PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمـــک...... یه ویــــروس و جـــدید و خطـــرناک

S.I.L.E.N.T
15-01-2009, 19:13
با سلام به شما دوستان عزیز ، یه ویروس عجیب و تازه به سیستم من سرایت کرده که نمیدونم چجوری از بین ببرم. امیدوارم شما به من کمک کنین.

اول این ویروسtask manager رو از کار میدازه ولی folder option فعاله ، بعد آنتی ویروس هارو از کار میندازه ، هر بازی برنامه بطور کلی تمام exe هارو از کار میندازه و به شما اجازه ی بازکردن هیچ برنامه ای رو نمیده ، بعد از ریستارت کردن سیستم سرعت سیستم نصف میشه و بعد از هر بار ویندوز عوض کردن سرعت رو میاره پایین،
این ویروس تا اونجایی که من دونستم فقط لای پارتیشن هارد میمونه و سورس ها رو به هم می ریزه ، این ویروس فقط روی هارد،فلش کارت ، رم موبایل میشینه و روی سی دی نمیره. در ضمن هیچ آنتی ویروسی هم این ویروس رو نمیشناسه.

امیدوارم بااین توضیحاتی که دادم این ویروس رو بشناسید و اگر درمان این ویروس رو میدونید ممنون میشم بگید.

p_s_m
15-01-2009, 22:35
اینکه گفتین هیچ آنتی نمی شناسه منظورتون کدوم آنتی ویروسهاست ؟

با Avira امتحان کردین ؟

یا مثلا با ikarus ؟

قاهر - Gahir
15-01-2009, 22:55
اگه سلامتی (نبود ویروس های عزیز) رایانتون به اطلاعات رایانت می‌ارزه ... بهترین راه Format اونم به روش داس .
یا Hard Discکتو Hight lever formatاش کن .

اغلب این ویروس ها ، به صورت Autorun.inf هستند که با یه بار اجرا به کل قسمت هایی که قبلا تو حافظه‌ی جانبی ذخیره شده بودند، میرن و توی اکثر فایل ها (اونم بیشتر exe.) میشینن .

علت اینکه ویروس کش‌ها هم تشخیص نمیدن ، یا ویروسه خیلی جدیده یا اینکه اون ویروس برای ویروس کشه شناخته شده نیست (آخه هر ویروس کشی رو برای ویروس های شناخته شده میسازن) . اگه ویروس کش داری Updateاش کن .

اگه ویندوزتو خراب کرده (یعنی دیگه نمیشه بار دیگه ازش استفاده کرد ) ویندوزی جدید با format کردن driveهات نصب کن (یا اصلا کل hardتو Format کن ) (دو بار تکرار کردم برای تاکید و ثقیل بودنش).

iman reza
16-01-2009, 00:00
ويروس تروب جان اشكم رو دراورد باچه انتي ويروسي ازبين ببرمش

قاهر - Gahir
16-01-2009, 09:06
ويروس تروب جان اشكم رو دراورد باچه انتي ويروسي ازبين ببرمش

با خودت ! (با صبوری خودت :دی) ، همزیستی مسالمت آمیز کجا رفته پس ...

میتونی دستی از بین ببریش !

S.I.L.E.N.T
16-01-2009, 11:33
دوستان عزیز از جواباتون ممنونم ، من آنتی ویروسم کاسپرسکای 2009 هستش و نمی خوام اطلاعاتم پاک بشه.

آنتی
16-01-2009, 13:38
اگه سلامتی (نبود ویروس های عزیز) رایانتون به اطلاعات رایانت می‌ارزه ... بهترین راه format اونم به روش داس .
یا hard discکتو hight lever formatاش کن .

اغلب این ویروس ها ، به صورت autorun.inf هستند که با یه بار اجرا به کل قسمت هایی که قبلا تو حافظه‌ی جانبی ذخیره شده بودند، میرن و توی اکثر فایل ها (اونم بیشتر exe.) میشینن .

علت اینکه ویروس کش‌ها هم تشخیص نمیدن ، یا ویروسه خیلی جدیده یا اینکه اون ویروس برای ویروس کشه شناخته شده نیست (آخه هر ویروس کشی رو برای ویروس های شناخته شده میسازن) . اگه ویروس کش داری updateاش کن .

اگه ویندوزتو خراب کرده (یعنی دیگه نمیشه بار دیگه ازش استفاده کرد ) ویندوزی جدید با format کردن driveهات نصب کن (یا اصلا کل hardتو format کن ) (دو بار تکرار کردم برای تاکید و ثقیل بودنش).

این طور که شما فرمودید بهترین راه حل پاک کردن صورت مسئله است
من که کاملا با فرمت کردن مخالفم
این همه برنامه آنتی ویروس ساختن برای همین
ضمنا برای من که تاحالاویروسی نبوده که نتونم پاک کنم پس شما هم می تونید
موفق باشید

قاهر - Gahir
16-01-2009, 14:39
موفق باشید
اگه فایل با ارزش نداری به زحمتش نمی‌ارزه.
خوب میشه دستی یا با ویروس کش‌ها به قولتون منهدمش کرد ولی اینا برای ویروس های جدید ، وقت‌بره !

