PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زیاد بودن میزان Sent

Sadjad Sharifian
18-01-2006, 23:16
دوستان سلام!! من از اینترنت ADSL استفاده میکنم! بعد یه چند وقته (از وقتی سرویس جدید رو راه اندازی کردم) که متوجه شدم که میزان Packet های ارسالی بصورت خیلی عادی زیاد هست!! به این معنی که مثلا من مادامی که 3 ساعت و 20 دقیقه روی خط بودم و هیچ کار Upload ای انجام ندادم!! به میزان 117 مگابایت Recieved Packets داشتم و 90 مگابایت هم Sent Packets که به نظرم اون 90 مگه زیاده!! بعد این مادامیه که فایروالم (KPF) میزان واقعی Uploading را نشون نمیده!!!
سیستم رو برای چندمین بار طی این چند روز با ewido و nod32 چک کردم و چیز مشکوکی هم پیدا نکردم! بنظر شما علت از کجا میتونه باشه؟!
مرسی.
یا علی.

abbas55
18-01-2006, 23:33
اين به چندين دليل ممكن است اتفاق افتاده باشد.
يكي اينكه ممكن است ويندوز در حال اوتو آپديت شدن باشد.
دلايل ديگه...

Sadjad Sharifian
19-01-2006, 00:59
اين به چندين دليل ممكن است اتفاق افتاده باشد.
يكي اينكه ممكن است ويندوز در حال اوتو آپديت شدن باشد.
دلايل ديگه...
سلام دوست عزیز ... مرسی که توجه کردین و جواب دادین...ولی Auto Updated من خاموشه!! دلایل دیگه چی میتونن باشن؟!
بازم ممنونم.

mpsjavad
19-01-2006, 03:21
با سلام ..

سجاد جان يه سوال ؟

ميتونم بپرسم از کجا فهميديد که :

به میزان 117 مگابایت Recieved Packets داشتم و 90 مگابایت هم Sent Packets

ممنون .

Sadjad Sharifian
19-01-2006, 03:29
با سلام ..

سجاد جان يه سوال ؟

ميتونم بپرسم از کجا فهميديد که :

ممنون .
سلام! درست میفرمایید! من معذرت میخوام!! به تعداد (با حذف کلمه مگابایت)!!!
مرسی از تذکرتون ;)
یا علی.

mpsjavad
19-01-2006, 04:14
با سلام ..

خوب برسيم سر اين ارسال ( Sent ) و دريافت ( Recieved ) از اينترنت !

اول بگيم كه اين ارسال ( Sent ) و دريافت ( Recieved ) بر چه اساسي هست و چرا به نظر ما غير عادي مياد !

در حالت كلي وقتي شما ادرس يك صفحه وب رو در ادرس بار مروگر مينويسيد ، يعني يک درخواست( Sent ) از طرف شما براي خدمات دهنده هاي مختلف من جمله DNS فرستاده ميشه اگر درخواست معتبر باشه اطلاعات به صورت بسته هاي ي شامل چهار قسمت - داده - نشاني کامپيوتر مبدا - نشاني کامپيوتر مقصد - خطاياب ( اابته در لايه هاي مختلف ) براي شما ارسال ميشه ( Recieved )در صورت ي که قسمتي از اطلاعات ناقص باشه ( اين کار به وسيله خطا ياب تشخيص داده ميشه ) درخواستي مبني بر فرستادن دوباره بسته ها به ترتيب خاص ي از طرف سيستم شما فرستاده ميشه (Sent ) تا در نهايت اطلاعات رسيده براي شما بدون نقص باشه .. پس سيستم شما در هر حالت داره درخواست ميده ( Sent ) و بسته ( Recieved ) دريافت ميکنه ! به عبارت ديگه هميشه ارسال (Sent ) و دريافت (Recieved وجود داره و اين طبيعي هست ! حتي موقعي كه شما تنها داريد يك فايل رو دانلود ميكنيد فايل در قطعات كوچكتر سوار بر بسته هايي بيشمار براي شما فرستاده ميشه ( Recieved ) كه در حين دريافت بسته ها چگونگي و تعداد و صحت بسته ها از طريق ارسال بسته هاي ديگري از سيستم شما ( Sent ) به تاييد در مياد .

پس در حالت کلي سيستم شما به عنوان خدمات گيرنده هميشه با خدمات دهنده ها در ارتباط هست البته درصد و حجم دريافت و ارسال اطلاعات به نوع بسته ها و نوع داده و نوع خدمات دهنده و نوع درخواست متفاوت هست .

حالا به چه نحوي ميشه بر روي اين ارسال (Sent ) و دريافت ( Recieved ) ها نظارت كرد !

راه حل هاي زيادي هست :

1 - استفاده از نرم افزار هاي مختلف

2 - وقتي به شبكه متصل شديد بر روي ايكن يا نماد اتصال كه در نوار وظيفه ( TaskBar - همون نوار پايين که شامل ساعت و .. ميشه ) هست دابل كليك كنيد ، پنجره کوچکي همانند شکل زير براي شما نمايان ميشه : ( ميزان ارسال (Sent ) و دريافت (Recieved ) مشخص شده )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3 - يك روش ديگه ولي به صورت گرافيكي !

