PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنایی:سخت افزار مورد نیاز برای تهیه سیستم مکینتاش

Dr.B.M
19-01-2009, 13:55
سلام .از وقتی ایفون خریدم ارادت خاصی به اپل و سیستم عاملش پیدا کرده ام برای همین میخوام یه سیستم مک جمع کنم
لطفا مواد لازم رو بگید
سی پی یو و مادربورد و رم و گرافیک چی باشه .گرافیک برام مهم نیست onboard هم باشه بهتره میخوام سیستم قوی در محاسبات و سریع در انکودینگ و ارزون و پایدار باشه

3jokes_x
19-01-2009, 16:52
البته مطمئن نیستم ولی فکر می کنم انتخاب قطعات ارتباط زیادی با سیستم عامل نداشته باشه.
شما می تونی روی پی سی، وبندوز یا مک یا لینوکس نصب کنی. این زیاد مهم نیست. چیزی که مهمه اینه که از این کامپیوتر چه استفاده ای می خوای بکنی؟ یعنی با چه نرم افزار هایی می خوای کار کنی؟

سیستم عامل که هدف نیست... سیستم عامل یه رابط بین کاربر و کامپیوتر هست که باعث می شه شما بتونی با نرم افزار های مختلف کار کنی. البته خود سیستم عامل هم از منابع سیستم مثل توان پردازشی سی پی یو یا رم استفاده می کنه ولی مقدارش بسیار ناچیزه.

در نتیجه شما مشخص کن:
1- بودجه چقدر داری؟
2- از چه نرم افزارهایی می خوای استفاده کنی؟ و در چه سطحی؟

پاورقی: قبل از تصمیم گیری درباره این موضوع هم مطمئن شو: آیا همین نرم افزار هایی که تحت ویندوز کار می کنند، (مثلا یاهومنسجر یا فتوشاپ یا آفیس) روی مک هم قابل استفاده هستند؟ یا باید ویرایش مخصوص مک این نرم افزارها رو تهیه کنی؟ چون اگر این طور باشه فکر کنم پیدا کردن همه این نرم افزار ها اون هم توی ایران راحت نباشه.

omidjahan88
21-01-2009, 19:12
سیستم عامل مک رو از کجا میشه گیر آورد

sir payman
24-01-2009, 17:35
سلام
شما با هر سیستمی میتونی مک دشته باشی چون الان هم مک و هم ویندوزهای microsoft نوع پردازششون x86 هست ولی دقت کنید که سیستم عاملی که میگیرید به هکینتاش معروفه چون سیستم عاملهای original مک فقط روی سیستمهای apple نصب میشه.
در ضمن بعد از نصب همون هکینتاش کلی مشکل با پیدا کردن درایوراش داری.
هکینتاشو میتونی از بازار رضا بخری.