PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در كامپيوتر

Omran_MB
17-01-2006, 12:28
سلام به همه دوستان.
من تو كاپيوتر خودم يه مشكل دارم و الان هم با كاپيوتر دوستم دارم اين مطلب رو برايه شما مي نويسم.
تحت هيچ شرايطي با كاپيوتر خودم نمي تونم وارد اينترنت بشم و بعد از 1 دقيقه DC مي شم البته Send دارم ولي Receive صفر است و بعضي اوقات هم بهم حال ميده تا چند دقيقه On مي مونم و نهايتن 2 تا 3 صفحه رو باز مي كنم.
گفتم شايد اشكال از Modem باشه كه نبود الان با مودم خوم تو اينترنت هستم و روي كامپيوتر دوستم بستم و بقيه قطعات رو تست نكردم.
Main رو هم فرستادم گارانتي كه گفتن خراب بود برات درست كرديم ولي باز هم فرقي نكرد.
مشخصات سيستم خودم رو برايه شما مي نويسم خدا كنه شما بدونيد مشكل از كجاست.
CPU : 3 Intel 2 meg
Main : giga 8I915 P D Pro
VGA : leadtek 6600 PCI-Express
Modem : galaxy 7000 internal
يه نكته ديگه از وقتي cpu خودم كه cel بود رو عوض كردم و اين 2 مگ رو گرفتم خيلي بدتر شده.
لطفا راهنماييم كنيد.

666
17-01-2006, 12:46
سلام دوست عزيزخيلي چيز ها ممكن است كهعيب يا ايرد داشته باشد يكي از اينها ممكن است از خط تلفن يا سيم تلفن باشد اين دورا امتحان كن و بعد با من تماس بگير اميدوارم درست شود

Omran_MB
17-01-2006, 13:42
سلام دوست عزيزخيلي چيز ها ممكن است كهعيب يا ايرد داشته باشد يكي از اينها ممكن است از خط تلفن يا سيم تلفن باشد اين دورا امتحان كن و بعد با من تماس بگير اميدوارم درست شود
نه اشكال از هيچ كدوم از اينها نيست چون خونه يه سيستم قديمي هم دارم و الان از همون سيستم اومدم اينترنت.
از همون سيم و همون خط و ...
من كه كيج شدم و نمي دونم چيكار كنم...

hoseinquest
17-01-2006, 15:26
سلام. وقتي ميخوا خاموش بشه شمارش معكوس نميكنه؟؟

Omran_MB
17-01-2006, 15:50
سلام. وقتي ميخوا خاموش بشه شمارش معكوس نميكنه؟؟
چي خاموش بشه. من كه نفهميدم چي گفتي.
من ميگم فقط دريافت صفر ميشه و بعد از چند ثانيه دي سي ميشم. ربطي به ويندوز و نرم افزار و ويروس و .. هم نداره چون از اون موقع تا حالا راحت 20 بار ويندوزهاي مختلف نصب كردم ولي درست نشد كه نشد...

'POP'
17-01-2006, 16:20
البته Send دارم ولي Receive صفر است...
دوست من سلام.
ابتدايي ترين مفهوم بالا بودن Send و پايين بودنReceive ميتواند حضور يك تروجان روي سيستم باشد , هر چند مشكل شما ممكنست به موارد ديگري مربوط بشه.
ضمنا شما در اين موارد , "ابتدا پيش پا افتاده ترين نكات رو بررسي كنيد و بعد از اون سراغ ايرادات سخت افزاري بريد."
بعنوان مثال:"از اشتراك هاي اينترنت متفاوتي استفاده كنيد"(اخيرا مشكلات بعضي ISP ها بخصوص بعد از قطعي خطوط فيبر نوري بيشتر شده) , از مخابرات منطقه تان راجع به اشكالات احتمالي خطوط پرس و جو كنيد( يا ازدوستاني كه در همسايگي تان به اينترنت متصل هستند) , عملكرد صحيح فايروال را مراقبت كنيد و... .در نهايت اگر اشكالات برطرف نشد , به اشكالات جدي تر مشكوك شويد.
موفق باشيد.
;)

amd>intel
18-01-2006, 01:29
احتمال spyware هست شما برنامه lava soft addaware رو دانلود كن كامپيوترت رو اسكن كن بعد كه كاملا پاك شد برنامه
winsockfix رو دانلود كن و اجرا كن و فيكس رو بزن

