PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوری میشه واسه یه یوزر توی شبکه ی خانگی پیغام فرستاد

moslem.b
11-01-2009, 10:44
بجز نت متینگ راه دیگه ای وجود داره که بدون نصب کردن نرم افزاری یوزرت رو (از طریق خود ویندوز) آگاه کنی

paranoid_android
11-01-2009, 12:14
از دستور net send تو command line میتونی استفاده کنی.

* البته برای windows xp pro service pack 2 چون سرویس messaging servise غیر غعال هستش اول باید این سرویس رو روی کامپیوتر ها enable کنی. توی control panel از قسمت administrative tools روی services دابل کلیک کن و سرویس Messenger رو پیدا کن. اول Automatic و بعد هم start رو بزن. *

نحوه استفاده از این command هم به این صورته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمثلا:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداز سوییچ users/ هم زمانی استفاده میکنی که بخوای برای همه یوزرهای داخل شبکه این پیغام رو ارسال کنی.

کلا اگه خواستی یه پیغام رو به همه کامپیوتر ها ارسال کنی و با این پیغام مواجه نشی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسعی کن این فرمی استفاده کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدنکته بالا بر حسب تجربه بود فقط.

moslem.b
11-01-2009, 15:14
paranoid_android جان اگه مثلا" اسم کامپیوتر من A باشه و بخوام واسه یه یوزر پیغام بفرستم که اسم کامپیوترش B هست دستور زیر درسته ؟

net send A salam /B

paranoid_android
11-01-2009, 20:24
paranoid_android جان اگه مثلا" اسم کامپیوتر من A باشه و بخوام واسه یه یوزر پیغام بفرستم که اسم کامپیوترش B هست دستور زیر درسته ؟

net send A salam /B

نه دوست من،
فرمت صحیحش اینه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا کامپیوتر A کاری نداریم. اگر دقت کنی به شکل کلی دستور من فقط از یک computername استفاده کردم و اونم متعلق به کامپیوتر مقصد (کامپیوتری که میخوای پیغام رو بهش send کنی) هستش.

اگه error گرفتی، تو کارت شبکه کامپیوتر مبدا و مقصد NetBIOS رو enable کن. روی کارت شبکه خودت رایت کلیک کن و properties رو بزن. بعد از قسمت TCP/IP و بخش properties اون و تب General، برو به Advanced و از تب WINS و تنظیمات NetBIOS گزینه Enable NetBIOS over TCP/IP رو بجای Deffault انتخاب کن:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و

اگه فقط دو تا کامپیوتر رو با کابل کراس بهم وصل کردی بهتره اینطوری تایپ کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

moslem.b
11-01-2009, 20:43
کامل و جامع بود ممنون