PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : csv file

nibble
31-12-2008, 18:49
می شه در مورد فایل csvتوضیح بدید
و اینکه چه جوری می تونیم اطلاعات دیتا بیس رو با این فرمت export کنیم؟

jandedy
31-12-2008, 20:23
لطف كنيد و سريعتر بگوييد چون اين مشكل من هم هست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mohan21
31-12-2008, 23:36
import رو میدونم اما ... اطلاعی ندارم ...

neopersia
01-01-2009, 03:51
با چه سروری؟ میخواید داده ها رو با این روش منتقل کنید یا اینکه میخواید اسکرپتی بنویسید که هر بار این خورجی CSV رو داشته باشه؟
با Mysql میشه از طریق phpmyadmin بهبا انتخاب گزینه CSV موقع اکسپورت گرفتن این فرمت رو برای داده ها انتخاب کرد.

nibble
01-01-2009, 15:05
ببنید این دقیقا سوال امتحان منه:
allow admin to export database information in csv format
سایتی که ما در امتحان درست کردیم با php و mysqlبود

David.Jn
01-01-2009, 16:57
ببنید این دقیقا سوال امتحان منه: Allow admin to export database information in csv format سایتی که ما در امتحان درست کردیم با php و mysqlبود یه پست انحرافی: میشه بپرسم این چه امتجانیه؟!

nibble
02-01-2009, 10:39
:31::31::31:
امتحان المپیاده اگر اطلاعات بیشتری می خواهید براتون پ خ کنم؟

آقا کسی نیست راهنمایی کنه همون import هم بگید خوبه

David.Jn
02-01-2009, 10:57
امتحان المپیاده اگر اطلاعات بیشتری می خواهید براتون پ خ کنم؟ ممنون میشم!

mohan21
02-01-2009, 17:37
اگر میشه برای من هم پ خ کنید تا بدونم چجوری هاست ...

jandedy
02-01-2009, 19:45
لطف كنيد و پ خ به ما هم بكنيد . اگر هم نمي كنيد اينجا بگيد

nibble
02-01-2009, 20:27
این جوری که نمی شه بابا جواب منم بدین

nibble
02-01-2009, 20:39
نمونه اش اینه که به قسمت پیغام های خصوصی برید نوشته دانولد تمام یعغام ها:
یکی از گزینه هاش csv هست
حالا یکی راهنمایی کنه please

jandedy
02-01-2009, 23:20
چي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ي ؟

David.Jn
03-01-2009, 00:10
شما کجای کار رو مشکل دارید؟
من اطلاع زیادی ازش ندارم ولی...
این فرمت ورودی/خروجی محتویات فیلدها رو تو دابل کوتیشن و سمی کولن قرار میده(فکر کنم میشه جور دیگه هم تعیین کرد).
و برای Import کردن باید فیلدهای مربوطه وجود داشته باشه(یعنی به تعداد محتویاتی که تو کوتیشن قرا میگیره و /n باید فیلد وجو داشته باشه)

jandedy
03-01-2009, 09:42
ميشه منظورتان را كاملاتر بگوييد ؟؟؟

nibble
03-01-2009, 13:05
سلام من می خوام کلا بدونم این فایل چیه و به چه درد می خوره و چه جوری این فایل ها رو export کنیم؟

David.Jn
03-01-2009, 19:15
سلام من می خوام کلا بدونم این فایل چیه و به چه درد می خوره و چه جوری این فایل ها رو export کنیم؟
شرمنده یکم دیر شد
ببینید CSV یه فرمت ذخیره سازی استاندارد اطلاعات هستش که مخفف کلمه(Comma Separated Value) که به دلیل این استاندارد بودنش تو هر زبانی یا پایگاه داده ای شناحته شدست و کاربرد داره.
ولی اینو نمیدونم که چرا خود phpyadmin میاد Separate رو سمی کولن قرار میده!! و Separate رو واسه Csv For Exell رو کاما
میدونید چرا اینو میگم چون همونطور که از اسم این فرمت خروجی پیداست باید کاما جداکننده مجتویات باشه.
خوب واسه Import/Export گرفتن دیتابیس با این فرمت همونطور که یاسر گفت میتونید از خود phpmyadmin استفاده کنید.
ولی حالا این رو هم قرار میدم که نحوه خروجی گرقتن دستی رو بلد باشید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدواسه Import کردن هم از کد زیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفایل مورد نظر باید تو این آدرس قرار بگیره :
C:\wamp\mysql\data\test
حالا اگه شما با برنامه دیگه ای کار میکنید وقتی این آدرس بالا رو ندید و فقط اسم فایل رو قرار بدید خودش میگه باید کجا بریزید

فقط دوباره میگم برای Import کردن باید به تعداد فیلدها(محتویات داخل کوتیشنها در یک سطر) در جدولی که میخواید اطلاعات رو Import کنید فیلد وجود داشته باشه.

