PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی دوربین Samsung i8510 innov8 : دوربینی از جنس موبایل !

Mohammad
11-01-2009, 17:20
بدون شک بهترین CameraPhone موجود در حال حاضر گوشی همه فن حریف سامسونگ i8510 innov8 می باشد.
فرصتی دست داد تا به بررسی عملکرد دوربین این گوشی بپردازیم.با ما همراه باشید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

طراحی دوربین
دوربین این گوشی قدرتمند در پشت گوشی به طور مناسبی طراحی شده است.دارای محافظ مکانیکی می باشد و اطراف آن کمی برجسته است.فلش نیز در سمت چپ بالای لنز قرار دارد که علیرغم LED بودن آن از قدرت مناسبی برخوردار است و برای عکس های در شب می توان روی آن حساب کرد !
در سمت راست بالای گوشی دکمه تغییر حالت دوربین در حالت های عکسبرداری،فیلم برداری و نمایش عکس و فیلم و در قسمت پایین سمت راست گوشی دکمه مخصوص دوربین وجود دارد.در مقابل در سمت چپ بالای گوشی دکمه دو جهته ای وجود دارد که ضمن استفاده برای کم و زیاد کردن ولوم صدا برای زوم در حالت دوربین نیز استفاده می شود.در مجموع طراحی مناسبی برای استفاده از دوربین انجام شده است.

رابط کاربری و تنظیمات دوربین
با فشردن و نگه داشتن دکمه دوربین می توانید بصورت سریع وارد محیط دوربین شوید.
در سمت راست وسط صفحه 4 گزینه بصورت میانبر قرار داردند که در حالات مختلف قابل تغییر هستند.همچنین دو گزینه Exit وOptions در بالا و پایین صفحه وجود دارند.
با فشردن دکمه مربوط به Options وارد دنیایی از تنظیمات متنوع و گوناگون می شوید.
گزینه اول Shootinh Mode می باشد که شامل گزینه های Single shot , Multi-Shot , Frame Shot , Mosaic Shot , Panorma Shot و Smile Shot می باشد که بسته به نیاز می توان هر کدام را انتخاب کرد. رزیلوشن در بعضی حالات تا 240x320 پایین خواهد آمد.
گزینه بعدی گزینه کارآمد Scene Modes است که دارای گزینه های بیشماری مانند Portrait , Landscape , Sports , Indoor , Beach , Sunset , Dawn , Autumn Colours , Waves and Snow , Night Shot , Against Light , Fireworks و Text می باشد. ملاحظه می کنید که تقریبا تمامی حالات ممکن در برای خلق عکسی بی نظیر در نظر گرفته شده است .
در حالت Size از رزیلوشن VGA تا 8M قابل انتخاب است. عکس های گرفته شده با رزیلوشن 8M حجمی حدود 2.5 مگابایت خواهند داشت..
گزینه White Balance طبق معمول شامل گزینه های Auto , Daylight , Incandescent , Fluorescent و Cloudy می باشد که تاثیر مثبتی در کیفیت عکس در شرایط مختلف دارد.
در قسمت Effects نیز با گزینه های No effects , B & W , Sepia , Sharpen و Negative روبه هستید.
قسمت بعدی شامل میانبرهایی برای تسهیل و تسریع امر استفاده از دوربین می باشد که شامل دکمه های 2 ، 3 ، * و # به ترتیب برای Shoot Mode ، Timer ، Flash و Display می باشد که بعنوان مثال در حالت Display گزینه های بسیار مفید Regular (حالت معمول) ، Guideline (شبکه ای) و Indicator ( نمایشگر) خواهید بود.
گزینه آخر بر روی منو افقی گزینه Settings می باشد که شما رو به دو گزینه General و Image راهنمایی می کند.
در قسمت General گزینه های Anti-shake , Wide Dynamic Range , Shutter Sound , Recording Sound , Contrast , Saturation , Sharpness ,Default Filename ,Memory in use و GPS tagging وجود دارد که بر حسب نیاز قابل تغییر هستند.
در قسمت Image نیز گزینه های Quality , ISO , Exposure metering , Single Shot mode و Blink detection وجود دارند.
هنگامی که دوربین در حالت فیلم برداری قرار گیرد در حالت Recording Mode گزینه های Normal , MMS و Slow motion با سرعت های 1/8 و ¼ وجود دارند. همچنین در قسمت Size 320x240 و 640x480 وجود دارد.
همچنین در ابزارهای موجود در سمت راست وسط صفحه گزینه مربوط به فوکوس در حالت های Face Detection , Micro , AF و PF و تنظیمات مربوط به فلش در سه حالت ON,OFF و Automatic قابل توجه هستند.

عکسبرداری : لذت واقعی !
پس از بررسی تنظیمات و امکانات اسمی نوبت به بررسی کیفیت واقعی این دوربین است .
اکثر عکس های گرفته شده جای هیچگونه حرفی را برای گفتن باقی نگذاشته اند و کیفیت ، وضوح ، رنگ های زنده و طبیعی گویای همه چیز هستند.
*بدلیل حجم زیاد ، عکس ها به رزیلوشن 1024x768 کاهش داده شده اند.

فضای آزاد – حالت تنظیم منظره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تمامی رنگ ها و جزئیات به خوبی منتقل شده اند.

حالت آخرین زوم :

کیفیت در آخرین حد زوم کاملا قابل قبول است.

فضای آزاد – تنظیمات اتوماتیک :

سایه و روشن ها و رنگ ها عالی منتقل شده اند.

برای مقایسه ای ساده به همین عکس گرفته شده توسط P1 دقت کنید :

عکس گرفته شده با P1 نیز کیفیتی بسیار مناسب دارد ولی i8510 عکسی شفاف تر گرفته است.

فضای آزاد – تنظیمات اتوماتیک :

فضای آزاد – Metering Mode : Center Weighted

فضای آزاد – حالت Macro

فضای بسته – حالت Macro

فضای بسته – حالت Macro – متن

فضای بسته – حالت Text – متن

حالت Face Detection نیز در تشخیص چهره بسیار هوشمند و خوب عمل می کند ولی در حالت Smile Shot عکس به موقع ثبت نمی شود و نمی توان چندان به آن اطمینان کرد.
در نتیجه می توان گفت جای هیچگونه سوالی در کیفیت عکس ها باقی نیست . عکس ها بطور باورنکردنی طبیعی ، زنده و شفاف هستند . در ادامه به بررسی دوربین در شب می پردازیم.

فضای بسته – تاریکی مطلق – به همراه فلش :

برای مقایسه ، عکس گرفته شده با P1 :

فضای باز – به همراه فلش :

فضای بسته – در حالت تنظیم فلورسنت :

عملکرد فلش با توجه به LED بودن آن کاملا مطلوب است چه از نظر قدرت و چه از نظر کیفیت عکس.
نوشته ها و بررسی های گوناگونی حاکی از برتری این دوربین بر سایر دوربین های 8 مگاپیکسلی موجود دارد. در این بررسی نیز تنها می توان به کیفیت بی نظیر این گوشی صحه گذاشت چرا که دوربینی هم سطح آن برای مقایسه مستقیم در دسترس نبود. به هر حال می توان گفت اگر این دوربین بهترین دوربین موجود نباشد ( که بدون شک است ! ) یکی از بهترین ها خواهد بود .

فیلم برداری : ثبت لحظاتی بی نظیر !

در زمینه فیلم برداری نیز دوربین این گوشی حرف های زیادی برای گفتن دارد.

فیلم در رزیلوشن 320x240 :

فیلم 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

فیلم در رزیلوشن 640x480 :

فیلم 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](1).zip)

فیلم 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).zip)

فیلم در حالت Slow Motion – سرعت 1/8 :

فیلم 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3).zip)

فیلم 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).zip)

کیفیت فیلم های گرفته شده چه در حالت های معمولی و چه در حالت های Slow Motion کاملا قابل قبول و مناسب است . با وجود حالت Slow Motion نیز می توان صحنه هایی جالب و دیدنی خلق کرد.

**استفاده از این مطلب تنها با ذکر نام نویسنده مجاز است.

با تشکر - محمدرضا خواست خدایی

Mojtaba N87
11-01-2009, 17:42
مثل همیشه گل کاشتی محمد جان.

عجب دوربینی داره!

deluge28
11-01-2009, 18:39
کاش در مورد باطریشم یه توضیح کامل بنویسید....چه فایده داره دوربین عالیش وقتی باطریش نمیتنه ساپورتش کنه.....

Bahador.p
11-01-2009, 18:55
سلام دوستان در مورد باطری I8510 باید بگم مشکل از باطری نیست مشکل از نرم افزار گوشی هست آپدیت کنین برطرف میشه من خودم 2تا دارم یکی رو از دبی گرفتم یکی رو از مایکرو تل اون مایکروتل مشکل باطری داشت 100 بار باطری رو عوض کردم خوب نشد بعد دیدم ورژن مایکروتل از اون دبی خیلی پایین تره آپدیت کردم توپ شد الان تا 2:47 فیلم گرفتم بعدش خاموش شد خدایی حال کردم
منم یک مقایسه بین دوربین T300 & I8510 & U900 قرار می دم تا به کیفیت I8510 پی ببرین اول بگم T300 دارای کیفیت 10.1 مگاپیسل هست
T300
I8510
U900

deluge28
11-01-2009, 20:07
کیفیت دوربینش که عالیه......این مطلبی که راجع به باطریش گفتین اگه درست باشه فوق العاده عالی میشه....چون هیچ کدوم از دوستانی که این گوشی رو داشتن آپدیت نکردن......

Mohammad
11-01-2009, 21:42
سلام ...
قصد داشتم یه بررسی کامل بنویسم که بدلیل مشکلات درسی فرصت نشد .
باتری این گوشی که من باهاش کار کردم بدون مشکل !
به نظر من باتری در نظر گرفته شده برای این گوشی به نسبت امکاناتش خوبه و جوابگو، ضمن اینکه با آمدن فیرم های جدید و برطرف شدن نقایص و باگ های موجود شاهد بهبود عملکرد هم خواهیم بود.

S A M S U N G
12-01-2009, 10:58
سلام دوست عزیز .

ممنون مثل همیشه عالی بود .

واقعا دوربین i8510 عالی هستش .

مخلصیم .

Mohammad
12-01-2009, 18:49
سلام دوست من.
خواهش می کنم .
بله ، دوربین بسیار با کیفیتی داره ، علاوه بر اون کیفیت صداش هم بی نظیر ! در کل میشه گفت یه گوشی کامل هست .

Hossein 12
13-01-2009, 00:10
کيفيت ضبط صداشو نميشه با هک کردن يا کار ديگه افزايش داد؟ چون amr 12kbps هست ولي مثلاً N82، aac ضبط ميکنه.

voice recorder اِش با چه فرمتي ضبط ميکنه؟

Bahador.p
13-01-2009, 00:21
سلام حسین جان آقا برو توی تنظیمات ضبط صدای گوشی کیفیت رو بکن High بعد ببین که با کیفیت AAC 128KB برات ضبط می کنه در ضمن I8510 دارای 2تا میکروفن هست که کیفیت ضبط صدا و صدای فیلم رو به تور شگفت آوری بالا می آورد

Mohammad
13-01-2009, 13:46
ضمن تایید صحبت بهادر عزیز ، فکر نمی کنم نیازی به هک باشه چون کیفیت صدای ضبط شده نیز بسیار خوبه ! تست کردم خودم.
به جرات می تونم بگم عیب چندانی نمیشه به این گوشی گرفت.

hotaxis
13-01-2009, 18:01
مرسی از اطلاع رسانی شما دوستان
خیلی خوبه که گوشی های شما مشکل باتری نداره میشله لطف کنید بگید گوشیتون 8 گیگ هست یا 16 گیگ؟

Mohammad
13-01-2009, 22:05
والا گوشی من نیست، گوشی یکی از دوستان بود ، 8 گیگ بود ضمن اینکه باتریشم 1000 میلی آمپر بود.