HoJJaT_007
16-01-2009, 14:50
بابا به والله بار ها بار ها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها در این مورد بحث شده .

سیستمتونو به قبل از افتادن ویروس ریستور کنید .

این کارو خود من کردم درست شد .

به نظرم اگه یه بار دیگه از این نوع ویروس تاپیک بزنن مدیر بیاد پاکش کنه . هر روز یک کاربر تازه وارد یه تاپیک جدید !

p_s_m
16-01-2009, 20:10
بابا به والله بار ها بار ها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها بارها در این مورد بحث شده .

به نظرم اگه یه بار دیگه از این نوع ویروس تاپیک بزنن مدیر بیاد پاکش کنه . هر روز یک کاربر تازه وارد یه تاپیک جدید !

کاملا اشتباهه چون خیلی از ویروسهای جدید توی فایلهای سیستم ریستور هم نفوذ می کنن

p_s_m
16-01-2009, 20:18
موفق باشید

آنتی عزیز خیلی از ویروسها هم هستن که هیچ آنتی اونا رو تشخیص نمی ده :46:

به نظر من استفاده از روشهای ترکیبی بهترین راهه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آنتی
16-01-2009, 21:50
به نظر من استفاده از روشهای ترکیبی بهترین راهه :

من با این نظر شما کاملا موافقم و همیشه ویروسها را با روشهای ترکیبی پاک میکنم

قاهر - Gahir
17-01-2009, 16:55

اون روش ریستون فقط فایل‌هایی که توی‌ پوشه‌ی هر Drive است رو بازگردانی میکنه ... یعنی اونم تحت تهدیده ...
فایل های ریستور توی فولدر System Volume Information ذخیره میشه و ویروس میتونه توی اونم بشینه ...
خیر دوست من ، ویروس های جدید اگه واقعا ویروس باشن ها ! به این راحتی نمیرن ... هکر جون اینقدر زحمت میکشه تا یه ویروس شسته رفته بسازه ... :دی

aaaammmm87
17-01-2009, 17:02
به جون خودت اصلا
مثل اب خوردن پاكشون ميكنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قاهر - Gahir
17-01-2009, 18:26
به جون خودت اصلا
مثل اب خوردن پاكشون ميكنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

وای دَدَ ... چه مشکل ...
ویروس ها دوست های رایانه هستن که با دونستن روش کارکردشون میتونید چیزای جالبی یاد بگیرید . (از نظر آموزش خوب :دی)

nazila_2229
18-01-2009, 02:14
سلام... سیستم منم این ویروس خطرناک رو گرفته....تازه خیلی بدتر....نمیذاره هیچ آنتی ویروسی نصب یا فعال شه....وقتی با یه برنامه کار میکنم مثلا فتو شاپ...یهو خاموش میکنه....صدای فن میاد...ولی تصویر نداره....یا وقتی روشن میکنی بالا نمیاد و تا حدود 5 دقیقه یه صفحه سیاه رنگ هست که گاهی تا یه ربع میمونه بعد ویندوز بالا میاد....موس حرکت نمیکنه گاهی.....ومهم اینکه یه بار بعد از روشن کردن صدای تق تق داد و ریست شد و از اون موقع تا حالا تمام یو اس بی ها از کار افتاده......و این بزرگترین مشکلمه....یکی بگه با این یو اس بی ها چیکار کنم...

picher_s
18-01-2009, 07:47
سلام عزیزان.
1-لطفا با یه process explorer از پروسز های فعالتون عکس بگیرید.
2- عکس tabe startup از msconfigetun رو بزارید.
3- یه exe کوچیک به من میل کنید.
4- اگر می تونستید اسم این ویروس و مسیر اجرای آن رو با نصب آنتی مورد علاقه من(OfficeScan از ،TrendMicro
که آپدیت شده باشه) بگید.
موفق و پیروز باشید.

قاهر - Gahir
18-01-2009, 10:29
nazila_2229
از ره سیف مود برو بینیم بالا میاد و بعد بینیم چی میشه @

امین101
18-01-2009, 11:17
چقد چونه میزنید با هم انگار یه مشت اماتور جمع شدن هی باهم کل کل میکنن.
و اما:
راه اول: نود32 قدیمی نصب کن و بعد آپدیت(اگه حرف ه ای نیستی از یه حرفه ای کمک بگیر) مطمئنم میتونه پاکش کنه. البته برا بعضی ویروسها باید قبل از الوده شدن(فعال شدن ویروس) نصب باشه

راه دوم:ویندوز عوض کن ولی بعد از نصب هیچ استفاده ای از سیستم نکن یعنی نه فلش نه سیدی مشکوک به
آلودگی ونه هیچ وسیله دیگه.در ضمن هیچ درایوی رو باز نکن چون ویروسه آوتوران رو درایوا میذاره.واما راه حل:یه سیدی اورجینال نود32 بذار رو سیستمت وبدون باز کردن دراوها(تاکید)اون رو اجرا کن(با کمک حرفه ای) .نصب کامل نود بع اپ بعد گزینه in depth analysisرو از زیر منو nod32اجرا کن .
انشااله مشکلت حل میشه اگه نشد به من میل بزن کمک میکنم .تو این کار تخصص دارم.
amintghv@yahoo.com

nazila_2229
18-01-2009, 17:08
سلام.....مرسی از راهنماییهاتون....اول اینکه قاهر جان نمیذاره اصلا سیف مود اجرا شه....