nibble
05-01-2009, 16:33
سلام می شه کد کامل تری رو قرار بدید ؟

David.Jn
05-01-2009, 17:59
دیگه چیو قرار بدم
از این دیگه کاملتر میخوای!
شما کجای کار رو مشکل داری
اصلآ اگه شما با phpmyadmin کار میکنی که نیازی به کدی که من بالا قرار دادم نداری مگر اینکه تو خود php بخوای از بانکت اینجوری کوئری بگیری.

nibble
05-01-2009, 19:42
دیگه چیو قرار بدم
از این دیگه کاملتر میخوای!
شما کجای کار رو مشکل داری
اصلآ اگه شما با phpmyadmin کار میکنی که نیازی به کدی که من بالا قرار دادم نداری مگر اینکه تو خود php بخوای از بانکت اینجوری کوئری بگیری.

سلام
من می خوام تو خود phpاین کار رو انجام بدم بنابراین باید کد بنویسم و اینکه این کدی که سما نوشتید رو هر جوری می نویسم error میده

David.Jn
08-01-2009, 00:18
سلام
رفته بودیم عزاداری امام حسین دیر شد بیام کد php شو هم قرار بدم
ببخشید.

Errorش چیه؟

فکر مینکم با کاراکتر quot مشکل دارید
اون کدی که من قرار دادم تو خود SQL ه phpmyadmin امتحان کردم و جواب داد و همونو هم اینجا قرار دادم ولی تو php وقتی کاراکتر quot را قرار میدی موتورش فکر میکنه میخوای نقل قول یا یه رشته رو توش بنویسی.
به خاطر همین عمل نمیکنه
پس باید به صورت زیر عمل کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

nibble
10-01-2009, 19:35
سلام ممنون
ولی راستش مشکل من این نبود اولا اینکه من آدرس فایل رو به این صورت نمی دم آدرسی که من می دم به این صورته:
$name="../tmp/".$name.".csv";
و error زیر رو میده
Can't create/write to file '..\tmp\493.csv' (Errcode: 2)

و مشکل بعدی من اینه که اگر فایل از قبل وجود داشته باشه errorمی ده در صورتی که من احتیاج دارم روی فایل قبل rewrite بشه
در واقع ببنید من یه لینک گذاشتم که وقتی admin روش کلیک می کنه این فایل درست بشه و لینک اون برگردونده بشه تا admin اگر خواست اون رو save کنه به همین دلیل احتیاج دارم بعضی اوقات روی فایل قبل rewrite بشه

David.Jn
13-01-2009, 00:04
آقا این روزا درگیرم دیر به دیر میام
شرمنده
واسه مشکل اولیتون کد کاملتونو بزارید تو تگ php ببینیم چه کار کردین.
واسه دومی :
بنا به درخوایتهایی که دارین، شما دیگه نمیتونی از اون کوئری که گفتم استفاده کنی.
ولی میتونین اطلاعات را از بانک بخونین و تو یه فایل به شکل فایل CSV با پسوند CSV بریزین.

nibble
13-01-2009, 19:59
سلام ممنون از راهنمایی هاتون تقریبا مشکلم حل شد
این کدیه که من قبلا نوشته بودم

اما error زیر رو می داد:
Can't create/write to file '..\tmp\862.csv' (Errcode: 2)

و اما کدی ه الان می نویسم به صورت زیره خدا رو شکر با این کد مشکل ندارم دقیقا همون چیزیه که می خوام

اما یه سوال اگر بخواهیم با فرمت های دیگه مثل zip یا pdfفایل رو exportکنیم باید چه کار کنیم؟

TemplateMonster
13-01-2009, 23:39
لطفاً در مورد این المپیاد برای من هم بپخید! پیشاپیش ممنونم.

David.Jn
14-01-2009, 01:40
واسه اون Error شاید یشه گفت یه باگ واسه php میتونه باشه!(که شاید بشه با یه سری تنظیمات درستش کرد)
----------------------

و اما کدی ه الان می نویسم به صورت زیره خدا رو شکر با این کد مشکل ندارم دقیقا همون چیزیه که می خواماوکیه
---------------------

اما یه سوال اگر بخواهیم با فرمت های دیگه مثل zip یا pdfفایل رو exportکنیم باید چه کار کنیم؟ بهتره براش یه تاپیک بزنید
ولی فعلآ اینارو علی الجساب داشته باشید

یه گوگل هم بزن tcpdf چیزه خوبیه(خوب که نه توپه) حتی فارسی و عربی رو هم پشتیبانی میکنه
واسه rar هم فکر نمیکنم به همین سادگیها باشه ولی احتمال زیاد باید یه کلاس براش وجود داشته باشه