PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مادربرد Asus P5Q-E

apadana.1001
16-01-2009, 20:33
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز .
من یه سیستم گرفت که مادربردش asus p5q-e ـه . من چهارگیگ رم با باس 800 گرفتم . مارک رمها هم corsair ـه .
مشکل اینجاست که من وقتی رم هام رو در حالت دوکاناله وصل می کنم .کامپیوترم هنگ می کنه یا خود به خود ریست میشه .
ومن الان مجبودم یکی از رم ها یی رو که خریدم در بیارم و با دوگیگش فقط کار کنم .
موندم چی کار باید بکنم ؟؟؟؟:41::19:
تایمینگ رمهام هم 5.5.5.15 هست من این رمو 90 تومن خریدم . جز بهترین رمهاست .
دوستان لطفا مرا راهنمایی کنید . دارم دیوونه می شم .:19::41:
ازتون خیلی خیلی ممنونم

yas_6969
16-01-2009, 20:55
با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز .
من یه سیستم گرفت که مادربردش asus p5q-e ـه . من چهارگیگ رم با باس 800 گرفتم . مارک رمها هم corsair ـه .
مشکل اینجاست که من وقتی رم هام رو در حالت دوکاناله وصل می کنم .کامپیوترم هنگ می کنه یا خود به خود ریست میشه .
ومن الان مجبودم یکی از رم ها یی رو که خریدم در بیارم و با دوگیگش فقط کار کنم .
موندم چی کار باید بکنم ؟؟؟؟:41::19:
تایمینگ رمهام هم 5.5.5.15 هست من این رمو 90 تومن خریدم . جز بهترین رمهاست .
دوستان لطفا مرا راهنمایی کنید . دارم دیوونه می شم .:19::41:
ازتون خیلی خیلی ممنونم
سلام دوست عزیز یه چیز بهت بگم نترسی مادربرد asus با رم corsair یکم سازگار نیست ولی راه حل داره فکر کنم باید به رم هات نیم درصد ولتاژ بدی ولی دقیقشو می پرسم و بهت میگم ما وارد کننده رم های corsair با گارانتی ایستا هستیم و به این مشکل زیاد بر خوردیم مشتری ها میارن

apadana.1001
16-01-2009, 21:00
سلام دوست عزیز یه چیز بهت بگم نترسی مادربرد asus با رم corsair یکم سازگار نیست ولی راه حل داره فکر کنم باید به رم هات نیم درصد ولتاژ بدی ولی دقیقشو می پرسم و بهت میگم ما وارد کننده رم های corsair با گارانتی ایستا هستیم و به این مشکل زیاد بر خوردیم مشتری ها میارن
آقا دستت درد نکنه اتفاقا رمهای منم باگارانتی ایستا . زمان خرید فروشنده به من گفت که این گارانتی تازه کاره و بهتر جواب میده منم بخاطر همین گرفتم قراره اگه نشد شنبه یا سه شنبه بفرستم گارانتی .
دستم به دامنتون اگر میشه کاری کرد بهم سریع تر بگید که دارم دیوونه می شم .
از دوستان عزیز اگر کسی اطلاعات بیشتری داره ممنون می شم کمکم کنه .

apadana.1001
16-01-2009, 21:06
خیلی ممنون اگه میشه منو بیشتر راهنمایی کنید .

Mehrdad66
17-01-2009, 11:42
این مشکل احتمال زیاد از ولتاژ رمه.روی بسته ی رم ببین ولتاژشو چقدر نوشته(مثلا 2.2Volt)،همونو تو BIOS تنظیم کن، معمولا مین در حالت دفالت یه کم کمتر از اونو قرار میده.

apadana.1001
17-01-2009, 16:14
با تشکر از توجه همه ی دوستان
روی رمها نوشته ولتاژ 1.8 ولت .
لطفا کمکم کنید .

yas_6969
17-01-2009, 19:36
سلام شما اگه راهنمایی دقیق می خوای فردا ساعت 10 به بعد صبح به این شماره زنگ بزن و با بخش گارانتی صحبت کن
88908650

Amir312
18-01-2009, 21:53
سلام شما اگه راهنمایی دقیق می خوای فردا ساعت 10 به بعد صبح به این شماره زنگ بزن و با بخش گارانتی صحبت کن
88908650
شما چرا سریع روی رم اشکال میزاری بابا !!! توی یک تاپیک قبل هم دقیقا همینا را نوشتی !! شما برای اولین بار برو به این لینک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو فایل pdf را باز کن تا ببینی چطور شما نظر میدی که رم کرسیر خوب نیست ولی مهندسای ایسوس اون را تایید میکنند ، باز هم میگم باید مشخصات رم را دستی تنظیم کنید یا بایوس جدید را بگیرید ، اگه به سایت ایسوس مراجعه کنید میبینید که اتفاقا یکی از مواردی که توی بایوس جدید این برد اصلاح شده سازگاری با حافظه های جدیده !!!:41:

apadana.1001
19-01-2009, 20:55
با تشکر از تمامی دوستان عزیز که اینقدر با مرام هستند .
متاسفانه با آپدیت بایوس مشکل رفع نشد که این فقط در مورد یکی از رمها بود . که با تست رم ها در یک کامپیوتر دیگه متوجه شدم که یکی از رمها دارای مشکل هست .
که خوشبختانه به مغازه دار گفتم و رم رو بهش دادم که بفرسته گارانتی .
به نظر هم میومد که یکی از رم ها مشکل داره ولی موقعی که تست کردم دیگه مطمئن شدم که یکی از رم ها مشکل داره (البته رم ها رو بردم مغازه ای که ازش خریده بودم . اون برام تست کرد .)

yas_6969
19-01-2009, 21:38
شما چرا سریع روی رم اشکال میزاری بابا !!! توی یک تاپیک قبل هم دقیقا همینا را نوشتی !! شما برای اولین بار برو به این لینک :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو فایل pdf را باز کن تا ببینی چطور شما نظر میدی که رم کرسیر خوب نیست ولی مهندسای ایسوس اون را تایید میکنند ، باز هم میگم باید مشخصات رم را دستی تنظیم کنید یا بایوس جدید را بگیرید ، اگه به سایت ایسوس مراجعه کنید میبینید که اتفاقا یکی از مواردی که توی بایوس جدید این برد اصلاح شده سازگاری با حافظه های جدیده !!!:41:
دوست عزیز این مشکل با مادربرد های ایسوس فقط با ست کردن دستی رم و دادن 1دهم 2دهم ولتاژ به رم حل میشه من از اون پی دی اف ها زیاد خوندم

apadana.1001
21-01-2009, 12:39
با تشکر از شما ( yas )
دوست عزیز من رم ها رو بردم مغازی ای که ازش گرفتم اونجا روی مادربرد msi هم تست کردیم و دیدیم که یکی از رم ها مشکل داشت .
حالا منتظرم از گارانتی جوابش بیاد که اگر گارانتی هم تست کنه 100 % مشکل داشتن رم رو تایید میکنه و برام یکی دیگه میفرسته .
با تشکر از حمایت صمیمانه ی شما دوست عزیز .