که دیگه ویروس نداره

rajaeian
26-01-2009, 11:44
من هم تقريبا همين مشكل را داشتم ابتدا پاور را عوض كردم و هنوز جواب نميداد ولي وقتي bios را آپديت كردم سيستم راه افتاد . در ضمن كارت گرافيكي را هم يه تستي بكن .

zeus7610
26-01-2009, 18:30
ممکنه از مادربوردت باشه. البته شک من هارده.کابل هاردم عوض کردی؟ مارک هاردت اگه seagate عوضش کن. بایوس رو هم اگه آپدیت کنی بد نیست.

mahdi1535
30-01-2009, 20:45
من همه اين كارها را گفتيد كردم و فقط مونده بود مادربورد كه عوضش كردم فعلا مشكلي ندارم و ميخواستم بدونم كه مگه ميشه مادربورد يه همچين ايرادي داشته باشه معمولا مادربورد يا چيپستش ميسوزه كه تصوير نميده يا از همين رده مشكلات. آيا ميشه گفت چون مدتها بوده كه روي اين سيستم پاور مناسبي نبوده 450w باعث بروز چنين مشكلي براي مادربورد شده باشه ؟

akbar10670
30-01-2009, 21:18
بعضی مواقع همخوانی نداشتن قطعات با یکدیگر می تونه باعث کرش سیستم بشه شما می تونی از دستور msinfo 32 در قسمت run استفاده کنی در قسمت hardware resources روی IRQ کلیک کن اونایی که با هم شماره هاشون یکیه باعث کرشینگ سیستم میشه مثلا دو تا قطعه ایی که ]IRQ 16 باعث کرش سیستم میشه به عنوان مثال می تونه این دو قطعه مودم با گرافیک باشه

ARASH66
30-01-2009, 22:26
akbar10670 دوست عزیز این دستور رو من زدم تو Run باز نمیکنه!
mahdi1535 دوست عزیز نکته ای که دوست عزیزمون اکبر گفتن خیلی مهمه، همینطو تعویض مادربورد سیستم.
شما البته هارد را تعویض کرید که درسته و حتما از سالم بودن فن cpu هم مطمئن شوید و هر قطعه ای رو با یک سیستم کاملا سالم تعوضی کنید و چک کنید که باز این مشکل رو دارید.

mahdi1535
30-01-2009, 23:42
اين هم تصوير ليست IRQ سيستم . طبق گفته شما چند موردش با هم IRQ يكي هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

alborz006
03-02-2009, 08:41
اي بابا mahdi1535 اين كامپيوتر همه چيزش به هم ربط داره!!!!!!! من خودم يه ep45ds3r گيگا داشتم كه فقط با رم 2 گيگ دوال مشكل داشت و نه با هيچ چيز ديگه!!!!!! اما اينكه شما گفتي سيستم رو دادي به يكي ديگه و باهاش مشكلي نداشته يكم شك برانگيزناكه!!!! ميگم تا حالا پريز برقت رو عوض كردي؟؟؟؟ بخدا سيستم داشتم با تعويض پريز برق مشكلش حل شده.

pc_hex
03-02-2009, 14:04
سلام دوست عزیز من به این مورد قبلا برخورد کردم ایراد از گرافیکه اگه با یه گرافیک دیگه تست کنی بهتره