PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنگي مجاري ادرار

xmixx
18-01-2009, 12:21
سلام
كسي درمورد درمان تنگي مجاري ادرار (آقايون) ميتونه كمك كنه؟

bushveg
28-01-2009, 00:12
من دارم هر بار عمل میکنم 2_3 سال خوبم بعد دوباره.. البته از من مال 2_3 سانت اول مجاری از طرف مثانه هست

hoseinist
28-01-2009, 22:28
تنگی مجرای دو نوع است:
1-مادرزادی 2- اکتسابی
اما تنگی مجرای اکتسابی :بیشتردر مردان شایع است (و در خانمها نادر است). عفونت و به ویژه استفاده از سوند مجرای ادرای بزرگ که موجب ایسکمی و ترومای داخل مجرا میشود بیشترین دلیل مبتلا شدن به این بیماری است

در صورت شک به تنگی مجرای باید حتما سرعت جریان ادرار باید اندازه گیری شود( جریان طبیعی 20 میلی در ثانیه است که در تنگی ها به 10 میلی در ثانیه میرسد).و کشت ادرار هم کمک کننده است.
از نظر تشخیص افتراقی این بیماری با سایر بیماری ها این حالت را باید ( انسداد خوش خیم یا بدخیم ناحیه پروستات).. حتما به پزشک اورولوژیست مراجعه کنید..چون در صورت عدم درمان و عدم پیگیری. مشکلات دیگری براتون ایجا د میشه..:41:

modernist
28-09-2010, 16:14
با سلام خدمت دوستان عزیزم:
من نماینده انحصاری دو کارخانه آلمانی در زمینه اورولوژی هستم.
در حال حاضر دو روش برای درمان تنگی مجرا در آقایان وجود دارد:

1- عمل جراحی: این روش با بیهوشی کامل می باشد و با استفاده از سیستوسکوپ وارد مجرا شده و با استفاده از نوعی کاتر در طول گرفتگی مجرا برشی ایجاد میشود.

2- استفاده از بالن دیلاتاتور مجرا ( گشاد کننده مجرا ):
این روشی نوین است که با استفاده از بالن دیلاتاتور مجراانجام می شود.
در این روش یک بالن دو تا سه بار (با توجه به مقدار گرفتگی) در داخل مجرا کار گذاشته و برداشته میشود که این روش راحت ترین و بهترین روش می باشد. ( مسلماً از تحمل درد برش کاتر در طول مجرا بهتر است )

شرکت من این گشاد کننده مجرا را دارد:
مارک UroMed ساخت کشور آلمان
پیمان فراهانی: 3008880 98912+
مدرنیست مدیکال: 17-55435516 9821+