Bahador.p
14-01-2009, 00:38
مال من هم 8Gb هست خیلی دنباله 16Gbبودم هر جا بگی فرستادم مالزی.دبی حتی یکی از دوستای بابام داشت می رفت کره به اونم پول دادم برایم بیاره ولی این چی بگم رفتن 3تا آوردن 8Gb همراه یک مموری 8Gb می گن بیا این 16Gb برای همین منم 8GB دارم ولی باتریش 1200 میلی آمپر هست

Mohammad
14-01-2009, 00:42
چه خوب !
ما از اینجا واسه این بنده خدا گرفتیم باتری 1000 میلی آمپر بود !
باتریش به نسبت امکاناتش جوابگو هست ، حتی روزی که من دوربینش و خود گوشی رو همه جوره تست می کردم فقط دو خط و نهایتا فکر کنم 3 خط کم کرد.عکس ، فیلم ، بلوتوث و آهنگ با آخرین ولوم و تست تمامی قسمت ها ی گوشی.

pedram1320
15-01-2009, 01:20
سلام
اگه ميشه لطف كنيد فلشش رو با n95 و n82 مقايسه كنيد و يه عكس هم بزاريد تاببينيم چقدر با اين دو تا گوشي تو شب فرق داره! البته يه جا خونده بودم كه فلشش از n96 بهتره! اگه اين طوري باشه مسلما از n95 هم بهتر خواهد بود.
راستي لرزش گير هم داره؟ لرزشش گيرش مثل دوربين هاي سوني اريكسون يعني k800 هست؟ يكي از خوبي هاي دوربين گوشي هاي سوني اريكسون اينه كه هر چقدر وشي رو تكون بدي و لرزش دست داشته باشي باز هم عكسي كاملا صاف و شفاف و بدون هيچ تار شدگي خواهد داشت! امتحان كنيد ببينيد حتي با حداكثر لرزش حتي هنگام فوكوس كردن باز هم عكس تار مي شه يا نه! ممنون ميشم

Hossein 12
16-01-2009, 12:48
سلام حسین جان آقا برو توی تنظیمات ضبط صدای گوشی کیفیت رو بکن high بعد ببین که با کیفیت aac 128kb برات ضبط می کنه در ضمن i8510 دارای 2تا میکروفن هست که کیفیت ضبط صدا و صدای فیلم رو به تور شگفت آوری بالا می آورد

خيلي عاليه.
من که اين گوشيو ندارم . (ولي دوست دارم داشته باشم!:31:)

اين که شما گفتيد فقط توي ضبط صداست يا توي فيلمبرداري هم همينطوره؟

:40:ميشه يه فيلم که توي يه مراسم يا جشن پر سرو صدا يا بالاخره يه چيزي که بشه کيفيت صداشو درک کرد، گرفته شده باشه بذاريد؟

:40: در مورد کيفيت عکس و فيلم توي شب هم يه کم توضيح بديد ممنون ميشم.
:11:

Mohammad
28-01-2009, 11:43
اگه ميشه لطف كنيد فلشش رو با n95 و n82 مقايسه كنيد و يه عكس هم بزاريد تاببينيم چقدر با اين دو تا گوشي تو شب فرق داره!
سلام ...
به نسبت N82 فلش ضعیفتر و در مقایسه با N95 در یک سطح و حتی شاید کمی بهتر باشه.

راستي لرزش گير هم داره؟
تویه تنظیمات گزینه AntiShake هست.

امتحان كنيد ببينيد حتي با حداكثر لرزش حتي هنگام فوكوس كردن باز هم عكس تار مي شه يا نه!
تویه چندتا عکس گرچه لرزش کم ولی عکس تقریبا تار شده بود ... به هر حال در این زمینه نظر قطعی ندارم.

Mohammad
28-01-2009, 11:46
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gifميشه يه فيلم که توي يه مراسم يا جشن پر سرو صدا يا بالاخره يه چيزي که بشه کيفيت صداشو درک کرد، گرفته شده باشه بذاريد؟

سلام ...
می تونم بگم کیفیت ضبط صداش در هر حال خیلی خوبه .

captain JAVID
11-02-2009, 14:34
من تحقيق کردم دوستان اين گوشی مشکلش اينه که ميکرفنش زيادی قويه و(فقط موقع فيلمبردا ری)
به خش خش ميافتاد ولی در بقيه موارد top!!!

Ahmadreza0123
24-03-2009, 18:52
من تحقيق کردم دوستان اين گوشی مشکلش اينه که ميکرفنش زيادی قويه و(فقط موقع فيلمبردا ری)
به خش خش ميافتاد ولی در بقيه موارد top!!!
من با شما موافقم كه ميكروفونش زيادي قويه ام نه فقط موقع فيلمبرداری . مقع ضبط صدا هم ميكرونش خيلي قويه:5:

golmohammadi
26-03-2009, 12:32
اگه خيلي قوي هست و موقع فيلمبرداري از مراسم و .. كه سروصدا زياده خش داره پس نتيجه ميگيرم كه هنوز هم خوب نيست اونطور كه بايد باشد
راستي محمد جون شما گفتين كه بهترين گوشي 8 مگا پيكسل هست
چند پست پيش گفتين كه لرزه گير داره ولي با قاطعيت نگفتي كه خوب عمل ميكنه و نظر ندادين
و در مورد فلش هم گفتين تقريبا يكي با ان95 هست كلا زنون نداره
پس چطور گفتي بهترين 8 مگا پيكسلي هست؟
با وجود c905 سوني اريكسون كه لرزه گير خفني داره با فلش زنون و سرعت شاتر بالا و ...
بارم فكر ميكنين بهترين 8 مگا پيكسلي هست؟

Michael Ropy
26-03-2009, 12:48
C905 در کل کیفیت عکسبرداری ضعیفی داره. درسته که فلشش قویه.

Mohammad
26-03-2009, 17:54
سلام ...
سال نو همگی عزیزان مبارک ، ایشالا سال خوبی داشته باشید.
ضمن تشکر از golmohammadi عزیز ، خدمت شما عرض کنم که :
در مورد C905 اگه با دست های خودم تستش کرده بودم بهترین جواب رو می تونستم بهتون بدم ولی با توجه به مطالب موجود صحبت هایی میشه کرد که در ادامه عرض می کنم.
به نظر من i8510 هنوز بهترین گوشی دربین 8 مگاپیکسلی ها و مسلما یکی از کاملترین های گوشی های موجود هست.همونطور که می دونید نمونه کامل تر این گوشی یعنی i8910 نیز معرفی شده . البته بی صبرانه باید منتظر ورود N86 ( اولین 8 مگاپیکسلی نوکیا با aperture متغیر ) نیز بود .
همونطور که اشاره لرزش گیر innov8 چندان کارآمد نبود و از فلش LED هم مثل همیشه نباید انتظار زیادی داشت اما در انتخاب بهترین دوربین فاکتورهای مهم دیگری هم تاثیر گذار هستند . بعنوان نمونه در سایت معتبر gsmarena ( که از معدود سایت های قابل استناد هست) امتیاز های زیر به دو گوشی در موارد مذکور داده شده :

نمایش عکس ها : SE C905: 9/10 • Samsung INNOV8: 5/10
رابط کاربری و کاربر پسند بودن آن : SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 5/10
پردازش داخلی : SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 9/10
exposure و فوکوس : SE C905: 8/10 • Samsung INNOV8: 9/10
کیفیت لنز : SE C905: 6/10 • Samsung INNOV8: 8/10
فلش : SE C905: 8/10 • Samsung INNOV8: 2/10
قابلیت های دوربین : SE C905: 5/10 • Samsung INNOV8: 8/10
نمایش جزئیات در عکس : SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 9/10
Dynamic range : SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 7/10
انتقال رنگ ها در عکس : SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 8/10

در صحبت پایانی نیز نتیجه گیری جالبی وجود داره :

If you are looking for the universal performer, then the Samsung INNOV8 is your definite choice with excellent image results. Besides first-rate stills, it also delivers VGA video recording 30fps or slow motion QVGA videos at 120fps and has a large display.

If you are after the best camera interface and probably the best camera handling and controls, then Sony Ericsson C905 is your game.

به نظر من نیز i8510 همچنان بهترین CameraPhone بازار هست .
جدا از دوربین نیز این گوشی امکانات و قابلیت های بسیار خوبی نیز داره بخصوص صفحه نمایش با کیفیت ( که البته در نور مستقیم آفتاب چندان کارامد نیست) و همچنین کیفیت صداش که نحسین برانگیز.

Mohammad
26-03-2009, 17:56
c905 در کل کیفیت عکسبرداری ضعیفی داره. درسته که فلشش قویه.
در کل میشه گفت سونی اریکسون با فیلم برداری مشکل داره !
البته c905 علیرغم رزیلوشن qvga در فیلم برداری ، کیفیت مطلوبی داره و ضبط صدا بصورت استریو در فیلم برداری در نوع خودش جالبه. بنابراین خیلی هم در این زمینه ضعیف نیست.

golmohammadi
26-03-2009, 19:15
سلام ...
سال نو همگی عزیزان مبارک ، ایشالا سال خوبی داشته باشید.
ضمن تشکر از golmohammadi عزیز ، خدمت شما عرض کنم که :
در مورد C905 اگه با دست های خودم تستش کرده بودم بهترین جواب رو می تونستم بهتون بدم ولی با توجه به مطالب موجود صحبت هایی میشه کرد که در ادامه عرض می کنم.
به نظر من i8510 هنوز بهترین گوشی دربین 8 مگاپیکسلی ها و مسلما یکی از کاملترین های گوشی های موجود هست.همونطور که می دونید نمونه کامل تر این گوشی یعنی i8910 نیز معرفی شده . البته بی صبرانه باید منتظر ورود N86 ( اولین 8 مگاپیکسلی نوکیا با aperture متغیر ) نیز بود .
همونطور که اشاره لرزش گیر innov8 چندان کارآمد نبود و از فلش LED هم مثل همیشه نباید انتظار زیادی داشت اما در انتخاب بهترین دوربین فاکتورهای مهم دیگری هم تاثیر گذار هستند . بعنوان نمونه در سایت معتبر gsmarena ( که از معدود سایت های قابل استناد هست) امتیاز های زیر به دو گوشی در موارد مذکور داده شده :

نمایش عکس ها : SE C905: 9/10 • Samsung INNOV8: 5/10
رابط کاربری و کاربر پسند بودن آن : SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 5/10
پردازش داخلی : SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 9/10
exposure و فوکوس : SE C905: 8/10 • Samsung INNOV8: 9/10
کیفیت لنز : SE C905: 6/10 • Samsung INNOV8: 8/10
فلش : SE C905: 8/10 • Samsung INNOV8: 2/10
قابلیت های دوربین : SE C905: 5/10 • Samsung INNOV8: 8/10
نمایش جزئیات در عکس : SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 9/10
Dynamic range : SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 7/10
انتقال رنگ ها در عکس : SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 8/10

در صحبت پایانی نیز نتیجه گیری جالبی وجود داره :

به نظر من نیز i8510 همچنان بهترین CameraPhone بازار هست .
جدا از دوربین نیز این گوشی امکانات و قابلیت های بسیار خوبی نیز داره بخصوص صفحه نمایش با کیفیت ( که البته در نور مستقیم آفتاب چندان کارامد نیست) و همچنین کیفیت صداش که نحسین برانگیز.
از اينكه جوابمو منطقي دادين ممنونم
به نظر نمياد مثل خيليها تعصبي باشين
در مورد N86 چندان اتظار نداشته باشين چرا كه موقع اومدنش مطمئنا ايدو اومده و ديگه ان 86 عددي به حساب نمياد
خودت ميدوني كه لرزش گير و فلش C905 عاليه
اما در انتخاب بهترين دوربينها گفتي فاكتورهاي ديگه اي مد نظر هست درسته؟
درسته ولي نه انقدر
چرا كه اگه دقت كرده باشين در سال 2006 كا800 و يو 900 و ان 73 حضور داشتند كه كا800 بهترين كمرا فون سال 2006 انتخاب شد
اگه فلش زنون نداشت تو روز شايد با ان73 يكي ميشد
چطور شد اول شد؟
gsmarena درسته يكي از معتبرترين سايت ها هست
ولي سعي كن اول به خودت بعد به سايتها اعتماد كني
چون ممكنه كمي دور از واقعيت باشند بنا به هر دليلي
اما در مورد امتيازها كه gsmarena به اين دو گوشي داده :
در دو مورد اول كه سوني بيشتره اين هيچ
در مورد پردازش داخلي به خاطر اينكه c905 جاوا هست قبول نمره درستي داده
در مورد فوكوس و آشكاري يا نمايش من فكر ميكنم سوني به خاطر كمرا فونهاي قبلي كه زده اينم كمتر از اونها نباشه و بهتر باشه ولي دقيق نميشه گفت
در مورد كيفيت لنز خودت ميتوني قبول كني كه سايبرشات باشه و از 10 نمره 6 بگيره؟
فلش هم كه هر دو گوشي نمره خودشون درست زده شده
قابليتهاي دوربين : c905 كم قابليت نداره حداقل نمره 5 لايقش نبوده ...
نمايش جزئيات در عكس هم بسته به LCD هر دو داره كه اينا را بايد يكجا مقايسه كرد
Dynamic range حقيقتش نميدونم چيه
انتقال رنگها هم در گوشيهاي قبلي سوني خيلي بهتر بوده
======
پس نتيجه گيري ميشه كه 8510 ميتونه با سي 905 حداكثر يكي باشه نه بالاتر
مگر اينكه كمرا فون سي 905 مثل كمرا فونهاي قبلي نظير كا850 كيفيت خوبي نداشته باشه و از اونها هم بدتر باشه بله در اين صورت 8510 بهترين هست

در کل میشه گفت سونی اریکسون با فیلم برداری مشکل داره !
البته c905 علیرغم رزیلوشن qvga در فیلم برداری ، کیفیت مطلوبی داره و ضبط صدا بصورت استریو در فیلم برداری در نوع خودش جالبه. بنابراین خیلی هم در این زمینه ضعیف نیست.
استريو ضبت ميكنه
اين قسمتش خيلي جالب بود و البته قابل توجه ...

noisymind
26-03-2009, 20:16
اگه ملاك دوربين باشه و خوشي دستي و كلا يك گوشي بي دردسر با باتري بهتر مسلما بهترين انتخاب C905 ميشه. ولي چيزي كه به عنوان گوشي ( نه فقط دوربين ) i8510 رو بالاتر برده سيمبين بودن و حافظه 8 يا 16 و ... اون هست.
حالا اگه كسي سيمبين نميخواد خب معلومه ، ميره C905 ميگيره نه كه i8510

S A M S U N G
26-03-2009, 21:02
چرا كه اگه دقت كرده باشين در سال 2006 كا800 و يو 900 و ان 73 حضور داشتند كه كا800 بهترين كمرا فون سال 2006 انتخاب شد

سلام دوست عزیز .

