PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تنظیم دسترسی به پوشه ها

saeed.news
16-01-2009, 19:10
سلام

من یک شبکه خانگی دارم با 4عدد سیستم دارم.

کلیه سیستم عامل ها ویندوز xp سرویس پک 3 است.

یکی از سیستم ها - سیستم ( sys1 ) اصلی در شبکه با یک یوز بدون پسورد به نام ( user1 )است.

بقیه سیستم ها به ترتیب به نام های sys2 , sys3 , sys4 با یوزر های بدون پسورد به نام های user2 , user3 , user4 میباشد.

در سیستم اصلی (sys1) تعداد 3 عدد پوشه شیر شده داریم به نام های fold1 , fold2 , fold3 حالا میخواهم هر سیستم با یوزر مربوطه فقط به پوشه خود در سیستم اصلی دسترسی داشته باشد. و امکان مشاهده بقیه پوشه ها را نداشته باشد.

برای مثال: sys2 که دارای user2 میباشد، فقط بتواند پوشه fold2 را در سیستم اصلی مشاهده کند و به پوشه های fold3 , fold4 دسترسی نداشته باشد.

از تمام عزیزانی که تخصص در این زمینه دارند - خواهشمندم کمک کنند.:11:

paranoid_android
16-01-2009, 20:48
اولا گزینه Use simple file sharing رو در کامپیوتری که folder هارو توش share کردید غیر فعال کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ثانیا علاوه بر user1 سه یوزر دیگه به نام های user21 و user3 و user4 در این کامپیوتر بسازید و بهشون password بدید.

ثالثا برید و تنظیمات مربوط به ACL و Permisssion هارو در فولدرهای ساخته شده انجام بدید یعنی:

به فولدرهای ساخته شده folder1 و folder2 و folder3 به ترتیب فقط یوزرهای user1 و user2 و user3 می خوان دسترسی داشته باشن. دقت کنید که فولدرهارو در پارتیشنی بسازید که حتما NTFS باشه که بتونید از امکانات sharing و security استفاده کنید.

اول فولدرهارو share می کنم و share permission تمامی فولدرهارو Everyone و Full control میدم. محدودیت رو از طریق Security اعمال خواهم کرد. share name رو هم برابر با folder name میدم.

بعد وارد بخش Security مربوط به folder1 می شید. ابتدا سعی می کنیم که تمامی inherit های مربوط به folder1 رو که از parent خودش یعنی پارتیشنی که داخلش فولدر رو ساختم قطع کنم.
تیک inherit from parent... رو بردارین و از window باز شده Copy و بعد Ok رو بزنین:

بعد از اینکار از بخش ACL فولدر بعد از Remove کردن بخش های اضافی فقط user2 رو Add کنید و بهش پرمیژن Modify بدید. توصیه میشه برای یوزرهای معمولی در شبکه پرمیژن Full Control رو اعمال نکنید.

برای فولدرهای دیگه هم به ترتیب همین کارهارو انجام بدید. و به ترتیب به فولدرهای folder2 و folder3 یوزر user3 و user4 رو Add کنید و...

حالا وقتی از system2 به system1 و با یوزر user2 و پسورد مورد نظرش از طریق باکس لاگین کانکت میشد user2 میتونه فقط وارد فولدر خودش یعنی folder1 بشه و همینطور برای سیستم های 3 و 4 با یوزرهای 3 و 4.

saeed.news
17-01-2009, 13:58
دوست عزیز paranoid_android

پاسخ بسیار کاملی که شما زحمت کشیده قرار داده اید. ( به خصوص عکس های مربوطه ) بسیار سپاسگزارم،

امیدوارم همواره در تمام امور زندگی خود موفق باشید.

Mahdak
18-01-2009, 11:04
.................................