PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمپین 3 میلیون sms در برنامه نودصفحه ها : 1 [2]

ReZa DN
20-01-2009, 14:17
نظرسنجی: تاثیر برنامه نود بر فوتبال ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 14:30
وقتی همه خواب بودند فردوسی پور بیدار بود/ انتقادپذیری ظرفیت می خواهد
خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: وقتی در پایان دهه 70 برنامه ای تحت عنوان "90" پایه گذاری شد کمتر کسی فکر می کرد این برنامه به حدی از جذابیت و اقبال دست پیدا کند که در سبد خانوار تمام ایرانیان قرار بگیرد.
به گزارش خبرنگار مهر، برنامه "90" با اجرای عادل فردوسی پور گرچه مدعی بی نقصی نیست ، اما تا آنجا پیش رفت که امروز به صدای مردم ایران تبدیل شده و همگان به انتظار از راه رسیدن این برنامه می نشینند تا با جادوی تصاویر آن، شب خوشی را به صبح برسانند.

برنامه "90" از نمونه های خارجی آن الگوبرداری شده و کار اصلی آن به نقد کشیدن ضعف های ساختاری فوتبال کشور است که صرفنظر از برخی ایرادها، می توان نمره قبولی به این برنامه داد. پربیننده بودن این برنامه یک روی سکه است و روی دیگر سکه آن است که بسیاری از مدیران، مربیان و بازیکنان فوتبال، از آنجا که به صراحت از سوی این برنامه به نقد کشیده می شوند، دل خوشی از 90 ندارند.

علی پروین از اولین منتقدان این برنامه بود. او یک بار از عادل فردوسی پور به عنوان کسی نام برد که وجهه او را نزد هواداران تخریب می کند و این برنامه را بایکوت کرد. هرچند که هوشمندی و درایت مجری این برنامه همواره باعث شده که دست اندرکاران فوتبال کشور با این برنامه از در تعامل درآیند و اگرچه به ظاهر، اما نقش مثبت آن را تایید کنند. مسابقه یا نظر سنجی پیامک این برنامه نشان داده که 90 از چه جایگاهی در نزد مردم برخوردار است. اما از آنچه در برنامه دیشب هویدا بود، گویا منتقدان، سرانجام، تداوم این برنامه را تاب نیاوردند.فردوسی پور که همواره ، حتی در دشوارترین شرایط ، لبخند از صورتش محو نمی شد دیشب در حالی یکی دیگر از برنامه های 90 را اجرا کرد که عاری از هرگونه روحیه ای بود که این نشان از تعطیلی یا تغییر اساسی برنامه ای دارد که نبود آن برای فوتبال ایران، فاجعه به حساب می آید.

این برنامه روند پرفراز و نشیبی را طی سال های گذشته پشت سر گذاشته اما همواره با اقبال بینندگان همراه بوده که این امر مهر تاییدی است بر توانمندی های این برنامه پرتداوم. قدرت برنامه 90، برنامه هایی چون "ورزش و مردم" ، "ورزش از نگاه دو" و " ورزش از نگاه پنج " را همواره در سایه قرار داده که این امر به نیاز جامعه به اینگونه برنامه ها بازمی گردد.

برنامه 90 و مجری آن هفته های پرچالشی را پشت سر گذاشته اند و جنجال از زمانی شروع شد که فردوسی پور انتخاب فدراسیون فوتبال ایران به عنوان برترین فدراسیون فوتبال آسیا را ابهام برانگیز خواند. پس از آن و در همان برنامه، به نوع برنامه ریزی سازمان لیگ هم انتقاد شد که واکنش شدیداللحن عزیز محمدی را دربرداشت.

فردوسی پور در برنامه بعدی 90 ، سازمان تربیت بدنی را به چالش کشید که جمیع اتفاقات این دو برنامه منجر به این شد که شایعه تعطیلی 90 دهان به دهان چرخید ؛ شایعه ای که گویا چندان هم از واقعیت دور نیست. واقعیت این است که اگر گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با ریزش مخاطب فراوان همراه بوده ، دلیل اصلی اش کم مایه شدن رویکردهای چالشی در ساختار برنامه است و امیدواریم این ریزش دچار محبوب ترین برنامه ورزشی تلویزیون هم نشود.

به هر تقدیر نیاز به اینگونه برنامه ها برای هر کشوری انکار ناپذیر است اما اینکه مدیران ورزش ما ظرفیت پذیرش انتقاداتی از این دست را ندارند، امری است که نمی تواند دلیل قانع کننده ای برای زیر سوال بردن خبرنگار و رسانه و این برنامه به حساب بیاید. ای کاش برنامه 90 همچنان همانند هفته های گذشته، نابسامانی های فوتبال کشور را به چالش می کشید، این به نفع مدیدیت فوتبال و تربیت بدنی هم بود. ای کاش این برنامه، نه تنها مورد تهدید واقع نمی شد بلکه با برطرف شدن ضعف های موجود، بیش از پیش بر قدرتش افزوده می شد، ای کاش مدیران ورزش ما از طریق این برنامه، به دستاوردهای فوتبال کشور می افزودند، ای کاش ...

و ای کاش فردوسی پور در انتهای برنامه دیشب نمی گفت: " چنانچه عمری باقی بود و این صندلی جایی برای بیان حق و حقیقت بود ، در خدمت شما خواهم بود."

کلام آخر اینکه ناپختگی ، عدم درک صحیح وظایف و نیز نشناختن کارویژه های رسانه از سوی بدنه های اجرایی آسیب بزرگی است که در همه عرصه ها ، از جمله ورزش ، پیشرفت کشور را از فرصت بزرگی به نام رسانه محروم می کند. هیچ مدیریتی در دنیا با گسستن پیوند با افکار عمومی به سرانجام نرسیده است. از اتفاقات بدیع و سخیفی مثل "اختلال تصادفی سیستم ارسال پیام کوتاه" به برنامه 90 باید گذشت اما امیدواریم مسوولان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال راه اشتباه رفته را بازگردند و مسوولان رسانه ملی هم بیش از این استقلال و حرمت رسانه را پاس دارند.
منبع:خبرگزاری مهر

ReZa DN
20-01-2009, 14:33
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 14:48
شايعه‌اي که تکذيب شد
فردوسي‌پور در ايران مي‌ماند و برنامه نود را ادامه مي‌دهد


بينندگان حرفه‌‏اي برنامه ورزش 90 شب گذشته شاهد يكي از خنثي‌‏ترين برنامه هاي سال‌‏هاي گذشته اين برنامه بودند.برنامه‌‏اي كه برخلاف انتظار همگان بايك ساعت تاخير روي آنتن رفت و در يك اتفاق كم يا بي‌‏نظير سيستم دريافت كننده پيامك آن نيز به شكلي عجيب مختل شد.

به گزارش ايلنا، در حالي كه حاميان برنامه 90 در يك دعوت اينترنتي به وسيله سايت‌‏ها و وبلاگ‌‏هاي شخصي از عموم علاقمندان به برنامه 90 خواسته بودند كه برابر فشارهاي سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال در تحريم برنامه 90 و مجري آن با ارسال 5 ميليون پيامك به اين برنامه از طريق شماره "200090" حمايت خود را از اين برنامه و مجري محبوبش اعلام كنند، شب گذشته و در خلال پخش اين برنامه اتفاقي رخ داد كه اتفاقا مجري اين برنامه نيز آن را عجيب و غريب توصيف كرد. اتفاقي كه تا شب گذشته هرگز به اين شكل رخ نداده بود. يكي از عوامل فني برنامه 90 در اين باره به ايلنا گفت: پيش از اين معدود مواردي پيش آمده بود كه در خلال دريافت پيامك‌‏هاي ارسالي به لحاظ اينترنتي يا مباحث مخابراتي به مشكلات جزيي برخورد كرده باشيم اما همواره اين اختلال‌‏ها مقطعي و تنها براي دقايق رخ مي‌‏داد و هرگز به اين شكل از ابتدا تا انتهاي برنامه شكل نگرفته بود.
عادل فردوسي پور از ابتداي برنامه 90 شب گذشته ( 30 دي) گفت كه يك مشكل در سيستم مخابراتي به وجود آمده كه دوستان مخابراتي در حال رفع كردن آن هستند. او حتي در اواسط برنامه نيز اعلام كرد كه براي لحظاتي اين مشكل رفع شده است اما در پايان از ادامه يافتن اين اختلال ابراز تعجب كرد و گفت: اگر مسؤولان ذيربط در اين باره توضيحي دارند آن را خواهد شنيد كه اين انتظار عبث و بيهوده بود چرا كه عملا هيچ توضيحي از ناحيه مخابرات ارائه نشد.
جالب اينجاست كه تنها ساعتي پس از پايان برنامه 70 دقيقه‌‏اي 90 و از ساعت‌‏هاي ابتدايي روز سه شنبه اول بهمن ماه بار ديگر شاهد حمايت‌‏هاي علاقمندان اين برنامه ورزشي در سايت‌‏ها و وبلاگ‌‏هاي شخصي بوديم. اين افراد با پرداختن به اتفاقات برنامه 90 دوشنبه شب به اشكال مختلف از فردوسي پور خواسته بودند تا در مقابل اين شرايط ايستادگي كند و بر صبر و تحملش بيفزايد.
در همين ارتباط برخي سايت‌‏هاي رسمي وغيررسمي نيز اقدام به نظرسنجي از كاربران خود در مورد اتفاقات اخير كرده‌‏اند به اين شكل كه در يك نظرسنجي 2 گزينه‌‏اي از كاربران خواسته اند در جدال برنامه 90 و سازمان ورزش آنها حق را به كدام طرف مي دهند.
برخي منابع نزديك به شبكه سوم سيما و برنامه 90 همچين روز گذشته خبر دادند كه مجري اين برنامه در برنامه دوشنبه هفته آينده خود قصد دارد از مديران ارشد شركت مخابرات در خصوص اختلال به وجود آمده در جريان برنامه 90 شب گذشته سؤال كند و اميدوار است كه مسؤولان در اين باره پاسخگو باشند هر چند كه اين روزها برخي از مسؤولان از جمله مديران سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال در اين ارتباط حاضر به پاسخگويي به سؤالات مطروحه نيستند.
اما به‌‏راستي چرا برنامه 90 شب گذشته با 60 دقيقه تاخير آغاز شد؟ اين سؤال نيز باعث شده بود تا حساسيت‌‏ها نسبت به تعطيلي برنامه 90 را افزايش دهد در حالي كه آقا زماني، مدير گروه ورزش شبكه سوم سيما روز گذشته در اين ارتباط به ايلنا گفت:‌‏مشكلي در پخش برنامه 90 به وجود نيامده واين برنامه با قدرت به كار خود ادامه خواهد داد.
اين درحالي است كه گفته مي‌‏شود عادل فردوسي پور كه قصد داشته در برنامه شب گذشته‌‏اش آيتم‌‏هاي در نظر گرفته شده براي برنامه مورد نظرش را روي آنتن بفرستد تا دقايقي پيش از روي آنتن رفتن اين برنامه ( ساعت 23:27) به واسطه مخالفت مسؤولان صداوسيما از پخش آنها حتي حاضر به نشستن روي صندلي هميشگي‌‏اش را نداشته و در نهايت با اصرار مسؤولان پخش سيما اقدام به اجراي برنامه 90 شب گذشته كرده است، آنچنان كه خود نيز در ابتداي صحبت هايش با حالتي غيرعادي كه پيش‌‏تر به ندرت از او شاهد بوده‌‏ايم مقابل دوربين ظاهر شد و در همان ابتدا هم گفت: بنابر مصحلت انديشيده شده از سوي مسؤولان عاليرتبه سازمان صداوسيما در اين برنامه (شب گذشته) به مسايل يك هفته اخير نمي‌‏پردازد. او حتي در پايان برنامه‌‏اش نيز با اعلام اين نكته كه چون صحت و سقم ابلاغيه فدراسيون در مورد تحريم برنامه 90 براي وي و برگزار كنندگان برنامه‌‏اش مسجل نشده است در آن برنامه از پرداختن به مسايل مرتبط با آن پرهيز كرده است.
نكته جالب توجه در برنامه عادل اين بود كه تنها بخش طنز آلود برنامه‌‏اش حرف‌‏هاي فيروزكريمي در جلسه مطبوعاتي پايان ديدار صباي قم و ذوب‌‏آهن بود درحالي كه پس از بازگشت تصوير به درون استوديو هيچ تغييري در چهره مغموم عادل مشاهده نشد. او حتي گاهي اوقات در پاسخ به برخي صحبت‌‏هاي هوشنگ نصيرزاده كارشناس داوري برنامه‌‏اش هم اشتياقي از خود نشان نمي‌‏داد و بيشتر در انتظار به پايان رسيدن برنامه‌‏اش بود. به نظر مي‌‏رسيد كه او در اين برنامه بيش از هر چيز به فكر رفع تكليف كردن است تا اجراي برنامه مورد علاقه‌‏اش كه آن را عاشقانه دوست دارد.
نكته آخر اينكه با بالا گرفتن موضوع اختلافات موجود ميان مسؤولان سازمان ورزش و فدراسيون با سازمان و صداوسيما از همين حالا شنيده مي‌‏شود كه چند شبكه ماهواره‌‏اي قصد دارند مجري برنامه موفق 90 را به خدمت بگيرند كه روز گذشته اين شايعه در لابه لاي شايعاتي از جمله توقيف شدن برنامه 90 منتشر شد. شايعه‌‏اي كه از اجراي برنامه 90 در خارج از كشور و شايد در دوبي خبر مي‌‏داد تا مجري توانايي آن با تسلط خاصي كه روي ليگ‌‏هاي اروپايي و اماراتي دارد علاوه برپوشش كامل ليگ برتر فوتبال كشورمان، ليگ‌‏هاي كشورهاي ديگر را نيز در برنامه‌‏اش به نقد و بررسي بگذارد. البته در همين خصوص با جمعي از مسؤولان صداوسيما تماس گرفتيم كه همگي اين شايعه را تكذيب كردند. حتي عادل فردوسي پور و نزديكان وي نيز با رد كامل اين شايعه از ادامه پيدا كردن برنامه 90 با قدرت و قوت قبلي خبر دادند.
منبع:خبرگزاری کار ایران(ایلنا)

'POP'
20-01-2009, 15:25
تعدادی از دوستان قدری جو گیر شدند و بحث رو به سیاست و حکومت و بسیج و اوباما و... ربط دادند و متأسفانه جو تاپیک ها رو به بیراهه کشیدند طوریکه پاک کردن پستها هم تأثیر نداشت و چاره ای جز قفل شدن تاپیک باقی نماند
بعد از اخراج این کاربران از فروم ، تاپیک ها دوباره برای ادامه ی خبر و بحث ورزشی باز خواهد شد.

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 15:28
با درود به دوستان
با توجه به بسته شدن تاپیک قبلی به دلیل بحث های خارج از حدود و رعایت نکردن قوانین این تاپیک را در ادامه اون تاپیک میزنم به این امید که دوستانم از دادن هر گونه شعار و بحث سیاسی خودداری کنن . تا بتونیم به هدفمونو که حمایت از برنامه نود و عادل فردوسی پور است برسیم و دوباره شاهد اجرای برنامه با حضور پرشور عادل فردوسی پور باشیم. با تشکر از دوستان بازم تکرار میکنم از بحث های سیاسی خودداری کنید.با تشکر

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 15:31
فرقاني:
هيچ‌كس نبايد به خودش اجازه دهد نقد را از رسانه بگيرد
انتظار نداشته باشيم كه رسانه به يك وسيله تبليغاتي تبديل شود
هيچ‌كس نبايد به خودش اجازه دهد حق نظارت و نقد را از رسانه‌ها بگيرد؛ چراكه اين جزو وظايف اصلي و ذاتي آن‌هاست. درحالي كه فرهنگ غالب جامعه ما اين است كه از رسانه بويژه رسانه دولتي انتظار تبليغات دارند كه اين امر نيز در درازمدت راه به جايي نمي‌برد؛ زيرا مردم از رسانه‌اي كه به تبليغات روي آورد، روگردان مي‌شوند و رسانه‌اي هم كه مخاطب نداشته باشد، رسانه نيست.

محمدمهدي فرقاني - استاد علوم ارتباطات - در گفت‌وگو با خبرنگار رسانه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب و با تاكيد بر اينكه ادعاي تخريب عملكردها از سوي رسانه‌ها را قبول ندارم، اظهار كرد: نقد و نظارت عملكردها، وظيفه‌ رسانه‌ها بوده و طبيعي است كه هيچ سازماني از نقد ونظارت خوشش نمي‌آيد؛ زيرا وقتي زير ذره‌بين قرار مي‌گيرد، خودش را خود به‌خود بازنده مي‌بيند؛ بنابراين آنچه درواقع به‌عنوان تخريب قلمداد مي‌شود، همان وظيفه نقد و نظارت رسانه‌هاست كه جزو مسووليت‌هاي ذاتي آن‌ها نيز محسوب مي‌شود.


وي با اشاره به اين كه به عنوان يك معلم، به شكلي دوطرفه به موضوع نگاه مي‌كنم، افزود: توصيه و سفارش من به رسانه‌ها اين است كه در نقد، نظارت و نقل مطالب امانتدار بوده، ديد كارشناسي داشته باشند، چراكه بعضا - تاكيد مي‌كنم بعضا - شاهد هستيم كه در نقل قول‌ها دقت لازم مبذول داشته نشده واطلاعات، دقيق، كامل و درست نقل نمي‌شود كه اين امر نيز باعث مي‌شود اعتماد منابع خبري و مخاطبان به رسانه‌ها سست شده و رابطه سازمان‌ها با آن‌ها نيز با مشكل روبه‌رو شود.

او ادامه داد: بدين معنا هم رسانه‌ها بايد عدالت، انصاف، تعادل، دقت و امانتداري را در نقل اطلاعات رعايت كنند و هم سازمان‌هاي دولتي و غيردولتي بايد وظيفه ذاتي رسانه‌ها يعني نقد و نظارت را به رسميت بشناسند.


اين استاد ارتباطات با تاكيد بر اينكه در زماني كه جهان به سمت جامعه اطلاعاتي پيش مي‌رود، نبايد راه را به روي رسانه‌ها ببنديم، تصريح كرد: مرسوم اين است كه سازمان‌هاي مهمي كه منبع خبري هستند هر يك از طريق سخنگوهايشان با رسانه‌ها در ارتباط بوده و به سوالات و ابهامات آن‌ها پاسخ مي‌دهند كه اين سخنگو نيز رابطه بسيار خوبي با رسانه‌ها داشته و هميشه در دسترس آن‌هاست، ضمن اينكه به ابهاماتشان نيز دقيق و درست پاسخ مي‌دهد.

وي خاطرنشان كرد: وظيفه سخنگو اين است كه ضمن پاسخگويي درست و كامل به سوالات رسانه‌ها، از آن‌ها توقع تبليغ نداشته باشد و نقد و نظارت را به‌عنوان وظيفه ذاتي رسانه‌ها به رسميت بشناسد.

او در تعريف نقد با اشاره به اينكه به نقد سازنده و مخرب قايل نيستم،‌ اضافه كرد: نقد بايد مستدل و منطقي بوده و مباني آن رعايت شود؛ يعني حوزه موضوع مورد نقد به صورت جامع ديده شده، نقاط ضعف، مستدل و مستند مطرح شده و همچنين تا حد امكان نقاط قوت و ضعف در كنار يكديگر ديده شوند.


وي با بيان اينكه بر اين اساس هر نقدي سازنده است، ادامه داد: اگر فرد يا سازماني، نقدي را تخريب مي‌داند به ضعف، بي‌ظرفيتي، نقدناپذيري و مطلق‌انگاري خود او مربوط مي‌شود؛ چرا كه هر نقدي قطعا مي‌تواند نقدشونده را نسبت به نقاط ضعف خود هوشيارتر كرده و به اصلاح و تقويت او در درازمدت كمك كند.

فرقاني درباره حد و مرز نقد از سوي رسانه‌ها نيز گفت: رسانه مي‌تواند با در اختيار داشتن سند و استدلال، تا هر جا كه ضعف و سوءمديريت وجود دارد، ‌براي نقد پيش برود و هيچ حد و مرزي براي آن وجود ندارد، ضمن اينكه در هيچ قاموسي نيز حد و مرزي براي نقد تعريف نشده‌است.

وي با تاكيد بر اينكه رسانه ابزار تبليغاتي يك سازمان يا مسوول نيست،‌ اضافه كرد: رسانه‌ها مي‌توانند در انتقاد، لحن نرم را انتخاب كنند تا نقدشونده كمتر برآشفته شده و با نقدكننده خصومت و دشمني‌ احساس نكند چراكه نقد به معناي پرخاشگري و برخورد تند و تيز نيست، ضمن اين كه وقتي منطق نقدمان قوي باشد، به زبان تند و پرخاشگري نيازي نداريم، اما در مقابل بايد حق ذاتي نقد، نظارت بر محيط، كنترل اخبار و نقد و بررسي عملكردها نيز براي رسانه‌ از سوي مسوولان و سازمان‌ها به رسميت شناخته شود.


به گفته او، هيچ‌كس نبايد به خودش اجازه دهد كه اين حق را از رسانه‌ها بگيرد، خواه در مقام سازمان دولتي و خواه در مقام سازمان غيردولتي؛ چرا كه وقتي نام رسانه بر واحدي اطلاق مي‌شود، نظارت و نقد نيز جزو وظايف اصلي و ذاتي آن مطرح مي‌شود، در حالي كه فرهنگ غالب جامعه ما اين است كه از رسانه به ويژه رسانه دولتي تبليغات را انتظار دارند كه اين امر نيز در درازمدت راه به جايي نمي‌برد.


وي درباره‌ي اينكه برخي سازمان‌ها يا افراد اظهار مي‌كنند كه برخي رسانه‌ها نسبت به نقاط قوت آن‌ها بي‌اهميت بوده و تنها به بزرگنمايي نقاط ضعفشان مي‌پردازند، نيز گفت: اين امر از بعد سياسي و علمي قابل بررسي است كه در بخش علمي بايد گفت كه رسانه‌ها‌ در كشورهاي در حال توسعه بايد به نوعي در خدمت اهداف و برنامه‌هاي توسعه‌يي باشند، يعني اجراي برنامه‌هاي توسعه‌يي را تسهيل كرده و مشاركت عمومي را ايجاد كنند.


به گفته‌ اين استاد دانشگاه، اين رسانه‌ها همچنين، پل ارتباطي ميان مردم و دولت بوده و برنامه‌هاي توسعه‌يي را ضمن معرفي، بررسي و نقد كنند؛ بدين معنا آن‌ها تنها وظيفه معرفي و تبليغ يا صرفا نقد يك‌طرفه‌ برنامه‌ها را برعهده ندارند، بلكه بايد ضمن حفظ توازن و تعادل، به هر دو جنبه بپردازند.

او افزود: در كشورهاي در حال توسعه كه دولتمردان، هم به دلگرمي و هم به راهنمايي و آگاهي از نظرات كارشناسان و نيز بازخورد افكار عمومي نياز دارند، رسانه‌ها بايد با انجام درست وظيفه نظارت و نقد خود، به جنبه‌هاي قوت و ضعف برنامه‌هاي توسعه‌يي بپردازند كه قطعا اين نيز به معناي تبليغات نيست.

وي با تاكيد بر اين كه معرفي و حتي حمايت از برنامه‌ها، در قالب تعريف و تمجيد بروز نمي‌كند، اضافه كرد: معرفي و حمايت از برنامه‌ها نيز در قالب نقد بروز مي‌كند زيرا به مسوول مربوطه اين امكان را مي‌دهد كه نقاط ضعف خود را بشناسد و پيش از آنكه به مرحله غيرقابل جبران برسد آن‌ها را رفع كند؛ بنابراين از يك طرف بايد رسانه‌ها به كاركردهاي توسعه‌يي خود واقف باشند و از طرف ديگر نيز مسوولان بايد اين كاركرد را در قالب برخورد يك طرفه و تبليغ نبينند؛ چراكه اين امر، تنها در قالب نقد و ارزيابي منصفانه امكان‌پذير است.


به گفته‌ او، مثلا در ساخت يك سد، رسانه‌ بايد و وظيفه دارد علاوه بر اشاره به تحولي كه ساخت اين سد در منطقه و كشور ايجاد مي‌كند، درباره‌ اجرا كردن دقيق برنامه زمان‌بندي ساخت، تناسب هزينه با برآورد، ضعف يا سوء مديريت در طي اجراي پروژه، ميزان كار كارشناسي صورت گرفته براي مكان‌يابي، انتخاب پيمانكار و غيره و به طور كلي فاصله وعده‌ها با عملكردها نيز به بررسي، نظارت و نقد بپردازد؛ چراكه اين امر از وظايف و كاركردهاي روزنامه‌نگاري توسعه است.
خبرگزاری ایسنا

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 15:35
مصلحت ديده شده سكوت كنيم!
گزارشي از برنامه «نود» در شامگاه گذشته
در حالي كه خبرهاي روزهاي اخير از اختلاف نظر ميان فدراسيون فوتبال و برخي برنامه‌هاي ورزشي سيما حكايت داشت، برنامه «نود» شامگاه گذشته (30 دي ماه) مصلحت‌ ديد كه درباره اتفاقات اخير سكوت كند.


برنامه «نود» كه طي هفته‌هاي اخير با طرح موضوعات چالش برانگيز، تعدادي از مديران فوتبالي كشور را به پاسخگويي واداشته بود، به ناگاه با اين خبر مواجه شد كه از اين پس هر گونه گفت و گوي اعضاي فدراسيون فوتبال اعم از دبير كل و رييسان كميته‌ها و رييسان هيات‌هاي استان‌ها با كليه برنامه‌هاي صداوسيما بايد با هماهنگي علي كفاشيان، رييس و مهدي تاج، نايب رييس اول فدراسيون انجام شود. با اين حال عادل فردوسي پور با حضور در برنامه دوشنبه شب، خطاب به مخاطبان اعلام كرد كه تاكنون اين خبر به طور رسمي تائيد نشده و در صورت تحقق اين امر، بخشي از برنامه «نود» را به اين موضوع اختصاص خواهند داد.


سيستم پيام كوتاه برنامه «نود» همچنين شامگاه گذشته، با اختلال مواجه شد و اين برنامه كه پس از هفته‌ها، نظرسنجي پيام كوتاه خود را به پيش‌بيني نتيجه‌ي بازي ميان دو تيم فوتبال محدود مي‌كرد، نتوانست با مخاطبان خود ارتباط برقرار كند.

ايجاد اختلال در سيستم پيام كوتاه برنامه «نود» همچنين با تعجب مجري اين برنامه همراه شد و عادل فردوسي‌پور كه اين اتفاق را عجيب مي‌خواند در خلال پخش، ابراز اميدواري كرد كه اين اختلال به شكلي تصادفي رخ داده باشد.


برنامه «نود» شامگاه گذشته يكي از آرام ترين روزهاي خود را پشت سر گذاشت و مدت زمان اين برنامه با اختصاص يافتن به نتايج بازي‌هاي اخير، با كاهشي 30 الي 45 دقيقه‌اي همراه بود. در اين برنامه همچنين عادل فردوسي پور چند بار تاكيد كرد كه فعلا مصلحت ديده شده كه در برنامه «نود» درباره مسائل اخير كه پيرامون برنامه نود و سازمان تربيت بدني رخ داده‌است، صحبت نشود؛ با اين حال گفت‌وگو با امير حاج رضايي از كارشناسان فوتبال در اين باره، از بخش‌هاي برنامه «نود» بود كه وي گفت‌وگو را بهترين تمهيد براي حل اختلاف نظرهاي اخير دانست.


برنامه ورزشي «نود» در شامگاه گذشته با اين گفته عادل فردوسي پور خطاب به مخاطبان به پايان رسيد كه «اگر اين صندلي همچنان محلي براي بيان مطالب حق باشد و ما همچنان توفيق داشته باشيم، انشاءالله در هفته‌ي آينده نيز در خدمتتان خواهيم بود.»
منبع:خبرگزاری ایسنا

ارمغان جنون
20-01-2009, 15:39
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ارمغان جنون
20-01-2009, 15:44
تغيير نظرسنجي 90 در آخرين لحظه – از اختلاف نود و سازمان تا نتيجه استقلال و صبا
سئوال اصلي برنامه 90 اين بود...

سوال اصلي برنامه 90 شب گذشته چند دقيقه بعد از شروع برنامه با دستور افرادي كه «مقامات بالا» ناميده مي شدند به طور ناگهاني تغيير كرد.


به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، پيگيري خبرنگاران ايپنا حاكي از آن است سوال اصلي نظرسنجي مسابقه پيام كوتاه برنامه 90 شب گذشته به طور ناگهاني و بدون هماهنگي با دستور افرادي كه مقامات بالا ناميده مي شوند به يكباره تغيير كرد.

سوال اصلي اين بود كه «به نظر شما در اتفاقات اخيري كه پيرامون برنامه 90 و سازمان تربيت بدني رخ داد كداميك مقصر هستند؟» پاسخ هم به اين ترتيب بود گزينه اول: برنامه 90 گزينه دوم: سازمان تربيت بدني

در حالي كه تمام هماهنگي ها بين مجري برنامه 90 و مسئولان گروه ورزش انجام شده بود اما ناگهان چند دقيقه بعد از شروع برنامه از طريق گوشي به فردوسي پور اعلام مي شود سوال برنامه تغيير كرده است و به جاي آن سئوال پيش بيني نتيجه ديدار استقلال و صباي قم جايگزين شده است.

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 15:44
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

.فعلا اینجا ادامه بدیم .

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 15:45
پنجعلی: تحریم برنامه 90 به نفع فوتبال نیست!
تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: کارشناس فوتبال ایران گفت: تحریم برنامه 90 به صلاح فوتبال نیست و بهتر است بجای این کار برخی ها آستانه حساسیت و تحمل خود را در مقابل انتقادات بالا ببرند.


محمد پنجعلی روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری ایسکانیوز، خاطر نشان ساخت: لزوم پخش چنین برنامه های ورزشی ای چون برنامه پربیننده نود بر هیچکس پوشیده نیست و فکر می کنم صداقت و ریز بینی برنامه نود موجب شده که بیش از سایر برنامه های ورزشی مخاطب جذب کند.
وی تصریح کرد: برخلاف گفته برخی افراد عادل فردوسی پور سعی در ایجاد تنش ندارد بلکه تلاش وی نشان دادن واقعیت های فوتبال کشورمان به مردم می باشد.
کارشناس فوتبال کشور در خصوص اظهارات رییس فدراسیون فوتبال که معتقد بود فردوسی پور تلاش می کند نظرات خود را به کارشناسان تحمیل کند اذعان داشت: بر فرض که این گفته صحیح هم بود اما یک کارشناس خبره باید آنقدر حرفه ای باشد که تحت تاثیر صحبت های دیگران قرار نگیرد.
پنجعلی اظهار داشت: برنامه ای که میلیون ها مخاطب را مقابل تلویزیون ها می کشاند بی شک یکی از جذاب ترین و مورد پسند ترین برنامه های ورزشی است بس به جای اینکه به دنبال حذف و یا تحریم این برنامه باشیم باید در بهبود و پیشرفتش تلاش کنیم.
وی افزود: مردم ایران بیش از هر شخصی نسبت به مسائل ورزشی کشور آگاهی دارند و فکر نمی کنم تحت تاثیر صحبت های شخص دیگری بخواهند برداشت های بدی نسبت به اشخاص اول ورزشی کشور خود پیدا کنند

ارمغان جنون
20-01-2009, 15:45
گزارش ايلنا از حواشي برنامه 70 دقيقه‌اي نود
شايعه‌اي که تکذيب شدبينندگان حرفه‌‏اي برنامه ورزش 90 شب گذشته شاهد يكي از خنثي‌‏ترين برنامه هاي سال‌‏هاي گذشته اين برنامه بودند.برنامه‌‏اي كه برخلاف انتظار همگان بايك ساعت تاخير روي آنتن رفت و در يك اتفاق كم يا بي‌‏نظير سيستم دريافت كننده پيامك آن نيز به شكلي عجيب مختل شد.

به گزارش ايلنا، در حالي كه حاميان برنامه 90 در يك دعوت اينترنتي به وسيله سايت‌‏ها و وبلاگ‌‏هاي شخصي از عموم علاقمندان به برنامه 90 خواسته بودند كه برابر فشارهاي سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال در تحريم برنامه 90 و مجري آن با ارسال 5 ميليون پيامك به اين برنامه از طريق شماره "200090" حمايت خود را از اين برنامه و مجري محبوبش اعلام كنند، شب گذشته و در خلال پخش اين برنامه اتفاقي رخ داد كه اتفاقا مجري اين برنامه نيز آن را عجيب و غريب توصيف كرد. اتفاقي كه تا شب گذشته هرگز به اين شكل رخ نداده بود. يكي از عوامل فني برنامه 90 در اين باره به ايلنا گفت: پيش از اين معدود مواردي پيش آمده بود كه در خلال دريافت پيامك‌‏هاي ارسالي به لحاظ اينترنتي يا مباحث مخابراتي به مشكلات جزيي برخورد كرده باشيم اما همواره اين اختلال‌‏ها مقطعي و تنها براي دقايق رخ مي‌‏داد و هرگز به اين شكل از ابتدا تا انتهاي برنامه شكل نگرفته بود.
عادل فردوسي پور از ابتداي برنامه 90 شب گذشته ( 30 دي) گفت كه يك مشكل در سيستم مخابراتي به وجود آمده كه دوستان مخابراتي در حال رفع كردن آن هستند. او حتي در اواسط برنامه نيز اعلام كرد كه براي لحظاتي اين مشكل رفع شده است اما در پايان از ادامه يافتن اين اختلال ابراز تعجب كرد و گفت: اگر مسؤولان ذيربط در اين باره توضيحي دارند آن را خواهد شنيد كه اين انتظار عبث و بيهوده بود چرا كه عملا هيچ توضيحي از ناحيه مخابرات ارائه نشد.
جالب اينجاست كه تنها ساعتي پس از پايان برنامه 70 دقيقه‌‏اي 90 و از ساعت‌‏هاي ابتدايي روز سه شنبه اول بهمن ماه بار ديگر شاهد حمايت‌‏هاي علاقمندان اين برنامه ورزشي در سايت‌‏ها و وبلاگ‌‏هاي شخصي بوديم. اين افراد با پرداختن به اتفاقات برنامه 90 دوشنبه شب به اشكال مختلف از فردوسي پور خواسته بودند تا در مقابل اين شرايط ايستادگي كند و بر صبر و تحملش بيفزايد.
در همين ارتباط برخي سايت‌‏هاي رسمي وغيررسمي نيز اقدام به نظرسنجي از كاربران خود در مورد اتفاقات اخير كرده‌‏اند به اين شكل كه در يك نظرسنجي 2 گزينه‌‏اي از كاربران خواسته اند در جدال برنامه 90 و سازمان ورزش آنها حق را به كدام طرف مي دهند.
برخي منابع نزديك به شبكه سوم سيما و برنامه 90 همچين روز گذشته خبر دادند كه مجري اين برنامه در برنامه دوشنبه هفته آينده خود قصد دارد از مديران ارشد شركت مخابرات در خصوص اختلال به وجود آمده در جريان برنامه 90 شب گذشته سؤال كند و اميدوار است كه مسؤولان در اين باره پاسخگو باشند هر چند كه اين روزها برخي از مسؤولان از جمله مديران سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال در اين ارتباط حاضر به پاسخگويي به سؤالات مطروحه نيستند.
اما به‌‏راستي چرا برنامه 90 شب گذشته با 60 دقيقه تاخير آغاز شد؟ اين سؤال نيز باعث شده بود تا حساسيت‌‏ها نسبت به تعطيلي برنامه 90 را افزايش دهد در حالي كه آقا زماني، مدير گروه ورزش شبكه سوم سيما روز گذشته در اين ارتباط به ايلنا گفت:‌‏مشكلي در پخش برنامه 90 به وجود نيامده واين برنامه با قدرت به كار خود ادامه خواهد داد.
اين درحالي است كه گفته مي‌‏شود عادل فردوسي پور كه قصد داشته در برنامه شب گذشته‌‏اش آيتم‌‏هاي در نظر گرفته شده براي برنامه مورد نظرش را روي آنتن بفرستد تا دقايقي پيش از روي آنتن رفتن اين برنامه ( ساعت 23:27) به واسطه مخالفت مسؤولان صداوسيما از پخش آنها حتي حاضر به نشستن روي صندلي هميشگي‌‏اش را نداشته و در نهايت با اصرار مسؤولان پخش سيما اقدام به اجراي برنامه 90 شب گذشته كرده است، آنچنان كه خود نيز در ابتداي صحبت هايش با حالتي غيرعادي كه پيش‌‏تر به ندرت از او شاهد بوده‌‏ايم مقابل دوربين ظاهر شد و در همان ابتدا هم گفت: بنابر مصحلت انديشيده شده از سوي مسؤولان عاليرتبه سازمان صداوسيما در اين برنامه (شب گذشته) به مسايل يك هفته اخير نمي‌‏پردازد. او حتي در پايان برنامه‌‏اش نيز با اعلام اين نكته كه چون صحت و سقم ابلاغيه فدراسيون در مورد تحريم برنامه 90 براي وي و برگزار كنندگان برنامه‌‏اش مسجل نشده است در آن برنامه از پرداختن به مسايل مرتبط با آن پرهيز كرده است.
نكته جالب توجه در برنامه عادل اين بود كه تنها بخش طنز آلود برنامه‌‏اش حرف‌‏هاي فيروزكريمي در جلسه مطبوعاتي پايان ديدار صباي قم و ذوب‌‏آهن بود درحالي كه پس از بازگشت تصوير به درون استوديو هيچ تغييري در چهره مغموم عادل مشاهده نشد. او حتي گاهي اوقات در پاسخ به برخي صحبت‌‏هاي هوشنگ نصيرزاده كارشناس داوري برنامه‌‏اش هم اشتياقي از خود نشان نمي‌‏داد و بيشتر در انتظار به پايان رسيدن برنامه‌‏اش بود. به نظر مي‌‏رسيد كه او در اين برنامه بيش از هر چيز به فكر رفع تكليف كردن است تا اجراي برنامه مورد علاقه‌‏اش كه آن را عاشقانه دوست دارد.
نكته آخر اينكه با بالا گرفتن موضوع اختلافات موجود ميان مسؤولان سازمان ورزش و فدراسيون با سازمان و صداوسيما از همين حالا شنيده مي‌‏شود كه چند شبكه ماهواره‌‏اي قصد دارند مجري برنامه موفق 90 را به خدمت بگيرند كه روز گذشته اين شايعه در لابه لاي شايعاتي از جمله توقيف شدن برنامه 90 منتشر شد. شايعه‌‏اي كه از اجراي برنامه 90 در خارج از كشور و شايد در دوبي خبر مي‌‏داد تا مجري توانايي آن با تسلط خاصي كه روي ليگ‌‏هاي اروپايي و اماراتي دارد علاوه برپوشش كامل ليگ برتر فوتبال كشورمان، ليگ‌‏هاي كشورهاي ديگر را نيز در برنامه‌‏اش به نقد و بررسي بگذارد. البته در همين خصوص با جمعي از مسؤولان صداوسيما تماس گرفتيم كه همگي اين شايعه را تكذيب كردند. حتي عادل فردوسي پور و نزديكان وي نيز با رد كامل اين شايعه از ادامه پيدا كردن برنامه 90 با قدرت و قوت قبلي خبر دادند.

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 15:48
تغيير نظرسنجي 90 در آخرين لحظه – از اختلاف نود و سازمان تا نتيجه استقلال و صبا
سئوال اصلي برنامه 90 اين بود...

سوال اصلي برنامه 90 شب گذشته چند دقيقه بعد از شروع برنامه با دستور افرادي كه «مقامات بالا» ناميده مي شدند به طور ناگهاني تغيير كرد.


به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، پيگيري خبرنگاران ايپنا حاكي از آن است سوال اصلي نظرسنجي مسابقه پيام كوتاه برنامه 90 شب گذشته به طور ناگهاني و بدون هماهنگي با دستور افرادي كه مقامات بالا ناميده مي شوند به يكباره تغيير كرد.

سوال اصلي اين بود كه «به نظر شما در اتفاقات اخيري كه پيرامون برنامه 90 و سازمان تربيت بدني رخ داد كداميك مقصر هستند؟» پاسخ هم به اين ترتيب بود گزينه اول: برنامه 90 گزينه دوم: سازمان تربيت بدني

در حالي كه تمام هماهنگي ها بين مجري برنامه 90 و مسئولان گروه ورزش انجام شده بود اما ناگهان چند دقيقه بعد از شروع برنامه از طريق گوشي به فردوسي پور اعلام مي شود سوال برنامه تغيير كرده است و به جاي آن سئوال پيش بيني نتيجه ديدار استقلال و صباي قم جايگزين شده است.
آره معلوم بود چون اول برنامه فردوسی پور گفت مسابفه هنوز آماده نیست و تیتراژ اس ام اس نداشت.

ارمغان جنون
20-01-2009, 15:53
آره معلوم بود چون اول برنامه فردوسی پور گفت مسابفه هنوز آماده نیست و تیتراژ اس ام اس نداشت.

سوال برنامه هم اول که تو مانیتور نشون داد گزینه سوم برد صبا بود وگزینه دوم مساوی
ولی که بعد که میرزایی خوند جای گزینه دوم و سوم عوض شده بود
این یعنی خیلی عجولانه طرح کرده بودن

Mcafee*
20-01-2009, 16:06
دوستان تنها راهش اینه که در زمان بازيهای تيم های پرسپوليس و استقلال به ورزشگاه بريم و با حضور پرشور خودمون ، همه چيرو ثابت کنيم ، تازگی تماشاچی ها علاقه ای به ديدن بازی های تيم ملی در ورزشگاه نشون نميدن ، اما اینبار فقط و فقط برای حمايت از عادل فردوسی پور ميتونيم هنگام بازی تيم ملی به ورزشگاه بريم و با شعار های کوبنده از عادل حمايت کنيم.

s-b
20-01-2009, 16:12
یه سیستم توپ حالا برایه فردوسی پور پیاده میکنند درست مثل خداداد عزیزی.

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 16:14
فردوسی پور : امیدوارم اختلال "عجیب" سرویس اس ام اس برنامه 90 ، تصادفی بوده باشدسرویس اس ام اس برنامه 90 در حساس ترین شب این برنامه تلویزیونی با اختلال مواجه شد !

به گزارش "نواندیش" این اختلال که از سوی عادل فردوسی پور مجری برنامه "عجیب" عنوان شد ، در شرایطی رخ داد که بسیاری از سایت ها و وبلاگ ها در حرکتی خودجوش اقدام به تبلیغ ارسال اس ام اس به برنامه امشب 90 برای حمایت از عادل فردوسی پور کرده بودند.

نقدهای فردوسی پور در دو برنامه اخیر 90 موجب شده بود تا برخی از مدیران ورزشی او را متهم به تضعیف نظام کنند.

فردوسی پور با عجیب خواندن اختلال در سرویس اس ام اس این برنامه -وابراز امیدواری برای تصادفی بودن آن-که برای اولین بار در تاریخ سرویس اس ام اس برنامه های تلویزیونی رخ می داد ، و عنوان اینکه چرا این اتفاق برای این برنامه افتاده است ، اعلام کرد آماده شنیدن توضیحات مسولان مخابرات می باشد.

او در پایان برنامه خود تاکید کرد که امیدوار است در صورت تداوم برنامه 90 هر فردی که بروی صندلی مجری گری این برنامه می نشیند به نقد خود ادامه دهد.

گفتنی است بدلیل اختلال در سرویس اس ام اس برنامه 90 ، هیچ اس ام اسی به این برنامه نرسیده و مسابقه پیام کوتاه این هفته 90 لغو شد

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 16:18
نود در دقیقه نود
سرنوشت فرزاد حسنی درانتظار عادل فردوسی پور؟
عادل، شب گذشته با چهره اي افسرده تر از هميشه جلوي دوربين نشسته بود تا بدون انرژي كه هميشه در هنگام شروع برنامه در صورت او موج مي زد، مسابقه اس ام اس برنامه را اعلام كند. وي هنوز اميدوار بود تا سيستم پيامك برنامه كه چند ساعت قبل از شروع آن از كار افتاده بود، باز هم فعال شود.
با پخش برنامه شب گذشته نود، زمزمه هایی مبنی بر احتمال کنار گذاشته شدن عادل فردوسی پور موسس و مجری موفق این برنامه که طی 8 سال گذشته به یکی از مشهورترین چهره های تلویزیونی تبدیل شده بود افزایش یافت.

به گزارش خبرنگار «آینده»، فردوسی پور که برخلاف همیشه در برنامه شب گذشته با چهره ای افسرده و صورت اصلاح نشده حاضر شده بود با اشاره ضمنی به احتمال بقای صندلی خود در این برنامه، گمانه های ناشی ار حذف خود را از نود تقویت کرد.

بروز شایعاتی مبنی بر اختلال عمدی مخابرات در سیستم پیامک برنامه به همراه برگزاری نیمه جدی مسابقه پیامک و عدم نمایش نتایج آن در جریان برنامه، تغییر چشمگیری در موفق ترین برنامه ورزشی تاریخ تلویزیون ایران به شمار می آید.

افسردگی و تزلزل فردوسی پور که زمانی با صراحت لهجه و ایجاد چالش های غیرطبیعی با مسئولین و چهره های مشهور ورزشی حاشیه ای، اقتدار بی سابقه ای برای خود ایجاد کرده بود، اکنون در لبه پرتگاه برکناری یا تبدیل شدن به مجری ویترینی و غیرچالشي قرار دارد و بنابر شنیده ها برخی نزدیکانش به وی توصیه کرده اند با کناره گیری، اعتبار و سابقه حرفه ای خود را حفظ کند و برخی دیگر از دوستان او از فردوسی پور خواسته اند که با ادامه حضور در برنامه نود به رغم محدودیت های جدید، از این دوره فشار عبور کند.

در این حال یکی از دوستداران برنامه نود با ارسال یادداشتی به «آینده» نوشته است:

برنامه 90 در حالي كه همگان انتظار داشتند انتقادات سازنده آن به بهبود عملكرد ورزش و سازمان تربيت بدني كشور كمك كند ناكام ماند تا همگان به شجاعت يك مجري توانمند درود بفرستند.

در حالي كه انتقادات منطقي عادل فردوسي پور در هفته هاي گذشته مقامات سازمان تربيت بدني را از كوره به در كرده بود و موضعگيري هاي آنان نشان از عدم تحمل چند جمله انتقاد سالم مي داد، شب گذشته تمام تلاشها براي انحراف شفاف سازي در برنامه 90 صورت گرفت.

عادل، شب گذشته درحالی جلوي دوربين نشسته بود که بدون انرژي هميشگی در هنگام شروع برنامه، مسابقه اس ام اس برنامه را اعلام كرد. وي هنوز اميدوار بود تا سيستم پيامك برنامه كه چند ساعت قبل از شروع آن از كار افتاده بود، باز هم فعال شود.

اما شب گذشته همه نيروهايي كه وجود عادل را براي خود خطري احساس مي كردند، متحد شدند تا ناكامي وي را تكميل كنند. در حالي كه موج انتقادات كارشناسان ورزشي در ماه هاي گذشته و به ويژه از زمان برگزاري مسابقات المپيك سازمان را نشانه رفته بود و عملكرد ضعيف تيم هاي ورزشي كشور نشان از مديريت و هدايت نادرست آنها مي داد، بغض مقامات با انتقاد عادل تركيد.


انتقادهاي عادلانه! به ناگاه با اتهام تضعیف نظام روبرو شد تا ماجرا روز به روز ريشه دارتر شده و سرانجام به تحريم برنامه 90 از جانب مقامات سازمان تربيت بدني و دستور اكيد به دست اندركاران فوتبال براي كسب مجوز از سازمان جهت شركت در برنامه هاي تلويزيوني تبديل شود.

90 برنامه اي است كه طي چند سال گذشته طيف گسترده اي از مخاطبان تلويزيوني را به خود جلب كرده است و هم اكنون مي توان به عنوان برنامه اي قابل اعتماد از هر نظر به آن نگريست.

اين برنامه كه طي سالهاي گذشته فراز و نشيبهاي فراواني را طي كرده است، سرانجام به پختگي لازم براي نقش آفريني و جريان سازي در ورزش كشور دست يافته و انتقاد سازنده آن مي تواند راهگشاي بسياري از مسايل ورزش ما باشد.

در سيستمي كه خلأ آشنايي با پيشرفتهاي روز دنيا مي تواند مشكل ساز باشد، 90 راهنمايي بود براي تطبيق استانداردهاي موجود در كشور ما با استانداردهاي جهاني و پيشنهاداتي كه در اين برنامه مي شد جرقه هايي كه هر كدام به تنهايي مي توانست ورزش ما را چند گام به جلو ببرد.

برگزاري بازيهاي ملي غيرحساس در شهرستانها آخرين پيشنهاد مجري خلاق و توانمندي بود كه به درستي نقطه تاريك اذهان را هدف گرفت تا روزنه اي جالب را به آنها نشان دهد.

اما انتقاد ناپذيري عده اي كه حتي تحمل كوچكترين انتقادات را نيز از خود نشان نداند، باعث شد شب گذشته فردوسي پور با بغضي نهفته برنامه خود را به پايان برد.

مخالفان انتقادات «عادلانه!» بايد بدانند كه راه نشستن بر كرسي با فرار از اينگونه انتقادات هموار نمي شود و سنگ اندازيهاي شب گذشته تنها باعث شد موج حمايتي مردم از فردوسي پور محكم تر شود، چرا كه افكار عمومي بهترين قاضي عرصه داوريها هستند و به درستي تشخيص مي دهند اعتراف به اشتباه بسيار بهتر از مخالفت كوركورانه است.

