PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه بحث پایه و یه سوال در مورد adsl و vdsl ...

ashkan_mc
14-01-2009, 12:07
با سلام به دوستان و اساتید ...

من اول در مورد ADSL یه سوال دارم ... ببنید همه جا می گن که ADSL رو نمیشه رو فیبر های نوری پیاده کرد ... کسی دلیل این مطلب رو می دونه ؟؟؟ و یه نکتۀ مهم تر ... در کشورهای خارجی مثل امریکا ، ژاپن ، کانادا و کلاً اروپا همه جا از فیبر نوری استفاده می کنند ، پس هیچ کدوم اینها نمی تونن از ADSL استفاده کنند ؟؟؟ یعنی در واقع من شنیدم که خط تلفن خونه در این کشورها هم فیبر نوریه ... :blink:

به مطلبی هم در مورد VDSL دارم :

VDSL مخفف Very high bit-rate Digital Line Subscriber است ... نکتۀ مهم در این فناوری افزایش سرعت downstream تا 52 mbps و افزایش سرعت upstream تا 12 mbps است ... در VDSL دو رشته سیم مسی به هم جفت شده و تشکیل یک دوتایی می دهند که باعث این افزایش بسیار شدید سرعت می گردد ...

در کنار VDSL ما VDSL2 هم داریم که باز برای سرعت های بالاتر مناسب است ...

نکتۀ اساسی در VDSL این است که ما در ADSL نمی توانیم انتقال تصاویر و صداهای HD را داشته باشیم ... ولی با استفاده از VDSL ما می توانیم تصاویر HD هم منتقل کنیم ...

تنها کشورهایی که فعلاً از VDSL بهره می برند ژاپن و کره جنوبی هستند که البته به تازگی و به تدریج استرالیا هم به آنها اضافه شده است ...

huti_421
16-01-2009, 19:21
تکنولوژی فیبر نوری که در ایران استفاده میشه ... فرسنگ ها از تکنولوژی کشور هایی که مثال زدید عقب تره !!!

به تبع باید از کابل برای انتقال دیتا استفاده بشه
برای تجهیز کردن خطوط مخابراتی کشور به این نوع کابل ها هزینه ای سرسام آور متحمل مخابرات میشه

و مهمتر از همه هنوز که هنوزه ما محدودیت کاربران خانگی 128 کیلو بیت بر ثانیه رو داریم :دی تصاویر hd کجا و ایران کجا !!!

ممنون از توضیحاتتون !!!

dibagroup
17-01-2009, 01:23
دوست عزيز سوال خوبي است كه پرسيديد
اولا تكنولوژي dsl روي كابل مسي هست نه روي فيبر نوري در ضمن وظيفه كابل نوري انتقال هست مانند كابل مسي
در كشورهاي پيشرفته مانند سوئد اينترنت روي برق است و كل تماسهاي تلفني و تلويزيون هم روي اين كابل منتقل مي شود در بقيه كشورها هم روي تمام تلفنها ديتا هست فقط با اين فرق كه از مخابرات تا كافو مخابرات با فيبر آمده است و از آنجا تا جعبه كابل مسي و به خانه هم مسي هست در ضمن با adsl تا جايي كه من روي اين مودمها خواندم تا 8 مگ مي شود انتقال داد ولي بيشتر با تقويت كننده و تجهيزات ديگر است

dibagroup
17-01-2009, 01:25
در ضمن يادم نرفته من خودم در دفتر با adsl معمولي تا 4 مگ استفاده كردم