PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیفیت فیلم یا عکس روی dvd رایت شده کاهش پیدا می کنه؟

sababmanam
09-01-2009, 20:52
با سلام خدمت اعضای محترم

اگر یک dvdخش دار فیلم یاعکس با دو DVD-R کپی  بشه (یعنی همزمان یک DVD-R  کار خوندن رو انجام  بده و  یکی کار رایت)، کیفیت فیلم یا عکس کاهش پیدا می کنه؟
در صورتی که کار رایت با یک  DVD-R  انجام  بشه  چطور؟ (یعنی  مقدار خش  کم باشه ، طوری که بشه روی هارد  IMAGE گرفت یا خود فیلم رو روی هارد کپی و بعد روی dvd رایت کرد)

البته تابیک در مورد رایت و... هست
ولی من منظورم دقیقا عکس و فیلمه، چون مثلا یه نرم افزار متنی نیازی به کیفیت نداره و بالا اومدنش کافیه، ولی در مورد فیلم یا عکس براحتی نمی شه افت کیفیت رو متوجه شد

با تشکر:worried:

golmohammadi
12-01-2009, 23:56
منظورتونو دقيق بيان كنيد
من كه دقيق نتونستم متوجه بشم

sababmanam
14-01-2009, 00:34
در واقع کیفیت بعضی از فیلم ها و عکس ها توی ارشیوی مربوط به یکسال پیش پایین اومده (ولی روی هارد کپی می ش!)
چک کردم دیدم دیسکت هاشون خش داره
می خواستم ببینم برای همین اینجوری شده یا نه؟!
چون می خوام بعضیاشو رایت کنم
البته تو برنامه ی Nero CD-DVD Speed هم تو بخش scan disc صد درصد سبز رو نشون می ده
ولی خوب اگه تو ی خوندن دیسک مشکلی نیست پس چرا کیفیت پایین اومده؟!

golmohammadi
14-01-2009, 22:02
در واقع کیفیت بعضی از فیلم ها و عکس ها توی ارشیوی مربوط به یکسال پیش پایین اومده (ولی روی هارد کپی می ش!)
چک کردم دیدم دیسکت هاشون خش داره
می خواستم ببینم برای همین اینجوری شده یا نه؟!
چون می خوام بعضیاشو رایت کنم
البته تو برنامه ی nero cd-dvd speed هم تو بخش scan disc صد درصد سبز رو نشون می ده
ولی خوب اگه تو ی خوندن دیسک مشکلی نیست پس چرا کیفیت پایین اومده؟!

پس شما يه آرشيو از عكس و فيلم دارين
تا در صورت لزوم كپي كنيد به هارد و استفاده كنيد
در ضمن ديسكت خش برنميداره احتمالا منظور شما cd و يا dvd هست
منظور از ديستك همون فلاپي ميشه كه الان از دور خارج شده
و اما اطلاعات داخل cd يا dvd ممكن هست كه خراب بشه و يا خشدار بشه و يا به خاطر بد كيفيت بودن قارچ بوجود بياد و ... ولي كيفيت فيلم يا عكس اونطور كه شما ميگين پائين نمياد
يعني ممكنه تو يه سي دي مثلا 200 تا عكس داشته باشي
اگه سي دي معيوب بشه ممكنه عده اي از فايلها(در اينجا عكسها) به هارد كپي بشه و عده اي كپي نشه
اونايي كه كپي ميشند كيفيتشون برابر با همون كيفيتي هست كه قبلا داشتند
يعني كيفيتشون هيچوقت افت نيمكنه
و اونايي هم كه كپي نميشند كه هيچي
و اما اگر احساس ميكنيد كه فيلم و يا عكسهاتون قبلا كيفيت بيشتري داشتند و الان ندارند دلايل ديگه اي ممكنه داشته باشه از جمله تنظيم نبودن مانيتور و يا افت كردن كيفيتش و يا هر چيزي كه مربوط به سيستم باشه

sababmanam
16-01-2009, 08:09
اگه سي دي معيوب بشه ممكنه عده اي از فايلها(در اينجا عكسها) به هارد كپي بشه و عده اي كپي نشه
اونايي كه كپي ميشند كيفيتشون برابر با همون كيفيتي هست كه قبلا داشتند
يعني كيفيتشون هيچوقت افت نيمكنه

آره ، می خواستم از همین مطمئن بشم:20:

با تشکر

golmohammadi
16-01-2009, 20:42
آره ، می خواستم از همین مطمئن بشم:20:

با تشکر

خوش باشي
ضمنا براي تشكر كردن از دكمه تشكر استفاده كنيد