بهتر است مقامات تربيت بدني در صورتي كه عملكرد خود را قابل دفاع مي دانند، دعوت عادل را براي ميزگردي حضوري در هفته آينده لبيك بگويند و صادقانه و رودرروي مردم از اقدامات خود دفاع كنند تا بهترين قاضي بتواند در اين زمينه تصميم گيري كند. در غير اين صورت بايد اذعان كرد كه سازمان هيچ دفاعي را از برنامه خود نداشته و انتقادات فردوسي پور را جميعاً به جا دانست.

s-b
20-01-2009, 16:32
3100 نفر شد امضاها
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هفته دیگه هم همه بیایید اس ام اس بزنیم حال این .... گرفته بشه که ما رو .... حساب نکنن

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 16:45
تذكر فراكسيون ورزش مجلس به سازمان تربيت بدني در مورد تحريم برنامه نود
در پي ابلاغ بخشنامه سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال كه رسانه ها از آن به عنوان كليد زدن پروژه تحريم برنامه پربيننده نود ياد كردند اعضاي فراكسيون ورزش گفتند برنامه 90 حركت هاي قابل قبولي در عرصه اطلاع رساني و توسعه ورزش برداشته است و نگاه سازمان تربيت بدني به اين گونه برنامه ها بايد با سعه صدر و انتقادپذيري بيشتري هراه باشد.

برنامه 90 برنامه اي خوب و ستودني در عرصه اطلاع رساني است/ نبايد مانع فعاليت برنامه 90 شد

عضو فراكسيون ورزش گفت: با توجه به اينكه برنامه 90 يك برنامه خوب براي نقد و بررسي در عرصه ورزش است نه تنها نبايد مانع فعاليت اين گونه برنامه ها شد بايد به ساير حوزه ها نيز تسري پيدا كند.

سيد جلال يحيي زاده نماينده مردم فيروزآباد در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: من برنامه 90 را نگاه مي كنم و معتقدم يك برنامه خوب براي نقد و بررسي حساسيت و دقت و آناليز ورزش فوتبال است.

وي تصريح كرد: گاهي سازمان تربيت بدني و ورزشي ها اظهار نگراني مي كنند. زيرا فقط در عرصه ورزش اين همه حساسيت و دقت نظر وجود دارد و همين امر نبايد مانع فعاليت برنامه 90 شود و سازمان تربيت بدني بايد با سعه صدر و انتقادپذيري بيشتري در اين مورد عمل كند.

این عضو كميسيون فرهنگي اظهار داشت: ‌معتقدم در تكثير و توسعه برنامه اي مثل برنامه 90 بايد تلاش كنيم و به طور كلي برنامه 90 برنامه ای موفق و مورد استقبال مردم ورزش دوستان و جوانان است و براي توسعه چنين برنامه اي نبايد از هيچ كوششي دريغ كرد.

با حمايت همه جانبه از برنامه 90 بايد عرصه برای فعاليت بيشتر اين برنامه هموارتر شود
در همين ارتباط عضو فراكسيون ورزش گفت: برنامه 90 در عرصه اطلاع رساني تخصصي و ايجاد امنيت حركت هاي قابل قبول داشته است. لذا با حمايت همه جانبه بايد عرصه براي فعاليت بيشتر اين برنامه هموارتر شود.

يونانن بت كليا نماينده مردم تهران به خبرنگار ما اظهار داشت: برنامه 90 برنامه بسيار خوبي در عرصه اطلاع رساني است و شخصيت هاي ورزشي و متخصصان با كمال امنيت در برابر مردم و در حيطه وظيفه كاري خود اظهارنظر مي كنند.

وي تصريح كرد: برنامه 90 باعث شده است نقاط ضعف و قوت ورزش به تصوير كشيده شود كه حركت خوب و مفيدی براي امور ورزشي كشور است و بايد حمايت هاي همه جانبه ای براي توسعه و پيشرفت چنين برنامه اي صورت بگيرد.

بت كليا اظهار داشت: معتقدم تيم هاي پرسپوليس و استقلال جزو تيم هاي تاثيرگذار و بحث انگيز است، ولي اين تيم ها دچار مسایل حاشيه اي هستند. اين تيم ها مي توانند به گونه اي حركت كنند که از طريق برنامه 90 در جهت رفع كمبودها و مشكلات كمك نمایند.

وي تاكيد كرد: كساني كه به دنبال تحريم اين برنامه هستند نه تنها كارشان درست و منطقي نيست بلكه بايد براي توسعه و پيشرفت اين برنامه چندين برابر باید تلاش كرد.

برنامه 90 برنامه خوبي است ولي در كنار اين برنامه بايد برنامه ديگري شكل بگيرد

در همين زمينه مخبر فراكسيون ورزش گفت: برنامه 90 برنامه خوبي است و سازمان تربيت بدني بايد كمي بيشتر با سعه صدر در اين خصوص برخورد كند.

عليرضا دهقاني نماينده مردم ايذه و باغملك در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: برنامه 90 نقاط قوت بسياری دارد.

ارمغان جنون
20-01-2009, 16:45
اینم لینک حرفای حاج رضایی در برنامه نود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 16:50
نود بد است، ما خوبيم
-چيزي نيست. مگر تا به حال نقص فني نديده‌ايد؟ چند وقتي برق منزل‌تان قطع نشده، كمي سوسول بار آمده‌ايد، نه؟ انشاالله كه كابل برگردان بوده و قطعي سيستم اس ام اس برنامه نود ربطي به تحريم و اينجور حرف ها ندارد. شايد اين بنده خدا رئيس سازمان تربيت بدني در جلسه هيات دولت به طور اشتباهي پايش را روي سيم مخابرات گذاشته؛ سيمي كه از گوشه جيب وزير محترم مخابرات بيرون افتاده بود. اصلا نمي‌دانيم چرا اين سيم‌ها را از زير دست وپاي مقامات محترم بر نمي‌دارند؛ همه‌اش كار شكني، همه‌اش سنگ اندازي! آخر مگر مي‌شود اينطور به ملت خدمت كرد؟

2-خودتان را ناراحت نكنيد؛ چيزي نشده كه! دوربين نود يا خبرساز را به ورزشگاه راه ندهند مگر چه اتفاقي مي افتد؟ نود و خبرساز هيچ وقت حاضر مي شوند نورافكن ورزشگاه را درست كنند يا تميز كردن آبريزگاه‌ها را به عهده بگيرند؟ نود مي آيد براي جوانان فرهنگ سازي كند كه نروند ريش هاي آنچناني بگذارند؟ فردوسي پور تا حالا شده به پيشكسوتان احترام بگذارد و براي سالمندان لقمه بگيرد؟ دوربين نود و خبرساز همه اش سياه نمايي مي كنند و گندهاي فوتبال را به نمايش مي گذارند. مگر خانواده مردم جلوي تلويزيون لم نداده‌اند؟

آخر چقدر بي مسئوليتي؟ چقدر بي فكري؟ پس رسالت رسانه‌اي تان كه به شما حكم مي كند از مديران به به و چه چه كنيد و درباره چشم و ابروي قشنگ‌شان غزل سرايي كنيد كجا رفته؟

3-فردوسي پور يك شومن است. فقط ماخوبيم كه اين همه كار مي كنيم و اين همه ورزشگاه نيمه كاره افتتاح مي كنيم و اين همه داريوش مصطفوي را مي آوريم سركار و اين همه ال مي كنيم و اين همه بل مي كنيم، اما آنقدر تواضع داريم كه اينها را در برنامه نود جار نزنيم. ما عشق مان مردم است، در حالي كه فردوسي پور عشق اش مردم نيست. ما چيزهايي توي خشت خام مي بينيم كه ديگران توي نيمه پر ليوان هم نمي توانند ببينيد؛ مثلا اينكه فقط ما بلديم از روي دانشي كه داريم استنباط كنيم مجيد نامجو مطلق توپ را لو داده و انداخته جلوي پاي اسماعيل مطر. عمراً اگر عادل يا هر كارشناس ديگري بتواند نسخه تركيب 12 نفره( 6 لژيونر+ 6 بازيكن ليگ) براي تيم ملي در آستانه جام جهاني را تجويز كند. فقط ما خوبيم...

4-آقاي نود، تو ديگر درنيا كه ما پيشاپيش درآمده‌ايم. تو بخواب و خفقان بگير!
منبع:خبرگزاری ایپنا

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 16:52
در صورت ادامه تحريم توسط سازمان تربيت‌بدني/ برنامه 90 تعطيل مي‌شود

عادل فردوسي پور پس از اجراي ضعيفي كه در برنامه شب گذشته 90 در جواب به تحريم دوربينهاي اين برنامه در ورزشگاه ها انجام داد، تلفن همراه خود را خاموش و فعلا سكوت كرده است.

به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، آخرين حرفي كه فردوسي‌پور در برنامه 90 بر زبان راند اين بود كه اگر عمري باشد و در اين برنامه حضور يابد، برنامه هفته آينده برگزار خواهد شد. به گفته يكي از نزديكان فردوسي پور و عوامل برنامه 90 در صورتي كه سازمان تربيت بدني در بازي‌هاي اين هفته به دوربين اين برنامه اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را ندهد، بدون شك برنامه 90 هفته آينده پخش نخواهد شد.

فردوسي پور انتظار داشت صدا و سيما درجواب به تحريم سازمان تربيت بدني عكس العمل نشان دهد كه اين اتفاق هنوز رخ نداده است.
منبع:خبرگزاری ایپنا

logos
20-01-2009, 16:53
مجتبی شریفی در گفتگو با مهر: برنامه 90 موجب علنی شدن کاستی های فوتبال می شود رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه رویکرد برنامه 90 باید اصلاحی و سازنده باشد، تصریح کرد: این برنامه موجب علنی شدن کاستی های فوتبال می شود. مجتبی شریفی رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال با بیان این مطلب به خبرنگار مهر افزود: بنده اعتقاد دارم ضرورت برنامه ای که بی طرف و با رویکرد اصلاحی به مسائل و حوادث فوتبال بپردازد ضروری است اما این برنامه باید رویکرد اصلاحی و آموزشی داشته باشد تا بتواند سطح دانش و اطلاعات مخاطب را افزایش دهد.
شریفی اضافه کرد: برنامه 90 موجب علنی شدن کاستی های فوتبال می شود و سرعت رفع ایرادات را شتاب می دهد ولی نباید در پرداختن به موضوعات مختلف ارائه راهکارهای کارشناسی و طرح دیدگاههای کارشناسان نادیده گرفته شود و تنها به جنبه های سطح پایین و سبک رویدادهای فوتبال توجه شود.
رئیس کمیته انضباطی با بیان اینکه متاسفانه این اواخر برنامه 90 تنها به موضوعات حاشیه ای و سخیف می پرداخت و هیچگونه بازدهی مثبتی برای ببینده نداشت، گفت: به اعتقاد من برنامه تحلیلی درباره فوتبال باید مورد توجه قرار گیرد که رویکرد آن پرداختن به مسائل فنی همراه با انتقاد سازنده باشد و به مفهوم واقعی و بطور یکسان به بیان معایب و محاسن در کنار هم بپردازد و از مواجه کردن افراد و فراهم نمودن زمینه تحریک ، تحقیر و توهین در گفتمان های طرفین پرهیز شود.
وی خاطرنشان کرد: برنامه تلویزیونی نظیر 90 باید سطح اطلاعات فنی مخاطب را ارتقاء دهد و ابزار و وسیله ای برای طرح کاستی ها ، امورمثبت و مطلوب و ارائه راهکارهای مناسب باشد . سئوال من این است برنامه 90 در طول 10 سال گذشته تا چه اندازه از خشونت ها و کمک به سالم سازی ورزشگاهها کاسته است؟
شریفی با بیان اینکه فردوسی پور بارها در برنامه های خود اشکالات درستی نسبت به آیین نامه سازمان لیگ را مطرح می کرد ولی هرگز به راهکارهای اجرایی که سازمان لیگ برپایه آن بتواند اشکالات موجود را برطرف کند حرکت نکرد و تنها به بزرگنمایی مشکلات پرداخت که این رویه برازنده برنامه پرمخاطبی چون 90 نیست.
رئیس کمیته انضباطی در پایان اظهار داشت: وجود برنامه ای تلویزیونی که در آن از دیدگاه بی طرف و کاملا اصلاحی بتواند مشکلات فوتبال را به چالش بکشد در فوتبال کشور احساس می شود و امیدوارم برنامه 90 با چنین رویکردی به برنامه سازی و طرح موضوعات بپردازد.

logos
20-01-2009, 16:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (javascript:tsz('article_body','16px')) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یک کارگردان ورزشی تحریم برنامه "نود" را وارد کردن شوک به مخاطبان دانست و گفت از آقای ضرغامی می‌خواهم همچون پدر از برنامه‌های ورزشی حمایت کنند.

پرند زاهدی کارگردان برنامه ورزشی "فرزند ایران" درباره تاثیر تحریم برنامه "90" از سوی مسئولان ورزش به خبرنگاران گفت: اگر چه ما در آستانه جشنواره فیلم هستیم و باید از این اتفاق خوشحال باشیم اما این اتفاق به ما شوک وارد کرد. من گلایه‌ای از مسئولان ورزش کشور ندارم. من فقط از آقای ضرغامی می‌خواهم که همچون پدر از ما حمایت کنند، همان طور که آقای علی‌آبادی از یک باشگاه ورزشی حمایت می‌کند.

وی در ادامه افزود: رسانه ملی همچون توپی شده که هر مسئولی به آن ضربه‌ای می‌زند. مگر نه این است که برنامه‌های تلویزیون زیر نظر ناظران کیفی ساخته می‌شود، پس چرا باید مسئولان ورزشی با سئوال عادل فردوسی‌پور یک برنامه را تحریم کنند؟ دیروز آقای کفاشیان در گفتگو با یکی از مطبوعات گفته بود که نام این "خاله زنک‌بازی‌ها" را نقد نمی‌گذارند، بلکه نقد چیز دیگری است.

این برنامه ساز ادامه داد: من در پاسخ به آقای کفاشیان باید بگویم آقای کفاشیان کسی که وظیفه مدیریت و حفاظت از ارگانی را دارد که تربیت قهرمانان مملکت زیر نظر اوست، تعریف‌اش از خاله‌زنکی این است؟! به نظرم این طرز رفتار و این گونه ادبیات در گفتگو با جراید مفهوم مناسب‌تری برای خاله زنکی بازی است.

زاهدی خاطر نشان کرد: من عادل فردوسی‌پور را نمی‌شناسم، حتی یک برنامه تلویزیونی هم با او نداشتم اما این را می‌دانم که همه ما بعد از گذراندن فیلترهای مختلف برنامه می‌سازیم. امیدوارم با حمایت‌های آقای ضرغامی دیگر چنین مسائلی رخ ندهد و هر کسی به خود اجازه ندهد خیلی راحت به برنامه‌سازان ورزشی برچسب بزنند.

این فیلمساز خاطر نشان کرد: پورمحمدی از مدیران مقتدر است که در طول فیلمسازی‌ام شناخته‌ام و امیدوارم رئیس رسانه ملی همراه مدیران شبکه سه از ایجاد چنین مسائلی جلوگیری کنند. دیشب وقتی برنامه "نود" را ‌دیدم و جمله فردوسی‌پور را شنیدم، ناخودآگاه اشک ریختم، چرا باید چنین اتفاقاتی بیفتد؟ آقای کفاشیان، چه کسی شما را می‌شناخت؟ مگر نه این است که برنامه‌ نود عادل فردوسی‌پور و دیگر برنامه‌های ورزشی در رسانه ملی شما را بزرگ کردند و مردم با این برنامه‌ها شما را شناختند.

وی خطاب به فردوسی‌پور گفت: چندی پیش یکی از مسئولان ورزشی به برنامه "نود" آمده بود که باعث حیرت من و دیگر بینندگان شده بود. چرا باید این فرد که ادبیات خوبی هم ندارد به برنامه دعوت شود؟ چرا باید مسئولان ورزشی به خودشان این اجازه را ‌بدهند که هر طور می‌خواهند با رسانه ملی و مطبوعات رفتار کنند؟

زاهدی در ادامه افزود: در همان برنامه نود شنیدم که یکی از مسئولان ورزشی با به میان آوردن صحبت نظام و خون شهیدان بحث تخصصی ورزش فوتبال را به حاشیه راند. مگر نه این است که ما هم از همین آب و خاک هستیم؟ مگر نه این است که ما از جنس خانواده شهدا هستیم، پس این مقایسه برای چیست؟

این فیلمساز در پایان اشاره کرد: سازمان تربیت بدنی برای ساخت برنامه "فرزند ایران" به من لوح تقدیر داد اما حاضرم این لوح را به مسئولان این سازمان بازگردانم.


منبع:مهر

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 17:03
مازيار ناظمي از گفت و گو با دكتر دادكان و دخالت سازمان ورزش براي عدم پخش اين برنامه گفت:
مي‌گفتند بهتر است ( یا به نفع خودت است ! ) که این گفت و گو روی آنتن نرود
برنامه 90 در حالي شب گذشته با حواشي خاص به خودش روبرو بود كه شايعه دخالت سازمان تربيت بدني در برخي برنامه‌هاي صدا و سيما و همچنين تلاش اين سازمان براي محدود كردن رسانه‌ها به انتقاد از عملكرد اين سازمان ، با اتفاقاتي كه در اين برنامه افتاد قوت گرفت.

به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا) ، مازيار ناظمي – كارشناس صدا و سيما – در وبلاگ شخصي خود ، از نوعي ديگر از دخالت‌هاي سازمان تربيت بدني در امور خبري پرده برداشت. در قسمتي از اين يادداشت آمده است :

بگذارید یاد دکتر حسن خجسته معاون سابق صدا را با یک خاطره ورزشی زنده کنیم ، بعد از مسابقات جام جهانی آلمان و برکناری دادکان رئیس وقت فدراسیون فوتبال، گفت و گویی اختصاصی با دکتر برای پخش در رادیو گفت و گو تهیه کردم ( دادکان با هیچ رسانه ای قبل از ان صحبت نکرده بود و همین اهمیت موضوع را دو چندان میکرد ) از لحظه ای که خبر پخش آن را اعلام کردیم فشارهای پیدا و پنهان سازمان تربیت بدنی برای جلوگیری از پخش این مصاحبه شروع شد ، از تماس با اعضای شورای هماهنگی ورزش تا زنگ زدن به خودم که بهتر است ( یا به نفع خودت است ! ) که این گفت و گو روی آنتن نرود..... برنامه جمعه ساعت ۲۲ باید پخش میشد .....به حدی سازمان ورزش عرصه را برما (رادیو گفت و گو ) تنگ کرد که خاطرم هست در ساختمان شیشه ای اقایی جلوی مرا گرفت و گفت شما ناظمی هستی ؟ شنیده ام گفت و گوی دادکان می خواهد پخش شود به دفتر رئیس سازمان اعلام کرده ایم به هیچ عنوان! برنامه پخش نشود ،گفتم شما ؟ گفت من نماینده سازمان تربیت بدنی در صداو سیما هستم !.....خلاصه کار مشکل شد با مدیر وقت رادیو گفت و گو آقای محمدیان صحبت کردیم و عنوان شد اگر رادیو گفت و گو نتواند حتی صحبت دادکان را پخش کند بهتر است آن را جمع کنیم ! .... پیگیری و شجاعت اقای مهندس محمدیان برای پخش این مصاحبه به عنوان یکی از اصول چند صدایی بودن در رادیو گفت و گو ستودنی بود ... به ساعت پخش نزدیک می شدیم امیدی به پخش برنامه نداشتم ، تا روز جمعه که اقای خجسته وارد بحث شد و گفت : برنامه سر ساعت، حتما پخش شود ! .... یادش بخیر

ارمغان جنون
20-01-2009, 17:11
زاهدی در گفتگو با مهر:
تحریم برنامه "نود" شوک بود/ حاضرم لوح سازمان تربیت بدنی را بازگردانم
یک کارگردان ورزشی تحریم برنامه "نود" را وارد کردن شوک به مخاطبان دانست و گفت از آقای ضرغامی می‌خواهم همچون پدر از برنامه‌های ورزشی حمایت کنند.

پرند زاهدی کارگردان برنامه ورزشی "فرزند ایران" درباره تاثیر تحریم برنامه "90" از سوی مسئولان ورزش به خبرنگار مهر گفت: اگر چه ما در آستانه جشنواره فیلم هستیم و باید از این اتفاق خوشحال باشیم اما این اتفاق به ما شوک وارد کرد. من گلایه‌ای از مسئولان ورزش کشور ندارم. من فقط از آقای ضرغامی می‌خواهم که همچون پدر از ما حمایت کنند، همان طور که آقای علی‌آبادی از یک باشگاه ورزشی حمایت می‌کند.

وی در ادامه افزود: رسانه ملی همچون توپی شده که هر مسئولی به آن ضربه‌ای می‌زند. مگر نه این است که برنامه‌های تلویزیون زیر نظر ناظران کیفی ساخته می‌شود، پس چرا باید مسئولان ورزشی با سئوال عادل فردوسی‌پور یک برنامه را تحریم کنند؟ دیروز آقای کفاشیان در گفتگو با یکی از مطبوعات گفته بود که نام این "خاله زنک‌بازی‌ها" را نقد نمی‌گذارند، بلکه نقد چیز دیگری است.

این برنامه ساز ادامه داد: من در پاسخ به آقای کفاشیان باید بگویم آقای کفاشیان کسی که وظیفه مدیریت و حفاظت از ارگانی را دارد که تربیت قهرمانان مملکت زیر نظر اوست، تعریف‌اش از خاله‌زنکی این است؟! به نظرم این طرز رفتار و این گونه ادبیات در گفتگو با جراید مفهوم مناسب‌تری برای خاله زنکی بازی است.

زاهدی خاطر نشان کرد: من عادل فردوسی‌پور را نمی‌شناسم، حتی یک برنامه تلویزیونی هم با او نداشتم اما این را می‌دانم که همه ما بعد از گذراندن فیلترهای مختلف برنامه می‌سازیم. امیدوارم با حمایت‌های آقای ضرغامی دیگر چنین مسائلی رخ ندهد و هر کسی به خود اجازه ندهد خیلی راحت به برنامه‌سازان ورزشی برچسب بزنند.

این فیلمساز خاطر نشان کرد: پورمحمدی از مدیران مقتدر است که در طول فیلمسازی‌ام شناخته‌ام و امیدوارم رئیس رسانه ملی همراه مدیران شبکه سه از ایجاد چنین مسائلی جلوگیری کنند. دیشب وقتی برنامه "نود" را ‌دیدم و جمله فردوسی‌پور را شنیدم، ناخودآگاه اشک ریختم، چرا باید چنین اتفاقاتی بیفتد؟ آقای کفاشیان، چه کسی شما را می‌شناخت؟ مگر نه این است که برنامه‌ نود عادل فردوسی‌پور و دیگر برنامه‌های ورزشی در رسانه ملی شما را بزرگ کردند و مردم با این برنامه‌ها شما را شناختند.

وی خطاب به فردوسی‌پور گفت: چندی پیش یکی از مسئولان ورزشی به برنامه "نود" آمده بود که باعث حیرت من و دیگر بینندگان شده بود. چرا باید این فرد که ادبیات خوبی هم ندارد به برنامه دعوت شود؟ چرا باید مسئولان ورزشی به خودشان این اجازه را ‌بدهند که هر طور می‌خواهند با رسانه ملی و مطبوعات رفتار کنند؟

زاهدی در ادامه افزود: در همان برنامه نود شنیدم که یکی از مسئولان ورزشی با به میان آوردن صحبت نظام و خون شهیدان بحث تخصصی ورزش فوتبال را به حاشیه راند. مگر نه این است که ما هم از همین آب و خاک هستیم؟ مگر نه این است که ما از جنس خانواده شهدا هستیم، پس این مقایسه برای چیست؟

این فیلمساز در پایان اشاره کرد: سازمان تربیت بدنی برای ساخت برنامه "فرزند ایران" به من لوح تقدیر داد اما حاضرم این لوح را به مسئولان این سازمان بازگردانم.

ارمغان جنون
20-01-2009, 17:12
موبايل فردوسي پور از ديشب خاموش است
در صورت ادامه تحريم توسط سازمان تربيت‌بدني/ برنامه 90 تعطيل مي‌شود

عادل فردوسي پور پس از اجراي ضعيفي كه در برنامه شب گذشته 90 در جواب به تحريم دوربينهاي اين برنامه در ورزشگاه ها انجام داد، تلفن همراه خود را خاموش و فعلا سكوت كرده است.


به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، آخرين حرفي كه فردوسي‌پور در برنامه 90 بر زبان راند اين بود كه اگر عمري باشد و در اين برنامه حضور يابد، برنامه هفته آينده برگزار خواهد شد. به گفته يكي از نزديكان فردوسي پور و عوامل برنامه 90 در صورتي كه سازمان تربيت بدني در بازي‌هاي اين هفته به دوربين اين برنامه اجازه حضور در ورزشگاه‌ها را ندهد، بدون شك برنامه 90 هفته آينده پخش نخواهد شد.

فردوسي پور انتظار داشت صدا و سيما درجواب به تحريم سازمان تربيت بدني عكس العمل نشان دهد كه اين اتفاق هنوز رخ نداده است.

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 17:16
دعواي كوچكترها به بزرگترها كشيد؛
تعليق90، مقابله سازمان تربيت بدني با مردم؟
ماجرا از وقتي شروع شد كه عادل فردوسي پور «كه هميشه خود را مجري برنامه معرفي مي كند» در برنامه پرطرفدار 90 هفته گذشته با نماينده سازمان تربيت بدني بحث چالشي را در مورد مسايل مربوط به اين سازمان باز كرد. جواب هاي قانع كننده فردوسي پور ، نماينده سازمان تربيت بدني را غافل‌گير كرد. پيامدهاي اين برنامه حمايت سازمان تربيت بدني از نماينده خود بود. كم كم اين ماجرا رنگ جدي به خودگرفت و پاي بزرگترها به ميدان كشيده شد. در واقع سازمان تربيت بدني كه نتوانسته بود فرد موجهي را براي پاسخگويي به برنامه 90 معرفي كند مجبور شد براي دفاع ازعملكرد خود بيرون از صحنه علني فعاليت هايي را ضدبرنامه 90 انجام دهد از طرفي طي يك هفته گذشته بسياري از علاقه‌مندان برنامه 90 در دفاع از اين برنامه كه آن رامتعلق به خود مي دانند نه عادل فردوسي پور و صدا و سيما، اعلام كردند در برنامه بعدي ركورد ارسال پيام كوتاه به اين برنامه راخواهند شكست و از مرز 3 ميليون عبور خواهند كرد.

اما ماجرا به اين سادگي ها نبود، سازمان تربيت بدني كه احساس خطر كرده بود و در صورت موفقيت برنامه 90 و محق شدن اين برنامه در بين مردم جايگاه خود را متزلزل مي‌ديد، تصميم گرفت جلسه اي را با مسئولان سازمان صدا و سيما برگزار كند. در اين جلسه محرمانه تمامي اتفاقات رخ داده مطرح شد و مستنداتي نيز عليه برنامه 90 ارايه شد هدف سازمان تربيت بدني تعليق برنامه 90 و يا تغيير مجري اين برنامه بوداما صدا و سيما نيز در حمايت از برنامه و مجري خود دلايل موجهي را مطرح كرد.

اما سازمان تربيت بدني به اين جلسه اكتفا نكرد كيومرث هاشمي در گفت و گويي با يكي از خبرگزاري هاي رسمي خطاب به عزت الله ضرغامي رئيس سازمان تربيت بدني درباره مخدوش شدن چهره ورزشي و به تبع آن نظام توسط برخي برنامه هاي تلويزيوني (كه اشاره آن به برنامه 90 بوده است) خواستار بررسي كارشناسي در خصوص اين برنامه ها شده البته سازمان تربيت بدني اعلام نكرد قصد حذف برنامه 90 را دارد بلكه خواستار تغيير در رويه كاري اين برنامه شده است. حمايت همه جانبه صدا و سيما پشتيباني مردم از برنامه 90 منجر شد تا اين برنامه اين هفته برگزار شود اما با رنگ و بوي خاصي كه حاكي از اتفاقات پشت پرده بود. اختلاف در سيستم ارسال پيام كوتاه اين برنامه با توجه به سوال غير مرتبط با اين ماجرا باعث شد سوالات زيادي مطرح شود و متعاقب آن شواهدي از اختلاف سازمان تربيت بدني با برنامه 90 رو شود.

پس از اجراي برنامه 90 شايعاتي در مورد دستور مقامات عالي رتبه كشوري به مخابرات در مورد قطع پيام كوتاه برنامه 90 بوجود آمد.

كيومرث هاشمي پيش از اين اعلام كرده بود نتيجه نظرسنجي‌ها در برنامه 90 هميشه باب ميل مجري بوده است حساسيت‌هايي كه دو هفته گذشته و هفته هاي قبل در مورد نظرسنجي هاي اين برنامه وجود داشته را اگر در كنار اظهارات و عكس العمل هاي سازمان تربيت بدني قراردهيم،به معادله اي مي‌رسيم كه حاكي از ايجاد اختلاف در سيستم مخابرات اين برنامه بوده است و اينكه ممكن است اين اختلال سهوي بوده باشد محال به نظر مي رسد. سازمان تربيت بدني با ابراز مخالفت خود در مورد برنامه 90 در واقع با نظرات مردم مخالفت خود را نشان داده و خود را مقابل مردم قرار داد. سازماني كه در برهه‌هاي مختلف ثابت كرد با رسانه هاي مردمي ارتباط خوبي ندارد و اعتقادي هم به جوابگويي به مردم ندارد اين بار در صحنه اي علني خود را مقابل قضاوت مردم و جامعه ورزش دوست قرار داد.

مديران سازمان تربيت بدني به دلايل شخصي و غير حقوقي خود را در مقابل مردم قرار دارند و براي رسيدن به اهداف خود از ابزارهاي قدرت استفاده كردند اما اين بار اين مردم هستند كه قرار است قضاوت كنند ميان يك رسانه و يا يك گروه خاص.
منبع:خبرگزاری ایپنا

XMAN9
20-01-2009, 17:25
غلامحسين شعباني:
هنوز نقطه‌ي اختلاف فدراسيون و تلويزيون مشخص نيست
برنامه‌هاي سيما به دنبال بالاتربردن كيفيت باشندمدير مسوول هفته نامه‌ي دنياي ورزش گفت: مسوولان ورزش و صداوسيما در شرايطي با يكديگر جدل مي‌كنند كه هنوز نقطه‌ي اختلاف روشن نشده است.
غلامحسين شعباني در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: دوستان در سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال و همچنين در صداوسيما از دو موضع مختلف صحبت مي‌كنند و به همين دليل است كه راه به جايي نمي‌برند. سازمان تربيت بدني رسالت رسانه را درنظر نمي‌گيرد و حرف خودش را مي‌زند و دوستان رسانه‌اي نيز از جايگاه و موضع خودشان اظهارنظر مي‌كنند، بدون آن كه حرف سازمان را گوش كنند. در واقع هنوز نقطه‌ي اختلاف ميان دو طرف روشن نشده است.
وي ادامه داد: سازمان تربيت بدني معتقد است كه برنامه‌هاي ورزشي صداوسيما بايد عميق و كاربردي باشند كه اين موضوع منطقي است و برنامه‌هاي ورزشي صداوسيما نيز معتقدند مسوولان سازمان تربيت بدني بايد ظرفيت انتقادپذيري خود را بالاتر ببرند كه اين نيز حرف درستي است. بنابراين هر كسي از موضع خود حرف منطقي مي‌زند؛ اما، مهم اين است كه دو طرف با يكديگر هم انديشي كنند و محل و نزاع را مشخص كنند. طبيعي است كه طبق خواسته‌ي صداوسيما مسوولان ورزش بايد روحيه‌ي انتقادپذيري خود را بالا ببرند اما، ‌در مقابل بايد مشخص شود كه در صداوسيما نيز چه تعريفي براي سطح و كيفيت برنامه‌ها وجود دارد. در هر صورت زماني كه شرايط اينگونه پيش مي‌رود، طبيعي است كه برخي چالش‌ها ميان دو طرف به وجود مي‌آيد.
وي افزود: بحث تحريم كردن و يا گفت‌وگو نكردن با برنامه‌اي مطرح نيست بلكه بحث بر سر اين است كه هر كس در حوزه‌ي خود چه وظايفي را انجام مي‌دهد. در حال حاضر اين امكان وجود دارد كه اگر مديران دو سازمان با يكديگر هم انديشي كنند، به تفاهم دست پيدا كنند و آن وقت كساني كه در اين بين بحث تحريم يا صحبت نكردن را دنبال كرده‌اند، دچار مشكل مي‌شوند.
شعباني ادامه داد: در حال حاضر ما در مباحث نظري وارد مي‌شويم بدون آنكه روي مباني نظري كار كنيم. بايد اين مسايل روشن شود و ما دنبال حل مشكل باشيم.
وي درباره‌ي برنامه‌ي تلويزيوني 90 نيز گفت: اينكه فدراسيون فوتبال تصميم دارد دايره‌ي گفت‌وگو با اين برنامه يا برنامه‌هاي ديگر را محدود كند، موضوعي است كه بايد بررسي شود و مسوولان فدراسيون از خود بپرسند كه آيا با اين كار مشكل را حل مي‌كنند يا تنها پيام اعتراض خود را مطرح مي‌كنند. بي‌ترديد بهتر است آنها راهي براي حل مشكل پيدا كنند.
وي ادامه داد: نگاه من به برنامه‌ي 90 نه كاملا مثبت و نه كاملا منفي است. همين كه برنامه‌ي 90 توانسته است چنين حساسيتي را ايجاد كند و با وجود برنامه‌ها و مجريان قديمي‌تر تا اين اندازه جاي خود را در فوتبال و در ميان مخاطبان ورزش باز كند، نشان دهنده‌ي قدرت و توانايي اين برنامه است و بي‌ترديد كار خوبي انجام شده است. اما، بحث اينجاست كه آيا در كنار اين رشد كمي كيفيت اين برنامه نيز بالا رفته است كه در اين بخش پاسخ منفي است و بايد مسوولان اين برنامه به دنبال عميق‌تر ساختن كيفيت آن باشند.
شعباني افزود: طبيعي است كه اگر تنها از روي برنامه‌هاي رايج در كشورهاي ديگر كپي برداري كنيم، دچار مشكل مي‌شويم چرا كه مسايل فرهنگي در كشور ما متفاوت از كشورهاي ديگر است. شايد در برخي كشورهاي دنيا بتوان درباره‌ي هر شخصيتي يا هر موضوعي كاريكاتور كشيد اما، اين موضوع در كشور ما متداول نيست. بنابراين بايد ديد كه صرفا يك موضوع داغ ارزش بررسي شدن را دارد يا ممكن است در يك بحث به ظاهر جذاب وارد شويم و در نهايت هيچ نتيجه‌اي بدست نياوريم. به نظر من بهتر است سطح و كيفيت موضوعاتي كه به آنها پرداخته مي‌شود، افزايش پيدا كند و به هر قيمتي به دنبال جذاب ساختن برنامه‌هاي تلويزيوني نباشيم.
شعباني در ادامه گفت: برنامه‌ي 90 كه با حضور صفايي فراهاني و همچنين مسوولان سازمان تربيت بدني برگزار شد، يك برنامه‌ي بسيار فوق‌العاده بود. برنامه‌اي كه سه ساعت به طول انجاميد و حتي زمانش بيش از فينال جام جهاني بود اما، در طول اين زمان مخاطب را در پاي برنامه ميخكوب كردند. برنامه‌اي كه در آن هر دو طرف صحبت‌هاي خود را مطرح كردند و به جاي جنجال به دنبال حل مشكل فوتبال كشور كه در آ‌ن زمان بحث تعليق بود، بودند. در همان زمان نيز گفتم كه براي اين برنامه بايد به تلويزيون تبريك گفت.
وي افزود: البته در همان زمان نيز گفتم كه بهتر است دوستان دنبال برنده و بازنده نباشند بلكه به اصل موضوع كه همان رسيدن به سطح فكري مناسب براي انجام چنين بحث‌هايي است، دقت كنند و معتقدم وظيفه‌ي رسانه اين است كه به چنين مباحثي بيشتر توجه كند.
شعباني خاطرنشان كرد: يكي ديگر از بحث‌هاي مهم بحث پيامك‌هايي است كه در اين برنامه‌ها مطرح مي‌شود. شايد در بعضي موارد گزينه‌هاي خوبي انتخاب شده است. اما، در برخي موارد نيز اين سبك كار نتايج منفي‌اي داشته است. اينكه ما در تعارف هواداران را مالكان باشگاه‌ها عنوان مي‌كنيم و بعد از طريق همين پيامك‌ها نظر آنها را درباره‌ي مسايل كلان باشگاه همچون انتخاب مديرعامل جويا مي‌شويم، اين ذهنيت را ايجاد مي‌كند كه آنها واقعا قيم و مالك باشگاه هستند و اينگونه مي‌شود كه در تمرينات يك تيم شاهد هستيم هواداران با پاره آجر به دنبال هم مي‌دوند و هر كدام از مديرعامل يا مربي موردنظر خود حمايت مي‌كنند و خواهان بركناري يا انتخاب افراد خاصي مي‌شوند. طبيعي است كه اگر از ديدگاه روانشناسي به اين موضوع نگاه كنيم متوجه مي‌شويم كه ايجاد چنين فضايي مفيد نيست و بهتر است بيشتر بحث افزايش كيفيت برنامه را مورد توجه قرار دهيم.

XMAN9
20-01-2009, 17:25
رييس كميته تربيت‌بدني و جوانان مجلس درگفت‌وگوباايسنا:
*ورزش ما پرحاشيه است
*مسوولان از فرصت برنامه 90 استفاده كنندرييس كميته تربيت بدني و جوانان مجلس، برنامه‌ي 90 شبكه سوم سيما را يك برنامه علمي، جدي و كامل دانست و گفت: اين برنامه بايد با همين جديت و سرسختي در نقد و انتقاد نسبت به باشگاه‌ها، تيم‌ها و ورزش ادامه پيدا كند.
حجت‌الاسلام سيدجلال يحيي‌زاده در ارزيابي از تحريم برنامه 90 از سوي فدراسيون فوتبال به خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) گفت‌: بنده نيز از طريق بعضي رسانه‌ها مطلع شده‌ام چنين تحريمي از سوي فدراسيون فوتبال و ورزش در مورد برنامه 90 اتفاق افتاده است.
نماينده مردم تفت ‌و ميبد در خانه ملت تصريح كرد: اگر چنين اتفاقي افتاده باشد، با توجه به اين‌كه همه‌ي اين‌ها به نحوي اعضاي يك خانواده در دولت و نظام هستند، اميدواريم هرچه زودتر اين موضوع و تصميم به نحوي كنار گذاشته شود و دوستان ورزش و سازمان تربيت‌بدني و باشگاه‌ها از اين برنامه‌اي كه به‌صورت جدي، علمي و منطقي برنامه‌ها و ورزش تيم و باشگاه آنها را آناليز مي‌كند و در واقع خدمت و كمكي به آنها انجام مي‌دهد، به اين شكل برافروخته، ناراحت و نگران نشوند.
وي يكي از برنامه‌هاي جدي صدا‌وسيما را برنامه 90 دانست و اظهارداشت: هميشه آرزو دارم اين اتفاق در ارتباط با موضوع‌هاي ديگر هم در سيما و هم در صداي ما صورت گيرد. واقعا برنامه‌ي 90 يك برنامه علمي، جدي و كامل است كه با وجود اين‌كه معمولا تا ساعت يك و دو بعد از نصف شب طول مي‌كشد بنده هم سعي مي‌كنم آن را ببينم و از آن استفاده كنم.
وي معتقد است :البته گاهي به نحوي حاشيه‌سازي‌هايي مي‌شود و با توجه به آنكه ورزش ما بسيار پرحاشيه است و به شكل‌هاي ديگري هم براي اين ورزش حاشيه‌سازي مي‌شود، اميد است اين حاشيه‌سازي‌ها رخ ندهد.
يحيي‌زاده خود را حامي برنامه‌هايي مانند برنامه 90 دانست و گفت: انتظار دارم مسوولان ورزش هم از اين فرصتي هم كه به‌وسيله‌ي برنامه‌ي 90 براي آنها پيش آمده به نحو خوب و شايسته‌اي بهره‌برداري كنند.
رييس كميته‌ي تربيت‌بدني جوانان مجلس اظهار اميدواري كرد كه صدا‌وسيما هم به ‌دنبال اين باشد كه اين گونه برنامه‌ها را در موضوعات و مسائل ديگر كشور ارائه دهد، چرا كه اين برنامه‌ها مي‌تواند بسيارنافع باشد.
وي درباره اين‌كه اين‌گونه برخورد با رسانه‌ها تا چه حد باعث محدود‌ شدن آنها مي‌شود، اظهارداشت: وضعيت رسانه از جهت ساختاري مشخص است و به هيچ وجه ملزم نيست كه اگر به نحوي با يك انتقاد شديد دستگاهي نسبت به برنامه‌اش مواجه شد آن برنامه را تعطيل يا نيمه تعطيل كرده و يا كم ‌و كيف آن را تغيير دهد.
اين عضو فراكسيون ورزش مجلس در ادامه خاطرنشان كرد: رسانه‌اي مانند صدا ‌و سيما از نظر جايگاه، مديريت، ساختاري و ارگاني وضعيت روشني دارد و سياست‌هاي اصلي آن را هم رهبرمعظم انقلاب تعيين كرده و حتي مسوول آن را نيز ايشان مشخص مي‌كند و به‌وسيله‌ي هر سه قوه هم بر آن نظارت مي‌شود.
وي ادامه داد: اگر نظار صدا‌ و سيما اختياراتي داشته باشند كه بتوانند در مورد برخي موارد و برنامه‌ها نظري ارائه دهند، طبيعتا براي آنها نافذ است و تا جايي كه خبر دارم نظار صدا‌ و سيما هم در ارتباط با اين مساله‌چنين موضعي ندارند.
اين عضو كميسيون فرهنگي مجلس بر اين اعتقاد است كه با اين حساب اگر صدا‌ و سيما بخواهد ملاحظات اين‌چنيني داشته باشد بايد همه شبكه‌هاي صدا‌وسيما را تعطيل يا نيمه ‌تعطيل كند، چرا كه اگر قرار باشد به يكي از وظايف خود كه نقد و انتقاد مسائل مختلف كشور است؛ نپردازد، خاصيت اصلي خود را از دست مي‌دهد و هر روز بايد به دليل ملاحظاتي برنامه‌اي را تعطيل يا محدود كند كه اين مساله در شان يك رسانه‌ي ملي مسووليت‌دار مثل صدا ‌و سيما نيست.
__________________

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 17:25
هاشمی بااشاره به اتفاقات اخیر:
سازمان تربیت بدنی ابلاغیه ای برای تحریم برنامه های ورزشی نداشته است
معاون سازمان تربیت بدنی با تکذیب خبر منتشر شده درباره این که سازمان تربیت بدنی از اهالی فوتبال خواسته که در برخی برنامه‌های ورزشی شرکت نکنند گفت: سازمان‌های صدا وسیما و تربیت بدنی که از اجزای نظام جمهوری اسلامی ایران هستند با تعامل مسایل خود را حل می کنند و اجازه سوء استفاده به برخی از افراد را نخواهند داد.
به گزارش خبرگزاری مهر، کیومرث هاشمی با بیان این که متاسفانه بحث‌های کارشناسی و برخی مسائل مطرح شده میان مسئولان یکی از فدراسیونهای ورزشی و سازمان صداوسیما محملی برای افراد مغرضی شده است که از آب گل آلود ماهی بگیرند و بغض و کینه خود را آشکار نمایند گفت: سازمان صداوسیما به عنوان رسانه ملی همواره یار و یاور ورزش کشور بوده و نقشی انکارناپذیر در رشد و توسعه ورزش داشته است و سازمان تربیت بدنی همواره قدردان زحمات مدیران رسانه ملی بوده و در طی سه سال گذشته تعامل کاملی میان این دو سازمان بزرگ برقرار بوده است، اما مطرح شدن برخی مسائل از سوی بخشی از جامعه ورزش و تلاش برای اصلاح برخی رویه ها، زمینه ای را فراهم نمود تا افرادی با برنامه ریزی به سوء استفاده از آن پرداخته و موضوعی کاملا کارشناسی و اختلاف نظر عادی را به مسایلی خارج از حیطه ورزش و رسانه منتسب نموده و از این فضا برای تخریب و تضعیف هر دو سازمان استفاده نماید.

معاون سازمان تربیت بدنی با بیان این که طی روزهای گذشته در جلسات مدیران دو سازمان دغدغه های طرفین مطرح و با بحث و تبادل نظر به نتایج بسیار خوبی در حل و فصل مسایل رسیده ایم، افزود: قطعا جامعه ورزش کشور همانگونه که با همه وجود در راستای توسعه ورزش و کسب افتخار برای میهن عزیز تلاش می کند پذیرای نظرات و انتقادات کارشناسان دلسوز بوده، هست، خواهد بود و اصولا بر خلاف برداشتهای اشتباه و اظهارنظرهای غلط روزهای گذشته، در مسیر تقابل با هیچ رسانه ای گام بر نمی دارد.

وی ادامه داد: در عین حال سازمان تربیت بدنی به عنوان متولی ورزش کشور صیانت از حقوق خانواده بزرگ ورزش و پاسداری و مراقبت از فضای فرهنگی ورزش را وظیفه خود دانسته و در این راه از تلاش برای از بین بردن برخی موانع در پیشرفت فرهنگی ورزش فروگذار نخواهد کرد.

هاشمی افزود: قطعا افرادی که این روزها در صدد سوء استفاده از برخی مباحث مطرح شده هستند بدانند که سازمان های صداوسیما و تربیت بدنی در راستای اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تعامل و همکاری گام برمی دارند و اجازه سوء استفاده را به این افراد نخواهند داد.
منبع :خبرگزاری مهر

XMAN9
20-01-2009, 17:26
در پي تهديد برنامه‌هاي ورزشي سيما
جهانگير كوثري:اين دعواها يك هفته ديگر تمام مي‌شود
چالش ميان فدراسيون فوتبال با برنامه‌هاي ورزشي تلويزيون طبيعي استتهيه كننده و مجري برنامه «ورزش از نگاه دو» گفت: چالش پيش آمده ميان فدراسيون فوتبال و برنامه‌هاي ورزشي صداوسيما طبيعي است.
جهانگير كوثري درپي خبرهايي مبني بر تحريم برنامه‌ي تلويزيوني «90» و گفت‌وگو كردن با اجازه فدارسيون فوتبال به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: با توجه به حجم عظيم دربرگيري فوتبال كه تمامي رشته‌هاي ديگر را در حاشيه قرار داده است و طرفداران بسيار زياد و برگزاري تعداد زياد مسابقات باشگاهي فوتبال و فوتسال و تيم ملي، وجود چنين چالش‌هايي ميان سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال با برنامه‌هاي ورزشي صداوسيما طبيعي است.
وي افزود: طبيعي است كه پديده فوتبال با واكنش‌هاي منتقدانه بسياري روبه‌رو شود و در مقابل عكس‌العمل‌هايي نيز از سوي مسوولان انجام شود؛ اما، بسيار مهم است كه در اين چالش احترام و منزلت افراد حفظ شود كه بي‌ترديد اين شيوه به حل مسالمت‌آميز اين فرآيند كمك مي‌كند.
كوثري خاطرنشان كرد: بي‌ترديد روش انتقاد در برنامه‌هاي مختلف تلويزيوني متفاوت است. همان طور كه انتقادها درباره يك برنامه تلويزيوني تفاوت دارد. به عنوان نمونه كارشناسي معتقد است كه يك برنامه ورزشي كاركرد خود را از دست داده، اما، كارشناسان ديگر همان برنامه را يك اتفاق خجسته در ورزش مي‌داند، همين شيوه متفاوت در اجراي برنامه‌هاي تلويزيوني وجود دارد. گاهي يك مجري ديدگاه خود را صريح و تند مطرح مي‌كند اما، يك گوينده ديگر ديدگاه محافظه‌كارانه‌تري درباره آن موضوع دارد و در هر صورت اتخاذ هر كدام از اين روش‌ها به مسايلي چون تجربه اجرا كننده آن برنامه بستگي دارد.
كوثري تصريح كرد: وقتي فدراسيون فوتبال عنوان بهترين فدراسيون سال آسيا را كسب كرده، مجوز حضور نماينده در ليگ قهرمانان آسيا را بدست آورده، تيم ملي نوجوانان به جام جهاني راه يافته و فوتسال ايران در جام جهاني موفق بوده، طبيعي است كه فدراسيون با انتقادها دچار چالش شود. اما، اينكه بحث تحريم برنامه‌هاي ورزشي بخواهد در دستور كار سازمان تربيت بدني يا فدراسيون فوتبال قرار گيرد به هيچ عنوان به سود فوتبال نخواهد بود.
وي ادامه داد: البته بيانيه فدراسيون تنها بر ايجاد هماهنگي براي حضور در برنامه‌هاي تلويزيوني تاكيد داشته است كه تصور مي‌كنم اين موضوع به يكسان‌سازي صحبت‌ها كمك مي‌كند و بحث تحريم مطرح نبوده است.
كوثري درباره تحريم يك برنامه تلويزيوني در بازي استقلال و برق شيراز نيز گفت: تا جايي كه مي‌دانم گزارشگر آن برنامه گزارش خود را تهيه كرده و مشكلي نداشته است، بي‌ترديد باشگاه استقلال و قلعه‌نويي نيز استقلال خود را دارند و صحبت كردن يا نكردن آنها نشان دهنده دستور تحريم از سوي سازمان تربيت بدني نيست و كمي غلظت اين موضوع را زياد كردند.
كوثري تصريح كرد: در كل معتقدم در فوتبالي كه به دنبال حساسيت ظرف شش ماه مديرعامل، مربي و بازيكنان تيم‌ها تغيير مي‌كنند بسيار معمولي است كه حجم بالاي اين حساسيت و رقابت‌ها اين چالش‌ها را ايجاد كند و اطمينان دارم كه تا يك هفته ديگر اين موضوع نيز فراموش مي‌شود.
كوثري درباره‌ي انتقاد به مسابقه پيامك‌هاي تلويزيوني نيز گفت: بيشتر اين پيامك‌ها معقول بوده است و طبيعي است كه تعريف و ديدگاه‌هاي سازمان صداوسيما با سازمان تربيت بدني متفاوت باشد، شايد پيامك يك برنامه تلويزيوني با موضوع مفيد بودن دخالت بخش خصوصي در فوتبال با ديدگاه متفاوتي در صداوسيما با ديدگاه سازمان تربيت بدني مطرح شود، البته سوال‌هايي چون اينكه تعداد هواداران پرسپوليس بيشتر است يا استقلال معقول نيست چرا كه فوتبال در جريان است و نمي‌توان اين گونه درباره آن قضاوت كرد اما، به نظر من بيشتر پيامك‌هاي برنامه‌هاي تلويزيوني منطقي بوده است.
كوثري در پايان گفت: در هر صورت فدراسيون فوتبال كه افراد صبوري در آن حضور دارند با تحمل بيشتر مي‌تواند به حل اين موضوع كمك كند ضمن آن كه اين انتقادها و چالش‌ها در نهايت به سود فوتبال خواهد بود.

