PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک

cazador
20-01-2009, 00:40
من یه فایل اکسل نوشتم واسه یه سری محاسبات حالا میخوام تبدیلش کنم به یه صفحه ی وب و این محاسبات رو توش اعمال کنم. مثلا میخوام واسه ورودیاش combobox داشته باشه و اینا :31:
حالا یه سری چیزای دیگه ام هست که در صورت امکان پذیر بودن همچین کاری میگم.
حالا بهم بگید اصلا میشه؟
در ضمن من هیچ گونه اطلاعاتی راجع به این موضوع ندارم. تازه به اکسلم اصلا تسلط نداشتم با هزار بدبختی بی کمک نوشتم :31:
اگه کمک کنین ممنون میشم :31:

as13851365
20-01-2009, 08:59
شما می خواهید کارهایی که با اکسل انجام می دهید را تحت وب کنید ؟
اگه آره شما باید از زبان سمت سرور استفاده کنید php یا asp.net
اگر محاسبه های شما زیاد پیچیده نباشند شما می توانید از جاوااسکریپت هم استفاده کنید

شما گفتید که هیچ کونه اطلاعاتی راجع به این موضوع ندارید آیا شما برنامه نویسی تحت وب بلد هستید اگه آره که خیلی خوبه ولی اگر نه به نظر من بیخیال این جور کار ها بشو

اگر کارت خیلی ساده است و زمان زیادی برای طراحیش نمی خواد می تونی در این جا مطرح کنی تا دوستانی که وقت دارن به شما کمک کنند

cazador
20-01-2009, 14:23
بدبختیش همینه که بلد نیستم:31:
البته محاسباتش سادس نهایتا 10 تا جمله شرطیه
ببینید محاسباتی که نوشتم واسه بازی شلم ورقه(نمیدونم میشناسین یا نه) ما 4تا ورودی داریم که در هر بار از دو تاشون استفاده می کنیم و طبیعتا دوتای دیگه بیکارن، بعد از ورود داده ها محاسبات امتیاز انجام میشه و امتیاز هر تیم با امتیاز قبلی جمع میشه و نمایش داده میشه :31:

as13851365
21-01-2009, 08:20
اگه این جوری که می گید ساده است به احتمال خیلی زیاد به راحتی می شه با جاوااسکریپت طراحیش کرد اینجوری شما یک فایل با پسوند html.* دارید که روی هر کامپیوتری که مرورگر وب داشته باشه به راحتی می شه اجراش کرد.

حالا شما کل مسئله را جزء به جزء در سایت قرار بده تا ببینیم چه می شه کرد. ( الگوریتم کار رو قرار بدی زودتر به جواب می رسی )

مثلا :
چهار تا ورودی رو که از کاربر گرفت از نوع عدد می باشد و به ترتیب از a1,a2,a3,a4 شروع می شوند و مقدار a1 با مقدار a3 جمع می شه و .....

خلاصه هر کاری که در اکسل قدم به قدم انجام می دی تا به نتیجه دل خواه برسی رو اینجا به زبانی ساده و گویا قرار بده تا بهتر بشه فهمید .

cazador
21-01-2009, 22:58
ممنونم از پیگیریتون :31:
باشه میدمش خدمتتون. بعد یه سوال، چون ورودی هام محدودن میشه از combobox استفاده کرد؟ در کل من میخوام راحت بشه باش کار کرد :31:

as13851365
22-01-2009, 07:53
چون ورودی هام محدودن میشه از combobox استفاده کرد؟

بله .

در کل من میخوام راحت بشه باش کار کرد

باشه شما اگر می خواهید که به نتیجه برسید کاری را که در پست 4 گفتم انجام بدهید تا ببینیم چه پیش می آد

cazador
22-01-2009, 16:43
بازم ممنونم از پیگیریتون:31:
به صورت همون A B C D اکسل نوشتمش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
A1,F1 لیست امتیازن، بدیهیه چون من اولین مرحله بازی رو نوشتم همون طور که معلومه با صفر جمع میشه و در مراحل بعد با عدد قبلی لیست.
B1,C1,D1,E1 میخوام کمبوباکس باشه که نوشتم چیا باشه.