PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مدارک شبکه یا دانشگاه

helex8800
29-12-2008, 16:07
سلام دوستان
از کسایی که مدرکهای معتبر شبکه رو داران سوالی دارم ؟
اینکه با گرفتن مدرک mcse و ccna که هر دو تاش معتبر ترین مدراکهای مهندسی کامپیوتری به حساب میان ، ما به جای اینکه 4 سال هزینه و وقت خودمون رو تلف کنیم در دانشگاه بهتر نیست ما این مدرکها رو البته اصلیش رو بگیریم و دیگه دانشگاه هم نریم و چنتا مدرک دیگه هم اذافه کنیم بهشون ایا تو ایران شرکتها و مراکزی که کار ما هست این مدرک رو بیشتر قبول دارن یا دانشگاهیش(البته هر کی این مدارکو میگیره واقعا یه چیزی حالیش هست برعکس دانشگاه...) که بریم سر کار چون همین مدرکای شبکه هم تا بخوای بگریشون فرقی با هزینه دانشگاه ندارن؟

MeHrDaD_MeNaY
29-12-2008, 16:18
از عنوان تاپیک خیلی خوشم اومد
من خودم دوره های mcse رو رفتم و می خوام برم امتحانش رو هم بدم و از هزینه و زمانی هم که کردم راضی هستم
دانشگاه آزاد هم میرم
یک و نیم برابر هزینه ی یک ترمم رو دادن و این کلاس ها رو رفتم
اگه دانشگاه نبود حتما تا الان Oracle ، CIW و ccnp رو هم رفته بودم
توی دانشگاه حتی یاد نمیدن چطوری 2 تا کامپیوتر رو شبکه کنیم فقط یه سری مطالب آکادمیک و غیر مفید که دیگه هیچ موقع بدرد ما نمی خوره رو توی مغزمون فرو می کنند
مدرک دانشگاهی صرفا برای شخصیت و اعتماد بنفسی که در جامعه به آدم میده بدرد میخوره و دگر هیچ

helex8800
29-12-2008, 17:08
دوست من نظر من همینه اما به گفته یکی از دوستانم نظرش اینه :
در یک جمله:
این مدارک برای اداره جات هیچ ارزشی نداره و حتی نمیتونی باش مجوز isp بگیری. برو دنبال دانشگاه.
من هم این مدرک رو برای بازار کار میخوام اگه که هیچ ارزشی نداشته باشه !!! پس همون تجربه بسه
من خودم محصلم از الان هم میخوام برای اینده ام برنامه ریزی کنم دوستانی که این مدرک رو گرفتن بگند در بازار کار به درد میخوره یا همون مدرک دانشگاه رو بگیریم بهتر ؟

MeHrDaD_MeNaY
29-12-2008, 19:25
آخه این اداره جات یه آش دهن سوزی هم نیست
ولی در کل بنظر بنده حقیر ، یه جوری برنامه ریزی کن به جفتش برسی
چون توی این مملکت هیچی معلوم نیست

helex8800
29-12-2008, 20:56
یعنی تجربه + مدرک دانشگاهی بسه؟

visman
30-12-2008, 06:30
سلام
دوست عزيز اگر شما مي خواهيد در يك اداره دولتي به عنوان يك ادمين استخدام بشي و مثل يك كارمند اداري بري سر كار مدرك دانشگاهي براي شما بهتره چون ادارات ما نه اين مدارك را قبول دارن و نه اصلا مي دونن چيه ضمنا سواد ادمين هم خيلي ملاك نيست چون شما حتما نحوه استخدام دولتي را مي دونيد پس همون تجربه كافيه
اما اگه دنبال كار آزاد و شركت زدن هستي بهتر دنبال اين مدارك بري چون كار شبكه به صورت حرفه اي و در سطح بالا واقعا نياز به تحصيلات داره و تجربه لازمه اما كافي نيست و توي اين كتابا واقعا همه چيز را بت كامل ياد ميدن وضمنا اگه اين مدارك را بگيري و كارت هم خوب باشه همين ادارات ميان دنبالت و اونوقت ديكه كاري ندارن كه شما چه مدركي داري و يا چقدر پول مي خواي فقط كاري را كه ادمين بي سواد اون اداره نتونسته انجام بده تو مي توني انجام بدي
موفق باشي

