PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کامپیوترم توی view workgroup computers نیست

zidane
02-01-2009, 19:24
سئوالمو توی عنوان نوشتم. هر کاری می کنم کامپیوترمو توی workgroup نشون نمی ده.
وقتی هم search for computers میکنم بازم کامپیوترم نیست. طبیعیه که وقتی کامپیوتر خودم نیست هیچ کامپیوتر دیگه ای هم نیست.
اگه سئوالم تکراریه لطفا لینک جوابو بدین بعد بگین تکراریه چون من هرچی گشتم پیدا نکردم. ممنون

zidane
02-01-2009, 20:08
اين تاپيكو هم دنبال كردم به نتيجه نرسيدم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مثل اينكه چاره اي جز عوض كردن ويندوز نيست

paranoid_android
02-01-2009, 23:56
کجا کامپیوترت رو نشون نمیده؟! میخوای رو کامپیوتر خودت کامپیوتر خودت رو تو ورک گروپ ببینی؟!! توی search for computers که کامپیوتر خودت رو نمیبینی برادر من. کامپیوتر شما بطور پیش فرض عضوی از ورک گروپ ویندوز به اسم WORKGROUP هستش و اگه My computer>> Properties>> Computer name رو باز کنی میبینی که کامپیوترت تو این ورک گروپ قرار داره.
حالا اگه کامپیوترت رو با کامپیوترهای دیگه شبکه کردی و نمیتونی با اونها ارتباط برقرار کنی باید چک کنی ببینی مشکل از کجاست.
آیا تنظیمات TCP/IP کارت شبکه های کامپیوترهای داخل شبکه رو درست تنظیم کردی و IP اونها تو یه رنج قرار داره و subnet mask شون درست ست شده؟ آیا کابل شبکه یا کابل های شبکه plugged هستن؟ ببین میتونی کامپیوترهای دیگه رو ping کنی؟

zidane
03-01-2009, 20:14
ببین دوست عزیز
ما دو تا کامپیوتر داریم. هر دو عضو MSHOME هستن. IP یکیش اینه: 192.168.0.1 و اون یکی هم IPش automate چون اینترنت بین این دو تا اینترنت Share شده. با همین وضعیت قبلا توی view workgroup computers هر دو تا سیستمو نشون میداد. اما الان اون که اینترنت داره هیچ کدومو نشون نمی ده و اون یکی دیگه فقط خودشو پیدا میکنه. در ضمن اینترنت هم بینشون کاملا Share هست و کار می کنه فقط نمی تونم فایل به اشتراک بذارم چون اصلا انگار همدیگرو پیدا نمی کنن در صورتیکه با همین تنظیمات همیشه درست کار می کرده.
اینم نتیجه ping کردن کامپیوتری که اینترنت داره:

paranoid_android
03-01-2009, 22:14
بله، کامپیوتری که اینترنت رو میده و کارت شبکه اون تنظیمات automatically رو داره، چون IP اون در رنجی متفاوت با رنج کامپیوتر دوم شماست نمیتونه کامپیوتر دوم رو بشناسه. باید برای اینکه بتونید اون رو با کامپیوتر دیگه شبکه کنید، یه کارت شبکه دیگه هم روش نصب کنید و IP استاتیک از رنج IP کامپیوتر دوم بهش بدید. پس رو کامپیوتری که رارئه دهنده اینترنت هست باید دو کارت شبکه باشه یکی که کارت شبکه پابلیک شماست و اینترفیس اینترنت شما به حساب میاد و دیگری هم برای شبکه کردن با کامپیوتر دومتون.
موفق باشید.

zidane
04-01-2009, 07:59
نه بابا خودم با همین تنظیمات 6 ماه دارم کار می کنم. مشکل از ویندوزه وگرنه راهش درسته چون خودم تست کردم.

فاطـمه
04-01-2009, 08:35
به نظر من دوتا مشکل می تونه وجوود داشته باشه
یک اینکه دو تا سیستم رو توی یک workgroup تعریف نکرده باشی که از شما بعیده
دوم اینکه کابلتون مشکل داشته باشه
من تا حالا خیلی با این مشکل روبرو شدم معمولا ایراد دوم وجود داشته باشه
کابلتون رو چک کنید...

paranoid_android
04-01-2009, 09:54
به نظر من دوتا مشکل می تونه وجوود داشته باشه
یک اینکه دو تا سیستم رو توی یک workgroup تعریف نکرده باشی که از شما بعیده
دوم اینکه کابلتون مشکل داشته باشه
من تا حالا خیلی با این مشکل روبرو شدم معمولا ایراد دوم وجود داشته باشه
کابلتون رو چک کنید...
نیازی به تعریف نیست.
شما هر چند تا سیستم رو که با کابل شبکه به هم وصل کنید و اونارو داخل یه subnet قرار بدید همدیگر رو میشناسن و داخل ورک گروپ پیش فرض مایکروسافت قرار میگیرن.