Ali_Sadeghi
18-01-2006, 01:44
یا اسپای یا ویروس
یا ضد حال

Omran_MB
18-01-2006, 10:21
با سلام خدمت همه دوستان.
مطمئنم كه نه ويروس تو كامپيوترمه نه تروجان و نه اشكال از Isp چون من تك تك اونا رو امتحان كردم.
مثلا هرد كامپيوتر رو حتي عوض كردم و هارد 8.4 روش گذاشتم و از 4 تا Isp هم استفاده كردم و سخت افزار رو هم كه گفتم.
ديگه عقلم به جايي قد نمي ده.
لطفا كمك كنيد.

Gilopa
18-01-2006, 10:38
دوست عزیز مشکل شما در صورتی از سخت افزار که فقط تو اینترنت نباشه بلکه خارج از اینترنتم سیستمت ریست بشه.پس تا 90 درصد مشکلت نرمافزاریه اگه سرویس پک دو رو سیستمت نصبه پاکش کن برو سراغ سرویس پک 1. جون بعضی از فایلهایی که آپدیت میکنه سرویس پک 2 سیستمت دچار مشکل میشه.
دومین راه حل اینه که وقتی تو اینترنتی سریعا cpu usage رو چک کن ببین چند درصد میره در هنگام کار با اینترنت.بعد مقایسه کن با موقعی که خارج از اینترنتی.راه حل بعدی استفاده از نرم افزار کمکی مثل سیستم مکانیک میتونه باشه.

نتیجه رو اطلاع بده.

Omran_MB
18-01-2006, 11:20
ببينيد مشكل من ريست كردن سيستم نيست مشكل من اينه كه وقتي وارده اينترنت ميشم مقدار دريافت صفره و بعضي اوقات يه دقيقه اي به ما حال ميده و يه صفحه برام باز ميكنه و دوباره سريع صفر ميشه.
فقط و فقط همين و در باقي موارد بازي و كار با كامپيوتر و محاسبات مثل تراكتور كار ميكنه.
فقط مشكلم دي سي شدن توي اينترنت هست.
الان هم دارم با يه سيستمه ديگه كه تو خونه دارم اينترنت كار ميكنم. با مودم همون سيستم و همون كارت اينترنت و همون سيم تلفن...

Omran_MB
18-01-2006, 11:22
راستي ويندوز سريس پك 1 و 2 رو روي سيستمم امتحان كردم جواب نداد.
از زماني كه cpu رو عوض كردم مشكلم خيلي بدتر شده و تا اونجايي كه يادمه با cpu قبليم يك بار فقط اين مشكل برام پيش امده بود...

Gilopa
18-01-2006, 12:12
ببينيد مشكل من ريست كردن سيستم نيست مشكل من اينه كه وقتي وارده اينترنت ميشم مقدار دريافت صفره و بعضي اوقات يه دقيقه اي به ما حال ميده و يه صفحه برام باز ميكنه و دوباره سريع صفر ميشه.
فقط و فقط همين و در باقي موارد بازي و كار با كامپيوتر و محاسبات مثل تراكتور كار ميكنه.
فقط مشكلم دي سي شدن توي اينترنت هست.
الان هم دارم با يه سيستمه ديگه كه تو خونه دارم اينترنت كار ميكنم. با مودم همون سيستم و همون كارت اينترنت و همون سيم تلفن...

دوست عزیز شما تو پست اول درباره ریست صحبت کرده بودی به خاطر همین من قکر کردم ریست میشه سیستمت .این مشکلت رو از اینجا نمیشه جواب داد .

fattahi2006
18-01-2006, 14:21
دوست عزیز :
مودم خودت را در Pci دیگری از مین قرا بده .