khelane
30-12-2008, 11:52
دوستان عزیز من میخوام در ازمونهای سیسکو شرکت کنم ولی در ایران نمیشه به نظر من هرکی میره با جاهاهی که اموزش میدن و پول میگیرن اشتباهه بباید خود فرد تلاش کرد الن من بیچاره نمیتونم برم امتحان سیسکو بدم میخوام مدرک معتبری داشته باشم میگن شکا تحریم شدهاید ایا رهی هست برای امتحان دادن؟

helex8800
30-12-2008, 12:09
دوبی ،ترکیه و افغاستان امتحان سیسکو رو ازت میگیرند

aaaammmm87
30-12-2008, 12:16
دوستان سلام
به همتون پيشنهاد ميكنم اول بريد دانشگاه (مدرك بگيريد) . و بعدش بيايد دو تا دوره خوب و حرفه اي بريد (حدود 1-2 سال) بعدش بريد سراغ كار ميبينيد كه همه واستون دستو پا ميشكونن (هم شركت هاي دولتي هم خصوصي )

paranoid_android
30-12-2008, 18:39
دوبی ،ترکیه و افغاستان امتحان سیسکو رو ازت میگیرند
اشتباه نکنید،
شرکت سیسکو برای همیشه آزمونهاش رو برای تمام ایرانی ها تحریم کرده. هر نقطه کره زمین هم که باشید مجاز به شرکت در این آزمونها نخواهید بود مگر اینکه ملیتتون رو تغییر بدید! تمامی مدارک ایرانی هایی هم که تا کنون از سیسکو مدرک گرفتن، از ccna گرفته تا ccie متاسفانه باطل شده.
پس در نتیجه وقتتون رو برای آزمونهاس سیسکو تلف نکنید فقط مفاهیم رو خوب یاد بگیرید و گول موسسات و آموزشگاه های داخل و خارج از کشور رو که ادعای دادن مدرک سیسکو به شما رو دارن نخورید.

aaaammmm87
30-12-2008, 20:56
اشتباه نکنید،
شرکت سیسکو برای همیشه آزمونهاش رو برای تمام ایرانی ها تحریم کرده. هر نقطه کره زمین هم که باشید مجاز به شرکت در این آزمونها نخواهید بود مگر اینکه ملیتتون رو تغییر بدید! تمامی مدارک ایرانی هایی هم که تا کنون از سیسکو مدرک گرفتن، از ccna گرفته تا ccie متاسفانه باطل شده.
پس در نتیجه وقتتون رو برای آزمونهاس سیسکو تلف نکنید فقط مفاهیم رو خوب یاد بگیرید و گول موسسات و آموزشگاه های داخل و خارج از کشور رو که ادعای دادن مدرک سیسکو به شما رو دارن نخورید.

سلام
دوست عزيز من از چند نفر مطمئن شنيدم كه ميگن مي تونيد واسه گرفتن مدرك سيسكو بريد دبي و بدون هيچ مشكلي توي ازمون شركت كنيد و مدرك بگيريد . حالا ايني كه شما ميگيد از چه تاريخي شروع شده ؟

paranoid_android
30-12-2008, 23:22
سلام
دوست عزيز من از چند نفر مطمئن شنيدم كه ميگن مي تونيد واسه گرفتن مدرك سيسكو بريد دبي و بدون هيچ مشكلي توي ازمون شركت كنيد و مدرك بگيريد . حالا ايني كه شما ميگيد از چه تاريخي شروع شده ؟
شما یه ایمیل به سیسکو بزن ببین چی جوابتو میدن.
از یک سال پیش حدودا.

Ultimator
31-12-2008, 02:59
سلام 

به نظر من MCSE خالی از مدرک دانشگاهی معتبر تره ! حد اقل از یه مهندسی IT مثلا یا نرم افزار ! 

الان کارفرما ها هم میدونن که تو دانشگاه چیزی یاد نمیگیرید ! 
عوضش با مدرک mcse مطمئن میشن کار بلدید .

