PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیستم مناسب برای فتوشاپ

s_r_asadiyan
24-12-2008, 23:38
با سلام
اساتید و دوستان عزیز لطفا به من کمک کنید تا مشخصات یک سیستم مناسب کار فتوشاپ مخصوصا برای طراحی بنر های بزرگ که وسط کار آدم رو نذاره و سیو نشده فتوشاپ رو ببنده و یا هر وقت می خوای سریع فایل رو فراخوانی کنه و سرعت رندرش هم خوب باشه به من معرفی کنید بودجه حدودا 700-600 برای کیس

huti_421
24-12-2008, 23:54
با یه سیستم در حد 300-400 تومن هم میتونید به راحتی با فتوشاپ کار کنید !!!

مشاوره برای خرید قطعات سخت افزاری :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نرم افزاز با گیم و بازی فرق می کنه که نیاز به گرافیک قوی و پردازش گر پر قدرت داره !!

شما در واقع با کم کم یه گرافیک 128 ، یه رم 1 گیگ ( ویندوز ویستا ) یه CPU 3.4 Dual Core و یا 2.2 Core 2 Duo و سایر لوازم جانبی میتونید سیستم خوبی داشته باشید !!!

باز هم راهنمائی تخصصی تر می خواید به بخشی که لینکشو گذاشتم مراجعه کنید !!!

s_r_asadiyan
25-12-2008, 00:15
با یه سیستم در حد 300-400 تومن هم میتونید به راحتی با فتوشاپ کار کنید !!!

مشاوره برای خرید قطعات سخت افزاری :

نرم افزاز با گیم و بازی فرق می کنه که نیاز به گرافیک قوی و پردازش گر پر قدرت داره !!

شما در واقع با کم کم یه گرافیک 128 ، یه رم 1 گیگ ( ویندوز ویستا ) یه cpu 3.4 dual core و یا 2.2 core 2 duo و سایر لوازم جانبی میتونید سیستم خوبی داشته باشید !!!

باز هم راهنمائی تخصصی تر می خواید به بخشی که لینکشو گذاشتم مراجعه کنید !!!
========================================
سلام
دوست خوبم
علت اینکه اینجا درخواست دادم اینه که می خوام دوستان فتو شاپ کار باتجربه و با توجه به نیاز های فتوشاپ مخصوصا نیاز من که طراحی برای بنر های بزرگ هست سیستمی رو معرفی کنن که اصلا کم نیاره
دوستان سخت افزار با نیاز های فتوشاپ اشنا نیستن

Libra
25-12-2008, 00:20
من برای طراحی از یه سیستم استفاده میکنم با این مشخصات CPU 2000 و Ram 512 و گرافیک OnBoard 64

گاهی اذیت میکنه اما من باهاش مشکل خاصی ندارم

کار گرافیک 2 بعدی سیستم بالایی نمیخواد کلا ، اونی که سیستم بالایی میخواد کار 3D هست

توضیح : من با فتوشاپ 7 کار میکنم که سبک ترین فتوشاپ هست ؛ ورژن های بالا تر ، سنگین تر هستن

s_r_asadiyan
25-12-2008, 00:28
من برای طراحی از یه سیستم استفاده میکنم با این مشخصات cpu 2000 و ram 512 و گرافیک onboard 64

گاهی اذیت میکنه اما من باهاش مشکل خاصی ندارم

کار گرافیک 2 بعدی سیستم بالایی نمیخواد کلا ، اونی که سیستم بالایی میخواد کار 3d هست

توضیح : من با فتوشاپ 7 کار میکنم که سبک ترین فتوشاپ هست ؛ ورژن های بالا تر ، سنگین تر هستن

================================================
من وقتی می خوام یک بنر 2در 3 رو طراحی کنم سیستم من دوبار سکته می زنه و اینقدر کند می شه که واقعا هیچ کاری نمی تونم بکنم چند وقت پیش یک سفارش برای جایی داشتم 3در 5 اصلا از این که بخوام بااین سیستم طراحی کنم وحشت دارم
مهم این که بتونه سریع داده ها رو پردازش کنه و نتیجه کار سریع تحویل بده وگرنه زجر اوره منتظر بشی بافر رندر فتوشاپ پر بشه اخرش ارور دیسک فول بده و.......
در ضمن من گه گاهی کار میکس رو هم انجام می دم می خوام سیستمی باشه که توی اون قسمت هم کم نیاره
در ضمن مشخصات سیستم من هم درست مثل شماست ولی فتوشاپ 9 نسخه me استفاده می کنم