Omran_MB
18-01-2006, 23:02
كلا دو تا Pci بيشتر نداره و توي هر دو تا امتحان كردم.
يه 5 ماهي ميشه كه اين مشكل رو دارم و هنوز هيچ كسي نفهميده كه اشكال از كجاست.
هر راهي كه فكر كنيد رو امتحان كردم و اين آخرا حتي هاردو هم عوضم كردم و با يه هارد 8.4 ديگه هم همين مشكل رو داشتم گفتم شايد يه ويروس تو هارد باشه كه حالا برايه اطمينان پاك نشه و كارهاي ديگه كه جواب نداده...
اگه كسي ميدونه لطفا راهنمايي كنه.

fattahi2006
19-01-2006, 11:42
دوست عزیز :
ّّآيا بايوس مادربوردت را آبدیت کردی ؟

Omran_MB
20-01-2006, 00:17
بله عزيزم. آپديتشم برايه 2 ماه قبله

Omran_MB
20-01-2006, 20:41
با سلام
آقا امروز يه چيز جالب فهميدم.
من روي اون كامپيوترم يه كارت --- هم دارم. امروز وقتي داشتم با كارت برنامه ميديدم گفتم يه سر برم تا كد مولتيها رو بگيرم كه به نكته جالبي برخوردم.
وقتي ProgDVB باز بود و داشتم برنامه ميديدم ديدم كه ديگه DC نشدم و هر كاري كردم ديدم كه درست شده مشكلم.
يه نفر ميتونه بگه مشكل از كجاست يعني فقط وقتي كه با كارت دارم برنامه ميبينم مي تونم وارده اينترنت بشم.
چيكار مي تونم بكنم تا مشكلم حل بشه...

Omran_MB
21-01-2006, 20:19
بچه ها كسي نيست جوابه ما رو بده.
بايد چيكار كنم.....

saghy
22-01-2006, 00:20
سلام
يه راهي من ميگم امتحان كن فكر كنم به يه نتيجه برسي
اول اينترنت اكسپلورر را در قسمت Add Remove Program و از آنجا در قسمت Add Remove Windows Component با برداشتن تيك جلوي اينترنت اكسپلورر آن اينستال كن و سپس يك بروزر ديگه مثل فاير فاكس يا آوانت را روي سيستمت نصب كن و از آنجا برو نت .

Omran_MB
22-01-2006, 23:51
سلام
يه راهي من ميگم امتحان كن فكر كنم به يه نتيجه برسي
اول اينترنت اكسپلورر را در قسمت Add Remove Program و از آنجا در قسمت Add Remove Windows Component با برداشتن تيك جلوي اينترنت اكسپلورر آن اينستال كن و سپس يك بروزر ديگه مثل فاير فاكس يا آوانت را روي سيستمت نصب كن و از آنجا برو نت .
با سلام.
من بروزر اصليم Opera هست و بعضي اوقات هم با Firefox كار مي كنم...

saghy
23-01-2006, 02:22
سلام
با تغيير ويندوز هم درست نشد ؟؟؟

Omran_MB
23-01-2006, 09:22
نه به خدا.
من الان يه 3 چهار ماهي كه هم ويندوز هم هارد هم مودم رو عوض كردم ولي باز هم مشكل حل نشد.

amd>intel
23-01-2006, 23:58
ويندوز سرويس پك 1 هست يا سرويس پك 2 ؟ اگه يكه تبديل به 2 كن

bgezelbash
23-01-2013, 09:19
سلام
من با نرافزار مخفی کردن درایو(GiliSoft File Lock Pro 6.3) همه درایوهارو(به جزc)ازجمله درایوی که نرم افزار توش نصب بود رو مخفی کردم ، حالا همه درایوهام مخفی شدن وقتی نرم افزار رو اجرا میکنم ارور میده که شما به اطلاعات این درایو دسترسی ندارید:n28::n30:
لطفا اگه کسی در این مورد اطلاعاتی داره کمک کنه