PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ سهمیه ها چقدر تاثیر دارند ؟!

hamed1282
23-12-2008, 22:54
با سلام می خواستم بدونم میزان تاثیر سهمیه بسیجی فعال توی کنکور کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد چقدره؟

jamshidjap
23-12-2008, 23:34
با سلام

25تا 30درصد

S0R3N4
23-12-2008, 23:36
ای خدا!نگاه کن!!!!!
خودت قضاوت کن!واقعا درسته؟؟؟؟این عدالته؟؟؟؟؟
دیگه هیچی نمیگم
ممنون

hamed1282
24-12-2008, 00:01
با سلام

25تا 30درصد

با این تفاسیر این سهمیه به چه صورت اعمال میشود یعنی به درصد دروس اضافه میشود ؟؟؟؟؟؟

jamshidjap
24-12-2008, 00:16
نخير اين سهميه رو به نمره علمي شما اضافه ميکنن و نه به در صدهاي هر درس

javat00
29-12-2008, 08:04
سلام دوستان عزیز فروم.
میخواستم بدونم کسانی که پدرشون 25 % هستند چقدر تو کنکورشون تاثیر داره یعنی تو انتخاب رشته.
رفته بودیم یه همایش میگفت کسانی که 14 هزار بشند مثلا با 2 هزار انتخاب رشته میتونن کنن .آیا صحت داره؟ شما چیزی در این مورد شنیدید لطفا کمک کنید. .

نادر1368
29-12-2008, 17:55
25 چی اند؟!سوال حدسیه؟!!!!!سوال شما چند تا ابهام داره ویرایش کن!

javat00
01-01-2009, 20:59
سلام دوستان .
این تاپیک رو بیشتر به این خاطر زدم که بدونم سهمیه ها تو کنکور چه جوری تاثیر دارند.
مثلا کسانی که پدراشون جانباز 25 % به بالا یا 50 % هست تو کنکور چه جوری کمکشون میکنه این سهمیه.
یا مثلا سهمیه ی آزاده ها و ...
من خودم بابام 25 % جانبازی داره.
یه جا تو یه همایش یه مشاور دعوت کرده بودند برامون.اونجا میگفتش کسانی که فرزند جانباز 25 % هستند
مثلا اگر رتبشون بشه 14000 با 2000 انتخاب رشته میشند.
همچین جیزی واقعیت داره.کسی اگر اطلاعی از این موضوع داره حتما کمکون کنه.
ممنون.

separate
01-01-2009, 21:40
آزادگان 40% هست....یعنی از الان دانشجویی!
واقعا ظلمیه که داره به ماهایی که پدرمون جانباز و...نیست میشه

javat00
01-01-2009, 21:53
مگه 25 % چقدر تاثیر داره که از الان منو دانشجو میدونید.
اما خوب نامردی هم نیست.
تو فرض کن بابای یکی معلول باشه مثلا ویلچری.بعد باید پسرش کل زندگی رو بچرخونه.
اما اگه پسرش شغل خوبی گیرش نیاد این واقعا نامردیه.
حالا من درست نمیدونم 25 % چقدر تاثیر داره اما فرزندان 25 % جانباز تو ایران خیلی زیادند. لطفا کسی میدونه کمک کنه .

نادر1368
01-01-2009, 21:58
این 40%کامل تکمیل نمیشه ولی در هر حال ظلم و تبعیض بودنش عین حقیقته!

اگر رتبشون بشه 14000 با 2000 انتخاب رشته میشند.

اره شما کمتر بخونی با اونی که صبح تا شب میخونه برابری میکنی!چه سعادت و اشتیاقی گوارای وجودت.

ahriman323
01-01-2009, 22:02
اما خوب نامردی هم نیست.
حالا من درست نمیدونم 25 % چقدر تاثیر داره اما فرزندان 25 % جانباز تو ایران خیلی زیادند. لطفا کسی میدونه کمک کنه .

25 درصد جانبازی خیلی تاثیر داره
یکی از دوستام 25 دزرصد سولهای تخصصی را زده بود اون توی دانشگاه روزانه قبول شد
من که 45 زده بودم شبانه حسابش را بکن
عمومی هم پایین تر از من بود

mohmrg
01-01-2009, 22:09
اون پسر باید درسشو خودش دوست داشته باشه که بخونه نه این که بزور باشه همه ی کارهاش مثل وورود به دانشگاه

separate
02-01-2009, 09:35
اما خوب نامردی هم نیست.

25% خیلی زیاد تاثیر داره تو کنکور تنها یک سوال رتبه رو 500-600 تا عوض میکنه حالا تو حساب 25 % رو بکن! منم نمیگم در حق اون پدر و فرزند نامردی میشه نه من میگم خب منی که بابام جانباز نیست تقصیرم چیه!خب این یه نوع بی عدالتیه کنکور برای همه است!

javat00
02-01-2009, 11:09
مگه 25 % جانبازی یعنی 25 % زدن سوالات !!
آخه شما داری میگی یک سوال 600-700 تا اینور اونور میکنه فرض کن 25 % !!
من منظورم 25 % جانبازی هست ...میگن تقریبا رتبه نصف میشه . حالا یکم اینور اونور !

اما آقای اهریمن هم گقتن که یکی 25 % زد اختصاصیشو روزانه قبول شد.
بله الان هر کی 25 % بزنه روزانه قبوله.مهم شهر و رشته ی اون هست که اون جای تامل داره !

majid.khaledi
02-01-2009, 13:06
من که یکی از دوستام سهمیه داشت رتبه کشوری تجروبیش شد 180 هزار تو سهمیه شد400 !!!!!!:14:
الان داره روزانه دندان پزشکی می خونه :18:
والا دیگه چی بگم......:wac:

separate
02-01-2009, 13:22
مگه 25 % جانبازی یعنی 25 % زدن سوالات !!
آخه شما داری میگی یک سوال 600-700 تا اینور اونور میکنه فرض کن 25 % !!
من منظورم 25 % جانبازی هست ...میگن تقریبا رتبه نصف میشه . حالا یکم اینور اونور !

اما آقای اهریمن هم گقتن که یکی 25 % زد اختصاصیشو روزانه قبول شد.
بله الان هر کی 25 % بزنه روزانه قبوله.مهم شهر و رشته ی اون هست که اون جای تامل داره !

ببینید دوست عزیز اگه شما پدرتون جانباز 25% هست اگه به سازمان جانبازان(یه همچین چیزی!)مراجعه کنی اونجا بهت میگن چقدر توی کنکورت تاثیر داره ولی همینو بدون که خیلی زیاده

rosenegarin13
02-01-2009, 14:19
آره زیاده
ولی نوش جونت
من حاضرم تو بدترین دانشگاه قبول شم ولی پدر چیزیشون نشه

separate
02-01-2009, 15:27
آره زیاده
ولی نوش جونت
من حاضرم تو بدترین دانشگاه قبول شم ولی پدر چیزیشون نشه

دوست عزیز اینجا مساله پدر نیست! خب معلومه واسه کسایی که جونشون رو برای این کشور وسط گذاشتن ارزش قائل شد و مزایایی بهشون داد اما دیگه توی کنکور بی عدالتی میشه.جای این کارها میتونن کارهایه دیگه ای بکنن ولی دیگه توی کنکور حدود یک و میلیون و نیم شرکت کننده هست.من کسیو میشناسم که بدون درس خوندن و فقط به خاطر همین چیزها تو دانشگاهه البته چه زیاد از این افراد! اونوقت به این خاطر امثال من میشن پشت کنکوری!

f.taghizadeh
02-01-2009, 15:43
اما خوب نامردی هم نیست.
داشتن شغل و رشته خوب و حتی دانشگاه خوب بستگی به سطح سوادو استعداد شخص باید داشته باشه
اصولا.!
اما این جوری نیس...بیخود نیست که جهان سومی هستیم!
25%
تاثیر خوفی تو نتیجه ات میذاره!
طوری که مواردی داشتیم که 4 رقمی بوده
اما بعد از اعمال سهمیه شده زیر 50!
بهش نابغه هم میگن!

واقعا نامردی اگه نگن نه؟

قبولی تو دانشگاه مبارکت باشه:11:

MaaRyaaMi
02-01-2009, 17:21
طوری که مواردی داشتیم که 4 رقمی بوده
اما بعد از اعمال سهمیه شده زیر 50!
بهش نابغه هم میگن!

واقعا همینطوره! تو این زمینه هم خیلی ادعای نابغه بودن و ... میشه !
در صورتیکه اگه سهمیه ها نباشن خوب اینجور افراد به اصطلاح نابغه ! هم وجود نداره...

separate
02-01-2009, 17:30
البته ناگفته نماند که چند تایی مغز داریم تو کشور که بهشون نابغه میگن و بدون سهمیه این عنوانو بدست آوردن!ولی بعضی ها هم همونطور که دوستان گفتند با این جور سهمیه ها و شاید دستکاری بعضی ها نائب این عنوان میشن.

seyyedi
02-01-2009, 17:38
دوستان سلام
دوستان اینجوری هم که شما میگید 25% جانبازی مثلا 25% تاثیر داره نیست
اون 40% هم همینطور
برید یه سوالی تحقیق چیزی بکنید
یه سر به سایت ایثار بزنید
درصد جانبازی به همراه درصد تاثیر رو نوشته
کسی که فرزند جانباز 25% هست
موقع انتخاب رشته میتونه از این سهمیه استفاده کنه
تاثیرش هم 5% اضافه بر ظرفیت هست
و اون شخص باید 75% نمرات آخرین نفر قبول شده توی اون رشته رو هم بیاره
طرفی هم که یه خودش جانبازه که خودتون میگید حقشه

دوست عزیز اینجا مساله پدر نیست! خب معلومه واسه کسایی که جونشون رو برای این کشور وسط گذاشتن ارزش قائل شد و مزایایی بهشون داد اما دیگه توی کنکور بی عدالتی میشه.جای این کارها میتونن کارهایه دیگه ای بکنن ولی دیگه توی کنکور حدود یک و میلیون و نیم شرکت کننده هست
دوست عزیز جاهای دیگه هم کسای دیگه میگن که براشون در جاهای دیگه ای خدمات بدن

separate
02-01-2009, 17:54
دوستان سلام
دوستان اینجوری هم که شما میگید 25% جانبازی مثلا 25% تاثیر داره نیست
اون 40% هم همینطور
برید یه سوالی تحقیق چیزی بکنید
یه سر به سایت ایثار بزنید
درصد جانبازی به همراه درصد تاثیر رو نوشته
کسی که فرزند جانباز 25% هست
موقع انتخاب رشته میتونه از این سهمیه استفاده کنه
تاثیرش هم 5% اضافه بر ظرفیت هست
و اون شخص باید 75% نمرات آخرین نفر قبول شده توی اون رشته رو هم بیاره
طرفی هم که یه خودش جانبازه که خودتون میگید حقشه

دوست عزیز جاهای دیگه هم کسای دیگه میگن که براشون در جاهای دیگه ای خدمات بدن

اولا که این پنج شیش درصد ها فیلمه.من اگه شده نمونشو میارم دم خونتون که بدون درس خوندن الان دانشجوی حقوق هست. دوما این جمله ی آخری شما خودتونم مثل اینکه متوجه نشدین.:20:

f.taghizadeh
02-01-2009, 20:23
این دوستان باید جایی قرار بگیرند که لیاقت و استعدادش را دارند
دانشجو داره سطح علم کشورش را تعیین میکنه خصوصا اگه رشته و دانشگاه تاپی باشه
این بی عدالتی و غیر معقوله که کسی سواد نداشته باشه و تو جای بالایی باشه

یا این که مدیریت نداشته باشه و مدیر شه ...در مورده همه مشاغل صدق میکنه
بهتری راه به نظرم این بود که دولت براشون کمک هزینه در نظر میگرفت یا..
خوب متاسفانه این جوری نیس و ...

در ضمن حتما برای ثواب اخروی این کار را کردند نه منفعت بچه ها و نوه نتیجه ها!
اجرشون باخدا

separate
02-01-2009, 20:27

اجرشون باخدا

تایید میشه....ما که کشورمون اینجوریه!......... کمک نقدی خیلی بهتره!

شاهزاده خانوم
02-01-2009, 21:13
پس خوش به حال تهرانی ها
یک سهمیه ازادگان و یک سهمیه بومی تهرانی بودن= دانشگاه تهران
خوبه ها ادم مفتی مفتی بشه مغز

jamshidjap
02-01-2009, 21:16
خب معلومه واسه کسایی که جونشون رو برای این کشور وسط گذاشتن ارزش قائل شد و مزایایی بهشون داد اما دیگه توی کنکور بی عدالتی میشه.جای این کارها میتونن کارهایه دیگه ای بکنن ولی دیگه توی کنکور حدود یک و میلیون و نیم شرکت کننده هست.

کاملا درسته .

کسي که تو رشته اي قبول ميشه بايد از لحاظ علمي واجد شرايط باشه نه از لحاظ سابقه پدرش .

خب براي قدرداني از زحمات پدري که جانبازه بيان کمک هاي نقدي کنن و يا بهشون خونه بدن ، اما اينکه بيان براش تو کنکور سهميه اي در نظر بگيرن کاملا نامرديه !

mohandes1369
02-01-2009, 21:34
عزیز سهمیه جانبازی و شاهد انقدر کمک میکنه بهت که باورت نمیشه
همین امسال یکی با سهمیه شاهد رتبه کشوری 12000 عین خودم اوورد ولی اون عمران شریف من عمران اراک حالا فهمیدی!!!

seyyedi
02-01-2009, 21:38
دوستان سلام

اما خوب نامردی هم نیست.
خوب تاثیر خودش رو داره
همون 5% اضافه بر ظرفیت و با 75% نمرات آخرین نفر قبول شده بدون سهمیه شاهد
تاثیر این 75% نمرات بهتر و بیشتر تا اون 5%

این 40%کامل تکمیل نمیشه
درسته چون بیشتر مخصوص خود ایثارگره تا خانواده اش
و اگه مثلا جانباز 70% باشه مثلا میتونه برای فرزندش استفاده بشه
این رو دقیق نمی دونم

25% خیلی زیاد تاثیر داره تو کنکور تنها یک سوال رتبه رو 500-600 تا عوض میکنه حالا تو حساب 25 % رو بکن! منم نمیگم در حق اون پدر و فرزند نامردی میشه نه من میگم خب منی که بابام جانباز نیست تقصیرم چیه!خب این یه نوع بی عدالتیه کنکور برای همه است!
عزیز اصلا 25% مستقیم تاثیر نداره
گفتم که
اگه اینطوری بود
که پسر شهید باید میشد 100% یه چیزی هم بالاتر

من که یکی از دوستام سهمیه داشت رتبه کشوری تجروبیش شد 180 هزار تو سهمیه شد400 !!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الان داره روزانه دندان پزشکی می خونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
والا دیگه چی بگم......:wac:
چیییییی میگییییییییییییی؟
منطقه 3 هم باشه که بشه 60 هزار باز این نمیشه

اولا که این پنج شیش درصد ها فیلمه.من اگه شده نمونشو میارم دم خونتون که بدون درس خوندن الان دانشجوی حقوق هست. دوما این جمله ی آخری شما خودتونم مثل اینکه متوجه نشدین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوست عزیز اینا رو که من و شما و شخص ثالثی حساب نمیکنه
کامپیوتریه

اجرشون باخدا
بابا شما هم یه جوری صحبت میکنید که آدم برداشت میکنه هر کی از این سهمیه استفاده کرده هیچی بارش نیست و بعد هم الکی همه چیز واسش جور میشه
نه عزیز بزار بری دانشگاه
هر کی که میخواد آدم باشه باشه
مجبوره بخونه
نخونه میندازنش بیرون
منظورم فقط شما نیست
همتون تقریبا این جوری صحبت می کنید

دوما این جمله ی آخری شما خودتونم مثل اینکه متوجه نشدین.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منظورم اینه که جاهای دیگه کسای دیگر اهتراضی مشابه شما میکنن
و میگن که در جای دیگری به این افراد خدمات بدن

1ـ سهمیه 5% شاهد:

این سهمیه بصورت 5% اضافه بر ظرفیت کل دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی جهت تسهیل ورود فرزندان شهداء ، اسراء ، مفقودین و همچنین جانبازان بالای 70% و فرزندان جانبازان 50% و بالاتر و فرزندان آزادگان در مراکز آموزش عالی در نظرگرفته شده است. این سهمیه پیرو فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره‌) مبنی بر رسیدگی هرچه بیشتر به امور تحصیلی فرزندان شاهد در تاریخ 2/11/65 به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده است. سهمیه شاهد فقط در آزمون سراسری اعمال می‌گردد، استفاده کنندگان از این سهمیه جهت قبولی در رشته مورد تقاضا باید حداقل 75% نمره آخرین فرد پذیرفته شده بدون سهمیه را در رشته محل مورد نظر کسب کرده باشند ، کلیه مشمولین سهمیه شاهد در سهمیه رزمندگان نیز گزینش می‌شوند.

توجه : فرزندان و همسران جانبازان 25% تا 49% در آزمونهای سازمان سنجش سهمیه ندارند. صرفاً در صورتیکه در آزمون سراسری سازمان سنجش مجاز به انتخاب رشته شوند بادرخواست خود در اضافه ظرفیت 5% شاهد گزینش خواهند شد

این سهمیه تحت عنوان عمومی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب درتاریخ 30/11/67 به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و مجدداً‌ در تاریخهای 11/9/71 و 9/5/73 مورد اصلاح قرار گرفته است. براساس این قانون 40% از ظرفیت دانشگاه‌ها در آزمون سراسری ، کاردانی پیوسته ، جامع علمی کاربردی ، کاردانی به کارشناسی و 20% ظرفیت دانشگاه‌ها در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر به واجدین شرایط اختصاص می‌یابد. کسب حداقل 75% نمره آخرین فرد پذیرفته شده در آزمون سراسری و کاردانی پیوسته و غیره . 80% در آزمون‌های تحصیلات تکمیلی برای استفاده کنندگان از این سهمیه الزامی است. مشمو لین این سهمیه عبارتند از : دارندگان سهمیه شاهد – آزادگان و همسران آنها - جانبازان 25 % تا 69 %– همسران جانبازان 50 % و با لا تر

در آزمونهای دانشگاه‌ آزاد اسلامی سهمیه رزمندگان با ظرفیت 40% در آزمون سراسری و 20% در آزمون تحصیلات تکمیلی این دانشگاه اعمال می‌گردد.

2ـ سهمیه رزمندگان: توجه: فرزندان وهمسران جانبازان 25% تا 49% در آزمونهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی فقط یک بار در یکی از مقاطع تحصیلی می‌توانند از سهمیه استفاده نمایند

f.taghizadeh
02-01-2009, 23:26
دوستان سلام

بابا شما هم یه جوری صحبت میکنید که آدم برداشت میکنه هر کی از این سهمیه استفاده کرده هیچی بارش نیست و بعد هم الکی همه چیز واسش جور میشه
نه عزیز بزار بری دانشگاه
هر کی که میخواد آدم باشه باشه
مجبوره بخونه
نخونه میندازنش بیرون
منظورم فقط شما نیست
همتون تقریبا این جوری صحبت می کنید

دانشگاه هم همون آش و همون کاسه اس...برادرم میگفت ما تو کلاسمون از بین این دوستان کسی را داشتیم که اسم یه بیماری را هم نمی تونست به انگلیسی بنویسه!
"فکر کن ...کسی که پزشکی میخونه!
یا حتی ساده ترین چیز ها را نمیدونست!

نمی ندازنش بیرون ...!
من نگفتم همه اینجوری ان ولی اغلب همینند!
:41:!

javat00
03-01-2009, 15:45
بابا عجب !
فکر کنم شما اشتباه گرفیتد. مگه من گفتم فرزند شهید هستم !!
بابا جون دارم میگم 25 % اینقدر شلوغش کرددید.اصلا 25 % اینقدر ها تاثیر نداره که شما دارید میگید !
بله شاهد خیلی تاثیر داره شنیدم که دو صفر آخر رتبش میوفته و اون میشه رتبه ی اصلیش.
اونا باید خوش باشن نه من.همین امسال یه دوست دارم که هر وقت مدرسه میبینمش با حالتی خنده آمیز میگه : شما درس بخونید ببینم میخواین کجا قبول شین.من هم الان تخمه میشکنم هم سر جلسه ی کنکور !
درسته عزیزان شاهد خیلی سهمیه داره اما باور کنین 25 % تا 50 % اونقدر ها نداره که فکر میکنین.
من کاملا نظر سیدی رو تایید میکنم.بقیه ی دوستان کم لطفی میکنن فکر کنم @
تازه کسایی که دارن میگن آدم های کم عقل میرن دانشگاه مگه باد مفت هست که همینجوری مدرک بهشون بدن.
باید اینقدر بخونن که از رفتن به اون دانشگاه پشیمون شن !

Reman
03-01-2009, 16:02
دوست عزیزم... تاثیر زیادی داره این سهمیه جانباز بودن.
شما فرض کن رتبت 30000 بیادشما روزانه تهران تبریز اصفهانشیراز مشهد .... رو مثلا در مهندسی بزنی به احتمال زیاد قبول میشی.
تبریــــــــــــک میگم.امیدوارم از این امکانات استفاده کنی(چون خیلی ها شب و روز بیداری میکشن ولی نمی تونن برسن به دانشگاه رایگان) و به کشورمون در راه پیشرفت علمی کمک کنی.
mr saad
03-01-2009, 16:26
سلام.ببینید دوستان چرا بدون داشتن اطلاعات کافی و درست قضاوت میکنید؟
اول برید کامل و درست در این مورد اطلاعات به دست بیارید بعد بگید نامردیه و ...
اگر درست متوجه بشید میبینید که نامردی اصلا نیست.
5درصد مازاد رو هم یه مشاور برای ما گفت که مثلا اگه دانشگاه شریف رشته ی برقش تو دفترچه یانتخاب رشته 100 نفر ظرفیت داشته باشه، این 100 نفر طبق قوانین پذیرفته میشن .نکته اینجاست که دانشگاه در صورت وجود افراد شاهد 5درصد یعنی در مثال اینجا 5 نفر اضافه میپذیره.یعنی اگر کسی از این سهمیه استفاده نکنه پس دانشگاه همون 100نفرش رو عادی میگیره.اگرم باشن که 105 نفر میپذیره.فکر کنم حالا قضیه روشن شد تاحدودی.
درضمن در داخل دانشگاه دیگه با سهمیت کاری ندارن،بلکه لا خودت و سطح علمیت کار دارن.و اگر ببینم به دردشون نمیخوری خب اخراجت میکنن.
بازم میگم زود و بدون دانستن اطلاعات کافی قضاوت نکنید.
درضمن همین سهمیه رزمندگاه باعث میشه که یه نفر از بندر عباس تو مثلا شریف قبول شه.یعنی کسی که سهمیه منتاطق داره چون سهمیه رزمندگاه اصلا پر نمیشه،مازاد این 40 درصد رو تقسیم میکنن بین بقیه.وگرنه که میباید 40 درصد ظرفیت دانشگاه ها خالی میبود.

البته اضافه میکنم که فرزندان شهدا از این حرفایی که زدم استثنائن.یعنی اون شاید زیاد درست نباشه.ولی در مورد بقی افرادی که از این نوع سهمیه استفاده میکنند به نظر معقولانه میاد. امیدوارم که قضاون بهتری بکنید.
امیدوارم که دیدتون درست بشه.

javat00
03-01-2009, 17:47
100 % حرف بالا تایید میشه ! بالاتر از 100 % نداشتیم وگرنه قطعا بالاتر از این حرفا تاییدش میکردم !

Reman
04-01-2009, 00:27
خوب ... چه ربطی داره شما فرض کن ظرفیت 105 نفره مثلا...(مثلا ظرفیت دانشگاع 105 نفر هست که قبول می کنن!)
در هر صورت من که نگفتم بده... گفتم لااقل قدر امتیازو بدون...

rosenegarin13
04-01-2009, 19:48
کسی که میره عمران شریف که نمیتونه ول بگرده اونم باید درس بخونه
بالاخره باید بخونه منم بابام جانباز نیست که میگم ولی حقشونه واقعا
میدونم هممون داریم میترکیم که اونا راحت تر میرن ولی همینه که هست
نامردیه حقشونه یا هرچیز دیگه فرقی نمیکنه
شرایط اینطوریه این ماییم که باید خودمونو مچ کنیم
دوستمون یه سوال پرسید که چقدر تاثیر داره میدونی بگو نمیدونی چرا بحث الکی میکنی
محاصرش کردین بدبختو

javat00
04-01-2009, 21:38
آره منه بدبختو گیر اووردن !!

f.taghizadeh
04-01-2009, 22:41
آره منه بدبختو گیر اووردن !!

بابا این حرفا چیه!؟

ما قصد بی احترامی نداشتیم!یا حتی به قول خودت گیر آوردن!!!
ببین این یه فرجه بزرگی که نصیبت شده!من خیلی را میشناختم که شرایطشون مثل تو بود و خیلی ساده تر دانشجو ی یه رشته خوبی شدن!

ببین این بحث نه تنها برای سهمیه جانبازی و... مطرحه بلکه قضیه بومی شدن و این حرفها هم خیلی به ضرر بچه های نخبه و با لیاقت شهرستان های منطقه 2-3 شده!

پس منم که تو تهرانم واقعا ممکنه جای کسی را بگیرم که خیلی بهتر از من یاشه!
و اینم به نظرم یه سیاست اشتباه!

به هر حال این لطف و حق خوری نا خواسته نصیبمون شده!

دوست عزیز من عدد و ارقام دقیقی نمیدونم... ولی مورد های زیادی را دیدم و رو اون اساس گفتم!
به هر حال امیدوارم که موفق باشی!

