PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل دو رم ddr

[ali]
29-12-2008, 13:43
سلام

روی سیستم من دو رم نصب بود تا که اتفاقی گیره ی اتصال یکیش باز شد سیستم را روشن کردم متوجه شدم این اتفاق افتاده است دوباره رم دوم را جا زدم و سیستم را روشن کردم بوق های متوالی و روشن نشدن مانیتور حکایت از آن داشت که مشکلی با رم ها وجود دارد هر کار کردم درست نشد هر کدام از رم ها را که به تنهایی قرار دادم جواب نمی داد تا اینکه پس از چند بار قرار دادن بالاخره با یکی از رم ها سیستم بالا آمد تلاش کردم رم دوم را بگذارم ولی سیستم کماکان بوق متوالی میزد و روشن نمی شد دوباره با همان رمی که یک بار سیستم روشن شده بود امتحان کردم باز بوق...... تا پس از چند بار بیرون آوردن و دوباره قرار دادن درست شد این کار را چند بار دیگر انجام دادم هر دفعه باید چند بار رم را قرار می دادم تا سیستم راه بیفتد.
فکر می کنم وقتی سیستم را داده بودم بیرون تا رم جدید را قرار دهند در تنظیمات بایوس دستکاری کردند تاسیستم راه بیفته .مادربرد با باس 333 کار می کنه(توی بایوس اعداد دیگری هم بود مثل 402 و..) هر دو رم باسشون 400 هست (اگر اشتباه میکنم تصویر گویاست)حالا مشکل از چیست و آیا باید در تنظیمات بایوس تغییری دهم؟

main:gigabyte technology co .,ltd
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahramcat
30-12-2008, 00:04
شما رم رو عوض کردی ؟

اول تنظیمات بایوس رو به حالت Defualt در بیار ببین درست میشه یا نه !

مدل دقیق مادربرد و رمها رو بگو .

[ali]
30-12-2008, 01:16
دوست عزیز عکس رم ها را که گذاشتم مدل مادربورد را هم نوشتم شما اصلا پست من را خوندید؟!

تنظیمات را هم قبلا دیفالت کردم....

نه رم را هم عوض نکردم