PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مورد گیگا giga-ga-ep31-ds3l

s_optimize
07-01-2009, 02:21
با سلام خدمت دوستان.بنده مدتی هست که برای مشتریان از مادربوردهای p31-ds3l استفاده میکنم .البته این سیستمها اکثرا در حد خانگی هستند میخواستم نظر شما رو راجب این مینها از نظر دوام و جنس ببرسم ....متشکرم

mhv_kntu
07-01-2009, 05:52
اول قیمت خرید و فروشتون رو بگید تا ببینیم تو این محدوده چیز بهتری هست یا نه!؟
مین بدی نیست ولی اگه بالای 75 باشه ارزش خرید نداره!

MicroSystem
07-01-2009, 10:00
PCI-Express 1.0 الان ديگه نبندي بهتره

Mahdi_Moosavi
07-01-2009, 11:48
با سلام خدمت دوستان.بنده مدتی هست که برای مشتریان از مادربوردهای p31-ds3l استفاده میکنم .البته این سیستمها اکثرا در حد خانگی هستند میخواستم نظر شما رو راجب این مینها از نظر دوام و جنس ببرسم ....متشکرم

من این مین و برای سیستم های Low-end یکی از بهترین ها می دونم ، علاوه برای کیفیت عالی المان ها ، Bios نسبتا مناسب و کارآمدی برای اورکلاک داره .

من اینجا 88 قیمت دارم .

mhv_kntu
07-01-2009, 11:53
من این مین و برای سیستم های low-end یکی از بهترین ها می دونم ، علاوه برای کیفیت عالی المان ها ، bios نسبتا مناسب و کارآمدی برای اورکلاک داره .

من اینجا 88 قیمت دارم .
انصافا از زبان شما در و گوهر می بارد ولی انصافا 88 برای این مادر بورد زیاد نیست؟

Mahdi_Moosavi
07-01-2009, 12:07
انصافا از زبان شما در و گوهر می بارد ولی انصافا 88 برای این مادر بورد زیاد نیست؟

چیز بهتری تو این قیمت سراغ داری ؟ والا شاید 10 - 15 تومان بالاتر چیز بهتری پیدا بشه ، ولی خب شما محدودیت بودجه خریدار رو در نظر بگیر ، ضمنا بنده اشاره کردم :

من این مین و برای سیستم های low-end یکی از بهترین ها می دونم

mhv_kntu
07-01-2009, 12:12
من باشم این رو میگیرم و پولو خرج یه قطعه دیگه می کنم.
MB : Asrock P43twins1600----79T

Mahdi_Moosavi
07-01-2009, 12:42
MB : Asrock P43twins1600----79T

خب این موبو هم بد نیست ، ولی :

این مادربورد به صورت COMBO از رم های DDR2 و DDR3 پشتیبانی میکنه ، که این کار رو هیچ وقت اینتل تایید نمیکنه .

خازن های برد کامل solid نیست .

کیفیت المان های برد زیاد جالب نیست .

خنک کننده های آلومینیومی NB , SB که بدتر .

ولی حقا BIOS خیلی خوبی داره . ( کلا مادربورد های P4X معمولا Bios خوبی دارند ) .

قیمتش هم تصور میکنم کمی بیشتر از اینها باشه .

در کل شاید این مادربورد به مزاج شما سازگار باشه . ولی giga-ga-ep31-ds3l برای فروشنده ای که دنبال دردسر کمتر و کیفیت بهتر برای کم شدن دردسرهاش هست ، گزینه بهتریه ، چون کیفیت بالاتری داره .

kourosh4
07-01-2009, 13:50
سلام
منم همین مین رو دارم 2 ماه پیش خریم 81
تو رنج خودش بدک نیست ولی ایرادی که داره ddr2 رو تا 1066 بیشتر ساپورت نمیکنه و رم هم تا 4g بیشتر نمیکشه
البته درست نمیدونم ولی فکر کنم رمddr2 تا1200 هم داریم
برای اور هم خوبه

MicroSystem
07-01-2009, 19:13

این مادربورد به صورت COMBO از رم های DDR2 و DDR3 پشتیبانی میکنه ، که این کار رو هیچ وقت اینتل تایید نمیکنه .

خنک کننده های آلومینیومی NB , SB که بدتر .

ولی حقا BIOS خیلی خوبی داره . ( کلا مادربورد های P4X معمولا Bios خوبی دارند ) .