K800 در سال 2006 به خاطر امکانات دوربین رتبه اول رو آورد نه کیفیت و وضوح تصاویر گرفته شده .

در ضمن تا کسی خودش با هم مقایسه نکنه اگر تا 10 سال بعد هم یکی بگه این بهتره یا اون باورش نمیشه .

مخلصیم .

Mohammad
26-03-2009, 21:53
golmohammadi عزیز
همونطور که فرمودین من طرفدار حقیقتم و تعصب خاصی به برند ها ندارم ... کما اینکه خیلی راحت زمانی که دیدم نوکیا گوشی لمسی نداره به سونی اریکسون و مشخصا P1 متمایل شدم.
من چندان اسیر اعداد نیستم ، همچنین اسم ها ، بنابراین هیچ معلوم نیست ایدو با 12 مگاپیکسل ،کیفیت بهتری فرضا از N95 داشته باشه ! باید عملکردش رو دید نه اعداد و ارقام و مشخصات رو . همچنین با فرض اینکه فلان گوشی با فلان لنر ( حالا چه سایبر شات،چه کارل زایس و چه کداک) تنها به دلیل اسمش بهتر از دوربین فلان گوشی که اسمی خاصی نداره رو درست نمی دونم کما اینکه اگه مقایسه دوربین P1 و N73 رو که خودم نوشتم رو ببینید ، می بینید که اگه به فرض اشتباه من ،کیفیت دوربین P1 از N73 بیشتر نباشه کمتر هم نیست در صورتی که سری P سونی اریکسون یک سری تجاری هست و توجه خیلی خاصی به دوربینش نمی شه !

خود شما فرمودین که اگه فلش زنون K800 نبود در روز مثل N73 عکس می گیره ، پس بنابراین در شرایط مساوی K800 بدلیل فلش زنون انتخاب شده ، ولی در مورد مقایسه C905 و i8510 به نظر من شرایط برابر نیست که حالا بگیم C905 بدلیل فلش زنون برتر ! خیر. به نظر من کیفیت عکس های i8510 بهتر از C905 هست . این رو نه از روی بررسی هیچ سایتی نمی گم بلکه مقایسه عکس های C905 و i8510 و همچنین تجربه کار کردن با i8510 منو به این نتیجه رسونده . بنابراین من اول به خودم اطمینان دارم و بعد به سایر سایت ها چون در مورد نظر شخصی خودم صحبت می کنم .

نمره های سایت Gsmarena فقط یه مثال بود و هر کسی ممکن یه نمره ای در قسمت های مختلف بده ! ولی چند تا موضوع هست :
- اول اینکه این سایت به نظر من سایت معتبری هست و با درصد بالایی قابل اطمینان.
- نمره های داده شده در مقایسه تماما مقایسه ای هستن ، یعنی اگه C905 در فلان موضوع نمره 3 گرفته در مقایسه با 3 رقیب دیگه هست.
- نمایش جزئیات ذکر شده نیز مربوط به "کیفیت دوربین در نمایش جزئیات" هست و ربطی به صفحه نمایش نداره .

در خوب بودن دوربین هر دو گوشی هیچ شکی نیست ولی وقتی بحث مقایسه پیش میاد شرایط کمی متفاوت میشه و باید از منظری دیگر به موضوع نگاه کنیم.

باز هم از شما ممنونم.

Mohammad
26-03-2009, 21:55
اگه ملاك دوربين باشه و خوشي دستي و كلا يك گوشي بي دردسر با باتري بهتر مسلما بهترين انتخاب C905 ميشه. ولي چيزي كه به عنوان گوشي ( نه فقط دوربين ) i8510 رو بالاتر برده سيمبين بودن و حافظه 8 يا 16 و ... اون هست.
حالا اگه كسي سيمبين نميخواد خب معلومه ، ميره C905 ميگيره نه كه i8510

مسلما در مقام مقایسه کلی دو گوشی بدون شک i8510 بهتر هست . بنابراین همونطور که شما فرمودین می تونه جاوا و یا سیمبین علاقمندان رو به سمت یکی از گوشی ها بکشونه .

hasanmotori
26-03-2009, 22:30
سلام
تو i8510 خيلي كم اتفاق ميفته كه عكسها به خاطر لرزش دست تار بشن. anti shake هم كه هي off ميشه يعني از دوربين كه مياي بيرون و دوباره ميري تو دوربين off ميشه و كلاً خيلي با حالت عاديش فرقي نميكنه.

golmohammadi
27-03-2009, 01:53
سلام دوست عزیز .

K800 در سال 2006 به خاطر امکانات دوربین رتبه اول رو آورد نه کیفیت و وضوح تصاویر گرفته شده .

در ضمن تا کسی خودش با هم مقایسه نکنه اگر تا 10 سال بعد هم یکی بگه این بهتره یا اون باورش نمیشه .

مخلصیم .
البته من اشتباه گفتم در سال 2006 نوشتم يكي از گوشيها يو 900 كه اون دي900 بود الان متوجه شدم
بعدشم يه چيزي ميگيها
مگه ميشه گوشي به خاطر امكاناتش اول بشه و بعد عكس خوب نباشه
خب حتما به خاطر امكانات بالا عكس خوبي ميگيره و انتخاب شده درسته؟
بعدشم كيفيت و وضوح تصاوير گرفته شده مگه پائينتر از ان 73 يا دي 900 بوده؟

golmohammadi عزیز
همونطور که فرمودین من طرفدار حقیقتم و تعصب خاصی به برند ها ندارم ... کما اینکه خیلی راحت زمانی که دیدم نوکیا گوشی لمسی نداره به سونی اریکسون و مشخصا p1 متمایل شدم.
من چندان اسیر اعداد نیستم ، همچنین اسم ها ، بنابراین هیچ معلوم نیست ایدو با 12 مگاپیکسل ،کیفیت بهتری فرضا از n95 داشته باشه ! باید عملکردش رو دید نه اعداد و ارقام و مشخصات رو . همچنین با فرض اینکه فلان گوشی با فلان لنر ( حالا چه سایبر شات،چه کارل زایس و چه کداک) تنها به دلیل اسمش بهتر از دوربین فلان گوشی که اسمی خاصی نداره رو درست نمی دونم کما اینکه اگه مقایسه دوربین p1 و n73 رو که خودم نوشتم رو ببینید ، می بینید که اگه به فرض اشتباه من ،کیفیت دوربین p1 از n73 بیشتر نباشه کمتر هم نیست در صورتی که سری p سونی اریکسون یک سری تجاری هست و توجه خیلی خاصی به دوربینش نمی شه !

خود شما فرمودین که اگه فلش زنون k800 نبود در روز مثل n73 عکس می گیره ، پس بنابراین در شرایط مساوی k800 بدلیل فلش زنون انتخاب شده ، ولی در مورد مقایسه c905 و i8510 به نظر من شرایط برابر نیست که حالا بگیم c905 بدلیل فلش زنون برتر ! خیر. به نظر من کیفیت عکس های i8510 بهتر از c905 هست . این رو نه از روی بررسی هیچ سایتی نمی گم بلکه مقایسه عکس های c905 و i8510 و همچنین تجربه کار کردن با i8510 منو به این نتیجه رسونده . بنابراین من اول به خودم اطمینان دارم و بعد به سایر سایت ها چون در مورد نظر شخصی خودم صحبت می کنم .

نمره های سایت gsmarena فقط یه مثال بود و هر کسی ممکن یه نمره ای در قسمت های مختلف بده ! ولی چند تا موضوع هست :
- اول اینکه این سایت به نظر من سایت معتبری هست و با درصد بالایی قابل اطمینان.
- نمره های داده شده در مقایسه تماما مقایسه ای هستن ، یعنی اگه c905 در فلان موضوع نمره 3 گرفته در مقایسه با 3 رقیب دیگه هست.
- نمایش جزئیات ذکر شده نیز مربوط به "کیفیت دوربین در نمایش جزئیات" هست و ربطی به صفحه نمایش نداره .

در خوب بودن دوربین هر دو گوشی هیچ شکی نیست ولی وقتی بحث مقایسه پیش میاد شرایط کمی متفاوت میشه و باید از منظری دیگر به موضوع نگاه کنیم.

باز هم از شما ممنونم.
محمد جون شما كه با اي900 كار كردين من تسليم
حتما يه چيزي ميدونين كه ميگين
من فكر كردم منظور از نمايش جزئيات در تصوير نمايش داده شده هست واسه همين به ثفحه اشاره كردم
در كل هر دو گوشي خيلي عالي هستند و اين رقابتها به نفع من و تو و باعث پيشرفت زيادي در بين برندها خواهد بود
پس به منو تو ضرري نداره

سلام
تو i8510 خيلي كم اتفاق ميفته كه عكسها به خاطر لرزش دست تار بشن. Anti shake هم كه هي off ميشه يعني از دوربين كه مياي بيرون و دوباره ميري تو دوربين off ميشه و كلاً خيلي با حالت عاديش فرقي نميكنه.

شما قبلا گفتين كه نميتونين در اين مورد نظر خاصي بدين
چطور شد الان با قاطعيت ميگين كه لرزشگيرش خوبه؟
دقت كن لرزه گيرش اگه خوب باشه از 100 تا عكس شايد 1 دونه عكس تار داشته باشه مثل كا800
بعد ايني كه گفتي فعال كردن اون گزينه كه بايد هر دفع دستي فعال كرد يه مقدار كارو سخت ميكنه
در كل سامسونگ قابل تحسين هست
و خيلي خوب خودشو كشونده جلو
و نوكيا هم درجا ميزنه
سوني هم كه خوبه بد نيست

Mohammad
27-03-2009, 11:57
محمد جون شما كه با اي900 كار كردين من تسليم
حتما يه چيزي ميدونين كه ميگين
من فكر كردم منظور از نمايش جزئيات در تصوير نمايش داده شده هست واسه همين به ثفحه اشاره كردم
در كل هر دو گوشي خيلي عالي هستند و اين رقابتها به نفع من و تو و باعث پيشرفت زيادي در بين برندها خواهد بود
پس به منو تو ضرري نداره
سلامی دوباره ...
ممنونم.
بله ، کاملا درسته ، رقابت موجود بین برندها جز ایجاد گوشی هایی بهتر ، با امکانات بالاتر چیز دیگری نداره !
همین دیشب خوندم که یه شرکت معروف سوئیسی گوشی تولید کرده که در حین حرکت باتریش شارژ میشه ! ببینید تکنولوژی چقدر در حال پیشرفت !

golmohammadi
27-03-2009, 13:05
سلامی دوباره ...
ممنونم.
بله ، کاملا درسته ، رقابت موجود بین برندها جز ایجاد گوشی هایی بهتر ، با امکانات بالاتر چیز دیگری نداره !
همین دیشب خوندم که یه شرکت معروف سوئیسی گوشی تولید کرده که در حین حرکت باتریش شارژ میشه ! ببینید تکنولوژی چقدر در حال پیشرفت !

اين چيزها را از يه گوشت بشنو از ديگري فوت كن بره بيرون
براي اينكه باطري گوشي شارژ بشه بايد ولتاژي بيشتر از ولتاژ باطري توليد بشه تا عمل شارژ انجام بشه
يعني معادل 5 ولت استاندارد
البته كمتر از 5 هم باشه شاژ ميشه تا يه حدي ولي 5 استاندارد هست
و جريان هم بايد تا يه حدي باشه كه شارژ بشه
تو گوشي نميشه چيزي گذاشت كه با حركتش ولتاژ 5 ولت با جريان حتي اندك توليد بشه
عملا غير ممكن هست اينو از من بشنو

Mohammad
27-03-2009, 16:29
ضمن احترام به نظر شما دوست عزیز ، لینک خبر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

The Chairman packs a 2.8-inch capacitive multi-touch screen, a 5 megapixel camera, has Wi-Fi connectivity and a fingerprint scanner used for unlocking the thing.

Being the world's first hybrid-powered smartphone, featuring a regular rechargeable battery plus a watch-like kinetic rotor system. It allows passive recharging on the battery while you are on the move - just like a wrist watch. Unfortunately, there is no word how much power will this kinetic system produce.

اگه من اشتباه می کنم اصلاح بفرمایید.
ممنون.

golmohammadi
27-03-2009, 16:44
ضمن احترام به نظر شما دوست عزیز ، لینک خبر :

اگه من اشتباه می کنم اصلاح بفرمایید.
ممنون.

