PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دمای زیاد سی پی یو!

D3vil_A
26-12-2008, 17:43
سلام بازم مزاحم هیسگی!:31:
من دیروز آندر کاور رو نصب کردم همرو رو حالت High +Anti Anallisin +1024x1280 سی پی یو دماش میشه 79 سیستم اختار میده! ولی سیستم اصلا کم نمیاره! حدود 35 تا 40 فرم میده!
تا حالا هیچ وقت اینجئری نشده بود خمیر سیلیکون هم تازه زدم! تو بعضی از بازی های دیگر هم ابنجئری میشد ولی در مدت زیاد!
الان 15 20 دقیقه بازی می کنم دما میشه 79 سیستم اختار میده! با برنامه ABIT EQ که نمام دما ها و ولتاژ و دور فن رو نشون میده اندازه گیری کردن! مالا خوده مادربردمه! من چیکار کنم؟
اعصابم رو خورد کرده!:19: راستی PWM جیه دماش خیلی تو بازی تغییر می کنه؟

shahramcat
26-12-2008, 17:52
شما از تو بایوس مادربورد قیمت H/W monitor دمای اخطار رو بالاتر ببر .....

فکر نمیکنم برای 9550 این دما مشکلی پیش بیاره .

D3vil_A
26-12-2008, 18:06
توی بایوس هم زده 80 نرمالش 80 که سیستم خاموش میشه! مطمئتی ضرر نداره 80 درجه برای سی پی یو؟
سابقه نداشته گرافیکم ایت همه تو این بازی داغ نمی کنه که سی پی یوم داع میکنه!

shahramcat
26-12-2008, 18:25
توی بایوس هم زده 80 نرمالش 80 که سیستم خاموش میشه! مطمئتی ضرر نداره 80 درجه برای سی پی یو؟
سابقه نداشته گرافیکم ایت همه تو این بازی داغ نمی کنه که سی پی یوم داع میکنه!

کولینگ کیس شما در چه حد هست ؟

من اشتباه گفتم حداکثر باید 70 باشه ! طبق لینک زیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

D3vil_A
26-12-2008, 20:48
عالی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ا
اون فتی که روی رم هستش میره سره جاش زیر اون یکی یکدونه هم زیره هارد هستش که هوارو میاره تو! این دونا هم می برن بیرون!
البته این عکس هتگام اور کلاک هستش
فن هم سرعتش 5600 تا 6000 هستش میشه از خمیری که زدم باشه ؟
خمیرش ترمالتیک سوپر..... یادم نیست ! توی سرنگ بود !

shahramcat
26-12-2008, 21:32
شمت دقیقا یکبار دما رو از تو بایوس مادربورد نگاه کن ببین همین رو نشون میده یا نه ؟ !

D3vil_A
26-12-2008, 22:49
آره مطمئنم اولا این برنامه برای خوده مادربرده ! و بعدش خودم احساس میکنم وقتی دستمو جلوی فن های عقب کیس میزارم حرارت میزنه بیرون!

Montazeran.ir
16-01-2009, 13:28
برادر من
اتصالات روی مادربردت رو درست کن
کلا در سیستم رو هم باز بگذار...
فن اضافه هم نگذار این پاورت نمی کشه...
اتصال پاور روی مادر برد شل شده...
سفتش کن 75% درست میشه

milky way
16-01-2009, 17:29
خوب شما اور کردی فرکانس cpu رو بیار پایین دما هم میاد پایین.