:11:

Reman
05-01-2009, 02:59
نظر دوست بالایی تایید میشه ... ما قسط بی احترامی به هیچ کسی رو نداریم...
امید وارم موفق باشی.

separate
05-01-2009, 09:32
رفیق اینجا فقط بحث سهمیه بود اصلا کسی منظورش شما نبود
هیچ کسیم قصد بی احترامی به کسه دیگه ای رو نداره

موفق باشی :11:

javat00
05-01-2009, 10:23
خواهش میکنم.شما هم موفق باشید.

farshidshd
26-01-2009, 11:38
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:
امیدواریم در سال آینده سهمیه ها را ساماندهی کنیم

تهران- خبرگزاری ایسکانیوز: رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: 48 نوع سهمیه بندی در مورد پذیرش دانشجو وجود دارد که موجب آشفتگی در نحوه سهمیه بندی دانشجو در کنکور شده است و امیدواریم از سال آینده سهمیه ها را ساماندهی کنیم. . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران "ایسکانیوز"، دکتر علی عباسپور تهرانی فرد در نشست خبری صبح امروز خود با خبرنگاران که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، در ارتباط با برگزاری کنکور سال 87 گفت: با بیان اینکه اکثر معترضان به نتیجه انتخاب رشته از داوطلبانی با رتبه سه رقمی بوده اند، گفت: برای حل این مشکل ظرفیت دانشگاه های ممتاز را 10 درصد افزایش دادیم و امیدواریم در آغاز ترم جدید بخش عمده ای از این اعتراضات مورد رسیدگی قرار گیرد.
وی اظهار داشت: در سال 86 ظرفیت برق دانشگاه تهران 125 نفر بود که از این میان 2/39 درصد غیر بومی پذیرفته شده بودند، اما در سال 87 از بین 100 دانشجوی پذیرفته شده در رشته برق دانشگاه تهران تنها 10 نفر دانشجوی غیر بومی بوده اند.
عباسپور تهرانی فرد تصریح کرد: همچنین در موردی مشابه در رشته علوم پزشکی تهران در سال 86 از بین 128 نفر دانشجوی پذیرفته شده 56 نفر غیر بومی بوده اند و در سال 87 از بین 133 نفر دانشجوی پذیرفته شده تنها 18 نفر غیر بومی بوده اند که تخصیص سهمیه رزمندگان به داوطلبان بومی، دسترسی داوطلبان نخبه کشور را به دانشگاه های ممتاز کاهش می دهد.
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: 48 نوع سهمیه بندی در مورد پذیرش دانشجو وجود دارد که از سوی قانونگذار یا از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی و یا دیگر نهادها صورت گرفته است که موجب آشفتگی در نحوه سهمیه بندی دانشجو در کنکور شده است و امیدواریم در سال آینده سهمیه ها را ساماندهی کنیم.
وی با تاکید بر اینکه تنها 90 هزار دانشجو در دوره روزانه دانشگاه دولتی پذیرفته می شوند، گفت: اعمال 48نوع سهمیه مانع ورود برخی نخبگان به دانشگاه ها می شود.
به گزارش ایسکانیوز دکتر عباسپور گفت: یکی از مصوبات در دفترچه کنکور ذکر نشده بود و اختلاف وزارت علوم، تحقیقات و فن آوری و سازمان سنجش از اینجا نشات می گیرد که در انعکاس یکی از مصوبات مهم در دفترچه آزمون که مربوط به نحوه تخصیص سهمیه رزمندگان می شد، چیزی اعلام نشده بود.
وی تصریح کرد: با توجه به مصوبه 3/4/84 بخشی از 40 درصد سهمیه رزمندگان که تکمیل نمی شود و به طور مساوی به داوطلبان بومی همان استان تعلق می گیرد؛ اساس اختلاف در همین جا بود که سهمیه رزمندگان به دانش آموزان بومی تعلق گرفت./05//110

:::::::::::::::::::::::::::::::::منبع::::::::: ::::::::::::::::::

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

iammahdi
26-01-2009, 13:21
نه بابا من بابام 35% داره می خوام کاردانی پیوسته شرکت کنم گفتن سهمیه نداری ...
واقعا" این جوریه ???

اینو یادم رفت بگم. زنگ زدم گفتم این جوری ,کاردانی پیوسته سهمیه داره ؟
گفت کاردانی پیوسته چیه !!! گفتم فنی و حرفه ایی و ایناست ...
بعد یه چند تا کلیک کرد و گفت نه , نداری : غمگین

4Archive
26-01-2009, 13:44
من شنیدم دارم سهمیه بندی رو ساماندهی (به نظر خودشون) میکنن یعنی سهم بسیج رو میخوان 40 درصد کنن. یعنی از 500 هزار تا دانشجوی ورودی 200 هزار تاشون بسیجی باشن...!!

شاهزاده خانوم
28-01-2009, 01:56
دوست من تو کنکور کاردانی به کارشناسی 87 با تراز 4810 با استفاده از سهمیه بسیجی دانشگاه لاهیجان که ترازش 5700 هستش قبول شد ولی یک کسی را میشناسم که با تراز حدودا 5500 بدون سهمیه بیسجی لاهیجان قبول نشد

حالا خودتون قضاوت کنید

dizgah
03-02-2009, 11:45
غمگین میشویم..............................:41::41: :41:
میگم پاشین دسته جمعی بریم غزه شاید خدا قسمت کرد ما هم یه جانبازی چیزی شدیم یه سودی برا بچه هامون داشت(شوخی بود لطفا کسی به دل نوگیرد) :27:

s2010
03-02-2009, 11:55
سهمیه بسیج فعال40%امتیاز داره

نادر1368
03-02-2009, 15:13
خوب 40% ظرفیت خوبه از مسولین تشکر میکنیم افزایش این عدد ارزوی قلبی ماست:27:.

mohammad_ali_7
12-06-2011, 14:16
سلام
ببخشید تاپیک 3 سال پیش میارم بالا
نمیدونم پستم فکر نکنم غیر ضروری و خلاف باشه
من سهمیه دارم
من کل این 5 صفحه رو خوندم سایت isaar هم خوندم گفتن باید 70 یا 90 درصد نفر آخر در یک رشته رو بیاری تا قبول بشی
بعضیا هم میگن هیچی نزنی قبول میشی
حالا میخوام بدونم واقعا چه طوریه؟
کسی هست که با سهمیه قبول شده باشه؟

mohammad_ali_7
12-06-2011, 22:16
سلام
ببخشید تاپیک 3 سال پیش میارم بالا
نمیدونم پستم فکر نکنم غیر ضروری و خلاف باشه
من سهمیه دارم
من کل این 5 صفحه رو خوندم سایت isaar هم خوندم گفتن باید 70 یا 90 درصد نفر آخر در یک رشته رو بیاری تا قبول بشی
بعضیا هم میگن هیچی نزنی قبول میشی
حالا میخوام بدونم واقعا چه طوریه؟
کسی هست که با سهمیه قبول شده باشه؟

کسی نمیدونه؟

farshidshd
14-06-2011, 11:36
کسی نمیدونه؟

باید 80 درصد نمره علمی آخرین فرد قبولی رو بیاری...

مثلا اگه نمره آخرین فرد 5000 باشه شما باید نمره 4000 رو بیاری تا در گزینش شرکت داده بشین

در مورد قبولی هم اینطور نیست که شما جای کسی رو بگیرید ، سهمیه ی مازاد به شما تعلق میگیره ( در صورت کسب حدنصاب نمره علمی )

Ice Pain
15-06-2011, 12:29
به نظر من سهمیه کلا کار اشتبیه
تبعیضه بین افراد
همه باید عین هم باشند
حق خیلییا خورده میشه
:13:

farshidshd
15-06-2011, 13:55
به نظر من سهمیه کلا کار اشتبیه
تبعیضه بین افراد
همه باید عین هم باشند
حق خیلییا خورده میشه
:13:
همانطور که قبلا هم عرض کردم یه هیچ وجه تبعیض نیست
و حق کسی خورده نمیشه
یعنی کسی که با سهمیه قبول میشه ، جای کسی رو اشغال نمیکنه
فقط یک صندلی بیشتر از ظرفیت ، براش در نظر میگیرن

mohammad_ali_7
25-06-2011, 14:26
باید 80 درصد نمره علمی آخرین فرد قبولی رو بیاری...

مثلا اگه نمره آخرین فرد 5000 باشه شما باید نمره 4000 رو بیاری تا در گزینش شرکت داده بشین

در مورد قبولی هم اینطور نیست که شما جای کسی رو بگیرید ، سهمیه ی مازاد به شما تعلق میگیره ( در صورت کسب حدنصاب نمره علمی )

یعنی با این درصد ها میتونم قبول بشم؟ It تهران
ریاضی 5
فیزیک 20 تا 30
شیمی 0
ادبیات 30
دینی 40 50
عربی 10 20
زبان 90 تا 100

Rainy eye
22-07-2011, 16:57
یکی پدرش جانبازه میره دانشگاه من نمی دونم واقعا این چه دورو زمونه ایه
آخه چه ربطی داره به پدر؟
والا به خدا

کاملاً ربط داره!!!
همونطور که جناب فرشید فرمودند قبول شدن بچه های سهمیه هیچ ربطی به شما نداره!!!یعنی حقی از شما خورده نمیشه!!!
مثلاً سهمیه منطقه ها...شهرهای منطقه 1 تعدادشون خیلی کمه...فقط چندتا هستن
شهرهای منطقه 2 شامل بیشتر مراکز استانها و شهرستانهای منطقه 1 هستن
شهرستانهای منطقه 3 هم که شهرای کوچیک و روستاها ...
تو کنکور برای هرکدوم از این مناطق سهمیه ای در نظر میگیرن با تو جه به جمعیت اون منطقه!!!نه با توجه به امکانات و محروم بودن اون شهر!!! البته منطقه بندی بر اساس محروم بودن و نبود امکاناته...
مثلا شما در نظر بگیرید که جمعیت منطقه ها اینطوریه
منطقه 1 ........... 40 نفر
منطقه 2.............200 نفر
منطقه 3 .............700 نفر
و واقعاً هم همینطوره!!!!منطقه 3 از جاهای دیگه داوطلباش بیشتره!!!!و طبیعیه که سهمیه ای بیشتری بهش تعلق بگیره!!!!
مثلاً شما اگه رتبت 3 منطقه 3 شده بین بچه های منطقه خودت بوده!!!!و برای انتخاب رشته هم بین اونا سنجیده میشی...چه بسا اینکا بری با بچه های منطقه 1 کنکور بدی و اصلاً رتبه نیاری!!!
مثلاً اگه 200 تا ورودی اون سال وجود داره ، 100 تاش منطقه 3 ،70 تا منطقه 2 و فقط 30 تاش منطقه 3 میشه!!
به خاطر همینه که بچه های منطقه 3 میتونن دانشگاهای منطقه 1 راحت قبول شن ولی بچه های منطقه 1 نمیتونن با رتبه های خیلی بهتر همون شهر قبول بشن!!!! که اونم اگه بررسی بشه:31: الته خودم اینجوری فک میکنم!!!! مثلاً بچه های منطقه 3 ترجیح میدن دانشگاه مرکز استان خودشون برن شاید فقط عده کمی باشن که شهرای بزرگ بزنن...بخاطر همینه خیلیاشون با رتبه های نجومی تهران قبول میشن!!!
حالا سهمیه بچه های جانباز و شهید هم همینطوره مثلاً از 100 نفر 10 تارو به بچه های جانباز میدن که شما با 90 نفر باقیمانده سنجیده میشید و نباید چشمتون دنبال اون 10 نفر سهمیه باشه!!!:27:
و خودتون را با اونا مقایسه کنید...من حاضرم اصلاً دانشگاه قبول نشم ولی پدرم سالم کنارم باشه!!!!
تنها سهمیه ای که واقعاً زور داره سهمیه بچه های هیئت علمیه که آدم یاد این ضرب المثل میوفته:گیرم پدر تو بود فاضل، از فضل پدر تو را چه حاصل؟!!؟:13:

tired friend
22-07-2011, 17:26
آره می خواستم این مثل رو بگم یادم رفت
خوب اینا جای مارو توی کنکور می گیرن و نمی زارن ماها بریم کنکور مثلا 100نفر 20نفر باباشون جانباز 50نفر می خوان دانشگاه اون 20نفر 5نفر قبول شن حالا سهمیه می زنن اون 20نفر همه قبول می شن اونایی که قبول می شدن دیگه نمی تونن وارد دانشگاه بشن منظورم اینه
اینجاست که می گم چه ربطی داره
من که ایران نمی مونم تا این وضع باشه
می خواستم برم دوستان گفتند باش سال بعد برو

Rainy eye
22-07-2011, 18:47
آره می خواستم این مثل رو بگم یادم رفت
خوب اینا جای مارو توی کنکور می گیرن و نمی زارن ماها بریم کنکور مثلا 100نفر 20نفر باباشون جانباز 50نفر می خوان دانشگاه اون 20نفر 5نفر قبول شن حالا سهمیه می زنن اون 20نفر همه قبول می شن اونایی که قبول می شدن دیگه نمی تونن وارد دانشگاه بشن منظورم اینه
اینجاست که می گم چه ربطی داره
من که ایران نمی مونم تا این وضع باشه
می خواستم برم دوستان گفتند باش سال بعد برو