محمد جون من كه نگفتم شما دروغ ميگين
بله با اين اسم گوشي را ميدند بيرون
ولي عملا هيچ تاثيري نخواهد داشت
منظورم من اين بود

hasanmotori
27-03-2009, 16:56
شما قبلا گفتين كه نميتونين در اين مورد نظر خاصي بدين
چطور شد الان با قاطعيت ميگين كه لرزشگيرش خوبه؟
دقت كن لرزه گيرش اگه خوب باشه از 100 تا عكس شايد 1 دونه عكس تار داشته باشه مثل كا800
بعد ايني كه گفتي فعال كردن اون گزينه كه بايد هر دفع دستي فعال كرد يه مقدار كارو سخت ميكنه
در كل سامسونگ قابل تحسين هست
و خيلي خوب خودشو كشونده جلو
و نوكيا هم درجا ميزنه
سوني هم كه خوبه بد نيست

من كي گفتم در مورد لرزش گير نميتونم نظر بدم؟ خودم يادم نيست
اگه تو روز با گوشي عكس بگيري البته در حالتي كه لرزش گيرش خاموشه از هر 100 تا شايد 3-4 تاش تار بشه و انقدر كمه كه من اصلاً لرزش گيرشو فعال نميكنم و يه بديش هم اينه كه هي بايد بري توي منو دوباره فعالش كني. توي شب شايد از هر 100تا 10 تاش تار بشه كه بازم خيلي خوبه. در كل به خاطر اينكه عكساش خيلي كم تار ميشه من لرزش گيرشو فعال نميكنم

Mohammad
27-03-2009, 18:51
محمد جون من كه نگفتم شما دروغ ميگين
بله با اين اسم گوشي را ميدند بيرون
ولي عملا هيچ تاثيري نخواهد داشت
منظورم من اين بود
خب در این مورد مد نظر شما باید صبر کرد و عملکردش رو دید :46:
:20:

noisymind
27-03-2009, 19:23
اينجا هم يك بررسي بين C905 و i8510 و KC910 Renoir انجام داده كه من الان دارم ميرم بيرون و هنوز وقت نكردم ببينم چي گفته!!

البته ببخشيد مثل اينكه انگليسي نيست! ولي يه امتيازهايي ديدم كه داده انگار

Bahador.p
28-03-2009, 22:34
سلام این لینک پایین کامل ترین مقایسه ای هست که من تا حالا دیدم شما هم نگاه بندازین

noisymind
28-03-2009, 23:10
خب روييوي اين سايت هم معتبر هست و جالب اينجاست كه در كل امتياز اينويت از همه بيشتر هست كه خب حقش هم هست بالاخره هم سيمبين هم ... ولي جمع امتيازهاي دوربين رو كه نگاه كنيم ميبينيم كه c905 از همه بيشتره امتيازش.

كه شد همون حرف من تو چند تا پست قبل d: ! هر كي فقط دوربين ميخواد و گوشي بي دردسر و راحت بره c905 بگيره ولي هر كي اسمارت فون واقعي همراه با يك دوربين قوي ميخواد بره اينويت بگيره.

kalakzadeh
29-03-2009, 00:38
موبایلی از جنس آلمینیوم و پلاستیک فشرده!!!!!!!I8510 innov 8

Mohammad
29-03-2009, 10:50
فکر می کنم به اندازه کافی در مورد i8510 و مقایسش با C905 صحبت شده . دیگه نتیجه گیری باشه با دوستان .

موبایلی از جنس آلمینیوم و پلاستیک فشرده!!!!!!!I8510 innov 8
درک شمام از یه همچین گوشی همینقدر !! خب ، اینم نظریه !

pulp_152
25-04-2009, 12:27
سامسونگ شده قدرت اول گوشی .. واقعا افرین .. نهتنها خودشو در عرصه گوشی بلکه در عرصه های دیگه ازقبیل ال سی دی و و و نشون داده من به سامسونگ احترام و محصولاتش رو مصرف میکنم ...

Mohammad
25-04-2009, 12:48
سلام ...
بازار موبایل با توجه به افزایش روز افزون استفاده صحنه رقابت بسیار نزدیکی شده که در حال حاضر تمامی برند ها حرف های بسیاری برای گفتن دارن . دیگه نوکیا یا سونی اریکسون تنها نیست ... سامسونگ ، ال جی ، اچ تی سی ، موتورولا ، ایسر و ... هم با گوشی های متنوع وجود دارند ... همچنین این تنوع در مورد سیستم عامل های گوشی نیز به وجود اومده ...
در کل تمامی برند ها قابل احترامند ...

pulp_152
25-04-2009, 14:54
s 8300 دوربینش شاخ تره یا i 8510 ?

Mohammad
27-04-2009, 08:47
بطور دقیق هنور نمی تونم نظر بدم ولی احتمالا در یک سطح هستند . در زمینه فیلم برداری هم که 8300 بهتر هست .

ali1223
24-05-2009, 19:19
:2:سلام یکی پیدا نمیشه دوربین i8510 با s 8300 مقایسه کنه؟

Mohammad
24-05-2009, 20:27
سلام ...
گوشی S8300 از دوربینی به مانند M8800 Pixon استفاده می کنه (کمی بهتر و بهبود یافته)، پس تقریبا میشه نتیجه گرفت که i8510 دارای دوربین بهتری هست . در خوشبینانه ترین حالت میشه گفت برابر هستند.
به این لینک ها نیز می تونید مراجعه کنید :

pulp_152
24-05-2009, 22:48
این عکسها که در یک زمان گرفته نشده ؟!

بررسی تخصصی اگه انجام بشه خیلی عالی میشه

Mohammad
24-05-2009, 23:10
متوجه منظورتون نشدم دوست من ؟
بررسی من یا لینک ها ؟!
از تاریخ این تاپیک خیلی وقت هست می گذره.

pulp_152
24-05-2009, 23:19
متوجه منظورتون نشدم دوست من ؟
بررسی من یا لینک ها ؟!
از تاریخ این تاپیک خیلی وقت هست می گذره.

نه عزیز منظورم این بود که اگر بخوای عکس های 8510 رو بزاری کنار 8300 چون در یک روز و یک زمان گرفته نشدن .. نمیشه نظر داد ... میگم کاش یک بررسی تخصصی از همه نظر انجام میشد و 8300 هم توش میبود ..

ar71
25-05-2009, 10:28
کسی نمیتونه یه نمونه از فیلم برداری 8510 و 95 رو بزاره ؟

در ضمن قیمت دسته دوم این گوشی چنده ؟

mahdistar
25-05-2009, 10:56
صفحه اول همین تاپیک برید نمونه فیلمش هم هست دوست عزیز.

Mohammad
25-05-2009, 13:25
نه عزیز منظورم این بود که اگر بخوای عکس های 8510 رو بزاری کنار 8300 چون در یک روز و یک زمان گرفته نشدن .. نمیشه نظر داد ... میگم کاش یک بررسی تخصصی از همه نظر انجام میشد و 8300 هم توش میبود ..
بله ، درسته ، حق با شماست ...
من هم بر اساس سایت Gsmarena و مقایسه تقریبی عکس ها نظر دادم.

amirvafa
04-09-2009, 13:22
با سلام
بر و بچ کسی نمیتونه یو 700 رو تم بندازه لااقل لینک خارجی رو بدین
از این تم خسته شدم

Baltaza
17-02-2010, 01:24
من بین خرید این گوشی و N86 موندم.
کسی میدونه کدوم بهتره و قیمتهاشونو هم اگه بگین دیگه عالی میشه

Mohammad
17-02-2010, 10:41
من بین خرید این گوشی و N86 موندم.
کسی میدونه کدوم بهتره و قیمتهاشونو هم اگه بگین دیگه عالی میشه

دوست عزیز به بخش مشاوره و خرید مراجعه کنید به جوابتون می رسید.

FreeMagic
29-03-2010, 13:50
موقعی که این پست رو میدم تاپیک رفته آخر صفحه و با اجازه بیاریمش اول صفحه:31:
دیر رسیدیم بخ قافله ولی امیدواریم جا نمونده باشیم:13:
من تمام صفحات رو خوندم. هیچ عکسی که موجود نبود:41:
فیلم ها هم همینطور
ولی توی توضیحات چیزی درمورد تنظیمات گفته نشده بود
مثلا توی تنظیمات حالت های زیادی برای زمان های مختلف از شبانه روز داره ولی ما همیشه از همون حالت پیش فرض استفاده میکنیم.
اگه میشه یکی بیاد و بگه تمام حالات معنای فارسیشون چی میشه و اینکه از هر حالت در چه موقعی باید استفاده کرد
اینجوری عکس های خیلی بهتری میشه گرفت نسبت به حالت های پیش فرض
یه تنظیم دیگه ای هم هست به سام ISO که نمیدونم مال چی هست ولی تاثیر مستقیمی روی روشنایی عکس داره
درضمن میشه گوشی رو گذاشت توی پلاستیک بعد گرهش داد و بریم کف رودخونه ازش عکس بگیریم؟:31:
اگه بشه خیلی عکس قشنگی میشه. محل سکونت ما این امکان هست که این کار رو بکنم ولی نمیدونم به گوشی آسیبی میرسه یا نه

Mohammad
29-03-2010, 14:26
سلام ...

این تاپیک رو اون اوایل که این گوشی بهترین بود زدم !!

عکس و فیلم ها رو چند روز پیش پاک کردم ...

در مورد تنظیمات عکاسی هم معمولا هر کدوم اسم ساده ای داره ، همچنین آیکونی واضح ! مثلا عکس مهتابی کشیده یعنی برای فضای داخل و زیر نور مهتابی مناسبه ! من پیشنهاد میدم خودتون تست کنید ، مشکل یا سوالی بود بفرمایید ... مورد ISO رو که فرمودین در واقع مربوط میشه به حساسیت لنز به نور که تنظیمات متنوعه ای داره ، بهتر در حالت خودکار باشه .

بصورت کلی اینکه 99% ما عکاس های حرفه ای نیستیم ! همچنین عکاس های حرفه ای دوربین های حرفه ای دارند و خیلی به دوربین گوشی موبایلشون اکتفا نمی کنن ... در هر صورت این خوبه که شما به دنبال فهم کلیه تنظیمات هستید ...

فکر نمی کنم اگه به گوشی آبی برسه مشکلی ایجاد کنه ! در هر صورت بهتر کاملا مراقب باشید و حساب شده ! اگر عکسی گرفتین بد نیست تویه تاپیک قرار بدین ...

گوموش
04-04-2010, 13:59
اگه يه مقايسه عادلانه باشه خيلي دلم ميخواد ببينمش!:42:

SAEEDSAMSUNG
27-04-2010, 23:38
مطمئن باشید مقایسه شده و باید بگردید تو اینترنت و پیدا کنید

AlamtabC
15-06-2010, 17:00
سلام این یه دوربین عکاسی بینظیره من دارمش اما می خوام یه Wave بگیرم اما 8510 رو هم نگه می دارم
عکس ها در حالت ماکرو توسط هیچ دوربین عکاسی 8 مگا زیر 200 قابل گرفتن نیست
تو شب می تونید با ایزو 1600 در تاریکترین شرایط ممکن البته در وضوح پایین تری از 8 مگا بهترین تصاویر رو داشته باشید
اما از لحاظ فیلم برداری این گوشی نسبت به سامسونگ های تو این رنج با عرض معذرت تفاله هم نیستش .
حالت صحنه آهسته خیلی جالبه اما کاش وضوح بالاتری می داشت اگه دنبال یه گوشی باکیفیت بی نظیر فیلم برداری هستید می تونید Wave samsung رو بگیرید که فیلم برداریه دست نیافتنی داره با کیفیت 14000 bitrate کامله. قیمت هم 450 اعلام شده که به مرور خیلی پایین هم میاد.
سرعت گوشی 8510 بی نظیره من ان گیج رو تو این گوشی بهتر از هر نوکیا و سریعت از هر نوکیایی بازی می کنم پلیر قدرمندی داره حیف زیرنویس ساپورت نمی کنه
گالری گوشی خیلی به سرعتش کمک می کنه تا عکس ها خیلی سیرعتر از هر سیمبینی لود بشه و در پایان

آی 8510 ,8 مگای دست نیافتنی

FreeMagic
15-06-2010, 18:00
بچه ها چه استعداد خاصی دارن که تاپیک ها رو از ته انباری بالا بکشن:31:
ولی توضیحات و بررسی خوب و یکجایی رو ارائه دادین. دستتون درد نکنه

Mohammad
15-06-2010, 21:43
بچه ها چه استعداد خاصی دارن که تاپیک ها رو از ته انباری بالا بکشن:31:
ولی توضیحات و بررسی خوب و یکجایی رو ارائه دادین. دستتون درد نکنه

:31:

فقط در مورد فیلم برداری که فرمودین عرض کنم اون زمانی که این گوشی حرف اول رو تویه بازار می زد همین امکان اسلوموشن هم خودش خیلی شاهکار بود ! اگه الان فیلم برداریش (علیرغم کیفیت قابل قبولش) به چشم نمیاد پیشرفت گسترده ای هست که تویه این زمینه شده ...:20:

ممنونم.