امین جان قبلا دو بار با یه حرفه ای ویندوز جدید نصب کردم ...اما باز نمیذاره هیچ آنتی ویروسی نصب کنم....مشکل همینه که آنتی ویروسها نصب نمیشن ....بعد اینکه اصلا ممکنه ویروس یو اس بی رو از کار بندازه؟؟؟

قاهر - Gahir
19-01-2009, 20:21
چقد چونه میزنید با هم انگار یه مشت اماتور جمع شدن هی باهم کل کل میکنن.
په آقای حرفه‌ای .... !!!!!

راه اول: نود32 قدیمی نصب کن و بعد آپدیت(اگه حرف ه ای نیستی از یه حرفه ای کمک بگیر) مطمئنم میتونه پاکش کنه. البته برا بعضی ویروسها باید قبل از الوده شدن(فعال شدن ویروس) نصب باشه

راه دوم:ویندوز عوض کن ولی بعد از نصب هیچ استفاده ای از سیستم نکن یعنی نه فلش نه سیدی مشکوک به
آلودگی ونه هیچ وسیله دیگه.در ضمن هیچ درایوی رو باز نکن چون ویروسه آوتوران رو درایوا میذاره.واما راه حل:یه سیدی اورجینال نود32 بذار رو سیستمت وبدون باز کردن دراوها(تاکید)اون رو اجرا کن(با کمک حرفه ای) .نصب کامل نود بع اپ بعد گزینه in depth analysisرو از زیر منو nod32اجرا کن .
چهار بار اسم برنامه‌ی نودو اوردی و دو بار کلمه‌ی حرفه‌ای ....
نود 32 بازی ... این ویروس کش بدون اجرازه فایل‌هایی که خودش با برنامه‌ای که براش نوشتن که تشخیص بده مشکوک چیه ، پاکش میکنه ... !!!! در ضمن چرا قدیمی ، یعنی هر چی قدیمی تر باشه ، بهتره :

امین جان قبلا دو بار با یه حرفه ای ویندوز جدید نصب کردم ...اما باز نمیذاره هیچ آنتی ویروسی نصب کنم....مشکل همینه که آنتی ویروسها نصب نمیشن ....بعد اینکه اصلا ممکنه ویروس یو اس بی رو از کار بندازه؟؟؟
nazila_2229 جان :
چه جوری ویندوزو نصب میکنی ، ولی نمیتونی از راه داس بری ... !!!! یعنی ویندوزتو رو ویندوزت نصب میکنی ... !

اگ به قول دوستمون یه آدرسی از این ویروس بدی شاید بشه کاریش کرد .

: دی

S.I.L.E.N.T
24-01-2009, 17:35
از شما دوستان عزیز خیلی ممنون ، مشکل من حل شد ولی به قیمت (f) دیسک کردن هارد و سوختن یک رم.
این ویروس خیلی به من ضرر زد ، امیدوارم سیستم شما همچین ویروسی نگیره.:41::37:

HoJJaT_007
24-01-2009, 18:48
من اولین کسی بودم که تونستم نوعی از این ویروسو پاک کنم اونم با یه آنتی ویروس ساده و بدون پاک کردن هیچ :

Exe
Folder
یا فایل دیگه ای ! خیلی پیچیده بود مراحل . اما الان حل شد . هیچیمم خراب نشد .

قاهر - Gahir
24-01-2009, 20:30
از شما دوستان عزیز خیلی ممنون ، مشکل من حل شد ولی به قیمت (f) دیسک کردن هارد و سوختن یک رم.
این ویروس خیلی به من ضرر زد ، امیدوارم سیستم شما همچین ویروسی نگیره.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](36).gif
خداوند به شما عمر باقی و رم کافی دهد (آمین) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](36).gif

S.I.L.E.N.T
25-01-2009, 15:50
از دلداریت ممنون:10:

قاهر - Gahir
25-01-2009, 19:04
از دلداریت ممنون :10:
خب حالا چه کار کنیم ، داستان به پایان رسید ولی ویروس به رایانت نرسید (چون رمت سوخت :دی)

من اولین کسی بودم که تونستم نوعی از این ویروسو پاک کنم اونم با یه آنتی ویروس ساده و بدون پاک کردن هیچ :
Exe
folder
یا فایل دیگه ای ! خیلی پیچیده بود مراحل . اما الان حل شد . هیچیمم خراب نشد .

خوب ، یه توضیح بفرمایید بینیم تا ملت استفاده کنن .