Majid393
20-01-2009, 17:34
3830 Signatures Total

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 17:45
در پي تهديد برنامه‌هاي ورزشي سيما
جهانگير كوثري:اين دعواها يك هفته ديگر تمام مي‌شود
چالش ميان فدراسيون فوتبال با برنامه‌هاي ورزشي تلويزيون طبيعي استتهيه كننده و مجري برنامه «ورزش از نگاه دو» گفت: چالش پيش آمده ميان فدراسيون فوتبال و برنامه‌هاي ورزشي صداوسيما طبيعي است.
جهانگير كوثري درپي خبرهايي مبني بر تحريم برنامه‌ي تلويزيوني «90» و گفت‌وگو كردن با اجازه فدارسيون فوتبال به خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: با توجه به حجم عظيم دربرگيري فوتبال كه تمامي رشته‌هاي ديگر را در حاشيه قرار داده است و طرفداران بسيار زياد و برگزاري تعداد زياد مسابقات باشگاهي فوتبال و فوتسال و تيم ملي، وجود چنين چالش‌هايي ميان سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال با برنامه‌هاي ورزشي صداوسيما طبيعي است.
وي افزود: طبيعي است كه پديده فوتبال با واكنش‌هاي منتقدانه بسياري روبه‌رو شود و در مقابل عكس‌العمل‌هايي نيز از سوي مسوولان انجام شود؛ اما، بسيار مهم است كه در اين چالش احترام و منزلت افراد حفظ شود كه بي‌ترديد اين شيوه به حل مسالمت‌آميز اين فرآيند كمك مي‌كند.
كوثري خاطرنشان كرد: بي‌ترديد روش انتقاد در برنامه‌هاي مختلف تلويزيوني متفاوت است. همان طور كه انتقادها درباره يك برنامه تلويزيوني تفاوت دارد. به عنوان نمونه كارشناسي معتقد است كه يك برنامه ورزشي كاركرد خود را از دست داده، اما، كارشناسان ديگر همان برنامه را يك اتفاق خجسته در ورزش مي‌داند، همين شيوه متفاوت در اجراي برنامه‌هاي تلويزيوني وجود دارد. گاهي يك مجري ديدگاه خود را صريح و تند مطرح مي‌كند اما، يك گوينده ديگر ديدگاه محافظه‌كارانه‌تري درباره آن موضوع دارد و در هر صورت اتخاذ هر كدام از اين روش‌ها به مسايلي چون تجربه اجرا كننده آن برنامه بستگي دارد.
كوثري تصريح كرد: وقتي فدراسيون فوتبال عنوان بهترين فدراسيون سال آسيا را كسب كرده، مجوز حضور نماينده در ليگ قهرمانان آسيا را بدست آورده، تيم ملي نوجوانان به جام جهاني راه يافته و فوتسال ايران در جام جهاني موفق بوده، طبيعي است كه فدراسيون با انتقادها دچار چالش شود. اما، اينكه بحث تحريم برنامه‌هاي ورزشي بخواهد در دستور كار سازمان تربيت بدني يا فدراسيون فوتبال قرار گيرد به هيچ عنوان به سود فوتبال نخواهد بود.
وي ادامه داد: البته بيانيه فدراسيون تنها بر ايجاد هماهنگي براي حضور در برنامه‌هاي تلويزيوني تاكيد داشته است كه تصور مي‌كنم اين موضوع به يكسان‌سازي صحبت‌ها كمك مي‌كند و بحث تحريم مطرح نبوده است.
كوثري درباره تحريم يك برنامه تلويزيوني در بازي استقلال و برق شيراز نيز گفت: تا جايي كه مي‌دانم گزارشگر آن برنامه گزارش خود را تهيه كرده و مشكلي نداشته است، بي‌ترديد باشگاه استقلال و قلعه‌نويي نيز استقلال خود را دارند و صحبت كردن يا نكردن آنها نشان دهنده دستور تحريم از سوي سازمان تربيت بدني نيست و كمي غلظت اين موضوع را زياد كردند.
كوثري تصريح كرد: در كل معتقدم در فوتبالي كه به دنبال حساسيت ظرف شش ماه مديرعامل، مربي و بازيكنان تيم‌ها تغيير مي‌كنند بسيار معمولي است كه حجم بالاي اين حساسيت و رقابت‌ها اين چالش‌ها را ايجاد كند و اطمينان دارم كه تا يك هفته ديگر اين موضوع نيز فراموش مي‌شود.
كوثري درباره‌ي انتقاد به مسابقه پيامك‌هاي تلويزيوني نيز گفت: بيشتر اين پيامك‌ها معقول بوده است و طبيعي است كه تعريف و ديدگاه‌هاي سازمان صداوسيما با سازمان تربيت بدني متفاوت باشد، شايد پيامك يك برنامه تلويزيوني با موضوع مفيد بودن دخالت بخش خصوصي در فوتبال با ديدگاه متفاوتي در صداوسيما با ديدگاه سازمان تربيت بدني مطرح شود، البته سوال‌هايي چون اينكه تعداد هواداران پرسپوليس بيشتر است يا استقلال معقول نيست چرا كه فوتبال در جريان است و نمي‌توان اين گونه درباره آن قضاوت كرد اما، به نظر من بيشتر پيامك‌هاي برنامه‌هاي تلويزيوني منطقي بوده است.
كوثري در پايان گفت: در هر صورت فدراسيون فوتبال كه افراد صبوري در آن حضور دارند با تحمل بيشتر مي‌تواند به حل اين موضوع كمك كند ضمن آن كه اين انتقادها و چالش‌ها در نهايت به سود فوتبال خواهد بود.
آقای کوثری اصلا نگران نیست برای اینکه برنامه ورزش از نگاه جهانگیر کوثری همیشه ادامه میابد.

S@l@m
20-01-2009, 17:56
فردوسی پور بار اولش که نیست انتقاد میکنه ولی مثل اینکه اینا میخان ثابت کنن کم تحملترین و در نتیجه بدترین مدیران فوتبالی تاریخ این مرز و بومند خدا آخر عاقبتمونو به خیر کنه
--------------------------------------------------------------------------------
4059 Signatures Total
3 ملیون نفر نشده هنوز زودباشین

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 17:58
تا زماني كه ورزش مملكت دست علي آبادي و كفاشيان و نوچه هاشون هست انتظار ديگه اي نداشته باشيد.
====================
كسي نيست سايت تربيت بدني رو هك كنه؟:21:
آره روند همینه که هست.دوستان مواظب باشین بحث سیا سی نشه و تاپیک بسته نشه.

S@l@m
20-01-2009, 17:59
آقای کوثری اصلا نگران نیست برای اینکه برنامه ورزش از نگاه جهانگیر کوثری همیشه ادامه میابد.
تازه باتعطیل شدن برنامه 90 براش بهترم میشه

ferdfe
20-01-2009, 17:59
چشمهاي من بباريد / وقت باريدن شده
ناله ها بايد نمود / هنگام ناليدن شده
از شقاوت هاي جلادان نامرد و زبون
وقت خوابيدن سرآمد / وقت روييدن شده
دستها را بايد بار ديگر مشت كردو فريادي كشيد
گوش باد باز كرد و ضجه ايران شنيد
ضجه ايران كه در سوگ و عزا و ماتم است
ضجه ايران كه تحت سلطه درد و غم است
عزم خود را جزم بايد كرد و آغازي نمود
زخم اين سرنيزه ها را از دل ياران زدود
آه ياران وقت بي عاري سرآمد كوششي
همتي بايد نمود و رويشي و جوششي
بار ديگر كاوه بايد تا ظهوري نو كند
كاخ اين ضحاك را بايد كه زير و رو كند
وقت آن آمد كه استبداد را پايان دهيم
اين چنين زنجيرها را از تن خود بركنيم
چاره بيماري ميهن فقط آزادي است
قيمت آزادي ايران ما جان بازي است
كوشش ما بي ثمر نخواهد بود اگر
بيم و ترس مرگ را از سينه ها بيرون كنيم
آرزو دارم كه روزي در كنار يكدگر
كاخ استبداد را در اين وطن ويران كنيم

ferdfe
20-01-2009, 18:03
موضوع داغ رسانه ها و حمايت مردمي

در روزهاى يكشنبه و دوشنبه ، تحريم ۹۰ به يكى از مباحث اصلى مطبوعات ايران تبديل شده بود و حتى در صفحات اول روزنامه هاى سياسى هم تيتر و عكس هايى در اين باره ديده مى شد.

قبل از برنامه دوشنبه شب بسيارى از طرفداران ۹۰ به حمايت از اين برنامه و مجرى اش پرداختند؛ عده اى در وبلاگ هاى خود به ديگران توصيه كردند كه دوشنبه شب با حضور فراگير در مسابقه sms اين برنامه حمايت خود را از فردوسى پور نشان دهند.


عادل فردوسي پور بعنوان يكي از پرطرفدار ترين مجريان تلويزيون ايران شناخته مي شود

حتى روز دوشنبه sms هايى منتشر شد كه در آن از دريافت كننده sms دعوت شده بود كه با شركت در مسابقه نود كارى كنند كه در اين زمينه ركورد شكنى شود و آمار sms ها از مرز دو ميليون عبور كند.

هفته گذشته (بيست و سوم دى ماه ۱۳۸۷) زمانى كه آمار شركت كنندگان در مسابقه sms از مرز يك ميليون وچهار صد هزار نفر گذشت، فردوسى پور ضمن تشكر از بينندگان اين آمار قابل توجه را "معنى دار " دانست و نوعى طرفدارى از ۹۰ قلمداد كرد.

اما در برنامه دوشنبه شب مسابقه sms به اتفاقات اخير ربطى نداشت و اختلال در سيستم ارسال sms موجب شد كه نقشه طرفداران فردوسى پور براى حمايت از مجرى محبوبشان با ارسال sms عملى نشود.

فردوسى پور در آخر برنامه اعتراض خود را دربه وجود آمدن اين مشكل علنى كرد و آن را غير طبيعى دانست. فردوسى پور كه از سوى طرفدارانش به محتاط نبودن شهرت يافته چرا اينگونه محتاط شده بود؟

احتمال داده مى شود كه مسوولان شبكه سوم سيما ، فردوسى پور را از هرگونه اظهار نظر منع كردند تا درگيرى به وجود آمده بين او و فدرسيون فوتبال خاتمه پيدا كند و به جاهاى باريكترى كشيده نشود.

در واقع اين يك نوع اعلام "آتش بس" يك طرفه از سوى صدا و سيما در اختلافات بوجود آمده بين آنها و سازمان تربيت بدنى قلمداد مى شود و معلوم بود كه فردوسى پور از آن رضايت ندارد.

در اين ميان اين نگرانى براى بينندگان ميليونى ۹۰ به وجود آمده آيا فردوسى پور در هفته هاى آينده هم مى خواهد به همين صورت محتاط و بى روحيه باشد و ديگر خبرى از صراحت لهجه و بى پروايى هاى او نخواهد شد؟ و از همه مهم تر آيا او به فعاليت خود در ۹۰ ادامه مى دهد؟

S@l@m
20-01-2009, 18:03
كسي نيست سايت تربيت بدني رو هك كنه؟:21:
واقعا اگه کسی پیدا بشه همچین کاری بکنه بهترین جواب رو داده بهتر از امضا جمع کردنه.

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 18:03
تازه باتعطیل شدن برنامه 90 براش بهترم میشه

آره موافقم تازه با تعطیل شدن برنامه 90 برنامه ورزش از نگاه از دو و ورزش و مردم موقعیتی میشه براشون که تک و تنها کارشونو ادامه بدن ولی نمیدونن که برنامه نود یک برنامه متفاوته و اونها نمیتونن مثل برنامه نود باشن.

S@l@m
20-01-2009, 18:06
- برای دومین هفته پیاپی، مسئولان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال، عادل فردوسی‌پور و برنامه ۹۰ را به «سوء استفاده از تریبون صدا و سیما برای حمله به مسئولان مملکتی» متهم کردند.
هفته قبل سردار عزیزمحمدی، نایب‌رییس فدراسیون فوتبال و رییس سازمان لیگ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]در برابر انتقادات فردوسی‌پور، او را به «پایمال کردن خون شهدا» و استفاده از تریبون رسانه «ملی» برای زیر سؤال بردن عملکرد مسئولان و سیاه‌نمایی متهم کرد.
این هفته نیز نوبت محمد آخوندی، سخنگوی سازمان تربیت بدنی و عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس بود که همین اتهامات و موارد دیگری از این دست را به عادل فردوسی‌پور نسبت دهد و او را به سبب استقلال کاری و پیروی نکردن از خواسته‌های سازمان تربیت بدنی، شماتت کند.
۲- این دو نفر، تنها کسانی نیستند که نارضایتی خود را از عملکرد عادل فردوسی‌پور و برنامه ۹۰ او علنی کرده‌اند. نه تنها دست‌اندرکاران فعلی سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال، که پیشینیان آن‌ها و نیز بسیاری از مربیان، مدیران باشگاه‌ها، داوران و حتی بازیکنان نیز می‌خواهند سر به تن فردوسی‌پور و ۹۰ نباشد. دلیلش نیز واضح و روشن است:
فردوسی‌پور را نمی‌شود خرید، تهدید یا افشا کرد. او در برنامه ۹۰ با کسی تعارف ندارد؛ به شخص یا گروهی وابسته نیست؛ در انتقاد کردن از هیچ کس (البته تا جایی که مدیران عالی‌رتبه سازمان صدا و سیما اجازه بدهند) ابایی ندارد و تا حد ممکن، شفاف و عاری از مصلحت‌سنجی‌ها و تعارفات است.
۳- انتقادات مسئولان از ۹۰، یک وجه غالب دارد. آن‌ها هم مثل بقیه دست‌اندرکاران دولت محمود احمدی‌نژاد توقع دارند که ۹۰ و فردوسی‌پور هم مانند بقیه بخش‌ها و برنامه‌های صدا و سیما، فقط به تعریف و تمجید از آن‌ها و عملکردشان بپردازد و وانمود کند که هیچ اشکالی در کار آن‌ها نیست و اگر مشکلی هم هست، ناشی از «سنگ‌اندازی‌های رقبای سیاسی» یا «توطئه دشمن» است و هر چه منتقدان می‌گویند، از بیخ و بن دروغ است.
۴- باید اذعان کنیم که در این فوتبال و ورزش کثیف کشور، فردوسی‌پور پاک‌ترین است. در فوتبالی که سر تا پایش، از آبدارچی فدراسیون فوتبال و خبرنگاران و مدیران روزنامه‌های ورزشی گرفته تا بسیاری از سرمربیان و مربیان و بازیکنان در کار نقل و انتقالات (به قول خودشان «ترانسفر» اما در واقع دلالی) هستند و بازیکن می‌خرند و می‌فروشند یا با جار و جنجال و زور، به حتی بازیکن به تیم ملی تحمیل می‌کنند (یا بهتر است بگوییم «می‌اندازند») و حق دلالی (کمیسیون‌های) نجومی می‌گیرند و روابط و باندبازی به کثیف‌ترین شکل ممکن در گوشه گوشه‌اش ساری و جاری است، فردوسی‌پور تا به امروز پاک مانده است.
او کسی است که حتی تغییر لحن و آهنگ صدایش هنگام گفتن جملات «سفارشی» برای هر بیننده‌ای واضح و آشکار است.
۵- بگذارید روراست باشیم.
داریوش مصطفوی، هر چه باشد، شخصیت مثبت این ماجرا نیست. او یکی از بدترین مدیران فوتبال این مرز و بوم و نماد تفکر سنتی در مدیریت و فوتبال حسین‌قلی‌خانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) است. مصطفوی کسی است که روابط را بر ضوابط ارجح می‌داند و کارنامه مدیریتی و مالی‌اش سرشار از نقاط تاریک است. داریوش مصطفوی همان کسی است که می‌خواست با دیپلماسی «فرش و پسته» جلوی تعلیق فوتبال ایران را بگیرد و نتوانست. همین دو سه سال قبل، در دورانی که از سوی علی‌آبادی به عنوان دبیر فدراسیون فوتبال انتخاب شده بود، پول‌های تورنمنت چهارجانبه امارات «گم شد.» ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) او همان کسی است که در بازی‌های مقدماتی جام جهانی 98، عده‌ای بوتیک‌دار و صاحب آژانس‌های مسافرتی را با کارت خبرنگاری همراه تیم ملی به سفر می‌فرستاد (و معلوم نیست در مقابل چه می‌گرفت.)
۶- داریوش مصطفوی اصلاً مدیر خوبی برای پرسپولیس نبود و همین فرد بود که با سوء مدیریتش، موجب فرار افشین قطبی از پرسپولیس شد. از رفتن مصطفوی از پرسپولیس اصلاً ناراحت نیستم و باید اعتراف کنم در جواب سؤال ۹۰ که «آیا با تغییر مدیرعامل، مشکلات پرسپولیس حل می‌شود؟» از بغض مصطفوی (و نه حب هیأت مدیره) پاسخ «بلی» دادم. هر چند پاسخ اصلی‌ام این بود: «خیر. خیلی‌های دیگر هستند که باید عوض شوند.»
۷- اگر بتوان دو شب و دو برنامه به یاد ماندنی صدا و سیما در سال‌های اخیر را نام برد، یکی انتقادات صریح و بی‌پرده فرزاد حسنی از سردار رادان درباره طرح امنیت اجتماعی بود و دیگری، بحث برنامه ۹۰ درباره کمیته انتقالی فدراسیون فوتبال با حضور محسن صفایی فراهانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). همان شبی که دست محمد علی‌آبادی و سایر مسئولان سازمان تربیت بدنی رو شد و همه فهمیدند که چه کسانی منافع شخصی و گروهی را به منافع ملی ترجیح می‌دهند. اما آن‌ها به جای درک این مطلب که عملکرد خودشان موجب رسوایی‌شان شد، برنامه ۹۰ را شماتت کردند و از عادل فردوسی‌پور کینه به دل گرفتند. همان برنامه‌ای که امشب هم سخنگوی سازمان تربیت بدنی نتوانست کینه‌اش از آن بابت را پنهان کند و به آن اشاره کرد.
۸- عادل فردوسی‌پور و برنامه ۹۰ او از بسیاری جهات، فرهنگ نوینی را وارد فوتبال این کشور کرد. برای اولین بار، به نقد تصمیمات داوران پرداخت. با صراحت و شفافیت، عملکرد مسئولان رده‌های مختلف فوتبال کشور را نقد کرد. از بی‌مبالاتی مدیران باشگاه استقلال (که موجب حذف این تیم از لیگ قهرمانان باشگاه‌های آسیا شد) گرفته تا نقد رییس فدراسیون فوتبال و مدیران سازمان تربیت بدنی.
اما فردوسی‌پور در ۹۰ او از جهات دیگر هم کارنامه درخشانی دارد. او برای نخستین بار از اس‌ام‌اس برای مسابقه‌ها و رأی‌گیری‌های استفاده کرد و آن‌چه مدتی است به عنوان «دوربین ۹۰» راه انداخته، مصداق بارز «روزنامه‌نگاری شهروندی» (Citizen Journalism) است که در این زمینه، این یک برنامه به تنهایی سال‌ها جلوتر از سایر بخش‌های صدا و سیماست.
۹- آقای عزت‌الله ضرغامی
رییس محترم سازمان صدا و سیما
به عنوان یک شهروند این کشور که اتفاقاً به فوتبال هم علاقه دارد، از شما می‌خواهم که از عادل فردوسی‌پور و ۹۰ حمایت کنید و نه تنها اجازه ندهید که فشارهای مسئولان مختلف، موجب مصلحت‌سنجی و دور شدن ۹۰ از شفافیت و صراحتش شود، بلکه او را تشویق کنید که به زوایای پنهان و کمتر بازگو شده‌ی فوتبال هم بپردازد.
شما هم مثل همه مردم می‌دانید که عادل فردوسی‌پور، بی‌غرض‌ترین فرد فوتبال این کشور است و دلش به جز منافع ملی و رشد فوتبال کشور در همه زمینه‌ها (از جمله قانون‌مداری و حرفه‌ای شدن) برای هیچ چیز دیگری نمی‌سوزد.
برنامه «۹۰» بهترین محصول سازمان شماست و بهتر هم می‌دانید که بدون فردوسی‌پور، هیچ است؛ چنان‌که دو هفته‌ای که مزدک میرزایی مجری ۹۰ بود، نه تنها این برنامه سرد و خسته‌کننده بود، که اصلاً ۹۰ نبود.
قدر ۹۰ را بدانید و به خاطر مردم، پشتش را خالی نکنید.

به نقل از
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 18:17
تحریم برنامه 90 از سوی مسئولان ورزش تعجب انگیز است/ باید پاسخگو باشند
یک کارشناس رسانه معتقد است اگر برنامه "90 " از دید مسئولان ورزش حتی ضعیف باشد باید پاسخگوی سئوالات مجری برنامه باشند و آنرا تحریم نکنند.
ابوالفضل آقابابا، استاد دانشگاه و کارشناس رسانه درباره تحریم برنامه " 90" از سوی مسئولان ورزش به خبرنگار مهر گفت: به نظرم بخشی از این مشکل به خبرنگاران برمی‌گردد که سئوال را باید به گونه‌ای مطرح کنند که هم به مشکلات اشاره شود و هم اینکه به مسئولان برنخورد. نباید نوع سئوال مانع از تلاش‌هایی شود که به دنبال کشف حقیقت صورت می‌گیرد، چرا که در این صورت آگاهانه یا ناآگاهانه به هدف کسانی کمک می‌کنند که قصد دارند از پاسخ به برخی مسائل طفره بروند.

وی در ادامه افزود: در حوزه ورزش می‌توان انتقاد کرد و مسئولان حوزه ورزشی باید بار انتقاد را به دوش بکشند. معتقدم عادل فردوسی‌پور فردی کاسب، اما باهوش است. یعنی خیلی خوب می‌تواند روی نقاط ضعف دست بگذارد و مشکلات این حوزه را می‌شناسند و کاسب را از این منظر گفتم که نمی‌خواهد روابط قدرت را به هم بزند. مسئولان ورزش موظف هستند به انتقادات پاسخ دهند و نباید برنامه "نود" را تحریم کنند.

این کارشناس رسانه با اشاره به رفتار مسئولان ورزش گفت: رفتار آنها جای تعجب دارد. چرا مسئولان ما باید کم تحمل باشند و از انتقاد ناراحت شوند. هیچ مسئول ورزشی حق ندارد سکوت کند و باید جواب بدهد، حتی اگر برنامه "نود" از دید آنها ضعیف باشد، با این حال باز هم باید پاسخگوی سئوالات مجری برنامه باشند. واکنش عادل فردوسی‌پور در برنامه "نود" که شب گذشته روی آنتن رفت، نشان می‌دهد او به راه خود ادامه می‌دهد و تحریم برایش معنا ندارد، حتی اگر برنامه بدون کارشناس پخش شود.

آقابابا خاطرنشان ساخت: این برنامه طرفداران زیادی دارد و برخی مسئولان ورزش به دلیل مشکل شخصی که با فردوسی‌پور پیدا کرده نباید چندین میلیون مخاطب را تحریم کنند. حیات ورزش مدیون تصویر است. مسئولان ورزش چطور ریشه حیات خود را تحریم می‌کنند. بنابراین تحریم بی‌معناست.

وی درباره برنامه دیشب "نود" که بدون کارشناس پخش و حتی یک تماس تلفنی هم برقرار نشد، توضیح داد: این زیرکی عادل فردوسی‌پور را نشان می‌دهد که برنامه روی آنتن فرستاد تا به مسئولان سازمان تربیت بدنی بگوید که او همچنان برنامه را زنده نگه داشته باشد. به نظرم قدرت نمایش خوبی بود.
منبع:خبرگزاری مهر

S@l@m
20-01-2009, 18:21
هنوز فرهنگ انتقاد و آستانه تحمل بالا در مقابل انتقادات تو بعضي ها جا نيفتاده . احتياج به يك منتقد خوب و تحصيل كرده مثل آقاي فردوسي پور خيلي حس ميشه و او بايد به كارش ادامه بده.

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 18:26
هنوز فرهنگ انتقاد و آستانه تحمل بالا در مقابل انتقادات تو بعضي ها جا نيفتاده . احتياج به يك منتقد خوب و تحصيل كرده مثل آقاي فردوسي پور خيلي حس ميشه و او بايد به كارش ادامه بده.
فردوسی پور باید بماند ولی اگه بره جاش واقعن خالی میشه تو صدا و سیما .

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 18:35
فردوسی پور دنبال چه چیزی بود؟
بغض "عادل" هر لحظه امکان داشت که بترکد. برنامه او چنگي به دل نمي زد. شايد اولين تاثيرات مجادله با سازمان تربيت بدني همين افت فاحش باشد، شايد هم اين افت، تعمدي و ناشي از خواسته تهيه کننده برنامه نود بوده است؛ اما هرچه که بود، اولين برنامه نود پس از يک هفته جنگ و جدل ميان صدا و سيما و سازمان تربيت بدني، آش دهان سوزي از کار در نيامد.

چهره عادل فردوسي پور در همان لحظه آغاز برنامه نود شب گذشته از دلخوري او حکايت مي کرد. آنهايي که طي سالهاي فعاليت برنامه نود پاي ثابت اين برنامه صرفاً فوتبالي بوده اند، هرگز چنين چهره اي را از مجري و تهيه کننده اکتيو آن سراغ نداشتند.
در حاليکه پيش از برنامه شب گذشته حرف و حديث هاي فراواني پيرامون سرنوشت جدال صدا و سيما و سازمان تربيت بدني به گوش مي رسيد و گروهي از عقب نشيني صدا و سيما – بخوانيد برنامه نود – و برخي از آشتي کنان طرفين خبر مي دادند، اما چهره عادل و بي تفاوتي ملموس وي رنگ و بوي آتش بس نداشت.
لابد شما نيز با ما هم عقيده ايد که يکي از ضعيف ترين برنامه هاي نود سالهاي اخير، همين برنامه اي بود که ديشب روي آنتن رفت.
فردوسي پور گرچه يکبار در ابتدا و يکبار نيز در انتهاي برنامه وعده پرداختن به موضوع اختلافات اخير در آينده را داد، اما آنهايي که از اتفاقات پشت پرده و جلسات و مکالمات تلفني مسئولان صدا و سيما و سازمان تربيت بدني اطلاع دارند، به ضرس قاطع مي گويند که اين داستان به صفحه پاياني خود نزديک است.
تهيه کننده نود که پر واضح بود تحت تاثير اتفاقات يک هفته گذشته، جلوي دوربين قرار گرفته و برنامه اجرا مي کرد، بيش از هر کس ديگري از نتايج مذاکرات مسئولان دو جناح ديگر مطلع است. او مي داند که بحث حذف نود هرگز مطرح نبوده و تنها موضوع مورد نظر سازمان تربيت بدني تغيير رويکرد اين برنامه است.
فردوسي پور که قرار بود از شب گذشته اين تغيير رويکرد را به منصه ظهور بگذارد و حتي طبق شنيده ها طرحي ويژه در حمايت از تيم ملي پياده کند، با روي آنتن بردن برنامه اي که حالت قهريه داشت، يک هدف را دنبال مي کرد و آنهم مرتبط ساختن افت فاحش برنامه پربيننده نود با فشارهاي سازمان تربيت بدني بود و اين موضوعي است که نه سازمان تربيت بدني مي خواهد و نه صدا وسيما.
بديهي است که کارکرد يک برنامه ورزشي پربيننده نبايد با مصالح ملي در تضاد باشد و اگر قرار است برنامه اي مثل نود برورزش و جامعه تاثير بگذارد آن تاثير مي بايست مثبت و در جهت پيشبرد اهداف والاي ورزش باشد.
از سوي ديگر تغيير رويکرد برنامه نود که خواسته منتقدان اين برنامه است، نبايد مساوي باشد با افت اين برنامه و نزول آن در حد ديگر برنامه هاي ورزشي سيما.
منبع:برنا

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 18:38
وقتی فدراسیون از نظر سنجی مترسد...

على كفاشيان حرف هايى در مورد برخى از برنامه هاى تلويزيونى زده كه به نظر مى رسد حداقل برخى از آنها حرف هاى خودش نيست. او در قسمتى از اظهاراتش از يكى از برنامه هاى شبكه تهران به دليل پخش مصاحبه سخنگوى اسبق فدراسيون گلايه كرده و البته حرف هاى ديگرى هم زده كه به نظر مى رسد بيشتر منظورش با برنامه ۹۰ است. او در جايى گفته: «در كجاى دنيا سراغ داريد كه وقتى نهادى تصميم مى گيرد، رسانه اى بخواهد با گذاشتن نظرسنجى در آن تصميم دخالت كند. اگر اين شيوه درست است پس مى شود اين سؤال را مطرح كرد كه شما با تلويزيون خصوصى موافقيد يا دولتى.»
•••
واقعاً معلوم نيست چرا رئيس فدراسيون انتظار دارد برنامه هاى تلويزيون خنثى باشند. آيا او از خود پرسيده كه چرا مردم در نيمه هاى شب بيش از ۵/۱ ميليون پيامك به برنامه ۹۰ مى دهند و چرا مثلاً ورزش و مردم را كمتر كسى مى بيند؟ آيا تصميمات يك فدراسيون با يك نظرسنجى زير سؤال مى رود؟ اگر چنين است همان بهتر كه اصلاً تصميمى گرفته نشود و همان بهتر كه تصميم اتخاذ شده زير سؤال برود. اصلاً اگر نهاد يا فدراسيونى كارش را درست انجام دهد چرا بايد از نظرسنجى يك برنامه ورزشى بترسد؟ آيا بهتر نيست سازمان و فدراسيون كار خودشان را انجام دهند و برنامه هاى تلويزيونى هم كار خودشان را؟ ما نمى گوييم همه اظهارات و تصميمات فردوسى پور درست است و او هيچ اشتباهى را مرتكب نشده و نمى شود اما حساسيت نهادهاى دولتى مثل سازمان و فدراسيون روى يك برنامه تلويزيونى در نوع خود عجيب است و جاى سؤال دارد. يك برنامه بايد مخاطب جذب كند و گذاشتن يك نظرسنجى در مورد اينكه مثلاً مشكلات پرسپوليس مديريتى است يا فنى نبايد روى كار يك باشگاه و يا سازمان تأثير منفى بگذارد. اتفاقاً اين قبيل نظرسنجى ها مى تواند راهگشا باشد و به سران باشگاه كمك كند تا تصميمات بهترى بگيرند. مثلاً فلان روزنامه نظرسنجى گذاشته و مردم براى مديريت پرسپوليس به كاشانى رأى داده اند. آيا اين خلاف است؟ آيا مى توان گفت همه مردم اشتباه مى كنند؟ آيا قرار نيست مردم (و رسانه ها) عملكردها را زير ذره بين ببرند؟ از قديم گفته اند آنكه را حساب پاك است از محاسبه چه باك است. فدراسيون فوتبال هم اگر به زعم كفاشيان موفق بوده (كه به عقيده شخص نگارنده در برخى موارد بوده) نبايد از يك نظرسنجى بترسد و به هراس بيفتد. به نظر مى رسد فدراسيون مشكلات بزرگترى به جز پرداختن به برنامه هاى تلويزيونى هم دارد.
منبع:ابرار ورزشی

S@l@m
20-01-2009, 18:45
مسئولان سازمان تربیت بدنی در تلاش هستند تا با مطرح کردن مسائلی همچون «تضعیف دولت و نظام» و اطلاق «جهت دار» بودن به برنامه نود، یا عادل فردوسی پور را وادار به همراهی با خود کنند و یا اینکه با تحریک او، فردوسی پور را در بحث های جدلی به اتخاذ موضعی تند بکشانند و از این رهگذر مقدمات برکناری او را فراهم کنند.
فردوسی پور باید خیلی مواظب باشه چون اگه تحریک بشه و مواضع تند بگیره باخته و صداوسیما نمیتونه ازش حمایت(هر چند نصفه نیمه) کنه و الفاتحه(مع الصلات)

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 18:46
تجدیدی ها

بچه ها بیاید، ببینید کسی حق نداره با اون بچه خر خونه حرف بزنه. کسی تحویلش بگیره دندوناشو خرد می کنیم. همش سرش تو کتاب و درسه،بچه مثبت فلان فلان شده، وقتی تنها شدی می فهمی.
این حال و هوای مدرسه محله من و تو نیست رفیق. کاشکی این طور بود.یاد بچگیات انداختمت. من خودمم یاد بچگیام افتادم، چی کار کنم، تقصیر مردای اسما بزرگ سازمانه. تقصیر کوتوله های فدراسیونه. به من چه در ردای مدیریت کلان ورزش خجالت نمی کشن قداره برداشتن و نفس کش می طلبن. به من چه دم در بیرون مدرسه زنگ آخر وایسادن تا بریزن سر شاگرد زرنگه و تا می خوره بزننش. زوره داداش من، زور!
مدرسه ای که ناظم ومدیرش هوای قداره کش رو دارن همین می شه. درس می خونی فلان فلان شده شترق بگیر. سر کلاس سوالی که ما نتونستیم جواب بدیم رو جواب میدی خود شیرین؟ بومب نوش جونت! لیاقت چاپلوسیات همین مشت و لقده. بی پدر و مادر تو کار ماها دخالت می کنه. چرا این جوری کردین؟چرا اونجوری کردین؟ به تو چه ربط داره؟ دوبار که حالتو جا بیاریم ادم میشی.شکر اضافه میل نمی کنی.
عزیزی که داری خط خطیای منو می خونی به من خرده نگیر. رئیس و روئسای این ورزش به من یاد دادن .این ادبیات فاخر این روزای ورزشه مملکت من و توئه. عین تنبلای کلاسای درس بچگیامون از درس جواب دادن یه شاگرد زرنگ مو فرفری بد جور دارن ناراحت شدند. یادته اگه همه تک می گرفتن ضایع نبود، ولی کافی بود یکی نمره خوب بگیره، اون نمره خوبه گندکاری بقیه رو بدتر نشون می داد.ضایع تر می کرد.معلم هوار می کشید اخه اینم تو همین کلاس بوده. هر چی گفتم به این به شما لامصبام گفتم. اون وقت همه دار و دسته تجدیدیا قرار می ذاشتن زنگ که خورد بریزن سر صاحاب نمره خوبه و دخلشو بیارن. اگه مدیر و ناظمم تو باغ نباشن که چه بهتر.
منبع:آرین اسپرت

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 18:49
مسئولان سازمان تربیت بدنی در تلاش هستند تا با مطرح کردن مسائلی همچون «تضعیف دولت و نظام» و اطلاق «جهت دار» بودن به برنامه نود، یا عادل فردوسی پور را وادار به همراهی با خود کنند و یا اینکه با تحریک او، فردوسی پور را در بحث های جدلی به اتخاذ موضعی تند بکشانند و از این رهگذر مقدمات برکناری او را فراهم کنند.
فردوسی پور باید خیلی مواظب باشه چون اگه تحریک بشه و مواضع تند بگیره باخته و صداوسیما نمیتونه ازش حمایت(هر چند نصفه نیمه) کنه و الفاتحه(مع الصلات)

آره باید خیلی مواظب باشه. باید با فکر و سیاست جلو بره طوری که هم حرف خودشو بگه و هم بتونه دست سازمان تربیت بدنی رو برای اعتراض ببنده.

ReZa DN
20-01-2009, 18:57
تماس های مشکوک قبل از برنامه 90
تماس اول
- سلام، میخواستم بهتون یه دستوری بدم.
برق: چه دستوری؟
- میخواستم بهتون بگم از ساعت 23 دوشنبه، تا ساعت 1 بامداد روز سه شنبه برق های کل کشور رو قطع کنین.
برق: انگار شما حالتون خوب نیست.
- درسته حالم خوب نیست، مگه با وجود برخی از این مجری های تلویزیونی حالی هم واسه آدم می مونه؟!
برق: درخواست شما رو نمی تونیم عملی کنیم، لطفا مزاحم نشید.
- پس بزارید خودم رو معرفی کنم، من [...] هستم، حالا چی؟! بازم نمی تونید دستورم رو عملی کنید؟!
برق: به به! ببخشید به جا نیاوردم، اما انگار سوتفاهمی ایجاد شده، شما رئیس [...] هستید، همه کاره ی مملکت که نیستید، در ضمن اون ساعت برنامه 90 داره، و من و خیلی از مردم میخوایم در اون ساعت برنامه 90 رو نگاه کنیم.
- اه! اعصابم رو خورد کردی! مگه نمی دونی نباید اسم این برنامه رو پیش من بیاری؟! ... تق![صدای قطع کردن گوشی]

تماس دوم:
- سلام، خوب هستید، میشه ازتون یه درخواستی داشته باشم؟!
گاز: بفرمایین.
- من [...] هستم، بچه ها قبلا جریان رو بهتون گفتن، می خواستم ببینم تصمیم گیری کردید؟ گاز صدا و سیما رو توی اون ساعتی که برنامه ی "اسمش رو نبر" پخش میشه قطع می کنین؟
گاز: آقای [...] انگار فراموش کردید، ما قبلا به درخواست شما یک بار این کار رو کردیم، تصور شما این بود که به دلیل سرمای استودیو عادل خان برنامه 90 رو اجرا نمی کنه، ولی این آدم پر رو تر از این حرفاست، رفت دوتا کاپیشن روی هم پوشید و اومد برنامه 90 رو اجرا کرد.
- اه! اینقدر اسم این برنامه و اون مجری رو پیش من نیار! ... تق![صدای قطع کردن گوشی]

تماس سوم:
- سلام.
ع.ل: سلام [...] تویی؟!، ساعت یازده شبه! مگه نمی دونی من الان دارم برنامه 90 رو تماشا می کنم، چرا مزاحم شدی؟!
- می دونم، اما یه کار فوری داشتم، اگه میشه توی مجلس یه طرحی تصویب کنین که یک شبانه روز به جای 24 ساعت، بیست و دو ساعت باشه.
ع.ل: خب که چی بشه؟!
- اینطوری، از ساعت 23 تا ساعت یک بامداد رو از زندگی حذف می کنیم، و دیگه برنامه ی "اسمش رو نبر" هم وجود نخواهد داشت!
ع.ل: باشه طرحش رو میدم به مجلس، اما واسه تصویب شدنش قول نمی دم.
- پس امشب چی؟ یعنی امشب این برنامه باید به طور کامل پخش بشه؟! همین الان خودت تصویبش کن.
ع.ل: نمیشه، باید بره توی مجلس، موافق و مخالف در موردش صحبت کنند و بعد رای گیری بشه.
- موافق و مخالف؟! این سوسول بازی ها چیه؟! اصلا چرا اجازه میدی مخالف حرف بزنه؟!
ع.ل: راستی تو مشکلت با این برنامه 90 چیه؟!
- اه! اینقدر اسم این برنامه رو پیش من نبر! ... تق![صدای قطع کردن گوشی]

تماس چهارم
- سلام ، من [...] هستم، یه درخواستی داشتم، با توجه به اینکه این روزها ایام امتحانات هست و باز هم از آنجا که درس خوندن امری مهم و حیاتی است، و باز هم از همانجا که ما خیلی به علم اهمیت می دهیم، و با توجه به اینکه این جوانان ناآگاه در این شب های عزیز امتحانات اقدام به اس ام اس بازی می کنند، از شما خواهش می کنم در راستای اعتلای علم از ساعت 23 دوشنبه، تا ساعت 1 روز سه شنبه سیستم اس ام اسی خودتون رو مختل کنید.

مخابرات: چی چی رو سیستم اس ام اسی رو مختل کنیم؟ مگه توی باغ نیستی؟ درست توی همین ساعت برنامه 90 پخش میشه، در ضمن این هفته هوادارای فردوسی پور تصمیم گرفتند پنج میلیون اس ام اس به این برنامه بزنن، هیچ می دونی چقدر کاسب میشیم؟ وایستا خودم حساب کنم … (بعد از بیست دقیقه) … به به! میشه صد و ده میلیون تومن!
- مگه ماشین حساب نداری که به خاطر یه ضرب کردن منو بیست دقیقه پشت خط علاف کردی؟
مخابرات: تازه برو خدات رو شکر کن، من با ماشین حساب محاسبه کردم اینقدر طول کشید، اگه هم ناراحتی یه ضرب دستی هم انجام بدم ببینم ماشین حساب درست عمل کرده یا نه!
- ای بابا! با ما هم بعله؟! میخوای به هر بهانه ای شده ما رو پشت خط نگه داری که درآمدهای مخابرات افزایش پیدا کنه؟!
مخابرات: همین که گفتم توی اون ساعت برنامه 90 پخش میشه، نمی شه از صد و ده میلیون تومن گذشت.
- یعنی اصلا هیچ راهی نداره؟!
مخابرات: ...؟!

به نظر شما تماس پنجم با کجا گرفته خواهد شد؟!
الف.راستگو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ارمغان جنون
20-01-2009, 19:01
اینم لینک صحبت های کاملتر حاج رضایی و فردوسی پور در پایان برنامه نود واسه اونایی که ندیدن یا دیدن و می خوان دوباره ببینن:
30.5 mb

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

6.54 mb

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با زمان 4 دقیقه و 2 ثانیه

yas.shah
20-01-2009, 19:07
همه دوستان ميدونن جريان چيه و از كجا آب ميخوره. براي عده اي از دوستان ارشد سايت متاسفم كه خودشونو سانسور ميكنن.اين خانه از پايبست ويران است.دوست ارشدي كه جو گير نشدي ميشه به همه دوستان توضيح بدي تو اين جنجال چه كسي مقصره؟ همه جا سانسور هست

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 19:17
همه دوستان ميدونن جريان چيه و از كجا آب ميخوره. براي عده اي از دوستان ارشد سايت متاسفم كه خودشونو سانسور ميكنن.اين خانه از پايبست ويران است.دوست ارشدي كه جو گير نشدي ميشه به همه دوستان توضيح بدي تو اين جنجال چه كسي مقصره؟ همه جا سانسور هست

خواهش میکنم دوستان بزارین این تاپیک بمونه و بحث اصلیمونو ادامه بدیم.بازم خواهش میکنم.

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 19:27
رسانه ها رکن اساسی در جامعه ورزش هستند
یاوری: تاثیرات برنامه 90 در رشد فوتبال ایران غیرقابل انکار است
سرمربی تیم فوتبال راه آهن شهر ری گفت: با تحریم برنامه 90 تاثیرات آن را در رشد فوتبال ایران نادیده خواهیم گرفت.


محمود یاوری روز سه شنبه در گفتگو با خبرگزاری ایسکانیوز، عنوان کرد: برنامه ورزشی نود به خوبی تمامی زیر و بم فوتبال ایران را با جزییات درونی آن به صورت ساختار یافته بیان می کند و نباید نشان دادن واقعیت ها سبب ناراحتی اهالی فوتبال شود.
وی ادامه داد: وقتی در یک مسابقه sms این برنامه در ساعات پایانی شب حدود یک میلیون و 500 هزار نفر شرکت می کنند این نشان از پر بیننده بودن و پرمحتوا بودن برنامه نود دارد و به اعتقاد من وجود چنین برنامه ای باعث پیشرفت فوتبال است.
وی افزود: البته نه تنها 90 بلکه تمامی رسانه ها رکن اساسی را در ورزش ایران ایفا می کنند و اطلاع رسانی به موقع از سوی همین رسانه ها است که آگاهی مردم را افزایش می دهد.
سرمربی تیم راه آهن اظهار داشت: البته ناگفته نماند تمامی رسانه ها باید با مسئولین ورزش کشور چه در سطح سازمان تربیت بدنی و چه در سطوح مختلف دیگر تعامل داشته باشند.
وی بیان کرد: بجای این که بخواهیم برنامه نود و مجری آن را تخریب کنیم بهتر است که به آنها جهت گسترش و پیشرفت فوتبال کشور کمک کنیم.
یاوری افزود: به عنوان یک مربی در سطح اول فوتبال ایران معتقدم که فوتبال ما نیاز به برنامه پر مخاطبی چون 90 دارد
منبع:ایسکانیوز

ferdfe
20-01-2009, 19:48
عادل عزيز ديشب خيلي ما برايت ناراحت بوديم براي خودمان براي بچه هايمان كه ميخواهند اينجا بزرگ شوند ما مثل تو بغض كرديم ما مثل تو در دل به تمام اين استبداد گريستيم دوستهاي همسرم خانه ما جمع بودند تا با هم در مسابقه اس ام اس شركت كنند نه براي خود مسابقه براي حمايت از طيفي كه تو جز.ش هستي وقتي برنامه تمام شد نميداني چه حالي داشتيم صبح هم بحث تو ميان همكاران و دانش اموزان بود من از درك يك مسئله ناتوانم بگو چه طور سي و يك سال اين استبداد بينظير مانده است حكومتي كه پايه هايش را يك مجري جوان ورزش كشور ميتواند تكان بدهد انچنان كه از ترس خواب را از ديدگان حاكمان بربايد


زنده یاد فردوسی پور !!! :19:

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 20:21
غیرقابل انتشار از نود
پخش ویژه برنامه ورزشی در شبکه بی‌بی‌‌سی فارسی، علت قطع سیستم پیامک برنامه نود بود.

این قوی‌ترین خبری بود که روز گذشته همه منابع مطلع درباره علت قطع سیستم پیامک مسابقه برنامه نود مطرح کردند. دیشب و ساعتی قبل از آغاز نود، درحالی که عادل‌فردوسی‌پور و اصغر‌ پورمحمدی ، مدیر شبکه 3 توافق کرده‌بودند این برنامه تنها مسابقه sms مرتبط با لیگ داشته‌باشد و گزارش‌هایی را که در آن کارشناسان درباره جایگاه نود سخن گفته بودند پخش کند و پیامک‌های مردم نشانی باشد برای اثبات حقانیت این برنامه محبوب ورزشی، اما ویژه‌برنامه بی‌بی‌سی فارسی همه چیز را به هم ریخت.
شبکه تازه تاسیس فارسی زبان بی‌بی‌سی در بخش ورزشی خود به تحلیل اتفاقاتی پرداخت که میان فدراسیون و نود افتاده‌بود و در این برنامه از کمپین 5میلیون sms به نود سخن گفت. پخش این پیام از بخش فارسی بنگاه خبرپراکنی انگلیس باعث شد تا محاسبات قبلی به هم بریزد.
پخش برنامه‌تلویزیونی نود که باید زودتر روی آنتن می‌رفت یک ساعت عقب افتاد ، مصاحبه‌ها دیگر پخش نشدند. پیامک‌ها هم هرچند مسابقه در برنامه گنجانده شده‌بود به دلایلی به مقصد نمی‌رسیدند.
موضوع این‌گونه بود که مسابقه پیامک‌های نود تبدیل به مشکلی امنیتی شده‌بود تا مدیران صداوسیما برای کاستن از حساسیت‌ها و فرصت‌طلبی عوامل بیگانه تصمیم بگیرند از اعلام نتایج مسابقه نود خودداری کنند.
البته دیشب میلیون‌ها نفر از مردم کشور بی‌آنکه ویژه‌برنامه شبکه بیگانه را دیده‌باشند برای دفاع از برنامه‌ای که دوستش داشتند به نود پیامک ارسال کردند.
منبع:خبر آنلاین

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 21:40
‌اگر قرار است نود را منزوي كنند بهتر است در ورزشگاه‌ها را به روي مردم ببندند
عابديني:سازمان يا فدراسيون نبايد براي صدا و سيما تعيين تكليف كنند
نود به نظر من يك برنامه تاثيرگذار است كه علاوه بر تاثيرگذاري گاه در نقش اصلاح‌گري و هدايت‌گري فوتبال ما نيز كاركرده‌هاي مثبتي داشته است.


امير عابديني در گفت‌وگو با خبرگزاري فوتبال ضمن بيان مطلب فوق تصريح كرد: «بايد واقع‌بينانه نگاه كنيم. هر برنامه‌اي نقطه ضعف و نقطه قوت‌هايي دارد. اما فوايد نود آنقدر زياد است كه ما اصلا نمي‌توانيم معايب اين برنامه را ببينيم. همين اندازه بگويم كه نود محبوبيت بي‌سابقه‌اي نزد مردم دارد.
وي افزود:‌ «نود طي اين سال‌ها كمترين اشتباه ممكن را داشته است و در كنار مسايل فني فوتبال، حواشي جالب توجه و مسايل ريز و درشت مديريتي را نيز نه در پشت پرده كه به صورت آشكار پيش چشم مردم قرار داده است. تا جايي كه من به عنوان يك مدير همواره مراقب بوده‌ام كه مبادا كاري كنم كه به گوش نود برسد. چرا‌كه اين برنامه موشكافانه، بدون تعارف و شفاف با اهالي فوتبال برخورد كرده است.
مديرعامل اسبق پرسپوليس در خصوص اتفاقات چند روز اخير و موضع‌گيري شديد فدراسيون عليه برنامه نود گفت: «وقتي از انتقاد بترسيم از مسير درست و اصولي‌مان دور شده‌ايم.
غافل از اينكه تعامل خود نوعي ارتباط منطقي است. ارتباطي منطقي ميان نقد شونده و آن شخص كه نكته سنج است و مسايل جزيي را به دقت مورد بررسي قرار مي‌دهد. راحت بگويم نود چشم بيناي فوتبال ماست كه با رفتارهاي بعضي‌ها از بين نمي رود.
عابديني تاكيد كرد: «دليل اين فشارها را نمي‌فهمم. درحالي كه اين نود نيست كه مي‌بازد و اين فوتبال است كه ضرر مي‌كند.»
وي در واكنش به اظهارنظر يكي از مسئولان فدراسيون فوتبال كه گفته است نود حذف نمي‌شود بلكه بايد اصلاح شود، تاكيد كرد: سازمان يا فدراسيون كه نبايد براي تلويزيون تعيين تكليف آن هم براي برنامه‌اي كه به جرات مي‌توانم بگويم بالغ بر 25 ميليون بيننده تلويزيوني دارد.
عابديني افزود:‌اگر قرار است نود را منزوي كنند كه به نظرم توانايي‌ اين كار را ندارند بهتر است فوتبال را از راه‌هاي ديگري هم به بن‌بست رسانند. مثلا در ورزشگاه‌ها را به روي مردم ببندند. روزنامه‌هاي ورزشي را تعطيل كنند و ...
مديرعامل داماش گيلان ضمن انتقاد شديد از شخص رئيس فدراسيون فوتبال تاكيد كرد كه كفاشيان درحالي نود را به دليلي مسخره متهم كرده كه اتفاقا خودش با زبان تمسخر با مردم و رسانه‌ها سخن مي‌گويد: «بالاترين توهين‌ها كه يك مدير مي‌تواند به مردم داشته باشد در كارنامه كفاشيان ديده مي‌شود. متاسفم كه بايد بگويم او از جنس فوتبال نيست. من شخص او را مي‌گويم و با كميته‌هاي زحمتكش فدراسيون كاري ندارم. عابديني همچنين درخصوص شخصيت مجري نود گفت: «از زماني كه مديرعامل داماش شدم دو سه بار در برنامه‌اش با من تماس گرفت و هر بار من را به چالش كشيد. من پاسخ‌هايي دادم. اما از او ناراحت نشدم. اين جوان دوست‌داشتني حق دارد امثال من را به چالش بكشد و اين براي فوتبال ما امر پسنديده‌اي است.
وي در واكنش به حضور ايويچ در پرسپوليس نيز گفت: «حضور ايويچ را به باشگاه تبريك مي‌گويم. اتفاق خوبي است. براي انصاري‌فرد هم آرزوي موفقيت دارم. ايويچ 5 سال از استانكو بزرگ‌تر است اما مي‌تواند مغز متفكر كار آمدي باشد
منبع:خبرگزاری فوتبال ایران

logos
20-01-2009, 21:53
بهمن ماه ۱۳۸۷ ساعت : ۵۱ , ۱۷
خبرگزاري انتخاب : بينندگان حرفه‌‏اي برنامه ورزش 90 شب گذشته شاهد يكي از خنثي‌‏ترين برنامه هاي سال‌‏هاي گذشته اين برنامه بودند.برنامه‌‏اي كه برخلاف انتظار همگان بايك ساعت تاخير روي آنتن رفت و در يك اتفاق كم يا بي‌‏نظير سيستم دريافت كننده پيامك آن نيز به شكلي عجيب مختل شد.

به گزارش ايلنا، در حالي كه حاميان برنامه 90 در يك دعوت اينترنتي به وسيله سايت‌‏ها و وبلاگ‌‏هاي شخصي از عموم علاقمندان به برنامه 90 خواسته بودند كه برابر فشارهاي سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال در تحريم برنامه 90 و مجري آن با ارسال 5 ميليون پيامك به اين برنامه از طريق شماره "200090" حمايت خود را از اين برنامه و مجري محبوبش اعلام كنند، شب گذشته و در خلال پخش اين برنامه اتفاقي رخ داد كه اتفاقا مجري اين برنامه نيز آن را عجيب و غريب توصيف كرد. اتفاقي كه تا شب گذشته هرگز به اين شكل رخ نداده بود. يكي از عوامل فني برنامه 90 در اين باره به ايلنا گفت: پيش از اين معدود مواردي پيش آمده بود كه در خلال دريافت پيامك‌‏هاي ارسالي به لحاظ اينترنتي يا مباحث مخابراتي به مشكلات جزيي برخورد كرده باشيم اما همواره اين اختلال‌‏ها مقطعي و تنها براي دقايق رخ مي‌‏داد و هرگز به اين شكل از ابتدا تا انتهاي برنامه شكل نگرفته بود.
عادل فردوسي پور از ابتداي برنامه 90 شب گذشته ( 30 دي) گفت كه يك مشكل در سيستم مخابراتي به وجود آمده كه دوستان مخابراتي در حال رفع كردن آن هستند. او حتي در اواسط برنامه نيز اعلام كرد كه براي لحظاتي اين مشكل رفع شده است اما در پايان از ادامه يافتن اين اختلال ابراز تعجب كرد و گفت: اگر مسؤولان ذيربط در اين باره توضيحي دارند آن را خواهد شنيد كه اين انتظار عبث و بيهوده بود چرا كه عملا هيچ توضيحي از ناحيه مخابرات ارائه نشد.
جالب اينجاست كه تنها ساعتي پس از پايان برنامه 70 دقيقه‌‏اي 90 و از ساعت‌‏هاي ابتدايي روز سه شنبه اول بهمن ماه بار ديگر شاهد حمايت‌‏هاي علاقمندان اين برنامه ورزشي در سايت‌‏ها و وبلاگ‌‏هاي شخصي بوديم. اين افراد با پرداختن به اتفاقات برنامه 90 دوشنبه شب به اشكال مختلف از فردوسي پور خواسته بودند تا در مقابل اين شرايط ايستادگي كند و بر صبر و تحملش بيفزايد.
در همين ارتباط برخي سايت‌‏هاي رسمي وغيررسمي نيز اقدام به نظرسنجي از كاربران خود در مورد اتفاقات اخير كرده‌‏اند به اين شكل كه در يك نظرسنجي 2 گزينه‌‏اي از كاربران خواسته اند در جدال برنامه 90 و سازمان ورزش آنها حق را به كدام طرف مي دهند.
برخي منابع نزديك به شبكه سوم سيما و برنامه 90 همچين روز گذشته خبر دادند كه مجري اين برنامه در برنامه دوشنبه هفته آينده خود قصد دارد از مديران ارشد شركت مخابرات در خصوص اختلال به وجود آمده در جريان برنامه 90 شب گذشته سؤال كند و اميدوار است كه مسؤولان در اين باره پاسخگو باشند هر چند كه اين روزها برخي از مسؤولان از جمله مديران سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال در اين ارتباط حاضر به پاسخگويي به سؤالات مطروحه نيستند.
اما به‌‏راستي چرا برنامه 90 شب گذشته با 60 دقيقه تاخير آغاز شد؟ اين سؤال نيز باعث شده بود تا حساسيت‌‏ها نسبت به تعطيلي برنامه 90 را افزايش دهد در حالي كه آقا زماني، مدير گروه ورزش شبكه سوم سيما روز گذشته در اين ارتباط به ايلنا گفت:‌‏مشكلي در پخش برنامه 90 به وجود نيامده واين برنامه با قدرت به كار خود ادامه خواهد داد.
اين درحالي است كه گفته مي‌‏شود عادل فردوسي پور كه قصد داشته در برنامه شب گذشته‌‏اش آيتم‌‏هاي در نظر گرفته شده براي برنامه مورد نظرش را روي آنتن بفرستد تا دقايقي پيش از روي آنتن رفتن اين برنامه ( ساعت 23:27) به واسطه مخالفت مسؤولان صداوسيما از پخش آنها حتي حاضر به نشستن روي صندلي هميشگي‌‏اش را نداشته و در نهايت با اصرار مسؤولان پخش سيما اقدام به اجراي برنامه 90 شب گذشته كرده است، آنچنان كه خود نيز در ابتداي صحبت هايش با حالتي غيرعادي كه پيش‌‏تر به ندرت از او شاهد بوده‌‏ايم مقابل دوربين ظاهر شد و در همان ابتدا هم گفت: بنابر مصحلت انديشيده شده از سوي مسؤولان عاليرتبه سازمان صداوسيما در اين برنامه (شب گذشته) به مسايل يك هفته اخير نمي‌‏پردازد. او حتي در پايان برنامه‌‏اش نيز با اعلام اين نكته كه چون صحت و سقم ابلاغيه فدراسيون در مورد تحريم برنامه 90 براي وي و برگزار كنندگان برنامه‌‏اش مسجل نشده است در آن برنامه از پرداختن به مسايل مرتبط با آن پرهيز كرده است.
نكته جالب توجه در برنامه عادل اين بود كه تنها بخش طنز آلود برنامه‌‏اش حرف‌‏هاي فيروزكريمي در جلسه مطبوعاتي پايان ديدار صباي قم و ذوب‌‏آهن بود درحالي كه پس از بازگشت تصوير به درون استوديو هيچ تغييري در چهره مغموم عادل مشاهده نشد. او حتي گاهي اوقات در پاسخ به برخي صحبت‌‏هاي هوشنگ نصيرزاده كارشناس داوري برنامه‌‏اش هم اشتياقي از خود نشان نمي‌‏داد و بيشتر در انتظار به پايان رسيدن برنامه‌‏اش بود. به نظر مي‌‏رسيد كه او در اين برنامه بيش از هر چيز به فكر رفع تكليف كردن است تا اجراي برنامه مورد علاقه‌‏اش كه آن را عاشقانه دوست دارد.
نكته آخر اينكه با بالا گرفتن موضوع اختلافات موجود ميان مسؤولان سازمان ورزش و فدراسيون با سازمان و صداوسيما از همين حالا شنيده مي‌‏شود كه چند شبكه ماهواره‌‏اي قصد دارند مجري برنامه موفق 90 را به خدمت بگيرند كه روز گذشته اين شايعه در لابه لاي شايعاتي از جمله توقيف شدن برنامه 90 منتشر شد. شايعه‌‏اي كه از اجراي برنامه 90 در خارج از كشور و شايد در دوبي خبر مي‌‏داد تا مجري توانايي آن با تسلط خاصي كه روي ليگ‌‏هاي اروپايي و اماراتي دارد علاوه برپوشش كامل ليگ برتر فوتبال كشورمان، ليگ‌‏هاي كشورهاي ديگر را نيز در برنامه‌‏اش به نقد و بررسي بگذارد. البته در همين خصوص با جمعي از مسؤولان صداوسيما تماس گرفتيم كه همگي اين شايعه را تكذيب كردند. حتي عادل فردوسي پور و نزديكان وي نيز با رد كامل اين شايعه از ادامه پيدا كردن برنامه 90 با قدرت و قوت قبلي خبر دادند.

avecina.ir
20-01-2009, 22:25
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برنامه نود در شب 30 دی ماه سردتر از همیشه اجرا شد (عکس از سایت 'تابناک')


اجرای تازه ترین قسمت ازبرنامه نود که پرسابقه ترین برنامه اختصاصی تحلیل فوتبال در تلویزیون ایران محسوب می شود و برخی کارشناسان آن را پربیننده ترین برنامه تلویزیون خوانده اند، جنجال ایجاد شده بر سر آن را وارد مرحله تازه ای کرد.
این جنجال که سابقه آن به سه هفته پیش و انتقاد این برنامه از "بی نظمی" در فدراسیون فوتبال باز می گردد، به مناقشه ای تمام عیار میان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال از یک سو و برنامه تلویزیونی نود، عادل فردوسی پور مجری این برنامه، و اکثر رسانه های ایران از سوی دیگر بدل شده است.
بحران رسانه ای ایجاد شده که با ممانعت از فعالیت خبرنگار برنامه 90 پس از مسابقه فوتبال پزسپولیس و فولاد خوزستان شکلی رو در رو گرفت باعث شد تازه ترین قسمت این برنامه به شکلی متفاوت از معمول اجرا شود.
سكوت اعتراض آميز فردوسى پور


پس از مناقشه اخیر سازمان تربيت بدنى و فدراسيون فوتبال با برنامه ۹۰ و "تحريم" اين برنامه پرطرفدار از سوى فدراسيون، بسیاری دوشنبه شب (سى ام دى ماه ۱۳۸۷) منتظر واكنش عادل فردوسى پور، مجرى و تهيه كننده ۹۰ نسبت به اتفاقات اخير بودند.
اما فردوسى پور در برنامه اش۹۰ هيچ اشاره اى به اتفاقات روزهاى گذشته كه به طور گسترده اى در مطبوعات ايران بازتاب پيدا كرده بود نداشت و تنها به گفتن اين جمله بسنده كرد :"در روز هاى گذشته حرف و حديث اى زيادى درباره ما وجود داشته، اما فعلا مصلحت ديده نشده كه در اين باره صحيت كنيم."
البته او در انتهای برنامه در هنگام خداحافظى چند ثانيه اى به جو بوجود آمده اعتراض كرد و به صورت غير مستقيم عنوان كرد تنها در شرايطى به فعاليت خود در ۹۰ ادامه مى دهد كه اين محدوديت ها برچيده شود و بتواند آزادنه به نقد بپردازد.
فردوسى پور كاملا بى روحيه برنامه را اجرا كرد و اثرى از خوشرويى و بذله گويى هاى هميشگى اش نبود؛ حتى قسمت معرفى بازى هاى ليگ كه يك بخش طنز است حذف شده بود و در امرى بى سابقه در طول برنامه با هيچ مسوولى تماس تلفنى گرفته نشد و به غير از كارشناس داورى ميهمانى ديگر هم در استوديو حضور نداشت.
هرچند كه در آخر برنامه فرصت كوتاهى در اختيار امير حاج رضايى ، كارشناس فوتبال قرار گرفت تا از تحريم ۹۰ انتقاد كند، اما هرگز اين موضوع مهم مورد موشكافى قرار نگرفت.
برنامه ۹۰ بر خلاف ۱۰ سال گذشته با اجراى سرد فردوسى پور زودتر از هميشه به پايان رسيد و به نظر مى رسيد مجرى و تهيه كننده اين برنامه قصد داشت با اين اجراى بى روحيه و رفع تكليفى خود اعتراض خود را به وقايع اخير نشان دهد و به نحوى نشان دهد كه مجبور به سكوت شده است.
متهم به "تضعيف نظام"

در عمر ده ساله برنامه نود به دفعات بين عادل فردوسى پور و مسوولان فوتبال اختلافاتى پيش آمده بود، اما هيچكدام به شدت اتفاقات اخير نبود.
ابتدا در نهم دى ماه مناقشه اى بين فردوسى پور و عزيز محمدى ، رئيس سازمان ليگ بر سر "بى نظمى" برنامه هاى فدراسيون به وجود آمد و اختلاف وقتى بالا گرفت كه آقاى محمدى، مجرى ۹۰ را به تضعيف نظام متهم كرد .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز محمدی فردوسی پور را بخاطر انتقاد از فدراسیون فوتبال به "تضعیف نظام" متهم کرد


اتفاق مهم تر ۱۰ روز بعد رخ داد زمانى كه يك درگيرى لفظى تمام عيار بين فردوسى پور و محمد آخوندى ، سخنگوى سازمان تربيت بدنى به وقوع پيوست.
آخوندى هم فردوسى پور را به تخريب سازمان تربيت بدنى و حتى دولت متهم كرد.
البته در آنسو هم مجرى نود حملات سخنگوى سازمان را بى جواب نگذاشت و بلافاصله مورد حمايتی چشم گير از سوی رسانه ها و مسوولان صدا و سيما قرار گرفت.
على اصغر پور محمدى ، مدير شبكه سوم در گفتگو با خبر گزارى در اين باره گفت:"متاسفانه بعضى از مسئولين در پايه‌هاى سازمان ورزش تحملشان كم است و پذيرش هيچ گونه انتقادى ندارند."
"برنامه ۹۰ برنامه‌اى است كه در روند بهبود و پيشرفت فوتبال كشور كار مى‌كند و تهيه كننده و مجرى آن هم بدون هيچ قصد و غرض و يا گرايش خاصى اين برنامه را به‌طور سالم ساخته و به روى آنتن مى‌برند. ماهيت برنامه ۹۰ انتقادى است و طبيعى است كه جنبه‌هاى نقد و بررسى در آن پررنگ‌تر باشد."
"از خداوند مى‌خواهيم تحمل آقايان را بيشتر و بر جنبه انتقادپذيرى آنها بيافزايد."
اكثر مطبوعات، خبرگزارى ها و برنامه هاى ورزشى هم به دفاع از فردوسى پور و انتقاد از آخوندى پرداختند و در اين ميان وبلاگ نويس ها هم وارد اين عرصه شدند و حمايت از مجرى ۹۰ را در دستور كار خود قرار دادند.
تحريم ۹۰

با حمايت مسوولان صدا و سيما از فردوسى پور درگيرى بين سازمان تربيت بدنى و نود شكلى جديدترى به خود گرفت و برخى روزنامه از آن به عنوان يك "جنگ علنى" نام بردند.
در سوى ديگر كيومرث هاشمى ، معاون سازمان تربيت بدنى در نامه اى به عزت‌الله ضرغامى رييس سازمان صداوسيما، اعتراض خود را به برخى برنامه هاى ورزشى اعلام كرد. در بخشى از اين نامه آمده: "متاسفانه در برخى برنامه هاى ورزشى شبكه‌هاى مختلف صداوسيما با استفاده از روش‌هاى نامعقول و نامتعارف و ابراز نظرات شخصى مجريان سعى در مخدوش كردن وجهه ورزش و به تبع آن نظام داشته اند."
"عملكرد اين برنامه‌ها دخالت آشكار و مستقيم در نحوه داورى (امرى بى سابقه در سرتاسر جهان)، تعيين تكليف براى همه دست اندركاران از ورزشكاران، مربيان گرفته تا مديران باشگاهها و فدراسيون‌ها و غيره از طريق مسابقات معروف به sms (صرفنظر از اشكالات شرعى و حقوقى وارد به اينگونه مسابقات) تفرقه افكنى،‌ اشاعه فرهنگ ناهنجارى ( مانند نمايش برخى صحنه‌هاى خلاف عرف)، تضعيف هنجارها،‌ تضعيف تيم ملى به هر شكل ممكن،‌ تحقير و تمسخر افراد، ‌استفاده دلخواه از هر گونه امكان در پخش تصاوير و صداها بنحوى كه باعث شرمندگى برخى نفرات در سيماى جمهورى اسلامى شود (كه كاملا مغاير آموزه‌ها و ارزشهاى دينى ماست) بوده و بيشتر اوقات جهت دهى هاى يك طرفه و سازمان يافته كاملا محسوس است."
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عادل فردوسی پور و افشین قطبی


چند روز پس از اين اتفاقات چند روزنامه ورزشى از تحريم نود از سوى سازمان تربيت بدنى، فدراسيون فوتبال و دوباشگاه استقلال و پرسپوليس كه متعلق به سازمان تربيت بدنى هستند خبر دادند.
در ابتدا اين خبر از سوى مسوولان فدراسيون و سازمان تائيد نشد، اما چند روز بعد مشخص شد كه موضوع تحریم جدی است.
ابتدا نشانه هاى تحريم از روز جمعه و ديدار پرسپوليس و فولاد ديده شد. پس از آن بازى روزنامه نوشتند كه افشين پيروانى ، سرمربى پرسپوليس پس از بازى حاضر نشد با گزارشگر نود مصاحبه كند و حتى در كنفرانس مطبوعاتى عنوان كرد تنها در يك صورت حاضر به مصاحبه مى شود كه ميكروفون نود از جلوى او برداشته شود (البته در برنامه دوشنبه شب مشخص شد كه پيروانى دور از جمع رسانه ها به صورت اختصاصى با گزارشگر ۹۰ مصاحبه كرده است.)
از آنجا كه در ساير بازى هاى روز جمعه اتفاق مشابه اى رخ نداده بود همچنان ترديدهايى درباره تحريم نود وجود داشت تا اينكه روز شنبه در شيراز تحريم نود شكلى عملى و " علنى" به خود گرفت.
در جريان بازى برق شيراز و استقلال تهران از ورود گزارشگران نود به ورزشگاه حافظيه ممانعت شد، و هيچكدام از مربيان، مسوولان و بازيكنان دو تيم حاضر به مصاحبه با نود حتى در خارج از ورزشگاه نشدند.
اين خبر بلافاصله از سوى خبرگزارى ها و روزنامه ها منتشر شد ورسانه ها گزارش دادند كه بنا بر دستور سازمان تربيت بدنى و فدراسيون فوتبال نود تحريم شده است .
موافقان و مخالفان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] علی کفاشیان: "فوتبال را مسخره می کنند"


با انتشار خبر تحريم در روز يكشنبه (بيست و نهم دى ماه) حتى عده اى از نماينگان مجلس هم در كنار كارشناسان ورزش از اين اقدام فدراسيون انتقاد كردند.
اما در آنسو على كفاشيان ، رئيس فدراسيون فوتبال در گفتگو با خبرگزارى ايسنا بدون اشاره به نام برنامه نود به انتقاد شديد از برخى برنامه هاى ورزشى تلويزيون پرداخت و گفت:"بعضى از برنامه‌هاى تلويزيونى كارشان شده دو به هم زنى و انجام كارهاى خاله زنكى! متاسفانه بعضى از برنامه هاى تلويزيونى شيوه غلطى را در پيش گرفته‌اند. اين وقت رسانه را مى‌گيرد و در هيچ جاى دنيا مرسوم نيست."
"در كجا سراغ داريد كه وقتى نهادى تصميمى مى‌گيرد، رسانه‌اى بخواهد با گذاشتن نظرسنجى در آن تصميم‌گيرى دخالت كند. اگر اين برنامه‌هاى تلويزيونى ابزار در اختيار دارند ما هم ابزارى داريم كه بخواهيم از آن استفاده كنيم اما تنها خواسته‌مان اين است كه اصولى، منطقى و بى‌طرفانه برنامه‌ها را اجرا كنند. با اين حال مى‌بينيم كه فوتبال را مسخره مى‌كنند."
موضوع داغ رسانه ها و حمایت مردمی

در روزهاى يكشنبه و دوشنبه ، تحريم ۹۰ به يكى از مباحث اصلى مطبوعات ايران تبديل شده بود و حتى در صفحات اول روزنامه هاى سياسى هم تيتر و عكس هايى در اين باره ديده مى شد.
قبل از برنامه دوشنبه شب بسيارى از طرفداران ۹۰ به حمايت از اين برنامه و مجرى اش پرداختند؛ عده اى در وبلاگ هاى خود به ديگران توصيه كردند كه دوشنبه شب با حضور فراگير در مسابقه SMS اين برنامه حمايت خود را از فردوسى پور نشان دهند.
حتى روز دوشنبه SMS هايى منتشر شد كه در آن از دريافت كننده SMS دعوت شده بود كه با شركت در مسابقه نود كارى كنند كه در اين زمينه ركورد شكنى شود و آمار SMS ها از مرز دو ميليون عبور كند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عادل فردوسی پور بعنوان یکی از پرطرفدار ترین مجریان تلویزیون ایران شناخته می شود


هفته گذشته (بيست و سوم دى ماه ۱۳۸۷) زمانى كه آمار شركت كنندگان در مسابقه SMS از مرز يك ميليون وچهار صد هزار نفر گذشت، فردوسى پور ضمن تشكر از بينندگان اين آمار قابل توجه را "معنى دار " دانست و نوعى طرفدارى از ۹۰ قلمداد كرد.
اما در برنامه دوشنبه شب مسابقه SMS به اتفاقات اخير ربطى نداشت و اختلال در سيستم ارسال SMS موجب شد كه نقشه طرفداران فردوسى پور براى حمايت از مجرى محبوبشان با ارسال SMS عملى نشود.
فردوسى پور در آخر برنامه اعتراض خود را دربه وجود آمدن اين مشكل علنى كرد و آن را غير طبيعى دانست. فردوسى پور كه از سوى طرفدارانش به محتاط نبودن شهرت يافته چرا اينگونه محتاط شده بود؟
احتمال داده مى شود كه مسوولان شبكه سوم سيما ، فردوسى پور را از هرگونه اظهار نظر منع كردند تا درگيرى به وجود آمده بين او و فدرسيون فوتبال خاتمه پيدا كند و به جاهاى باريكترى كشيده نشود.
در واقع اين يك نوع اعلام "آتش بس" يك طرفه از سوى صدا و سيما در اختلافات بوجود آمده بين آنها و سازمان تربيت بدنى قلمداد مى شود و معلوم بود كه فردوسى پور از آن رضايت ندارد.
در اين ميان اين نگرانى براى بينندگان ميليونى ۹۰ به وجود آمده آيا فردوسى پور در هفته هاى آينده هم مى خواهد به همين صورت محتاط و بى روحيه باشد و ديگر خبرى از صراحت لهجه و بى پروايى هاى او نخواهد شد؟ و از همه مهم تر آيا او به فعاليت خود در ۹۰ ادامه مى دهد؟

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 22:29
شبه پشت‌پرده از خنثي‌ترين 90 تاريخ
و ناگهان عادل یخ زد
«سلام عرض مي‌كنم خدمت شما بينندگان عزيز، با يكي ديگر از برنامه‌هاي 90 در خدمت شما هستيم.» اين جملات براي گوش‌هاي مخاطبان هميشگي برنامه 90 كه دوشنبه‌شب‌ها و بعضا پنجشنبه‌شب‌ها حوالي ساعت 22:30 بي‌صبرانه منتظر ديدن برنامه محبوبشان هستند،‌آنقدر آشناست كه حد و حصر ندارد اما همين بينندگان دوشنبه‌شب ديدند كه عادل برخلاف شب‌هايي كه با هيجان برنامه را آغاز مي‌كرد، آنقدر سرد اين جملات را زمزمه كرد كه شايد خودش هم باورش نمي‌شد. او خيلي سريع سراغ مسابقه پيام‌كوتاه برنامه رفت. مسابقه‌اي كه به پيش‌بيني بازي استقلال و صبا اختصاص پيدا كرده بود اما همين كه مزدك ميرزايي سوال مسابقه را خواند و صدايش درست از همان لحظه كه شنيده شد عدد موردنظر خود را به شماره 200090 بفرستيد، همه به‌نوعي فهميدند كه نظرسنجي برنامه در آخرين لحظات تغيير كرده است و البته نبايد فراموش كرد تاخير يك‌ساعته برنامه حتي با وجود زيرنويس‌شدن زمان پخش برنامه باعث شده بود تا ديگر همه كم‌كم مطمئن شوند كه 90 قرار نيست پخش شود. برنامه از همان آغاز يخ‌ عجيبي بسته بود. سر عادل فردوسي‌پور مرتب پايين بود و تن صدايش نشان مي‌‌داد كه او دوشنبه‌شب ظرفيت اجراي پربيننده‌ترين برنامه رسانه ملي را ندارد. خستگي از سر و روي فارغ‌التحصيل رشته مهندسي صنايع (كه مدرك كارشناسي ارشدش را هم دارد) مي‌باريد. گوش‌هاي عادل مثل لبو قرمز مي‌شد و بعضي اوقات نفس‌نفس مي‌زد. ديگر از آن شروع‌هاي طنزآميز معرفي بازي‌ها كه عادل عاشق نوشتن پلاتوها و اجراي آنهاست نبود. اصلا هيچ‌چيز 90 شبيه به نودهاي گذشته نبود؛ شايد فقط دكور برنامه مثل گذشته بود. اين جو سنگين روي هوشنگ نصيرزاده هم از گذشته بود و او هرچقدر مي‌خواست مثل نودهاي پيش باشد، نمي‌توانست. عجب شبي بود، عجب شب بدي بود...
عادل به‌هم ريخته بود
گوشي‌هاي همراه، دوشنبه روز شلوغي را پشت‌سر گذاشتند. انواع و اقسام پيامك‌ها با موضوع 90 دست به دست پخش مي‌شد تا پول ارسال آنها به حساب ارتباطات سيار همراه‌اول واريز شود. كمتر كسي فكر مي‌كرد كه مسابقه پيامك 90 دچار اشكال فني شود. به‌همان اندازه كه پيامك‌هاي مختلف از جمله عدم‌پخش 90، فرار عادل از ايران، شركت در كمپين پنج ميليون پيامك و چنين ‌مسائلي ردوبدل مي‌شد و سر پيامك‌ بازها شلوغ بود عادل فردوسي‌‌پور هم از صبح دوشنبه كه از رختخوابش به سمت خيابان جردن رفت زياد نتوانست به كارهاي 90 برسد.
او از همان ساعات اوليه در جلسات مختلفي شركت مي‌كرد و از اين اتاق به آن اتاق مي‌رفت. طوري كه حتي چند ساعت مانده به ساعت 22:30 معلوم نبود برنامه پخش مي‌شود يا نه؟
اضطراب اصغر پورمحمدي، مدير شبكه سوم به عادل هم منتقل شده بود. سه ساعت مانده به آغاز برنامه، پيامكي بين خبرنگاران ردوبدل مي‌شد كه امشب 90 پخش نمي‌شود! وقتي خبرنگاران با عادل فردوسي‌پور تماس مي‌گرفتند با پيغام Call waiting مواجه مي‌شدند. پشت خط ماندن خبرنگاران بيش از يك ساعت طول كشيد و اين مسئله ذهن خبرنگاران را به اين سمت برد كه مثل اينكه عادل فردوسي‌پور در حال رايزني با مسئولان است اما مثل اينكه ماجرا برعكس بود...
عادل نمي‌خواست 90 روي آنتن برود
پس از جلسات متعدد عادل با مديران شبكه و حتي مديران رده‌بالاي سازمان، فردوسي‌پور به اين نتيجه مي‌رسد كه 90 را روي آنتن نفرستد. حتي شنيده شده از اتاق رياست سازمان به عادل توصيه شده كه 90 كاملا كم‌حاشيه باشد. عادل خسته از تعويض اتاق‌ها و مذاكره با مديران صداوسيما كاسه صبرش لبريز مي‌شود و با مديراني كه به او توصيه مي‌كنند، مشاجره مي‌كند: «نمي‌خواهم برنامه را روي آنتن ببرم!»
اما جواب مديران فقط يك جمله است: «مي‌روي و بدون حاشيه برنامه را اجرا مي‌كني...!» حالا بايد مجري محبوب، برنامه 90 را روي آنتن ببرد و مسابقه پيامكش را بايد عوض كند: «در مجادله سازمان تربيت‌بدني و برنامه 90، حق با كدام است؟» البته شايد هم اين سوال موضوع نظرسنجي نبوده باشد اما گمانه‌ها حاكي از آن است كه احتمال طرح اين سوال زياد بوده است؛ البته عوض‌شدن سوال مسابقه باعث تعجب بسياري از دست‌اندركاران برنامه 90 شده بود چون آنها هم از تعويض سوال خبر نداشتند.
پس از به‌وجود آمدن مشكل پيامك در برنامه90، عادل مرتب صندلي‌اش را ترك مي‌كرد. اعصاب او آنقدر خرد شده بود كه ناي اجراي برنامه را نداشت. هوشنگ نصيرزاده هم تا آخر برنامه سرجايش نشست و از جايش تكان نخورد. تلفن مستقيم برنامه مرتب به‌صدا در مي‌آمد و بايد عادل در حين پخش آيتم‌ها كه اتفاقا كوتاه هم بودند بايد به اتاق فرمان مي‌رفت. بيشتر از مجادله‌هاي صبح دوشنبه، زمان اجراي برنامه اين رفتن و آمدن‌ها فردوسي‌پور را كلافه كرده بود. او احتمالا ياد آن شبي افتاد كه حدود 10 سال قبل بازي ليورپول و تاتنهام را گزارش مي‌كرد. آن شب او به‌شدت سرما خورده بود و دلش مي‌خواست بازي زود به اتمام برسد. به‌همين‌خاطر چند باري به‌خاطر آنفلوانزايش گاف داد و گفت: «آخر اين بازي كي تموم مي‌شه؟» آخر سر هم طاقت نياورد و بازي را نيمه‌كاره رها كرد و بدون خداحافظي رفت تا بازي بدون گزارشگر به پايان برسد. دوشنبه‌شب هم عادل چنين حس و حالي داشت؛ البته او هيچ گافي نداده بود، اما دلش مي‌خواست برنامه زودتر به‌اتمام برسد. به‌همين خاطر 90، در 70 دقيقه به پايان رسيد و عادل با چند جمله كليدي يخ‌ترين برنامه تاريخ 90 را به پايان رساند: «ما سوال داشتيم و مي‌خواستيم مسابقه نظرسنجي را برگزار كنيم و به 10 نفر هم 10 دستگاه MP4 سوني بدهيم اما همه اين افعال ماضي شد. همراهان هميشگي برنامه امشب نتوانستند همراه 90 باشند اگر عمري باقي باشد و من روي اين صندلي بمانم در هفته آينده به مسئله نامه‌ سازمان به استقلال و پرسپوليس مبني بر تحريم 90 كه تاكنون هم به‌صورت رسمي تاييد نشده، خواهيم پرداخت...» فردوسي‌پور نمي‌خواست خود را روي آنتن ببرد و البته يك جمله با ادبيات تكراري: «اميدوارم اشكال فني پيش آمده در بخش پيام‌كوتاه تصادفي
منبع:روزنامه دنیای فوتبال

sam_sami_2000
20-01-2009, 22:35
عادل ما همه هستیم همه دوست داریم ...
عادل دوســــت داریـــــــــــم...

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 22:36
سكوت سراسر سازمان را فرا گرفته است.
1 – عادل فردوسي‌پور عضوي از اصحاب رسانه محسوب مي‌شود كه اين روزها در «محدوديت» قرار گرفته و گويي اين بار سمبه آنقدر پر زور شده كه حتي مسئولان صداوسيما هم در مقام «مصلحت» سكوت كرده‌اند اما نكته مهم در اين ميان اين است كه به حقوق «رسانه» تجاوز شده است و سدي در مقابل اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي جامعه به‌وجود آمده است.
2 – ديروز خبرنگاران دنياي فوتبال تلاش فراواني براي ارتباط با مسئولان صداوسيما به خرج دادند تا به هر ترتيبي موضع سازمان را درباره اين موضوع مهم بدانند. رئيس سازمان تربيت‌بدني كه غيرقابل دسترس بود، معاون سازمان‌ تربيت‌بدني حاضر نشد ما را در دفترش بپذيرد، سخنگوي سازمان هم به رئيس دفترش خبر داد كه در سازمان حضور ندارد و حتي به تماس‌هاي تلفني هم هيچ پاسخي نداد و معاون فرهنگي سازمان هم از مصاحبه شانه خالي كرد، سكوت سراسر سازمان را فرا گرفته است.
3 – اين روزها بيشتر از هر زماني به مظلوميت «رسانه‌ها» مي‌توان پي برد كه حتي تشكل قدرتمندي براي اعتراض به اين وضع ندارند. همه‌صنف‌‌ها و تشكل‌ها سعي مي‌كنند در اين شرايط از قدرت صنفي خود براي دفاع از اعضايشان استفاده كنند اما اصحاب رسانه‌ها... فعلا خبري نيست.
4 –خيلي از افرادي كه هيچ علاقه‌اي به‌فوتبال نداشتند دوشنبه‌شب بيدار ماندند تا از سرنوشت عادل و قضاياي اين چندروزه باخبر شوند. اين روزها عادل فردوسي‌پور سوژه اول همه جمع‌هاي فوتبالي است كه به هر دليلي تشكيل مي‌شود اما موضوع مهم اينجاست كه خيلي‌ها از برنامه آخر 90 ناراحت بودند و به‌جريان فوق اعتراض داشتند، هرچند به‌قول يكي از دوستان نمي‌توان از طرف «همه» حرف زد.
5 – به‌نظر مي‌رسد مرزها در ورزش ايران نامشخص شده است و اصلا معلوم نيست كه هر كس در چه جايگاهي قرار دارد. سازماني كه براي خصوصي‌سازي هر روز مصاحبه مي‌كند، مطمئنا بايد صبر بيشتري از خود نشان دهد و مقابل انتقادات مواضع نرم‌تري را از خود نشان دهد. خصوصي‌سازي نياز به دوران «گذار» دارد و هيچ‌چيز بهتر از بالا بردن ظرفيت‌ها و تحمل انتقادات نمي‌تواند به آن كمك كند.
منبع :روزنامه دنیای فوتبال

Alireza Taji
20-01-2009, 22:37
یکی از کسانی که می تونه بگه دیشب پیش از پخش بر برنامه 90 چه گذشت نصیر زاده هست که تنها مهمان اون شب بوده و مطمئن خیلی چیزها دیده و شنیده.

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 22:39
سياست‌هاي نخ‌نما در عصر اطلاعات

به خاطر 90 و عادل دوست داشتنی
مقدمه بي‌ربط اول: زماني نه‌چندان دور سياست را معادل پنهان كاري مي‌دانستند و سیاس را موذي و پنهانكار تعريف مي‌كردند.
مقدمه بي‌ربط دوم:با رشد علم سياست و نياز به تعامل با شهروندان، سياست معادل اتخاذ بهترين تصميم در سريع‌ترين زمان ممكن تعريف شد.
مقدمه بي‌ربط سوم:روزنامه‌نگاران و ارباب جرايد به‌دليل تعامل مداوم با مردم بهترين گزينه براي مشاوره جهت اتخاذ تصميمي است كه حمايت افكار عمومي را درپي‌داشته باشد.

مردان تصميم‌گير ورزش كشور، براي دستيابي به اهداف بعضا برنامه‌ريزي شده خود دست به اقداماتي مي‌زنند كه باید مورد دقت بیشتری قرار بگیرد. از گزارش واهي مصدوميت بازيكن تا تعريف و تكذيب نابه‌جاي حريف، از تمايل به انعقاد قرارداد با بازيكن حريف قبل از مسابقه تا جنجال‌هاي رسانه‌اي و غيررسانه‌اي بعد از مسابقه، از پنهان‌كاري تصميمات تا گمراه كردن مطبوعات و رسانه‌ها همه و همه از جمله اين رفتارهاست كه براي بر‌هم ريختن استراتژي حريفان سرمي‌زند. البته هر يك از بازيگران اين عرصه از بازيكن تا مربي از مديرعامل تا سرمايه‌گذار و شريك،‌هركدام توجيهي براي رفتارشان دارند كه ما فعلا قصد كند و كاو در آن را نداشته و نداريم اما مي‌توان قد و اندازه رفتارها و ارزش آنها را ارزيابي كرد. مديران اين نوع سياست و متوليان اين نوع رفتار بايد متوجه باشند كه اين نوع بازي مربوطه به دوراني است كه در آن آحاد جامعه از اطلاعات كافي برخوردار نبوده‌اند، نه مردمي كه در عصر انفجار اطلاعات زندگي مي‌كنند و جزئي‌ترين‌ رفتارها مورد كنكاش و تحليل عالمان و صاحبان انديشه قرار مي‌گيرند. زدوبندهاي پشت‌پرده سياست‌هاي نخ‌نماي عصر قاجاري و جزمي بودن تصميمات قرون وسطايي، كه امروزه مثل خوره به جان اداره امور افتاد، محلي براي اعراب در مديريت مبتني بربرنامه‌ريزي ندارد و بايد مورد شماتت و تقبيح همه گروه‌ها به‌خصوص متخصصان آوانگارد و روزنامه‌نگاران قرار گيرد كه متاسفانه نمي‌گيرد. بپذيريم كه سياست‌هاي نخ‌نما درد اصلي جامعه به‌‌خصوص ورزش و فوتبال ماست.
منبع:روزنامه دنیای فوتبال

shahriar_sh_2007
20-01-2009, 22:41
یکی از کسانی که می تونه بگه دیشب پیش از پخش بر برنامه 90 چه گذشت نصیر زاده هست که تنها مهمان اون شب بوده و مطمئن خیلی چیزها دیده و شنیده.
آره درسته اون اطلاعات زیادی داره . باید خبرنگاران از اون سوالاتی درباره برنامه دیشب بکنن.

Majid393
21-01-2009, 00:16
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 11:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

درود بر دانشجویان صنعتی شریف.

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 11:51
افشارزاده در گفتگو با مهر:

90 باید مهربانانه تر عمل کند
افشارزاده در خصوص چالش اخیر فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی و برنامه "90" گفت: از نظر من تلویزیون حکم دانشگاه را دارد و باید نقش آموزشی گسترده ای داشته باشد. برنامه 90 تا حدی که از ضعف های موجود انتقاد کند قابل دفاع است اما باید حرمت افراد در این برنامه حفظ شود. در همه جای دنیا اشتباهات داوری وجود دارد اما نباید یک داور مورد تمسخر واقع شود. در همین دیدار رئال مادرید - اوساسونا، اشتباه پرز، داور دیدار، باعث شد تا اوساسونا ببازد با این حال چنین برخوردهایی را شاهد نیستیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در پایان اظهار داشت: باید فضای ورزش را آرام کنیم و از الفاظ مهربانانه تری برای هم استفاده کنیم. حیف است که مشکلات ورزش اینچنین رسانه ای شود در حالی که می توان در فضایی آرام به موفقیت های بیشتری دست پیدا کرد. باید حس احترام و همکاری برای نیل به مقصود بر ورزش و تلویزیون ما حاکم باشد.
منبع:خبرگزاری مهر

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 12:13
انتقاد مايلي‌كهن از ورود سازمان ورزش به مسائل جزئي فوتبال
سرمربي سايپا كه طي مدت حضورش در اين تيم نتايج خوبي را به دست آورده است در گفت‌وگو با همشهري، 90 را يك برنامه تاثيرگذار و مفيد براي فوتبال كشورمان خواند و در موضعي ميانه، سازمان ورزش و صداوسيما را به تعامل با يكديگر دعوت كرد.
-محمد مايلي‌كهن در چند مقطع مورد انتقاد قرار گرفت اما گويا رسانه‌ها امسال با مايلي‌كهن جديدي روبه‌رو هستند.
ببينيد، انتقاد هميشه وجود دارد. بايد هم باشد. در جامعه ما تعداد آدم‌هايي كه انتقاد‌پذير هستند خيلي كم است. گاهي از شما انتقاد درستي مي‌شود و شما اگر از آن نظر مخالف استفاده نكنيد، ضرر كرده‌ايد اما گاهي هم قصد طرف مقابل از انتقاد فقط غرض‌ورزي و تخريب است. خب، اين غيرقابل قبول است. اما من معتقدم اگر انتقاد طرف مقابل درست باشد، حتي بايد دستش را بوسيد.

شما فكر مي‌كنيد رسانه‌ها چنين رويه‌اي دارند؟
همه آنها نه، اما برخي از مطبوعات ورزشي اينگونه‌اند. آقاي فلاني را دوست ندارند بنابراين عليه او تحليل‌هاي غيرواقعي تحويل افكار عمومي ميدهند.
آقاي مايلي‌كهن، طي روزهاي اخير درخصوص برنامه نود اتفاقاتي رخ داده كه اهالي فوتبال نسبت به آن واكنش نشان داده‌اند. نظر شما چيست؟
همه ما بايد آستانه انتقادپذيري‌مان را بالا ببريم. ما عادت كرده‌ايم كه وقتي از ديگري انتقاد مي‌شود خوشحال مي‌شويم اما وقتي از خودمان انتقاد مي‌شود، همه چيز را به هم مي‌ريزيم. من برنامه نود را ديدم. از ناراحتي عادل ناراحت شدم.

قبول داريد كه نود يك برنامه تاثيرگذار است؟
نود برنامه شفافي است. البته اعتقاد دارم براي همه افراد بايد شفاف باشد. نود به مايلي‌كهن 30 ثانيه فرصت نداد اما گاهي يك برنامه را به آقاي x اختصاص داده است. ديده‌ام كه عادل گاهي فقط يك سري افراد را به چالش مي‌كشد و اتفاقا در قبال بعضي‌ها كه با تحكم خاصي حرف مي‌زنند، سماجب به خرج نداده است.

اما نود به فوتبال ما بيشتر كمك كرده تا اينكه آسيب برساند. قبول داريد؟
بله، وقتي دوربين نود فلان معضل را نشان مي‌دهد من به عنوان مسئول نبايد عكس‌العمل منفي نشان دهم. چون بدون هيچ هزينه‌اي اشكالات كار خودم را ديده‌ام و مي‌توانم خيلي زود آن مشكل را حل كنم. البته من فكر مي‌كنم موضع‌گيري خود مسئولان صداوسيما نيز به اين ماجراها و اختلافات دامن زد.

اما آنها در قبال حمله تند سازمان ورزش تنها در موضع دفاع برآمدند؟
هر كسي يك اهرم در دست دارد. با اين همه نظر من اين است كه به جاي دعوا بايد آستانه تحمل خودمان را بالا ببريم و در فضايي دوستانه مشكلات را حل كنيم.

فكر مي‌كنيد مديران فعلي فوتبال توانسته‌اند شرايط را به خوبي اداره كنند و مشكلات را كاهش دهند؟
متاسفانه يك سري جاه‌طلبي‌ها هنوز هم وجود دارد. اما همه ما بايد به منافع ملي فكر كنيم و غرايض شخصي را كنار بگذاريم. شكي نيست كه در فدراسيون فوتبال يك سري مشكلاتي وجود دارد كه من بارها به آن پرداخته‌ام. خب، زحماتي هم در فدراسيون فوتبال كشيده مي‌شود اما سازمان نبايد انرژي خود را صرف پرداختن به مسائل جزيي فدراسيون كند. البته اين اشكال در جامعه ما فراگير شده است.

نظرتان راجع به نود چيست؟
من شخصيت عادل را دوست دارم. درست است كه گاهي از او گله‌مند بوده‌ام اما واقعا دوستش دارم. نزديك به 10 سال است كه نود را اداره مي‌كند. آدم ارزشمندي است. چون زحمت مي‌كشد، تحقيق مي‌كند و تحصيلكرده است. هرچند كه فرداي همان شبي كه استاد اسدي را به برنامه‌اش آورده بود در تماس با او گفتم كه نبايد با مطرح كردن بعضي سئوالات استاد اسدي را تحقير مي‌كردي. به عادل گفتم نبايد نبش قبر مي‌كردي و از استاد اسدي مي‌پرسيدي كه آيا واقعا فائقي دايي شما بود.

به عادل گفتم آيا مي‌پسندي كه من هم تو را فاميل فلان مسئول صداوسيما بخوانم؟ در نهايت معتقدم نود برنامه موثري است و بايد حفظ شود. هم نود و هم سازمان ورزش بايد به منافع ملي فكر كنند؛ همين.
منبع :همشهری

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 12:25
صداوسيما، قدر 90 را بداند
يكم- آیا مي‌توان برای نقد، زمان تعیین کرد؟ نقد در حوزه اندیشه همیشه وجود داشته است اما نقد به عنوان ابزار ضروری خرد، جهت معیار سنجش که کلیت حوزه‌ها را در بر مي‌گيرد، آيا مي‌تواند متوقف شود؟
پاسخ به اين پرسش‌ها زماني ضرورت پيدا مي‌كند كه آنچه در برنامه 90 دوشنبه شب رخ داد در واقع تهديدي براي گفتمان نقد محترمانه و شفاف‌سازي در حوزه‌اي از مسائل اجتماعي بود كه به دليل ويژگي‌هاي فانتزي و عامه‌پسندش فضاي منتقدانه مناسبي دارد؛ شايد يكي از دلايل تعدد و تكثر رسانه‌هاي ورزشي همين فضاي مناسب است كه رقابت در آن جريان دارد و شادابي را در موضوعات جريان مي‌دهد و اينكه همين كنش‌ها و واكنش‌ها سرشار از جذابيت است.

اما برنامه منتقدانه 90 خود منتقداني دارد ؛ يك گروه به دليل اينكه مورد انتقاد، طعنه و بازخواست قرار مي‌گيرند، خيلي دل خوشي از آن ندارند. برخي مديران ورزشي كه تحمل انتقاد را ندارند، برنامه‌اي را مي‌پسندند كه اگر تعريفي از مجموعه تحت مديريت خود در آن نمي‌شود، حداقل كنايه نشنوند. اين همان نكته‌اي بود كه برخي مديران ورزش در گفت‌وگو با يك برنامه ورزشي تلويزيون به آن اشاره مستقيم كرده‌اند. آنها با انتقاد از 90 از دو برنامه ديگر نام بردند كه مديران سازمان با آن مشكلي ندارند. حداكثري‌ترين استراتژي اين گروه مديران همان بود كه در باره 90 اجرا كردند؛ تحريم كردن پربيننده‌ترين برنامه تلويزيون.

در اين ميان پس از اتفاقاتي كه در چند روز اخير درباره 90 رخ داده ،گروهي ديگر قائل به شكسته شدن خط قرمزها و استفاده منفي از 90 هستند. به گمان آنها 90 رسانه‌اي زرد است كه مي‌تواند به هر شكلي به موضوعات فوتبال كشور در حالت خرد و كلان آن بپردازد. در اين خصوص آنچه جنجال‌سازي 90 ناميده مي‌شود در واقع نقد پرهياهو‌ترين ورزش جهان است و از اين نگاه نقد آن هم پر صدا ست.

اين ديگر تقصير 90 و عادل فردوسي‌پور نيست،كاركرد فوتبال به همين هيجان و هياهوست؛ مگر نه اينكه بسياري از مديران خود به خاطر هياهو و پرصدايي فوتبال و شهرت به آن وارد شده‌اند. در چنين فضايي اما 90 در ميانه اين دو جريان قرار گرفته است. 90 هم از نقد كردن گريزي ندارد و هم با فاصله از جرياناتي كه كاركردي جنجالي و زرد را مي‌طلبند، دوري مي‌كند.90 در حدود 10 سال فعاليت‌اش در مرز اين دو نگرش قرار دارد. از اين‌رو 90 رسانه‌اي محترم است كه يكي از دلايل اصلي حمايت‌هاي عمومي از آن همين محبوبيت اوست.

دوم- بي‌حالي 90 در شبي كه بسياري از هوادارانش منتظر واكنش به تحريم 90 بودند در واقع بي‌ميلي صدا و سيما براي ورود به منازعه‌اي بود كه برنده آن را افكار عمومي در حمايت از 90 مشخص كرده بودند. مديران صدا و سيما بايد قدر 90 را بدانند، برنامه‌اي پرمخاطب و پرسود. هنوز به درستي معلوم نيست كه چرا مديران سازمان خواهان حداقلي‌تر شدن برنامه‌اي بودند كه كاركردي حداكثري براي ورود به موضوعات ورزش دارد. صدا‌و‌سيما بايد به دليل اينكه حمايت افكار عمومي را به دنبال خود دارد، ساز و كار درستي براي حمايت از 90 كه فضاي جديدي از فشار توسط برخي نهادهاي ورزشي را تجربه مي‌كند، بسنجد.

در مقابل اما حمايت و همراهي رسانه‌هاي مكتوب و خبرگزاري‌ها از 90 يك پيام آشكار دارد. خالي كردن پشت رسانه‌اي منتقد كه از ادبياتي محترمانه براي نقد استفاده مي‌كند، در واقع تهدید ديگر مطبوعات براي نقد است. ديدن عادل فردوسي‌پور بدون شور و هيجان و سكوت مصلحت‌آميز او براي مردم ناراحت‌كننده است. صدا و سيما بايد قدر عادل و 90 را بداند.
منبع:همشهری آنلاین

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 12:51
بعضي از مديران سازمان ورزش كم تحمل هستند
چالش جديد برنامه 90 مثل گذشته هواداراني پيدا كرده است.
اما آنچه در 90 پنجشنبه شب گذشت بازتاب زيادي در ميان اهالي ورزش داشت، چه در يك سوي منازعه كلامي عادل فردوسي‌پور، مجري پربيننده‌ترين برنامه ورزشي تلويزيون طي سال‌هاي اخير بود و در سوي مقابل سخنگوي سازمان ورزش كه عضو هيات مديره پرسپوليس هم هست، قرار داشت و جذابيت‌هاي اين دوئل دونفره زماني به اوج خود رسيد كه عادل فردوسي‌پور محافظه كاري را كنار گذاشت و در مجادله كلامي مقابل سخنگوي سازمان ورزش قرار گرفت؛ مشاجره كلامي‌اي كه كمتر در برنامه‌اي تلويزيوني در محاوره و
گفت و شنود 90رخ مي‌دهد.

شايد همين مسئله باعث شد كه فشارهايي سنتي كه براي توقف برنامه 90 از حالت وجود داشت تبديل شود به موضع‌گيري رسمي سازمان ورزش در يك برنامه ديگر تلويزيوني. ساور، معاون حقوقي سازمان ورزش در برنامه ورزش و مردم به انتقاد از برنامه 90 پرداخت تا موضع رسمي سازمان را بيان كند. معاون سازمان با ذكر اين نكته كه ما هيچ مشكلي با برنامه ورزش و مردم و ورزش از نگاه 2 نداريم، از برنامه‌هايي خاص در تلويزيون انتقاد كرد.
90 اما با مجري و تهيه‌كننده‌اش تاريخي پرتنش و چالش دارد. فردوسي‌پور پس از تجربه روزنامه‌نگاري در پایان سال 1373 پس از چندین بار آزمون به صدا و سیما راه یافت و در ابتدا به گزارش برنامه منتخب ورزشی -برنامه‌ای آرشیوی از شبکه سوم سیما که در نیمه‌شب پخش مي‌شد - ‌پرداخت.

فردوسی‌پور کم‌کم پیشرفت کرد و توانست بازی‌های بهتری را گزارش کند. او پس از گزارش‌های خوبش در جام جهانی 98، توانست خود را به همه بشناساند و از آن پس بود که به عنوان گزارشگر بازی‌های زنده و مهم انتخاب شد. در آن زمان که تلفظ نادرست نام‌های خارجی در گزارش‌های فوتبال صدا و سیما زیاد اتفاق می‌افتاد، او از معدود گزارشگران مسلط به زبان‌های خارجی بود. وی در چند سال اخیر در بیشتر نظرسنجی‌های شبکه سوم سیما به عنوان نفر اول گزارشگری برگزیده شده‌است. در مسابقه پیام کوتاه روزنامه خبرورزشی درباره بهترین گزارشگران، او با بیش از 91 درصد آرا و با اختلافي آشكار نسبت به دیگران به عنوان بهترین گزارشگر برگزیده شد. او در مراسم اهدای توپ طلای فوتبال ایران نیز جايزه بهترین گزارشگر را از افشین قطبی دریافت کرد.

این روند محبوبیت تا داغ‌تر شدن رقابت‌های لیگ ادامه داشت و در همین زمان بود که برنامه 90 شکل گرفت. 90همان برنامه هفتگی تحلیلی ویژه فوتبال بود که در تمام جهان نمونه‌هايش ديده می‌شد اما فردوسی‌پور، از همان ابتدا پیرو یک اصل بود. با آن که خودش قدرت تشخیص عالی و تفسیری بسيار بهتر از خیلی ورزشی‌نویس‌ها و کارشناسان ورزشی داشت اما، کنار ایستاد. او تنها نقش مجری برنامه را برعهده گرفت و از کارشناسان دعوت کرد تا در دو بخش داوری و فنی، او را همراهی کنند.

در 90، فردوسی‌پور گاهي مجری و تهیه‌کننده است و گاهي هم يك کارشناس و مفسر صریح. اما او بيشتر در عين حالي كه گاهي از سئوالات انتقادي ابايي ندارد صرفاً کسی بود كه تعادل برنامه را نيز برقرار می‌کرد.

تقریباً 10سال از پخش اولین برنامه 90 می‌گذرد و این برنامه با وجود گذشت زمان هنوز هم بسیار پر مخاطب است و با به چالش کشیدن مربيان و داوران همراه است و تقریبا همه علاقه‌مندان به فوتبال این برنامه را دنبال می‌کنند. برنامه 90 نقش موثری در جامعه و رشد فوتبال کشور داشته‌است.

حمايت از 90

منتقدان 90 اما هميشه پاي ثابت اين برنامه هستند؛ كساني مثل علي دايي كه انتقادهاي زياد او از 90 هيچگاه باعث نشد كه دعوت فردوسي‌پور را رد كند. اما از موضع مديريتي،90 همواره با مديران باشگاه‌ها به دليل انتخاب مربيان و يا اخراج آنها درگير بوده است اما هيچگاه به شكلي كه در پنجشنبه شب شاهد آن بوديم با سازمان ورزش درگير نشده بود. شايد همين مسئله باعث شده است كه مديران شبكه 3 پس از اتفاقات 90 از او به شدت حمايت كنند. علي اصغر پورمحمدي مدير شبكه 3 سيما در حالي كه فضاي رسانه‌اي كشور به شدت مناظره سخنگوي سازمان و فردوسي‌پور را بازتاب داده است نسبت به اين موضوع واكنش نشان داد: «از خداوند مي‌خواهم تحمل مسئولان سازمان تربيت‌بدني را بيشتر كند.»

او كه با خبرگزاري فارس گفت‌وگو مي‌كرد درباره اظهارات اخير محمد آخوندي، سخنگوي سازمان تربيت‌بدني و عضو هيأت مديره باشگاه پرسپوليس در برنامه تلويزيوني 90 گفت: «متاسفانه بعضي از مسئولان سازمان ورزش تحمل‌شان كم است و ظرفيت پذيرش هيچ‌گونه انتقادي ندارند.» وي افزود: «90، برنامه‌اي است كه در جهت بهبود و پيشرفت فوتبال كار مي‌كند. تهيه‌كننده و مجري آن بدون هيچ قصد و غرض و يا گرايش خاصي اين برنامه را به‌طور سالم مي‌سازد و روي آنتن مي‌برد.»

پورمحمدي اظهار داشت: «ماهيت برنامه 90 انتقادي است. طبيعي است كه جنبه‌هاي نقد و بررسي در آن پررنگ‌تر باشد.» مدير شبكه 3 سيما با بيان اينكه از خداوند مي‌خواهم تحمل آقايان را بيشتر و بر جنبه انتقادپذيري آنها بيفزايد، عنوان كرد: «برنامه تلويزيوني 90 بدون هيچ تغييري در اجرا و محتوا، مانند گذشته روي آنتن خواهد رفت.»
منبع:همشهری آنلاین

logos
21-01-2009, 13:05
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


این سیما نبود که فردوسی پور را دور زد
مامور حراست در استودیو 90


روزنامه فرهنگ و آشتي . دوشنبه شب، شبِ پرالتهابی بود. شاید مدیران فدراسیون و سازمان تربیت‌بدنی هم فکرش را نمی‌کردند برنامه نود و مجری جذابش، این همه برای مردم حساسیت زا باشد؛ اما در آخرین ساعات شب دوشنبه، سکوت و انتظار عجیبی حکمفرما شده بود. فوتبالی‌ها و غیرفوتبالی‌ها، چشم به شبکه سه تلویزیون دوخته بودند تا بدانند چه بر سر نود و فردوسی‌پور خواهد آمد. نود یک ساعت دیرتر از موعد مقرر شروع شد و این در حالی است که این برنامه تقریبا به اندازه تمام مردم ایران مخاطب داشت.

چرا «نود» دیر آغاز شد

در هفته گذشته عادل فردوسی‌‌پور جلسات مداومی را پشت‌سر می‌گذارد و البته چندان هم آرامش ندارد. مدیران سازمان تربیت بدنی ، فدراسیون فوتبال و تیم‌های صنعتی لیگ برتری نود را تحریم کرده بودند.در اصل فردوسی‌پور وقتی نیروهای تهاجمی را مصّر دید نه تنها خود را کنار نکشید، بلکه دنبال پیروزی در جنگ سرد بود. برای همین با کمک دوستان خبرنگارش در باشگاه خبرنگاران جوان اقداماتش را آغاز کرد. خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان با هفتاد نفر از اهالی فوتبال و کارشناسان گفت‌وگو کردند و به برنامه نود تحویل دادند.

رئیس صداوسیما وارد می‌شود

عزت‌الله ضرغامی رئیس سازمان صداوسیمای ایران به عادل فردوسی‌پور پیشنهاد می‌دهد که در برنامه این هفته به یک نظرسنجی گسترده دست بزند. نتیجه این پیشنهاد، شد مصاحبه تلویزیونی با هفتاد نفر از اهالی فوتبال و پاسخ به این پرسش که: «نود در فوتبال چه عملکردی داشته است؟». فردوسی‌پور این ویژه برنامه را تدوین کرده و قصد داشت برنامه‌ای کاملاً مربوط به اتفاقات و تحریمی که اتفاق افتاده ترتیب بدهد و در این راه حمایت بزرگ‌ترین عضو صداوسیما را همراه خود احساس می‌کرد اما تنها یک ساعت مانده به آغاز برنامه، پورمحمدی مدیر شبکه سوم تلویزیون همراه با رضائیان مدیر کل حراست سازمان صدا و سیما به استودیوی چهارده می آیند. پورمحمدی، توصیه‌های مهمی را به عادل فردوسی‌پور می‌کند که همین حرف‌های در گوشی، عامل اصلی دیر پخش شدن برنامه است.

در آستانه تعطیلی

قابل پیش‌بینی است که صحبت‌های پورمحمدی با فردوسی‌پور به عدم‌پخش هفتاد مصاحبه و عدم اجرای برنامه بر پایه اتفاقات هفته گذشته بوده؛ برای همین هم فردوسی‌پور از کوره در می‌رود و خبر
می دهد که با این وضع به هیچ‌عنوان برنامه را اجرا نمی‌کند. البته معذوریت‌ها و برخی صحبت‌ها باعث می‌شود که عادل در کسوت تهیه کننده نود، رضایت دهد که برنامه پخش شود اما او باز هم زیر بار اجرای نود نمی رود.


آنهایی که صلاح ندیدند

فردوسی‌پور برنامه را که در فضایی اندوهبار و افسرده روی آنتن آمد این‌گونه آغاز کرد: «در هفته گذشته اتفاقات و حرف‌ و حدیث‌های زیادی بود و یا قصد داشتیم در این برنامه به‌طور کامل به آنها بپردازیم که صلاح دیده شد فعلاً دست نگهداریم...».بی‌شک منظور او مخالفتی است که یک ساعت پیش از شروع برنامه از سوی پورمحمدی انجام شده بود. اما باتوجه به اینکه بنا بود نود کاملاً به موضوع اتفاقات هفته گذشته و درگیری‌ با سازمان تربیت‌بدنی بپردازد، تنها به مسابقات لیگ برتر پرداخت. هوشنگ نصیرزاده میهمان این برنامه در حالی که مانند دیگر نزدیکان نود قصد داشت صحبتی نکند، تنها به این نکته بسنده کرد: «اگر من هم مثل برخی کارشناسان فقط می‌خواستم صحنه‌های بازی را نقد کرده و درباره دیگر مسائل صحبت نکنم، فکر می‌کنم برنامه این هفته تنها 15 دقیقه به‌طول می‌انجامید». با این احوال اطلاعات قوی نصیرزاده هم نتوانست موجب شود که برنامه نود از آن حالت غم‌انگیز خارج شود.

SMS عوض شد

گویا SMS این هفته نود چنین مضمونی داشته است: «به‌نظر شما در اتفاقات اخیر، مقصر کدامیک از این دو گروه هستند: 1- برنامه نود. 2- سازمان تربیت‌بدنی». اما این SMS هم در همان مکالمه چند دقیقه‌ای با پورمحمدی جای خود را به پیش‌بینی بازی استقلال و صبا داد و این هم در حالی است که مشکلات مخابراتی(!) مانع از این شد که علاقه‌مندان بتوانند حتی در این مسابقه شرکت کنند.

سونامی مخابرات

در زندگی بعضی وقت‌ها اتفاقی پیش می آید که انسان ناخودآگاه یک جمله را با خود تکرار می‌کند: «بدبیاری آوردم». شاید در نگاهی ابتدایی بتوان مشکلات مربوط به ارسال SMS را به بدبیاری‌های طبیعی زندگی نسبت داد اما موضوع دیگری در میان است که قضیه را از آن سادگی خارج می‌کند. شاید خیلی بدبینانه یا توهمی کاراگاهانه باشد اما موضوع جالب اینجاست که دقایقی پیش از آغاز «نود» SMSهایی برای مردم آمد که متن آنها تقریباً مضمونی مشابه داشت : «با شرکت در مسابقه نظرسنجی امشب برنامه نود از فردوسی‌پور دفاع کنید. امشب با پنج میلیون SMS رکورد خواهیم زد» و جالب‌تر اینجاست که در همین شب مشکلات خاص مخابراتی مانع از ارسال و دریافت هرگونه پیام کوتاهی می‌شود. در فیلم‌های کلاسیک، هرگاه شخصیت اصلی از یک وضعیت مثبت به منفی یا حتی از منفی به منفی‌تر می‌رسد، ناخودآگاه چهره قهرمان که تا پیش از این درخشان و زیبا بود، پژمرده شده و ریش‌های سیاه و نامرتب روی صورتش نقش می‌بندند. فردوسی‌پور دوشنبه شب دقیقاً چنین وضعیتی داشت. انگار او از فرط ناراحتی به مسئولان گریم اجازه نداده بود که چندان روی چهره‌اش کار کنند. حتی ترکیب‌بندی لباس‌هایش از عرف همیشگی و آن شادابی گذشته به‌شدت فاصله داشت. فردوسی‌پور به آن دسته از افرادی تعلق دارد که ضمن داشتن IQ بالا، در کسب شعور موفق هستند. این را از همین برنامه پر سروصدا می‌توان متوجه شد. عادل فردوسی‌پور به خوبی بر این موضوع واقف است که چقدر میان مردم کشور و فوتبالدوستان محبوبیت دارد. پس با آنکه مشکلات عدیده‌ای را پشت‌سر گذاشته بود، به‌طور آگاهانه‌ای از بروز ناراحتی‌اش جلوگیری نکرد. او با نهایت سخاوت و راحتی به همه مخاطبانش نشان داد که چقدر از اتفاقات پیش آمده ناراحت و آزرده است. اوج هنرنمایی عادل، در پایان برنامه بود؛ جایی که او عاقبت با بیان این جملات بهترین جمله ممکن را تدارک دید: «همان‌طور که گفتم قرار بود امشب برنامه‌ای مفصل درباره اتفاقات اخیر داشته باشیم که صلاح دیده شد این کار را نکنیم.» البته این جملاتی که عادل در پلاتوی ابتدایی نود بر زبان آورد باعث شد تا پورمحمدی رئیس شبکه سه که دراستودیو حضور داشت، هنگام پخش مسابقات لیگ برتر عادل را توبیخ کند. برای همین هم بود که وقتی مشکلات مخابراتی به شکل عجیبی مانع از مسابقه پیام کوتا‌ه نود شد، عادل تنها گفت : «همچنین باز هم تکرار می‌کنم که به‌دلیل مشکلات مخابراتی تنها چند ثانیه SMSهای شما به دستمان رسید و در بقیه موارد این مهم امکان‌پذیر نبود. حالا چرا امشب و برای برنامه نود این اتفاق رخ می‌دهد معلوم نیست...».

باز هم ضرغامی

ضرغامی رئیس سازمان صدا و سیما تماشاگر نود بود. وقتی اجرای بی روح فردوسی پور در پلاتوی اول نود را می بیند، با تلفن همراه پورمحمدی تماس می‌گیرد تا دلیل بی انگیزگی فردوسی پور را بفهمد. پورمحمدی وضع را برایش توضیح می دهد و البته به حضور رضائیان در استودیوی چهارده اشاره می کند. با این اتفاق ضرغامی سیاست را عوض می‌کند و به پورمحمدی دستور می‌دهد تماس مستقیمی با آخوندی برقرار شود تا در ارتباطی مستقیم با عادل همه چیز برای مردم عیان شود. اما تلاش دستیاران تهیه در پشت صحنه برای تماس با آخوندی ناکام ماند. گویا حتی چند باری هم موفق به تماس با آخوندی می شوند اما او بر خلاف همیشه گوشی همراه را جواب نمی دهد. این اتفاقات باعث می شود که ضرغامی باز هم مسیر نود را عوض کند. دستور می آید که در پلاتوی پایانی نود با امیر حاج رضایی تماس گرفته شود تا او از نود دفاع کند. حتی اشاراتی هم که عادل در پایان برنامه به مشکلاتش با سازمان تربیت بدنی داشته، پس از این دستور ضرغامی بوده است.

اتفاقات متفرقه

امیر قلعه‌نویی پس از بازی استقلال مقابل برق شیراز حاضر نشد به خبرنگار برنامه نود پاسخ بدهد. این موضوع ناراحتی عادل فردوسی‌پور را به همراه داشت اما قلعه‌نویی در گفت‌وگو با چند خبرنگار با حمایت از برنامه نود حتی از فردوسی پور هم حمایت می کند. یک سایت‌ اینترنتی، طوماری در حمایت از فردوسی‌پور و نود نوشته که در چند ساعت ابتدایی سه هزار نفر آن را امضا کردند.گویا این هفته در استادیوم‌های مختلف کشور، فردوسی‌پور شدیداً مورد تشویق تماشاگران
قرار بگیرد.

... و جناب کفاشیان

و علی کفاشیان در جالب‌ترین اقدام ممکن، به رفقا خبر داده که می خواهد با فردوسی‌پور آشتی کند. این اتفاق طی هفته جاری رخ داده و او با فردوسی‌پور آشتی خواهد کرد تا همه‌چیز به روال آرام گذشته پیش برود. جالب اینجاست که کفاشیان اولین مقام مسئولی بود که به‌طور رسمی ضمن نقد تند و بی‌پروا نسبت به نود، تحریم این برنامه را فاش کرده بود. اما با وجود این کسانی که دوشنبه شب در پشت صحنه نود بودند، حرف دیگری می زنند. گویا عادل پس از پایان نود با همه عوامل استودیو خداحافظی مفصلی می کند و در توجیه کارش می گوید:«برای این فوتبال،90به درد نمی‌خورد بقیه برنامه‌های خنثی کفایت می‌کنند» او حتی در آخرین پلاتوی نود هم به بینندگان تلویزیونی گفت:« اگر عمری باقی بماند و بتوانیم روی این صندلی از حق و حقانیت دفاع کنیم، تا هفته بعد از شما خداحافظی می کنم».

Alireza Taji
21-01-2009, 14:21
رييس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال پيشنهاد كرد:
مناظره‌ي زنده‌ي ورزشي با «فردوسي‌پور» و با اجراي بهرام شفيع

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: ورزشي - فوتبال

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رييس كميته‌ي انضباطي از آمادگي‌اش براي گفتمان ورزشي در قالب يك مناظره با عادل فردوسي‌پور در يك برنامه‌ي زنده‌ي ورزشي خبر داد.

مجتبي شريفي درگفت وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهاركرد: در صورتي كه "ضرغامي" يا "پورمحمدي" موافق باشند و تمهيدات لازم را فراهم كنند، حاضرم در يك برنامه زنده‌ي تلويزيوني با عادل فردوسي پور مناظره ورزشي داشته باشم و با بيان محاسن و معايب اين برنامه جذاب، داوري را به مخاطبان برنامه نود واگذار كنيم. البته علاقه دارم اين برنامه در ساعتي مناسب و با مجري‌گري بهرام شفيع :2:برگزار شود.

وي افزود: اگر قائليم كه اين برنامه ذاتا انتقادي است بايد بگذاريم انتقادهايي كه درباره اين برنامه مطرح مي‌شوند به گوش شنوندگان برسد و كليه واژه‌هايي چون انتقاد، گفتمان ورزشي، نگرش اصلاحي به خوبي تبيين شود و از به كارگيري مصاديقي چون توهين، تحريك، تحقير و ايجاد تنش به نام و عنوان انتقاد پرهيز شود و از درآميختگي سير اصلاحي به روش‌هاي غير اصلاحي جلوگيري به عمل آيد.

شريفي با بيان اينكه "معتقدم برنامه 90 با جذابيت فوق العاده‌اي كه دارد بهترين ابزار براي ارتقاي آموزه‌هاي فني فوتبال و ارائه پيشنهاد علمي اصلاحي در رفع كاستي‌هاست"، افزود: اين كه به دنبال درگيري مربيان مصاحبه‌هاي در حال استرس بازيكنان و تنش‌هاي ناشي از آن باشيم مسلما رويكرد اصلاحي نخواهيم داشت. بر اين باورم كه رندوم‌هاي برنامه 90 در ارائه انواع كاستي‌ها بايد كنار يكديگر چينش شود و اين نكته مورد بررسي قرار گيرد كه به چه ميزان از صاحبان انديشه براي رفع كاستي‌ها بهره گرفته‌ايم.

وي ادامه داد: بايد به اينكه به عنوان يك مسلمان اجازه نداريم كه از ابزارهاي غير ديني و اموري چون تحقير، ايجاد درگيري ميان طرفين كه به كوچك شدن يكي از آنها يا هردوي آنها منتهي مي‌شود براي جذاب كردن برنامه خود استفاده كنيم. به هر حال دوست داريم بينندگان برنامه 90 كه خود يكي از آنها هستم شاهد گفتمان دوستانه من با عادل فردوسي پور بوده و داوري را خود برعهده بگيرند.

انتهاي پيام

Alireza Taji
21-01-2009, 14:28
وزير ارتباطات خبر داد:
ايجاد كميته‌اي براي بررسي علت اختلال در سامانه‌ي پيامك برنامه‌ي نود
سرويس: جامعه اطلاعاتي - ارتباطات

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وزير ارتباطات از ايجاد كميته‌اي براي بررسي علت ايجاد اختلال در سامانه‌ي پيامك برنامه‌ي نود خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، محمد سليماني - وزير ارتباطات و فن‌آوري اطلاعات - صبح امروز در حاشيه‌ جلسه‌ هيات دولت در مورد ايجاد اختلال در سامانه‌ پيامك برنامه‌ نود، اظهار كرد: كميته‌ تحقيقي در اين ارتباط تشكيل شده و شركت ارتباطات سيار در حال بحث و بررسي اين موضوع است و تا بعد از ظهر خبر مربوط به آن ارايه خواهد شد.

به گزارش ايسنا سيستم پيام كوتاه برنامه نود در شامگاه دوشنبه دچار اختلال شد و اين نظرسنجي به دليل وجود مشكل برگزار نشد و مجري برنامه اظهار اميدواري كرد كه اين اختلال به شكلي تصادفي رخ داده باشد.

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 14:30
بدترین و سردترین برنامه فردوسی پور را تجربه کردیم
90 را نقره داغ کردند، عادل را خاموش

خيلی ها دوشنبه شب گذشته به انتظار نشسته بودند تا ببينند بعد از چند روز حمله هماهنگ و گازانبرى به 90 و فردوسى پور، اين برنامه پربيننده چه دفاعي هاى از خود دارد!به خصوص كه عادل گزارشهايى براى دفاع از برنامه اش تهيه كرده بود اما طبق معمول و براساس يك سنت ديرينه! مصلحت انديشى شد و فردوسی پور محكوم بود هيچ حرفى درباره جنجالهاى چند روز گذشته به زبان نياورد و انگار نه انگار تنشهاى بزرگى عليه او و 90 تدارك شده بود! و او فقط براى آن كه بتواند ذره اى از غمهاى تلنبار شده در دلش را نمايان كند فقط در اواخر برنامه سرد، بى روح و يخى اش! و در شرايطى كه 90 درصد به خاطر بیحالى فردوسی پور، خوابشان برده بود! او چند كلمه اى درباره جريانات اخير حرف زد كه من هم چون مثل آن 90 درصد مخاطب 90 خوابم برد اين توفيق را نداشتم دفاعيه بی مزه و بى وقت عادل را بشنوم اما وقتى برنامه اين هفته 90 آغاز شد و قيافه گرفته و غمگين فردوسى پور را ديديم متوجه شديم مجدداً بايد بر واقعيتها ماله كشى كرد و در جريان برنامه هم ديديم كه عادل حتى نتوانست يك خنده مصنوعى روى لبانش بنشاند و يا آنقدر براى پايان بدترين و سردترين برنامه اش بیتاب بود كه در خلال پخش مسابقات هفته بيست ودوم ليگ برتر، باهيچكس تماس نگرفت و انگار از
همه بريده بود و قيافه و ژست هاى عادل آنقدر تابلو بود كه فكر میكنم عمده مخاطبان وفادار 90 به خوبى متوجه همه مسايل پشت پرده شدند!و انگار فقط قرار بود اين هفته 90 روى آنتن برود و كيفيت و حيثيت حرفه فردوسی پور مهم نبود و شايد به همين دليل، 90 ديرتر از هميشه و ساعت 23:20 روى آنتن آمد و زودتر از بامداد سه شنبه ها به پايان رسيد! تا خيال بعضی ها راحت شود! و كاش 90 با آن وضعيت اين هفته به خانه ها نمى آمد چون همه ما سا لهاست عادت كرده ايم 90 را پرهيجان، چالشى و در حال كنكاش ببينيم اما بايد گفت نمره 90 اين هفته حتى ( 9) هم نبود! و اگر قرار بود ديدن برنامه 90 براى دوستداران فوتبال كارتى و در واقع هزينه داشته باشد از هفته آينده عمده مخاطبان اين برنامه ترجيح میدادند پول خود را دور نريزند! به خصوص كه وقتى قيافه فردوسی پور را می ديديم انگار همه آوارها بر سرمان خراب شده است! ديروز هم شخصاً دوست داشتم با عادل همدردى كنم! اما اوكه خوب می دانست از سه شنبه با سيل تلفن كنندگان روبه رو خواهد شد آسا نترين راه را انتخاب كرد و موبايلش را خاموش كرد تا مجبور نشود از چيزى كه به آن اعتقاد ندارد دفاع كند! چون عادل هم در آن شب يخى كه نتوانسته بود تظاهر كند و مخاطبانش را فريب بدهد نيك می دانست كه بسيارى از دوستان و همكارانش با او تماس خواهند گرفت و به خاطر اجراى يك برنامه بی روح و خواب آور، او را مورد سرزنش قرار خواهند داد! اما همه ما كه با واژه مصلحت آشنا هستيم! بايد فردوسی پور را درك كنيم و به او حق بدهيم. فقط بايد از برنامه 90 و عادل حمايت كنيم تا در آينده ديگر هيچ وقت شاهد تكرار برنامه اى نباشيم كه دوشنبه شب گذشته به نمايش درآمد!از مسئولان صداوسيما به خصوص آنهايى كه خود را قدرتمندتر و با نفوذتر از تصميم گيرندگان اين برنامه می دانند! تقاضا می كنيی اجازه بدهند برنامه 90 روند معمولى خود را طى كند زيرا با وجود چنين برنامه هاى چالشى است كه فوتبال و يا هر رشته ورزشى ديگرى پيشرفت می كند. پيرامون مسئولان ورزش هم يك ديوار بلند و غيرقابل نفوذ درست نكنيم! تا مثلاً برنامه اى به نام 90 آنها را به چالش نكشاند. آنها اگر واقعاً دوست دارند خاطرشان مكدر نشود بهتر است وارد حيطه رشته پردردسر فوتبال نشوند و اجازه بدهند فوتبالی ها هر چند با سلايق مختلف اما بر سر و روى يكديگر بكوبند تا فوتبال وضعيتى از ا ين بدتر پيدا نكند و باور كنيم نقره داغ كردن برنامه 90 و خاموش كردن عادل هيچ كمكى به رشد و پيشرفت فوتبال نخواهد كرد.
منبع:روزنامه خبر ورزشی.به قلم ناصر احمد پور سردبیر روزنامه

ReZa DN
21-01-2009, 14:35
حالا که دیدن داره واسشون بد میشه از همه جهات!! و حریف فردوس پور نمیشن دست آشتی رو کشیدن جلو تا وضع براشون بدتر نشده!!!

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 15:17
کفاشیان از من انتقادپیرتر پیدا نمیکنید

منظورم از خاله زنک برنامه نود نبود

بعد از پخش برنامه 90 دوشنبه شب توجه خيلی ها به آن مصاحبه على كفاشيان جلب شد كه گفته بود برخى از برنامه هاى تلويزيونى خاله زنكى هستند! عصر ديروز با زحمت فراوان توانستيم با خود كفاشيان تماس بگيريم و مصاحبه اى اختصاصى با ايشان ترتيب دهيم كه از نظرتان می گذرد:
حاج آقا الان با اين روى شما در حال صحبت هستيم يا آن رويتان؟
با آن رويم!
يعنى عصبانى هستيد؟
الان كه باتو صحبت می كنم نيمه خشن هستم!
يعنى چى؟
يعنى احتمال دارد حرفهاى جنجالى بزنم و تو بنويسى.
برنامه 90 دوشنبه شب را ديديد؟
نه! شنيدم.
چى شنيديد؟
شنيدم خيلى با برنامه هاى قبلى تفاوت داشت و در زمان كوتاه ترى هم پخش شده است. شنيدم عادل هم خيلى ناراحت بوده و ...
يعنى 90 دوشنبه شب خاله زنكى نبود؟
(می خندد) ببين، تو خودت می دانى من عادل را دوست دارم. پسر بسيارخوب و باشخصيت و سالمى است. ولى قبول كن يكسرى از حر فها را نبايد بزند.
مثلاً؟
مثلاً اينكه برخى افتخارات را مسخره مى كند و يا با لحن خاصى شروع به خنديدن مى كند.
خب مگر خنديدن بد است؟ خود شما هم هميشه مى خنديد.
نه بد نيست ولى خنده داريم تا خنده. يك موقع شما به يك افتخار ملى مى خنديد و يك موقع به يك مسأله ساده. باور كن من خودم برنامه 90 را خيلى دوست دارم و از شخصيت مستقل فردوسى پور هم خوشم مىآيد.هر وقت هم او خواستار مصاحبه شده،من دريغ نكرده ام. تو كه ارتباط خوبى با عادل دارى از خودش بپرس.
اتفاقاً تعجب ما هم از همين است. همه قبول دارند شما بسيار صبور وا نتقادپذير هستيد اما چرا نبايد تحمل برخى انتقادات را داشته باشيد؟
باور كن تحمل من خيلى زياد است
اصلاً همه مشكلات 90 هم با فدراسيون نبوده. خود تو چند بار تو روزنامه به طور جدى يا به طنز از من انتقاد كردى؟ مگر حرفى زدم ؟ مگر ناراحت شدم؟از كدام رئيس فدراسيون اينقدر انتقاد شده كه از من انتقاد شده؟آيا شما از رؤساى قبلى و ساير مسئولان هم اينقدر انتقاد مى كنيد؟
شما شك نكنيد انتقادات ما در جهت تخريب نيست. اين را مطمئن باشيد.تا جايى كه عادل را مى شناسيم او هم قصد تخريب ندارد.
قبول دارم قصد تخريب ندارد ولى برخى جاها زياده روى مى كند. ما كه نمى گوييم 90 تعطيل شود و يا مجر ى اش عوض شود. اتفاقاً ما از اين برنامه و ساير برنامه هاى تلويزيون كمك مى گيريم و اصلاً نگاه مسئولان همين است ولى برخى حر فها باعث مى شود فوتبال ضرر كند.
كلاً برنامه 90 را مفيد مى بينيد يا مضر؟
من شخصاً 90 را مفيد مى دانم و آن را دوست دارم اما قبول كن بعضى جاها زياده روى مى شود.
ما يك مسابقه نظرسنجى گذاشته ايم كه در ماجراهاى اخير حق با سازمان و فدراسيون است يا برنامه 90 كه تا اين لحظه (ساعت 17 ديروز) بيش از 95 درصد خوانندگان گفته اند حق با 90 است!
جدى؟
باور نمى كنيد؟
چرا، باور مى كنم ولى باز هم مى گويم ما از برنامه هاى تلويزيونى انتظار داريم به فوتبالمان كمك كنند.
خود شما اگر در مسابقه نظرسنجى خبرورزشى شركت كنيد، كدام گزينه را مى زنيد؟
گزينه يك!
پس يعنى هنوز مى گوييد حق با شماست؟
تقريباً (مى خندد).
قبول داريد نبايد از واژه خاله زنك استفاده مى كرديد؟
منظورم به برنامه 90 نبود. من كلى گفتم. شما در همان مصاحبه با ايسنا ديديد كه من مواردى را مطرح كرده بودم كه اصلاً ربطى به
90 نداشت.
خانواده تان 90 را مى بينند؟
بله، هم 90 را مى بينند و هم انتقادات تمام نشدنى خبرورزشى از فدراسيون فوتبال را مى خوانند.
نظرشان چيست؟
به من مى گويند تو چقدر انتقادپذيرى!
منبع :روزنامه خبروزشی

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 15:25
روزنامه خبر ورزشی یه مسابقه اس ام اس درباره وقایع اخیر بین برنامه نود و سازمان تربیت بدنی برگزار کرده. سوال اس ام اس این روزنامه به این صورت است«در ماجرای اخیر حق با فدراسیون و سازمان تربیت بدنی است یا برنامه نود» زمان شرکت در مسابقه اس ام اس این روزنامه تا جمعه شب 4/11/87 است.
گزینه 1:سازمان تربیت بدنی و فدراسیون
گزینه 2 :برنامه نود
شماره 2000550

ارمغان جنون
21-01-2009, 15:28
10500 Signatures Total

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 15:47
اختلاف فدراسون فوتبال و نود مایه ی تاسف است


«رويارويي فدراسيون فوتبال با رسانه‌ها مساله‌اي نامتعارفي است چرا كه وظيفه فدراسيون چيز ديگري است.»

حميدرضا صدر در گفت وگو با خبرنگاران درباره‌ي مسايل اخير بين فدراسيون فوتبال و تلويزيون گفت: «من در هيچ جاي دنيا برنامه‌اي كه درآن مقامات فوتبال دائماً حضور يابند يا ديدگاه هايشان را به رخ بكشند، نديده‌ام. فدراسيون به جاي مواجهه با رسانه‌ها بايد تنها به فكر سازماندهي و هماهنگي مسابقات باشگاهي و موارد مربوط به تيم ملي باشد، چرا كه وظيفه اصلي آنها همين است.»

صدر با عنوان كردن مثال‌هايي از فوتبال اروپا و به ويژه انگليس و آلمان گفت: «در فوتبال انگليس اتحاديه‌ي فوتبال اين كشور داراي يك سايت و يك نشريه است؛ هر مخاطبي كه بخواهد اطلاعاتي به دست آورد از طريق همين منابع از مسائل مربوط به اين اتحاديه باخبر مي‌شود. به ندرت مي بينيد كه رئيس اتحاديه فوتبال انگليس مصاحبه‌اي با رسانه‌ها و يا حتي روزنامه‌ها داشته باشد. اين امر در ميان مديران باشگا‌ه‌ها هم صدق مي‌كند، آنها مثل اينجا دائماً خود را در رسانه ها به صورت كاملاً مستقيم مطرح نمي‌كنند، آبراموويچ مالك باشگاه چلسي از زمان روي كارآمدن در اين باشگاه تاكنون حتي يك مصاحبه هم انجام نداده است؛ هيچ‌كس هنوز حتي تصويري از گليزر (مالك اصلي باشگاه منچستر يونايتد) نديده است و اينها همه مثال‌هايي هستند كه در فوتبال اروپا شاهد آنها هستيم. اتحاديه فوتبال آلمان يا معاونان او هرگز ديدگاه‌هاي خود را طي برنامه‌هاي هفتگي تلويزيوني عرضه نمي‌كنند. وظيفه آنها برگزاري رقابت‌هاي باشگاهي و ساماندهي فعاليت‌هاي تيم ملي است و نه بيشتر اما، در اينجا مقامات فدراسيون و همين طور مديران باشگاه‌ها با بهانه و بي‌بهانه پا به برنامه‌هاي تلويزيوني و راديويي مي‌گذارند و در بسياري از موارد خود را درگير مسائلي مي‌كنند كه نه ارتباط روشني با آنها دارد و نه گره‌گشا از مسائل جاري به شمار مي‌رود.»

صدر افزود: «براي مثال در فوتبال انگليس برنامه‌هايي وجود دارد كه در آنها كارشناسان فوتبال، و نه افراد اداري و مديريتي، هم‌چون آلن شيرر، گري لينكر، مارك لارنسن(مفسر شبكه BBC و Setanta Sports) گرد هم آمده و مسائل كارشناسي را بررسي مي‌كنند، اما اينكه مديران فدراسيون‌ها به طور مستقيم با رسانه درگيري و مواجهه داشته باشند به هيچ وجه به چشم نمي‌خورد. در كشوري مثل ايتاليا مقامات اتحاديه فوتبال اين كشور مسائل و ديدگاه هاي خود را در سايت خود عرضه مي‌كنند و هرگز براي ميلان، رم يا اينتر خط مشي حضور در رسانه‌ها را تعيين نمي‌كنند»

صدر در پايان گفت: «شنيدن اين خبر كه فدراسيون فوتبال نمايندگان يا بازيكنان باشگاه‌ها را از گفت‌وگو با برنامه 90 برحذر داشته، حيرت‌انگيز است. اين امر در چارچوب وظايف و مسئوليت‌هاي آنها قرار ندارد. آنچه درمورد رويارويي فدراسيون فوتبال و برنامه تلويزيوني نود به وجود آمده، مايه‌ي تاسف است و درخور شان اهالي فوتبال ايران و خصوصاً فدراسيون فوتبال نيست.»
منبع:ایسنا

avecina.ir
21-01-2009, 15:48
رييس كميته انضباطي فدراسيون فوتبال پيشنهاد كرد:
مناظره‌ي زنده‌ي ورزشي با «فردوسي‌پور» و با اجراي بهرام شفيع
ده آخه چه ربطی داره به کمیته ی انضباطی؟؟؟!!!:18: نکنه میخوان بگن فردوسی پور هم مثل خداداد کتک کاری کرده و اسراییلیه و باید بخاطر حمایت از مردم غزه از فوتبال بندازیمش بیرون!!:47: خوبه به این بهونه میخوان جاپای بهرام شفیع رم که با تعطیلیه ورزش و مردم آلاخون بالاخون شده ره به این برنامه باز کنن:27:خوبه والا

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 15:58
این ادبیات عادل بود؟شبی که تلویزیون کم آورد
1- دوشنبه شب بسياري از فوتبال دوستان و آنهايي که دورادور مسائل فوتبالي را پيگيري مي کنند از ساعت 23 پاي تلويزيون نشستند تا پرده برداري عادل را از موضوع اختلاف سازمان و فدراسيون با برنامه اش به نظاره بنشينند؛ برنامه يي که با جمله يي به ياد ماندني تمام شد؛«اگر عمري باقي باشد و بتوان روي اين صندلي از حق و حقانيت حرف زد، ان شاءالله در برنامه بعدي به موضوع اين چندروزه خواهيم پرداخت.» به نظر شما اين ادبيات عادل فردوسي پور بود؟

2- با چهره درهم فرورفته، موهاي مجعد، چهره يي که خستگي از سر و روي آن مي باريد، با کت مشکي و تيره و البته برخلاف برنامه هاي اين چند سال مقابل دوربين قرار گرفت و از روي نامه، متني را خواند و به صورت غيرمترقبه يي مسابقه اس ام اس را اعلام کرد. به نظر شما اين ادبيات عادل فردوسي پور بود؟

3- مي توان لبخند پيروزمندانه «آنها» را پاي تلويزيون خانه شان حدس زد؛ مرداني که حالا مي توانند قدرت شان را به رخ همه آنهايي بکشند که تا ديروز به موضوع «محدوديت» اهميتي نمي دادند. مجري برنامه 90 با حالتي افسرده نامه نوشته شده را مي خواند؛ «باخبر شديم دست اندرکاران فوتبال با مجوز سازمان حق هيچ مصاحبه يي را با برنامه هاي تلويزيوني ندارند و ما در حال بررسي موضوع هستيم تا چنانچه صحت داشته باشد به صورت مفصل درباره آن حرف بزنيم.» به نظر شما اين ادبيات عادل فردوسي پور بود؟

4- هميشه همين طور بوده، آن زماني که انتظار يک اتفاق بزرگ را مي کشيد ناگهان با چشمان تان مي بينيد که ناگهان هيچ اتفاقي نمي افتد و شما يک بازي خورده ايد. آن زمان که انتظار داريد رئيس جمهور از ابررانت خواران اقتصادي کشور بگويد و هيچ اتفاقي نمي افتد، آن زمان که ابراهيم حاتمي کيا با يک بغل نگاتيو هاي مثله شده از فيلم «موج مرده» در مقابل خبرنگاران مي ايستد و هيچ نمي گويد، همان زمان که رئيس جمهور قبلي مقابل دانشجويان مي ايستد و از کارشکني ها نمي گويد انگار ناگهان زير دوش آب سرد مي رويد تا ديگر هوس «تازگي» نکنيد. به نظر شما اين ادبيات عادل فردوسي پور بود؟

5- دوشنبه شب خيلي ها فهميدند صداوسيما هم با آن همه قدرت مي تواند کم بياورد و صدايش هم درنيايد. دوشنبه شب خيلي ها فهميدند خصوصي سازي در شعارهاي آقايان حقيقتي دست نيافتني است که بايد سال ها انتظارش را کشيد وگرنه خيلي ها طاقت نقد و انتقاد را ندارند. دوشنبه شب خيلي ها از ناراحتي تا چند ساعت بعد از پايان برنامه بيدار ماندند و به فضاي رسانه يي جامعه فکر کردند. دوشنبه شب کلاً شب بدي بود. آيا به نظر شما اين ادبيات عادل فردوسي پور بود؟
منبع:روزنامه اعتماد

rozbeh85
21-01-2009, 15:59
رفقا اسم تاپیک در مورد کمپین هست ولی محتوا همش اخباره اینور اونوره
اینکه چی شده و چی بر عادل گذشته همگی خبر داریم.
تکرارش فقط روح آدم رو آزار میده
بهتر نیست در مورد کمپین و چگونگی هماهنگ کردن با بقیه و اطلاع رسانی گفتگو کنیم؟

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 16:10
رفقا اسم تاپیک در مورد کمپین هست ولی محتوا همش اخباره اینور اونوره
اینکه چی شده و چی بر عادل گذشته همگی خبر داریم.
تکرارش فقط روح آدم رو آزار میده
بهتر نیست در مورد کمپین و چگونگی هماهنگ کردن با بقیه و اطلاع رسانی گفتگو کنیم؟
منم با شما موافقم ولی خبرها برای اینه که ما بتونیم برای کسانی که میخان در کمپین شرکت کنن همینجا جریانو توضیح بدیم و نظر کارشناسان و روزنامه ها رو هم بدونیم. درسته این هفته اس ام اس هارو قطع کردن ولی ما میخایم طوری ادامه بدیم که آخرش سازمان تربیت بدنی و فدراسیون از کارشون پشیمون بشن و ما بتونیم اس ام اس های خودمونو بفرستیم.بهر حال به نظر بیشتر دوستان اقدام بعدی شعار در ورزشگاهای کشور از جمله ورزشگاه آزادی برای حمایت از عادل فردوسی پور و نود است البته بعضی از دوستان هم تحریم ورزشگاه رو پیشنهاد کردن.

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 16:20
یه پیشنهاد برای دوستانمون که میرن ورزشگاه آزادی و باهنر کرمان
به دلیل اینکه پخش زنده میشه بازی ها اگه بتونن رو پارچه هم این حمایتو بنویسن و با پلاکارد نیز حمایت خودشونو نشون بدن به نظرم خیلی عالی میشه.
پرسپولیس-مس کرمان. ورزشگاه باهنر کرمان ساعت 14:30 روز پنج شنبه 3/11/87
استقلال-صبا.ورزشگاه آزادی ساعت 15 روز جمعه4/11/87

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 17:03
تماشاگران استقلال از فردوسی پور حمايت كردند
آفتاب: تمرين تيم استقلال تهران برای بازی مقابل صبای قم بعد از ظهر امروز در ورزشگاه دستگردی تهران برگزار شد.

به گزارش سرویس ورزشی آفتاب، تمرين امروز استقلال از ساعت 15 آغاز شد و تمامی بازيكنان در اين تمرين حضور داشتند. تقی‌پور و منتظری به دليل مصدوميت غايب بودند. آرش برهانی پس از يک جلسه غيبت در تمرين‌های امروز حضور داشت.

همچنين سبو شهبازيان بازيكن اسبق تيم فوتبال استقلال نيز امروز همراه بازيكنان اين تيم تمرين كرد.

‌در تمرين امروز استقلال تماشاگران ضمن اعلام حمايت از برنامه تلويزيونی 90 شعارهايی را در حمايت از عادل فردوسی پور و عليه فدراسيون فوتبال و سخنگوی سازمان تربيت بدنی سر دادند.

Alireza Taji
21-01-2009, 17:04
در تمرين امروز استقلال اتفاق داد

شعار عليه فدراسيون فوتبال و تشويق فردوسي‌پورخبرگزاري فارس: هواداران تيم فوتبال استقلال امروز عليه فدراسيون فوتبال شعار دادند و مجري برنامه نود را تشويق كردند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش خبرگزاري فارس، تيم فوتبال استقلال تهران امروز از ساعت 15 در ورزشگاه دستگردي تهران تمرين خود را آغاز كرد. هواداران در اين تمرين عليه فدراسيون فوتبال شعار سر دادند و اين فدراسيون را متهم به حمايت از پرسپوليس كردند.
تماشاگران عادل فردوسي پور مجري برنامه 90 را تشويق كرده و از او به عنوان فردي كه حرف حق را مي‌گويد ياد كردند. آنها همچنين خداداد عزيزي را نيز به همين دليل تشويق كردند.

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 17:15
اینم از مصاحبه آقای تاج نایب رییس فدراسیون فوتبالی که بدون اجازه سازمان تربیت بدنی آب هم نمیخورد.
مهدي تاج:
هدف فدراسيون فوتبال تحريم برنامه 90 نيست
جام جم آنلاين: نايب رئيس اول فدراسيون فوتبال با تاکيد بر اينکه هدف فدراسيون فوتبال تحريم برنامه 90 نيست گفت: انتقادات خود را نسبت به اين برنامه به مسئولان صدا و سيما منتقل کرده‌ايم اما به هيچ وجه کم رونق شدن اين برنامه را به نفع فوتبال نمي دانيم.
مهدي تاج در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن بيان اين مطلب افزود: برنامه تلويزيوني 90 برنامه‌اي پربيننده، وزن دار و داراي اعتباري خاص است که به هيچ وجه ديدگاه فدراسيون تحريم يا برخورد حذفي با اين برنامه نبوده و نيست، بلکه ما خواهان تغيير و اصلاح رويه اين برنامه هستيم و اين موضوع را در مناسباتي که با مسئولان شبکه سوم سيما داشته‌ايم به آنها منتقل کرده‌ايم.

تاج با اشاره به تعامل مثبت و سازنده فدراسيون فوتبال با مسئولان صداو سيما و بويژه مسئول ورزش شبکه سه اظهار داشت: فدراسيون فوتبال همواره بر ارتباط و تعامل مطلوب با رسانه ملي تاکيد داشته و دارد و برهمين اساس ارتباط بسيار صميمانه و نزديکي بين مسئولان فدراسيون با مسئول محترم ورزش سيما بويژه آقاي آقازماني وجود دارد و انتقادات مطرح شده از برنامه 90 تنها درجهت بهبود و کمک به فوتبال کشور بوده است.

وي با بيان اينکه برنامه‌هاي ورزشي شبکه سوم سيما نقش بسزايي در توسعه ورزش کشور به ويژه فوتبال داشته اند، تصريح کرد: از اينکه مسئولان شوراي هماهنگي ورزش صدا وسيما اعلام کرده اند که کميته ارزيابي برنامه 90 تشکيل شده و قصد دارد، نقاط ضعف و قوت اين برنامه را مورد بحث و بررسي قرار دهد استقبال مي کنيم و مشتاقانه دراين نشست شرکت خواهيم کرد.

رئيس کميته تيم‌هاي ملي فدراسيون فوتبال با اشاره به تاثيرگذاري ونقش اصلاحي برنامه 90 در بهبود وضعيت فوتبال کشور اظهار داشت: طرح مسائل داوري و استفاده از کارشناسان خبره يکي از عواملي بوده که اشتباهات داوري را به حداقل رسانده است و اين تاثير اصلاحي از سوي يک برنامه تلويزيوني قابل انکار نيست اما طرح موضوعات مديريتي فدراسيون درمسابقه نظرسنجي و تعيين تکليف کردن براي مجموعه مديريتي فدراسيون در چارچوب يک برنامه تلويزيوني و حوزه اختيارات آن نيست.

نايب رئيس اول فدراسيون فوتبال پرداختن برنامه 90 به موضوعات و برنامه هاي داخلي فدراسيون را دخالت در امور فدراسيون عنوان کرد و اظهار داشت: مباحث و موضوعات اجرايي و عملياتي فدراسيون فوتبال به حيطه اختيارات و چارچوب وظايف ذاتي آن بازمي گردد و نبايد مورد سوء تعبير و يا چالش هاي تخريبي قرار گيرد.

وي ضمن تاکيد بر تفاهم و تعامل فدراسيون فوتبال با رسانه ملي درجهت ساخت و پرداخت برنامه هاي ويژه فوتبال يادآور شد: خوشبختانه همواره امکان گفتگوي دوطرفه با برنامه هاي ورزشي صدا و سيما وجود دارد و اعتماد طرفين بسترمناسبي است تا بتوان درسايه همفکري وهمراهي به راهکارهاي اجرايي براي رفع مشکلات فوتبال دست يافت، هرچند برنامه ريزي و اداره يک برنامه ورزشي کاملا سليقه اي است اما به نظر من اين سليقه بايد درچارچوب ضوابط سازمان، مقررات جامعه و منافع ملي محصور باشد.

