PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش Ajax بصورت کاربردی در PHP همراه با MySQL

S@jj@d
08-01-2009, 15:48
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سلام خدمت شما دوستان عزیز
Ajax یک زبان برنامه نویسی نیست ، بلکه ترکیب بین چند زبان برنامه نویسی و اسکریپت نویسی می باشد، حال ما می خواهیم به این بپردازیم که تکنولوژی Ajax چیست و چه فایده ای دارد.
نمی خواهم زیاد توضیح خاصی بدم ، این تکنولوژی ، تکنولوژی که باعث بارگزاری مجدد صفحه سمت بازدید کننده نمی شود بلکه در همان صفحه به تبادل اطلاعات میان بازدید کننده و سرویس دهنده می پردازد و باعث عدم بارگزاری مجدد صفحه سمت بازدید کننده می شود ، حالا این تکنولوژی چه فایده ای خواهد داشت ؟
فایده این تکنولوژی در این است که باعث مصرف بی فایده پهنای باند سایت شما نمی شود و ... ، تا حالا به این فکر کرده اید که در بعضی از سایت ها چگونه مطالب بدون اینکه صفحه مجدد بارگزاری شود ، تغییر می کند. زیاد وارد حاشیه نمی شوم ، در کل این تکنولوژی باعث بارگزاری مجدد صفحه نمی شود و کاربر خیلی زود به هدفش می رسد.

من می خوام امروز یک مثال ساده از این تکنولوژی فوق العاده را به شما آموزش دهم.
قصد ما چیست ؟ قصد ما این است که در یک صفحه چندیدن صفحه مختلف داشته باشیم که با کلیک بر روی لینک هر صفحه بدون بارگزاری مجدد صفحه ،محتویات صفحه کلیک شده را از بانک اطلاعاتی در خواست و برای من نمایش دهد.

حال به سراغ ساخت یک بانک اطلاعاتی MySql می رویم. پس از ساخت بانک اطلاعاتی خود به سراغ ساخت جدول می رویم ، بصورت زیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید پس از ساخت جدول ، اطلاعات زیر را در جدول وارد می کنیم که شامل اطلاعات صفحه 1 تا 4 ما می باشد.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
پس از وارد نمودن اطلاعات صفحه ها ، سراغ برنامه نویسی PHP می رویم. این فایل را با اطلاعات زیر با نام db.php ذخیره می نمائیم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید حال به سراغ index.php می رویم البته نیازی به پویا بودن این صفحه نیست ولی ما بصورت PHP در نظر می گیریم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید آموزش به پایان رسید ، امیدوارم مورد توجه شما واقع شده باشد. در صورت هرگونه سوال : سوال خود را مطرح کنید تا بنده حقیر در صورت امکان کمکی باشم. :46:S@jj@d

کپی برداری فقط با ذکر منبع پی سی ورلد مجاز می باشد.

تمامی آموزش را بصورت PDF و مثال را بصورت فایل برای دانلود گذاشتم.

لینک دانلود:

pc-world
11-01-2009, 01:24
خیلی عالیه فقط 1 سوال!میشه درصفحاتی که با اچ تی ام ال هستد ولی با پسوند php ذخیره بشند با(فرانت پیج) کدها را بزاریم؟

S@jj@d
11-01-2009, 10:46
سلام دوست عزیز سوالتون رو متوجه نشدم؟ ولی اگه منظورتون اینه که آیا در صفحه هایی که با پسوند php هستن ، و با فرانت پیج ساخته شدن در سرور پی اچ پی یا لوکال سرور پی اچ پی اجرا می شن ، باید بگم بله در غیر اینصورت نه؟ شما می تونی تکنولوژی ajax رو بصورت استاتیک نیز استفاده کنید .

jandedy
12-01-2009, 10:48
تشكر // مطالب عالي بود تشكر //
تشكر // تشكر //

pc-world
17-01-2009, 14:13
یه سوال
چگونه بجای صفحه 10 صفحه بسازیم (نه در فرانتیج در مای اس کیو ال ) که در فرانیج کینک بدیم مثل
javascript:showPage('6')
در صوتری که این 4 صفحه وجود داشته باشد یهنی 10 صفحه اجاکسی داشته باشیم

چگونهلینک صفحات را اینطور کنیم:javascript:showPage('about').
یا
javascript:showPage('projct')
لطفا همین 2 سوال را جواب بدید ممنون میشم

S@jj@d
17-01-2009, 14:40
یه سوال
چگونه بجای صفحه 10 صفحه بسازیم (نه در فرانتیج در مای اس کیو ال ) که در فرانیج کینک بدیم مثل
javascript:showPage('6')
در صوتری که این 4 صفحه وجود داشته باشد یهنی 10 صفحه اجاکسی داشته باشیم

چگونهلینک صفحات را اینطور کنیم:javascript:showPage('about').
یا
javascript:showPage('projct')
لطفا همین 2 سوال را جواب بدید ممنون میشم

سلام دوست عزیز
سوال اول : برای این کار باید هر چند صفحه که می خوای در MySql وارد کنید.

