PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالا نيامدن startup ویندوز

armin15000
10-01-2009, 01:13
سلام

مشكلي هست من 2 تا هارد دارم و تو هر كدام جدا جدا ویندوز XP نصب شده ولي من براي امتحان كابل يك هارد رو بيرون اوردم و دوباره

وصل كردم ولي بعد ش سيستم رو روشن كردم startup رو نشون نميده تا وارد سيستم و ویندوز بشم و هشدار زير رو ميده

NTLDR is missing press ctrl+ alt+del to restart

s_paliz
10-01-2009, 02:05
با سی دی ویندوز repair کنی درست میشه (همون جا که پسوورد ادمین رو میخواد) .NTLDR یه فایل سیستمی هست که برای بوت استفاده میشه
وقتی کابل رو قطع کردی تنظیمات به هم ریخته.

armin15000
10-01-2009, 19:11
سلام
پسورد آدمين چيه ؟ چطوري repair كنم؟ موقعي كه چندتا ويندوز دارم كدام رو repair كنم؟ اضلا راهي وجود داره كه ما بخواهيم

از ويندو ز در يكي از هاردها استفاده كنيم و هارد ديگه رو فعلا از سيستم خارج كنيم واين مشكل هم پيش نياد؟ممنون

s_paliz
10-01-2009, 21:33
با سی دی ویندوز بوت کن بعد به جای نصب ، repair رو انتخاب کن اونجا 1 یا 2 را یعنی درایوی که ویندوز نصبه مثلا 1- C:\windows یا 2- D:\windows رو انتخاب کن بعد پسوورد Administrator رو میخواد وارد کن ....
اگه Administrator پسوورد نداشت امکان جلو رفتن وجود نداره چون حتما باید یه پسووردی وارد بشه
پسوورد Administrator همونیه که موقع نصب ویندوز ازت میخواد.
در اینصورت فایلهای ازدست رفته بازیابی میشن

s_paliz
10-01-2009, 21:56
شما وقتی سیستمت سالم بود وقتی کامپیوتر رو روشن میکردی کدوم ویندوزت پیش فرض بود همون رو انتخاب کن(1 یا 2)

armin15000
10-01-2009, 23:11
سلام

دست شما درد نكنه ولي من كلا براي ويندوز پسورد نگذاشتم چه بايد كرد؟

Ship Storm
10-01-2009, 23:22
سلام

دست شما درد نكنه ولي من كلا براي ويندوز پسورد نگذاشتم چه بايد كرد؟

خوب پسورد نذاشتی enter خالی بزن خودش وارد میشه
بعد برو بنویس
bootcfg /add
شروع میکنه به جستجوی ویندوز های موجود روی هارد
بعد بهشون یک اسم بده و تعریف کن که شماهر بوت هر ویندوز چند باشه مثلا ویندوز روی درایو f اول باشه تو لیست بوت و ویندوز درایو c دوم باشه

mahdi7610
10-01-2009, 23:25
سلام

برای حل این مشکل می تونید از ریکاوری کنسول کمک بگیرید .

توی ادرس زیر توضیح داده ام .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اگه Administrator پسوورد نداشت امکان جلو رفتن وجود نداره چون حتما باید یه پسووردی وارد بشه
پسوورد Administrator همونیه که موقع نصب ویندوز ازت میخواد.
در اینصورت فایلهای ازدست رفته بازیابی میشن

اگه برای یوزر Administrator پسوورد نگذاشته اید کافیه جای اون را خالی بزارید و کلید اینتر را فشار دهید .

موفق باشید .

s_paliz
11-01-2009, 00:43
اگه برای یوزر Administrator پسوورد نگذاشته اید کافیه جای اون را خالی بزارید و کلید اینتر را فشار دهید .

آخه من برای ادمین پسوورد نمیزاشتم یه بار این مشکل پیش اومد و وارد نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Ship Storm
11-01-2009, 01:48
آخه من برای ادمین پسوورد نمیزاشتم یه بار این مشکل پیش اومد و وارد نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امکان نداره
اگه پسورد نذارید شما enter رو بزنید قبول میکنه
احتمالا برای ادمین پسورد گذاشته بودید اون دفعه وگرنه با enter کار ادامه پیدا میکنه

s_paliz
11-01-2009, 02:28
امکان داره شاید یه پسووردی گذاشته بودم

Ship Storm
11-01-2009, 06:47
امکان داره شاید یه پسووردی گذاشته بودم

آره دقیقا همینطوره شاید پسورد گذاشتید و فراموش کردید وگرنه ویندوز خودش پسورد نداره به صورت پیشفرض :11:

armin15000
11-01-2009, 17:38
سلام

ممنون از همه دوستان مشكل حل شد ولي يه مشكل ديگه پيش اومد اونم اينه كه سه تا ويندوز دارم كه يه خط ديگه به startup اضافه

شده و اون اينه كه نوشته defult windows و به محض كه سيستم رو روشن مي كنم ميره رو اين گز ينه چطور اينو حذف كنم؟

mahdi7610
11-01-2009, 19:39
سلام

ممنون از همه دوستان مشكل حل شد ولي يه مشكل ديگه پيش اومد اونم اينه كه سه تا ويندوز دارم كه يه خط ديگه به startup اضافه

شده و اون اينه كه نوشته defult windows و به محض كه سيستم رو روشن مي كنم ميره رو اين گز ينه چطور اينو حذف كنم؟
سلام

توی run بنویس msconfig و کلید اینتر را بزن و توی صفحه باز شده به تب boot.ini برو و گزینه Chech All Boot Path را بزن . و بعد هم صفحه را ok کن و سیستم را ریستارت کن .

خودش اتوماتیک گزینه اضافی را حذف می کنه .

اگه درست نشد روشهای دیگه توی انجمن بارها گفته شده . یه سرچ بزنی پیدا می شه .

موفق باشید .

armin15000
11-01-2009, 20:23
سلام

توی run بنویس msconfig و کلید اینتر را بزن و توی صفحه باز شده به تب boot.ini برو و گزینه chech all boot path را بزن . و بعد هم صفحه را ok کن و سیستم را ریستارت کن .

خودش اتوماتیک گزینه اضافی را حذف می کنه .

اگه درست نشد روشهای دیگه توی انجمن بارها گفته شده . یه سرچ بزنی پیدا می شه .

موفق باشید .

سلام
ذست شما درد نكنه عالي بود. هميشه پايدار باشيد .