خوب به هر حال این افرادم میخوان برن دانشگاه یا نه!؟!؟
فک کن اینا بدون اون سهمیه 10 نفرشون بتونن قبول بشن، چه عیبی داره 10 نفر بیشتر برن؟!؟!؟
حالا تو چه گیری دادی به اینا؟!؟درستو بخون که رتبت بهتر بشه !!!:31:
من هیچ وقت حاضر نیستم خودمو باهاشون مقایسه کنم ،به هیچ وجه!!!فک کن یه عمر پدرت عینه یه تیکه گوشت تو رختخواب باشه!!!نه مسافرتی بتونی بری، نه مهمونی،نه با پدرت بتونی بری جایی و...حتی گاهی خجالت بکشی پدرتو به دوستات معرفی کنی...هرروز بیمارستان باشی...
یه همچین بچه ای چه امیدی داره!؟!؟دلخوشیش تو زندگی چیه واقعاً؟!!؟ اصلاً انگیزه ای میمونه بخواد درس بخونه که کنکور قبول بشه!؟!
شاید درس خوندن تنها انگیزه ای باشه که بتونه داشته باشه...چه عیبی داره با ارفاق بره دانشگاه!؟
تنها کمکی که میشه به یه همچین بچه هایی کرد شاید همین باشه...

tired friend
22-07-2011, 19:05
من به اونا کار ندارم کسی درسشو خوند باید قبول شه
من اصلا با این کار موافق نیستم چرا باید افراد بی لیاقت رو به مصدر قدرت بنشونیم؟
چرا؟
یکی که درس می خونه باید به قدرت برسه نه یه فردی که هیچی نمی دونه نه همشون با یه عده هستم

Rainy eye
22-07-2011, 19:21
این بحث دیگه به تاپیک ربط نداره...بهتره ادامش ندی

ne71
06-08-2011, 17:04
من بابام از اعضای هیئت علمیه. می خواستم بدونم شما راضی هستید که من از این سهمیه استفاده بکنم؟ به ضرر کسی هم نیست چون بعد از اعلام نتایج انتخاب رشته ها دوباره می تونم انتخاب رشته کنم پس کاری به قبول شدن یا نشدن دیگران نداره.:20:
با این حال نظر شما چیه؟

Ali™
08-08-2011, 14:27
دوستان عزیز ؛

تاثیر سهمیه های مربوط به جانبازی و خانواده شاهد، بسیار زیاده. به طوری که دانش آموزی که تجدید آورده به دلیل سهمیه جانبازی الان دندانپزشکی میخونه! در ضمن شخصا به من ارتباطی نداره که حقش بوده یا نبوده !

به خاطر همینه که بچه های منطقه 3 میتونن دانشگاهای منطقه 1 راحت قبول شن ولی بچه های منطقه 1 نمیتونن با رتبه های خیلی بهتر همون شهر قبول بشن!!!! که اونم اگه بررسی بشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] الته خودم اینجوری فک میکنم!!!! مثلاً بچه های منطقه 3 ترجیح میدن دانشگاه مرکز استان خودشون برن شاید فقط عده کمی باشن که شهرای بزرگ بزنن...بخاطر همینه خیلیاشون با رتبه های نجومی تهران قبول میشن!!!

دوست عزیز؛

چرا بدون اطلاعات معتبر حرف می زنید ؟

به هیچ وجه این طور نیست. به عنوان مثال رتبه های دو رقمی منطقه 3 هم امکان قبولی در دانشگاه تهران رو ندارند. (در صورتی که رتیه های سه رقمی منطقه 1 شانس قبولی زیادی در تهران دارند) دلیلش هم ساده است : کسر سهمیه مربوط به رزمندگان + اعمال بومی گزینی + اختلاف فاحش رتبه ی کشوری و رتبه کسب شده در منطقه 3

در مورد گزینه آخر : به طور مثال رتبه 17 منطقه 3 سال قبل 224 کشوری بود.

dj_dj
09-08-2011, 19:14
سلان دوستان.
من که قاطی کردم.یکی از بچه ها سهمیه جانبازی باباش 25 % به بالاست.الانم توو کنکور اکثرا منفی زده و رتبه کشوریش 230 هزاره.رتبه کل در سهیه رو نوشته 2600
یه عکس از نتیجه کنکورش گذاشتم.کسانی که اطلاعات دارن چی به چیه فقط بگن میشه به روزانه در اومد یا نه.اگه میشه در اومد به کجاها میشه در اومد.مرسی:31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

reza-atom
09-08-2011, 19:37
کنکور خودش یه آزمون فاسد و ناعادلانست ! چه رسد به سهمیه هاش ! (و بمونه چیزهای دیگه ...)
بحث کردن با همدیگه توی سایتهایی که توشون "آ.ز.ا.د.یِ ب.ی.ا.ن" وجود نداره بی فایدست !
ترجیح میدم حرفی نزنم !!!!!

Ice Pain
09-08-2011, 21:11
تو این مملکت حق رو به حق دار نمیدن
نتیجش هم این میشه که نیروی کاردرست به کار خلاف میره و نیروی بی عرضه هم میشه آقا!!!!
به نظر بنده جانبازا که هیچ
روستاییها هم نباید سهمیشون تفاوت داشته باشه
یینی چی؟ والا.
اونی که یک عمر تو روستا بزرگ شده و سرش به جنگل و بیشه و دام بوده رو چی به دانشگاه
منظوری ندارم به روستایی ها هم نمیخام اهانت کنم
اما للها کسی که تو شهر با هزار تا گرگ و پلنگی که مغز دارند (آدما ) بزرگ میشه زرنگ تره یا کسی که با گرگ و پلنگ حیوان؟
حتی شهریها باید سهمیشون بیشتر هم باشه
و کنکور باید 50 درصد ماجرا باشه
باید مناظره بزارند بین دانشجوها و هر کی عالم تر بود بشه دانشجو
باید دانشگاه هم فقط دولتی باشه . پیام نور و غیر انتفاعی و آراد و.... هم برداشته بشه
امان از این مملکت... پیف.. :2:

SepehrR
09-08-2011, 23:36
تو این مملکت حق رو به حق دار نمیدن
نتیجش هم این میشه که نیروی کاردرست به کار خلاف میره و نیروی بی عرضه هم میشه آقا!!!!
به نظر بنده جانبازا که هیچ
روستاییها هم نباید سهمیشون تفاوت داشته باشه
یینی چی؟ والا.
اونی که یک عمر تو روستا بزرگ شده و سرش به جنگل و بیشه و دام بوده رو چی به دانشگاه
منظوری ندارم به روستایی ها هم نمیخام اهانت کنم
اما للها کسی که تو شهر با هزار تا گرگ و پلنگی که مغز دارند (آدما ) بزرگ میشه زرنگ تره یا کسی که با گرگ و پلنگ حیوان؟
حتی شهریها باید سهمیشون بیشتر هم باشه
و کنکور باید 50 درصد ماجرا باشه
باید مناظره بزارند بین دانشجوها و هر کی عالم تر بود بشه دانشجو
باید دانشگاه هم فقط دولتی باشه . پیام نور و غیر انتفاعی و آراد و.... هم برداشته بشه
امان از این مملکت... پیف..
برو بابا.....

سلان دوستان.
من که قاطی کردم.یکی از بچه ها سهمیه جانبازی باباش 25 % به بالاست.الانم توو کنکور اکثرا منفی زده و رتبه کشوریش 230 هزاره.رتبه کل در سهیه رو نوشته 2600
یه عکس از نتیجه کنکورش گذاشتم.کسانی که اطلاعات دارن چی به چیه فقط بگن میشه به روزانه در اومد یا نه.اگه میشه در اومد به کجاها میشه در اومد.مرسی
دقت کنی مجاز به انتخاب رشته نشده. بین خود جانبازا شده 2700

nanoreza
11-08-2011, 22:17
یکی از دوستان عرض کرد که خانواده شهدا فقط 5 درصد مازاد بر ظرفیت داره اما اگه شما دفترچه رو مطالعه کنید در چارتی که رسم کرده گفته شده 5درصد مازاد + استفاده همراه از سهمیه 60 درصدی غیر رزمنده اما من فکرکنم خانواده شهدا از سهمیه 40 درصدی رزمندگان هم استفاده می کنند.
بنظر کار درستی نیست که این سهمیه زیاد برای رزمندگان و شهدا اعمال بشه (من شنیدم حتی شده یک صفر از جلوی رتبه رو می اندازه مثلا 3000=30000) می تونن از بودجه مملکت و نفت کمک مالی بکنن نه اینکه با علم و دانش بازی بشه یا در صورت امکان ظرفیت رو کمش کنن نه اینقدر تابلو و حق کشی(متاسفانه سیما پخش کرده بعضا هستند از جانباز های عزیز برای رفتن به بیمارستان و درمان مشکل مالی دارن و با آنها بد برخود می شود(رجوع به 20:30)).

دوست عزیز میشه بگید چرا رشته ای که 5 درصد مازاد بر سهمیه داشته و بصورت کلی دانشجو نپذیرفته ؟
مثلا برای 100 نفر ظرفیت نوشته شده ،یا 105 نفر جا داشته و در دفترچه زده 100 نفر پس 5 درصد از حق دیگران استفاده شده یا اینکه ظرفیت مطلق همان 100 نفر می باشد که این 5 نفر باید صندلی برن بیارن و به علت نبود جا تویه جا استادی و کنار استاد بشینن.

در مورد سهمیه هیات علمی هم باید بگم تا اونجایی که من می دونم و دوستام پدرشون استاد بودند باید حتما در رشته مورد علاقه پذیرفته بشن (حداقل درجه علمی کسب بشه) سپس بخاطر اینکه هیات علمی دغدغه بچه هاشون رو نداشته باشن و به کارهای تحقیقاتی برسن به محل تدریس پدرشون منتقل بشن.
بطور مثال شخصی پدرش اصفهان عضو هیات علمیست اگه دوست داره بره رشته معماری باید در این رشته پذیرفته بشه بطور مثال زاهدان، سپس می تونه بره شه پدرش اگه نشه نمیتونه بره معماری.

حالا یکی بیاد بگه این سهمیه شاهد و رزمندگان روی رتبه اعمال میشه یا روی انتخاب رشته یا روی هردو؟:46:

Rainy eye
11-08-2011, 23:21
چرا بدون اطلاعات معتبر حرف می زنید ؟
به هیچ وجه این طور نیست. به عنوان مثال رتبه های دو رقمی منطقه 3 هم امکان قبولی در دانشگاه تهران رو ندارند. (در صورتی که رتیه های سه رقمی منطقه 1 شانس قبولی زیادی در تهران دارند) دلیلش هم ساده است : کسر سهمیه مربوط به رزمندگان + اعمال بومی گزینی + اختلاف فاحش رتبه ی کشوری و رتبه کسب شده در منطقه 3

در مورد گزینه آخر : به طور مثال رتبه 17 منطقه 3 سال قبل 224 کشوری بود

یعنی شما با اطلاعات معتبر حرف میزنید!؟!؟
اینی که شما گفتی چه ربطی داره به اونی که من گفتم!؟!؟
اتفاقا من با این حرف شما کاملا موافقم!!!ولی اینی که شما میگی بستگی داره به رشته ای که انتخاب میکنی!!!!!نه به دانشگاه!!!!
مثلاً خودم سال اول که کنکور دادم با رتبه 3 رقمی تهران قبول نشدم!!!!چرا!؟!؟چون رشته ای که زدم سطحش بالا بود!!!!ولی همین رشته رو تو منطقه 2 میاوردم!!و سال دوم که کنکور دادم رتبم نجومی شد و الان دارم یه رشته پایین ترو تو یه شهر منطقه 2 میخونم!!!در صورتی که اگه پارسال همین رشته رو تهران میزدم با اون رتبه تو رشته خودم اول میشدم!!!:27:
تو کلاس ما رتبه های خیلی خوب منطقه 2 و 3 هستن!!!!از همشون پرسیدم گفتن چون شهرخودشون بوده زدن در صورتی که تهرانم قبول میشدن!!!!این در تایید اون حرفم که بچه های شهرستان ترجیح میدن مرکز استان خودشون بزنن!!!! وتو همین کلاس داریم رتبش 30000 منطقه 3 شده!!!!!:18: اینم نتیجه سهمیه ای که به بچه های منطقه 3 میدن!!!!
متاسفانه کلاسی مثه کلاس ما اصلاً بار علمی نداره!!!چون بچه ها از نظر سطح علمی مثه هم نیستن، مثلا یه مشتق ساده رو بلد نیست حل کنه!!!!!استادم واسه اینکه بچه ها پاس بشن همه چیو سمبل میکنه!!!!
بچه ها هم اصلاً زحمت نمیکشن به مغزشون فشار وارد کنن و تمرینا رو حفظ میکنن!!!چون استاد دقیقا همونا رو تو امتحان میاره!!!واسه من خیلی عذاب آوره که 3 سال دبیرستان و پیش دانشگاهی رو کلی کلاس ریاضی و تست برم و درصد ریاضیم تو کنکور خوب بوده با یکی همکلاس باشم که میگه من واسه کنکور ریاضی رو کنار گذاشتم اصلاً منفی زدم!!!
من فک میکردم اطللاعاتم خیلی معتبره چون دارم با چشم خودم میبینم!!!!اگه شما فک میکنی نیست مجبور نیستی قبول کنی!!!من فقط نظر خودمو میگم...هرکسی فک میکنه که خودش درست میگه!!!:46:

ALt3rnA
12-08-2011, 11:26
سهمیه یعنی اوج و معنای واقعی بی عدالتی
من که این حرف رو میزنم تو فامیل خودمون هم داشتیم . یکی از آشنایان بنده با 16000 کشوری رتبش در سهمیه شد 176 ! رفت شریف !
سال 89 کارنامشو خودم گرفتمو تو سایت زدم . پدرش آزاده بود
این عین بی عدالتی نیست ؟
چیزی که خیلی جالبه برام اینه که سعی میکنن با گفتن کلمه ی مازاد !! سر بچه ها رو گول بمالن !
ولی یه چیزی ! فرض کنیم برق شریف ظرفیتش 150 نفره ! این یعنی تقریبا 8 نفر مازاد میگیره
بنده سوالم اینه ! اگه این دانشگاه بر خلاف ظرفیت اسمیش میتونه 158 بگیره توی این رشته چرا 8 نفرش باید افرادی با رتبه های نجومی باشن !؟ کسی که توی انتخاب برق شریف نفر 151 ام میشه و نمیتونه برق شریف رو بیاره مستحق تره یا اونا ؟
منصف باشیم ! کسی که رتبه اش 4-5 رقمی میشه میتونه توی پیشرفت کشور تاثیر عظیمی بزاره ؟ میتونه یه کشف بزرگ بکنه و علم رو متحول کنه ؟ خیر ایشون آخرش با کلی مشروطی و نمره های لب مرز و التماس به استادا فوقش میشه یه مهندس . در حالی که اون نفر 151 ام چیزی از نفر 150 ام کم نداشت ! فوقش یه بی دقتی شاید باعث شده رتبش پایین تر شه یکم !
خواهشا الان واسه من نمیدونم انیشتین رو مثال نزنید . نمیگم کسی که درسش بده هیچی نمیشه تو زندگیش . میگم که خیلی احتمالش کمه نسبت به اون یکی فرد .
این فرد آیا واقعا میتونه از امکانات شریف استفاده کنه ؟ آیا واقعا لیاقت بودجه هنگفتی رو که براش در نظر گرفتن رو داره ؟
من به نظرم همونطور که اگه پدر آدم قتل کنه نمیان خود طرف رو دار بزنن اگه جانبازه باید به خود پدر امکانات بدن ! اونم نه اینکه از حق بقیه بکنن و بدن به این !
میتونن کمک های مادی کنن ! لیاقتشو دارن برای مملکت جنگیدن دمشونم گرم (عموی بنده جانبازه و آزاده - داییم شهیده) میتونن امتیاز بدن ولی نه اینجوری ! الان باور کنید مشکل هیچ جانبازی این نیست که پسرش مهندس دانشگاه آزاد بشه یا صنعتی شریف . به خدا خیلیاشون بعد اینهمه سال حتی یه خونه ندارن که مال خودشون باشه .

reza-atom
12-08-2011, 14:33
سهمیه یعنی اوج و معنای واقعی بی عدالتی
من که این حرف رو میزنم تو فامیل خودمون هم داشتیم . یکی از آشنایان بنده با 16000 کشوری رتبش در سهمیه شد 176 ! رفت شریف !
سال 89 کارنامشو خودم گرفتمو تو سایت زدم . پدرش آزاده بود
این عین بی عدالتی نیست ؟
چیزی که خیلی جالبه برام اینه که سعی میکنن با گفتن کلمه ی مازاد !! سر بچه ها رو گول بمالن !
ولی یه چیزی ! فرض کنیم برق شریف ظرفیتش 150 نفره ! این یعنی تقریبا 8 نفر مازاد میگیره
بنده سوالم اینه ! اگه این دانشگاه بر خلاف ظرفیت اسمیش میتونه 158 بگیره توی این رشته چرا 8 نفرش باید افرادی با رتبه های نجومی باشن !؟ کسی که توی انتخاب برق شریف نفر 151 ام میشه و نمیتونه برق شریف رو بیاره مستحق تره یا اونا ؟
منصف باشیم ! کسی که رتبه اش 4-5 رقمی میشه میتونه توی پیشرفت کشور تاثیر عظیمی بزاره ؟ میتونه یه کشف بزرگ بکنه و علم رو متحول کنه ؟ خیر ایشون آخرش با کلی مشروطی و نمره های لب مرز و التماس به استادا فوقش میشه یه مهندس . در حالی که اون نفر 151 ام چیزی از نفر 150 ام کم نداشت ! فوقش یه بی دقتی شاید باعث شده رتبش پایین تر شه یکم !
خواهشا الان واسه من نمیدونم انیشتین رو مثال نزنید . نمیگم کسی که درسش بده هیچی نمیشه تو زندگیش . میگم که خیلی احتمالش کمه نسبت به اون یکی فرد .
این فرد آیا واقعا میتونه از امکانات شریف استفاده کنه ؟ آیا واقعا لیاقت بودجه هنگفتی رو که براش در نظر گرفتن رو داره ؟
من به نظرم همونطور که اگه پدر آدم قتل کنه نمیان خود طرف رو دار بزنن اگه جانبازه باید به خود پدر امکانات بدن ! اونم نه اینکه از حق بقیه بکنن و بدن به این !
میتونن کمک های مادی کنن ! لیاقتشو دارن برای مملکت جنگیدن دمشونم گرم (عموی بنده جانبازه و آزاده - داییم شهیده) میتونن امتیاز بدن ولی نه اینجوری ! الان باور کنید مشکل هیچ جانبازی این نیست که پسرش مهندس دانشگاه آزاد بشه یا صنعتی شریف . به خدا خیلیاشون بعد اینهمه سال حتی یه خونه ندارن که مال خودشون باشه .

دقیقاً حق با شماست دوست عزیز ! ما هم میگیم چرا با اون رتبه ی نجومی باید بره دانشگاه !

hamidhesari
13-08-2011, 06:42
موضوع: عدم وجود عدالت در سهمیه مناطق یک و دو گروه آزمایشی علوم تجربی در کنکور سراسری 90

همان طور که مي دانيد ، فلسفه ی ایجاد سهمیه های مناطق در آزمون سراسری، ایجاد شانس قبولی برابر در مناطق مختلف کشور متناسب با وجود امکانات آموزشی و..... می باشد. بر این اساس، کشور به سه منطقه تقسیم شده است که منطقه 2 در میانه ی جدول با برخورداری از سطح آموزشی کمتر از منطقه 1 در نظر گرفته شده است. متاسفانه در سال جاری، با توجه به تعداد شرکت کنندگان و نتایج به دست آمده در آزمون، مشخص شده است که برخورداری از سهمیه منطقه 2 علاوه بر اینکه دارای امتیازی نمی باشد، بلکه در مقایسه با منطقه 1 ،دارای شانس قبولی کمتری برای داوطلبان با نمره ی یکسان در منطقه 1 می باشند که این با فلسفه ی اولیه ی ایجاد سهمیه ی مناطق منافات دارد.
به عنوان مثال دو رتبه در زیرگروه های یک و دو علوم تجربی سال90 درج می شود. مسلما" سازمان سنجش که دسترسی به کلیه نتایج دارد، می تواند بررسی کامل تر و جامع تری به عمل آورد.

نمره کل --رتبه زیرگروه 1 ---رتبه کشوری ----منطقه ---تعداد شرکت کننده
10468 ---- 719----------- 1526 ---------2 -------167459
10497 ---- 524 ---------- 1455 ---------1 -------154288

همانطور که ملاحظه می شود، اختلاف 70 رتبه ی کشوری منجر به اختلاف حدود 200 رتبه در زیرگروه یک بین مناطق یک و دو شده است البته با تعداد شرکت کننده تقریبا" مساوی و در نتیجه، سهمیه ی پذیرش مساوی بوده و احتمال قبولی در منطقه یک بیشتر است.
علیرغم اینکه طبق مندرجات صفحه 4 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 90 ، داوطلبان منطقه 2 به جای برخورداری از امتیاز،از ضد امتیاز برخوردار شده اند!!؟
این رویه باید اصلاح گردد و چنانچه راه حلی به نظر سازمان سنجش نمی رسد، ساده ترین کار، ادغام سهمیه های مناطق 1 و 2 می باشد که در این صورت به داوطلبان منطقه 2 ظلم مضاعفی نمی شود.

abbassii
18-10-2011, 11:49
سلام من دانش اموز سال چهارم رشته ریاضی هستم

میخواستم ببینم این عزیزانی که این همه از سهمیه و دو تا صفر برداشتن آخر رتبه و چیزای دیگه صحبت کردن هیچکدوم مدرکی دارن؟هیچکدوم یه کارنامه نشون دادن کسی ببینه؟ البته یه کارنامه بود که از قیافش معلومه فتوشاپه

ولی اینکه از 500 هزار نفری که در کنور قبول میشن 5 هزار نفرشون از بچه های سهمیه باشن و صندلی مازاد بر ظرفیت دانشگاه بهشون تتعلق بگیره فک نکنم بی عدالتی باشه!!

SALVATION1
20-10-2011, 12:49
بله بی عدالتی نیست! ولی کاش می شد به جای سهمیه برای جانبازان عزیز را دیگری رو باز می کردند...مثل کلاس خصوصی

ArshinP
24-10-2011, 18:35
به نظرمن سهمیه شاهد حق این بچه هاس ولی نباید 40 درصد باشه
وقتی آمار میدن که 2% داوطلبا شاهدبودن پس ظرفیتشونم باید 2 درصد باشه

Attractive Boy
26-10-2011, 16:59
به نظر من اصلا چی زی به عنوان منطقه رو فقط اوردن که بچه هارو گول بدن !
اصلا واسه دانشگاههای رتبه ی کشوری منظور میشه مثلا میگن واسه برق دانشگاه رازی
1200منطقه 3
5008منطقه 2

بیاری که بتونی تو این رشته ادامه تحصیل بدی !؟
اما این دو تا رتبه در کشور برار هم هستم و اصلا با هم فرقی ندارن
پس این منطقه رو بیخیال شد واسه رتبه کشور دندون تیز کنید !

hasiiiiii
21-11-2011, 21:32
سلام بابای من جانباز70%سهمیه من توکنکور چقد میشه؟

sazizi64
04-12-2011, 13:45
سلام
اول اینکه سهمیه شاهد چیزی اضافه بر سهمیه دانشگاه هست. مثلا اگه یه رشته تو یه دانشگاه 70 نفر برداره به اندازه 20 درصد هم از سهمیه شاهد و جانباز برمیداره که کلا میشه حدود 13 نفر. یعنی تو این رشته کلا با هم 83 نفر برمیداره. این سهمیه جلوی قبولی باقی اقراد رو نمیگیره. در ضمن فردی که سهمیه داره باید 75 درصد یا 80درصد نفر آخری که تو اون کدرشته قبول شده رو داشته باشه
دوم اینکه من تو مدرسه شاهد درس خوندم، سراغ دارم کسی رو که پدرش جانباز 70 درصد بوده و قبول نشده و سراغ دارم کسی رو که با همبن وضع قبول شده. مسلمه اگه کسی درس خون نباشه قبول نمیشه و اگرم قبول بشه نمیتونه تو دانشگاه اونم دانشگاههای معتبر دوام بیاره
سوم اینکه کسی که پدرش شهیده و یا جانبازه اون آرامش لازم رو برای درس خوندن نداره. پس به خاطر این فداکاری پدرش باید یه کمکی بهش بشه.
چهارم اینکه من سراغ دارم دو نفر رو که پدر یکیشون جانباز 70% و دیگری شهید بود. هر دو شاگرد ممتاز بودند.خوب معلومه یه همچین کسایی باید قبول بشن. هردوتاشونم امیرکبیر قبول شدن. اونا بدون سهمیه هم قبولند. پس نامردیه که این حرفا رو به تمام فرزند شهیدا نسبت بدین.
سراغ دارم کسی رو هم که جزو افراد ضعیف کلاش بود و دانشگاه آزاد قبول شد، ولی باز دوام نیاورد.
پنجم اینکه مگه الان چقدر جانباز و شهید هست که فکر شمارو مشغول کرده، بچسبید به درس بابا.

humanaga
07-12-2011, 20:47
برادر خودم 3 سال پیش از سهمیه استفاده کرد که رتبه اش 75723 که با سهمیه شد 23275 شد امثال هم خودم کنکوری هستم میگم شرایطش با سه سال پیش فرق کرده یا نه؟اخه بعضی ها میگن یه صفر از رتبه و...

Alireza SM
07-12-2011, 23:05
من تا 5-6 روز دیگه کنکور تجربی ثبت نام میکنم و تا 5-6 روز دیگه میخوام تصمیمم رو بگیرم این تاپیک چند روز بیشتر باز نیست پس عجله ای برای بستن تاپیک نکنین

پدر من جانباز 76 درصد هست و آزاده هست و 60 ماه جبهه داره . من اگر از سهمیه جانبازی ایشون استفاده کنم فکر میکنم که حتما میتونم از رشته پزشکی قبول بشم . منتها یه مشکلی هست که پدرم این اجازه رو به من نمیده و اصلا راضی نیست که من از این سهمیه استفاده کنم ؛ پدرم فکر میکنه که این کار باعث ضایع شدن حق بقیه میشه :41: در حالی که همه کسایی که سهمیه دارن ازش استفاده میکنن و من هم اصلی ترین دلیل اینکه میخوام پزشک بشم برای شاد کردن پدرم هست و پارسال هم کنکور رو به خاطر مراقبت و نگهداری برای عمل جراحی پدرم از دست دادم .

این ماجرا طوری مشغولم کرده که اصلا نمیتونم درس بخونم :( نمیدونم چیکار کنم ؟ از سهمیه استفاده کنم یا به حرف پدرم گوش کنم که سهمیه باعث ضایع شدن حق کسایی میشه که زحمت کشیدن ؟

در ضمن این نکته رو هم عرض کنم که بدون سهمیه هم میتونم قبول بشم ( زیست و شیمی و فیزیک و زبان و دین و زندگی رو خیلی خوب مسلط هستم ) ولی باز فکر میکنم اگه از سهمیه جانبازی استفاده کنم قبولیم قطعی هست . خودم هم خیلی زحمت میکشم برای درس خوندن و تا الان حدود یک ملیون تومن برای کتاب کمک آموزشی و آزمون آزمایشی خرج کردم . اکه با سهمیه هم قبول بشم باز نمیشه به راحتی گفت که باعث تضییع حق کسی شدم .

با این حال میدونم که اگه باز هم اصرار کنم پدرم ( با اینکه اصلا تو دلش راضی نیست ) تصمیم رو به خودم واگذار میکنه

از اونجایی که خیلی از تصمیم هام در مورد کنکور و .... رو با شما مشورت کرم و با مشورت شما کتاب خریدم ؛ میخوام در این موضوع هم با شما حتی کسایی که کنکوری نیستن مشورت کنم .

نظر شما چیه ؟
باتشکر

mohammad_ali_7
08-12-2011, 12:11
بهت پ.خ دادم

زهـــZAHRAــــــرا
08-12-2011, 12:25
سلام
خب راضی نگهداشتن پدرتون مهمه ولی اگه شما استفاده نکنین یکی دیگه استفاده می کنه.
بعدشم بنظر من پدرتون و امثال پدرتون رفتند که دیگران راحت باشن چرا شما راحت نباشین؟!
مطمئنن وقتی پدرتون علاقه تونو ببینه ناراحت نمی شه.
موفق باشین داداشی:11:

Alireza SM
08-12-2011, 12:49
سلام
خب راضی نگهداشتن پدرتون مهمه ولی اگه شما استفاده نکنین یکی دیگه استفاده می کنه.
بعدشم بنظر من پدرتون و امثال پدرتون رفتند که دیگران راحت باشن چرا شما راحت نباشین؟!
مطمئنن وقتی پدرتون علاقه تونو ببینه ناراحت نمی شه.
موفق باشین داداشی:11:
آخه مشکل اینجاست که من خودم تو دلم آشوبه اصلا نمیتونم راه درست رو تشخیص بدم .
بالاخره چه من چه کسی دیگه اگه از سهمیه استفاده کنیم حق کسایی که بهتر از ما بودن رو ضایع کردیم دیگه :(

ممنون از نظرتون

farshidshd
08-12-2011, 15:00
بهتره صفحات قبل این تاپیک رو بخونید
توضیحاتی در مورد چگونگی پذیرش با سهمیه داده شده
به روشنی گفته شده که کسانی که با سهمیه وارد دانشگاه میشن جای هیچ کسی رو اشغال نمیکنن

sazizi64
09-12-2011, 22:34
استفاده از سهمیه حق شماست و هیچ کس نمیتونه این حقو از شما بگیره
شما قبل از همه اینها تاوانی رو دادید که هیچ چیز نمیتونه جبرانش کنه و اون جون پدرتون و آرامش زندگیتونه.
از طرفی این سهمیه سهمیه اضافی هستش، یعنی ظرفیت این سهمیه علاوه بر ظرفیت اعلام شده در دفترچه کنکور هست و شما نباید نگران ضایع شدن حق دیگران باشید. کسایی که از این سهمیه استفاده میکنند تو گروه خودشون رتبه بندی میشند. مثلا اگه رتبه کشوری 20000 باشه، رتبه با سهمیه میشه 100 یعنی صدمین نفر تو سهمیه شاهد. 2به اندازه 20 درصد هر رشته محل هم این سهمیه پذیرش داره ولی به شرط کسب 80درصد نمره آخرین رتبه قبول شده در آون رشته محل. علاوه براین همونطور که میگید احتمال بالایی برای قبولی شما وجود داره. به نظرم از این سهمیه استفاده کنید
ولی فقط من یک نکته رو به همه کسایی که از این سهمیه استفاده میکنند بگم که توی دانشگاه به دوستاتون اعلام نکنید که سهمیه هستید چون برخورد اونها میتونه تاثیر بسیار بدی روی شما داشته باشه و هرکسی جنبه شنیدن این موضوع رو نداره.
امیدوارم همتون موفق باشید

Alireza SM
19-12-2011, 15:41
من بدون سهمیه ثبت نام کردم .

alavi71
25-12-2011, 22:57
من بدون سهمیه ثبت نام کردم .

بدون سهمیه امکان ندارد چون باید یکیش رو بزنید و حداقلش مناطق هست ....

armin_punisher6
25-12-2011, 23:17
عزیز من سهمیتو استفاده کن و اصلا نگران ضایع شدن حق کسی نباش.
الان همه جا اینطوریه مثلا یارو الفبای انگلیسی بلد نیست میشه رئیس مخابرات/چرا چون یه پا نداره.

Alireza SM
25-12-2011, 23:40
الان همه جا اینطوریه مثلا یارو الفبای انگلیسی بلد نیست میشه رئیس مخابرات/چرا چون یه پا نداره.
پدرم اجازه نداد استفاده کنم :20:
اگه استفاده کنم و قبول بشم هم پدرم اصلا خوشش نمیاد و من میخوام دنیام نباشه اگه رضایت پدرم باهام نباشه:5:

بدون سهمیه امکان ندارد چون باید یکیش رو بزنید و حداقلش مناطق هست ....
بله من هم همون مناطق رو انتخاب کردم

alavi71
26-12-2011, 22:21
پدرم اجازه نداد استفاده کنم :20:
اگه استفاده کنم و قبول بشم هم پدرم اصلا خوشش نمیاد و من میخوام دنیام نباشه اگه رضایت پدرم باهام نباشه:5:

بله من هم همون مناطق رو انتخاب کردم

استفدا کردنش خب تاثیر زیادی داره براتون ... .لی چون بقیه استفاده میکنن شما هم استفاده کنید درستش رو
البته این نشون دهنده صداقت و پاکی پدر شما هست که برای کسی دیگه جنگیده نه برای سهمیه ها

موفق باشید ....

---------- Post added at 12:21 AM ---------- Previous post was at 12:19 AM ----------

دوست من عمومین ندهید
بعد هم اونها حق گردن ما دارن حالا مگه یه پست ریاست چی هست وبه کی وفا کرده ؟

ama-amir
05-01-2012, 15:37
سلام
دوستان من زمان دوره راهنمایی 2سال عضو بسیج دانش آموزی بودم
البته کارتشم گم کردم:31:
میخواستم ببینم میتونم کاری کنم سهمیه ای چیزی رو ثبت نام آزادم بزارم؟
ممنون

CRIS Joon CR7
05-01-2012, 18:07
به خاطر همون دوسال بدون کنکور قبولی:31:
نه بابا حالا تو اعمالش بکن ولی تاثیری نداره
فعالیت بسیج فقط فعال بودن مهمه
من سه ساله فعال میباشم:27:

ama-amir
05-01-2012, 21:39
یعنی کسی به خاطر موقعیت بره عضو بسیج بشه واقعا دیگه !!!!

ای کاش مردمی بودیم که اینقدر خودمحور نبودیم،ای کاش........

هیچ حرفی برای این جامعه نمیشه زد که هرچی سرمون میاد حقمونه.
عزیز جان وقتی بعضی چیزا نامردیه آدم مجبور میشه!
وقتی طرف میره عضو بسیج میشه 600-700 تا میره رو ترازش جای منه بدبختو که کلی جون کندم درس خوندم میگیره خوب نامردیه دیگه!
آدم مجبور میشه بره بسیج تا اقلا موقعیتش با اونا برابر باشه

---------- Post added at 09:39 PM ---------- Previous post was at 09:37 PM ----------

من یه چیزایی در مورده این شنیدم که هرکی زمان جنگ باباش سربازی رفته باشه سهمیه تعلق میگیره
در مورده این کی اطلاعات داره؟

CRIS Joon CR7
05-01-2012, 22:27
آره بابا دانشگاه آزاد که منفی هم بزنی قبولی:27:

ama-amir
05-01-2012, 22:44
قبول شدن که همه قبولن
تهران میخوام قبول شم:D

nafe-bandar
12-01-2012, 20:59
سلام
خواستم بدونم که سربازی پدر توی جبهه و زمان جنگ تاثیری توی کنکور داره؟
و اینکه بسیج فعال داشتن تا چند سال و چند ماه تاثیر داره؟
مثلا اگه من همین فردا بسیج فعال (:31:) بگیرم تا کنکور 92 چقدر تاثیر داره؟؟
یعنی تقریبا 1.5 سال داشتن کارت فعال...

SALVATION1
10-02-2012, 14:55
خبر دارید شهریه ی دانشگاه آزاد برای جانبازها حذف شده؟؟؟:18: البته معدلت باید بالای 12 باشه؟

poshteekonkur
29-02-2012, 14:01
سلام من امسال میخوام کنکور آزاد پزشکی بدم و سهمیه هم دارم (فرزند آزاده) خیلی هم استرس دارم میخوام بدونم با وجود سهمیه شانس قبولیم چقدره اگر کسی رو میشناسید که با سهمیه پزشکی آزاد قبول شده بگین.مثلا درباره ی رتبه اش وضعیت در سیش و سال قبولیش درصدهاش و خلاصه هر چی که میدونید . خیلی برام حیاتیه

راستی کسی میدونه که برای سهمیه رزمندگان هم تکمیل ظرفیت هست یا نه؟(چون خیلی ها که با سهمیه تو دانشگاه آزاد قبول میشن بعلت قبولی همزمان در سراسری در آزاد ثبت نام نمیکنن)

mohammad varaste
19-10-2012, 14:13
من که آخرش نفهمیدم
پیش مشاور مدرسه میرم میگه برا اینکه بخوای امیرکبیر دربیای باید به طور میانگین همه درسا رو تقریبا 40 بزنی تا رتبه توی سهمیه بشه بین 1 تا 100. کلا مشاور مدرسه میگه این قضیه که میگن 75 درصد نمره رو باید بیاری کشکه

پیش مسئول آموزشی-فرهنگی بنیاد میرم میگه تو باید 75 درصد نمره آخرین نفر رو بیاری

deaddeaddead
21-10-2012, 18:08
سهمیه ها خیلی تاثیر دارن

alavi71
21-10-2012, 21:14
سلام من امسال میخوام کنکور آزاد پزشکی بدم و سهمیه هم دارم (فرزند آزاده) خیلی هم استرس دارم میخوام بدونم با وجود سهمیه شانس قبولیم چقدره اگر کسی رو میشناسید که با سهمیه پزشکی آزاد قبول شده بگین.مثلا درباره ی رتبه اش وضعیت در سیش و سال قبولیش درصدهاش و خلاصه هر چی که میدونید . خیلی برام حیاتیه

راستی کسی میدونه که برای سهمیه رزمندگان هم تکمیل ظرفیت هست یا نه؟(چون خیلی ها که با سهمیه تو دانشگاه آزاد قبول میشن بعلت قبولی همزمان در سراسری در آزاد ثبت نام نمیکنن)

سلام دوست من
اگر 95 درصد نمره اخرین فرد قبولی رو کسب کرده باشید با تاثیر سهمیه قبول میشوید.
ولی در کنکور سراسری خیلی کار راحتتری دارید
د

alavi71
21-10-2012, 21:16
خبر دارید شهریه ی دانشگاه آزاد برای جانبازها حذف شده؟؟؟:18: البته معدلت باید بالای 12 باشه؟

سلام دوست من
بله برای خود جانبازان و فرزندان انها تخفیف زیادی میدهند برای شهریه

mohammad varaste
21-10-2012, 22:40
JAVAB MARO HAM BEDIN

mohammad varaste
22-10-2012, 18:39
الان من که 70 درصد بابام جانبازه با اونی که شهیده برابره سهمیش
ولی اونی هم که مثلا بین 25 تا 49 درصد جانبازی داره و مثلا 5 سال اسارت اون هم پسرش باما سهمیش برابر

پ.ن :سوال قبلی ما رو هم جواب بدین

alavi71
22-10-2012, 20:57
من که آخرش نفهمیدم
پیش مشاور مدرسه میرم میگه برا اینکه بخوای امیرکبیر دربیای باید به طور میانگین همه درسا رو تقریبا 40 بزنی تا رتبه توی سهمیه بشه بین 1 تا 100. کلا مشاور مدرسه میگه این قضیه که میگن 75 درصد نمره رو باید بیاری کشکه

پیش مسئول آموزشی-فرهنگی بنیاد میرم میگه تو باید 75 درصد نمره آخرین نفر رو بیاری

سلام
ببینید رمز موفقیت در هر رشته ای بالا زدن دروس اختصاصی اون هست
خیلی روش تاکید میکنم چون خیلی تاثیر زیاده داره
پس سعی کنید اا ها رو بالا بزنید
برای بقیه دروس
ما یکسری درصد کف داریم.و یکسری هم مثلا در دروس دیگه بالا تر بزنید که جبران بقیه بشود
توی سایت گزینه 2 کارنامه -رتبه-رشته فرد هست ببینیدشون

mohammad varaste
22-10-2012, 21:35
خب من 75درصد نمره کل اون رو بیارم قبولم ؟

pmmcdvd
24-10-2012, 07:39
خوب دوست من شما هر چقدر که بخونین بهتر است
قرار نیست همه رو 30 بزنید و دانشگاه تهران راه بدنتون
اونایی هم که میگن فرزندان جانباز و شهدا اگر فقط برن سر کنکور هیچی نزنن قبولن اونم تو منطقه یک اونم یک رشته خوب نخیرم از این حرف های مفت رو بشنو و باور نکن (البته تا چند سال پیش بودا یارو با سهمیه میرفت پزشکی تهران بعد دیدن اونایی که با سهمیه اومدن دارن هی مشروط میشن و این شد که 75 درصد نمره کسب شده نفر آخر اون رشته رو مینا گذاشتن و یه چی دیگه اینه که اگر بری دانشگاه و نتونی قدم به قدم کلاسا جلو بری که به چه درد می خوره منظورم کلی هست و به شخص شما اشاره ندارم )
اگر پییش مشاوری رفتی یا پیش دوستی نشستی و بهت گفت چرا اینقدر به خودت عذاب میدی و کمتر بخونی هم قبولی .یا سواد نداره یا اگر دوستت هست می خواد تو رو بزنه زمین و خودش جلو بزنه البته تو کنکور نمیشه قبل از آزمون گفت کی جلو می زنه
خیلی ها بودن که قبلش انتظار می رفت که زیر 500 میارن ولی رفتن شدن 5000
الان تو هر چقدر بخونی از گروه خودت پیش تری (گروه فرزندان جانباز و شاهد) مثلا ممکنه توی منطقه بیاری خیلی هزار ولی توی گروه خودت بیاری 3000 حالا خود دانی اگر می خوایی که یه رشته خوب قبول بشی برای درس هات درصد تعیین نکن که من اینو اینقدر بزنم یا چقدر بزنم خوبه
اگر می خوایی موفق بشی فقط با کیفیت بخون
یکی از بچه های امسال که رتبه خوب آورده بود تو مازندران مجری برنامه صدا و سیما بود یم گفت که در کنار مدرسه برای مجری گری هم می رفتم اگر اشتباه نکنم و اینکه برای درسم اونقدر نبود که بتونم یک مبحث رو چندین بار بخونم چون وقت نداشتم و مثلا دو باری که می خوندم با دقت خیلی بالا می خوندم و تو مدرسه مشکلاتم رو حل می کردم
حالا منظورم این نیست که دو بار بخون منظورم اینه که با تمرکز برو روی یه درس

تا چند روز دیگه بعد از پست من کسانی هم هستم که میان حرف منو در مورد سهمیه رد می کنن
ولی اینو عینه دیدم که امسال از همه دانشگاه های دولتی ای که انتخاب کرده بود و برای ذخیره 10 تای آخر رو غیر انتفاعی انتخاب کرد همون اولین غیر انتفاعی رو قبول شد و خودش در عجب بود که چرا حتی یه دانشگاه مثل همدان یا سمنان رو که زده بود قبول نشده
ببینید بستگی به رشته ای که شخص می خواد بره تو هم داره

mohammad varaste
27-10-2012, 00:29
خب من با استفاده از کارنامه چند نفر که تو سایت گزینه 2 بود و ضرب کردن نمرشون در 75 و تقسیم اون بر صد هفتاد و پنج درصدش رو به دست آوردم
ینی اینکه من دیدم کسی که 10000شده نمرش توی امیرکبیر داره it میخونه وخیلی نمونه های مشابه

یعنی من باید 7500 بشه نمرم که بتونم iاونجا دربیام .
اما این حرف شما رو خودمم به عینه دیدم که طرف درسش عالی بوده و با این سهمیه آخرش رفته دانشگاه آزاد.
دلیل پرس و جوی زیادم هم همینه که تکلیفم مشخص نیست نمیدونم باید برای چند درصد بخونم .
بلاخره هرکسی اول باید راه رو بشناسه و بعد قدم بذاره توش.

شما خودت فکر میکنی معمولا کسی که 75 درصد نمره رو آورده تونسته بره یا نه ؟

mohammad varaste
04-11-2012, 22:35
خواهشا جواب بده یه نفر :20:

afshar01
27-02-2013, 16:05
فکر نکنم بسیجی زیاد تاثیر داشته باشه من تا حالا از بسیجی استفاده نکردم همه رو هم قبول می شم اونایی که بسیج می زنن یا تو درسشون ضعیف ان یا می خوان رتبه تک رقمی بیارن!! یکی از دوستان بسیجی 100 امتیازی داشت تو مرحله سوم قبول شد !! اونم چه جایی واقعا 1 هفته خندیدیم

mohammad varaste
01-03-2013, 15:11
نه کلا بسیجی تاثیر برا دانشگاه آزاده

---------------------------------------------
لطفا یه نفر یه پاسخ به سوالای ما بده

amirradix
05-03-2013, 12:47
سلام و خسته نباشید به همه بچه ها و مشاوران

من یه چند تا سوال دارم

من پسر شهیدم سهمیه شاهد دارم 1) برا این که برم رشته نفت هر درسی رو چند بزنم خوبه؟

2)چه درسایی از دبیرستان رو خیلی قوی کنم برا این رشته؟

3)بهترین دانشگاه کدوم هست؟

4)شرکت نفت چه کسانی رو بورسیه تحصیلی میکنه؟

mohammad varaste
10-03-2013, 01:11
امیر جان میدونم برای اینکه با سهمیه بری دانشگاه نفت آبادان که یکی از بهترین هاست با این سهمیه باید عمومی ها رو اکثرا بالای 40
و اختصاصی ها رو بالای 30 بزنی.

راستی توی کدوم شهر زندگی میکنی و الان توی کدوم مقطع درس میخونی ؟

soroori2
12-03-2013, 22:47
سلام

اونهایی که تو المپیاد های داخلی مدال میارند چقدر تو کنکور تاثیر داره ؟

ماهتیسا
29-07-2013, 07:56
باااااااااباااااااا ما نفمیدیم چیشد خو!!!!:n13:

ماهتیسا
29-07-2013, 07:58
اینجا خودمون باید ج خودمووونووو بدییییییم؟؟؟؟؟؟:n04:

mohammad varaste
01-08-2013, 07:41
سوالتو بپرس .
بچه هایی که سالای قبل سهمیه داشتن بیان بگن با رتبه 700 سهمیه کجا میشه در اومد

khanoom doctor
06-08-2013, 00:41
سلام :n13:میخواستم بدونم با رتبه ی 367 سهمیه شاهد میشه پزشکی تهران قبول شد؟ تراز 7810 تروخدا یکی جوابمو بده

khanoom doctor
06-08-2013, 00:45
باید نمره کل زیر گروهات 75% نمره کل اخرین فرد قبول شده توی اون رشته رو اورده باشی.

vahid-p
06-08-2013, 11:15
سلام خوبید؟
من نمیدونم به سوال من میگن سهمیه یا نه. ولی یکی از دوستان پرسیده بود که یه کنکوری نابینا سهمیه ای چیزی داره؟
یعنی به خاطر مشکلاتی که داره و مسلما بازدهیش به اندازه فرد بینا نیست، کمک بهش نمیشه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید، تا بتونیم این نابینای عزیز رو در انتخاب رشته راهنمایی کنیم.

Lt.Ali
15-09-2013, 22:56
سلام دوستان،

یه سوالی داشتم در مورد سهمیه هیئت علمی ممنون میشم یه توضیحات کلی بدین در موردش.

فرض میگیرم، من میخوام معماری تهران بیارم. پدر من هیئت علمی یکی از شهر هـای دیگست.
حالا این مورد چه امکانی رو به من میده؟ به عبارت دیگه، به فرض مثال من نتونم با رتبه خودم اونجارو که میخوام بیارم.
حالا این که پدر من توی یک شهر دیگه هیئت علمی هستش منقل میکنه منو به دانشگاه مذکور؟ و اگر آره در چه شرایطی.

خیلی ممنونم از توضیحات. :n12:

Lt.Ali
16-09-2013, 14:05
سلام دوستان،

فرض میگیرم، من میخوام معماری تهران بیارم. پدر من هیئت علمی یکی از شهر هـای دیگست.
حالا این مورد چه امکانی رو به من میده؟ به عبارت دیگه، به فرض مثال من نتونم با رتبه خودم اونجارو که میخوام بیارم.
حالا این که پدر من توی یک شهر دیگه هیئت علمی هستش منقل میکنه منو به دانشگاه مذکور؟ و اگر آره در چه شرایطی.

معذرت میخوام از بالا آوردن تِرد.
من دسترسیم محدود میشه از روز هـای آینده. اگر دوستان بتونه هرچه سریعتر یه توضیح کلی بده، خیلی ممنون میشم.

farhad-13
17-09-2013, 16:01
سلام خوبید؟
من نمیدونم به سوال من میگن سهمیه یا نه. ولی یکی از دوستان پرسیده بود که یه کنکوری نابینا سهمیه ای چیزی داره؟
یعنی به خاطر مشکلاتی که داره و مسلما بازدهیش به اندازه فرد بینا نیست، کمک بهش نمیشه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید، تا بتونیم این نابینای عزیز رو در انتخاب رشته راهنمایی کنیم.

تا اون جایی که من میدونم هر جایی که باشن . منطقه 3 محسوب میشن و سهمیه ی دیگه ای ندارن .
کانون قلم چی هم بورسشون میکنه و خیلی هم کمکشون میکنه . امسال رتبه 8 انسانی منطقه 3 کم بینا بود.