در کل شاید این مادربورد به مزاج شما سازگار باشه . ولی giga-ga-ep31-ds3l برای فروشنده ای که دنبال دردسر کمتر و کیفیت بهتر برای کم شدن دردسرهاش هست ، گزینه بهتریه ، چون کیفیت بالاتری داره .
نه قيمتش همينه
من خواستم همين مادبر رو بگم كه دوستمون گفت
خازنهاي جامد كه وجداني به كار نميياد مگه ما يه مادبرد رو چند سال استفاده ميكنيد كه نگران طول عمر خازنهاش باشيم
ازراك هم پشتيبانيش عاليه مرتب بايوس ميده و هر چي بتونه رو ساپورت ميكنه مثلا اگر 2 سال ديگه پردازنده هاي 30 نانومتري بايد سريع يه بايوس ميده واسه ساپورتش.
در مورد رمهاي Combo هم مادبرد فعلي من Combo هست من كه مشكل خاصي از اين لحاظ نديدم.
در مورد بقيه موارد حق با شما است

Actros
07-01-2009, 21:33
biostar p43 تو همین رنج قیمته . ولی اگه به مشتری بگی مادربردت بایو استاره فرار میکنه

MicroSystem
07-01-2009, 23:37
biostar p43 تو همین رنج قیمته . ولی اگه به مشتری بگی مادربردت بایو استاره فرار میکنه
درسته
فكر كنم واسه فروشنده ها گيگا بهتر باشه

Mahdi_Moosavi
07-01-2009, 23:41
نه قيمتش همينه
من خواستم همين مادبر رو بگم كه دوستمون گفت
خازنهاي جامد كه وجداني به كار نميياد مگه ما يه مادبرد رو چند سال استفاده ميكنيد كه نگران طول عمر خازنهاش باشيم
ازراك هم پشتيبانيش عاليه مرتب بايوس ميده و هر چي بتونه رو ساپورت ميكنه مثلا اگر 2 سال ديگه پردازنده هاي 30 نانومتري بايد سريع يه بايوس ميده واسه ساپورتش.
در مورد رمهاي Combo هم مادبرد فعلي من Combo هست من كه مشكل خاصي از اين لحاظ نديدم.
در مورد بقيه موارد حق با شما است

دوست عزیز ، خواهش میکنم ، منطقی تر فکر کنید .

خازن های جامد، در برابر حرارت بیشتر تحمل بیشتری دارند ، در جریان های بالا امکان explosion شون خیلی کمتره ، جریان نشتی خیلی کمتری دارند ، که همه این ها دست به دست هم میدن تا Life Time افزایش پیدا کنه . ضمنا اورکلاک پردازنده ، رم و مادربورد هم باعث میشه اهمین خارن های جامد بیشتر خودشون رو نشون بده .

ضمنا پشتیبانی از نسل جدید پردازنده ها ، فقط مربوط به Bios نیست . در وحله اول سیستم تغذیه توان پردازنده مورد بحث هست .

برای مثال شاید اینتل در همین نسل جدید پردازنده ای به بازار روانه کنه ، که فقط با PWM Controller دیجیتال کار کنه ، یا برای کنترل حرارت پردازنده فقط با نسل جدید رگولاتور های ولتاژ ( VRD 11.1 ) کار کنه .

اون وقت ، Bios جدید دیگه مشکلی رو حل نمیکنه .

در مورد رم های Combo بحث کاملا جداست ، صرفا چون شخصا شما با اون مادربورد به مشکل برنخوردید ، دلیل بر پاک شدن صورت مسئله نیست .

MicroSystem
08-01-2009, 10:58

خازن های جامد، در برابر حرارت بیشتر تحمل بیشتری دارند ، در جریان های بالا امکان explosion شون خیلی کمتره ، جریان نشتی خیلی کمتری دارند ، که همه این ها دست به دست هم میدن تا life time افزایش پیدا کنه . ضمنا اورکلاک پردازنده ، رم و مادربورد هم باعث میشه اهمین خارن های جامد بیشتر خودشون رو نشون بده .

ضمنا پشتیبانی از نسل جدید پردازنده ها ، فقط مربوط به bios نیست . در وحله اول سیستم تغذیه توان پردازنده مورد بحث هست .

برای مثال شاید اینتل در همین نسل جدید پردازنده ای به بازار روانه کنه ، که فقط با pwm controller دیجیتال کار کنه ، یا برای کنترل حرارت پردازنده فقط با نسل جدید رگولاتور های ولتاژ ( vrd 11.1 ) کار کنه .

اون وقت ، bios جدید دیگه مشکلی رو حل نمیکنه .