FreeMagic
16-06-2010, 05:41

فقط در مورد فیلم برداری که فرمودین عرض کنم اون زمانی که این گوشی حرف اول رو تویه بازار می زد همین امکان اسلوموشن هم خودش خیلی شاهکار بود ! اگه الان فیلم برداریش (علیرغم کیفیت قابل قبولش) به چشم نمیاد پیشرفت گسترده ای هست که تویه این زمینه شده ...:20:

ممنونم.

ما که یک ساله این گوشی رو داریم ولی هنوز نفهمیدیم این اسلوموشن چه طوریه:31:
اگه کسی بلده به ما هم یاد بده. ثواب داره به خدا
میدونم اسلوموشن یعنی چی ولی نمیدونم چه جوری باید اینجوری فیلم برداری کنم

AlamtabC
16-06-2010, 10:42
ما که یک ساله این گوشی رو داریم ولی هنوز نفهمیدیم این اسلوموشن چه طوریه:31:
اگه کسی بلده به ما هم یاد بده. ثواب داره به خدا
میدونم اسلوموشن یعنی چی ولی نمیدونم چه جوری باید اینجوری فیلم برداری کنم
سلام اگه سر کاری نیست
به حالت فیلم برداری میرین
options رو انتخاب می کنید همون اولین Tab نوشته slow motion (سومین گزینه) که دو حالت 4/1 , 8/1 داره موفق باشید.

AlamtabC
16-06-2010, 10:51

ممنونم.
سلام همونطور که گفتم من خودم این گوشی رو دارم کیفیت فیلم برداری در وضوح VGA اصلا قابل قبول نیست (در مورد سامسونگ ها صحبت می کنم چون بقیه اصلا دوربین ندارن چیزی شبیه اسباب بازیه فیلم برداریشون مثل سونی اریکسون که یه 12 مگا داره 240*320 با فرمت 3gp فیلم برداری می کنه) اما همون سال 2008 که این گوشی اومد G800 , G810 در همین وضوح فیلم برداری می کرد,I900 همین صحنه آهسته رو داشت و کیفیت فیلم برداریش 3000-2500 Bitrate بود که از 8510 حدود 1000 تا بیشتره در ضمن pixon m8800 هم با 8510 اومد که همون زمان معروف شد به کیفیت DVD اما من که واسه فیلم برداری یا WAve میگیرم یا آی9000 اما تو عکاسی این گوشی رو فقط می شه از pixon12 عقب دونست که خوب اونهم سیستم عامل نداره البته I8920 هم 12 هستش که خوب فکر می کنم حالا حالا ها باید منتظرش باشیم.

Dark.Life
16-06-2010, 11:25
سلام همونطور که گفتم من خودم این گوشی رو دارم کیفیت فیلم برداری در وضوح VGA اصلا قابل قبول نیست (در مورد سامسونگ ها صحبت می کنم چون بقیه اصلا دوربین ندارن چیزی شبیه اسباب بازیه فیلم برداریشون مثل سونی اریکسون که یه 12 مگا داره 240*320 با فرمت 3gp فیلم برداری می کنه) اما همون سال 2008 که این گوشی اومد G800 , G810 در همین وضوح فیلم برداری می کرد,I900 همین صحنه آهسته رو داشت و کیفیت فیلم برداریش 3000-2500 Bitrate بود که از 8510 حدود 1000 تا بیشتره در ضمن pixon m8800 هم با 8510 اومد که همون زمان معروف شد به کیفیت DVD اما من که واسه فیلم برداری یا WAve میگیرم یا آی9000 اما تو عکاسی این گوشی رو فقط می شه از pixon12 عقب دونست که خوب اونهم سیستم عامل نداره البته I8920 هم 12 هستش که خوب فکر می کنم حالا حالا ها باید منتظرش باشیم.

من خودم قبلاً 8510 داشتم تازگی امنیا 2 گرفتم
تو خونه و محیط کم نور امنیا 2 خیلی بهتر عمل میکنه ... 8510 عکسای تو خونش خیلی بیروح و بی رنگ بود که این مشکل تو امنیا 2 و کلاً گوشیای بعد از 8510 ش مثله اس8300 حل شده
البته رو حالت ایندور بزاریش بهتر میشه ولی بازم به گوشیای جدیدتر نمیرسه
تو محیط بیرونم عکسای امنیا 2 یکم شارپتر و روشنتره
یه مشکل دیگه که 8510 داشت سفید بودن نور فلششه که عکسای با فلشش خیلی بد میشد که بازم این مشکل تو امنیا 2 حل شده
در مورد فیلم برداری g800 که اصلاً qvga بود و g810 هم vga 22 فریم
امسال منتظر کمرا فون سامسونگ نباش ... سامسونگ برتریشو تو دوربین ثابت کرده و فعلاً چسبیده به سیستم عامل
سال دیگه شاید 12 بزنه

Mohammad
16-06-2010, 12:08
نسل دوربین های گوشی ها هم عوض شده و رو به پیشرفت مثل سایر مشخصاتشون ! نتیجش رو هم می بینید که در همه زمینه ها به گفته ی دوستمون بهتر شده ...

هر چیزی یه سقفی داره ! روزی نوکیا سری N با دوربین 2 مگاپیکسل رو معرفی کرد ، الان دوربین 12 داریم ! اما شاید بیشتر از این دیگه دوربین لازم نباشه و الان رقابت بیشتر رویه سیستم عامل هست ! گرچه باز هم شاید اکثریت عوام مردم اولین سوالی که در مورد گوشیت می پرسن اینه که دوربینش چند مگا پیکسله ؟!!!

AlamtabC
16-06-2010, 13:28
من خودم قبلاً 8510 داشتم تازگی امنیا 2 گرفتم
تو خونه و محیط کم نور امنیا 2 خیلی بهتر عمل میکنه ... 8510 عکسای تو خونش خیلی بیروح و بی رنگ بود که این مشکل تو امنیا 2 و کلاً گوشیای بعد از 8510 ش مثله اس8300 حل شده
البته رو حالت ایندور بزاریش بهتر میشه ولی بازم به گوشیای جدیدتر نمیرسه
تو محیط بیرونم عکسای امنیا 2 یکم شارپتر و روشنتره
یه مشکل دیگه که 8510 داشت سفید بودن نور فلششه که عکسای با فلشش خیلی بد میشد که بازم این مشکل تو امنیا 2 حل شده
در مورد فیلم برداری g800 که اصلاً qvga بود و g810 هم vga 22 فریم
امسال منتظر کمرا فون سامسونگ نباش ... سامسونگ برتریشو تو دوربین ثابت کرده و فعلاً چسبیده به سیستم عامل
سال دیگه شاید 12 بزنه
اصلا با شما موافق نیستم می تونید برید تو جی اس ام آرنا ببینید هر گوشی که ادعای دوربینش می شه با 8510 مقایسه می کنه اصلا می دونید قصد جسارت ندارم اما می دونید قیمت لنز این گوشی تقریبا نصف قیمت گوشی شماست یعنی تقریبا همه چیز این گوشی لنزشه تو خونه و فضای بسته عکاسی در محیط بسته رو داره که عالیه و شما می تونید با افزایش 2 سطحی نور عکس هایی قابل مقایسه با روز و در شب بگیرید چون ایزوش 1600 و هر چی باشه از 800 خیلی بهتره در ضمن می تونید اطلاعات جی 800 رو در جی اس ام ارنا ببینید من بدون اطلاعات چیزی رو نمی گم تازه 8510 دوئل فلاشه که اون فلاش دومیش بسیار کمک می کنه امنیا 2 هم چون Amoled هستش عکس های بافلاش, نور گرمتری داره و الا فلاش ال ای دی دیگه جای این بحث ها رو نداره برای حالات مختلف می شه توی 8510 عکس رو تنظیم کرد می تونم تصاویر پرتره رو در 8510 استثنایی بدونم
در کل خیلی دیجیته واقعا دوربین دیجیتاله. در ضمن 8510 دارای فوکوس مکانیکی که در حالت عکس گرفتن اگه به صداش دقت کنید یا خود لنز رو نگاه کنید لنز عقب جلو میشه و کاملا از یک لنز ثابت برتره. کلا چون 35 میلیمتری هستش و زاویه ی دید کمتری در اختیار کاربر قرار می ده عکساش خیلی با جزئیاته من عکساش رو با یه kONIKA مقایسه کردم یا با پانا یا با CANON 8 MEGA تصاویر به مراتب در نور کمتر از اونها بدون فلاش بهتره فکر می کنم تمام توضیحات رو دادم و در پایان بازم قصد مقایسه با گوشی شما رو ندارم تا جایی که من می دونم تو سالی که جی 810 تولید شد Award بهترین گوشی دوربین دار رو گرفت و این انتهای 5 های موجود در بازار بود و بعد از اون هم هیچ گوشی 5 مگایی جایزه نگرفت تا این که Innov8 تمام حریف ها رو به خلصه فرو برد
در کل اگر با دوربین یه گوشی وارد نیستید در مورد اون نظر ندید چون من در مورد اون با عکاس های حرفه ای هم صحبت کردم
جالبه بدونید رنگ ها در این دوربین با G9 Canon برابری میکنه تنظیم شارپ داره و کنتراست و درجه رنگ که این همه چی رو حل می کنه و نمی دونم بی روحه دیگه معنایی نداره خوب خیلی حرف زدم خواستم بدون شبهه باشه. ما همه سامسونگییم

AlamtabC
16-06-2010, 13:44
نسل دوربین های گوشی ها هم عوض شده و رو به پیشرفت مثل سایر مشخصاتشون ! نتیجش رو هم می بینید که در همه زمینه ها به گفته ی دوستمون بهتر شده ...

هر چیزی یه سقفی داره ! روزی نوکیا سری N با دوربین 2 مگاپیکسل رو معرفی کرد ، الان دوربین 12 داریم ! اما شاید بیشتر از این دیگه دوربین لازم نباشه و الان رقابت بیشتر رویه سیستم عامل هست ! گرچه باز هم شاید اکثریت عوام مردم اولین سوالی که در مورد گوشیت می پرسن اینه که دوربینش چند مگا پیکسله ؟!!!
بحث اینجا تو تاپیک شما دوربینه و الّا من از الان تا صبح در مورد برنامه هایی رو که با 8910 لود کردیم و تو ان 97 گوشی ترکیده
براتون صحبت کنم یا ایرادهای بسیار آزاردهنده ی سیمبین و 6.5 و کلا ویندوز موبایل (گوشی منم سیمبینه) من چون دیدم نوشتید نمی دونم دوربینی از جنس موبایل اینارو نوشتم والا واسه دوربین میرم یه TL225 دو ال سی دی میگیرم که تو Cnet دوربین دیجیتاله دومه آخه می دونید خوبی موبایل اینه که همیشه همراهته اما دوربین رو نمیشه تو جیب گذاشت و همه جا برد در هر صورت اگر مایل بودید بر اساس مستندات در مورد دوربین برنامه ها سی پی یو و همه چی با هم صحبت کنیم من حاضرم و بیخود صحبت نمی کنم در ضمن من عضو Samsung Hub هم هستم شما هم اگه عضو نیستید عضو شید خیلی جالبه از فروم بازی هم برای بدست آوردن اطلاعات راحت می شید من که فقط به خاطر در جمع سامسونگی ها بودن میام یا حق

AlamtabC
16-06-2010, 13:59
اینم Wave 2

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2 (S5250) and Wave 2 Pro (S5330) features & specs:
Dimensions: 109.5×55x11.7mm (or 15.15mm for Wave 2 Pro)
Network: Quad-band GSM with EDGE
Display: 3.2-inch touchscreen WQVGA LCD with TouchWiz 3.0 UI and Social Hub
Camera: 3 megapixel
Connectivity: Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 2.1, A-GPS
Memory: 80MB internal memory and microSD card slot
Accelerator: Yes
Price and Availability: Not yet planned for the Nordic region

---------- Post added at 02:55 PM ---------- Previous post was at 02:51 PM ----------