تاج در پايان با اشاره به اينکه انتقاد پايه برنامه هاي ورزشي را تشکيل مي دهد و دورماندن رسانه ها ازاين ويژگي آنها را به جرياني خنثي تبديل مي کند، گفت: انتقاد بايد وجود داشته باشد ولي انتقادي که برون رفت آن اصلاح و ارائه راهکار باشد و در اين راستا انتظار مي رود برنامه هاي رسانه ملي تنش زدا باشد نه اينکه به تنش هاي فوتبال دامن بزند.

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 17:18
در تمرين امروز استقلال اتفاق داد

شعار عليه فدراسيون فوتبال و تشويق فردوسي‌پورخبرگزاري فارس: هواداران تيم فوتبال استقلال امروز عليه فدراسيون فوتبال شعار دادند و مجري برنامه نود را تشويق كردند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به گزارش خبرگزاري فارس، تيم فوتبال استقلال تهران امروز از ساعت 15 در ورزشگاه دستگردي تهران تمرين خود را آغاز كرد. هواداران در اين تمرين عليه فدراسيون فوتبال شعار سر دادند و اين فدراسيون را متهم به حمايت از پرسپوليس كردند.
تماشاگران عادل فردوسي پور مجري برنامه 90 را تشويق كرده و از او به عنوان فردي كه حرف حق را مي‌گويد ياد كردند. آنها همچنين خداداد عزيزي را نيز به همين دليل تشويق كردند.
این تازه اولش بوده جمعه ورزشگاه آزادی از شعارهای حمایتی برای فردوسی پور پر میشد.مجری محبوب ما عادل فردوسی پور

S@l@m
21-01-2009, 18:39
رفقا اسم تاپیک در مورد کمپین هست ولی محتوا همش اخباره اینور اونوره
اینکه چی شده و چی بر عادل گذشته همگی خبر داریم.
تکرارش فقط روح آدم رو آزار میده
بهتر نیست در مورد کمپین و چگونگی هماهنگ کردن با بقیه و اطلاع رسانی گفتگو کنیم؟
منم موافقم چیکار کنیم

Ghasem.M
21-01-2009, 18:42
نظر سنجی روزنامه نود

در چالش های به وجود آمده میان سازمان تربیت بدنی و برنامه نود کدام یک مقصر هست؟

1- سازمان تربیت بدنی
2- برنامه نود


شماره: 09365157090

لطفا برای حمایت از عادل تو نظر سنجی روزنامه نود شرکت کنید. فقط هم عدد رو Sms کنید.

S@l@m
21-01-2009, 18:42
یه پیشنهاد برای دوستانمون که میرن ورزشگاه آزادی و باهنر کرمان
به دلیل اینکه پخش زنده میشه بازی ها اگه بتونن رو پارچه هم این حمایتو بنویسن و با پلاکارد نیز حمایت خودشونو نشون بدن به نظرم خیلی عالی میشه.
پرسپولیس-مس کرمان. ورزشگاه باهنر کرمان ساعت 14:30 روز پنج شنبه 3/11/87
استقلال-صبا.ورزشگاه آزادی ساعت 15 روز جمعه4/11/87
این بهترین کاره که میشه کرد تازه اگه گزارشگر خود فردوسی پور باشه چی میشه

S@l@m
21-01-2009, 18:44
سلام بر حسين (ع) سلام بر آزادي و آزادگي
سلام بر قيام عادل

S@l@m
21-01-2009, 18:45
خداحافظی تلویحی فردوسی پور از برنامه نود؟
نکته جالب در برنامه شب گذشته نود مختل شدن سیستم ارسال پیامک در حین برگزاری این برنامه بود. این اتفاق نادر در حالی صورت گرفت که بسیاری از کارشناسان معتقد بودند رکورد شکنی بی سابقه ای با ارسال پیامک برای حمایت از فردوسی پور در شرف وقوع بود که عملا با این اتفاق این امر محقق نشد.
به گزارش "جهان"، عادل فردوسی پور مجری محبوب و توانمند سیما در آخرین برنامه نود، در جملاتی کنایه آمیز گفت: در هفته آینده اگر بودیم و مجالی برای دفاع از عدالت در این صندلی بود (اشاره به تریبون برنامه نود) به موشکافی حواشی اخیر حول برنامه نود خواهیم پرداخت.

این جملات فردوسی پور که بر خلاف چهره خندان همیشگی اش با ظاهری مغموم و ناراحت همراه بود در حالی صورت گرفت که وی در ابتدای برنامه اعلام کرده بود که بنا به مصلحت مسئولین (صداوسیما) فعلاً قصد سکوت در این مورد را دارد.

پیش از این مدیر شبکه 3 سیما با حمایت قاطع از مجری برنامه نود، اعلام کرده بود که هیچ تغییری در اجرای این برنامه پرطرفدار ایجاد نخواهد شد.

اما به نظر می رسد فشارها برای تغییر مجری پربیننده ترین برنامه سیما همچنان ادامه دارد.

در همین زمینه خبرنگار "جهان" با خبر شد که روز یکشنبه جلسه ای اضطراری در فدراسیون فوتبال به ریاست کفاشیان با موضوع برنامه نود تشکیل شده بود.

روز گذشته برخی خبرگزاریها از تحریم برنامه نود توسط مسئولین سازمان تربیت بدنی خبر دادند.

سایت وابسته به رئیس سابق رسانه ملی در مورد برنامه شب گذشته نود نوشت:
«عادل از صبح دوشنبه توی جلسه بود»؛ این جمله را یکی از نزدیکان فردوسی‌پور می‌گوید. وقتی از او درباره برنامه امشب 90 می‌پرسیم، می‌گوید: «به‌خدا نمی‌دانم. شاید باور نکنید ولی من الان که 6 ساعت به برنامه مانده هم نمی‌دانم داستان برنامه امشب چیست. این در طول عمر برنامه بی‌سابقه است.»
جریاناتی که در برنامه دو هفته قبل اتفاق افتاد باعث شد سازمان تربیت بدنی به دشمن شماره یک برنامه 90 تبدیل شود. این دشمنی، صبح روز جمعه با دستور شفاهی مدیران سازمان به مربیان پرسپولیس آغاز و در پی مصاحبه علی کفاشیان درباره برنامه 90 علنی شد.
امروز فردوسی‌پور مثل همیشه به سازمان رفته بود تا در باکس مونتاژ شبکه 3، برنامه 90 این هفته را آماده کند؛ اما دستورات تشکیلاتی به او اجازه نداد روال عادی و همیشگی‌اش را طی کند. ابتدا، دستورات از اتاق مدیر گروه ورزش شبکه 3 صادر می‌شد؛ اما آرام آرام کار بالا گرفت و حتی از محدوده اتاق اصغر پورمحمدی مدیر شبکه هم بالاتر رفت تا همه با نگاهی منتظر و مضطرب از هم بپرسند امشب چه برنامه‌ای روی آنتن خواهد رفت.
او در توجیه وضعیت امروز شبکه 3 می‌گوید: «نمی‌توانم به جرات بگویم ولی مطمئنم برنامه آن طور اجرا نمی‌شود که عادل می‌خواهد چون جلسات بسیاری داشته و حتی از حوزه ریاست هم توصیه هایی برای کم‌حاشیه بودن برنامه شده است. عادل مدام از این جلسه به آن جلسه رفته و مدام به او توصیه‌های مختلفی شده.»
اینها نشان می‌دهد سفارش‌های لازم از سوی سازمان تربیت‌بدنی به سازمان صدا و سیما صورت گرفته تا برنامه امشب 90 زیاد به پر و پای مدیران ورزش کشور نپیچد. این سفارش‌ها در حالی صورت می گیرد که مدیران سازمان از هر حرکتی برای بایکوت برنامه 90 استقبال کرده، همه درها را در ورزشگاه‌ها به روی گزارشگران 90 بسته‌اند. مدیران سازمان تربیت‌بدنی با این خیال که می‌توانند با کنترل فدراسیون فوتبال و دو باشگاه استقلال و پرسپولیس و در نهایت بایکوت این برنامه آن را به تعطیلی بکشانند، وقتی اتحاد وبلاگ‌نویسان را در حمایت از این برنامه دیدند و حمایت روزنامه‌ها از فردوسی‌پور را به عنوان خطر اصلی احساس کردند، با تغییر موضع ناگهانی، سعی کردند خود را هوادار دموکراسی و آزادی رسانه‌ای و طرفدار 90 جا بزنند که البته این موضع جدید نیز ناکارآمد بود. تا اینکه آنها به راه سوم متمایل شدند و توصیه به سازمان صدا و سیما را آغاز کردند.
راه آخر، منجر به این شد که مدیران سازمان صدا و سیما به فردوسی‌پور سفارش برنامه‌‌ای کم حاشیه را بدهند و بعد از دیدن مخالفتش، او را به جلسات متعدد بکشانند.


اما نکته جالب در برنامه شب گذشته نود مختل شدن سیستم ارسال پیامک در حین برگزاری این برنامه بود. این اتفاق نادر در حالی صورت گرفت که بسیاری از کارشناسان معتقد بودند رکورد شکنی بی سابقه ای با ارسال پیامک برای حمایت از فردوسی پور در شرف وقوع بود که عملا با این اتفاق این امر محقق نشد.

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 18:53
این بهترین کاره که میشه کرد تازه اگه گزارشگر خود فردوسی پور باشه چی میشه

امکان نداره فردوسی پور باشه به این دلیل که تماشگران وقتی بفهمن عادل تو ورزشگاست با شدت بیشتری تشویق میکنن.

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 18:55
صفایی فراهانی در گفتگو با مهر:
محدود کردن 90 دیکتاتوری است/ بستن فضای نقد به ضرر فوتبال است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
رئیس اسبق فدراسیون فوتبال نقد و طرح آزادانه افکار و آراء در برنامه 90 را عامل رشد و پیشرفت فوتبال کشور خواند و تاکید کرد: محدود کردن برنامه 90 دیکتاتوری است و بستن فضای نقد به نفع مدیریت فوتبال کشور نیست.
محسن صفایی فراهانی رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با بیان این مطلب به خبرنگار مهر افزود: اینکه یک برنامه تلویزیونی به نقد اتفاقات فوتبال می پردازد و با کنکاش‌گری در عمق حوادث و رویدادهای جاری فوتبال، در جهت روشنگری افکار عمومی حرکت می کند، اتفاق مبارکی است و باید از آن استقبال کرد. اینکه مسئولان فدراسیون فوتبال بخواهند این برنامه را محدود کنند و به تحریم آن بپردازند در واقع بستن فضای نقد و نشنیدن صدای مخالف است.

صفایی فراهانی با بیان اینکه "در کشور ما با توجه به دولتی بودن رسانه ملی، این بخش در جهت حمایت از دولت حرکت می کند"، تصریح کرد: اگر فضایی فراهم شده تا مسائل فوتبال به نقد کشیده شود باید این فضا را مغتنم شمرد. در مقابل اگر مسئولان فدراسیون نیز استدلال و توجیهات منطقی دارند، آن را ارائه کنند و اجازه بدهند تا جامعه درباره مسائل مطرح شده به قضاوت بپردازند.

وی تاکید کرد: نقد و تضارب آراء همواره باعث رشد و پیشرفت بوده است و نباید فضای نقد و نقادی را در کشور محدود کرد .

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با بیان اینکه هرمنتقدی برابر قانون اساسی می تواند به اظهارنظر آزادانه بپردازد، خاطر نشان کرد: طرح موضوعات مختلف فوتبال در برنامه 90 فضای دموکراتیک مناسبی برای به چالش کشیده شدن مسائل فوتبال و بزرگنمایی نقاط ضعف و قوت آن می شود اما باید در این تقابل دو جانبه احترام به نظرات مخالف حفظ شود و به این نکته توجه داشت که نقد با توهین تفاوت دارد.صفایی فراهانی با اشاره به اینکه "در دوره ریاست خود بر فدراسیون فوتبال نیز همواره با انتقادات تندی از سوی صدا و سیما روبرو بودم اما هرگز حاضر نشدم به تحریم رسانه ملی بپردازم"، خاطر نشان کرد : در دوران مدیریتم در فدراسیون تلویزیون انتقادات تندی را نسبت به وضعیت نامطلوب زمین چمن ورزشگاه آزادی مطرح می کرد و برخی کارشناسان مدام اصرار داشتند تا فدراسیون فوتبال را به عنوان مقصر چنین نابسامانی معرفی کنند در حالیکه مسئولیت اداره ورزشگاه آزادی در حیطه اختیارات فدراسیون فوتبال نبود و مسئولان سازمان باید وضعیت چمن ورزشگاه را ساماندهی می کردند.

وی افزود: به خاطر دارم در آن مقطع به فاصله 3 روز در پنج برنامه تلویزونی این موضوع به طرق مختلف مطرح شد و در نهایت به خاطر جو بوجود آمده و انتقادات غیرمنصفانه‌ای که علیه فدراسیون فوتبال مطرح می شد، مجبورشدم با رئیس وقت سازمان صدا وسیما تماس بگیرم و نسبت به رویه صدا وسیما مواردی را به وی گوشزد کنم اما هرگز توصیه‌ای برای محدود شدن یا تحریم سیما نداشتم . حتی زمانی که دیدم صدا و سیما حاضر نیست از رویه انتقادی خود دست بردارد، ناگزیر شدم در یک نشست خبری صحبت‌هایم را با مطبوعات در میان بگذارم.

رئیس اسبق فدراسیون فوتبال با بیان اینکه نمی شود با رسانه برخورد حذفی داشت، یادآور شد: رسانه‌ها یکی از پایگاه‌های دموکراسی در جامعه محسوب می شوند که به انعکاس نظرات و دیدگاه‌های مختلف می پردازند و این افکارعمومی و مردم هستند که باید درباره موضوعات و چالش‌های مطرح شده به قضاوت نهایی بپردازند. تحریم و به انزوا کشاندن برنامه‌های چالشی نظیر 90 نمی تواند رویه صحیح و منطقی باشد و امیدوارم مسئولان فدراسیون از فضای نقد این برنامه در جهت برنامه‌ریزی بهتر و کم نقص‌تر کردن امور مربوط به فوتبال استفاده کنند.

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 19:01
بچه های کرمان چه پرسپولیسی چه مسی
پارچه ها و دست نوشته های خودتونو اماده کنید که ببرین ورزشگاه همین امشب آماده کنید که فردا دیره. درود بر همتتون. آغاز حمایت همه جانبه از فردوسی پور و نود در ورزشگاه های تمام کشور.

S@l@m
21-01-2009, 19:03
بچه های کرمان چه پرسپولیسی چه مسی
پارچه ها و دست نوشته های خودتونو اماده کنید که ببرین ورزشگاه همین امشب آماده کنید که فردا دیره. درود بر همتتون. آغاز حمایت همه جانبه از نود در ورزشگاه های تمام کشور.
تهرانیاش هم آماده باشن من که نه تهرانم نه کرمان اگه بودم....

S@l@m
21-01-2009, 19:09
عادل فردوسي پور خيلي به خاكي مي زد يكي پايين اوردن حرمت داوران وتحريك تماشاگر عليه داوري بود. شما تصور كنيد در محاكم قضايي ما سالانه ميليونها راي توسط قضات صادر مي شود دربعضي از انها پاي جان ومال وناموس وابروي مردم در ميان است ايا مي توان در تلويزيون برنامه گذاشت وقضات دادگستري را به خاطر اشتباهات احتمالي انان زير سئوال برد؟ مسلمانه !چرا؟ چون قانون مكانيسم مشخصي رابراي اعتراض به راي قضات پيش بيني كرده واين مكانيسم برنامه تلويزيوني نيست. درداوري فوتبال اراي داوران قابل برگشت نيست لذا بررسي انها در برنامه تلويزيون جز تحريك احساسات تماشاگران شكستن حرمت داوران بي اعتباري نظام ورزش چه خاصيتي دارد؟ من فكر مي كنم بخش مهمي ازتشنجهاي استاديوم به همين حركات برمي گردد كه اقاي فردوسي پور به علت جواني وكم تجربگي مرتكب ان شد.
این نظر یکی از دوستان بود تا حدودی نه با همه موافقم

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 19:13
با توجه به تحریم برنامه نود از سوی سازمان تربیت بدنی ممکنه قبل از بازیها لیدرهای دو تیم پرسپولیس و استقلال که بازیشون به طور زنده پخش میشه به جلساتی فراخونده بشن و به اون ها توصیه بشه که از دادن هر شعاری بر علیه سازمان خودداری کنید .تماشاگران باید مراقب باشن.

S@l@m
21-01-2009, 19:16
فكر كنم بهتر باشه به جاي آقاي فردوسي پور از آقاي شفيعي و يا كوثري استفاده بشه
اين طوري همه خوشحاليم
از اول تا آخر برنامه ميشينيم و از هم تعريف ميكنيم
و به هم تبزيك ميگيم كه چقدر همه چيز عاليه
و آقاي علي آبادي هم از اين همه تعريف از خودشون ، كلي سر حال ميشن

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 19:17
این نظر یکی از دوستان بود تا حدودی نه با همه موافقم
اتفاقا با این نظر دوستمون اصلا موافق نیستم به دلیل اینکه حتی خود داورا هم این قسمتو دوست دارن و از اون حمایت میکنن.
در هر صورت برنامه نود باید حفظ بشه و به کار خودش ادامه بده با همان شیوه قبلی و اگر انتقادی نیز از برنامه وجود داره میونیم به برنامه ارایه بدیم.

S@l@m
21-01-2009, 19:32
اتفاقا با این نظر دوستمون اصلا موافق نیستم به دلیل اینکه حتی خود داورا هم این قسمتو دوست دارن و از اون حمایت میکنن.
در هر صورت برنامه نود باید حفظ بشه و به کار خودش ادامه بده با همان شیوه قبلی و اگر انتقادی نیز از برنامه وجود داره میونیم به برنامه ارایه بدیم.
اینکه به هر صورت باید ادا مه پیدا کنه و اگه انتقادی نیز از برنامه وجود داره میتونیم به برنامه ارایه بدیم درست ولی مقام قضاوت باید حرمتش حفظ بشه تا بتونه قضاوت کنه بودن قاضی بد بهتر از نبود قضاوت و هرج و مرجه این یه اصله

hoomaan
21-01-2009, 20:05
کامران نجف زاده هم از فردوسی پور حمایت کرد
حواشی


چهارشنبه 2 بهمن (19:56)

مرجع خبری پرسپولیس : در پی موج حمایت های مردمی و غیر مردمی از برنامه نود کامرن نجف زاده هم در وبسایت شخصی خود از عادل و برنامه اش حمایت کرد .

عادل فردوسي پور را مي شناسم.نه حالا خيلي زياد .در همين حد که مي دانم پسر سالم و ساده ايست و هنرمند است و کمي هم خجالتي و گوشي موبايلش را هم هر 5 سال يکبار عوض مي کندو هنرمند است که با وجود اين برنامه 90 جنجالي اش،کاراکتر خودش اينقدر بي حاشيه و دوست داشتني است.مثل کريم باقري مثلا!
اين روز ها که تربيت بدني تکذيب کرده که يعني نگفتم با 90 مصاحبه نکنند اول از همه دلم براي اين ورزشي مي سوزد که تاب نقد ندارد. بعضي از اين مسوولين ورزش ما اگر دستشان برسد ميزان الحراره را مي شکنند که کسي نفهمد تب دارند.

اما باورم هست بعضي ها که الان دارند قربان صدقه عادل مي روند خودشان فرق توپ و خربزه را نمي دانند والان آب گل آلود را فرصتي ديده اند و برايش مي نويسند گرچه راه به جايي نمي برند.
عادل مي ماند.... مسوولين مجبورند تاب صدايي متفاوت در حوزه کم هزينه اي مثل ورزش را داشته باشند لااقل!
***
اين روزها ماييم و دغدغه 90و اس ام اس هايي که نمي رسد.شريعتي مي گفت بزرگترين خوشبختي آدم ها بدبختي هاي کوچک است.

panteaaa55
21-01-2009, 20:07
آماره امضاها به این صورت است تا الان :

11566 Signatures Total

BehzadKiNG
21-01-2009, 20:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Alireza Taji
21-01-2009, 21:01
چقدر بی جهت برای این بحث چندتا تاپیک درست کردید همین یک تاپیک کافیه دیگه
بهتره بحث ها در یک تاپیک جمع بشه.
امیدوارم مدیران بقیه تاپیک ها را قفل کنند تا اینقدر اینجا شلوغ نشه.

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 22:26
با تشکر از مدیران سایت به دلیل باز کردن تاپیک قبلی و ادغام آن با تاپیک جدید.

shahriar_sh_2007
21-01-2009, 22:30
آیا اینبار میتوان اعتراض خود رو به سازمان تربیت بدنی و حمایت خود را از عادل فردوسی پور انجام داد .امیدوارم که بشه.آمادگی تماشگران برای حمایت همه جانبه از عادل فردوسی پور. مجری محبوب ما عادل فردوسی پور

ir-dgm
21-01-2009, 23:14
یکی از دوستان حرف خوبی زده بود ایشون گفتن ما نرقتنمون ضرر بزرگی به تیم و ورزشگاه و... میزنیم
.

ir-dgm
21-01-2009, 23:17
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
loo0ool

shahriar_sh_2007
22-01-2009, 10:37
یکی از دوستان حرف خوبی زده بود ایشون گفتن ما نرقتنمون ضرر بزرگی به تیم و ورزشگاه و... میزنیم
.

حرف اون دوستمون درسته ولی میدونی برا اینکه تماشگران به ورزشگاه نیان به یه هماهنگی خیلی زیادی بین تماشگران نیازمندیم که ما اونو نداریم بنابراین بریم و شعار در حمایت از عادل فردوسی پور بدیم بهتره.

shahriar_sh_2007
22-01-2009, 10:50
فقط 350 هزار sms به نود در شب کذایی
اختلال در مسابقه پیامکی برنامه نود تنها در خطوط تلفن همراه اول بوده است و مشترکین ایرانسل مشکلی در این باره نداشتند.

سلیمانی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در پایان جلسه هیات دولت درباره اتفاقی که برای پیامک های نود افتاد ، گفت:« کمیته‌ تحقیقی در این ارتباط تشکیل شده و شرکت ارتباطات سیار در حال بحث و بررسی این موضوع است و تا بعد از ظهر خبر مربوط به آن ارایه خواهد شد. » درست همزمان با برنامه نود درحالی که شبکه مخابراتی کشور ایراداعلام شده ای نداشت ، عاملی فنی ناشناخته ای باعث شد پیامک‌های مردم به نود نرسد . شماره 200090 این برنامه که به طور متوسط در شب های دیگر نود بیش از یک میلیون sms رادریافت می‌کرد، در شبی که این برنامه حساسیت ویژه‌ای داشت و طرفداران برنامه می‌خواستند با sms از فردوسی پور دفاع کنند ، به یکباره سیستم گیرنده پیامک برنامه به مشکل خورد تا شایعاتی گوناگون در این باره بر سر زبان ها بیفتد.
اولین شایعه این بود که سازمان صدا و سیما از اعلام پیامک‌ها ممانعت کرده‌ تا جوی که از سوی یک شبکه فارسی زبان راه افتاده بود بخوابد ولی تعداد کسانی که آن برنامه را دیده بودند در میان خیل عظیم طرفداران نود برای حمایت از برنامه این‌قدر کم بود که به حساب نمی‌آمد .
البته مسئولان حراست سازمان صدا و سیما هم این شایعه را که آنها در نرسیدن sms ها نقش داشته باشند را تکذیب کردند.

فقط sms های همراه اول نمی رسید!
درحالی‌که به گفته مسئولان اداره ارتباطات سیار ، شبکه همراه کشور هیچ مشکلی نداشت ، sms ها به مقصد نمی رسیدند. البته این اختلال مفهومش قطع کامل شبکه نبود چون برای لحظات کوتاهی ارتباط با نود برقرار شد. مدتی که زمانش به ده دقیقه هم نمی رسید. یک منبع آگاه در این باره می‌گوید:« در همان لحظات کوتاه 180000 پیامک از خطوط 0912 و0919 شرکت مخابرات سیار به برنامه رسید که آمار بالایی است. » همین مقام مطلع که تاکید دارد نامی از او برده نشود ادامه می دهد:« درآن شب ، شبکه ایرانسل هیچ مشکلی نداشت .» پیام هایی که از این طریق به نود رسیده بودند بیش از 200 هزار بوده است.
کریم بیگی مدیر شرکت ایرانسل در این باره به خبرآنلاین می‌گوید:« خطوط ما هیچ مشکلی نداشت و فکر نمی‌کنم sms های ارسالی از ایرانسل مشکلی داشته باشند.»
او درباره کاربران ایرانسل در کشور می گوید:« ما 14 میلیون نفر مشترک داریم که تقریبا نصف مشترکان همراه اول است.» پس با این تناسب آیا در آن شب حجم مردمی که به نود پیام فرستاده‌اند بسیار کم بوده است؟ این سئوالی است که می تواند همه چیز را به نفع سازمان ورزش تغییر دهد . البته در پاسخ به این ابهام ، آمار چیز دیگری را نشان می‌دهند؛« معمولا sms هایی که از خطوط ایرانسل به نود می‌رسیدند 10 درصد کل sms هایی بود که به این برنامه فرستاده می‌شد و اتفاقا این تعداد رسیده و رقمی که در ده دقیقه برقراری ارتباط ثبت شده ، می‌تواند به‌خوبی نشان دهد ، نود این هفته می‌توانسته به رکوردی بیش از قبل برسد. » این جمله را مقام مطلع که اصرار داشت نامش فاش نشود به خبرآنلاین گفت. او هم اطلاعی از این ماجرا نداشت که چرا بی علت فنی ، ارتباط شماره 20090 با شرکت ارتباطات سیار قطع شده بود. قطع ارتباطی که باعث می‌شد هیچ یک از 27 میلیون مشترک خطوط همراه دولتی نتوانند به برنامه نود sms بفرستند درحالی‌که آنها امکان ارتباط با دیگر شماره‌های هوشمند را در همان ساعت داشته‌اند.
شاید بهترین راه این باشد که همه منتظر اعلام نتیجه کمیته تحقیق وزارت ارتباطات باشیم که آقای وزیر وعده اش را داده اند.
البته تا لحظه انتشار این گزارش خبری از گزارش شرکت مخابرات که سلیمانی وعده داده بود تا ظهر امروز اعلام می‌شود ، نشده بود.

منبع:خبر آنلاین

shahriar_sh_2007
22-01-2009, 11:21
پاي سازمان همچنان گير است
اگر عادل سرما بخورد....
اخبار انتخاباتي كه دوشنبه شب سوژه اس ام اس‌ها بود، در رقابتي نابرابر با جنجال‌هاي همان شب برنامه نود خيلي زود جاي خود را به تماس‌ها و اس ام اس‌هاي ورزشي داد.

نود در دو روز اخير به دغدغه اصلي افكار عمومي و سوژه مهم محافل سياسي و ورزشي تبديل شده است. ديروز تعدادي از خبرنگاران از هشدارهايي كه به روزنامه‌هاي ورزشي در زمينه پرهيز از پرداختن به جنجال‌هاي پيرامون برنامه نود دريافت كرده بودند ابراز نگراني مي‌كردند. با اين وجود، بيشتر روزنامه‌هاي ورزشي امروز بي‌محابا از اين سوژه به عنوان دستمايه اصلي مطالب صفحات خود استفاده كرده اند.

مقامات سازمان تربيت بدني كه در روزهاي اخير و قبل از پخش آخرين قسمت نود به تحركاتي جدي عليه اين برنامه دست زده بودند، ديروز توسط معاونت محترم اين سازمان به تكذيب هر گونه رويارويي و تحريم پرمخاطب‌ترين برنامه ورزشي تلويزيون اقدام كردند.

كيومرث هاشمي از نتيجه بخش بودن جلسه با صدا و سيما خبر داد و ادعا كرد كه در هر زمينه‌اي اين دو سازمان با هم تفاهم و تعامل دارند. البته ناگفته پيداست كه اين تعامل و تفاهم شامل دعوا بر سر حق پخش مسابقات ورزشي و مقابله سازمان تربيت بدني با برنامه تلويزيوني نود نمي شود. در همين راستا در سر مقاله امروز روزنامه ورزشي 90 نسبت به وجود چنين تفاهمي ابراز ترديد شده است. در اين يادداشت اين سوال مطرح شده كه اگر مشكلي بين دو سازمان نبوده، پس در اين جلسه چيزي حل شده است؟ پاسخي كه نويسنده يادداشت مورد اشاره براي سوال خود به آن دست يافته البته به زبان طنز بيان شده است با اينكه لابد مشكل ميوه و شيريني و چاي بودند در اين جلسه حل شوند.

روزنامه 90 با زيركي خاصي از تشابه اسمي با برنامه نود بهره برده و تيتر يك خود را به اس ام اس حذف شده آن برنامه اختصاص داده است. مسئولان اين روزنامه مسابقه اس ام اس ناكام آخرين قسمت نود را به عنوان مسابقه براي خوانندگان خود طراحي كردند: "نظرسنجي حذف شده برنامه نود از امروز در روزنامه 90."

روزنامه ايران ورزشي، متعلق به دولت همانگونه كه پيش بيني مي شد نود را در صفحات 12 گانه خود به شدت تحريم كرد. غير از يادداشت صفحه دو كه به بحث جلسه آشتي بين سازمان تربيت بدني و سازمان صدا و سيما اختصاص دارد و البته در آن كوچك‌ترين اشاره‌اي به نود يا فردوسي پور نشده، در صفحات ديگر حتي يك كلمه هم درباره اين جنجال به چشم نمي‌خورد. در همان يادداشت هم از نود به عنوان برخي برنامه هاي ورزشي تلويزيون ياد شده است. تيتر يك ايران ورزشي يك بازي جذاب قافيه سازي با فيروز و پيروز است.

جهان فوتبال هم كه متعلق به سخنگوي محترم فدراسيون فوتبال است، از آنجايي كه سازمان تربيت بدني هيچ تصرف يا دخالتي در امور فدراسيون ندارد، به اين نتيجه رسيده است كه جنجال مربوط به برنامه نود سوژه روز فوتبال و ورزش كشور نيست. در سر مقابله جهان فوتبال اكيداً قيد شده كه هيچ گاه بحث تحريم نود در كار نبوده و اين برنامه در اين يادداشت حتي به جوسازي نيز متهم شده است.

دنياي فوتبال با كاريكاتوري از علي درخشي كه دسته قيچي (سمبل سانسور) را به شكل لوگوي برنامه نود طراحي كرده و البته عكس بزرگي از عادل فردوسي‌پور به مخاطب خود اعلام مي كند كه پرونده ويژه‌اي براي اين سوژه دارد.

سردبير دنياي فوتبال فردوسي پور را به مرد ساده‌اي كه از آبشار نياگارا قهرمانانه پريد و هنگام بيرون آمدن از آبشار نياگارا قهرمانانه پريد و هنگام بيرون آمدن از آب دنبال فردي كه او را هول داده بود مي گشت، تشبيه مي كند. خبري هم درباره خود سانسوري در برنامه‌هاي خبري راديو و تلويزيون چاپ شده و توضيح شركت ارتباطات سيار نيز در گفت و گو با اين روزنامه به اين شرح آمده است: "اشكال اينجا بود كه مركز كنترل ايستگاه‌هاي راديويي تغيير كرده بود."

فرزاد حسني در مصاحبه با روزنامه البرز ابراز خوشحالي كرد از اينكه به قول خودش با اين مجري شريف مقايسه مي‌شود. اما روزنامه گل كه ارتباط مناسبي با سازمان تربيت بدني دارد، روي جلد خود كنار تندترين و خشن ترين كاريكاتور ممكن از برنامه نود چنين تيتري را براي خنثي ساختن اين كاريكاتور كوبنده انتخاب كرد: "سازمان تحريم فردوسي پور و نود را رد كرد."

در صفحه 4 به طور كامل به سوژه برنامه نود پرداخته شده است و نبي هم تاييد كرد كه فدراسيون به اعضاي خود درباره حضور دراين برنامه تذكر داده بود.

به هرحال سازمان با وجود آنكه مي‌كوشيد پاي خود را از ماجرا بيرون بكشد نزد افكار عمومي همچنان به عنوان متهم اصلي تعطيلي احتمالي برنامه نود شناخته مي شود.

كسي چه مي‌داند؛ شايد اگر عادل اين روزها حتي دچار سرماخوردگي هم بشود عده‌‌اي از آن به برخي دشمن‌ها تعبير كنند.
منبع:ایپنا

S@l@m
22-01-2009, 12:00
امروز باید تو ورزشگاه فقط عادلو تشویق کنید لطفا

loyalamin
22-01-2009, 13:36
عزت یادت باشه ----- عادل باید باشه

shahriar_sh_2007
22-01-2009, 16:55
آیا فردوسی پور در ورزشگاه کرمان غریبه بود؟؟؟
در بازی امروز پرسپولیس و مس در طول بازی متاسفانه هیچ صدایی از تماشگران برای حمایت فردوسی پور بلند نشد . در حالی که فردوسی پور اصلیتی کرمانی دارد ولی تماشگران کرمانی هیچ حمایتی از او در طول 90 دقیقه بازی انجام ندادند .امیدواریم حداقل تماشگران تهرانی فردا در ورزشگاه آزادی سنگ تموم بزارن.

shahriar_sh_2007
22-01-2009, 18:40
شکست سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال نمایان شد
محدوديتي براي دوربين 90 وجود نداشت
خبرگزاري فارس: فيلمبرداران و خبرنگاران برنامه 90 بدون مشكل وارد ورزشگاه باهنر كرمان شدند.
به گزارش خبرگزاري فارس، در حالي كه روز شنبه دوربين 90 در ديدار برق و استقلال اجازه ورود به ورزشگاه حافظيه را پيدا نكرد، امروز فيلمبرداران و خبرنگاران اين برنامه بدون مشكل وارد ورزشگاه باهنر كرمان شدند تا از ديدار پرسپوليس و مس گزارش تهيه كنند.

shahriar_sh_2007
23-01-2009, 13:03
امیدواریم ورزشگاه آزادی به باهنر کرمان تبدیل نشود
گرچه دیروز در ورزشگاه باهنر کرمان صدایی از تماشگران برای حمایت از همشهریشان عادل فردوسی پور بلند نشد امیدواریم در ورزشگاه آزادی امروز شاهد حمایت همه جانبه از عادل فردوسی پور باشیم.درود بر تماشگران ایرانی .

اماستیاف
23-01-2009, 13:11
امیدواریم ورزشگاه آزادی به باهنر کرمان تبدیل نشود
گرچه دیروز در ورزشگاه باهنر کرمان صدایی از تماشگران برای حمایت از همشهریشان عادل فردوسی پور بلند نشد امیدواریم در ورزشگاه آزادی امروز شاهد حمایت همه جانبه از عادل فردوسی پور باشیم.درود بر تماشگران ایرانی .
اگر هم اعتراضی بشه فکر نمیکنم از تلویزیون صدایی بشنویم.

shahriar_sh_2007
23-01-2009, 13:16
اگر هم اعتراضی بشه فکر نمیکنم از تلویزیون صدایی بشنویم.

من فکر میکنم پخش کنه چون تلویزیون دوست داره ملی بودنشو نشون بده.

shahriar_sh_2007
23-01-2009, 13:47
عدالت در فوتبال ما به کدامین سو می رود؟
حذف 90 بازگشت فوتبال ایران به دوران آماتوری!
خبرگزاری ایسکانیوز: گویا برای مدیران تکیه زده بر صندلی های فوتبال ما فرقی نمی کند که پشت درهای بسته فدراسیونی که یک سال از عمر آن گذشته چه می گذرد و البته شاید هم نمی خواهند برخی واقعیات که اکثریت مردم ما به آن ایمان و باور قلبی دارند را بپذیرند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
متاسفانه طی چند روز اخیر کل جامعه ورزش و علی الخصوص فوتبال ما تحت تاثیر حواشی برنامه ای قرار گرفته که شاید نه به گفته ما بلکه به عقیده اکثریت کارشناسان بهترین برنامه ورزشی تلویزیونی ما بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی بوده است.
اما باید دید این حواشی و هجمه ها چرا باید اطراف برنامه پر مخاطب و تاثیر گذار 90 با عادل فردوسی پور باشد. برنامه ای که همیشه سعی داشته به هر نحوی کاستی های این فوتبال عقب مانده! ما که هنوز فاصله بسیار زیادی تا جهانی شدن دارد را به نوعی برای روشن شدن افکار عمومی به نمایش بگذارد.
مطمئنا برای ما ، مردم و برای خود کسانی که امروز مقابل پخش این برنامه ایستاده اند روشن است که در طول عمر 10 ساله 90، عادل فردوسی پور چه خدمات و کمک هایی را برای پیشرفت این فوتبال اعم از ملی و باشگاهی کرده اما امروز باید به خاطر بیان برخی واقعیت ها مورد تحریم و تهدید به تعطیلی بشود.
حال سوال ما اینجاست که آیا هواداران بیشمار فوتبال ما که در سرما و گرما به حمایت از تیم ملی و باشگاه های مورد علاقه خود می پردازند آیا این حق را ندارند که بدانند در این فوتبال چه می گذرد ؟ آیا نباید برای آنها روشن بشود که چرا لیگ فوتبال ما باید برای انجام یک بازی تدارکاتی با چین بیش از دو هفته تعطیل باشد؟ و یا حق ندارند بدانند چرا برای بازی با سنگاپور دو هفته دیگر لیگ باید تعطیل بشود؟ یا چرا انتخاب سرمربی تیم ملی امید باید بیش از 70 روز به طول بینجامد (البته هنوز هم اتفاق خاصی رخ نداده و برنامه ای نیست!) و یا حق ندارند بدانند... !
آری همه این مسائلی است که در برنامه 90 برای اکثر هواداران این فوتبال روشن می شود و البته شاید به مذاق خیلی ها هم خوش نیاید اما همه این ها واقعیت هایی هستند که نه تنها مردم بلکه خود مسئولان فدراسیون باید آنها را پذیرفته و در حل آنها اقدام کنند نه رو در روی آنها ایستاده و با تحریم یا حذف برنامه 90 به نوعی به دنبال سرپوش گذاشتن به روی برخی واقعیت ها و کاستی ها باشند.
برخی از مسئولان فدراسیون ما طی چند روز اخیر در مصاحبه هایی اعلام کرده اند که ما به خاطر منافع فوتبال ملی و باشگاه ها تصمیم به اقدام علیه برنامه 90 و عادل فردوسی پور گرفته ایم . ما در این مورد قضاوت را بر عهده خود مردم واگذار می کنیم که آیا تعطیلی و یا تغییر در رویه پخش این برنامه به نفع فوتبال ملی و باشگاهی ماست؟!. همچنان که اگر در این برنامه چند روز پیش خطوط مخابراتی به مشکل بر نمی خورد! مشخص می شد که آیا حق با عادل است یا مسئولان فدراسیون.
به هر حال باید پذیرفت که برنامه ریزی ها در فدراسیون فوتبال طی چند وقت اخیر دچار نوسانات و اشکالاتی بوده و به هر شکلی در نحوه تدوین آنها باید اصلاحاتی صورت بگیرد همچنان که همین فدراسیون در بسیاری از زمینه ها موفقیت هایی هم داشته است.
همه ما می دانیم که فوتبال ما در شرایط بسیار حادی قرار دارد و برنامه ریزی ها برای حضور در 5 تورنمنت ملی و باشگاهی تدابیر خاص خود را می طلبد. از یک طرف فوتبال ملی ما مسابقات جام ملت های آسیا و مقدماتی جام جهانی را پیش رو دارد و از طرف دیگر باشگاه های ما درگیر لیگ برتر، جام حذفی و برخی از آنها باید خود را برای حضور در جام باشگاه های آسیا آماده کنند. حال با این وضعیت آیا نباید به عادل و دیگر رسانه ها حق داد که نگران وضعیت این فوتبال باشند. البته شاید هم اگر گذری بر صحبت های محمد آخوندی در همین برنامه 90 بزنیم متوجه بشویم که تا فوتبال ما توسط بخش خصوصی اداره نشود به همین وضعیت و مشکلات دچار خواهد بود.
این مقال صرفا قصد طرفداری یا حمایت از شخص یا چنین برنامه هایی را ندارد بلکه با نگاهی دلسوزانه برای فوتبال این آب و خاک و دوست داران آن باید اذعان داشت که کنار زدن فردوسی پور و قطع چنین برنامه ای علاوه بر اینکه دردی از فوتبال ما دوا نخواهد کرد بلکه شرایطی را مهیا می کند که مشکلات روی هم جمع شده به یکباره سر باز کند و آن روز است که دیگر کاری از دست کسی بر نخواهد آمد./حسین ابوالفتحی
دبیر سرویس ورزشی خبرگزاری ایسکانیوز

Alireza Taji
23-01-2009, 15:01
دمه طرفداران استقلال گرم.
دیروز جیک طرفداران کرمانی در نیومد اما امروز هنوز شروع نشده حمایت از عادل را می بینیم.

shahriar_sh_2007
23-01-2009, 15:02
گزارشگر بازی استقلال و صبا عادل فردوسی پور. امروز ورزشگاه آزادی غوغاست.

shahriar_sh_2007
23-01-2009, 15:05
گزارشگر بازی استقلال و صبا . عادل فردوسی پور. امروز ورزشگاه از حمایت عادل پر میشود.امروز آزادی منفجر میشود.

ir-dgm
23-01-2009, 15:09
گزارشگر بازی استقلال و صبا . عادل فردوسی پور. امروز ورزشگاه از حمایت عادل پر میشود.امروز آزادی منفجر میشود.

خوش به حال اونایی که می تونن برن
ما ها که تو شهرستان هستیم هیچ کاری نمیتونیم بکنیم......(sad)

zahedy2006
23-01-2009, 16:03
الان که تو تلویزیون شعاری شنیده نمیشه

Alireza Taji
23-01-2009, 16:14
خبرگزاري فارس: مجري برنامه 90 پاسخي به تشويق هواداران استقلال در ورزشگاه آزادي نداد.
به گزارش خبرگزاري فارس، هواداران تيم استقلال به شدت عادل فردوسي پور را تشويق كردند. حتي زماني كه فردوسي پور قبل از آغاز مسابقه مشغول مصاحبه با قلعه‌نويي بود. هواداران از قلعه‌نويي خواستند فردوسي‌پور را نزد آنها ببرد ولي قلعه‌نويي اين كار را نكرد.
فردوسي‌پور اما هيچ واكنشي به تشويق هواداران استقلال نشان نداد. مجري برنامه 90 مي‌ترسيد به استقلالي بودن متهم شود به همين خاطر به ابراز احساسات طرفداران اين تيم پاسخ نداد.
* گروهي از تماشاگران با يك پارچه نوشت بزرگ از فردوسي‌پور حمايت كردند.
*قلعه‌نويي بيش از مسابقه در مورد نتيجه مسابقه پرسپوليس و مس گفت: پرسپوليس هميشه پرسپوليس است.
*روته مولر مربي تيم ملي در ورزشگاه حضور دارد.

aliarnold
23-01-2009, 16:30
عجب آدمای نفهمی هستند که هی به یه برنامه انتقادی گیر میدند(عقب افتادگی که میگن همینه دیگه)

shahriar_sh_2007
23-01-2009, 17:34
قلعه نویی فردوسی پور را به سمت تماشاگران استقلال برد / استقبال خوب تماشاگران
*سرمربی تیم فوتبال استقلال به دنبال درخواست تماشاگران این تیم، عادل فردوسی پور را به سمت آنها برد.
* عادل فردوسی پور مجری برنامه 90 در این دیدار به شدت از سوی هواداران استقلال تشویق شد. او به همراه قلعه نویی به سمت تماشاگران استقلال رفت.
منبع:خبرگزاری مهر

shahriar_sh_2007
23-01-2009, 17:35
فردوسي پور 15 دقيقه در قزوين تشويق شد

به گزارش خبرگزاري فارس، تماشاگران حدود 15 دقيقه عادل فردوسي پور را در ورزشگاه شهيد رجايي قزوين تشويق كردند.

*حدود هزار تماشاگر در وزشگاه حضور دارد.

shahriar_sh_2007
23-01-2009, 17:39
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حمایت تماشگران استقلال از فردوسی پور. عکسو یکی از دوستان به نام unartig در تاپیک اخبار استقلال زده بود.با تشکر از این دوستمون. دم همه تماشگران ایرانی چه در تهران چه در قزوین گرم.

ir-dgm
23-01-2009, 17:45
برای من که فــیلتر بود اینم از جای دیگه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

max_3d
23-01-2009, 18:27
من که یه پرسپولیسی 2آتیشه هستم ولی دم بروبچ استقلالی از حمایت آقا عادل در بازی امروز!!!!:40::10::11::11:

shahriar_sh_2007
23-01-2009, 18:32
من که یه پرسپولیسی 2آتیشه هستم ولی دم بروبچ استقلالی از حمایت آقا عادل در بازی امروز!!!!:40::10::11::11:
درود به شما . این یه اتحاد بین تماشگران ایرانیه برای حمایت از عادل فردوسی پور.قلب ها برای عادل میتپد.:40:

mehdi_360
23-01-2009, 20:55
من فقط همون موقع که داشت با امیر قلعه نویی مصاحبه میکرد این رو دیدم تو بازی ندیدمش که!!جمعش کرده بودن فک کنم!!!

اماستیاف
23-01-2009, 21:47
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

M_Abieteh
23-01-2009, 22:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M_Abieteh
23-01-2009, 22:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Golbarg01
24-01-2009, 00:04
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ناصر حجازی معتقد است که فردوسی‌پور "در سال‌های اخیر به حاشیه رفته است و همه را به جان همدیگر انداخته"


بحث بر سر جلوگیری از فعالیت خبرنگاری عادل فردوسی‌پور همچنان ادامه دارد. ناصر حجازی، پیشکسوت فوتبال ایران در گفتگو با بخش فارسی دویچه وله، دیده گاه خود را در مورد ماجرای عادل فردوسی پور بیان کرده است. برای شنیدن گفت‌وگو با ناصر حجازی به لینک زیر مراجعه کنید:


دویچه وله: آقای حجازی ماجرای بحث بر سر برکناری عادل فردوسی‌پور و همچنین برنامه‌ی تلویزیونی «۹۰» را تا حالا چه طور دیده‌اید؟
ناصر حجازی: خیالتان راحت باشد، هیچ موقع آقای عادل فردوسی‌پور برکنار نمی‌شود. او همیشه سرجای خودش است و برنامه‌‌ی خودش را هم اجرا می‌کند. راستش مسایل آنچنانی پیش نیامده، چون آقای عادل فردوسی‌پور خب برنامه‌اش خیلی جذاب است، بیننده خیلی دارد و مسایلی را هم مطرح کرده است. البته ایشان از آن دوستان خوب من است که اوایل برنامه را خیلی خوب اجرا می‌کرد، خیلی خوب بود و در حاشیه زیاد نمی‌رفت. ولی متاسفانه در سالهای اخیر به حاشیه رفت و همه را در واقع به جان همدیگر انداخت. البته آن کسانی که می‌آمدند آنجا نباید تن به این کار می‌دادند. مثلا من خودم هیچ موقع تن به این کار نمی‌دهم که وارد حاشیه بشوم و از من سوالاتی بکنند که من در حاشیه بروم. آن افراد نباید خودشان را وارد حاشیه می‌کردند.

دویچه وله: گیردادن به مسایل حاشیه‌ای بعضی اوقات امکان دارد برای یک خبرنگار اجتناب‌ناپذیر باشد و باعث بشود افشاگری‌هایی بوجود بیاید که این هم برمی‌گردد به وظیفه اصلی یک ژورنالیست. آیا به نظر شما این حاشیه‌گری‌‌های آقای فردوسی‌پور منحرف‌کننده بود؟

ناصر حجازی: به نظر من این جوری بود. امیدوارم از این به بعد این کار را نکند. چون شما ببینید، با مصاحبه‌ها یا وقتی دوربین‌های خودش را به استادیوم‌ها می‌فرستاد ... بگذارید مثالی برایتان بیاورم، فرض کنید بازیکنی که بالاخره اخراج شده یا مسایلی برایش پیش آمده، بلافاصله دوربین می‌آید و با او صحبت می‌کند و آن لحظه که بازیکن ناراحت و عصبی است صحبت‌هایی می‌کند که در شأن یک فوتبالیست یا یک مربی نیست. خب آن لحظه او نمی‌تواند خودش را کنترل کند و می‌آید مصاحبه می‌کند. در صورتی که اگر بخواهد مصاحبه خوب و واقعا برای مردم رسا باشد، می‌تواند اجازه بدهد که این بازیکن یا مربی استراحت کامل داشته باشد و بعد بیاید مصاحبه بکند. ولی در آن لحظه مصاحبه می‌کند و خب در شأن یک فوتبالیست یا مربی نیست که در آن لحظه با او مصاحبه بکند.

دویچه وله: اما آقای حجازی عزیز آن نکته‌ای که باعث خشم دست‌اندرکاران حکومت در رابطه با مسئله‌ی عادل فردوسی‌پور و برنامه‌ی تلویزیونی «۹۰» شده این است که فردوسی‌پور در برنامه‌هایش به ضعف مدیریت در رأس فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی ایران انتقاد کرده بوده، به دلایلی که برای همگان مشهود است. آیا فعالیت ژورنالیستی شفاف با این افشاگری‌ها در داخل ایران یک امر ممنوع است؟

ناصر حجازی: البته ببینید در عمق مسئله رفتن خیلی به نظر من مفید نیست که برود مثلا این کارها را موشکافی بکند و به مردم اعلام بکند. یک زمانی هست که مسایلی باید پنهان باقی بماند و گوشزد نکنند. ولی متاسفانه این عمل انجام شد و آقای فردوسی‌پور موشکافانه در بطن قضیه رفت و اینها را موشکافی کرد. بعضی مسایل هست که نباید اصلا برملاء بشود. متاسفانه ایشان برملا کرد و بالاخره فدراسیون فوتبال را تحریک کرد، که این کارها را نباید بکند. فدراسیون بالاخره جایگاهی برای خودش دارد. شما فدراسیون را نباید با یک فرد به‌نام آقای فردوسی‌پور قیاس کنید. هرچند آقای فردوسی‌پور متین صحبت بکنند، ولی در هر صورت در مقابل فدراسیون فوتبال ایران موضع‌ گرفتن خب خیلی مشکل است.

دویچه وله: شما اشاره کردید که نرفتن در عمق مسایل حساس جامعه‌ی ایران بهتر است و یک ژورنالیست هم باید این اصول عجیب را رعایت بکند. چرا؟

ناصر حجازی: چون بالاخره مسایلی هست. ببینید در یک خانواده مشکلاتی پیش می‌آید که این مشکلات باید توی خانواده حل بشود. این مشکلات نباید افشا بشود و به تمام به اصطلاح مردم گفته بشود. چون در خانواده مشکلاتی ایجاد می‌شود، در خانواده‌ی شما یا در خانواده‌ی من. من نباید به تمام دنیا، تمام ایران بگویم که این مشکلات هست. گاهی اوقات باید پنهان باقی بماند تا مشکلات برطرف بشود، مسایل تقریبا حل بشود و بعد به مردم گفته بشود. ولی متاسفانه هر اتفاقی می‌افتد، انگار باید به تمام مردم گفت. من فکر نمی‌کنم این اتفاق در تمام دنیا بیفتد.

دویچه وله: آقای حجازی شما در گفته‌های پیشین‌تان به این نکته اشاره کرده بودید که به عادل فردوسی‌پور دستور داده شده بود، ناصر حجازی را به برنامه‌ی تلویزیونی «۹۰» دعوت نکند. لطفا در این زمینه توضیحات بیشتری بدهید.

ناصر حجازی: ببینید من وقتی وارد این برنامه‌ها می‌شوم، روراست و صادقانه صحبت می‌کنم. هر چه باشد علنا می‌گویم. به این دلیل چون من درست و صادقانه صحبت می‌کنم، چون برنامه‌ام زنده است، خب مشکلاتی ایجاد خواهد شد و به این دلیل من را کمتر به آنجا دعوت می‌کنند. ولی شما اگر توجه داشته باشید من را به شکبه دوبی اسپورت دعوت می‌کنند، می‌روم ابوظبی برای مرد سال آسیا. ولی اینجا به این چیزها اهمیت نمی‌دهند که ناصر حجازی به هر حال در این مملکت وزنه‌ای بوده و هست. مردم هم انتظار دارند از ناصر که روراست و صادقانه صحبت بکند. من هم دوست دارم صادقانه صحبت بکنم، ولی خیلی مشکل است که من را به این برنامه دعوت بکنند، چون هر چه باشد بینند‌ه‌ی فراوانی دارد.


مصاحبه‌گر: فرید اشرفیان

Golbarg01
24-01-2009, 00:06
برید تو نظرسنجی سایت دویچه وله هم درباره برنامه نود شرکت کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

shahriar_sh_2007
24-01-2009, 11:52
حمایت صدا و سیما از فردوسی‌پور

شبکه 3 برای آنکه اعلام کند برنامه 90 این هفته سرجای خودش باقی است فردوسی‌پور را برای گزارش حساسترین بازی هفته انتخاب کرد...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وقتی عادل فردوسی‌پور از تونل ورزشگاه آزادی بیرون آمد تماشاگران ناخودآگاه او را تشویق کردند در حالی که پیش از شروع بازی به لیدرها توصیه‌شده بود فردوسی‌پور را تشویق نکنید!
شبکه 3 برای آنکه نشان دهد این هفته هم تماشاگران برنامه 90 می‌توانند برای دیدن این برنامه لحظه‌شماری کنند، این گزارشگر محبوب را برای گزارش بازی استقلال و صبا انتخاب کرد و او را به ورزشگاه فرستاد تا همه چیز ختم به خیر شود. تماشاگرانی که برخی از آنها با پارچه‌های فردوسی‌پور دوستت داریم به ورزشگاه آزادی آمده بودند، وقتی فردوسی‌پور را کنار پیست دیدند به تشویق او پرداختند. شبکه برای عادی‌سازی روابط، کار دیگری هم کرد و آن هم گفتگوی فردوسی‌پور با امیر قلعه‌نویی پیش از شروع بازی بود. قلعه‌نویی که کارش در شیراز برای گفتگو نکردن با کاویانی بر سر زبانها افتاده بود در این گفتگو تا می‌توانست از برنامه 90 تعریف کرد و البته در کنفرانس مطبوعاتی پایان بازی هم چند بار از سردار محمدی و سازمان لیگ تشکر کرد تا از خجالت آنها هم حسابی دربیاید.
جدا از اتفاقاتی که افتاد فردوسی‌پور این بازی را هم مثل همه بازی‌های دیگر گزارش کرد و اتفاقا به ابراز احساسات تماشاگرانی که برخلاف خواست ‌لیدرها او را تشویق کردند هم فقط برای یک بار پاسخ داد تا اوضاعش از این که هست بدتر نشود.
شواهد می‌گوید صدا و سیما نمی‌خواهد برنامه 90 تعطیل شود و سازمان تربیت‌بدنی هم با درس گرفتن از اشتباه بزرگی که انجام داده نمی‌تواند این برنامه را به تعطیلی بکشاند. باید دید این هفته برنامه 90 چه شکل و چه حال و هوایی دارد.
منبع:خبر آنلاین

shahriar_sh_2007
24-01-2009, 11:57
ای کاش صدها فردوسی پور داشتیم
درگيري لفظي ميان آقاي عادل فردوسي پور (مجري برنامه تلويزيوني «نود») و آقاي آخوندي (سخنگوي سازمان تربيت بدني) و شنيدن اين جمله از آقاي آخوندي خطاب به آقاي فردوسي پور که؛ اگر قرار باشد شما درباره انتخاب مديران دستگاه ورزش اظهارنظر کنيد ما هم مي آييم و درباره مديران صداوسيما اين کار را مي کنيم. اين البته نقل به مضمون است؟ و از نظر من، به اندازه کافي گويا است و من مي خواهم در اين يادداشت قلم انداز، که به هيچ وجه جانبدار يکي از طرفين نخواهد بود، با اين شيوه برخورد؛ برخوردي با حوصله و تا اندازه يي علمي بکنم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1- در هر جامعه يي، ميان دستگاه هاي اداره کننده آن جامعه، براساس قانون و گاه براساس عرف، تقسيم کار شده است و هر کدام از دستگاه ها، در اين تقسيم کار، داراي صلاحيت هايي هستند که ديگران بايد به آن احترام و حتي به آن گردن بگذارند. به اين مثال توجه بفرماييد؛ يکي از قاضيان دادگستري، براساس صلاحيتي که دارد، احضاريه يي براي رئيس جمهور مي فرستد و او را در ساعت و روز معين، به شعبه بازپرسي يا دادگاه فرامي خواند و از ايشان پرسش هايي مي کند، الي آخر. همين قاضي که قدرت احضار رئيس جمهور را (در ايران و در ساير کشورهاي جهان) دارد، از محل کارش خارج مي شود. اتومبيل خود را سوار مي شود و مثلاً مي رود به طرف خانه اش. حين عبور از خيابان، پشت چراغ قرمز، به سهو يا به عمد، روي خط عابر پياده مي ايستد - پاسباني جلو مي آيد. به قاضي مي گويد اتومبيل اش را به گوشه خيابان هدايت کند، گواهينامه اش را بدهد، گواهينامه را به افسر پليس مي دهد و او قاضي را جريمه مي کند يعني همان قاضي که صلاحيت احضار رئيس جمهور و بازجويي از او را دارد، مجبور است در مقابل فرمان پاسبان راهنمايي تسليم شود و جريمه بپردازد. به اين مي گويند تقسيم کار. به اين مي گويند تقسيم صلاحيت ها.

2- در هر جامعه يي، وظايف نيز ميان دستگاه هاي مسوول تقسيم شده است. دستگاه هاي حاکميتي و اجرايي، فقط صلاحيت ندارند، بلکه تکليف و وظيفه هم دارند و نمي توانند از اجراي اين تکاليف و وظايف سرپيچي کنند. باز هم مثالي مي زنم؛ صبح ساعت هشت پزشکي در حال رانندگي خلاف مي کند. افسر پليس، او را جريمه مي کند. طبيعي است که آقاي پزشک از اين کار افسر پليس خوش اش نمي آيد. به هر حال مي رود به بيمارستان. ساعتي بعد آن افسر پليس تصادف شديدي مي کند. او را به همان بيمارستاني مي برند که پزشک اش صبح به وسيله همين افسر جريمه شده است. آن پزشک بالاي سر افسر مجروح مي آيد. او نمي تواند بگويد چون اين افسر مرا جريمه کرده من معالجه اش نمي کنم، اگر معالجه نکند، جنايت کرده است.

3- دستگاه هاي اداره کننده جامعه، چه حاکميتي باشند (مانند دادگستري، يا وزارت اقتصاد) و چه تصدي گري کنند (مانند شرکت ملي فولاد ايران) هر کدام صلاحيت ها و وظايفي دارند. راديو و تلويزيون (صداوسيما) در اين يادداشت مورد نظر من است.

راديو و تلويزيون از جمله «رسانه هاي گروهي» يا «وسايل ارتباط جمعي» است. اين رسانه، براساس معيارهاي جهاني البته مي گويم، وظايف و صلاحيت هايي در چهار حوزه دارد.

- اطلاع رساني

- آموزش

- فراهم آوردن امکانات گذران اوقات فراغت

- نظارت.

تلويزيون وقتي فيلم سينمايي پخش مي کند به وظيفه «فراهم آوردن امکانات گذران اوقات فراغت»اش عمل مي کند. وقتي اخبار مي گويد، «اطلاع رساني» است. وقتي يکي از فضلا و علما درباره موضوع سخن مي گويد، در حوزه «آموزش» عمل مي کند و برنامه «نود»، با اجراي عادل فردوسي پور، هم «اطلاع رساني» است، هم «آموزش» مي دهد (از جمله با بحث داوري) و هم «نظارت» مي کند. بعداً به اين مبحث برمي گردم.

4- رسانه هاي گروهي ما از نظر «نظارت» بسيار ضعيف و در ابتداي راه هستند. رسانه هاي گروهي که وجدان آگاه و بيدار جامعه هستند و پل ارتباطي دولت و مردم به حساب مي آيند و به نمايندگي از طرف مردم بر عملکرد مديران نظارت مي کنند و اگر به خطا و خلافي بربخورند آن را افشا مي کنند، در غرب، در اين حوزه، بسيار جلو رفته اند. مسائل پشت پرده و باج دادن ها و باج گرفتن ها، باندبازي هاي سياسي، قومي را افشا مي کنند، در غرب حداقل در ظاهر اين «نظارت» را رعايت مي کنند. دو نمونه برايتان مي آورم؛ در حوزه سياسي رسوايي واترگيت را داريم که دو روزنامه نگار چنان دقيق و صحيح و به موقع فساد دستگاه ريچارد نيکسون (رئيس جمهور وقت امريکا) را افشا کردند که او مجبور به کناره گيري شد و در عرصه ورزش، همين چند روز پيش، ماجراي افشاي تقلب انتخاباتي رامون کالدرون (رئيس باشگاه رئال مادريد) و استفاده از کارت اعتباري باشگاه براي پرداخت هزينه اتومبيل شخصي اش را داريم که کار به کناره گيري رامون کالدرون کشيد. چشم هميشه بيدار روزنامه نگاران شريف و رسانه هاي گروهي مي تواند جامعه را بيمه کند. مي تواند خواب را از چشم خلافکاران بگيرد.

5- قدرت رسانه هاي گروهي از اصول مسلم «آزادي بيان»، «آزادي مطبوعات» و «مردمسالاري» سرچشمه مي گيرد. هيچ کدام از اينها «بد» نيست مگر اينکه از آنها سوءاستفاده شود. اين اصول را قوانين اساسي کشورها برقرار و تثبيت مي کند و ساز و کارهاي پشتيباني نظام هاي حکومتي از آنها را نيز به موجب قوانين، پيش بيني مي کند. در کنار اين آزادي ها البته «مسووليت» هم بايد باشد. آزادي بدون مسووليت خود مفاسدي دارد که آن سرش ناپيدا است. اصل بر آزادي است، اما اين آزادي با «مسووليت» همراه مي شود؛ نه با محدوديت.

6- عادل فردوسي پور خوشبخت ترين ژورناليست امروز ايران است چون تريبوني پرمخاطب را در اختيار دارد و با استفاده از توانايي هاي حرفه يي توانسته است اين تريبون پرمخاطب را، پرمخاطب تر، جذاب، پرهيجان، اطلاع رسان و آموزش دهنده کند و از اين ابزار در اجراي وظايف نظارتي رسانه تلويزيون نيز بهره بگيرد. بهره گيري او از نظر کمي و کيفي البته به اندازه همکاران او در کشوري مانند فرانسه نيست. در آنجا در حوزه هاي سياست، سينما، تئاتر، کتاب، مسائل تامين و رفاه اجتماعي و مانند اينها برنامه هايي بسيار پربرخوردتر و پرآب و تاب تر از برنامه «نود» اجرا مي شود. همه هم حرف هايشان را مي زنند. گاهي حتي به صورت فيزيکي به هم مي پرند. ولي کسي نمي گويد که مجري برنامه دارد به منافع ملي لطمه مي زند يا دارد مديريت ها را بي اعتبار مي کند. البته اگر مديريتي ريگ به کفش داشته باشد دستش رو مي شود و آن مجري را جامعه روي سرش مي گذارد نه اينکه تحريمش کند يا به رئيس دستگاهش فشار بياورند که برکنارش کنند و مانند اينها.

7- در برنامه «نود» صدا و سيما بخش کوچکي از وظيفه و صلاحيت نظارتي اش را اعمال مي کند. موضوع برنامه هم فوتبال است. يعني بخشي از ورزش که خود بخشي از مجموعه بسيار بزرگي از امور اجتماعي است. تلويزيون فقط جاي سخنراني نيست. رسانه ها اگر به وظيفه نظارتي خود بپردازند مي توانيم بگوييم در عمل به آزادي بيان و صلاحيت هاي رسانه هاي گروهي احترام گذاشته ايم. از ديدگاه من اگر بدين وظيفه عمل شود نشانه قدرت و قوت نظام حکومتي است که از حساب پس دادن نمي هراسد، مشروع است، قدرتمند است و...

8- در جبهه رسانه هاي گروهي نيز آدم هاي اهل سوءاستفاده مالي و کاسب داريم. من متاسفانه يا خوشبختانه هم مدير ورزشي بوده ام و هم روزنامه نگار ورزشي. در هر دو جبهه نيز با «فساد» برخورد کرده ام. موقعي که مدير بوده ام با روزنامه نگاران فاسد روبه رو شده ام. با سوءاستفاده کنندگان مواجه بوده ام. همين حالا که هيچ کاره هستم، منشي من هفته يي نيست که به مناسبتي نگويد فلان روزنامه نگار گفته است اگر فلان کار را نکنيد، مثلاً با من مصاحبه نکنيد «مي ذارم توي کارت،» اما اينها استثنا هستند. قاعده بر سلامت روزنامه نگاران، احساس مسووليت اجتماعي آنان و شوق آنان براي اصلاح امور است. «روزنامه نگار» هم يعني روزنامه نگاراني که قلم و کاغذ به دست دارند، گزارشگران و مجريان برنامه هاي ويدئويي و تلويزيوني، مديران و گردانندگان و نويسندگان پايگاه هاي اطلاعاتي و وبلاگ ها و... در يک کلام اصحاب رسانه.

9- مديران ورزش بايد حوصله کنند. نگاه تيزبين ژورناليست ها مي تواند کمک هاي بسياري به آنها بکند. خطاهاي موردي و کوچک را نديده بگيريد. اجازه بدهيد اين نهال نوپا رشد کند. کساني که امروز مدير ورزش هستند، تا ابد که مدير ورزش نيستند. فردا روزي که کنار بروند (که قطعاً کنار مي روند، قرار نيست کسي تا لب گور مدير بماند) براي اينکه دو کلام حرف خودشان را به گوش مردم برسانند به اين رسانه ها نياز دارند. آن روز خوشت مي آيد سانسورشان کنند.

10- فراموش نکنيم که رسانه ها صلاحيت نظارتي دارند ولي مثلاً سازمان تربيت بدني صلاحيت نظارت بر دستگاه هاي ديگر را ندارد. نمي شود اگر دوربين تلويزيون در همين اندازه محدود که در کشور ما ممکن است، خطا و ايرادي را نشان داد، مديران ورزش بگويند «پس ما هم از فردا مي آييم در کارهاي صدا و سيما دخالت مي کنيم.»

اين خيابان در اين مورد يک طرفه است. صلاحيت دستگاه ورزش در حوزه ديگري است که در آن حوزه البته اجازه دخالت ندارد. البته همان قانون که به ژورناليست اجازه يا حق گفتن و نوشتن و بيان کردن مي دهد، محدوديت هاي او و نحوه رسيدگي به تخلفات احتمالي او را نيز روشن کرده است. مديران سازمان ورزش اگر خطا و خلافي در عادل فردوسي پور يا هر ژورناليست ديگري مي بينند حق دارند از او به دادگاه صالح شکايت کنند اما تا آن روز اصل بر آزادي رسانه ها، آزادي بيان و ايفاي وظايف و صلاحيت هاي رسانه ها از جمله صلاحيت و وظيفه نظارتي آنهاست.

11- برنامه نود آغاز يک تجربه است. اگر اين برنامه مي تواند 5/1 ميليون پيامک (يعني بيننده فعال) را جذب کند همه ما اگر دلسوز اين سرزمين هستيم بايد شادمان باشيم. برنامه موفق برنامه يي است که هر روز بر تعداد بينندگانش بيفزايد و هيچ کس دستگاهش را هنگام پخش آن برنامه خاموش نکند. اي کاش ما ده ها برنامه «نود» مي داشتيم. اي کاش ديگر برنامه هاي تلويزيون ما همين قدر جذابيت داشتند. جوان ما اگر برنامه دلخواهش را در همين جا پيدا نکند ترديد نفرماييد که مي رود سراغ همان شبکه هاي لس آنجلسي که تکليف شان روشن است. حوصله کنيد برنامه «نود» برنامه موفقي است و اين موفقيت فقط براي يک نفر و نتيجه کار يک نفر نيست، هرچند آن يک نفر عامل بسيار بسيار موثر و موفقي است. اي کاش «نود» سياسي هم مي داشتيم (که اگر اشتباه نکنم رئيس سازمان صدا و سيما قولش را داده بود). اي کاش نود اقتصادي و اجتماعي هم مي داشتيم. اي کاش نود فرهنگي براي تمام رشته هايش را مي داشتيم. اي کاش تلويزيون ما صدها عادل فردوسي پور داشت.


منبع:اعتماد

shahriar_sh_2007
24-01-2009, 14:26
نگران حذف يا تغييرات در نود نباشيد
پورمحمدي: بعضي از سازمان‌ها توقعات نابجايي از ما دارند

مدير شبكه سوم سيماي جمهوري اسلامي ايران، حمايت همه‌جانبه خود را از برنامه نود و عادل فردوسي‌پور اعلام كرد: «برنامه نود دوشنبه شب طبق روال گذشته و با همان قدرت پخش خواهد شد و علاقه‌مندان به اين برنامه نگران تغيير يا حذف نباشند.»

به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، پورمحمدي با اشاره به اينكه صدا و سيما دستگاه مستقلي است افزود: «نمي‌توانيم سخنگوي سازمان يا نهاد خاصي باشيم. توقعاتي كه از تلويزيون هست زياد و بعضاً نابجاست. تصور برخي از سازمان‌ها اين است كه اگر كسي مي‌خواهد در مورد مسائل آنها صحبت كند بايد با آنها هماهنگ باشد كه اين درخواست براي ما قابل قبول نيست.»

پورمحمدي با اشاره به فعاليت‌هاي صدا و سيما در چند سال اخير افزود: «صدا و سيما از قديم و به خصوص چند سال اخير، حامي ورزش و جامعه ورزش ايران بوده و بيشتر از همه دوره‌ها مسابقات ورزشي در كليه رشته‌ها و افتتاح ورزشگاه‌ها را به‌صورت مستقيم پخش كرده‌ايم، تا جايي كه اكثر روساي فدراسيون‌ها قبول دارند كه با پخش مستقيم باعث پيشرفت رشته‌هاي ورزشي آنها شده‌ايم.»
منبع:خبرگزاری ایپنا

اماستیاف
24-01-2009, 17:17
/اخبار كميته انضباطي/
توبيخ و جريمه مالي براي صادقي به دليل مصاحبه با 90
خبرگزاري فارس: كميته انضباطي فدراسيون آراي خود را در خصوص تيم ها و بازيكنان متخلف صادر كرد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرگزاري فارس، احكام كميته انضباطي به شرح زير است:

*جريمه نقدي استقلال
طبق گزارش داور مسابقه استقلال تهران و برق شيراز كه در تاريخ 28/10/87 برگزار شد تيم استقلال تهران داراي چهار بازيكن اخطاري بوده و طبق ماده 69 تيم مذكور به دو ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شد.

*جريمه براي پرسپوليس
با توجه به بروز تخلفات از سوي تماشاگران منتسب به تيم پرسپوليس مبني بر فحاشي با الفاظ ركيك و پرتاب نارنجك و توهين به داور با كلمات زشت در بازي مقابل فولاد خوزستان در تاريخ 27/410/87 كميته انضباطي منطبق با ماده 71 آيين نامه، اين باشگاه را به توبيخ كتبي با درج در پرونده و پرداخت صد ميليون ريال جريمه نقدي محكوم كرد.

*توبيخ و جريمه صادقي
كميته انضباظي اميرحسين صادقي بازيكن تيم مس كرمان را به دليل مصاحبه با خبرنگار برنامه 90، پس از استماع توضيحات نامبرده و ضمن احراز تخلفات با تجويز حاصله از مواد 97-96 آين نامه، نامبرده را به تذكر و پرداخت پنج ميليون ريال جريمه نقدي محكوم كرد.

*جريمه مالي براي پيام
حسب گزارش داور مسابقه بين تيم پيام و استقلال اهواز كه در تاريخ 27/140/87 در شهر اهواز برگزار شد تيم پيام داراي چهار بازيكن اخطاري بوده به همين علت كميته انضباطي به استناد بند الف ماده 69 تيم مذكور را به دو ميليون ريال جريمه نقدي محكوم كرد.

*جريمه نقدي براي خلعتبري
درخصوص تخلف محمد خلعتبري بازيكن تيم ذوب آهن اصفهان، نامبرده اظهار داشته كه قصد تحريك تماشاچيان را نداشته و تنها به سوي پدرم كه در ميان تماشاگران نشسته بود رفتم، كميته انضباطي پس از استماع توضيحات منطبق با آيين نامه نامبرده را به توبيخ كتبي با درج در پرونده و پرداخت پانزده ميليون ريال جريمه نقدي محكوم كرده است.

*كميته انضباطي براي سايپا
در خصوص دعوي باشگاه سايپا مبني بر عدم حضور ليت بارسكي در تمرينات باشگاه و غيبت غيرموجه ايشان جلسه رسيدگي نامبرده روز سه شنبه مورخ 15/11/87 برگزار مي شود.
انتهاي پيام/ا

اماستیاف
24-01-2009, 17:19
دوستان برنامه بمباران sms برای دوشنبه برقراره ؟

..hamed..
24-01-2009, 19:08
یه کاریکاتور جالب
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

S@l@m
25-01-2009, 09:34
دوستان برنامه بمباران sms برای دوشنبه برقراره ؟
باید برقرار باشه

max_3d
25-01-2009, 10:57
فردا شب شب دیگریست درود بر فردوسی پور وطرفدارانش:40::11::40::11::40::11::40::1 1::40:

shahriar_sh_2007
25-01-2009, 12:01
دوستان برنامه بمباران sms برای دوشنبه برقراره ؟

صد در صد برقراره ما باید تربیت بدنی رو شکست بدیم .آماده باشید .دوشنبه 7/11/87 رکورد شکنی در اس ام اس های برنامه نود.

shahriar_sh_2007
25-01-2009, 12:33
کنکور تربیت بدنی...!!

بعد از جنجال های پیش امده پیرامون برنامه ی نود و تبدیل شدن این برنامه به عنوان موضوع اصلی مورد بحث رسانه ها و حتی مردم ؛ تصمیم گرفتیم با مطرح کردن چند پرسش چهار گزینه ای به نوعی دیگر به بررسی این موضوع بپردازیم... این شما و این همه کنکور تربیت بدنی...:

نکته اول: این مطلب به هیچ وجه مطلبی طنز نیست. بلکه یک مطلب کاملا تخیلی است...

نکته دوم : هر گونه تشابه احتمالی اسامی به کار برده شده در این مطلب با اسامی هر فردی و یا هر برنامه ای و یا هر سازمانی(!!) کاملا تصادفی بوده و نویسنده هیچ منظور خاصی نداشته است ؛ از روی عمد این اسامی را به کار نبرده است و تنها از روی قوه ی تخیل خویش این اسامی را انتخاب کرده است.

نکته سوم : به برندگان یا بهتر است بگوییم به برگزیدگان این کنکور تعدادی MP4 به یاد MP4 هایی که قرار بود در اخرین برنامه نود به برندگان مسابقه ی نظر سنجی(البته نه سوال پیرامون بازی استقلال و صبا) داده شود ؛ تعلق می گیرد...


سوال اول) دلیل اصلی غیر فعال شدن سامانه ی پیام کوتاه برنامه ی هفته ی قبل نود چه بود؟
1- هیچی ؛ کاملا تصادفی بوده ؛ اصلا هر اتفاقی در این دنیا کاملا تصادفیه.
2- پای یکی از مسئولین سازمان ساعت 10 روی سیم مخابرات رفته بود(البته کاملا تصادفی) و دقیقا ساعت 1 هم از روی سیم برداشته شد(البته باز هم کاملا تصادفی)
3-خجالت بکش... بی تربیت...اجنبی...آمون پرست...اخه چه دلیلی باید داشته باشه؟؟
4-مسئولان سازمان قصد داشتند از روی دلسوزی و کمک به مخابرات ؛ نصفه شبی تمام سیم های مخابرات کشور را به دلایل فنی(!) کلنگ زنی کنند.


سوال دوم) در توضیحات مخابرات امده است که قبلا اعلام شده بود که از ساعت 12 نیمه شب دوشنبه ؛ احتمال به وجود امدن مشکل در شبکه هست. اما سوال اینجاست که چرا پیامک های افرادی که بین ساعت 11:30 تا 12 ارسال شده بود نیز با پیغام FAILED مواجه شد؟
1-بچه های سازمان دیدن اگه از ساعت 12 کلنگ زنی رو شروع کنند ممکنه تا صبح طول بکشه برای همین نیم ساعت زود تر شروع کردند.
2-ای بابا ؛ دیگه نیم ساعت زودتر که اشکالی نداره...
3-منظورت از این سوال ها چیه؟؟ خجالت نمی کشی؟؟ یعنی می خوای بگی که...
4-هیچ دلیل خاصی وجود ندارد... همش تصادفه...


سوال سوم) به نظر شما رییس شرکت مخابرات استان تهران بین ساعات 11 الی 1 مشغول انجام چه کاری بوده است:
1-در حین تخمه شکستن مشغول تماشای برنامه نود و خندیدن با صدای بلند بوده است.
2-هیچ کار خاصی انجام نمی داده است.
3-مشغول مکالمه ی تلفنی بوده است.
4-با یک عدد ماشین حساب با ناراحتی مشغول ضرب کردن عدد 5 میلیون در 16 بوده است. اما به دلیل بزرگ بودن عدد مدام با پیغام Failed مواجه می شده است.


سوال چهارم) به نظر شما شعار<هیچ کس تنها نیست> شرکت ارتباطات سیار حقیقت دارد؟
1-معلومه که حقیقت داره.
2-حقیقت نداره. چون از ساعت 11 تا 1 دوشنبه شب ؛ اتفاقا همه تنها بودند(چون پیامک هاشون ارسال نشد)
3-شعار تبلیغاتیه دیگه... جدی نگیر...
4-هیچ کدامسوال پنجم) به نظر شما شهیدان مطهر هشت سال دفاع مقدس چه ارتباطی با انتقاد از سازمان دارند؟؟
1-خحالت بکش...بی فرهنگ... غرب زده.. ای اولمرت ... ای لیونی... منظورت از این سوال ها چیه؟؟
2- وقتی بعضی ها کم می یارن ؛ مجبور هستند که ربطش بدهند.
3- یعنی واقعا ربطش و نمی فهمی؟؟!
4-به هر حال حتما یه ارتباطی داره دیگه... اقایون بیخود که حرف نمی زنند...سوال ششم)به نظر شما مردم از حالا به بعد دوشنبه شب ها چه کار باید بکنند؟؟
1-اصلا فلسفه ی توقف نود ؛ جلوگیری از بیدار موندن مردم تا ساعت 2 شبه... چه معنی داره مردم تا اون ساعت بیدار باشن؟؟
2- به یاد برنامه نود ؛ 90 تا شمع روشن کنند...
3-90 بار کلمه ی عادل فردوسی پور را تکرار کنند تا خوابشان ببرد.
4- سی دی <بهترین سازمان ورزش دنیا> را از مراکز سروش تهیه کنند و به تماشای ان بپردازند.سوال هفتم) نقش اقای اخوندی در هیئت مدیره پرسپولیس چیست؟؟
1-خیلی بی تربیتی... اخه تو خجالت نمی کشی؟؟ با این سوال ها چی و می خوای ثابت کنی؟؟
2- نقششان ان قدر پر رنگه که به بی رنگی می زنه...
3- در جلسات هیئت مدیره شرکت می کنند و به افرادی که سعی در تضعیف نظام دارند تذکر می دهند.
4- هیچ نقشی ندارند ؛ فقط حضور فیزیکی دارند...سوال هشتم) به نظر شما حداقل سن یک سخنگو چه قدر باید باشد؟؟
1-هر سنی که اقای اخوندی داشته باشند.
2-سن خاصی نداره... مهم درک و شعوره...
3-اخه سخنگو بودن هم دیگه مرز سنی داره؟؟!
4-حداقلش و نمی دونم ولی حداکثرش 25 ساله...سوال نهم) آزادی بیان یعنی چه؟؟
1-اخه بچه تو سنت قدری هست که اصلا این کلمه رو به زبون بیاری؟؟... من در جواب: ولی سن من فقط 3-4 سال از اقای اخوندی کمتره... اون در جواب: خجالت داره ؛ ایشون عوضش 100 برابر تو درک و شعور داره...
2-یعنی اینکه هر برنامه ای خواست انتقاد کنه ؛ چک و سپس لگدش کنی...
3- معنی خاصی نداره... مهم درک و شعور افراد است...
4-یعنی همون کاری که سازمان ما انجام می ده.سوال دهم) عملکرد مفتضحانه در المپیک پکن تقصیر کیست؟؟
1-عادل فردوسی پور خائن ؛ اجنبیه ؛ انتقاد نا پذیر...
2-محمد صالح اعلاء(اگه اون از عادل حمایت نمی کرد ؛ عادل جرات نمی کرد این جوری زمینه ی شکست کشور رو در المپیک فراهم کنه)
3-مهم اینه که سازمان تمام تلاشش و کرد.
4-مگه ما اصلا شکست خوردیم؟؟سوال یازدهم) به نظر شما چه کسی بیشتر به درد شهرداری می خورد؟؟
1-عادل فردوسی پور
2-فیروز کریمی
3-هر فردی که ازادی عمل داشته باشه...
4- منظورت .... که نیست؟؟سوال دوازدهم) به نظر شما عادل فردوسی پور الان کجاست؟؟
1-خونشون...
2-زندان گوانتانامو.
3- اخه اینم پرسیدن داره؟؟ عادل همیشه صدا و سیماست...
4-داره با علی کفاشیان فالوده می خوره...

سوال سیزدهم) در نظر سنجی هایی که صورت گرفته ؛ همیشه طرفداران عادل 95 در صد بودند و طرفداران سازمان هم 5 درصد... به نظر شما ان 5 درصد چه قشری از مردم هستند؟؟
1-به هر حال سازمان بزرگه... کارمند هم زیاد داره...از بین اون همه ؛ دیگه 50 نفر که به اینترنت اشنایی دارند... ندارند؟؟
2- ای بابا ؛ چشم دیدن همین 5 درصد رو هم نداری؟؟
3-خجالت بکش... تمام اون نظر سنجی ها تقلبیه... درستش اینه... سازمان 100 درصد ؛ عادل زیر صفر.
4- قشر حزب باد...سوال چهاردهم)به نظر شما بهترین مجری از نگاه سازمان کیست؟؟
1-هر فردی که مخالف فردوسی پور باشد.
2-هر فردی که اقای اخوندی تایید کنند.
3-هر فردی که 90 دقیقه در برنامه اش سازمان را تشویق کند.
4-هر فردی که انتقاد پذیر باشد.سوال اخر) به نظر شما بعد از برنامه ی دوربین خبرساز ؛ فیروز کریمی ؛ خداداد عزیزی؛ علی کریمی ؛ صفایی فراهانی ؛ حبیب کاشانی و عادل فردوسی پور نفر بعدی که قربانی سازمان خواهد شد چه کسی است؟؟
1-باراک اوباما
2-ای بی فرهنگ... اینا تقصیر خودشون بود... به سازمان هم هیچ ربطی نداشت... سازمان ما بیسته بیسته ؛ می گی نه!! از بهرام شفیع بپرس...
3-مردم ورزش دوست.
4-خود سازمان...
منبع:پارس فوتبال

shahriar_sh_2007
25-01-2009, 18:11
دلایل اختلال در سیستم ارسال پیامک برنامه 90 اعلام شد

مدیر عامل شرکت همراه اول دلایل اختلال در سیستم ارسال پیامک برای برنامه تلویزیونی 90 که هفته گذشته اتفاق افتاد را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر، وحید صدوقی با اشاره به این موضوع گفت: پیرو گزارش چهارشنبه‌ شب کمیته بررسی مشکل پیامک برنامه 90 که ناپایداری لینک بین گیت‌وی همراه‌اول و سرور شرکت پیمانکار، دلیل بروز مشکل اعلام شد؛ کمیته، بررسی‌هایش را تا ‎ پایان روز شنبه ادامه داد و علت ناپایداری لینک را نیز مشخص کرد.

مدیرعامل همراه‌‌ اول افزود: در مدت پایداری لینک مذکور، مشترکین همراه ‌اول مجموعاً 188 هزار پیامک ارسال کرده‌اند که 159 هزار پیامک، با موفقیت به سرور پیمانکار ارسال شده است.

صدوقی در مورد علت ناپایداری لینک گفت: موضوع اصلی بررسی‌های کمیته در روزهای اخیر، همین بوده و تست‌های مختلفی انجام شده است. در اجزای مختلف شبکه پیامک همراه‌اول، تمامی تست‌های o&‎m به طور کامل انجام شده و نکات امنیتی، دقیقاً رعایت شده است ولی متأسفانه ارتباط لینک بین گیت ‌وی و ‎ پیمانکاران cp، با مودم پیاده‌سازی شده است که ایمنی و امنیت لازم را ندارد و موضوع به هر سه پیمانکار cp ابلاغ شد تا از امروز روتر را جایگزین مودم نمایند.

مدیرعامل همراه‌ اول در پایان اطمینان داد: با نصب روتر به جای مودم، آدرس و ip کاملاً قابل کنترل شده و امکان کنترل دقیق ترافیک لینک ارتباطی، فراهم می‌شود. با اجرای این تدابیر امنیتی، قطعاً ما شاهد این موارد نخواهیم بود.

منبع:خبرگزاری مهر

hoomaan
25-01-2009, 23:55
به گزارش بازتاب آنلاین برخی شنیده ها به شایعه پیشنهاد شبكه تلويزيوني "دبي اسپرت" به عادل فردوسی پور مبنی بر ساخت یک برنامه تلویزیونی مشابه برنامه 90 برای لیگ فوتبال امارات دامن زده است.

بر اساس این شنیده ها با توجه به اشراف فردوسی پور به زبان انگلیسی و نیز آشنایی اکثر مربیان و بازیکنان لیگ امارات به این زبان، پیش بینی شده است که این برنامه به زبان انگلیسی پخش شود تا لیگ امارات نیز ابعاد بین المللی به خود بگیرد.

تا این لحظه هیچ یک از طرفین یعنی شبكه تلويزيوني دبي اسپرت و عادل فردوسی پور این شایعات را تکذیب نکرده اند.

گفتنی است اين شبكه تلويزيوني و ورزشي امارات که هم اکنون نیز از حضور ناصر حجازی به عنوان تحلیلگر فوتبال بهره می برد، در پايان هفته گذشته اقدام به خريد حق پخش زنده مسابقات ليگ قهرماني فوتبال آلمان (بوندس ليگا) برای دو فصل در منطقه خاورميانه کرد.

(عکس، گرافیکی است و جنبه تزئینی دارد.)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hoomaan
25-01-2009, 23:57
به گزارش بازتاب آنلاین برخی شنیده ها به شایعه پیشنهاد شبكه تلويزيوني "دبي اسپرت" به عادل فردوسی پور مبنی بر ساخت یک برنامه تلویزیونی مشابه برنامه 90 برای لیگ فوتبال امارات دامن زده است.

بر اساس این شنیده ها با توجه به اشراف فردوسی پور به زبان انگلیسی و نیز آشنایی اکثر مربیان و بازیکنان لیگ امارات به این زبان، پیش بینی شده است که این برنامه به زبان انگلیسی پخش شود تا لیگ امارات نیز ابعاد بین المللی به خود بگیرد.

تا این لحظه هیچ یک از طرفین یعنی شبكه تلويزيوني دبي اسپرت و عادل فردوسی پور این شایعات را تکذیب نکرده اند.

گفتنی است اين شبكه تلويزيوني و ورزشي امارات که هم اکنون نیز از حضور ناصر حجازی به عنوان تحلیلگر فوتبال بهره می برد، در پايان هفته گذشته اقدام به خريد حق پخش زنده مسابقات ليگ قهرماني فوتبال آلمان (بوندس ليگا) برای دو فصل در منطقه خاورميانه کرد.

(عکس، گرافیکی است و جنبه تزئینی دارد.)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alireza Taji
26-01-2009, 04:25
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (")

دمت گرم عکس باحالی بود چقدر هم این لباس بهش میاد!
اما بعید هست همچین اتفاقی رخ بده!

اماستیاف
26-01-2009, 09:20
«90» امشب ديدني‌تر از هميشه

جام جم آنلاين: ‌برنامه پربيننده 90، پس از دو هفته جنجال خبري، امشب ديدني‌تر از هميشه با اجراي عادل فردوسي‌پور، مجري توانمند تلويزيون پخش خواهد شد. از دو هفته قبل و در پي جدال لفظي مدير روابط عمومي سازمان تربيت بدني با فردوسي‌پور در برنامه زنده تلويزيوني 90، حرف و حديث‌ها درباره چگونگي ادامه اين برنامه بالا گرفته است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش خبرنگار «جام‌جم»، عادل فردوسي‌پور قرار است امشب با اقتدار هميشگي خود ، برنامه 90 را اداره و اجرا كند. اجراي هفته گذشته او كه برخلاف هميشه بسيار كوتاه و با خمودگي همراه بود براي بينندگان تلويزيوني بسيار غيرمنتظره و مخاطبان پرتعداد اين برنامه را بهت‌زده كرده بود. ضمن اين كه سيستم ارسال پيامك به 90 كه ركورد تعداد پيامك در برنامه‌هاي تلويزيوني را شكسته و از مرز يك ميليون و 400 هزار پيامك گذشته است، هفته قبل در اتفاقي بسيار نادر، دچار اختلال شده و از كار افتاده بود.اين اختلال مخابراتي آن‌چنان تعجب برانگيز بود كه حتي خبرنگاران سياسي روزنامه‌ها را واداشت تا در پايان جلسه دولت از وزير ارتباطات، دلايل قطع شدن پيامك 90 و احتمال عمدي بودن آن را جويا شوند.

در برنامه امشب ، قرار است گزارش مفصلي از 112‌برنامه اخير 90 كه مسابقه پيام كوتاه در آن برگزار شده ارائه و درباره آن بحث و گفتگو شود.

همچنين براي پيشگيري از اختلال دوباره مخابراتي علاوه بر شماره پيامك هميشگي 200090 اين برنامه تلويزيوني، خطوط ديگري نيز به شكل رزرو آماده باشد تا در صورت بروز اشكال)!( بينندگان بتوانند با برنامه خود ارتباط برقرار كنند.

كارشناسان پيش‌بيني مي‌كنند برنامه امشب 90 به ركورد بيش از 2‌ميليون پيامك دريافتي دست يابد كه نه فقط در ميان برنامه‌هاي تلويزيوني در ايران كه در سطح جهاني نيز ركورد قابل توجهي خواهد بود. همچنين ساير قسمت‌هاي اين برنامه مانند آناليز فني بازي‌هاي هفته قبل ليگ برتر، بررسي داوري مسابقات با حضور كارشناسان و مهمانان، اخبار 90 و... پخش خواهد شد.

نود و نقطه‌نظرات كارشناسان
جذابيت‌ها و پربينندگي برنامه تلويزيوني 90 حتي از سوي مخالفان و منتقدان آن هم انكار نمي‌شود. پديده جذاب و پرطرفداري مثل فوتبال، ژانر قدرتمندي براي پايه قرار دادن ساخت برنامه‌اي است كه تعداد بالاي مخاطبان آن تضمين شده باشد. بويژه آن كه اين برنامه در پربيننده‌ترين ساعت شب و به طور زنده پخش شود. رسول كربكندي، مربي نام آشناي فوتبال ايران در اين مورد مي‌گويد: اين برنامه بين مردم فوتبال دوست و حتي بيگانه با فوتبال جا باز كرده است و بعضا حتي خانم‌ها و افراد مسن هم «90» را تماشا مي‌كنند كه البته فكر مي‌كنم دليلش نگاه انتقادي مجري برنامه و دور بودنش از تعريف و تمجيد باشد و اين كه بيشتر به كمبودها و نارسايي‌ها مي‌پردازد.

جهانگير كوثري، تهيه‌كننده سينما و تلويزيون و مجري پرسابقه ورزشي هم معتقد است: «90» هدف خود را چالش در زمينه فوتبال قرار داده است؛ پديده‌اي كه خودش مي‌تواند هيجان‌زا باشد، به خودي خود اگر مملو از حاشيه باشد، حوادث و اتفاقات غيرقابل پيش‌بيني به همراه دارد. وقتي «90» چنين پديده‌اي را به عنوان هدف اصلي خود براي بحث‌هايش دنبال مي‌كند، اين چالش، هيجان و حساسيت دو برابر مي‌شود كه اين نگاه مي‌تواند از طرف مردم، مسوولان، تهيه‌كنندگان يا مجري انتخاب و هدايت شده باشد. دكتر مهدي خبيري، استاد دانشگاه تربيت بدني و عضو AFC هم كه هيچگاه در برنامه 90 حاضر نشده است، اين برنامه را مورد توجه وافر مردم توصيف مي‌كند.

كربكندي در توصيف بيشتر 90 مي‌گويد: جذابيت‌هاي اين برنامه به دليل برخورداري از همان ويژگي‌هايي است كه منتقدان، آن را نقطه‌ضعف و ايراد برنامه مي‌دانند و همين ايجاد چالش‌هاست كه آن را تاثيرگذار كرده است. به فرض زماني كه مربي بودم وقتي اشتباهي در داوري مسابقه رخ مي‌داد، التيام ما تنها پخش تصاوير آن اشتباهات بود؛ اتفاقي كه در 90 هم رخ مي‌داد و آن را جذاب و پربيننده مي‌كرد.

كوثري مي‌گويد: اين برنامه بسيار مفيد و خوب است و از روحيه ويژه خودش بهره مي‌برد، يعني روحيه برنامه مثل مجريانش جوان است و طبيعي است كه تابع هيجان شود، اما در مجموع برآيند بسيار مثبتي را براي جامعه ورزش دارد.

دكتر خبيري هم مثل ديگر كارشناسان، «90» را عاري از ايراد نمي‌داند، ‌اما در عين حال مي‌گويد: از شنيدن خبر برخوردي كه با برنامه 90 شده است، كاملا متعجب شده‌ام. با وجود ضعف‌ها و قوت‌هايي كه اين برنامه تلويزيوني دارد، منعكس‌كننده واقعيت‌هايي است كه بعضا سازنده هم هست. من با دخالت مستقيم 90 در داوري مخالفم و آن را در خور اصلاح مي‌بينم. قرار دادن آدم‌ها در مقابل هم را خوب و اخلاقي نمي‌دانم، اما به عنوان بيننده‌اي منتقد، برخورد حذفي با اين برنامه را اصلا درخور شأن مسوولان ورزش نمي‌دانم. اگر انتقادها درست است، در جهت اصلاح خود از آن استفاده كنيم و اگر هم نه، ظرفيت تحملش را در خود ايجاد كنيم.

درخصوص مجري تهيه‌كننده برنامه هم كه اين روزها حمايت‌هاي زيادي از وي در رسانه‌ها نمود پيدا كرده است؛ كربكندي مي‌گويد: فردوسي‌پور جايگاه خوبي بين مردم باز كرده و رسانه‌ها حمايت جانانه‌اي از او و برنامه‌اش كرده‌اند، او فرد صادق و سالمي است كه البته ايرادهايي هم دارد، اما سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال به جاي پاك‌كردن صورت مساله بايد از فرصت‌ها استفاده مي‌كردند و به ايرادها پاسخ مناسب مي‌دادند يا متقابلا ايرادهاي 90 و فردوسي‌پور را هم مطرح مي‌كردند. مناقشات اخير مقبوليت 90 را به مردم و صدا و سيما نشان داد. اكنون بايد اشكالات اين برنامه را رفع كنيم و صبر و حوصله مسوولان را هم بالا ببريم و به خاطر آوريم اين برنامه بعضي متخلفان فوتبال را مي‌ترساند و از اين نظر بسيار مفيد و مثبت است. 90 بايد با قدرت و قوت ادامه پيدا كند و اگر اعتقاد داريم مردم خيلي خوب مي‌فهمند، الان بايد به قضاوت افكار عمومي احترام بگذاريم.

كوثري هم درباره فردوسي‌پور مي‌گويد: او انسان شريف و صادقي است؛ البته مثل هر مجري ديگر از جمله خودم اشتباهات و اشكالاتي هم دارد، مثلا زود تحت تاثير تشويق‌هاي غيرواقعي، احساسي و هيجان‌زده مي‌شود و برنامه را تندتر و گزنده‌تر مي‌كند. با اين حال موفقيت‌هاي 90 تا حد زيادي مرهون خود عادل فردوسي‌پور است و خوشحال مي‌شوم اگر مردم و مسوولان تحمل بيشتري در برابر اين برنامه كه خيلي با شهامت ساخته مي‌شود به خرج دهند تا در درازمدت بتوانيم نتايج بهتري از آن بگيريم.

Alireza Taji
26-01-2009, 12:56
من که بعید بدونم امشب به مسائل این چند هفته بپردازند قضیه را یک جوری ماست مالی می کنند.
عادل روز جمعه برای گزارش بازی استقلال و صبا خیلی روی فرم بود و حتی بیشتر از گذشته حرفهای نیش دار میزد! امشب جالب میشه برنامه.

soranstar
26-01-2009, 13:28
من که بعید بدونم امشب به مسائل این چند هفته بپردازند قضیه را یک جوری ماست مالی می کنند.
عادل روز جمعه برای گزارش بازی استقلال و صبا خیلی روی فرم بود و حتی بیشتر از گذشته حرفهای نیش دار میزد! امشب جالب میشه برنامه.

با توجه به گفته های خود فردوسی پور تو اخرین برنامش به نظر من که امشب رو همین مبحث مانور میدن .

Kaptian Black
26-01-2009, 13:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ezmir
26-01-2009, 14:03
امشب همگی با sms از برنامه اش طرفداری می کنیم . چون تنها راه حمایت ما این راهه.
به امید 5 میلیون sms ...

hoomaan
26-01-2009, 14:17
خیلی جالبه اینایی که میان این تصمیمهای شتابزده و بدون منطق و واقعا تابلو رو میگیرن که مثلا اس ام اس برنامه نود رو تعطیل کنن و ... یعنی با این همه تشکیلات و غیره از خودشون نمیپرسن که بابا جون هفته بعد چیکار کنیم . هفته بعد ترش . هفته بعد تر ترش . بعد ترترترش .ترترترترترش . :31:

ir-dgm
26-01-2009, 14:21
من میگم همه داخل امضا هامون هم جریان امشب و لینک امضای حمایت نامه رو بزاریم.....

mahdi.a81
26-01-2009, 15:25
دوستان اگه اخبار همراه اول و مخابرات رو دنبال كرده باشند ميدونند كه اين روزها اوضاع آنتن دهي و اينجور مسائل چقد بده .
اگه برنامه نود امشب هم مثل هفته قبل پيامك نداشت ، تعجب نكنيد .
من از اين نمي‌ترسم كه امشب نود تموم بشه .چون هنوز جراتش رو ندارن .
من بيشتر از اين ميترسم كه امسال آخرين نود رو داشته‌باشيم .
به اميد اينكه يه همچين چيزي نباشه.

اماستیاف
26-01-2009, 21:15
در حالی که مسئولان صدا و سیما مدعی شده اند برنامه نود امشب طبق روال قبل روی آنتن می رود، یکی از خبرگزاری های ایران که منبع نزدیک به دولت محسوب می شود خبر داد این برنامه با چند تغییر جزئی ادامه خواهد یافت.
حذف دوربین نود که یکی از پر طرفداران ترین آیتم های برنامه نود است و مشکلات و کاستی ها فوتبال ایران را نشان می دهد، حذف خواهد شد. حال اینکه چرا صدا و سیما به دستور سازمان یا فدراسیون تصمیم به حذف این آیتم گرفته، بر ما پوشیده است ولی آنچه مسلم است فوتبال ایران قرار نیست پیشرفت کند و باید اینقدر درجا بزنیم تا کشورهایی همچون لائوس و گوام هم از ما جلو بزنند. فوتبال ایران باید با همین کاستی ها و ضعف ها بسازد و کسی هم اگر این مشکلات را دید به زبان نیاورد.
اینطور که شنیده می شود smsهای این برنامه هم از امشب طوری تنظیم خواهد شد که مسائل مدیریتی را اصلاً در برنگیرد تا احیاناً مسئولان سازمان احساس خطر نکنند.
البته تمام این صحبت ها در حد حدس و گمان است و امیدواریم عادل فردوسی پور در برنامه امشب خود همچون گذشته برنامه اش را اجرا کند و مسئولان صدا و سیما هم به رای اکثریت مردم و صاحب نظران فوتبال احترام بگذارند و روند مثبت این برنامه را قطع نکنند.

ir-dgm
26-01-2009, 21:25
دوستان ورزش ما هم با سیاست داره مخلوط میشه...
عادیه غصه نخورید

ir-dgm
26-01-2009, 21:26
فقط برین تو کف امضای من

sepand_salehi
26-01-2009, 21:28
دوستان ورزش ما هم با سیاست داره مخلوط میشه...
عادیه غصه نخورید


:31::31::31::31::31::27::27::27::27::27::27:

داره مخلوط می شه؟! :18::18: جک می گی ها. عزیزم فوتبال ما از سال ها پیش با سیاست مخلوط شده. روز به زور هم داره بیشتر مخلوط می شه.