وقتی میخواید کار پیدا کنید مشخصه . 
من که دارم mcse رو میگذرونم و حتما هم سعی میکنم مدرکشو بگیرم 

راستی MCSE رو با ملیت ایرانی میشه گرفت ؟ 
آخه یکی از آشنایان گفت تو تهران با ملیت هندی برایمان امتحان جور میکنه !

paranoid_android
31-12-2008, 15:27
سلام

به نظر من MCSE خالی از مدرک دانشگاهی معتبر تره ! حد اقل از یه مهندسی IT مثلا یا نرم افزار !

الان کارفرما ها هم میدونن که تو دانشگاه چیزی یاد نمیگیرید !
عوضش با مدرک mcse مطمئن میشن کار بلدید .

وقتی میخواید کار پیدا کنید مشخصه .
من که دارم mcse رو میگذرونم و حتما هم سعی میکنم مدرکشو بگیرم

راستی MCSE رو با ملیت ایرانی میشه گرفت ؟
آخه یکی از آشنایان گفت تو تهران با ملیت هندی برایمان امتحان جور میکنه !
سلام.
در مورد آزمون های مایکروسافت مشکلی وجود نداره و میتونید تو یکی از تست سنترهای معتبر Prometric که برگزار کننده آزمون های مایکروسافت هستش تو کشورهایی مثل امارت یا ترکیه یا ارمنستان و حتی افغانستان! امتحان بدید و certificate بشید، البته از خود ایران هم میتونید بطور غیر قانونی از طریق موسسات واسط امتحان بدید که در این صورت همیشه این ریسک وجود داره که مدرکتون لو بره. البته تا زمانی که از این مدرکتون برای مواردی مثل مهاجرت یا ویزای کار در یه کشور دیگه استفاده نکنید.
در هر دو مورد چه در ایران آزمون بدید به طریق غیر قانونی و چه در یه کشور دیگه بصورت قانونی، در صورت pass کردن آزمون براتون یه شماره شناسه (Transcript ID) و Access Code ایجاد میشه که با این مشخصات میتونید به سایت مایکروسافت (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید) لاگین کنید و تا زمانی که این مشخصات براتون معتبر باشه از نظر مایکروسافت مدرکتون مورد تاییده و مشکلی وجود نداره، حالا در مورد اول ممکنه با کسب یه استعلام ساده و چک کردن پاسپورت شما مشخص بشه که در تاریخ مشخص شده شما در ایران تشریف داشتید و ایران امتحان دادید! در نتیجه مدرکتون باطل و بصورت مادام العمر از شرکت در آزمون های مایکروسافت محروم میشید.

aaaammmm87
31-12-2008, 15:34
شما یه ایمیل به سیسکو بزن ببین چی جوابتو میدن.
از یک سال پیش حدودا.

سلام
دوست عزيز يعني هيچ راهي واسه دور زدنش نيست ؟ (بجز اينكه مليت رو عوض كني؟)
در ضمن ادرس سيسكو رو هم بده

paranoid_android
31-12-2008, 18:42
سلام
دوست عزيز يعني هيچ راهي واسه دور زدنش نيست ؟ (بجز اينكه مليت رو عوض كني؟)
در ضمن ادرس سيسكو رو هم بده
نخیر متاسفانه.
به وب سایتش سر بزن. تو گوگل سرچ کن، کار سختی نیست!

rozbeh85
31-12-2008, 20:34
من که خودم ترم بعد مهندسی شبکه رو تمام میکنم
mcse و ccna هم گرفتم و تا شهریور ccnp هم میگیرم
به نظر من هر دوتاشون مهم است
مخصوصا اگر بخواهی واسه مهاجرت به یک کشور درست حسابی اقدام کنی حتما ازت مدارک دانشگاهی میخواهند.
پی هر دو باش، اگر هم درس دانشگاه رو خودت واقعا بخوانی و بری دنبالش و فکر جزوه نباشی و در یک کلام کتاب ها را بخوری
همین ایران خودمان بدون مدارک شبکه کار پیدا میکنی با درآمد بسیار بالا...