خدمت شما دوست عزیز اینم چند گوشیه دیگه

Galaxy 5 (I5500) features & specs:
Dimension: 108×56x12.6mm
CPU speed: 600MHz
Display: 2.8-inch touchscreen display with TouchWiz UI 3.0 and Social Hub
Camera: 2 megapixel
Connectivity: 7.2Mbps HSDPA, Bluetooth 2.1, Wi-Fi, USB 2.0, GPS
Multimedia: Music and Video Player, FM Radio
Memory: 170MB internal, expandable up to 16GB via microSD
Battery: 1200mAh
Talk time: 6 hours (3G)
Standby time: 370 hours (3G)
Price and Availability: Around 250 euros, will arrive in July
Galaxy 3 (I5800) features & specs:
Dimensions: 113.5×55x12.85mm
Network: Quad-band GSM and dual-band 3G
CPU speed: 667MHz
Display: 3.2-inch touchscreen display with TouchWiz UI 3.0 and Social Hub
Camera: 3 megapixel with autofocus, face / smile recognition and video recording support
Connectivity: 3G, Bluetooth 2.1, Wi-Fi, USB 2.0, GPS
Accelerometer: Yes
Multimedia: Music with DNSe support, Video Player supporting DivX/Xvid, WMV playback, FM Radio
Memory: 170MB internal, expandable up to 32GB via microSD
Battery: 1500mAh
Talk time: 8.5 hours (3G)
Standby time: 600 hours (3G)
Price and Availability: Around 300 euros, will arrive in July
Galaxy Beam (I8520) features & specs:
Dimensions: 123.7×59.8×14.9mm
Network: Quad-band GSM and tri-band 3G
Display: 3.7-inch Super AMOLED touchscreen display
Integrated Pico-projector capable of displaying content in VGA resolution (640×480)
Camera: 8 megapixel with HD video recording support
Connectivity: Bluetooth 3.0, Wi-Fi, USB 2.0, TV-out
Multimedia: Music and Video Player supporting DivX/Xvid, WMV playback, FM Radio
Memory: 4Gb + 2Gb + 1Gb + 16Gb MoviNAND, expandable via microSD
Battery: 1800mAh
Talk time: 7 hours (3G)
Standby time: 530 hours (3G)
Price and Availability: Not yet planned for the Nordic region
Omnia Pro 4 (B7350) features & specs:
Dimensions: 117.7×59.8×11.9mm
Network: Quad-band GSM and dual-band 3G
Display: 2.62-inch Super touchscreen display
Camera: 3.2 megapixel with video recording support (320×240)
Connectivity: Bluetooth 2.1, Wi-Fi, USB 2.0, GPS
Multimedia: Windows Media Player 10, FM Radio
Memory: 200MB internal, expandable up to 32GB via microSD
Price and Availability: Around 325 euros, arriving in July
Omnia Pro 5 (B6520) features & specs:
Dimensions: 116.5×61.8×11.5mm
Network: Quad-band GSM and tri-band 3G
Display: 2.4-inch Super touchscreen display
Camera: 2 megapixel
Connectivity: Bluetooth 2.1, Wi-Fi, USB 2.0, GPS
Multimedia: Windows Media Player 10, FM Radio
Memory: 220MB internal, expandable up to 16GB via microSD
Price and Availability: Not planned for Nordic release

---------- Post added at 02:59 PM ---------- Previous post was at 02:55 PM ----------

[اینم جنگ اپل و سامسونگ بر سر کیفیت صفحه نمایش

Samsung and Apple seem to be locking horns again with the choice of displays in their phones. Samsung is integrating Super AMOLED screens in its high-end phones whereas Apple’s recently unveiled iPhone 4 carries the new Retina Display.
Steve Jobs at the iPhone 4 announcement claimed “Retina display is going to set the standard for displays for the next several years. We don’t think anybody’s going to come close.”

However, Samsung Mobile Display spokesperson says the difference is small.

The visibility difference is only 3 to 5 percent. But raising resolution to that level increases battery consumption by 30 percent.

Retina Display is an IPS-based LCD that boasts a high resolution of 960×640 and has a viewing angle of 80 percent.
On the other hand, AMOLED displays have the highest resolution to up to 800×480, have a free viewing angle and require no backlight since it emits light itself when electricity is applied.
Personally, I think AMOLED display technology is superior but when both the companies are touting their choice of displays, it can only be decided when someone brings both the displays under one roof and subjects to the same tests. Hopefully, we’ll see the tests soon.
ا

Dark.Life
16-06-2010, 13:59
اصلا با شما موافق نیستم می تونید برید تو جی اس ام آرنا ببینید هر گوشی که ادعای دوربینش می شه با 8510 مقایسه می کنه اصلا می دونید قصد جسارت ندارم اما می دونید قیمت لنز این گوشی تقریبا نصف قیمت گوشی شماست یعنی تقریبا همه چیز این گوشی لنزشه تو خونه و فضای بسته عکاسی در محیط بسته رو داره که عالیه و شما می تونید با افزایش 2 سطحی نور عکس هایی قابل مقایسه با روز و در شب بگیرید چون ایزوش 1600 و هر چی باشه از 800 خیلی بهتره در ضمن می تونید اطلاعات جی 800 رو در جی اس ام ارنا ببینید من بدون اطلاعات چیزی رو نمی گم تازه 8510 دوئل فلاشه که اون فلاش دومیش بسیار کمک می کنه امنیا 2 هم چون Amoled هستش عکس های بافلاش, نور گرمتری داره و الا فلاش ال ای دی دیگه جای این بحث ها رو نداره برای حالات مختلف می شه توی 8510 عکس رو تنظیم کرد می تونم تصاویر پرتره رو در 8510 استثنایی بدونم
در کل خیلی دیجیته واقعا دوربین دیجیتاله. در ضمن 8510 دارای فوکوس مکانیکی که در حالت عکس گرفتن اگه به صداش دقت کنید یا خود لنز رو نگاه کنید لنز عقب جلو میشه و کاملا از یک لنز ثابت برتره. کلا چون 35 میلیمتری هستش و زاویه ی دید کمتری در اختیار کاربر قرار می ده عکساش خیلی با جزئیاته من عکساش رو با یه kONIKA مقایسه کردم یا با پانا یا با CANON 8 MEGA تصاویر به مراتب در نور کمتر از اونها بدون فلاش بهتره فکر می کنم تمام توضیحات رو دادم و در پایان بازم قصد مقایسه با گوشی شما رو ندارم تا جایی که من می دونم تو سالی که جی 810 تولید شد Award بهترین گوشی دوربین دار رو گرفت و این انتهای 5 های موجود در بازار بود و بعد از اون هم هیچ گوشی 5 مگایی جایزه نگرفت تا این که Innov8 تمام حریف ها رو به خلصه فرو برد
در کل اگر با دوربین یه گوشی وارد نیستید در مورد اون نظر ندید چون من در مورد اون با عکاس های حرفه ای هم صحبت کردم
جالبه بدونید رنگ ها در این دوربین با G9 Canon برابری میکنه تنظیم شارپ داره و کنتراست و درجه رنگ که این همه چی رو حل می کنه و نمی دونم بی روحه دیگه معنایی نداره خوب خیلی حرف زدم خواستم بدون شبهه باشه. ما همه سامسونگییم

تو gsmarena من ندیدم با 8510 مقایسه کنه ... آخریش فک کنم ان86 بود
لنزش آره بزرگ و حرفه ای به نظر میومد ... بزرگترین لنزی که تا حالا دیده بودم تو گوشیا ... ولی خب این گوشی مال 2 سال پیشه و تکنولوژیش نمیتونه با گوشیهای جدید رقابت کنه
در مورد ایزو یه بدی داره ... وقتی ایزو رو روی 800 یا 1600 بزاری زمان نور گیریش از جداکثر 8/1 ثانیه به حداکثر
1/15 کاهش پیدا میکنه و میزان نور گیریش در حالت ایزو 400 فرقی با 1600 نداره تقریباً ... ضمن اینکه نویز تو حالت 1600 واقعاً زیاد میشه ... امنیا2 400 تا ایزو بیشتر نداره و بیشتر از اینم با توجه به چیزی که گفتم فایده نداره ... اگه ایزو 1600 با زمان نور گیری 8/1 ثانیه میشد خیلی خوب بود که متاسفانه نشد
من هنوزم میگم فیلم برداری جی800 qvga هست ... QVGA @ 30
فلش امنیا 2 هم اتفاقاً دوال هست ... amoled نوع lcd هستو ربطی به فلش دوربین نداره
نور فلش هر دو گوشی به نظر من در یه حده با این تفاوت که نور سفید 8510 گند میزد به عکس :دی و مال امنیا خیلی عالی عمل میکنه
اگه یه دوری بزنی تو همین فروم یه عکسای ماکرویی با 8510 گزاشتم که هنوز خودم تو کفشونم :دی
یه بدی دیگش که شما هم اشاره کردی سرعت فوکوس بیش از حد پایینشه ... اگه روی نایت مد باشه که قشنگ 10 ثانیه طول میکشه تا فوکوس کنه ... بر عکس امنیا حتا تو نایت مدم خیلی سریع فوکس میکنه
در مورد 35 میلیمتر که گفتی البته اکثر گوشیا 35 هستن ... فقط ان86 و پیکسون 12 28میلیمتری هستن
فاصله کانونیش ولی خیلی بالا بود و همین باعث وضوح خیلی بالا میشه ... تنها گوشیی که دیدم فاصله کانونیش از 8510بالاتر ساتیو هست با 5.9 میلیمتر

یه بدی دیگه ای هم که داشت سرعت شاتر بیش از حد پایینش بود که تو حالت نایت نمیشد عکس بدون لرزش گرفت که بازم این مشکل تو امنیا حل شده

دوست عزیز والا منم 1 سال و نیم این گوشیو داشتمو همه جوره باهاش ور رفتم ... دوربینش خیلی عالی بود ولی اون مشکلاتی که گفتمو داره متاسفانه و خوشبختانه این مشکلات همشون تو گوشیهای جدیدش حل شده

به شما پیشنهاد میکنم اگه دوربین عالی میخای پیکسون 12 بگیر که به گفته یکی از دوستان سرعت شاتر عالی داره ... بقیه چیزاشم عالی ... خلاصه 8510 واسه زمان خودش عالی بودو حتا جلوی ویوازم کم نیوورد ولی خب باید قبول کنیم که تکنولوژی بالا رفته و گوشی 2 سال پیش نمیتونه با گوشیهای جدید رقابت کنه

AlamtabC
16-06-2010, 14:11
تو gsmarena من ندیدم با 8510 مقایسه کنه ... آخریش فک کنم ان86 بود
لنزش آره بزرگ و حرفه ای به نظر میومد ... بزرگترین لنزی که تا حالا دیده بودم تو گوشیا ... ولی خب این گوشی مال 2 سال پیشه و تکنولوژیش نمیتونه با گوشیهای جدید رقابت کنه
در مورد ایزو یه بدی داره ... وقتی ایزو رو روی 800 یا 1600 بزاری زمان نور گیریش از جداکثر 8/1 ثانیه به حداکثر
1/15 کاهش پیدا میکنه و میزان نور گیریش در حالت ایزو 400 فرقی با 1600 نداره تقریباً ... ضمن اینکه نویز تو حالت 1600 واقعاً زیاد میشه ... امنیا2 400 تا ایزو بیشتر نداره و بیشتر از اینم با توجه به چیزی که گفتم فایده نداره ... اگه ایزو 1600 با زمان نور گیری 8/1 ثانیه میشد خیلی خوب بود که متاسفانه نشد
من هنوزم میگم فیلم برداری جی800 qvga هست ... QVGA @ 30
فلش امنیا 2 هم اتفاقاً دوال هست ... amoled نوع lcd هستو ربطی به فلش دوربین نداره
نور فلش هر دو گوشی به نظر من در یه حده با این تفاوت که نور سفید 8510 گند میزد به عکس :دی و مال امنیا خیلی عالی عمل میکنه
اگه یه دوری بزنی تو همین فروم یه عکسای ماکرویی با 8510 گزاشتم که هنوز خودم تو کفشونم :دی
یه بدی دیگش که شما هم اشاره کردی سرعت فوکوس بیش از حد پایینشه ... اگه روی نایت مد باشه که قشنگ 10 ثانیه طول میکشه تا فوکوس کنه ... بر عکس امنیا حتا تو نایت مدم خیلی سریع فوکس میکنه
در مورد 35 میلیمتر که گفتی البته اکثر گوشیا 35 هستن ... فقط ان86 و پیکسون 12 28میلیمتری هستن
فاصله کانونیش ولی خیلی بالا بود و همین باعث وضوح خیلی بالا میشه ... تنها گوشیی که دیدم فاصله کانونیش از 8510بالاتر ساتیو هست با 5.9 میلیمتر

یه بدی دیگه ای هم که داشت سرعت شاتر بیش از حد پایینش بود که تو حالت نایت نمیشد عکس بدون لرزش گرفت که بازم این مشکل تو امنیا حل شده

دوست عزیز والا منم 1 سال و نیم این گوشیو داشتمو همه جوره باهاش ور رفتم ... دوربینش خیلی عالی بود ولی اون مشکلاتی که گفتمو داره متاسفانه و خوشبختانه این مشکلات همشون تو گوشیهای جدیدش حل شده

به شما پیشنهاد میکنم اگه دوربین عالی میخای پیکسون 12 بگیر که به گفته یکی از دوستان سرعت شاتر عالی داره ... بقیه چیزاشم عالی ... خلاصه 8510 واسه زمان خودش عالی بودو حتا جلوی ویوازم کم نیوورد ولی خب باید قبول کنیم که تکنولوژی بالا رفته و گوشی 2 سال پیش نمیتونه با گوشیهای جدید رقابت کنه
منظور من اینه که شما باید تصاویر رو تو گوشی مقایسه نکنید و تو کامپیوتر ببینید چون تو ال ای دی تصاویر قشنگتر دیده میشه و شما به خودتون القا می کنید که تصاویر بهتره در هر صورت امنیا 2 یه گوشیه حرفه ای هستش و امیدوارم 7 روش بیاد و بتونید از 16 میلیون رنگ ممکنه استفاده کنید تو جی اسم آرنا با پیکسون 12 و Canon مقایسه شده و با اکثر گوشی ها

