PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت زدن f1 برای شروع و برگشتن زمان به عقب !

radikalx
16-01-2009, 22:34
با سلام خدمت دوستان گل
من مدتیه که وقتی کامپیوتر رو از برق می کشم و دوباره وصل می کنم برای شروع باید F1 رو بزنم و وقتی ویندوز بالا میاد تاریخ کامپیوتر به سال 2003 برمی گرده!(ویروس که نیست مطمینم)
حدس می زنم از باطریشه !
آخه من چندوقت پیش کامپیوتر رو دادم تعمیر_گفتند که USB های جلو سوختن و سیم اونا رو جدا کردن بعد دیگه این طور شد!(نمی دونم گفتم شاید ربط داشته باشه!)

راستی یه سوال دیگه این xfx تو کارت های گرافیک یعنی چی ؟
می دنم جاش نیست ولی اگه جواب بدین ممنون میشم
خیلی باحالین
ممنون

avecina.ir
16-01-2009, 23:54
سلامم.. اگه باتریی نتونه تنظیمات بایوس را نگهداره اینجوری میشه.بتریشه عوض کن
XFX یک سازنده ی کارت گرافیکه مثل Asus , Gygabyte , sapphire,connect3d,...

Mehrdad66
17-01-2009, 11:14
یه احتمال دیگه هم هست، اگه مینت جامپر cmos reset داشته باشه ممکنه رو حالت رست قرار گرفته باشه که با گذاشتنش تو حالت defualt درست می شه.

sialex
17-01-2009, 11:37
يه چيز عجيبم من بگم . (امان از دست اين خدمات كامپيوتري ها)
يه بار ديدم يكي باطري سيموس رو بر عكس جا زده بود !!
به هر صورت Cmos CheckSum Fail يعني كنترل كننده صحت تنظيمات انجام شده خطا گرفته . و تنظيمات شما من جمله ساعت و تاريخ از دست رفته .
يا به قول دوستمون يه چامپيري براي ريست كردن اين تنظيمات هست كه دو حالت يك به دو و دو به سه داره و يادشون رفته برگردونن ! البته اين جامپر معمولا با ساعت كاري نداره . عرض كردم معمولا .

ايكس اف ايكس نام يك برند معروف توليد كننده كارت هاي گرافيكي (اصل) ان ويديا جي فورس هست كه نسبتا از مونتاژ و قطعات خوبي استفاده ميكنه . گارانتي اون تو ايران يه زماني دست سازگار ارقام بود حالا اسم شركتش عوض شده ولي همون ارقام خودمونه !

apadana.1001
21-01-2009, 12:57
دوست عزیز به احتمال زیاد مشکل از باتری Pc شماست .
شما اول برو یه باتری بخر و باتری رو عوض بکن به احتمال زیاد مشکلت حل میشه . اگر هم حل نشد شاید (دارم میگم شاید ) مشکل از رم هاتون با شه . بعد از تعویض باتری رم ها رو هم چک بکن .

radikalx
22-01-2009, 10:48
یه احتمال دیگه هم هست، اگه مینت جامپر cmos reset داشته باشه ممکنه رو حالت رست قرار گرفته باشه که با گذاشتنش تو حالت defualt درست می شه.

اینی که گفتی یعنی چههه؟(مینت جامپر cmos reset)
کجاست و چیکار باید بکنم!!؟:41:
جدی میگم!:5:

يه چيز عجيبم من بگم . (امان از دست اين خدمات كامپيوتري ها)
يه بار ديدم يكي باطري سيموس رو بر عكس جا زده بود !!
به هر صورت Cmos CheckSum Fail يعني كنترل كننده صحت تنظيمات انجام شده خطا گرفته . و تنظيمات شما من جمله ساعت و تاريخ از دست رفته .
يا به قول دوستمون يه چامپيري براي ريست كردن اين تنظيمات هست كه دو حالت يك به دو و دو به سه داره و يادشون رفته برگردونن ! البته اين جامپر معمولا با ساعت كاري نداره . عرض كردم معمولا .

ايكس اف ايكس نام يك برند معروف توليد كننده كارت هاي گرافيكي (اصل) ان ويديا جي فورس هست كه نسبتا از مونتاژ و قطعات خوبي استفاده ميكنه . گارانتي اون تو ايران يه زماني دست سازگار ارقام بود حالا اسم شركتش عوض شده ولي همون ارقام خودمونه !

اگه لطف کنید که کم توضیح بدین ممنون میشم!:11:
از سخت افزار من جا زدن باتری رو فقط بلدم!:41:

ممنون از همه دوستان

tarrega
03-02-2009, 03:12
دوست عزیز
هیچ اتفاقی نیفتاده
باطری سیموست تموم شده . باید عوضش کنی . همین .علت اینکه ازت میخواد f1 رو بزنی هم همینه . اگه باطری هم تموم شه . تنظیمات بایوس یا همون سیموست نمیتونه پایدار بمونه . با ری استارت سیستم تنظیمات از دست میره .
اگه جامپری تغییر میکرد . درخواست اف 1 هم درکار نبود .
باطریشو عوض کن .

s_optimize
11-02-2009, 01:53
و اما اگه روش یه باطری خوب انداختی و بازم اینجوری شد و اف 1 خواست .معنیش اینه که بایوست باید ابدیت بشه عزیز