همه شما دوستان با ابزار Task manager آشنايي داريد ابتدا Task manager رو اجرا كنيد :

دو روشی که برای اجرای Task Manager بکار ميرود به قرار زير است :

1- Right-Click کردن بر روی يک قسمت خالی از Task Bar و انتخاب Task Manager .
2- فشردن سه کليد Ctrl+Shift+Esc (ابتدا Ctrl و Shift را نگاه داريد و سپس Esc را بزنيد) یا همون دستور معروف Ctrl+Alt+Del .

بعد اجرا پنجره اي با سربرگ هاي مختلف رو مشاهده ميكنيد ، اگر کارت شبکه داشته باشيد يا به اينترنت متصل باشيد سربرگ ي با نام Networking رو مشاهده ميکنيد .. در حالت اتصال به شبکه با يک نمودار گرافيکي روبرو ميشيد که ميزان ارسال (Sent ) و دريافت (Recieved ) در اون قابل رويت است . ( همانند تصوير زير )

اگر دوست داريد نمودار گرافيکي شامل نمايش ميزان ارسال (Sent ) و دريافت (Recieved ) هم باشه ميتونيد همانند تصوير زير عمل كنيد :

در نمودار گرافيکي خطوط سبز مجموع ميزان ارسال (Sent ) و دريافت (Recieved ) شما ست ، خطوط زرد رنگ ميزان دريافت (Recieved ) شما و خطوط قرمز رنگ ميزان ارسال (Sent ) شما رو نمايش ميده ..

در کل ميزان و حجم ارسال (Sent ) و دريافت (Recieved ) شما يک تابعي از نحوه ي اتصال ، نوع خطوط ، عملکرد کاربر و موارد زياد ديگر است و البته اين رو هم در نظر داشته باشيد که بيشتر اين ارسال (Sent ) و دريافت (Recieved ) ها مربوط به عملکرد مستقيم کاربر است و به درستي نميشه تخمين زد که چه مقدار از اين ارسال (Sent ) و دريافت (Recieved ) ها به کدوم عملکرد شما مربوط ميشه .

موفق باشيد .

patal
19-01-2006, 10:32
Sadjad Sharifian جون سلام
mpsjavad کامل توضیح داد، فقط من اضافه کنم که:
برای اینکه به خوبی بتونی computer ت رو monitor کنی که با کجا ها در حال تبادل ارتباط ه باید از یه برنامه ای استفاده کنه که TCP رو برات monitor کنه. اون وقت تمام connection هات رو می بینی.
من از TCPView Pro استفاده می کنم و راضی هستم.

راستی Sadjad Sharifian جون، چرا دیگه WebLog ت رو update نمی کنی؟

خوش باشی،
©م.م.©

Sadjad Sharifian
19-01-2006, 10:34
دوست عزیز...سرور بزرگوار!! ضمن عرض تبریکات عید...واقعا بابت این همه توضیحات و حوصله ای که بخرج دادین ممنونم!! من سوالم رو اینطور تکمیل میکنم : که لزوما Packet های ارسالی یا دریافتی دارای حجم خاصی نیستند و میزان حجمشون میتونه متغیر باشه....به این مفهوم که طبق شکل زیر ، مادامی که هیچگونه Upload ای صورت نگرفته این مقدار Packet ارسالی میتونه عیر عادی هم نباشه!

باز هم از توجهتون ممنونم.
شریفیان.

Sadjad Sharifian
19-01-2006, 10:39
Sadjad Sharifian جون سلام
mpsjavad کامل توضیح داد، فقط من اضافه کنم که:
برای اینکه به خوبی بتونی computer ت رو monitor کنی که با کجا ها در حال تبادل ارتباط ه باید از یه برنامه ای استفاده کنه که TCP رو برات monitor کنه. اون وقت تمام connection هات رو می بینی.
من از TCPView Pro استفاده می کنم و راضی هستم.

راستی Sadjad Sharifian جون، چرا دیگه WebLog ت رو update نمی کنی؟

خوش باشی،
©م.م.©
پاتال جون سلام...خیلی مخلصم...
راستش من فکر میکردم که خود KPF تو مینیتورینگ بسمه...ولی شما راست میگی...باهاس یه همچین چیزایی DL کنم و استفاده کنم! میدونی چی پاتال؟! یه چیزی میخوام که دائم رو DeskTop باشه و در عین حال آزاری هم نداشته باشه...که آدم هم دائما از Rateش خبر داشته باشه...هم اینکه ببینه چی داره میره و کجا میره!! اگه چیزی سراغ داری معرفی کنی کلی ممنونت میشم.
بلاگ هم راستشو بخوای...قبل از اینکه دفعه اول شروع به نوشتن کنم ، به نظرم کار جالبی میومد...ولی بعد از چند تا پست خورد تو ذوقم! بعدم ، حالا فعلا که برا تعطیلات ایرانم....وقتی برگشتم شاید یه کار اساسی بکنم ;) مشتاق دیدار برادر ;) یا علی.