PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چسب کلوئید

meshkiposh2200
21-01-2009, 22:45
با سلام.شنیدم یه چسبی هست که روی کلوئید که باشه باعث چروکیده شدن و از بین رفتنش میشه.اطلاعات در موردش و نامش میخاستم

hv2
24-01-2009, 19:27
روی کلویید یعنی چی؟
کلویید خودش یه نوع محلوله

meshkiposh2200
24-01-2009, 20:19
روی کلویید یعنی چی؟
کلویید خودش یه نوع محلوله

کلوئید کجاش یه محلوله همون زیاد امدن گوشت را میگم ok

hv2
25-01-2009, 01:03
راستش تا جایی که تو فیزیکال فارماسیه مارتین یادم میاد کلویید یه محلوله
پچ اسید سالیسیلیکه

hoseinist
25-01-2009, 02:04
سلام دوست عزیز
من هم با نظر دکترhv2 موافقم ، به کار بردن لفظ کلوئید اشتباه است ،حال اگر منظور شما از گوشت اضافه برآمدگی های زگیل مانند یا میخچه باشد که در نواحی دست و پا ظاهر میشود باشد، میتوانید از پچ های اسید سالیسیک که مردم با نام چسب میخچه میشناسنداستفاده کنید اما اگر این گوشت اضافا ناشی از اسکار (باقی ماندن جای زخم برروی پوست بدن ) است یا در ناحیه دیگری است ، اگر حداقل در چند سطر واضح توضیح دهی شاید بتوانم راه حل مناسب توصیه کنم.:10:

ALIAK28
25-01-2009, 08:46
با سلام.شنیدم یه چسبی هست که روی کلوئید که باشه باعث چروکیده شدن و از بین رفتنش میشه.اطلاعات در موردش و نامش میخاستم

درود...
کلوئید ( یا همون گوشت اضافی ) حالتی ارثی است....یعنی در هنگام ترمیم زخم ..تو برخی افراد به وجود میاد و تو برخی به وجود نمیاد. البته عوامل دیگه ای هم در ایجادش نقش دارند....
در حال حاضر درمان اختصاصی اش استفاده از کورتون های موضعی است تازه اون هم به شرطها و شروطها ...البته برخی موارد خاص رو ممکنه نیاز باشه که توسط پزشک حاذق عمل کنید....
چسب های کلوئید که تبلیغ میشه دو دسته هستند...
یکی اون هایی که همین مواد کورتونی رو در خودشون دارند ...و دیگری نوعی هست که ادعا میشه یه سری ترکیبات گیاهی هستند....
در هر صورت اجازه بدید متخصص پوست براتون تصمیم بگیره که بهترین کار چی هست....
پاینده باشید.

ALIAK28
25-01-2009, 14:53
اینها که عرض کردم روش های درمانی کلوئید بود...
چسب تجاری کلوئید ( که البته بنده شخصا توصیه نمی کنم !! ) می تونه حاولی asa باشه....یا هر چیز دیگه !!!

meshkiposh2200
28-01-2009, 23:28
اینها که عرض کردم روش های درمانی کلوئید بود...
چسب تجاری کلوئید ( که البته بنده شخصا توصیه نمی کنم !! ) می تونه حاولی asa باشه....یا هر چیز دیگه !!!

میشه بگید چرا توصیه نمکنید