Libra
25-12-2008, 00:33
بنر و فلکس با dpi 100 طراحی میشن دوست عزیز

s_r_asadiyan
25-12-2008, 00:42
بنر و فلکس با dpi 100 طراحی میشن دوست عزیز
=============================================
تازه شما خیلیمشتریات رو تحویل می گیری من 72 می گیرم جواب نمی ده

Benygh
25-12-2008, 00:53
بنر ها و اینطور سایزهای بالا در فتوشاپ زیاد جالب نیست کار باهاشون ...
کورل ...
میتونه کمک کنه !
البته کارهای طراجی و کشیدن در ps و بقیه در کورل ..

huti_421
25-12-2008, 12:42
خوب خوب خوب :دی

دوست عزیز Libra حرف شما کاملا صحیح هست و هر کس یه عقیده داره ، فرضا من از اون تیپ آدمائیم که تا ورژن جدید یه نرم افزار میاد ناخودآگاه دوست دارم که از اون ورژن استفاده کنم و ورژن قبلی رو حذف کنم

مثل الان که تا فتوشاپ CS4 ریلیز شد من نصبش کردم و حدود یکی دو ماه میشه که از CS4 استفاده می کنم !!!

با پی سی م که سیستم خوبی هست کم آورد :

CPU 3.4
Graphic 256 Up tp 512 Geforce 8400
Ram 1 Gig

سیستم عامل هم ویندوز ویستا سرویس پک یک آلتیمیت هست

بازم هم مقادیری زیاد تو محیط فتوشاپ CS4 کم میاره وای به حال پروژه های بزرگ !!!

ولی با CS3 به راحتی کار می کنم

ولی توی لپتاپم که سیستمش به شرح زیر هست هیچ کشلی با فتوشاپ CS4 ندارم :

CPU 2.4 Core 2 Duo
Graphic 256 8600
Ram 2 Gig

و سیستم عامل هم مشابه هست

مشکل از رم پی سی هست که باید عوض کنم که هنوز فرصت نشده !!!

با این تفاصیل شما با سیستم بالائی من راحت میتونید با CS3 کار کنید و حتی با سایز های بزرگ !!!

و در نهایت برای شروع کار با پروژه های بزرگ همونطور که بنیامین جان گفت اول باید حد اکثر طراحی رو تو محیط Corel Draw و Adobe Illustrator و یا Free Hand انجام بدید و بعد از اون کارتون رو به فتوشاپ ایمپرت کنید و افکت های لازم و تغییرات رو روش اعمال کنید !!!

در نهایت اگه منظور شما از جمع کردن سیستم فقط کار با فتوشاپ اِ که همین سیستم خیلی هم واسش زیاده ولی اگه منظورتون گیم و بازی هم هست که باید سراغ سیستم در حدود 800-900 تومن برید که باهاش یه سر به سیاره ی زحل هم میتونید بزنید !!!

s_r_asadiyan
25-12-2008, 14:12
خوب خوب خوب :دی

دوست عزیز Libra حرف شما کاملا صحیح هست و هر کس یه عقیده داره ، فرضا من از اون تیپ آدمائیم که تا ورژن جدید یه نرم افزار میاد ناخودآگاه دوست دارم که از اون ورژن استفاده کنم و ورژن قبلی رو حذف کنم

مثل الان که تا فتوشاپ CS4 ریلیز شد من نصبش کردم و حدود یکی دو ماه میشه که از CS4 استفاده می کنم !!!

با پی سی م که سیستم خوبی هست کم آورد :

CPU 3.4
Graphic 256 Up tp 512 Geforce 8400
Ram 1 Gig

سیستم عامل هم ویندوز ویستا سرویس پک یک آلتیمیت هست

بازم هم مقادیری زیاد تو محیط فتوشاپ CS4 کم میاره وای به حال پروژه های بزرگ !!!

ولی با CS3 به راحتی کار می کنم

ولی توی لپتاپم که سیستمش به شرح زیر هست هیچ کشلی با فتوشاپ CS4 ندارم :

CPU 2.4 Core 2 Duo
Graphic 256 8600
Ram 2 Gig

======================================
دوست خوبم پس با این توصیف شما رم مهمترین عامل در کار با فتوشاپ هست که 2 گیگ می تونه ایده ال برای هر ورژن این نرم افزار باشه

ایا cpu در این فرایند تاثیر گذار نیست ؟
مثلا من مد نظرم یک cpu دو یا 3 هسته ای بود intel 2Quad 6600
یا برای رم می خوام از patriot 2*1GB
تو کارای سنگین پاور هم تاثیر گذار هست یانه؟
GREEN MASTER 530 WATT
استفاده کنم
لطفا نظر بدهید