PLAΨMID
26-01-2009, 22:04
آخه كدوم چيز ما با سياست مخلوط نيست ؟؟؟
بگذريم . . . .

ميگم امشب برنامه نود ديدنيه ها . . . . .

Alireza Taji
26-01-2009, 22:50
اقا دمه عادل گرم.
ترکونده.
تیکه را داشتید به اخوندی انداخت؟

gmuosavi
26-01-2009, 22:54
آره !

امشب خیلی خوشحاله !

چپ و راست داره تیکه میندازه ! :31:


رکورد امشب بالاست !

دمش گرم !

ir-dgm
26-01-2009, 23:15
ولی به نظر من آمار اونایی که موافق نیستن واقعی نیست
نظر شما چیه؟

اماستیاف
26-01-2009, 23:16
با اکثر کسانی که تماس داشتم گفتند sms ها خیلی سخت ارسال میشه.
من خودم هم خیلی سخت فرستادم.
هنوز هیچ تاییدیه ای برای گوشیها نیومده !!!

Majid393
26-01-2009, 23:23
با اکثر کسانی که تمای داشتم گفتند sms ها خیلی سخت ارسال میشه.
من خودم هم خیلی سخت فرستادم.
هنوز هیچ تاییدیه ای برای گوشیها نیومده !!!

آره ...... سخته .......
من با 2 تا گوشی فرستادم ....
یکیشون Deliver شده و اون یکی هم Pending .....

ir-dgm
26-01-2009, 23:23
هر سه تا ایرانسلم بدون مشکل ارسال شد...
ولی
دولتی دائمیش 4 بار دادم تا آخرین بار بدون مشکل رفت....

sina1415
26-01-2009, 23:44
من که فرستادم تائیده هم اومد

دم ملت ایران گرم ..... ما که موافقیم

max_3d
26-01-2009, 23:45
من با 7 تا سیم کارت فرستادم بدون مشکل ولی امشب رکود شکسته میشه اونم به طرز فجیح!!!!!!!!!!!!!!!

MAHY@R
27-01-2009, 00:02
امشب فردوسی پور رو که دیدم یاد دانته افتادم!! مخصوصا اون تیکه ای که داره پیبزا میخوره و یه سری هیولا بهش حمله میکنن...

Wisdom
27-01-2009, 00:08
خیلی سخت سند میشه

sina1415
27-01-2009, 00:10
چه پولی داره گیر مخابرات میاد ..... نوش جونش..........

max_3d
27-01-2009, 00:35
:40::40::40::40::40::40:نود با عادل زنده است:40::40::40::40::40::40:

max_3d
27-01-2009, 00:38
:40:1935000:40:

max_3d
27-01-2009, 00:53
<<<<<2500000>>>>>

LiveTime
27-01-2009, 01:13
با سپاس از عادل فردوسی پور

کسانی که ابتدای برنامه 90 رو ندیدن 10 دقیقه اول رو آماده کردم و روی یوتیوب گذاشتم:.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

روی Youtube قرارگرفت

bleu2u4u
27-01-2009, 01:39
<<<<<2500000>>>>>

چرا خالی میبندی
هنوز 2100000 تا هم نشده

shazdeh23
27-01-2009, 01:54
بابا من که هر چی با همراه اول فرستادم Pending شد!
ولی با ایرانسل سریع رفت!
یا حق

Mahdi_Moosavi
27-01-2009, 02:00
و سرانجام ، رکورد 2130000 ( دو میلیون و صد و سی هزار ) sms ، ثبت شد .

sina1415
27-01-2009, 02:02
بالاخره تموم شد...........؟

mahdi.a81
27-01-2009, 02:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MohandesMCD
27-01-2009, 02:53
آره منم با چند تا خط فرستادم اس ام اس pending شدش.البته الان(ساعت 3 نميه شب) دليور شد!!!

mohamad23
27-01-2009, 04:47
شب شاد عادل و فوتبال دوستان

فردوسی پور و احتمال ثبت رکورد پیامک های «90» در کتاب "گینس"
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]


عصرايران - برنامه جديد 90 که پس از يک هفته جنجال بر روي آنتن رفت ، لحظاتي پيش با ثبت يک رکورد به يادماندني در تعداد پيامک هاي دريافتي از طرف مردم، به پايان رسيد. اين در حالي بود که پس از اختلال عجيب در سيستم دريافت پيامک هاي اين برنامه در هفته گذشته ، برخي شايعات از احتمال توقف 90 خبر مي دادند.

به گزارش خبرنگار عصرايران در نيم ساعت اول برنامه 700 هزار پيامک به برنامه رسيد ؛ يک ربع بعدآمار پيامک ها از يک ميليون گذشت و در دقيقه 60 برنامه ، آمار يک ميليون و 400 هزار پيامک ثبت شد و ظرف کمتر از نيم ساعت بعد ، رکورد قبلي پيامک هاي برنامه 90 که يک ميليون و 597 هزار بود ، شکسته شد تا عادل فردوسي پور با خوشحالي از مردم تشکر کند و با افتخار اعلام کند که به طور متوسط در هر ثانيه 1200 پيامک به برنامه 90 مي رسد.

او در اين برنامه برخلاف هفته گذشته ، بسيار شاد و سرزنده به نظر مي رسيد و بارها از مردم ورسانه هایی که در طول یک هفته گذشته قوت قلب او و همکارانش در برنامه 90 بوده اند ، سپاسگزاری کرد.

اما در پايان برنامه اعلام شد که بیش از 2میلیون و 100 هزار پيامک به اين برنامه رسيده که يک رکورد بي سابقه در کل تاريخ صدا و سيما محسوب مي شود.
فردوسی پور همچنین احتمال داد این رکورد در کتاب رکوردهای "گینس" هم ثبت شود.

سوال مسابقه ، موافقت يا مخالفت با رويکرد برنامه 09 است که 97 درصد پاسخ ها در موافقت با اين برنامه بوده است و تنها 3 درصد با آن مخالفت کردند.

Alireza Taji
27-01-2009, 05:01
من که با چهارتا خط همراه اول بدون هیچ مشکلی فرستادم.

سازمان با رفتاری که تو این دو هفته با نود کرد فقط باعث شد دست 90 بازتر بشه. و چون 90 مردم را پشتش می بینه خیلی راحت تر کله گنده ها را زیر سوال ببره.

aliani
27-01-2009, 09:39
من ندیدم :((((((((((
کسی لینک دانی چیزی داره از برنامه دیشب ؟

..hamed..
27-01-2009, 12:20
اين عادل ديشب عجب ذوقي كرده بوددم به قيقه يه بار به امار اس ام اس هاي ارسالي نگاهي ميكرد

pcboy
27-01-2009, 12:29
زنده باد عدالت . زنده باد 90 .

max_3d
27-01-2009, 12:35
چرا خالی میبندی
هنوز 2100000 تا هم نشده

پسر خاله از فرط خوشحالی جو گرفت منو:31::31::31:

max_3d
27-01-2009, 12:36
پس به سلامتی عادل وتمام کسانی که دیشب سنگ تموم گذاشتن!!!!!!!!!!!:7::7::7::7::7::7::40::40:: 40::40:

ir-dgm
27-01-2009, 12:56
به نظر من باید بیشتر میشد.....

D o l f i n
27-01-2009, 13:53
من که با چهارتا خط همراه اول بدون هیچ مشکلی فرستادم.

سازمان با رفتاری که تو این دو هفته با نود کرد فقط باعث شد دست 90 بازتر بشه. و چون 90 مردم را پشتش می بینه خیلی راحت تر کله گنده ها را زیر سوال ببره.
ایشاالله که همین همینجوری بشه

M_Abieteh
27-01-2009, 13:58
کفاشیان: صددرصد با برنامه ۹۰ موافق هستم.

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: با برنامه ۹۰ هیچ مشکلی ندارم و با این برنامه صددرصد موافق هستم.
علی کفاشیان در مورد اختلاف فدراسیون فوتبال با برنامه ۹۰ اظهار داشت: اختلافی وجود ندارد و ما با اجرای آن مشکلی نداریم. گاهی اوقات پیش می آید که از یک رسانه انتقاد می‌کنیم. از برنامه ۹۰ به خاطر اینکه در بعضی موارد جنبه سازندگی فوتبال را از بین می‌برد، انتقاد کردیم.
وی عنوان کرد: این برنامه بسیار پربیننده است. باید از این برنامه‌ها در جهت پیشرفت فوتبال حداکثر استفاده را ببریم. از نگاه ما برنامه‌ایی خوب است که تخریبی نباشد. باید انتقادها سازنده باشند تا فوتبال ملی پیشرفت کند.
کفاشیان در پاسخ به این سئوال که اگر در مسابقه sms برنامه شب گذشته شرکت می‌کرد چه جوابی می‌داد؛ تصریح کرد: من اصولاً به این گونه نظرخواهی ها اعتقادی ندارم و در آنها شرکت نمی‌کنم. ما با برنامه ۹۰ صددرصد موافقیم. وظیفه من این است که به عنوان رئیس فدراسیون فوتبال به این ورزش کمک کنم و در جهت پیشرفت آن قدم بردارم.
کفاشیان در مورد شرایط تیم ملی فوتبال ایران در آستانه دیدار با تیم ملی تایلند اظهار داشت: امروز صبح با کادر فنی تیم در ارتباط بودم. آنگونه که به من اطلاع دادند مشکل خاصی نیست و در حال حاضر اعضای تیم ملی در بهترین شرایط به سر می‌برند.
وی ادامه داد: خوشبختانه سفارت ایران در تایلند همکاری خوبی با کاروان تیم ملی دارد و تا جایی که در توانشان است به تیم ملی کمک می‌کنند.
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد دیدار با تایلند گفت: از روحیه ملی پوشان مشخص است که می‌توانیم نتیجه خوبی بگیریم. آنها برای این مسابقه خوب تمرکز کردند. امیدواریم با شکست تایلند بتوانیم برای دیدار با کره جنوبی آماده شویم.
کفاشیان راجع به مصاحبه صلاحی، مدیرعامل سابق پیام، که گفته بود از رئیس فدراسیون فوتبال قول گرفته‌ایم که به خاطر سی‌امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خداد عزیزی بخشیده شود؛ تصریح کرد: در مورد این پرونده من اختیاری ندارم که بخواهم به کسی قول بدهم. این وظیفه کمیته انضباطی و شورای استیناف است که یک شخص را ببخشند و رای نهایی را صادر کنند. آنها در نظرتشان مستقل هستند.
وی یادآور شد: این طوری که من شنیده‌ام قرار بود فردی با این شرط به پیام کمک کند که خداداد عزیزی بخشیده شود. من هم به آنها اعلام کردم که شرایط خود را بگویید تا ما با کمیته استیناف در میان بگذاریم. متاسفانه صلاحی حرفش را در دو جا به صورت متفاوت بیان کرده است. در واقع حرف من این است که اگر کسی حاضر باشد با شرط کمک به پیام و رهایی این باشگاه از بحران کمک کند، حاضریم آن را مورد بررسی قرار دهیم.
کفاشیان خاطرنشان کرد: من قولی نداده‌ام، اما نگاهم به این قضیه مثبت است. اگر در این راستا به باشگاه پیام کمک شود از این بخش استقبال می کنم البته باید نحوه این کمک‌رسانی مشخص باشد.

M_Abieteh
27-01-2009, 13:59
پیروزی مقتدرانه فردوسی پور // مسئولان دیدگاه خود را اصلاح کنند!

عادل فردوسی پور در برنامه ۹۰ شب گذشته خود با صلابت بازگشت و نشان داد که چقدر در میان هواداران فوتبال از جایگاه مناسبی برخوردار است.
طی چند روز اخیر شایعات زیادی از حذف یا تغییر رویه برنامه ۹۰ مطرح شد اما عادل فردوسی پور در برنامه شب گذشته خود با نمایشی بهتر از همیشه نشان داد که همان عادل همیشگی است و هیچوقت از سیاست های خود فاصله نگرفته و نمی گیرد.
نکته جالب توجه در برنامه دوشنبه شب ۹۰ نظرسنجی بود که عادل شاید به نوعی برای دفاع از خودش به کار بسته بود و الحق هم که طرفداران او سنگ تمام گذاشته و نشان دادند که چقدر پشت عادل و برنامه اش ایستاده اند. اما سوای این موضوع کنایه های فردوسی پور در همان ابتدای برنامه به مسئولان فوتبال بود که کمی آستانانه تحمل خود را بالا برده و انتقاد پذیرتر باشند از طرفی در این برنامه نکته دیگر اثبات حقانیت و محبوبیت عادل و محکومیت مسئولان فدراسیون بود که علی رغم فشار های چند روزه خود در نهایت از سوی مردم بازنده پیکار با سیاست های عام طلبانه فردوسی پور بودند.
اما چیزی که باید بر آن تاکید کرد اختلاف بسیار فاحش نظرسنجی ها یی بود که مردم از طریق پیام کوتاه آن را رقم زدند. به واقع مسئولان مخالف با سیاست های برنامه پربیننده و مردمی ۹۰ بهتر است در دیدگاه های خود نسبت به این برنامه تجدید نظر کنند و به جای قرار گرفتن در مقابل این برنامه بهتر است تعامل خود را با عادل بیشتر کرده و انرژی خود را روی مسائلی که جز تضعیف فوتبال ما سودی ندارد، نگذارند.
مردم در برنامه ۹۰ دوشنبه شب برای دفاع از عملکرد فردوسی پور رکورد پیام کوتاه این برنامه را شکسته و به بیش از ۲ میلیون پیام کوتاه رساندند تا نشان دهند به هیچ وجه دوستار تغییرات در این برنامه نیستند.

M_Abieteh
27-01-2009, 14:00
کفاشیان : اگر ۹۰ خودش را اصلاح نکند اهرم های فشار را به کار می گیریم.

علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال در تازه ترین واکنش خود در خصوص ۹۰ ،این برنامه را ملزم به ایجاد اصلاحاتی درونی دانست.وی افزود: همه دوست دارند برنامه ای را ببینند که از فوتبال حمایت کند نه اینکه افراد را مقابل یکدیگر قرار دهد و یا کارهای انجام شده را زیرسوال برد.کفاشیان با اشاره به فعالیت های گسترده فدراسیون فوتبال تصریح کرد: فوتبال امر گسترده ای است. فدراسیون مشغله های زیادی دارد. ممکن است ده ها ضعف هم داشته باشد اما توقع داریم که صداوسیما و به خصوص برنامه۹۰ با حسن نیت نسبت به مشکلات و معضلات فوتبال دست به انتقاد بزنند. اما متاسفانه آنها رویکرد دیگری را نشان دادند و تاکنون سعی کرده اند اعتماد به نفس را از فدراسیون بگیرند. رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: اگر برنامه ۹۰ خودش را اصلاح نکند برخوردهای تنبیهی مان را چند برابر افزایش می دهیم و اهرم های فشار را به کار می گیریم. شاید دفعه های قبل فقط دوربین هایشان را راه نمی دادیم اما این بار شرایط سخت تری را برایشان به وجود می آوریم. کفاشیان ادامه داد: ما به تعامل معتقدیم. اما نمی توانیم بپذیریم که یک برنامه تلویزیونی ما را به بدترین شکل ممکن تحریم کند و بعد هم انتظار کوچکترین عکس العملی از فدراسیون را نداشته باشد.وی با اشاره به قابلیت های برنامه ۹۰ گفت: برنامه خوبی است. من فردوسی پور را دوست دارم اما ۹۰ به همه مردم تعلق دارد. فدراسیون کمیته های مختلفی دارد. ۹۰ به جای دعوت از کارشناسانی که معلوم نیست از کجا سروکله شان پیدا می شود باید از اهالی فدراسیون دعوت کند تا درباره مشکلات پاسخگو باشند نه اینکه یکطرفه به محکمه برود.رئیس فدراسیون فوتبال همچنین درباره داور دربی تاکید کرد: داور دربی ایرانی است، رسانه ها کمک کنند که این اتفاق خوب رخ دهد.

M_Abieteh
27-01-2009, 14:00
فردوسی پور و احتمال ثبت رکورد پیامک های «۹۰» در کتاب "گینس"

برنامه جدید ۹۰ که پس از یک هفته جنجال بر روی آنتن رفت ، لحظاتی پیش با ثبت یک رکورد به یادماندنی در تعداد پیامک های دریافتی از طرف مردم، به پایان رسید. این در حالی بود که پس از اختلال عجیب در سیستم دریافت پیامک های این برنامه در هفته گذشته ، برخی شایعات از احتمال توقف ۹۰ خبر می دادند.
در نیم ساعت اول برنامه ۷۰۰ هزار پیامک به برنامه رسید ؛ یک ربع بعدآمار پیامک ها از یک میلیون گذشت و در دقیقه ۶۰ برنامه ، آمار یک میلیون و ۴۰۰ هزار پیامک ثبت شد و ظرف کمتر از نیم ساعت بعد ، رکورد قبلی پیامک های برنامه ۹۰ که یک میلیون و ۵۹۷ هزار بود ، شکسته شد تا عادل فردوسی پور با خوشحالی از مردم تشکر کند و با افتخار اعلام کند که به طور متوسط در هر ثانیه ۱۲۰۰ پیامک به برنامه ۹۰ می رسد.
او در این برنامه برخلاف هفته گذشته ، بسیار شاد و سرزنده به نظر می رسید و بارها از مردم ورسانه هایی که در طول یک هفته گذشته قوت قلب او و همکارانش در برنامه ۹۰ بوده اند ، سپاسگزاری کرد.
اما در پایان برنامه اعلام شد که بیش از ۲میلیون و ۱۰۰ هزار پیامک به این برنامه رسیده که یک رکورد بی سابقه در کل تاریخ صدا و سیما محسوب می شود.
فردوسی پور همچنین احتمال داد این رکورد در کتاب رکوردهای "گینس" هم ثبت شود.
سوال مسابقه ، موافقت یا مخالفت با رویکرد برنامه ۹۰ است که ۹۷ درصد پاسخ ها در موافقت با این برنامه بوده است و تنها ۳ درصد با آن مخالفت کردند.

اماستیاف
27-01-2009, 14:28
این جمله عادل ،آخر تیکه بود :


افرادی هستند که ممکن است بیکار باشند و علیرغم داشتن چند مسئولیت مختلف، این وقت را داشته باشند که به بررسی تمام این یک میلیون شماره بپردازند....

techno_magical
27-01-2009, 14:59
بسیار شاد شدیم.عادل شاد بود ؛ پس ما هم شاد هستیم.اینقدر ک از عادل خوشم میاد ؛ از هیچکس خوشم نمیاد...مرسی از همه...از اونایی که اس ام اس دادن...حمایت کردن...دیشب میدیدم عادل شاده کلی ذوق می کردم.اما 15 دقیقه اول رو ندیدم.از دوستی که فایل رو در یوتیوب قرار دادن تشکر می کنم.الان دارم دانلودش می کنم...ببینم کی می خواد جلو عادل واسته...زنده باد عادل...زنده باد آزادی...

bleu2u4u
27-01-2009, 15:57
فردوسی پور و احتمال ثبت رکورد پیامک های «۹۰» در کتاب "گینس"


امار بیشترین sms برای شو جهانی live 8 هست
الان امار دقیقش رو ندارم ولی فکر کنم حداقل 10 برابر این رقم باشه

Libra
27-01-2009, 15:58
سوال مسابقه ، موافقت یا مخالفت با رویکرد برنامه ۹۰ است که ۹۷ درصد پاسخ ها در موافقت با این برنامه بوده است و تنها ۳ درصد با آن مخالفت کردند.

ایول ایول ایول

زنده باد

حال کردم ، دم همه گرم ، ایشالا این روند بازم ادامه داشته باشه

shahriar_sh_2007
27-01-2009, 18:11
درود به دوستان عزیز و بچه های باحال
ایول سنگ تموم گذاشتیم و به سازمان تربیت بدنی فهموندیم که با کی طرفه.دم همتون گرم.
عادل دوست داریم .
در شبی که مخابرات اس ام اس ها رو خوب میفرستاد تلفن خونه ما و به طبع اینترنتومنم قطع شد.

shahriar_sh_2007
27-01-2009, 18:21
شب به یاد ماندنی،تشکر از صدا و سیما


Ariensport,com: برنامه نود بعد از یک هفته پر التهاب و پر حاشیه روی آنتن رفت. نه خبری از خود سانسوری بود و نه احتیاط و محافظه کاری. عادل فردوسی پور با همان توان و انرژی مقابل دوربین قرار گرفت و از عدالت سخن گفت. مردم نیز با شرکت در مسابقه SMS این برنامه بار دیگر حمایت خود را نشان دادند، حتی فردوسی پور از این مشارکت عمومی مردم به وجد آمده بود و بارها از آن ها تشکر کرد.
عادل همانند گذشته با شیوه خاص خودش میهمان های برنامه را گیر انداخت و حتی چندین بار به صورت غیر مستقیم مخالفان این برنامه را سرکوب کرد و البته حمایت مردمی از این برنامه خود به تنهایی مخالفان را به سکوت واداشت.
دیگر از آن چهره غمگین فردوسی پور خبری نبود و با افزایش آمار SMSها چهره او شادتر می شد. قطعاً فوتبالدوستان هم از اینکه یک برنامه مثبت در صدا و سیما و حوزه فوتبال دارند خوشحال هستند. البته نباید نقش صدا و سیما را در این بین نادیده گرفت. مسئولان صدا و سیما و شبکه 3 با حمایت قاطعانه خود از برنامه 90 نشان دادند که در مسیر خواسته های مردم گام برمی دارند. آن ها با دادن اختیار کامل به عادل فردوسی پور و سانسور نکردن برنامه 90 دست رد بر سینه مسئولان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال زدند. حرکت آن ها جای تشکر دارد و امیدواریم با ادامه حمایت خود قدم مثبتی در پیشرفت فوتبال ایران بردارند.
منبع:آرین اسپرت

Payan
27-01-2009, 18:24
در شبی که مخابرات اس ام اس ها رو خوب میفرستاد تلفن خونه ما و به طبع اینترنتومنم قطع شد.
عجب جمله ای شد... آدم یاد گزارش های عادل می افته:27:

Masоud
27-01-2009, 18:33
دهن صدا و سیما و تربیت بدنی رو تخته کردیم
ای ول 90دوستان عزیز.

shahriar_sh_2007
27-01-2009, 18:53
شب گذشته
برنامه 90 با نظارت مسئولان شبكه 3 برگزار شد


شب گذشته برنامه تلويزيوني 90 با حضور عوامل گروه ورزش شبكه 3 برگزار شد.

به گزارش خبرگزاري ورزش ايران (ايپنا)، به دليل حساسيت بالاي برنامه تلويزيوني 90 زماني رئيس گروه ورزش شبكه 3 نيز در استوديوي برگزاري اين برنامه حضور داشت تا نظارت دقيقي بر برگزاري آن داشته باشد. البته شب گذشته برنامه 90 بدون كوچكترين مشكلي برگزار شد و با توجه به پيامك‌هايي كه به اين برنامه ارسال شد، ثابت شد مردم از اين برنامه كه آن را متعلق به خودشان مي‌دانند حمايت مي‌كنند.

aliarnold
28-01-2009, 11:01
توي اين برنامه نشان داده شد مردم ايران هنوز هم متحد بودنشون خطرناكه
مخصوصا براي عقب افتاده هايي كه ميخواستند در اين برنامه رو مثل بقيه برنامه هاي انتقادي تخته كنند.

Libra
28-01-2009, 14:44
آقا یه چیزی ، این شماره برنامه نود ، همون قبلیه است ؟ قبلا 300090 نبود ؟؟؟

gmuosavi
28-01-2009, 15:46
از همون اول 200090 بود

ir-dgm
29-01-2009, 14:34
نود ورزشی،نود سیاسی


دو شنبه شب، شب عجیبی در تاریخ رسانه ایران بود. حدودا 10 سال است که دو شنبه شب شاهد پخش برنامه نود هستیم .برنامه نود نام برنامه ای زنده است که دوشنبه شب هر هفته از شبکه 3 سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود. بنیانگذار، مجری و تهیه کننده ی این برنامه عادل فردوسی پور است. این اتفاق نادر و تحول ساز با نظر سنجی تلفنی برنامه نود، روی داد و شاید اولین رفراندوم رسانه ای در عصر رسانه های مدرن در ایران شکل گرفت. حدود 97 درصد از حدود دومیلیون و دویست و سی و دو هزار که در نظر سنجی این برنامه شرکت کرده بودند به حمایت از رویکرد این برنامه پرداختند.این برنامه که به نقد و تحلیل وقایع لیگ برتر فوتبال ایران می پرداخت با چالش اصلی ترین سازمان دولتی متولی ورزش در کشور (سازمان تربیت بدنی) روبرو شد ولی در این رویارویی با حمایت افکار عمومی مواجه گردید.اگرچه حتی شایعات تایید نشده ای در زمینه تعمدی بودن قطعی سرویس پیام کوتاه این برنامه در هفته پیش و یا تحریم این برنامه از سوی برخی باشگاههای دولتی و یا صنعتی به گوش می رسید،اما در این هفته با هماهنگی انجام شده میان مسوولین صدا و سیما،عادل فردوسی پور سرزنده و سرحال به دفاع ضمنی از برنامه خود پرداخت.

ازاصلی ترین ویژگیهای مثبت این برنامه ، صراحت،حرفه ای گری،بی طرفی،مشارکت گرایی،نگاه انتقادی،ارائه تریبون آزاد به طرفین و ...می باشد.


[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مساله اصلی که مردم ،مطبوعات،وبلاگ نویسها و اهالی فوتبال را به دفاع از این برنامه واداشت ،جایگاه مرجع این برنامه در فوتبال ایران بود.این برنامه بر خلاف بسیاری از برنامه های سفارشی و یا کلیشه ای دیگر با تداوم ده ساله و ویژگیهای خاص خود توانست به جایگاه قابل توجهی دست یابد و حدود دومیلیون نفر را در حمایت از خود بسیج کند.شاید از اصلی ترین ویژگیهای این برنامه ، صراحت،حرفه ای گری،بی طرفی،مشارکت گرایی،نگاه انتقادی،ارائه تریبون آزاد به طرفین و ...باشد.البته این مقاله داوری صرفا مثبتی از این برنامه نداشته و شاخص هایی چون حاشیه گرایی نسبی ،بزرگ نمایی برخی نقاط ضعف و استفاده از طیف خاصی از کارشناسان را از نقاط ضعف این برنامه می داند.
اما با توجه به میزان اقبال عمومی به این برنامه میان نخبگان فوتبال و عموم مردم به نظر می رسد نقاط قوت این برنامه در افکار عمومی بیشتر به چشم می خورد و حمایت از این برنامه نیز موید این مدعاست.

شاخص هایی چون حاشیه گرایی نسبی ،بزرگ نمایی برخی نقاط ضعف و استفاده از طیف ثابتی از کارشناسان را از نقاط ضعف این برنامه است.حال با توجه به این تجربه ،و با توجه به پدید آمدن رقبای جدید و جدی در زمینه اطلاع رسانی در حوزه های مختلف سیاسی و اجتماعی مانند کانالهای ماهواره ای خارجی فارسی زبان و یا اینترنت به نظر می رسد بتوان از نقاط مثبت این تجربه و با تلاش برای کاستن از نقاط ضعف این تجربه راه را برای برنامه سازی خلاقانه در رسانه ملی فراهم ساخت.برنامه سازی که منجر به ایجاد مرجعیتهایی مانند نود در عرصه ورزش گردد.ما نیازمند برنامه هایی هستیم که در واقع مانند نود مرجعیت یافته و حوزه سیاسی و اجتماعی را نیز پوشش دهند.حال به بررسی این ویژگیها می پردازیم:
1-گفتگوی واقعی به جای گفتگوی یک طرفه:


اگرچه ما در رسانه ملی با طیف گسترده ای از برنامه های میزگردی با حضور کارشناسان و یک مجری در شبکه های مختلف روبرو هستیم اما واقعیت این جاست که گفتگوی رسانه ای در آن به صورت واقعی شکل نمی گیرد.وجود خط قرمزهای خود ساخته و سلیقه ای و نه قانونی و شرعی،رویکرد تجارت گرایانه و کاسب کارانه صرف به برنامه سازی، استفاده از موضوعات کلیشه ای در گفتگو و استفاده از کارشناسان غیر حرفه ای باعث می شود فضای گفتگو به مونولوگ تبدیل شده و یا با تعارفهای کلیشه ای از بین برود. بر خلاف این برنامه ها اکثرا در نود گفتگوی چالشی میان مجری و داوران،کارشناسان،مربیان،ب ازیکنان و مسوولین شکل گرفته است.
خط قرمزهای خود ساخته و سلیقه ای و نه قانونی و شرعی،رویکرد تجارت گرایانه و کاسب کارانه صرف به برنامه سازی ،استفاده از موضوعات کلیشه ای در گفتگو و استفاده از کارشناسان غیر حرفه ای باعث می شود فضای گفتگو به مونولوگ تبدیل شده و یا با تعارفهای کلیشه ای از بین برود

اگرچه در رسانه های دنیا سابقه برنامه های گفتگوی چالشی مانند Hard Talk وجود داشته و در برخی برنامه های داخلی نیز مانند نگاه 1 ،چراغ خاموش و یا برنامه های نخستین صندلی داغ وجود داشت ،اما این برنامه ها به تک بارقه هایی تبدیل شدند که یا مانند چراغ خاموش،خاموش گردیدند و یا مانند نگاه 1 و صندلی داغ تبدیل به گفتگوهای سیاسی،اجتماعی و فرهنگی ملال آور و کلیشه ای سابق شدند.
2-بی طرفی:


مخاطب رسانه در جهان جدید در برابر انتقال یک سویه و مستقیم اطلاعات از سوی رسانه واکسینه شده و به شدت نسبت به آن واکنش نشان می دهد.مخاطب امروز رسانه خود انتخاب کننده بوده و می کوشد از میان نظرات مختلف انتخاب کند. برنامه نود علیرغم برخی لغزشهای گهگاه مجری و تهیه کننده اش می کوشد بی طرف باشد و حداقل بین قرمز و آبی تعادل اطلاع رسانی را رعایت کند.نود با تاکید بر بی طرفی خود می کوشد نقش قاضی و مرجع رسانه ای ارائه واقعیتهای حوزه لیگ برتر را از آن خود کند.چنین تجربه اعتماد سازی می تواند در سایر گروه های برنامه ساز تلویزیونی مورد استفاده قرار گیرد .در این گفتگوها معمولا به طرفین دعوا فرصت ارائه نظر داده می شود.اگرچه این مساله گاهی توام با برنامه ریزی هدفمند تهیه کننده برای ارائه منظور نهایی خود است.اما حتی این مساله چندان به ذوق نمی زند و مخاطب حرفه ای فقط آن را درک می کند.
برنامه نود علیرغم برخی لغزشهای گهگاه مجری و تهیه کننده اش می کوشد بی طرف باشد و حداقل بین قرمز و آبی تعادل اطلاع رسانی را رعایت کند


3-نگاه انتقادی و دوری از کلیشه گرایی:


نود،برنامه انتقادی است.بی تعارف عمل می کند و صریح به سراغ اصل موضوع می رود.تلاش می کند از خطوط قرمز فراتر نرود اما از نقد کردن نگرانی ندارد. این ویژگی ها دقیقا بر خلاف برخی دیگر از برنامه های رسانه ملی است.در مباحث مرتبط با حوزه عمومی ،رسانه ملی گرفتار خیلی مصلحت بینیها، تعارفها و جهت گیری ها است. در سالهای نه چندان دور به ویژه شبهای انتخابات ریاست جمهوری به یاد داریم مرتضی حیدری با تسلط خوب به مباحث سیاسی و اقتصادی با رویکردی نوآورانه ،گفتگوها و مناظرات سیاسی کاندیداها و طرفداران آنها را در گفتگوی خبری ساعت 22 و 30 دقیقه شبکه دو را هدایت و اداره می کرد.اما به ناگاه پس از گذر از آن ایام خاص این گفتگوها تبدیل به فرصتی برای ارائه گزارش کار نهاد های مختلف و یا گفتگوهای کلیشه ای شد.
4-اجرای حرفه ای:


برنامه نود بخش عمده ای از محبوبیت خود را به خاطر نوع اجرای مجری این برنامه به دست آورده است.البته نقدهایی به
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایشان و اجرای او وارد است. اما او دارای دو ویژگی خاص است :اول اینکه او در حوزه اجرای خود متبحر است.منابع علمی را مرور میکند و به آخرین اخبار واطلاعات داخلی و خارجی دسترسی دارد. این ویژگی باعث می شود که گفتگو شوندگان نتوانند او را در بن بست اطلاعاتی قرار داده و یا با ارائه اطلاعات نادرست مسیر اجرای او را منحرف کنند.البته گاهی او در اجرا به سمت حاشیه رانده می شود و با حاشیه گرایی برخی نقاط ضعف خود را پنهان می کند .اما این مساله عمومی نیست و غلبه ندارد.نکته دوم اجرای او این است که وی مجری منفعلی نیست.از تهدیدها و یا بلوفهای طرف مقابل کمتر می هراسد و بی تعارف و با رکی خاصی سوال خود را مطرح می کند.
در ساخت برنامه های نود سیاسی ،بهره گیری از از این دو ویژگی می تواند به ارتقای کیفی آن کمک کند.
5-مشارکت گرایی و محوریت افکار عمومی:


یکی دیگر از ویژگیهایی که در مرجعیت پیدا کردن نود نقش داشته است ،توجه به افکار عمومی است.اگرچه چند صباحی است که مسابقات پیامکی! میان برنامه های تلویزیونی رواج پیدا کرده است ،اما استفاده از این فن آوری باید همراه با تغییر در رویکرد برنامه سازی باشد.در برنامه سازی نوین،مخاطب، یک گیرنده پیام منفعل صرف نیست.اصولا نظریات سنتی علوم ارتباطات مبنی بر رسانه،پیام ،نماد،فرستنده و گیرنده پیام متحول شده است.در برنامه سازی نوین می بایست به مخاطب به عنوان یکی از ارکان برنامه سازی و حتی یک یار در تهیه برنامه تلویزیونی نگریسته شود.تولید محتوا و فرآورده توسط مخاطب از این اصول است.
به نظر می رسد تاکید واقعی بر آرا مخاطبان و حتی نمایش برخی تصاویر و فیلمهای تهیه شده توسط آنان در برنامه در این راستا است.
نتیجه:

با وجود برخی ضعفها ،تجربه تولید برنامه نود در حوزه ورزش و اقبال افکار عمومی به آن و هم چنین پدید آمدن برخی تهدیدات رسانه ای ماهواره ای و جذب برخی مخاطبان به آن،می توان از تجربه برنامه نود در تهیه و تولید برنامه های سیاسی و اجتماعی بهره برد.اما لازمه این امر آن است که اصولی چون،حرفه ای گری،تخصص و کیفیت مجری،بی طرفی،تلاش برای گفتگوی و اقعی،نگاه انتقادی و دوری از کلیشه گرایی مد نظر قرار گیرد.این گونه برنامه سازی به ارتقای کیفیت برنامه های تلویزیون و افزایش ضریب اعتماد مخاطبان کمک شایانی خواهد کرد.

<H4>سید حسین زرهانی
گروه جامعه و سیاست
</H4>

shahriar_sh_2007
31-01-2009, 12:44
تحلیلی از رویکرد عمومی مردم ایران به 90 :ميزان راي ملت است ... /90 نماد اعتراض به بی عدالتی ها/ يك ليوان استيضاح داغ مردمي! /ما هم بچه‌هاي همين انقلاب هستيم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 16.jpg&size=article_medium


1 – جلوي خواست و اراده مردم را نمي‌شود گرفت؛ نه با تهديد، نه با قطع پل‌هاي ارتباطي آنها با برنامه‌اي كه آيينه تمام‌نماي فوتبال كشورمان است.

به احترام خودتان بلند شويد و كلاه را از سرتان برداريد. جاي دوري نمي‌رود اگر يك كف مرتب به افتخار اين استيضاح مردمي بزنيد و از اينكه بدون وابستگي به هيچ نهادي راي خودتان را اعلام مي‌كنيد، شاد باشيد.

2 – برنامه نود و عادل فردوسي‌پور مرز محبوبيت‌ها را شكستند؛ برنامه‌اي براي اعتراض به نابرابري‌ها، قانون‌شكني‌ها، بي‌عدالتي‌ها و هر آنچه مردم به آن اعتراض دارند.

دو ميليون و اندي دست نمي‌تواند صدا نداشته باشد... مي‌شنويد؟ اين صداي دست مردمي است كه در دست هم به برنامه خود راي اعتماد دادند، تا خاستگاه فردي از جنس مردم به مسئولان ورزش نشان داده شود.

3 – 97 درصد، در مقابل تنها 3 درصد!! آيا استيضاح فقط مختص به مجلس است؟ مگر نماينده‌هاي مجلس از راي همين مردم انتخاب نمي‌شوند؟ بگذريم ... مي‌توانيم وانمود كنيم اتفاق خاصي نيفتاده است. وانمود كردن كه كار سختي نيست، ببينيد چطور وانمود مي‌كنند؛ البته بايد توجه كرد كه هميشه آنهايي كه كمترند آدم‌هاي خاصي هستند. ما هم اعتراف مي‌كنيم مسئولان ورزش ما آدم‌هاي خاصي هستند. راستي «خاص» يعني چه؟!

4 – به اين مي‌گويند يك نبرد نابرابر و ما نبايد زياد سر به سر مسئولان ورزش كشورمان بگذاريم. بنده‌هاي خدا با همه هوادارانشان 3 درصد كه بيشتر نيستند. ما ضعيف‌كش نيستيم آقايان، سعي مي‌كنيم خاطره اين شب فراموش نشدني را به دست فراموشي بسپاريم. چقدر يك ليوان استيضاح داغ در آن هواي بهاري زمستان مي‌چسبد... چقدر مي‌چسبد... چقدر چسب!

5 – محبوبيت شگفت‌انگيز عادل فردوسي‌پور حتي براي مايي كه به او راي اعتماد داده‌ايم حسادت دارد؛ حسادت به آن برق چشم‌ها، آن دست و پاگم كردن‌ها و آن تشكر‌هايي كه مي‌شد فهميد از اعماق دلش برمي‌آيد. حالا چطور مي‌توان انتظار داشت كه 3 درصدي‌هاي موجود در ورزش كه طبيعتاً افراد خاصي هستند به او و برنامه‌اش و اين همه محبوبيتي كه خودشان حتي به اندازه درصد موجودي‌شان ندارند، به او حسادت نكنند و سنگ پيش‌ پاي لنگش نيندازند؟! بگذريم ... گاهي اوقات گذشتن، بهترين راه حل كه نه، اما تنها راه حل است!

در آستانه رسيدن به روزهاي خاطره‌انگيز پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامي يك بار ديگر فهميديم حرف امام (ره) را كه «ميزان راي ملت است». اين همه تصادف نمي‌تواند اتفاقي باشد. ما بچه‌هاي همين انقلابيم. راي ملت را همه ديدند، باقي‌اش بستگي به ارزيابي آقايان سازمان ورزش از واژه «ملت» دارد.
منبع:پارس فوتبال

shahriar_sh_2007
01-02-2009, 10:25
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حمایت تماشگران بازی استقلال تهران و استقلال اهواز از عادل فردوسی پور

shahriar_sh_2007
03-02-2009, 11:48
دیشب برنامه خوبی بود گرچه به نظر میرسید اس ام اس برنامه رو چون درباره پرسپولیس بود فردوسی پور اجازه گرفته بود از سازمان صدا و سیما و سریع آماده کرده بودند.البته شاید هم تغییر داده بودند البته اگه تغییر میداد یه طوری به بیننده میگفت که تغییر داده.

ارمغان جنون
03-02-2009, 16:50
آخرین آمار اس ام اس ها و درصدها چقدر بود؟

shahriar_sh_2007
03-02-2009, 17:17
آخرین آمار اس ام اس ها و درصدها چقدر بود؟

رسید به 1500000 و درصدها هم اینطور بود
42 درصد گزینه 1 یعنی افشین پیروانی میتونه مشکلاتو حل کنه. و 58 درصد هم گزینه 2 یعنی افشین پیروانی نمیتونه.

shahriar_sh_2007
12-02-2009, 22:24
شما راست می‌گویید یا منتقدتان «90»؟!

محمد علی‌آبادی رئیس سازمان ورزش، اینگونه که خود می‌گوید تنها «90» مخالف معاند دارد که با چشمانی کور همه ساخت و سازهای بین‌المللی او برای فوتبال ایران را نادیده می‌گیرند؛ «90» مخالفی که چشم بر همه پروژه‌های ورزشی که در دوره او ساخته شده و همه موفقیت‌های ورزشی‌اش بسته و مغرضانه فقط به سازمان ورزش می‌تازد.
ورزشگاه سردار جنگل و زمین باتلاقی رشت در بازی پرسپولیس و داماش، بی‌شک یکی از همان مجموعه‌های بین‌المللی است که در دوران شما به مردم فوتبالدوست هدیه شده‌اند. زمینی که لابد یکی از همان ورزشگاه‌هایی است که به پشتوانه افتتاحش رویای میزبانی المپیک را در سر دارید. رویایی که وعده دادید در پایان سال 1388 تحقق می‌یابد.
علی‌آبادی از ابتدای ورودش به سازمان ورزش با افزایش 10 برابری بودجه عمرانی مواجه شد. بودجه 48 میلیارد تومانی با موافقت مجلس هفتم و با تلاش‌های نمایندگان ورزشی این مجلس رشدی چشمگیر داشت که می‌توانست زمینه‌ساز تحولی بزرگ در ورزش کشور باشد و این رشد درست مصادف شد با حضور مدیری به نام محمد علی‌آبادی که پیش از این معاون عمرانی شهرداری تهران بود.
حضور علی‌آبادی در سازمان ورزش، می‌توانست یک حاصل مثبت به همراه بیاورد که همانا ساخت و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی بود. ورزشگاه‌هایی نیمه‌کاره که در همه این سالها، مشکلات مالی باعث می‌شد به سرانجامی نرسند و داستان ساخت شان ناتمام بماند.

بدون شک کارنامه سه ساله فعالیت اجرایی ورزشی مهندس علی‌آبادی به خوبی گویای حقیقتی است که نمی‌توان کتمانش کرد؛ ناکامی تیم امید ایران حاصل بی‌تدبیری‌هایی بود که فوتبال ملی را تا تعلیق پیش برد و به دست کمیته انتقالی سپرد. همه ناکامی فوتبال در سه سال گذشته مقصری بزرگتر از سازمان تربیت بدنی ندارد. کشتی ما سه سالی می‌شود به سرآشیبی سقوط افتاده و هرچه دست و پا می‌زند توان برخاستن را ندارد، راستی چرا این سراشیبی همزمان با دوره شما شده است آقای مهندس؟ یادتان هست چگونه محمدرضا طالقانی از کارش برکنار شد؟یادتان هست که چطور یکی از موفق‌ترین روسای ورزش کشور یعنی محمدرضا یزدانی خرم را به اصرار جایگزین طالقانی کردید تا هم کشتی و هم یزدانی خرم را روی پل بفرستید و ضربه فنی کنید؟
المپیک هم که هنوز این قدر قدیمی نشده است که بخواهید آن را از یاد برده باشید. بزرگترین شکست تاریخ ورزش کشور به لطف شما رقم خورده است.
حال نمی‌خواهیم حذف استقلال از لیگ قهرمانان آسیا را که حاصل تصمیم شما برای واگذاری این تیم به وزارت رفاه بود در لیست ناکامی‌هایتان قرار دهیم اما نمی‌دانیم چرا پس از آن تجربه تلخ کابوس‌بار، دوباره طرحی را به دولت ارائه می‌کنید تا این تیم‌ها به وزارتخانه ها واگذار شوند؟
البته در این دوره سه ساله‌، ورزش کشور افتخاراتی بزرگ و غرورآفرین را هم تجربه کرده که بدون شک چون در زمان حضور شما رخ داد‌ه‌اند و بی‌شک سازمان ورزش هم سهمی بزرگ در آنها دارد. قهرمانی تیم والیبال نوجوانان بی شک فتحی شکوهمند بود. فتحی که شما و شخص رئیس جمهور در همان لحظه وقوعش با آمدن روی خط زنده برنامه ورزشی پخش مسابقه، افتخارش را تبریک گفتید. اما این موفقیت آیا بیشتر به شما تعلق داشت یا مدیری به نام محمدرضا یزدانی خرم که 20 سال در والیبال به امید چنین روزی زحمت کشیده بود؟
بسکتبال ایران هم در دوره ریاست شما به المپیک رسید و برای کشور تاریخ‌ساز شد. شما در این موفقیت عظیم چه سهمی را برای خود قائل می‌شوید و فکر می‌کنید سهم محسن مهرعلیزاده که با برگرداندن محمود مشحون به بسکتبال و بیش از 5 سال برنامه‌ریزی توانست این افتخار را رقم بزند، چقدر بوده است؟
این را هم می‌پذیریم که تمام افتخار موفقیت تیم نوجوانان فوتبال ایران متعلق به شما و فدراسیون انتقالی‌تان است. با این وجود آیا شما حاضرید تقصیر ناکامی تیم فوتبال جوانان را به گردن بگیرید؟
متاسفانه در بخش ورزش نسبت ناکامی‌هایتان به موفقیت‌ها که آخرینش درخشش احسان قائم مقامی در برابر کارپف روس در رشته شطرنج است، این قدر نامتوازن است و به عکس آنچه در آخرین نطق خود گفته‌اید و چون چماقی بر سر منتقدتان «90» کوبیده‌اید، کم است که حتی به حساب نمی‌آید.
اما آنچه درباره ایرادهای بنی‌اسرائیلی در بحث ساخت ورزشگاه‌ها گفته‌اید، نکته‌ای به دور از حقیقت است. گفته‌اید «90» منتقدتان، با دوربینش می‌رود و می‌گردد تا ورزشگاهی را پیدا کند که شیر آبش شکسته باشد تا تبدیل به پیراهن عثمانش کند.
آیا واقعا مشکلات اینقدر کوچک هستند؟ به همان کوچکی که خودتان می‌گویید؟ آیا بازی پرسپولیس و داماش را در رشت دیدید؟ به نظرتان جایی که دو تیم در آن بازی می‌کردند شباهتی به زمین چمن فوتبال داشت؟
بله درست است که همه هفته گذشته در گیلان باران می‌باریده است، اما مگر خودتان مدعی نیستید که ورزشگاه‌هایی که می‌سازید بر اساس آخرین متدهای مهندسی روز دنیا ساخته شده؟ این استادیوم که در سال 1387 به بهره برداری رسیده است چرا سیستم کانال‌کشی برای دفع آبهای سطحی را ندارد؟ این راهکار را که سالهاست حتی در دورافتاده‌ترین نقاط دنیا استفاده می‌کنند. چطور شما برای شهری که بیشترین میزان بارش باران را در کشور دارد، فراموش کرده‌اید؟
آیا دیگر ورزشگاه‌هایی که ساخته‌اید این نکته اولیه در آنها رعایت شده است؟ نکند خدای ناکرده این قدر هول افتتاح هرچه زودتر برای افتتاح این ورزشگاه‌ها را داشته‌اید که از همه نکات ضروری اینچنینی چشم پوشی کرده‌اید و فقط تا سکوها آماده شدند، زمین را خاکریزی کرده و زیر کشت برده اید؟ آیا به همین دلیل است که چمن ورزشگاه کاشان هنوز به بهره‌برداری نرسیده، فاسد شده است؟ چمن کرمان هم که در دل کویر است، سرما خورده و یکدست زرد شده، آیا این زمین هم مشکلی از نوع مشکل ورزشگاه رشت دارد؟
ورزشگاه‌هایی که با پول بیت‌المال برای استفاده یک ملت با عنوان پروژه‌های ملی به بهره‌برداری رسیده‌اند چرا این قدر زود با مشکل مواجه شده‌اند، در فاصله‌ای کمتر از یک سال از بهره‌برداری‌شان؟
بیایید مقایسه‌ای بین این پروژه‌های عظیم ملی که با پول مردم و از محل بیت‌المال ساخته شده‌اند داشته باشیم با مثلا یکی از سازه‌های شخصی‌سازتان در بیزنس خارج از محدوده فعالیت‌های دولتی شما. مثلا ورزشگاه سردار جنگل رشت را با پروژه برج 52 طبقه تهران مقایسه کنیم. آیا هیچ وقت حاضر می‌شوید این مجموعه را بی‌آنکه همه امکاناتش تجهیز شود، افتتاح کنید؟ نکند آنجا هم برای طبقات فوقانی، آسانسور را فراموش کرده‌اید؟
چه تفاوتی میان این دو پروژه وجود دارد؟ نه این است که برای طرحی که از بیت‌المال ساخته می‌شود چون برای یک ملت است، باید وسواسی بیشتر به خرج می‌دادید؟ چرا این قصور انجام گرفته است؟ خدای ناکرده این شائبه نبوده که فقط به افتخار بریدن روبان افتتاح یک به یک این مجموعه‌ها می‌اندیشید و اصلا به ذهنتان خطور نمی‌کرده مشکلاتی از این دست، این قدر کوچک نیستند که بتوان کتمان‌شان کرد. مردم رشت و فوتبال گیلان اگر قرار بود در زمین گل‌آلود سردار جنگل، فوتبال‌های حساس لیگ را تجربه کنند که دیگر نیازی به ساخت ورزشگاه نداشتند چون همان ورزشگاه 10 هزار نفری شهیدعضدی که در مرکز شهر هم واقع شده است وضعیتی این چنین و یا حتی بهتر از این داشت و حسنش این بود که به دلیل نزدیکی به شهر در همه بازی‌های تیم، پر از جمعیت می‌شد.
آقای مهندس محمد علی‌آبادی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی! با این شرایط فکر می‌کنید که شما حقیقت را می‌گویید یا منتقدتان «90»؟
منبع:خبر آنلاین