---------- Post added at 03:11 PM ---------- Previous post was at 03:08 PM ----------

در مورد جی 800 هم حق با شماست من اونو با 810 تو فیلمبرداری یکی می دونستم عذر می خوام

AlamtabC
16-06-2010, 14:20
Gsmarena هنوز 8510 رو بهترین میدونه در ضمن اینا همش مربوط به تکنولوژی نیست والا نوکیا هی هر سال عقب تر نمی رفت به جایی که دوربینای بهتری بزنه

AlamtabC
16-06-2010, 14:34
اینم لینک (سمت چپ نوشته یعنی آخرین و برترین 8 مگا تا امسال رو فکر کنم گفته یا من بی سوادم و قتی هنوز این رو سایته)
Latest and gretest 8 megapixel

Resolved detail

Judging resolved detail is a tough one, as it's affected by both in-camera sharpening and noise reduction routines. We've lined up some crops so you can judge that for yourself.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
100% crops out of various shots taken with the four cameraphones
By the looks of it, Samsung i8510 INNOV8 does better than the rest.
LG Renoir is close behind, although its results may be misleading as excessive sharpening tends to create a faux perception of high detail. Sony Ericsson C905 and Samsung Pixon are pretty much on par, and quite within reach of LG Renoir. Of course, all four easily outperform even the best 5 megapixel cameraphones.
SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 9/10 • Samsung Pixon: 7/10 • LG Renoir: 8/10
Dynamic range

Dynamic range is a very important aspect of the photo quality of each camera. There is no way to fix the blown highlights (the parts of the image that have turned white), which are the most prominent result of limited dynamic range.
We are glad to see a nice improvement in the dynamic range of all 8 megapixel cameraphones as compared to the previous generation of 5 megapixel snappers.
In fact the contenders performed very similarly in this aspect throughout our test. We managed to find just one picture that slightly favors a single handset.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] is a crop from this scene along with a second one that shows the slight advantage of the LG Renoir. The second crop is in fact the same as the first one but with a special color overlay that shows the level of highlight clipping. Red and blue overlays stand for a single blown color channel, while the yellow overlay is where all channels are blown (pure white). So the less there is yellow, the better.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] crops
Almost all of the devices offer the so-called enhanced dynamic range mode to brighten up the shadows and reveal more detail, while in the same time keeping the highlights and midtones from getting overexposed.
Sony Ericsson have Smart Contrast, while Samsung call it Wide Dynamic Range. Either way, it comes out quite right. You still need to bear in mind that this camera option enhances the shadows artificially, much like image editing software. Therefore the handsets take more time to process the photo and usually, there's some noise in the shadows that gets more prominent when they lighten up.
SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 7/10 • Samsung Pixon: 7/10 • LG Renoir: 8/10
Color accuracy

Back in the day of our 5 megapixel grand shootout ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]), we saw rather inconsistent color rendering across the different manufacturers. Now, with the next generation of cameraphones, color rendering is commendable throughout the test sample and generally better than the 5 megapixel pack.
There is one problem with color rendering though, and it affects the reds. SE C905 and Renoir put a bit too much pink in red, like the old Cyber-shots, but less prominent. Pixon renders red somewhat orange, while i8510 captures the hue right, but with saturation pumped slightly up, so that colors become more vibrant.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/#"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] crops
The i8510 INNOV8 will occasionally add just a little bit more yellow (which we actually like) and the Pixon would (very rarely) go slightly bluish. So, LG Renoir has probably the most accurate color rendering, though we prefer the more vibrant INNOV8 shots.
There are no problems with the orange, yellow or violet colors - quite similar representation.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
Sony Ericsson C905 • Samsung INNOV8 • Samsung Pixon • LG Renoir
SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 8/10 • Samsung Pixon: 7/10 • LG Renoir: 8/10

Internal processing

Samsung i8510 INNOV8 exhibits the best, most mature, image processing. Its results can easily pass for a low end point'n'shoot digicam. SE C905 is not bad either but has some issues with fine detail due to its noise suppression algorithm.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/#"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL] Sony Ericsson C905 • Samsung INNOV8 • Samsung Pixon • LG Renoir • 100% crops[/SIZE]
Samsung Pixon fails to deal with noise in the shadows, while the Renoir produces somewhat oversharpened images and the "staircase effect" on diagonal lines is clearly visible.
Update 05 Dec: We received a retail unit of the Samsung M8800 Pixon and it has much better image processing than the pre-release sample we used for this shootout. The noise levels are now much lower, suggesting that a more effective noise reduction algorithm has been used. In most photos the Pixon even manages to generate the least noise among all contenders but some fine detail has been sacrificed. You can check the photos from the new unit [U]here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]). The Samsung Pixon score for this part has been updated.
The INNOV8 lead is most pronounced on photos of foliage or grass. Most of the time you can easily spot individual leaves, where the other phones produce but color smudges of no distinct shape or detail.
SE C905: 7/10 • Samsung INNOV8: 9/10 • Samsung Pixon: 8/10 • LG Renoir: 3/10
Exposure and focus accuracy

Looking at all the photos we took for this test (not only the actually published ones), we can say focus accuracy is remarkable across all our 8MP shooters. Whichever you chose, you can be sure you won't end up with blurry photos as long as the light is enough.
The only misfocused samples were taken in macro mode and those don't count, as the wind was messing with our subjects.
Exposure accuracy wasn't bad either. All 4 cameras were consistently good at exposing. There were cases when C905 got it just a tad underexposed while the Pixon went to overexposing, but nothing serious.
SE C905: 8/10 • Samsung INNOV8: 9/10 • Samsung Pixon: 8/10 • LG Renoir: 9/10
Lens quality

We were pleasantly surprised by the lack of purple fringing in all our contenders. That's some great news for all photo enthusiasts looking to use a phone as a backup of their camera. The purple fringing ruins plenty of shots and is generally hard to get rid of using software editing.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][
Sony Ericsson C905 • Samsung INNOV8 • Samsung Pixon • LG Renoir
LG Renoir scores best at edge-to-edge sharpness. Basically it delivers the same level of sharpness both in the center of the frame and near the edges.
Samsung INNOV8 is not bad either. Sony Ericsson C905 is otherwise good, but had some issues with flare, reducing the image contrast when shooting a very bright subject. Samsung Pixon is a real letdown here - it really loses detail towards the edges. In addition, it suffers from vignetting in some photos.
Both the sample Pixon units we received also had a case of lens misalignment, which resulted in partial blurring of the image - and in some cases that rendered the photos unusable. We haven't included those photos in this competition for the sake of fair play but you'll notice uneven sharpness on almost all Pixon shots.
Update 05 Dec: Luckily the retail Samsung M8800 Pixon unit we received has all lens issues solved. It has great sharpness across the frame and the vignetting we noticed in the previous samples is all gone. As things stand now the Pixon lens quality is quite close to that of the Samsung i8510 INNOV8. The Samsung Pixon score for this part has been updated.
SE C905: 6/10 • Samsung INNOV8: 8/10 • Samsung Pixon: 7/10 • LG Renoir: 9/10
Flash

Two of the phones in this shootout, C905 and Renoir, feature a xenon flash. In our test we can clearly see the advantage it gives to C905, but the LG Renoir flash performance is an utter disappointment.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Ericsson C905 • Samsung INNOV8 • Samsung Pixon • LG Renoir • 100% crops
The LG Renoir flash pictures are almost on par with the LED-equipped Samsung contenders. In flash mode the Renoir is instructed to expose as if it has a strong light source but the feeble xenon flash results in underexposed photos. Automatic white balance makes things even worse, adding a heavy bluish tint on all flash photos.
The only advantage of the LG Renoir flash is that it allows for faster shutter speeds, which to an extent might help capture moving subjects in low-lit scenes. It still is almost certain they will turn out underexposed.
SE C905: 8/10 • Samsung INNOV8: 2/10 • Samsung Pixon: 2/10 • LG Renoir: 3/10

ISO/low light

This test aims to show how the contenders fare under low light, when the subject is out of the flash range. Since this range is very limited even for the xenon units, this is an important test.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
Sony Ericsson C905 • Samsung INNOV8 • Samsung Pixon • LG Renoir • 100% crops
All the cameras are set to ISO 400 except C905, which lacks a proper ISO setting and auto-selects ISO 200.
Generally, ISO 400 is as high as you would like to go. All the phones, save for the C905, can boost ISO up to 1600, but results at that level are simply useless because of the high level of noise. But that's an issue with most point'n'shoot cameras as well.
From the crops, you can see that despite the higher ISO, Samsung Pixon uses at times rather slow shutter speeds and gets unacceptably blurry results. Even when it nails the right shutter speed, its noise suppression algorithm removes all color noise at the expense of resolved detail. There's also excessive luminance noise that's left over, so the Pixon gets the lowest score here.
C905 and Renoir show similar results, but ISO200 in SE C905 favor the shots with less noise, and ruins them with slow shutter speeds.
And finally, the Samsung INNOV8 results are also acceptable but have slightly more color noise than the LG Renoir, hence the lower score.
SE C905: 2/10 • Samsung INNOV8: 4/10 • Samsung Pixon: 2/10 • LG Renoir: 5/10
Macro

In the macro department all cameraphones performed admirably. Pixon and Renoir gain some points here over C905 and i8510, because of the slightly better depth of field. Interestingly enough, in close range the Pixon had none of the uneven sharpness issues we mentioned earlier.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/U[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/U[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]
Sony Ericsson C905 • Samsung INNOV8 • Samsung Pixon • LG Renoir • 100% crops
SE C905: 4/10 • Samsung INNOV8: 7/10 • Samsung Pixon: 8/10 • LG Renoir: 8/10
Video

As to video recording, most of these top-notch cameraphones offer excellent video recording capabilities except Sony Ericsson C905. Sony Ericsson have long stalled on video recording on their camera-centric mobiles and that has taken a lot of criticism. There seems to be no progress in that department even with the C905, so we guess we'll have to wait until next year (hopefully!) to get some decent video squeezed out of those Cyber-shots.
The other three handsets all manage VGA@30fps video recording plus slow motion 120fps@QVGA. The slow motion video recording is a really neat trick, pioneered in mobile phones by LG with their Viewty.
Later on LG expanded the video capabilities of their mobile even more and with the LG Secret we had quite some fun with time-lapse action-packed videos in QVGA resolution.
Both of these video modes are available on the LG Renoir, but recently Samsung have also taken note and offer high-speed QVGA video on both the Pixon and INNOV8.
And finally, the leader in the video recording category seems to be Samsung M8800 Pixon with its Wide VGA video recording at 30 fps.
Sony Ericsson C905 sample video ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) in QVGA@30fps
Samsung INNOV8 sample video ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) in in VGA@30fps
Samsung Pixon sample video ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) in VGA@30fps and a second one ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) in WVGA@30fps
LG Renoir sample video ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) in VGA@30fps
In our personal opinion the LG Renoir produces the best quality VGA@30fps videos so that compensates for the fact that there's no QVGA video recording. The Renoir also uses the superior DivX compression and records AVI files.
SE C905: 2/10 • Samsung INNOV8: 7/10 • Samsung Pixon: 8/10 • LG Renoir: 8/10
Camera speed

In terms of speed, it seems that the best overall performers are the LG Renoir and the Sony Ericsson C905. They have the best overall scores with the previews switched off.
The Samsung M8800 Pixon is at the bottom of the ladder, lagging quite a lot behind. However if you switch the preview off the Pixon achieves a shot to shot time of 2.5s which is simply great. Go figure!