Libra
25-12-2008, 14:30
هومن جان شما سیستمت هم مثل خودت حرفه ایه

من کیسم رو خودم بستم و 90 هزار تومن در اومد برام (( کلا ))

و میدونم که سیستم بالا اگه بگیرم کشیده میشم بسمت بازی ، پس دورش خط میکشم که از کار و زندگی نیفتم

در کل شما کار درستی میکنی

======================================
دوست خوبم پس با این توصیف شما رم مهمترین عامل در کار با فتوشاپ هست که 2 گیگ می تونه ایده ال برای هر ورژن این نرم افزار باشه

ایا cpu در این فرایند تاثیر گذار نیست ؟
مثلا من مد نظرم یک cpu دو یا 3 هسته ای بود intel 2Quad 6600
یا برای رم می خوام از patriot 2*1GB
تو کارای سنگین پاور هم تاثیر گذار هست یانه؟

ببینید ، در کار های گرافیک که پردازش بالای تصویر میخواد ؛ رم بسیار بسیار مهم هست

CPU هم باید لحظه به لحظه کل عملیات رو پردازش کنه

پس این 2 تا خیلی مهم هستن

حالا کارت گرافیک اگه داشته باشیم ؛ درصد زیادی از بار رم و CPU رو خودش بدوش میکشه

اما برای ورژن های متوسط (( از نظر سنگین بودن برنامه )) دو بعدی ، کارت گرافیک زیاد ملاک نیست

متاسفانه فتوشاپ همیشه پوشه Temp رو هم پر میکنه و یک هارد معمولی نیاز هست (( البته پیش نیاز نیست ))

بقیه چیز ها مثل پاور اصلا مهم نیست

huti_421
25-12-2008, 15:56
خوب بازم سلام :دی

حلا ما شدیم حرفه ای ؟

نه والا بازی هم نمی کنم همش درگیر طراحی و وب گردی ( ولگردی ) هستم !!!

بله رم تاثیر به سزائی داره ...

شما میتونید برای خالی کردم Temp بعد از فشردن کلید های Ctrl + ALt + Del و رفتن به بخش Task Manager از منوی File بخش Run رو باز کرده و در بخش تکست باکس این عبارت رو تایپ . اینتر رو بزنید :

%temp%

بعد هر فایلی که تو پوشه ی تمپ باشه و رم رو اشغال کرده باشه رو حذف کنید !!!

بعله با یه سی پی یو دو هسته ای ( Dual Core ) و رم 2 گیگ به راحتی میتونید از CS4 استفاده کنید !!!

( اگرم 4 هسته ای باشه که دیگه میتونی به عنوان سفیه فضایم ازش استفاده کنی ) ( Core 2 Quad )

Have Fun

s_r_asadiyan
26-12-2008, 00:47
سلام
من شنیدم برای کارای گرافیکی از سی پی یوی imd استفاده بشه بهتر جواب می ده تا intel
نظر اساتید فتوشاپ چیه؟

mahsoft
26-12-2008, 01:12
سلام
من شنیدم برای کارای گرافیکی از سی پی یوی imd استفاده بشه بهتر جواب می ده تا intel
نظر اساتید فتوشاپ چیه؟

تا جایی که من اطلاع دارم سیستم های ای ام دی برای گرافیک و بازی بیشتر پیشنهاد میشه

veria
26-12-2008, 04:09
به نظر من از cpu خوب و رم بالا غافل نشو.
من تفاوت رم 2 و 4 رو به وضوح در سیستم خودم مشاهده کردم.

avecina.ir
26-12-2008, 08:12
سلامم
عزیزجان CPU بگیر E5200 اینتل قیمتش حول و حوش 80تومنه ولی براحتی اب خوردن اورکلاک میشه تا 4 GHz و اونوقت تازه میفهمی فوتوشاپ یعنی چی.مجبور نیستی تا 4GHz اورش کنی.تا 3.5 هم عالیه.حتمن باید اینکارو بکنی تا طعم کلاک بالا رو بچشی:8:سعی کن مادربوردی داشته باشی که اورکلاک راحتی داشته باشه مثل ایسوس های بالای 100 تومنی یا گیگا توی هر رنج قیمت حتی ارزون هاش.
رم هم حداقل 3 گیگ بنداز.ولی پیشنهاد بهتر من استفاده از یک پک 4 گیگ هستش یعنی دو تا دو گیگ با مشخصات یکسان تا Dual Channel شه و اونوقت توی فوتوشاپ میتونی دو برابر شدن پهنای باند رم رو به بهترین شکل حس کنی
حالا میریم سر هارد.ببین سعی کن هارد دور بالا و حتمن Sata2 استفاده کنی.لااقل نمونه های 7200RPM بگیر.چون روی سرعت فوتوشاپ توی کاری که میکنی تاثیر کاملن محسوسی داره
پاورت رو یک 450 وات رئآل هم باشه کافیه.

تا جایی که من اطلاع دارم سیستم های ای ام دی برای گرافیک و بازی بیشتر پیشنهاد میشه
این حرفه شما که هنوزم بین بعضی افراد کم اطلاع از لحاظ سخت افزار رواج داره مال اون دوره ای بود که اینتل داشت پنتیوم4 کم بازده و پرحرارت میزد.نه حالا که CPU میسازه دو تا AMD رو میذاره توی جیب ساعتی

به نظر من از cpu خوب و رم بالا غافل نشو.
من تفاوت رم 2 و 4 رو به وضوح در سیستم خودم مشاهده کردم.
تایید میشه

avecina.ir
26-12-2008, 08:28
ضممن اگه خواستی پول واسه کارت گرافیک بدی حداقل Club ati radeon hd 3650 512mb gddr3 بگیر که حدود 90 تومنه یا Club - ati radeon hd 4670 - 512mb gddr3 حدود120چوق.ولی اگه نخواستی پول گرافیک بدی در این مورد خاص شما یک مادربورد g31 گیگا با گرافیک آنبوردش هم مناسب و خوبه

avecina.ir
26-12-2008, 08:33
شما در واقع با کم کم یه گرافیک 128 ، یه رم 1 گیگ ( ویندوز ویستا ) یه CPU 3.4 Dual Core و یا 2.2 Core 2 Duo و سایر لوازم جانبی میتونید سیستم خوبی داشته باشید !!!

مناسب نیست
CPU 3.4 Dual Core کلن آشغال و رده خارج هستش.اینتل از طراحی هیچ CPUیی اندازه ی این شکست نخورد.حکومت Netburst سالهاست سرنگون شده دوست جان
رم یک گیگ؟؟؟؟!!!!!:31::31:

Have fun too:46:

Professor Massoud
26-12-2008, 08:46
سلام به همه .

بدون مانیتور باشه دیگه ؟ :

cpu : intel Q9400-2666MHZ-6MB L2 CACHE=285
m.b:asus P5QL PRO:105
RAM:PATRIOT 4GIG 2x2 GIG 800=45
POWER:GREEN 535W=50
VGA:HIS HD4830 -512=170
HDD: WESTERN DIGITALL 250GIG=45

CPU بگیر E5200 اینتل قیمتش حول و حوش 80تومنه ولی براحتی اب خوردن اورکلاک میشه تا 4 GHz

عجب !!! از کی تا حالا E5200 تا 4 گیگاهرتز اورکلاک میشه ؟!!! این سی پی یو با فن جدا که گرون هم هست ، تا 3.8 گیگا هرتز پایداره و در ضمن 2 هسته ایه .

رم یک گیگ
خیلی کمه استاد !

avecina.ir
26-12-2008, 08:51
نظر پرفسور تایید میشه.سیستمی که من گفتم واست برای نهایتن 300-400 هستش.اینی که ایشون گفتن واسه 700 هستش
البته رم رو کم گفت.باید 4 گیگ دوال بگیری.حتی اگه توی xp چهارگیگ رو نشناسه مهم نیستش.بگیر

Professor Massoud
26-12-2008, 09:12

خیر . بنچمارک پایین رو ببینید . هر کدوم کمتره بهتره :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تو بازی هم AMD زیاد خوب نبوده . تو این یکی هر کدوم بیشتره بهتره :

البته رم رو کم گفت.باید 4 گیگ دوال بگیری.حتی اگه توی xp چهارگیگ رو نشناسه مهم نیستش.بگیر

منم 4 گیگ دوال گفتم دیگه ؟!

avecina.ir
26-12-2008, 10:47
عجب !!! از کی تا حالا E5200 تا 4 گیگاهرتز اورکلاک میشه ؟!!! این سی پی یو با فن جدا که گرون هم هست ، تا 3.8 گیگا هرتز پایداره و در ضمن 2 هسته ایه .

