PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با فارسی ساز ویندوز مایکروسافت

Cyberlife
20-01-2009, 12:42
سلام خدمت اساتید محترم یه سوال فنی داشتم ، موقعی که فارسی ساز ارائه شده از طرف مایکروسافت را نصب میکنم دکمه Start که به آغاز تغییر نام میدهد به سمت راست صفحه منتقل میشود ، ولی من میخوام که این دکمه آغاز در همان سمت چپ بمونه ، چه تغییراتی در ریجستری باید اعمال شود ، خواهش میکنم کمک کنید استاد از ما خواسته این کارو واسه پروژه امتحان عملی سیستم عامل انجام بدیم

Cyberlife
20-01-2009, 12:46
یه سوال دیگه هم بود که همینجا میگم موقع نصب فارسی ساز مایکروسافت فونت Tahoma در تمام منوها و پنجره ها اعمال میشه ، چطور میشه این فونت رو به یه فونت دیگه مثلا از خانواده فونتهای فارسی با پیشوند B مثل Bzar یا Bnazanin عوض کرد از هر کی و هر جا این سوالات رو کردم کسی جوابی براش نداشت امیدوارم اینجا کسی باشه که بتونه جواب این سوالات رو بده که میدونم حتماً از اساتید کسی هست که بدونه

oj2008pc
26-01-2009, 23:26
مثل اینکه فایده نداره کسی حاضر نیست جوابمو بده
سلام
برای عوض کردن فونت caption پنجره ها باید روی desktop راست کلیک کنین و به قسمت properties برین و بعد در تب appearance روی advanced کلیک کنین . در اونجا روی caption پنجره کلیک کرده و از قسمت پایین فونت انتخاب می کنین .

Cyberlife
01-02-2009, 20:26
سلام
برای عوض کردن فونت caption پنجره ها باید روی desktop راست کلیک کنین و به قسمت properties برین و بعد در تب appearance روی advanced کلیک کنین . در اونجا روی caption پنجره کلیک کرده و از قسمت پایین فونت انتخاب می کنین .

ممنون دوست عزیز ، اگه میشه جواب سوال اول را هم برام پیدا کنید :31:

pashangparsi3
05-02-2009, 01:16
دوست گرامی بهترین راه این هست که یک مدت با پارسی ساز مایکروسافت کار کنید تا به آن عادت کنید!

و پس از آن از امکانات بسیار خوب نسخه یا افزونه ی پارسی مایکروسافت در ویندوز اکس پی بهره بگیرید.

Cyberlife
07-02-2009, 17:57
دوست گرامی بهترین راه این هست که یک مدت با پارسی ساز مایکروسافت کار کنید تا به آن عادت کنید!

و پس از آن از امکانات بسیار خوب نسخه یا افزونه ی پارسی مایکروسافت در ویندوز اکس پی بهره بگیرید.

ممنون دوست عزیز ولی حتما راحی وجود دارد که استاد دانشگاه برای یکی از سوالهای پروژه درس سیستم عامل ما این رو از ما خواسته و من میدونم این تغییر در ریجستری باید اعمال شود ، حالا کجای ریجستری سوالی است که من از دوستان و اساتید این سایت دارم و قطعا کسی هست که این را بداند ولی این را نمیدانم چرا دوستان از دادن پاسخ امتناع می ورزند شاید انتقال تجربیات ( البته با عرض معذرت ) کمی سخت باشد در هر حال از اینکه این تاپیک را مورد توجه خودتون قرار دادید از شما تشکر میکنم .

مراد
11-02-2009, 10:45
سلام .
لطفاً لینک فارسی ساز مایکروسافت را بنویسید.

ehsankalak
11-02-2009, 10:58
شما باید بری سایت بیلی جون تو قسمت دانلود تا ویندوزت ولیدیت بشه بعد دانلود کنی !

Cyberlife
11-02-2009, 12:26
سلام .
لطفاً لینک فارسی ساز مایکروسافت را بنویسید.
اینم از لینک فارسی ساز مایکروسافت ، بسته های نرم افزاری زبانهای مختلف (LIP) نسخه Windows XP Home Edition و نسخه Windows XP Professional دارای یك نرم افزار كاربر محلی هستند که برای بازارهای تازه یا زبانهای اقلیت مورد استفاده قرارمی گیرند.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بالاخره پس از یک انتظار طولانی شرکت مایکروسافت اولین نسخه از فارسی ساز ویندوز XP را در سایت دانلود فارسی خود قرار داد.اکثر قسمتهای ویندوز که کاربرد زیادی دارند توسط این فارسی ساز (LIP) ترجمه شداند و از همه جالبتر آنکه برخی از قسمت های کلیدی راهنمای ویندوز (Help) نیز توسط مایکروسافت فارسی شده است که این امر به آموزش و یادگیری اصول ویندوز برای افراد مبتدی کمک فراوانی خواهد کرد.

در قسمتی از سایت مایکروسافت پیرامون نمای کلی این برنامه چنین نوشته شده است:

بسته نرم افزار فارسی گروه Windows XP دارای یك نرم افزار كاربر به زبان فارسی است كه در اكثر نرم افزارهای كاربر Windows XP كاربرد دارد. این بسته نرم افزار فارسی در زمان نصب به تأیید اعتبار Microsoft Windows نیاز دارد. تأیید اعتبار به شما این اطمینان را می دهد كه از یك كپی معتبر و كاملاً مجاز Windows استفاده می كنید. برای آگاهی بیشتر از مزایای استفاده از نرم افزار اصلی Windows، لطفاً از سایت Genuine Microsoft Software دیدن كنید