Update 05 Dec: The retail unit of the Pixon has a greatly improved speed performance compared to the pre-release one. It managed to achieve a shot-to preview time of about 2.4 seconds and then managed to return to the viewfinder in under 2 seconds. That's the quickest shot-to-shot time among all contenders. The table below has been updated with the new times of Samsung Pixon.
Speed perfromanceStart-up timeShoot-to-previewPreview-to-standbySony Ericsson C9052.0 sec4.8 sec1.0 secSamsung INNOV84.6 sec4.1 sec0.7 secSamsung Pixon3.5 sec2.4 sec1.9 secLG Renoir3.8 sec3.5 sec0.9 sec

Camera features round-up

With 8 megapixels all around, these cameraphones seem to offer the same horsepower but hardly the same ride. The camera interface counts big time for user experience. And essentially, it all boils down to: (1) camera features and (2) user-friendliness.
Weighing up Camera Features we look at what the camera can deliver. It's stuff like shoot modes (macro, burst, panorama, frame, collage), flash settings, available preset scenes, ISO setting and some other extras such as geotagging, face and smile detection, blink detection, manual focus, image stabilization and viewfinder gridlines.
User-friendliness is perhaps more abstract and harder to judge. It takes into account things like settings layout, available shortcuts to camera functions, tooltips and other visual hints at the specifics of each setting, etc. It is basically a subjective call, so you'll you have to rely on our experience with cameraphones and digital cameras and trust our judgment. Or not.
We also take into account the actual looks of the camera interface - the eye-candy factor is important too.
Now, let's get to the real deal and start exploring the camera features of our contenders today. We'll continue with the usability checklist on the next page.
Basic camera features
In terms of camera features all our contenders seem to have their own quirks. All have a pretty identical set of standard settings such as white balance, adequate preset scene modes, self-timer, color effects, and exposure compensation. A dedicated macro mode is available in each and close-ups usually turned out fine. Samsung's Pixon and INNOV8 also have Sharpness/Saturation/Contrast settings that neither of the others has.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][]
Samsung i8510 INNOV8 camera interface
ISO settings
Manual ISO is useful when you want to minimize noise by setting it at the lowest or when you want to freeze the action in a low-light scene by flicking it up to the max.
Except for the Sony Ericsson C905, which claims to but has no ISO setting, all the other three cameraphones can pump it up to ISO1600. Of course the ISO1600 level is barely usable for the high noise it creates, but it's nonetheless a feature that is at hand in point'n'shoot cameras.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
Samsung Pixon camera interface
By the way, if you are the kind that steers clear of any setting with a fat abbreviation on it, you might as well go for the preset Scene modes, where all the right settings are served (including pumped up ISO in low light).
Flash settings
The flash settings on all four mobiles are pretty consistent too. The couple that has xenon on board (LG Renoir and SE C905) have a red-eye reduction mode but unfortunately lack a forced flash mode, which could have made the flash useful as fill light in backlit scenes.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
LG Renoir camera interface
Note that the score here doesn't take into account the actual flash performance but only the settings associated with it. We already measured flash power in a dedicated on the previous page.
Burst shooting mode
Almost every cameraphone has its own approach to Burst mode. Sony Ericsson C905 uses BestPic mode to take up to 7 images in a row at the highest resolution. Once they are taken, they are pretty easy to review as the phone doesn't save them before you've picked the keepers. LG Renoir offers pretty much the same - 7 images at 8 megapixels and a pick-to-save interface.
The two Samsungs are obviously the underdogs in terms of Burst handling. Samsung INNOV8 can snap up to 9 images in a row with a pick-the-one-to-save interface but the shots are in VGA resolution. Samsung Pixon does the same, only the resolution is further demoted to QVGA and the user has no say on which shot to save.
Panorama shooting mode
Panorama images are a fun way to capture the grandeur of landscapes. While it does take some human skill, all of our contenders make it easier for you by automating the whole image stitching process.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
Sony Ericsson C905 camera interface
When it comes to taking panos, LG Renoir is the top dog. Renoir panoramas consist of up to three full resolution 8 MP shots. The actual snapping is not automatic but your panning is assisted by a semi-transparent overlay on screen to show you where the last frame ended, so you can take it from there.
Now, if LG Renoir is the deal, Sony Ericsson C905 is quite obviously the underdog. Its panos are again made up of up to three shots but all in VGA resolution - quite lame really. It has the same assisted framing as the Renoir.
The Samsung couple is somewhere in between. Their most impressive feature is that shots are taken automatically by the camera - you are only responsible for the actual panning. There are also on-screen guidelines to help your consistent framing.
The best thing about the Samsung Panorama mode is that automatic shooting works both in portrait and landscape. Samsung Pixon is taking 1.3 megapixel shots: up to two frames in portrait and up to 8 frames in landscape mode. The Samsung INNOV8 works in VGA resolution and takes up to 8 images in either.
Now that we've got panoramas covered, let's check out a relatively new feature that sneaks into almost all current cameraphones.
Geo-tagging
It's geotagging, ladies and gentlemen, and we are glad to welcome you to location awareness. Thanks to the built-in GPS (or cell tower triangulation) you get fairly accurate GPS data embedded in your photos. Later on, when you upload them to a geotag-enabled photo sharing service (Flickr or Picasa to name a few) you can show your friends and family where you took those cool shots.
Currently all our 8-megapixel cameraphones offer geotagging courtesy of their built-in GPS receivers. In fact, Samsung Pixon takes it to extreme - the sole job of its GPS chip is geotagging photos.
All handsets locked satellites in a reasonable amount of time. If you are in a hurry and you need the photo right this very instant, the Sony Ericsson C905 will automatically geotag your photos based on cell base triangulation instead of actual GPS data. Geotagging turns quite right that way - it's only a block or two off the actual spot.
Face, smile and blink detection
Face detection and tracking is another hip feature making its way into high-end cameraphones. All the cameraphones in this shootout have it. Unlike digital cameras however, they can only detect/track one face at a time except for Sony Ericsson C905. The implementation of the feature in C905 is not ideal though. While it can track three faces at a time, only one gets focus and the choice is rather random.
Smile detection is a nice add-on to the face detection gadgetry. All of our cameraphones have it save for Sony Ericsson C905. When smile detection is enabled, it sets the camera in auto shutter mode, so instead of shooting right up when you press the shutter all the way down it waits for a smile on the currently detected face and snaps only when the time is right.
And the other geeky feature is blink detection, which is supposed to deal with eye blinks in portraits and group shots. Again, the C905 takes it easy on that one, but all the other three handsets have it.
Digital image stabilization
And finally, digital image stabilization helps you keep your camera steady in low light situations. It won't be of help if your subjects are moving, but it can theoretically help you shoot sharper low-light cityscapes. All the cameraphones in this shootout have image stabilization, but the effect is somewhat dubious.
Special features
Now that we've covered all the shared specs, let's look at unique features that set each of our cameraphones apart.
The Sony Ericsson C905 camera has the proprietary Smart Contrast. Smart contrast is a method of enhancing detail in the dark areas of a contrast-rich scene (composition with a lot of bright and dark areas), giving the image a more balanced light range. This mode is quite helpful in backlit scenes.
Samsung have their own Wide Dynamic Range (WDR) implemented on both the Samsung INNOV8 and the Samsung Pixon. The WDR mode helps with high contrast images by overexposing them a bit. You get nicely developed detail in the shadows; however the brighter areas of the photos tend to lose detail.
LG Renoir also has some aces up its sleeves. Beside manual focus, it also offers the so-called backlight compensation mode. It helps shoot backlit portraits by carefully balancing enhanced details on the face and keeping as much detail in the background possible.
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]
LG Renoir Backlight compensation mode (image source Project KC910 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
Now, on a normal camera you would shoot a backlit portrait in one of three possible ways - using flash as fill light to overcome the strong backlight, using exposure compensation for a properly lit face (risking a slow shutter speed) or by setting exposure metering to spot, to make the camera measure light in the center of the scene only instead of trying to balance both the subject and the background.
As fill light is not an option with these cameraphones, we tried to achieve the same effect by using exposure compensation or spot metering and we couldn't get the nice balance of the LG backlight compensation mode. So it's way to go for Renoir.
Another tool in the LG ammo is Beauty shot, which we guess many people would welcome. It smoothes skin and enhances skin tone for a better portrait.
LG Renoir Beauty shot mode (image source Project KC910 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
LG are also the only ones to offer enhanced color effects that include cooling or warming the scene and adding a nice looking vignette as part of their Art shot. Those are things that you can easily replicate with most desktop image editors but if you are among the many people that don't like to waste time with post processing, you get a chance to have those shots straight in the camera.
LG Renoir Art shot mode - one of the effects (image source Project KC910 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))
And finally, LG are offering the nifty little Touch shot feature. It's simple - choose an object you would like to focus on and simply point it on the screen. When the handset focuses, lift your finger and voila - you've got your photo.
Unfortunately, that type of focusing is way impractical in real-life shooting. The whole thing brings all kinds of challenges.
When you touch the object on the screen, you can't really see what's under your finger. So you can't know if your subject looks good right when you shoot; you can't see when the autofocus indicator has turned green to show you it has nailed it, and you will be struggling to frame your shot with your finger getting in the way.
And by the way, the LG Renoir is not the first handset to introduce Touch Focus - Sony Ericsson G900 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) pioneered it, the Sony Ericsson XPERIA X1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) features it as well.
The camera features chapter turned out quite long, but it's understandable as we're dealing with some really capable cameraphones. It's not an easy conclusion, but the LG Renoir comes out as the most complete device in terms of camera features. The other mobiles are still pretty close, but remain runner-ups.
SE C905: 5/10 • Samsung INNOV8: 8/10 • Samsung Pixon: 6/10 • LG Renoir: 9/10

Final words

There we are then, the 8 megapixel shootout is over and the crossfire is about to begin. Doing all those tests was fun but it was hard too. Now that there's seemingly the simplest thing left to do, we'd rather sit back and let everyone do their own math.
It was our best effort - and our pleasure - to weigh up and compare all there is to a cameraphone. We know there's no way for every single feature on our list to be equally relevant to all users alike. So, if you're about to make up your mind, we suggest you only look at those that are most important to you.
However we can still offer you a quick summary of our overall impression, without getting into numbers.
If you are looking for the universal performer, then the Samsung INNOV8 is your definite choice with excellent image results. Besides first-rate stills, it also delivers VGA video recording 30fps or slow motion QVGA videos at 120fps and has a large display.
If you are after the best camera interface and probably the best camera handling and controls, then Sony Ericsson C905 is your game.
If you're really into touchscreen and massive high-res displays, you would be right at home with both the LG Renoir and the Samsung Pixon. Now that we received a final version of the Samsung Pixon (05 Dec), it turned out as a quite capable cameraphone.
The LG Renoir still has the leading bunch of still camera features and it's fully geared in terms of video recording with VGA@30fps, slow motion QVGA videos at 120fps or time-lapse QVGA clips. But when it comes to image quailty, we found some test scenes at which the Samsung Pixon offered more eye-pleasing results. The Samsung Pixon also offers WVGA video recording that lacks on the Renoir and a superior user experience thanks to the well organized camera interface.
We really hope you enjoyed this 8 megapixel shootout as much as we did. Forgive us if the article tends to get a bit technical at times, but explaining the basics of photography and camera construction is pretty much out of the scope of this article

فکر می کنم چیزایی که تو جی اسم آرنا هستش خیلی واسه بقیه برند ها تحقیر آمیزه

Dark.Life
16-06-2010, 14:42
نه دوست عزیز خودم میدونم که نباید تو ال سی دی مقایسه کرد
الان 8510 دم دستم نیست ولی قبلاً چندتا مقایسه کردم میزارم ببین :

اولیا امنیا 2 دومی 8510 :

AlamtabC
16-06-2010, 14:51
میتونید به قسمت پیکسون 12 برید و مقایسه با 8300 و پیکسون 12 رو هم ببینید در جی اس ام آرنا اگه اینو قبول ندارید لابد چشمای همه غیر شما ضعیفه
اونوقت همه ی مردم دنیا باید عینک بزنن

---------- Post added at 03:51 PM ---------- Previous post was at 03:47 PM ----------

این عکس ها توسط عکاس های حرفه ای گرفته شده و فکر می کنم شما چون اون گوشی رو از دست دادی کمی ناراحت به نظر می رسی جی اسم آرنا ختم جلسه رو اعلام کرد من هم دیگه در این مورد حرفی ندارم اصلا گوشی شما الماس وقتی کارشناسا چیزه دیگه ای میگن من حرفی ندارم. در ضمن عکس ها باید تو سایز اصلی باشه از مصاحبت با شما هم لذت بردم از چیزی که دارین (سامسونگ) مثل زندگیتون دفاع می کنین

Dark.Life
16-06-2010, 15:04
میتونید به قسمت پیکسون 12 برید و مقایسه با 8300 و پیکسون 12 رو هم ببینید در جی اس ام آرنا اگه اینو قبول ندارید لابد چشمای همه غیر شما ضعیفه
اونوقت همه ی مردم دنیا باید عینک بزنن

---------- Post added at 03:51 PM ---------- Previous post was at 03:47 PM ----------

نیازی به لینک های شما هم نیست چون این عکس ها توسط عکاس های حرفه ای گرفته شده و فکر می کنم شما چون اون گوشی رو از دست دادی کمی ناراحت به نظر می رسید جی اسم آرنا ختم جلسه رو اعلام کرد من هم دیگه در این مورد حرفی ندارم اصلا گوشی شما الماس وقتی کارشناسا چیزه دیگه ای میگن من حرفی ندارم.

:دی
ببین اون مقایسه بین 4 تا 8 مگا بود که 8510 اول شد تموم شد رفت
بعد از اونا ان86 و اس8300 اومدن که از همشون قویتر هستن و پیکسون 12 و ساتیو که مشخصه
سامسونگ دیگه 8 نزد و 5 هایی که زد در حد همون اس8300 بودن فقط با رزولوشن پایینتر ... امنیا 2 هم یکیشه
یه 8910 زد که اونم دوربینش باز به امنیا 2 نمیرسه
امنیا 2 فقط تو رزولوشن جلوی 8 مگاپیکسلیا کم میاره و تو موارد دیگه باهاشون رقابت میکنه
در مورد اینکه میگی نارحتی که گوشیو از دست دادی باید بگم که خیلی باحالی :دی
عکاس حرفه ای هم باحال بود :دی

AlamtabC
16-06-2010, 16:57
:20:این ها هم واسه این که دوستان گمراه نشن :20: