PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با مادربرد abit 52S

omid emamhadi
18-01-2009, 13:00
با سلام خدمت دوستان عزيز.
يك سيستمي هست با مشخصات زير:
1.مادربرد abit 52 s
2. سي پي يو: amd 5200x2
3.رم:1 گيگ باس 800
4.پاور:گرين 330 وات
سيستم نو بسته شده و در بعضي اوقات اول بايوس پيغام زير ميايد كه با زدن كليد F1 رد ميشود.

warning ! now system is in safe mode - please re-setting cpu frequency in cmos
نكات ديگر كه بايد گفته شود اين است:
1.باتري بايوس عوض شد.ولي مشكل برطرف نشد.
2.باclear cmos و load بايوس هم مشكل موقتا رفع شده ولي دوباره بعد زماني كه سيستم خاموش شده و روشن ميشود دوباره ميايد.
3. اوركلاك به هيچ عنوان نشده است.
4.سرعت عمومي سيستم خوب و سيستم پايدار است.از كمكتون ممنون.

D3vil_A
18-01-2009, 13:14
سلام من هم ابیت دارم این مشکل (دقیق نمی دونم این ارور بود یا نه ) بود برو توری تنظیمات بایوس یک بار اف 10 بزن سیو کن درست میشه!

Amir312
18-01-2009, 21:16
مشکل چیپ قدیمی با سی پی یو جدید هست ، دو حالت داره ، میتونید برید آپدیت بایوس را بگیرید که خیلی خوبه و باعث میشه کلا سیستم بهتری داشته باشید ، و البته میتونید برید و فرکانس پردازنده را دستی تنظیم کنید ، برای این کار مشخصات اصلی پردازنده را پیدا کنید و انها را در بایوس وارد کنید احتمالا درست میشه ، البته آپدیت کردن بایوس بهتر و ساده تره .

omid emamhadi
19-01-2009, 08:16
باسلام و عرض ادب. اين نكته را يادم رفت بگويم كه بايوس اين مدل مادربرد روي سايت آخرين آبديت آن ميباشد.يعني بايوس آبديت هست.و نكته ديگر هم اين كه با تعويض مادربرد هم اين مشكل حل نشد.

من با نمايندگي يونيكام كه تماس گرفتم به من گفتند كه ما تا الان به چنين مشكلي بر نخورديم.

راستي من چطور بايد فركانس سي پي يو 5200 amd رو دستي تغيير بدم؟ميتونيد منو راهنمايي كنيد؟مشخصات اين سي پي يو به چه صورت هست؟