PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا تبدیل فایل سیستم از fat 32 به ntfsکار درستی است؟

SOORYA
01-01-2009, 18:57
با سلام خدمت عزیزان
من بتازگی تغییر ویندوز دادم و میخواستم هاردم را پارتیشن بندی کنم و این کار را در مراحل نصب ویندوز انجام دادم ولی بعد از اینکه ویندوزم نصب شد باید درایو هایم را فرمت میکردم
این کار را با رایت کلیک و استفاده از گزینه format در ویندوز با تمام درایوها انجام دادم در ضمن تمامی فایل سیستم های من بجز cکه ویندوز روش نصب بود fat 32 بود و سی همNTFSحالا من میترسم با تغییر فایل سیستم و این طریقه پارتیشنبندی در آینده برایم مشکلی بوجود بیاید .لطفا من را راهنمایی گنید
در ضمن با این روش پارتیشن بندی آیا تمام ویروس های کامپیوترم پاک شده است
ممنون از راهنمایی شما

aaaammmm87
01-01-2009, 19:22
سلام
با تغيير درايو ها به ساختار ntfs قابليت هاي پارتيشن هات افزايزش ميبابد (منجمله فشرده سازي اطلاعات و رمز گذاري روي فايل ها و....). براي انجام اين كار شما ميتوانيد با دسترسي به اعلان فرمان كامپيوتر (DOS) و با دستور زير ميتوان ساختار را از FAT به NTFS تغيير داد .

DRIVE NAME /FS:NTFS
و ديگر احتياجي به فرمت كردن درايو نيست . (ولي براي تبديل NTFS به FAT بايد درايو رو فرمت كرد .)

DJ POLESTAR
02-01-2009, 14:26
با سلام خدمت عزیزان
من بتازگی تغییر ویندوز دادم و میخواستم هاردم را پارتیشن بندی کنم و این کار را در مراحل نصب ویندوز انجام دادم ولی بعد از اینکه ویندوزم نصب شد باید درایو هایم را فرمت میکردم
این کار را با رایت کلیک و استفاده از گزینه format در ویندوز با تمام درایوها انجام دادم در ضمن تمامی فایل سیستم های من بجز cکه ویندوز روش نصب بود fat 32 بود و سی همntfsحالا من میترسم با تغییر فایل سیستم و این طریقه پارتیشنبندی در آینده برایم مشکلی بوجود بیاید .لطفا من را راهنمایی گنید
در ضمن با این روش پارتیشن بندی آیا تمام ویروس های کامپیوترم پاک شده است
ممنون از راهنمایی شما
امکان استفاده از هارددیسک با ظرفیت بالا
2-استفاده بهینه از فضای دیسک سخت و امکان استفاده بیشتر از آن
3-قابلیت تعریف سطوح دسترسی بر روی فایلها و پوشه ها
4-فشرده سازی فایلها و پوشه ها
5-سهمیه بندی فضای هارددیسک
6-و امکانات پیشرفته دیگر...
دوست عزیز اگر این امکانات براتون مهم بود حتما تبدیل کنید!!!

حکمت متعالی
03-01-2009, 11:05
صد در صد ntfs بهتر از fat32 است سیستمهای قدیمی با fat32 کار می کردند اگر سیستمت خیلی پایین نیست با خیال راحت انجامش بده.

SADEGH 7
03-01-2009, 11:15
دوست عزیز ntfs از خیلی از لحاظ ها از fat32 بهتره. تنها مزیتی که fat32 نسبت به ntfs داره اینه که محیط داس بدون دردسر fat32 رو می خونه که کم پیش میاد آدم لازم داشته باشه با داس سیستم رو بالا بیاره.
موفق باشی

mahdi7610
04-01-2009, 13:20
تنها مزیتی که fat32 نسبت به ntfs داره اینه که محیط داس بدون دردسر fat32 رو می خونه که کم پیش میاد آدم لازم داشته باشه با داس سیستم رو بالا بیاره.
موفق باشی
سلام

دوست عزیز این ربطی به مزیت fat32 نداره :19:

شما برای بوت کردن درایوهای ntfs باید از بوت xp استفاده کنید . به خاطر این که بوت 98 فایل سیستم ntfs را ساپورت نمی کنه .

موفق باشید

vanish
04-01-2009, 18:53
سلام

دوست عزیز این ربطی به مزیت fat32 نداره

شما برای بوت کردن درایوهای ntfs باید از بوت xp استفاده کنید . به خاطر این که بوت 98 فایل سیستم ntfs را ساپورت نمی کنه .

موفق باشید
البته اگه آخرین ورژن DOS رو نصب کنید این مشکل ntfs هم حل میشه

masoudsabz
04-01-2009, 22:48
fat 32 زمان ویندوز 98 بود. الان دیگه تقریبا همه از ntfs استفاده میکنن. البته غیر از افرادی که تفاوت fat32 رو با ntfs نمی دونن. مزیتها و تفاوت هاشون هم دوستان لطف کردند و گفتند.

pouriapesar
04-01-2009, 23:24
شک نکن عزیز و حتما تبدیل کن چون باحالترین مزیتش یعنی تعریف سطوح دسترسی رو خواهی داشت که خیلی خوبه.

SADEGH 7
05-01-2009, 06:47
سلام

دوست عزیز این ربطی به مزیت fat32 نداره :19:

موفق باشید
شما با بوت xp می تونی fdisk کنی؟ یا بد سکتور بگیری؟ یا فایل های متنی رو باز کنی؟
اگه امکانش هست آموزشش رو برام بذارید.
مرسی