فاطـمه
04-01-2009, 10:23
نیازی به تعریف نیست.
شما هر چند تا سیستم رو که با کابل شبکه به هم وصل کنید و اونارو داخل یه subnet قرار بدید همدیگر رو میشناسن و داخل ورک گروپ پیش فرض مایکروسافت قرار میگیرن.
واقعا؟
خب پس فک کنم مشکل از کابل باشه

paranoid_android
04-01-2009, 11:30
نه بابا خودم با همین تنظیمات 6 ماه دارم کار می کنم. مشکل از ویندوزه وگرنه راهش درسته چون خودم تست کردم.
شما رو هر دو سیستم دستور ipconfig /all رو تو CMD اجرا کنین و نتیجه رو اینجا بزارین اگه ممکنه.

zidane
04-01-2009, 16:52
آخه مشکل از کابل هم نیست چون اینترنت بینشون share هست و فقط برای فایل به اشتراک گذاشتن مشکل دارن
ممنون از توجهتون.
این ماله کامپیوتر اوله که adsl بهش وصله و توی workgroup دیده نمیشه:

اینم ماله کامپیوتر دوم که از اینترنت share شده استفاده می کنه و توی workgroup خودش هم دیده میشه

شاید دیدن این عکسها هم بد نباشه. عکس ها از قسمت add a network place گرفته شده:
کامپیوتر اول:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کامپیوتر دوم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چرا کامپیوتر اول قسمت های microsoft terminal services و web client network رو نداره؟

paranoid_android
04-01-2009, 21:01
اتصال فیزیکی بین سیستم ها و مودم چطوری برقرار شده؟ روی سیستم اولت که اینترنت share میکنه چند تا کارت شبکه وجود داره؟ مودمت پورت USB داره؟ و اینکه کدوم یک از کامپیوترهارو بهش وصل کردی؟ تنظیمات کارت شبکه کامپیوتر دومت رو automatically قرار داره؟

zidane
05-01-2009, 12:41
اینترنت ADSL با USB به کامپیوتر اول وصله. دو تا کامپیوتر هم با کابل Cross به هم وصل هستن. هر دو کامپیوتر یک کارت شبکه دارن. گفتم که به کامپیوتر اول وصله. همون بالا نوشتم. به اونی که IP، Manual داره. سیستم دوم هم IPش automatically هست. البته دستی هم تنظیم کردم فرقی نکرده. بازم اینترنت داره و فایل نداره.

paranoid_android
06-01-2009, 15:00
والا همه چی درست به نظر میرسه و internet sharing هم درست و اصولی انجام شده اما در مورد file sharing نمیدونم مشکل کجاست!

zidane
07-01-2009, 01:04
هیچ مشکل اصولی نداره. احتمالا یه قسمت هایی از ویندوزم آسیب دبده که باید عوض بشه.

paranoid_android
11-01-2009, 20:47
مشکلت حل شد دوست من؟
این کار رو به عنوان یه ترفند ساده انجام بده ببینم نتیجه میگیری یا نه.
شما اصولا باید اسم دو تا کامپیوتر رو تو workgroup همدیگه ببینی، خودش و کامپیوتر دیگه. یکی از کامپیوترهات که خودش رو تو ورک گروپ خودش نشون میده و کامپیوتر دیگه رو نشون نمیده. دیگری هم که هیچی رو نشون نمیده! اولی طبیعیه ولی دومی یکم عجیبه!
روی کامپیوتری که هیچی نشون نمیده یه کارت شبکه Loopback ایجاد کن و اگه مثلا رو کارت شبکه این کامپیوتر IP آدرس 192.168.100.2 رو ست کردی روی loppback آی پی 192.168.100.3 رو ست کن، به شرطی که این IP رو روی کارت شبکه کامپیوتر دیگت ست نکرده باشی تا اینکه کارت شبکه loopback ت disable نشه. حالا برو تو ورک گروپ کامپیوتر دیگه ببین غیر از خودش اون یکی رو هم نشون میده یا نه. اگه پاسخ مثبت بود مشابه این روش رو برای اون یکی کامپیوترت هم انجام بده، یعنی رو اون یکی هم loopback درست کن و...
امیدوارم اینطوری مشکلت حل بشه. این جور مشکلات عمدتا برمیگرده به اینکه دو تا کامپیوترت رو با کابل کراس بهم وصل کردی و تو اتصالات point to point کلا اینجور common error ها پیش میاد. سر من هم اومده!
موفق باشی.

zidane
03-05-2009, 21:11
با این که تاپیک قدیمی شده ولی روشش رو می نویسم شاید بدرد دوستان بخوره
باید دو دستور زیر را در cmd وارد کنید و کامپیوتر را ریست کنید:
netsh int ip reset resetlog.txt
netsh winsock reset catalog