PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال : از وایرلس چگونه استفاده کنیم ؟

Benygh
01-01-2009, 19:03
سلام
این سوال برام خیلی وقته هست ولی نشده که بپرسم . در حالی گه چندین بار هنگام استفاده از لپتاپ دوستان خواستم ار وایرلس استفاده کنم ولی نشد .
چطور میتونم یک ارتباط بین یک کامپیوتر که مجهز به وایرلس است و لپتاپ طوری ایجاد کنم که هم نت Share بشه و هم فایل !
البته من نه از وایرلس خودم تونستم کاری کنم نه از برای لپتاپ .
در ضمن اگه ممکنه حالتهایی که ویندوز XP و ویستا هستند و VISTA-Vista رو هم توضیح بدید .
ممنون میشم .

zed2
01-01-2009, 20:11
سلام
این سوال برام خیلی وقته هست ولی نشده که بپرسم . در حالی گه چندین بار هنگام استفاده از لپتاپ دوستان خواستم ار وایرلس استفاده کنم ولی نشد .
چطور میتونم یک ارتباط بین یک کامپیوتر که مجهز به وایرلس است و لپتاپ طوری ایجاد کنم که هم نت share بشه و هم فایل !
البته من نه از وایرلس خودم تونستم کاری کنم نه از برای لپتاپ .
در ضمن اگه ممکنه حالتهایی که ویندوز xp و ویستا هستند و vista-vista رو هم توضیح بدید .
ممنون میشم .
تا انجا که من خبر دارم طراحی ارتباط بین دو لپتاب مشابه حالت لن است فقط تنها تفاوتش تعریف رمز گزاری روی ارتباط است که باعث امنیت ارتباط میشه.برای استفاده از اینترنت اشتراکی من تا به حال فقط شبکه کردن بی سیم با روتر رو در چند تا راهنمای اینگلیسی داخل روتر ها دیدم .از یک نوت بوک به نوت بوک دیگر مطلبی پیدا نکردم هنوز.

Hamid_311
01-01-2009, 21:08
خوب ارتباط بین یک لبتاب و یک pc مجهز به وایرلس هم دقیقا مثل دو تا لب تابه. فرقی نداره.
شما توی لب تاب وقتی واسه یه ارتباط وایرلس جستجو میکنی اصن چیزی پیدا میکنی؟ اگه نمیکنی احتمال داره کارت وایرلس pc غیرفعال باشه. کارتت از چه برندیه؟

Benygh
05-01-2009, 12:15
برند کارتم !؟!
این وایرلس ها روی مادربورد وصله ! ASUS-P5K Deluxe

paranoid_android
06-01-2009, 14:33
توی ارتباط ad-hoc امکان share کردن اینترنت وجود نداره. میتونی یه wireless router بگیری و اگه ADSL modem داری به پورت WAN روتر وصلش میکنی و لپ تاپ و کامپیوترت از طریق کارت شبکه بی سیم با wireless router ارتباط برقرار میکنن. نوع OS هم فرقی نداره چه xp باشه و چه ویستا.