PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استیو جابز کنار میرود !

mobin
15-01-2009, 19:08
در برابر بهت و تعجب همگان، روز چهارشنبه استيو جابز مديرعامل يکي از موفق ترين شرکت هاي درهء سيليکن اعلام کرد که به علت بيماري در مرخصي استعلاجي به سر مي برد.
در نامه اي به کارکنان اپل، جابز نوشت که ظرف هفته اخير متوجه شده که مسائل بيماري وي پيچيده تر از آنچه که فکر مي کرده، مي باشد. وي گفت در ماه ژوئن به اپل باز مي گردد و تا آن زمان ادارهء روزمره امور را به کوک، مدير ارشد عملياتي شرکت واگذار مي کند.

جابز اضافه کرد که حدس و گمان ها در مورد سلامتي اش "توجه نه تنها من، بلکه خانواده ام و همهء افراد در شرکت اپل را معطوف خود کرده است." وي گفت که عنوان مديرعامل را حفظ کرده و درگير کليهء تصميمات استراتژيک شرکت خواهد ماند.

در نامه اش جابز مسائل بيماري اش را باز نکرد. آقاي جابز در سال 2004 تحت درمان سرطان قرار گرفت که ظاهراً موفق بود، اما اخيراً در سخنراني هايش بسيار نحيف و لاغر به نظر مي رسيد.

دو نفر از نزديکان وي بيان داشتند که وضعيت اخير وي از سرطان ناشي نمي شود، بلکه بدن وي قادر به جذب غذا نيست. پزشکان توصيه کردند که وي در شرايط استرس زا قرار نگيرد چون بر سلامتي اش تاثير مي گذارد.

ارزش هر سهم شرکت اپل بعد از اعلام اين خبر 7.1 درصد کاهش يافت و به 79.30 دلار رسيد.
همکاران همکاران سیستم

mobin
15-01-2009, 19:10
مطمئنم همهء شما نامهء هفتهء گذشتهء من خطاب به جمع شرکت اپل در مورد مسئله بسيار شخصي (بيماري ام) را خوانده ايد. متاسفانه، کنجکاوي در مورد مسائل شخصي سلامتي ام توجه نه تنها من و خانواده ام، بلکه همگان در اپل را معطوف خود ساخته است. به علاوه، ظرف هفته گذشته دريافتم که مسائل سلامتي من پيچيده تر از آنچيزي است که قبلاً فکر مي کردم، مي باشد.

براي اينکه خود را از مرکز توجه دور کرده و بر سلامتي ام متمرکز شوم و همچنين براي اينکه همه در اپل مي بايد بر توليد محصولات خارق العاده متمرکز باشند، تصميم گرفتم که تا آخر ماه ژوئن مرخصي استعلاجي بگيرم.

خواسته ام تا تيم کوک مسئوليت عمليات روزمره اپل را برعهده گيرد و مي دانم که وي و مابقي تيم مديريت کارشان را به نحو احسن انجام خواهند داد. به عنوان مديرعامل، قصد دارم تا در اين مدت در تصميمات عمدهء استراتژيک شرکت درگير بمانم. هيات مديره از اين طرح کاملاً حمايت مي کنند.

مشتاقم همهء شما را اين تابستان ببينم.
استيو

منبع همان

franch
16-01-2009, 15:04
در برابر بهت و تعجب همگان، روز چهارشنبه استيو جابز مديرعامل يکي از موفق ترين شرکت هاي درهء سيليکن اعلام کرد که به علت بيماري در مرخصي استعلاجي به سر مي برد.
در نامه اي به کارکنان اپل، جابز نوشت که ظرف هفته اخير متوجه شده که مسائل بيماري وي پيچيده تر از آنچه که فکر مي کرده، مي باشد. وي گفت در ماه ژوئن به اپل باز مي گردد و تا آن زمان ادارهء روزمره امور را به کوک، مدير ارشد عملياتي شرکت واگذار مي کند.

جابز اضافه کرد که حدس و گمان ها در مورد سلامتي اش "توجه نه تنها من، بلکه خانواده ام و همهء افراد در شرکت اپل را معطوف خود کرده است." وي گفت که عنوان مديرعامل را حفظ کرده و درگير کليهء تصميمات استراتژيک شرکت خواهد ماند.

در نامه اش جابز مسائل بيماري اش را باز نکرد. آقاي جابز در سال 2004 تحت درمان سرطان قرار گرفت که ظاهراً موفق بود، اما اخيراً در سخنراني هايش بسيار نحيف و لاغر به نظر مي رسيد.

دو نفر از نزديکان وي بيان داشتند که وضعيت اخير وي از سرطان ناشي نمي شود، بلکه بدن وي قادر به جذب غذا نيست. پزشکان توصيه کردند که وي در شرايط استرس زا قرار نگيرد چون بر سلامتي اش تاثير مي گذارد.

ارزش هر سهم شرکت اپل بعد از اعلام اين خبر 7.1 درصد کاهش يافت و به 79.30 دلار رسيد.
همکاران همکاران سیستم

به دليل حاد شدن بيماري
جابز رئيس اپل به مرخصي رفت

خبرگزاري فارس: تحليل گران معتقدند عليرغم استعفاي موقت استيو جابز رييس پرآوازه و موفق شركت اپل در روز چهارشنبه به علت بيماري سير صعودي اين شركت كماكان ادامه مي يابد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش فارس به نقل از مك ورلد، استيو جابز با انتشار نامه اي كوتاه و صميمانه خطاب به كاركنان اپل اعلام كرد بيماري وي حادتر و پيچيده تر از آن چيزي است كه تا به حال تصور مي شد و وي براي درمان آن نياز به مرخصي دارد.
انتظار مي رود جابز تا ماه ژوئن به اپل بازگردد. در حال حاضر اداره اين شركت به كوك مدير ارشد عملياتي اپل واگذار شده است.
تحليل گران مي گويند با توجه به آنكه جابز به طور كامل از صحنه كنار نرفته و نظارت او بر اپل كماكان هر چند به طور ضعيف تر وجود دارد، شرايط مناسب فعلي اين شركت حفظ خواهد شد، اما در صورت وخامت بيماري جابز و كنار رفتن دائمي او پيش بيني آينده اپل كار دشواري است.
در عين حال بسياري از علاقمندان به اپل اميدوارند وي با بازگشت به اپل تا شش ماه ديگر پروژه هاي خلاقانه جديدي را پايه ريزي كند. پيش از اين در سال 2004 نيز خبرهايي در مورد ابتلاي جابز به سرطان و درمان وي منتشر شده بود.
گفته مي شود جابز به زودي براي برداشتن باقي مانده لوزالمعده اش تحت عمل جراحي قرار مي گيرد.