در مورد رم های combo بحث کاملا جداست ، صرفا چون شخصا شما با اون مادربورد به مشکل برنخوردید ، دلیل بر پاک شدن صورت مسئله نیست .
خب منم همين رو در مورد خازن گفتم منظور من اينه كه قبل از اينكه عمر خازن تموم بشه عمر مادبرد تموم ميشه (از رده خارج ميشه) ضمن اينكه همين ازراك هم درجاهائي كه گرماي بيشتري وجود داره خازن جامد زده.
درمورد پشتيباني هم حق با شما است ومن گفتم تا اونجا كه ميتونه مثلا همين الان مادبردهاي 945 گيگا (تا اونجائي كه من ديدم) پردازنده هاي جديد 45 نانومتري مثل e5200 رو ساپورت نميكنند ولي تمام مادبرهاي ازراك 945 با آپديت بايوس ساپورت ميكند.

Kianoosh
08-01-2009, 18:40
اول قیمت خرید و فروشتون رو بگید تا ببینیم تو این محدوده چیز بهتری هست یا نه!؟
مین بدی نیست ولی اگه بالای 75 باشه ارزش خرید نداره!

خوده 75 هم باشه جای بحث داره!

pci-express 1.0 الان ديگه نبندي بهتره

درسته!

Mb : Asrock p43twins1600----79t

این شد یه چیزی!

این مادربورد به صورت combo از رم های ddr2 و ddr3 پشتیبانی میکنه ، که این کار رو هیچ وقت اینتل تایید نمیکنه .

خنک کننده های آلومینیومی nb , sb که بدتر .

ولی حقا bios خیلی خوبی داره . ( کلا مادربورد های p4x معمولا bios خوبی دارند ) .

کاملا درسته!ولی بیشتر اینجا بحث قیمت/کیفیت هست!

خازن های جامد، در برابر حرارت بیشتر تحمل بیشتری دارند ، در جریان های بالا امکان explosion شون خیلی کمتره ، جریان نشتی خیلی کمتری دارند ، که همه این ها دست به دست هم میدن تا life time افزایش پیدا کنه . ضمنا اورکلاک پردازنده ، رم و مادربورد هم باعث میشه اهمین خارن های جامد بیشتر خودشون رو نشون بده .

ضمنا پشتیبانی از نسل جدید پردازنده ها ، فقط مربوط به bios نیست . در وحله اول سیستم تغذیه توان پردازنده مورد بحث هست .

برای مثال شاید اینتل در همین نسل جدید پردازنده ای به بازار روانه کنه ، که فقط با pwm controller دیجیتال کار کنه ، یا برای کنترل حرارت پردازنده فقط با نسل جدید رگولاتور های ولتاژ ( vrd 11.1 ) کار کنه .

اون وقت ، bios جدید دیگه مشکلی رو حل نمیکنه .

در مورد رم های combo بحث کاملا جداست ، صرفا چون شخصا شما با اون مادربورد به مشکل برنخوردید ، دلیل بر پاک شدن صورت مسئله نیست .

بازم درسته .ولی خریدن یک محصول نسبتا از رده خارج و با اون قیمت!:13:نسبت به کیفیت بدون شک و بحث برند گیگا و عمر بیشتر برای این محصول!؟
کمی جای بحث هست!!نیست!؟مثلا همون مدل ازراک و حتی بایو استار و ...نمی تونن انتخاب های بهتری باشن تو رنج 80-70!؟
باز تو خودت استادی و بهتر دانی!:31:
:11:

خب منم همين رو در مورد خازن گفتم منظور من اينه كه قبل از اينكه عمر خازن تموم بشه عمر مادبرد تموم ميشه (از رده خارج ميشه) ضمن اينكه همين ازراك هم درجاهائي كه گرماي بيشتري وجود داره خازن جامد زده.
درمورد پشتيباني هم حق با شما است ومن گفتم تا اونجا كه ميتونه مثلا همين الان مادبردهاي 945 گيگا (تا اونجائي كه من ديدم) پردازنده هاي جديد 45 نانومتري مثل e5200 رو ساپورت نميكنند ولي تمام مادبرهاي ازراك 945 با آپديت بايوس ساپورت ميكند.

در کل به نظر من قیمت مدل های لو حرف اول رو میزنه!بعد هم مشخصات و ساپورتشون.تا کیفیت خازن ها و طول عمرشون!چون وقتی با این مدل ها اورکلاک می کنید دیگه زیاد انتظار نداشته باشید!:31:

:11: