PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک Internet Security و یا چند نرم افزار هماهنگ ؟

Benygh
07-01-2009, 23:43
سلام
من مدتی است که از اینترنت سکیورتی کسپرسکی استفاده میکنم ولی باز هم دچار ویروس هایی مانند Sality و ... میشوم ...
این اتفاقات باعث شده که من نسبت به برنامه ی مورد استفاده ی خودم کمی شک کنم !
به نظر شما برای جلوگیری از ویروسی شدن یک سیستم باید چه کرد ؟ استفاده از چند نرم افزار و یا یک پک کامل ؟

Kaptian Black
08-01-2009, 00:13
ورژن اینترنت سکوریتی شما چنده ؟ چون امکان نداره این نرم افزار آپدیت باشه ویروسی از دستش در بره !

Benygh
08-01-2009, 00:43
سلام
آخرین ورژن که دیروز آپدیت کردم !
آپدیت هم هست با سریال قانونی ! مشکل این نیست که از دستش در بره یا نه ! ولی من احساس خوبی ندارم !
البته الان ویروس رو سریع نابود کرد ولی باز هم یک شک هست که میگه چطور شده با فعال بودن انتی ویروس باز هم ویروس فعال شده ؟

Ali_Best
01-02-2009, 23:38
نقل قولی از جناب vtn54 که فکر میکنم به کار شما بیاد :12:

امنیت سیستم تنها با نصب یک یا چند نرم افزار امنیتی تامین نمی شود و به عوامل زیادی بستگی دارید:
1.شما باید از یک سیستم عامل امن استفاده کنید متاسفانه سیستم عامل ویندوز باگهای امنیتی زیاد دارد که به تدریج با ارایه نسخه های جدید یا با ارایه وصله و پینه های امینتی این باگها برطرف می شوند.یعنی سعی کنید از ویندوز ویستا استفاده کنید یا اگر این امر امکان ندارد حداقل از ویندوز XP SP3 استفاده کنید و در هر دو حالت آخرین وصله و پینه های امنیتی ارایه شده توسط مایکروسافت را در اولین فرصت نصب کنید.

2.از نرم افزارهای امن تر استفاده کنید مثلا در میان براوزرها امنیت فایرفاکس و اپرا از اینترنت اکسپلورر ( به ویژه نسخه های قدیمی آن ) بیشتر است .اگر از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنید حداقل از نسخه 7 آن استفاده کنید.

3.شما باید تنها یک آنتی ویروس را به صورت فعال روی سیستم داشته باشید . اگر از یک آنتی ویروس مناسب استفاده کنید و آن را به صورت مرتب آپدیت کنید معمولا نیازی به نصب آنتی ویروس دیگری ندارید ولی در صورت تمایل می توانید از یک انتی ویروس دیگر به صورت غیر فعال در کنار آنتی ویروس اصلیتان استفاده کنید.آنتی ویروسهایی مناسب هستند که دارای میزان شناسایی بالا در برابر انواع بدافزارها, قدرت دفاع از خود ( Self Protection ) قوی , قدرت پاک کنندگی مناسب , آپدیتهای سریع و به موقع بوده و در عین حال با سرعت و کارکرد سیستمتان تداخل چندانی نداشته باشند.

4.شما تنها می توانید از یک فایروال ( چه فعال چه غیر فعال ) استفاده کنید. قدرت
Inbound Filtering اکثر فایروال های معروف به قدر کفایت قوی است ولی فایروال های مختلف از نظر Outbound Filtering با هم تفاوت زیادی دارند.

5.نصب یک یا چند آنتی اسپایور با قدر شناسایی مناسب و قدرت پاک کنندگی بالا به صورت غیر فعال روی سیستم بسیار کمک کننده خواهد بود.

6.استفاده از نرم افزارهایی از رده HIPS/Behavioral Blocker در کنار نرم افزارهای فوق می تواند بسیار مفید باشد.

7.Backup گیری مرتب و منظم از اطلاعات موجود روی سیستم و حتی خود سیستم عامل نصب شده می تواند در صورت بروز آلودگی میزان اسیب را به حداقل برساند.

8.غیر فعال کردن خاصیت Autorun انواع فلش , فلاپی و سی دی جلوی ورود بسیاری از بدافزارها را به سیستم می گیرد.

و در نهایت استفاده از عقل سلیم در زمان گشت و گذار در اینترنت که مهمتر از تمامی عوامل فوق می باشد.