INSERT INTO `pages` VALUES ('Page 1 Information', 'Page 2 Information', 'Page 3 Information', 'Page 4 Information');سوال دوم : برای این کار با تابع Select Case باید کار کنید.
به این صورت به جای case 1: بنویسید case about:

امید وارم جوابتونو گرفته باشید.

pc-world
17-01-2009, 15:02
اون تابع را درست کردم و لینکام اینطور شد:
javascript:showPage('contact')
حالا باز میشه و صفحات داینامیک صحیح کارمیکنند ولی در بالای تمام صفحات ارور

Notice: Use of undefined constant home - assumed 'home' in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 22

Notice: Use of undefined constant about - assumed 'about' in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 25

Notice: Use of undefined constant project - assumed 'project' in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 28

Notice: Use of undefined constant contact - assumed 'contact' in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 31

نشان میشود
یه خواهش دیگه هم دارم:
میشه کد که 12 صفحه را یه جا میسازه(بانک اطلاعاتی) همینجا بگذارید من هرچی میزاهم هی ارور میده!

پیشاپیش ممنون

S@jj@d
17-01-2009, 15:32

Notice: Use of undefined constant home - assumed 'home' in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 22

Notice: Use of undefined constant about - assumed 'about' in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 25

Notice: Use of undefined constant project - assumed 'project' in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 28

Notice: Use of undefined constant contact - assumed 'contact' in C:\Program Files\EasyPHP 2.0b1\[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] on line 31

نشان میشود
یه خواهش دیگه هم دارم:
میشه کد که 12 صفحه را یه جا میسازه(بانک اطلاعاتی) همینجا بگذارید من هرچی میزاهم هی ارور میده!

پیشاپیش ممنون

سلام دوست عزیز
مشکل شما از MySql می باشد.
رو چشمم فقط یک چند روز منتظر بمونی واست اکی می کنم. ( این ISP ما یکم بد قولی کرده ADSL مارو فعال نکرده ) اینترنت ندارم مگرنه همین الان می زاشتم.
پس واست انجام می دم با توضیح می زارم همین جا. منتظر باش.

jandedy
17-01-2009, 17:16
دوستان عزيز ، سعي كنيد چيزايي كه اشتباه نداره ارسال كنيد . من تجربه كردم ! پست شماره ...

S@jj@d
17-01-2009, 18:45
یه خواهش دیگه هم دارم:

پیشاپیش ممنون

سلام دوست عزیز
خوشبختانه اینترنت گیرم اومد :31:
اومدم کافی نت یکی از دوستان گفتم زود بنویسم کارت راه بیفته:5:

خوب زیاد حرف زدم برم سراغ آموزش:

فایل PHP خودتو اینجوری باید تنظیم کنی.

فایل ای جکس :

اطلاعات بانک اطلاعاتی :

فایل index.php ( بازم می گم نیازی به داینامیک بودن این صفحه نیست) :

دوست عزیز متغیر های خودتو به انگلیسی تعریف کن من برای درک مفاهیم فارسی نوشتم.

دوستان عزيز ، سعي كنيد چيزايي كه اشتباه نداره ارسال كنيد . من تجربه كردم ! پست شماره ...

سلام خوبی ؟ چه خبرا؟ :31:
ولی من چیزی اشتباه نفرستادما !!! ؟:18:

neopersia
18-01-2009, 06:25

نشان میشود
یه خواهش دیگه هم دارم:

پیشاپیش ممنون

این ارور ربطی به mysql و ajax نداره
مربوط میشه به تنظیمات php
دو تا روش هم برای غیر فعال کردنش هست (البته در حقیقت سه تا ولی اون سومی دیگه همه ارورها رو ناکار میکنه :27:)
روش اول انه که اول هر اسکرپتی که اون ارور رو میده اینو بزارید:

روش دوم هم اینه که در فایل php.ini که تنظیمات php رو ذخیره میکنه متغیر error_reporting رو پیدا کنید و مقدارش رو به این صورت تغییر بدید:

S@jj@d
18-01-2009, 09:31
این ارور ربطی به mysql و ajax نداره
مربوط میشه به تنظیمات php
دو تا روش هم برای غیر فعال کردنش هست (البته در حقیقت سه تا ولی اون سومی دیگه همه ارورها رو ناکار میکنه :27:)
روش اول انه که اول هر اسکرپتی که اون ارور رو میده اینو بزارید:

روش دوم هم اینه که در فایل php.ini که تنظیمات php رو ذخیره میکنه متغیر error_reporting رو پیدا کنید و مقدارش رو به این صورت تغییر بدید:
[code]
error_reporting = E_ALL & ~E_NOTICE
[/php]
سلام دوست عزیز
تشکر از مطلب مفیدتون , ولی این خطاها مربوط به نبودن جدول با مشخصاتی که در db.php نوشته شده است. هستش.

pc-world
18-01-2009, 13:06
من فقط 1 جا مشکل اساسی دارم
اونم اینجات :
وقتی میخواهم اینو تو مای اس کیو ال بریزم:
CREATE TABLE `pages` (
`page1` text NOT NULL,
`page2` text NOT NULL,
`page3` text NOT NULL,
`page4` text NOT NULL
`page5` text NOT NULL
`page6` text NOT NULL
`page7` text NOT NULL
`page8` text NOT NULL
`page9` text NOT NULL
`page10` text NOT NULL
`page11` text NOT NULL
`page12` text NOT NULL
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;

INSERT INTO `pages` ('1') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('2') values ('2');
INSERT INTO `pages` ('3') values ('3');
INSERT INTO `pages` ('4') values ('4');
INSERT INTO `pages` ('5') values ('5');
INSERT INTO `pages` ('6') values ('6');
INSERT INTO `pages` ('7') values ('7');
INSERT INTO `pages` ('8') values ('8');
INSERT INTO `pages` ('9') values ('9');
INSERT INTO `pages` ('10') values ('10');
INSERT INTO `pages` ('11') values ('11');
INSERT INTO `pages` ('12') values ('12');

این ارور را میده:

Error

SQL query:
CREATE TABLE `pages` ( `page1` text NOT NULL ,
`page2` text NOT NULL ,
`page3` text NOT NULL ,
`page4` text NOT NULL `page5` text NOT NULL `page6` text NOT NULL `page7` text NOT NULL `page8` text NOT NULL `page9` text NOT NULL `page10` text NOT NULL `page11` text NOT NULL `page12` text NOT NULL
) ENGINE = MYISAM DEFAULT CHARSET = latin1;

MySQL said: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'page5` text NOT NULL
`page6` text NOT NULL
`page7` text NOT NULL
`page8' at line 6

حالا من باید چیکار کنم؟

S@jj@d
18-01-2009, 14:01
من فقط 1 جا مشکل اساسی دارم
اونم اینجات :
وقتی میخواهم اینو تو مای اس کیو ال بریزم:
CREATE TABLE `pages` (
`page1` text NOT NULL,
`page2` text NOT NULL,
`page3` text NOT NULL,
`page4` text NOT NULL
`page5` text NOT NULL
`page6` text NOT NULL
`page7` text NOT NULL
`page8` text NOT NULL
`page9` text NOT NULL
`page10` text NOT NULL
`page11` text NOT NULL
`page12` text NOT NULL
) ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;

INSERT INTO `pages` ('2') values ('2');
INSERT INTO `pages` ('3') values ('3');
INSERT INTO `pages` ('4') values ('4');
INSERT INTO `pages` ('5') values ('5');
INSERT INTO `pages` ('6') values ('6');
INSERT INTO `pages` ('7') values ('7');
INSERT INTO `pages` ('8') values ('8');
INSERT INTO `pages` ('9') values ('9');
INSERT INTO `pages` ('10') values ('10');
INSERT INTO `pages` ('11') values ('11');
INSERT INTO `pages` ('12') values ('12');

این ارور را میده:

Error

SQL query:
`page2` text NOT NULL ,
`page3` text NOT NULL ,
`page4` text NOT NULL `page5` text NOT NULL `page6` text NOT NULL `page7` text NOT NULL `page8` text NOT NULL `page9` text NOT NULL `page10` text NOT NULL `page11` text NOT NULL `page12` text NOT NULL

MySQL said: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
#1064 - You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near 'page5` text NOT NULL
`page6` text NOT NULL
`page7` text NOT NULL
`page8' at line 6

حالا من باید چیکار کنم؟
سلام دوست عزیز
شما در وارد نمودن اطلاعات در بانک اطلاعاتی مشکل دارید

وارد نمودن اطلاعات بصورت بالا اشتباه می باشد به صورت زیر وارد کنید.