D3vil_A
17-01-2009, 05:29
اور نکردم بابا در حالت عادی اون عکس اصلا با این سی پی یو نیست!
در حالت عادی تو ویندوز دماش 74 80 و تو بازی تا 76 78 میره!

enamoured1985f19
20-01-2009, 10:19
سلام.
من برنامه pc alert رو نصب کردم.هر وقت کامپیوتر رو روشن میکنم دمای cpu رو 225 نشون میده!
چرا؟آیا واقعیه؟

khark11
25-01-2009, 09:21
ببين دوست خوبم، يه سري نكارت هست كه بايد تك تك چكشون كني اولا كه شما نگفتين سي پي يو شما چيه، چون بعضي سي پي يوها ذاتا بيشتر داغ ميكنن، با اين وجود موارد زير رو بررسي كنيد:

1 - اول سي پي يو رو در بار مطمئن باش زيرش تميزه و اتصالش به بورد هم محكمه بعدش فقط يه كمي خمير بزن فقط يه كم! ، خمير زيادي خودش عامل داغ شدنه و بعد فن پردازنده رو كاملا غبار زدايي كن و بذار روش و مطمئن شو كه محكم سر جاش وصلش كردي، بعد اينكه قفل فن رو زدي نبايد اصلا تكون بخوره يعني كيپ شده باشه سر جاش اين تا اينجا

2 - فن كيست رو چك كن، اگه احساس ميكني كه هوايي كه بيرون ميده زيادي داغه بايد از يه فن پر قدرت تر استفاده كني، البته مواظب باشي كه پاورت كم نياره، در كل سعي كن اگه كيست بغلشم فن ميخوره يكي هم اونجا سوار كني

3 - جايي كه كيس رو گذاشتي هم مهمه، بايد پشتش فضاي كافي واسه تهويه باشه و دماي اتاق هم بالا نباشه اينا همه ميتونن عاملاش باشن
اينا رو تست كن بازم ميگم، ولي اطلاعات بيشتري نيازه
اگه ميشد مدل پردازنده رو دقيق ميگفتي خوب بود

khark11
25-01-2009, 09:58
ببين دوست خوبم، يه سري نكارت هست كه بايد تك تك چكشون كني اولا كه شما نگفتين سي پي يو شما چيه، چون بعضي سي پي يوها ذاتا بيشتر داغ ميكنن، با اين وجود موارد زير رو بررسي كنيد:

1 - اول سي پي يو رو در بار مطمئن باش زيرش تميزه و اتصالش به بورد هم محكمه بعدش فقط يه كمي خمير بزن فقط يه كم! ، خمير زيادي خودش عامل داغ شدنه و بعد فن پردازنده رو كاملا غبار زدايي كن و بذار روش و مطمئن شو كه محكم سر جاش وصلش كردي، بعد اينكه قفل فن رو زدي نبايد اصلا تكون بخوره يعني كيپ شده باشه سر جاش اين تا اينجا

2 - فن كيست رو چك كن، اگه احساس ميكني كه هوايي كه بيرون ميده زيادي داغه بايد از يه فن پر قدرت تر استفاده كني، البته مواظب باشي كه پاورت كم نياره، در كل سعي كن اگه كيست بغلشم فن ميخوره يكي هم اونجا سوار كني

3 - جايي كه كيس رو گذاشتي هم مهمه، بايد پشتش فضاي كافي واسه تهويه باشه و دماي اتاق هم بالا نباشه اينا همه ميتونن عاملاش باشن

khark11
25-01-2009, 10:13

D3vil_A
25-01-2009, 10:29
اقا مشکل حل شده
خیلی وقته !!!

nimada
28-01-2009, 18:56
اقا مشکل حل شده
خیلی وقته !!!

دوست عزیز کاش می گفتین مشکلتون چه طوری حل شده

soheildvb
24-02-2009, 22:45
اقا مشکل حل شده
خیلی وقته !!!

اقا سلام
حداقل می گفتی چطور مشکل رو حل کردی

Kianoosh
25-02-2009, 08:02
دمای بالا بسته به نوع پردازنده و خنک کننده و ....هزار دلیل داره خب!

ولتاژ بالا چه عادی چه اور!

خمیر و نحوه استفادش!

فن(ها) دور و سالم بودنشون و نحوه قرارگیری

دمای کیس و تهویه

و....