Reza31001
17-09-2013, 17:18
سلام دوستان،

اون چیزی که من میدونم و دیدم اینه که شما تو هر دانشگاه دولتی قبول بشی و پدر هم جزو هیئت علمی یه دانشگاه دولتی باشه میتونی بری تو دانشگاه پدر
که معمولا وقتی استفاده میشه که دانشگاهای که پدر هست بهتر از دانشگاه قبولی باشه
مثلا پدر تهران درس میده و شما سمنان قبول شدی

V i r u s e r
17-09-2013, 17:47
من رفیقم رشت قبول شده پزشکی. پدرش هم هیئت علمی رشته. میگه می خوام برم تهران بابام داره کارامو جور می کنه.
میشه همچین چیزی؟ :n04:

pouyacapitan
17-09-2013, 18:16
من رفیقم رشت قبول شده پزشکی. پدرش هم هیئت علمی رشته. میگه می خوام برم تهران بابام داره کارامو جور می کنه.
میشه همچین چیزی؟ :n04:

اگه باباش تهران باشه بله می شه

V i r u s e r
17-09-2013, 20:46
نه خیر. گفتم که رشته (رشت تشریف دارن :n02:)
اما خیلی مطمئنه، حتی خونه هم گرفتن براش. ترم اولم هست.. من می گم نمیشه، حالا واقعا میشه یا نه؟ :n15:

hossein019940
17-09-2013, 21:15
سهمیه بسیجی فعال و دارای حکم چقدره؟

mohammad varaste
08-11-2013, 01:20
امسال کسی داریم سهمیه شاهد باشه ؟:n18:

nafas.ip
09-11-2013, 13:52
اون چیزی که من میدونم و دیدم اینه که شما تو هر دانشگاه دولتی قبول بشی و پدر هم جزو هیئت علمی یه دانشگاه دولتی باشه میتونی بری تو دانشگاه پدر
که معمولا وقتی استفاده میشه که دانشگاهای که پدر هست بهتر از دانشگاه قبولی باشه
مثلا پدر تهران درس میده و شما سمنان قبول شدی

من یکی از دوستام همین امسال دارو سازی شهر خودمون قبول شد اما با سهمیه هیئت علمی پدرش که توی دانشگاه شهر خودمون استاد بود رفت دارو سازی مشهد.
به نظر من ربطی به این نداره که پدرتون دانشگاه کدوم شهر باشن.

nafas.ip
09-11-2013, 14:02
سلام :n13:میخواستم بدونم با رتبه ی 367 سهمیه شاهد میشه پزشکی تهران قبول شد؟ تراز 7810 تروخدا یکی جوابمو بده

چه جوری با تراز 7810 رتبتون شده 367؟؟؟؟

norooz1345
28-11-2013, 20:04
با سلام خدمت دوستان

یکی از دوستان دو برادر شهید داره می خواستم بدونم سهمیه چقدر در رتبه او تاثیر خواهد گذاشت.:n13:

crystal22
11-12-2013, 12:52
سلام دوستان.
برادر من شهید شده و سهمیه خانواده شهدا رو دارم این سهمیه حدودا چقدر در کنکور تاثیر داره؟

alavi71
23-12-2013, 10:57
سلام دوستان.
برادر من شهید شده و سهمیه خانواده شهدا رو دارم این سهمیه حدودا چقدر در کنکور تاثیر داره؟

سلام
تاثیر بسیاری زیادی داره .
سهمیه شما مازاد بر سهمیه هر رشته هست ...
فقط توجه داشته باشید ک یک بار میتونید از سهمیه استفاده کنید ....
پس با تلاش میتونید بهترین رشته و بهترین شهر قبول بشوید.از این فرصت ب خوبی استفاده کنید ...
موفق باشید

Mojtaba 110
18-02-2014, 15:12
آقا پدره من 15 درصد جانبازی داره 22 ماه هم تو جبهه بوده آیا به من درصدی تو کنکور داده میشه یا نه لطفا جواب بدید؟

mohammad varaste
18-02-2014, 21:39
نه فکر نکنم حداقل باید 25 باشه

Mojtaba 110
03-03-2014, 17:25
البته نه اینکه سهمیه کاملو داشته باشم اره اون حداقلش 25 درصده ولی من شنیدم 15 تا 25 درصد سهمیه تو کتکور دارم یعنی اگه سر آزمون کتکور بشینم و هیچی نزنم انگار 25 درصد زدم نمیدونم جواب بدید. ممنون میشم

elham.....
18-04-2014, 13:53
من هم خواهر شهيدم اما تا اونجايي كه شنيدم سهميه اي كه دارم تاثير زيادي توي كنكورم نداره.البته پسرعموم هم همين سهميه رو داشت اما دولتي قبول نشد,وضعيت درسيش هم خوب بود

fariborzlp
12-01-2015, 20:09
با سلام خدمت دوستان
تاثیر سهمیه شاهد در آزمون ارشد سراسری چقدره
لطفا واقع بینانه جواب بدین چون برای استفاده توی تحقیق میخوام نه خودم چون الان دانشجوی ارشدم:n05:
اگرم اطلاع دارید مثالی بزنید مثلا در گرایش برق رتبه 1000 معادل چه رتبه ای در سهمیه آزاده
با تشکر ار همگی

ok.baby
27-05-2015, 04:10
دوستانی که میگین سهمیه در کنکور، برای فرزند جانباز بی عدالتی هست
یا دیگه این حرفو نزنید ، یا جواب منو بخونید بعد بگین موافقین یا نه
من میگم بی عدالتی نیست!!! چرا؟

شیوه تربیت پدری که از جونش برای حفظ کشورش مایه گذاشت، با تربیت پدر منطقی که به شیوه ی دیگه ای به کشورش خدمت کرد ، چه فرقی با هم دارن ؟
بچه ی جانباز تا حد زیادی ، اون سر گرم پدر و اخلاق جان بر کف و احیانا اخلاق جوگیرو به ارث میبره (یا بخاطر تربیت یا ژن)
دولت با وارد کردن این بچه ها به سطوح مختلف جامعه ، بهشون ارزش جنگیدنو بیشتر نشون میده.
و به این دلیله که اگه باز جنگی اتفاق بیفته، به جرات میتونم بگم امار بچه های جانباز تو جنگ ، چند برابر بقیه جوونا هست.
و کماکان دارم می بینم که من دختر 24 ساله، فرزند جانباز، نگران کردستان و آذربایجان هستم و این نگرانی رو بین جوونای اطرافم تزریق میکنم و هر کاری ازم بر بیاد سعی میکنم برای آگاهی رسانی انجام بدم،
ولی خیلی دخترای دیگه خواب این مسائلو هم نمی بینن چون دلیلی نداشت که درگیر موضوع حفظ خاک کشور بشن، ولی من هر روز خستگی و شکم درد پدرمو بعد از کار، دیدم و این سختی رو داره بخاطر حفظ خاک می کشه.
ورود من که سوادم از نخبه ها خیلی کمتره ، به جمعی که بقیه نخبه هستن! هم تو ارتقای تفکر من و نزدیکانم موثره و هم باعث تقویت میهن دوستیم بخاطر سهمیه! میشه.
ضمن اینکه اگه کشش نداشته باشم هرگز نمیتونم فارغ التحصیل اون دانشگاه نخبه ها باشم.
و اگه هم برای تعداد مشروطی و سالهای تحصیل محدودیت رو بردارن، باز هم با مغز خالی و به زور فارغ التحصیل میشم،
و قبول کنید که تو خیلی رشته ها تا سواد نداشته باشی کار گیرت نمیاد،
و تو خیلی رشته ها با سهمیه بی سهمیه با مدرک بی مدرک ، باید پارتی داشته باشی تا وارد بازار کار بشی.
بچه جانبازی ندیدم که بخاطر پدر جانبازش موفق شده باشه، و اگر هم شد ، یا صلاحیتش بوده یا بخاطر آشنا داشتن پدرش بود نه جانباز بودنش.
این سهمیه دانشگاه عملا برای مجموعه رشته های مهندسی و تمام رشته هایی با مشاغل ازاد و بر پایه صلاحیت و رشته های حقوقی بی فایدست،
و بیشتر جنبه بزرگتر کردن رگ غیرت وطن دوستی بچه های جانباز و فهموندن ارزش جنگجوی وطن بودن به بقیه بچه هارو داره...!
لطفا بهتر اعتراض کنید!
مثلا بگین برای مجموعه رشته های پزشکی سهمیه رو بردارن. (هرچند فارغ التحصیل های نخبه رو هم زیاد می بینیم که بخاطر نداشتن اخلاق و پول پرستی و بی وجدانی گند زدند به تشخیص بیماری مردم)
در هر صورت پدری که برای مردم کشورش جونشو میذاره، در بیشتر مواقع بچه ای تربیت میکنه که حداقل خون مردم کشورشو نمیمکه تو شغلی که گرفته.

raha20011
14-06-2015, 21:59
سلام دوستان
من سهمیه جانبازی 25 درصد تا 50 درصد رو دارم.
برای دانشگاه ازاد با رتبه سراسری 10000 منطقه یک رشته تجربی ایا معماری مشهد قبول میشم؟(با توجه به کلید سوالات و تخمین رتبه کانون رتبه ام رو گفتم)
معدل کتبی نهاییم هم 18.78 بوده
توی این حدود رتبه یعنی از 9000 تا 11000 چه رشته هایی دانشگاه ازاد مشهد میتونم برم؟
البته این رو بگم که من قبلا از این سهمیه برای دانشگاه سراسری استفاده کردم ولی متاسفانه رشته خوبی قبول نشدم بنابراین مجبور به انصراف شدم و الان فقط میتونم برای دانشگاه ازاد استفاده کنم.

raha20011
01-07-2015, 12:22
کسی جواب سوال من رو نمیدونه؟:n13:

مُعین
01-07-2015, 15:00
دوستانی که میگین سهمیه در کنکور، برای فرزند جانباز بی عدالتی هست
یا دیگه این حرفو نزنید ، یا جواب منو بخونید بعد بگین موافقین یا نه
من میگم بی عدالتی نیست!!! چرا؟

شیوه تربیت پدری که از جونش برای حفظ کشورش مایه گذاشت، با تربیت پدر منطقی که به شیوه ی دیگه ای به کشورش خدمت کرد ، چه فرقی با هم دارن ؟
بچه ی جانباز تا حد زیادی ، اون سر گرم پدر و اخلاق جان بر کف و احیانا اخلاق جوگیرو به ارث میبره (یا بخاطر تربیت یا ژن)
دولت با وارد کردن این بچه ها به سطوح مختلف جامعه ، بهشون ارزش جنگیدنو بیشتر نشون میده.
و به این دلیله که اگه باز جنگی اتفاق بیفته، به جرات میتونم بگم امار بچه های جانباز تو جنگ ، چند برابر بقیه جوونا هست.
و کماکان دارم می بینم که من دختر 24 ساله، فرزند جانباز، نگران کردستان و آذربایجان هستم و این نگرانی رو بین جوونای اطرافم تزریق میکنم و هر کاری ازم بر بیاد سعی میکنم برای آگاهی رسانی انجام بدم،
ولی خیلی دخترای دیگه خواب این مسائلو هم نمی بینن چون دلیلی نداشت که درگیر موضوع حفظ خاک کشور بشن، ولی من هر روز خستگی و شکم درد پدرمو بعد از کار، دیدم و این سختی رو داره بخاطر حفظ خاک می کشه.
ورود من که سوادم از نخبه ها خیلی کمتره ، به جمعی که بقیه نخبه هستن! هم تو ارتقای تفکر من و نزدیکانم موثره و هم باعث تقویت میهن دوستیم بخاطر سهمیه! میشه.
ضمن اینکه اگه کشش نداشته باشم هرگز نمیتونم فارغ التحصیل اون دانشگاه نخبه ها باشم.
و اگه هم برای تعداد مشروطی و سالهای تحصیل محدودیت رو بردارن، باز هم با مغز خالی و به زور فارغ التحصیل میشم،
و قبول کنید که تو خیلی رشته ها تا سواد نداشته باشی کار گیرت نمیاد،
و تو خیلی رشته ها با سهمیه بی سهمیه با مدرک بی مدرک ، باید پارتی داشته باشی تا وارد بازار کار بشی.
بچه جانبازی ندیدم که بخاطر پدر جانبازش موفق شده باشه، و اگر هم شد ، یا صلاحیتش بوده یا بخاطر آشنا داشتن پدرش بود نه جانباز بودنش.
این سهمیه دانشگاه عملا برای مجموعه رشته های مهندسی و تمام رشته هایی با مشاغل ازاد و بر پایه صلاحیت و رشته های حقوقی بی فایدست،
و بیشتر جنبه بزرگتر کردن رگ غیرت وطن دوستی بچه های جانباز و فهموندن ارزش جنگجوی وطن بودن به بقیه بچه هارو داره...!
لطفا بهتر اعتراض کنید!
مثلا بگین برای مجموعه رشته های پزشکی سهمیه رو بردارن. (هرچند فارغ التحصیل های نخبه رو هم زیاد می بینیم که بخاطر نداشتن اخلاق و پول پرستی و بی وجدانی گند زدند به تشخیص بیماری مردم)
در هر صورت پدری که برای مردم کشورش جونشو میذاره، در بیشتر مواقع بچه ای تربیت میکنه که حداقل خون مردم کشورشو نمیمکه تو شغلی که گرفته.

جواب شما به صورت خلاصه : ما در جامعه نیاز به نیروی متخصص داریم و نه نیروی متعهد. والسلام.

raha20011
01-07-2015, 15:19
جواب شما به صورت خلاصه : ما در جامعه نیاز به نیروی متخصص داریم و نه نیروی متعهد. والسلام.
الان این جواب سوال من بود؟

مُعین
01-07-2015, 15:26
الان این جواب سوال من بود؟

عزیز من که به پست شما پاسخ ندادم ... مشخص هست پست چه کسی رو پاسخ دادم ./
از جواب سوال شما بی اطلاع هستم . :n01:

ok.baby
12-11-2015, 13:34

البته که متخصص لازم داریم، کل صحبت من این بود که متخصص متعهد "هم" لازم داریم نه صرفا متخصص.
"هم" = 20 درصد اضافه تر از سهمیه کل پذیرش دانشگاه، پول ایجاد صندلی اضافه هم توسط بنیاد پرداخت شده.

Nafas3000
13-06-2016, 05:42
سلام
ببخشید میخواستم بدونم سهمیه 40 درصد جانبازی تاثیرش قابل توجه هست؟ یا زیاد روش حساب نشه:n41:

صالح عسکری
23-08-2017, 18:31
پسر عمهی من شهید شده است بعدا فامیلی های هر دویمان یکی است وپدرم هم ایثار گر است به نظر شما من چند درصد سهمیه دارم

dorhato
03-07-2019, 15:15
فکر کنم 25 درصد باشه. توی دفترچه های کنکور سال های قبل میتونی پیدا کنی