INSERT INTO `pages` ('page1') values ('1');

pc-world
18-01-2009, 15:41
مگه نباید گدها به اینصورت باشن؟
CREATE TABLE `pages` (
`page1` text NOT NULL,
`page2` text NOT NULL,
`page3` text NOT NULL,
`page4` text NOT NULL
`page5` text NOT NULL
`page6` text NOT NULL
`page7` text NOT NULL
`page8` text NOT NULL
`page9` text NOT NULL
`page10` text NOT NULL
`page11` text NOT NULL
`page12` text NOT NULL
)
ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;

INSERT INTO `pages` ('page2') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page3') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page4') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page5') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page6') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page7') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page8') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page9') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page10') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page11') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page12') values ('1');

ولی وقتی توی دیتابیس میریزم ارور زیر را میده:
Error

SQL query:
`page2` text NOT NULL ,
`page3` text NOT NULL ,

MySQL said:
`page6` text NOT NULL
`page7` text NOT NULL
`page8' at line 6

یه خواهش:
میشه یه دیتابیس بسازید و 12 صفحه را اماده نمایید از شماره 1 تا 12 و برای من اکسپورت کنید و اپلود کنید یه جا لینک بهم بدید؟
فقط دیتابیس

پیشاپیش تشکر می کنم

jandedy
18-01-2009, 16:38
يك نكته : اگر مي خواهيد كد هاي SQL دقيق رو ببينيد ، مي تونيد از PHPMyAdmin استفاده كنيد :

تشكر //

neopersia
18-01-2009, 17:20
سلام دوست عزیز
تشکر از مطلب مفیدتون , ولی این خطاها مربوط به نبودن جدول با مشخصاتی که در db.php نوشته شده است. هستش.
ببخشید نمیخوام بحث زیاد منحرف بشه ولی خوب وقتی یه حرفی زده میشه باید به نتیجه برسه!
خوب اگه دیتابیسی با اون نام نبود که اسکرپت نمیتونست درست کار کنه!
خطاهای mysql اگر نمایششون فعال باشه تو سطح E_WARNING هستند نه E_Notice!
اون خطا هم همونطور که مشخصه به خاطر اینه که از یک ثابت توی کد استفاده شده که قبلاً تعریف نشده و مبنابراین php مقدارش رو معادل استرینگ نام ثابت میزاره! البته ممکن هم هست که جایی کوتیشن ها اطراف استرینگ رو فراموش کرده باشید و به همین دلیل php فکر میکنه که اون یک ثابت هست

S@jj@d
18-01-2009, 17:49
مگه نباید گدها به اینصورت باشن؟
CREATE TABLE `pages` (
`page1` text NOT NULL,
`page2` text NOT NULL,
`page3` text NOT NULL,
`page4` text NOT NULL
`page5` text NOT NULL
`page6` text NOT NULL
`page7` text NOT NULL
`page8` text NOT NULL
`page9` text NOT NULL
`page10` text NOT NULL
`page11` text NOT NULL
`page12` text NOT NULL
)
ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=latin1;

INSERT INTO `pages` ('page2') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page3') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page4') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page5') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page6') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page7') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page8') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page9') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page10') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page11') values ('1');
INSERT INTO `pages` ('page12') values ('1');

ولی وقتی توی دیتابیس میریزم ارور زیر را میده:
Error

SQL query:
`page2` text NOT NULL ,
`page3` text NOT NULL ,

MySQL said:
`page6` text NOT NULL
`page7` text NOT NULL
`page8' at line 6

یه خواهش:
میشه یه دیتابیس بسازید و 12 صفحه را اماده نمایید از شماره 1 تا 12 و برای من اکسپورت کنید و اپلود کنید یه جا لینک بهم بدید؟
فقط دیتابیس

پیشاپیش تشکر می کنم

سلام دوست عزیز
مشکل شما در وارد نمودن اطلاعات در بانک اطلاعاتی می باشد , من این Sql را آماده کردم . می تونید استفاده کنید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید');

همچنین می تونید از لینک زیر دانلود کنید:

دوست عزیز از دکمه تشکر هم استفاده کنید بد نمیشه :دی :دی

با تشکر

S@jj@d
18-01-2009, 18:20
ببخشید نمیخوام بحث زیاد منحرف بشه ولی خوب وقتی یه حرفی زده میشه باید به نتیجه برسه!
خوب اگه دیتابیسی با اون نام نبود که اسکرپت نمیتونست درست کار کنه!
خطاهای mysql اگر نمایششون فعال باشه تو سطح E_WARNING هستند نه E_Notice!
اون خطا هم همونطور که مشخصه به خاطر اینه که از یک ثابت توی کد استفاده شده که قبلاً تعریف نشده و مبنابراین php مقدارش رو معادل استرینگ نام ثابت میزاره! البته ممکن هم هست که جایی کوتیشن ها اطراف استرینگ رو فراموش کرده باشید و به همین دلیل php فکر میکنه که اون یک ثابت هست

سلام دوست عزیز :18:
فرمایش شما متین , ولی در این اسکریپت این خطا به دلیل وجود نداشتن Row مورد نظر , در Table ما می باشد. و ما مشکلی در برقراری ارتباط با بانک اطلاعاتی نداریم تا بخواد کاملن با خطا , اسکریپت رو بلوکه کنه.
من فرمایش شما را کاملاً قبول دارم که این خطا به دلیل تعریف نشدن ثابت مورد نظر می باشدولی به نظر من این خطا باید نمایش داده شود تا کاربر از مشکل در جدول خود مطلع شود. :46:
روشی که شما فرمودید بسیار مفید می باشد برای زمانی که خطاهای بی دلیلی در یک اسکریپت به وجود بیاد که خطای زیاد مهمی هم نباشه ولی نشه اونو درست کرد , ما می تونیم در این شرایط از این کد رفع خطا استفاده نمائیم. :46:
ولی در این اسکریپت استفاده از این روش توصیه نمی شود به دلیل اینکه خطای ایجاد شده را رد می کنه و مانع نمایش خطا می شه در نتیجه , نتیجه ای در بر نخواهد داشت جز یک اسکریپت ناقص. :13:

من با نظر شما کاملاً موافق می باشم , و این انحرافی در موضوع ما ایجاد نمی کنه. بلکه اطلاعات ما رو کامل تر می کنه. البته برای بنده حقیر :31: که کد رفع خطای شما رو تازه یاد گرفتم , تشکر بابت این کد مهم که آموزش دادید. :10:

امیدوارم , از بنده حقیر ناراحت نشده باشید , من فقط قصد کمک داشتم. :11:

neopersia
18-01-2009, 21:51
امیدوارم , از بنده حقیر ناراحت نشده باشید , من فقط قصد کمک داشتم. :11:

نه دوست عزیز ناراحت برای چی
خوب ناراحت نشدم ولی قانع هم نشدم هنوز نظرم همون قبلیه :31: مگر اینکه سورس کد رو داشته باشم تا دقیق بشه مشکلشو پیدا کرد

موفق باشید

S@jj@d
18-01-2009, 22:00
نه دوست عزیز ناراحت برای چی
خوب ناراحت نشدم ولی قانع هم نشدم هنوز نظرم همون قبلیه :31: مگر اینکه سورس کد رو داشته باشم تا دقیق بشه مشکلشو پیدا کرد

موفق باشید

سلام دوست عزیز
خوشحال که حداقل یک نفر از دست ما ناراحت نشد :31:
سورسش رو الان ندارم. منم دقیقاً همیشه عین خودت بودم , هیچی قانم نمی کرد ولی فهمیدم که ما هم اشتباه داریم ولی در این موضوع من اشتباه ندارم :31::10::11:
جناب Pc-World اگه امکان داره سورس رو برای قانع شدن دوستمون neopersia بزارید , متشکر :31:

_talebisajjad
07-02-2009, 17:41
برنامه من بدرستی اجرا میشه اما اون قسمتی که توسط آژاکس از صفحه دیگری مقدارش خونده میشه به وجود این که محتویاتش فارسی هست اما فارسی نشون نمیده .باید چکار کنم اطلاعات فارسی را درست برگشت بده.ممنون.

_talebisajjad
08-02-2009, 09:58
چرا متن فارسی را درست بر نمیگردونه.باید چکارش کرد.

S@jj@d
08-02-2009, 21:24
برنامه من بدرستی اجرا میشه اما اون قسمتی که توسط آژاکس از صفحه دیگری مقدارش خونده میشه به وجود این که محتویاتش فارسی هست اما فارسی نشون نمیده .باید چکار کنم اطلاعات فارسی را درست برگشت بده.ممنون.

چرا متن فارسی را درست بر نمیگردونه.باید چکارش کرد.

سلام دوست عزیز
خوب صفحه رو بصورت utf-8 یونیکد کنید درست میشه.

موفق باشید.