سلامم اینا رو بعدن نوشتی ندیدم!!
بععععله میدونم دو هسته ایه از سری Dual Coreهم هستش:13:
بحثم روی استیبل نیستش ولی میخوای بگی 4GHz زیاده واسه 5200 ؟طرف تا بالای 6GHz بردش عزیزجان
کلن سری پنرین قابلیت اورکلاک فوق العاده بالایی دارن.پس Validate هایی که من دیدم ره ندیدی:27:
واسه شروع عکسهای زیر رو ببین تا به قدرت wolfdale ایمان بیاری!
طبیعیه به main و رم و اورکلاکر هم مربوطه دیگه.

Professor Massoud
26-12-2008, 11:05
بحثم روی استیبل نیستش ولی میخوای بگی 4ghz زیاده واسه 5200 ؟پس لینک validate زیر که 4.6ghz هستش ره ببین

منظورم رو خوب متوجه نشدی. من میگم تا 3.8 پایداره یعنی از این به بعد ناپایداری داره و هر لحظه ممکنه مشکل پیش بیاد . بعد مگه ما میخوایم مسابقه اورکلاک بذاریم ؟! بحث سر اورکلاک خونگی هست نه مسابقات اورکلاک .

در ضمن همونطور که گفتم اورکلاکهای اینچنینی ، نیاز به فن پرقدرتی داره که حد اقل 50 تومن آب میخوره . آیا بهتر نیست این 50 تومن رو بذاریم و e7300 یا e8200 بخریم و کارایی بالاتر رو احساس کنیم ؟ اورکلاک کردن هر چقدر بی ضرر هم باشه بالا خره عمر قطعات رو پایین میاره و همچنین مصرف سیستم رو افزایش میده.

4039
26-12-2008, 11:13
سلامم اینا رو بعدن نوشتی ندیدم!!
بععععله میدونم دو هسته ایه از سری Dual Coreهم هستش:13:
بحثم روی استیبل نیستش ولی میخوای بگی 4GHz زیاده واسه 5200 ؟طرف تا بالای 6GHz بردش عزیزجان
کلن سری پنرین قابلیت اورکلاک فوق العاده بالایی دارن.پس Validate هایی که من دیدم ره ندیدی:27:
واسه شروع عکسهای زیر رو ببین تا به قدرت wolfdale ایمان بیاری!
طبیعیه به main و رم و اورکلاکر هم مربوطه دیگه.

نظرrofessor Massoud]کاملا تایید میشه .فقط بجهت اینکه ایشون زیاد اهل بازی نیست میتونه گرافیک پایین تری انتخاب کنه(این دیگه سلیقه خودشونه).
بله امکان داره اما شما میدونی سیستم کولینگ اینا چیه ؟بله این پردازنده بیش از 6 گیگا هرتز هم اور شده (آخرین رکورد مال یک چینیه که تا 6100 اور کرده).
معمولا برای کولینگ سیستم اکثرا از نیتروژن مایع استفاده میکنن .اما این امکان برای همه وجود داره؟هزینه ها شو در نظر گرفتین؟

avecina.ir
26-12-2008, 13:25
نظرrofessor massoud]کاملا تایید میشه .فقط بجهت اینکه ایشون زیاد اهل بازی نیست میتونه گرافیک پایین تری انتخاب کنه(این دیگه سلیقه خودشونه).
بله امکان داره اما شما میدونی سیستم کولینگ اینا چیه ؟بله این پردازنده بیش از 6 گیگا هرتز هم اور شده (آخرین رکورد مال یک چینیه که تا 6100 اور کرده).
معمولا برای کولینگ سیستم اکثرا از نیتروژن مایع استفاده میکنن .اما این امکان برای همه وجود داره؟هزینه ها شو در نظر گرفتین؟
آقا لطفن بحث رو از مسیرش خارج نکنین:19:
ایشون گفتن مگه 5200 تا 4 گیگاهرتز اور میشه؟
منم مدرک آوردم بله میشه.کاربر خونگی با فن باکس تا 4 گیگاهرتز اورکلاک کرده و برای مسابقات هم تا ...
خودم میدونم کولینگ اونا چجوریه عزیزجان.بحث سر کارایی بالای این پردازنده ی ارزون قیمت بود...
اورکلاک تاپیک خاص خودش رو داره... صحبت اضافه هم توی پروفایل من!
بحث تمام...

Kianoosh
26-12-2008, 15:26
هومن جان شما سیستمت هم مثل خودت حرفه ایه

من کیسم رو خودم بستم و 90 هزار تومن در اومد برام (( کلا ))

و میدونم که سیستم بالا اگه بگیرم کشیده میشم بسمت بازی ، پس دورش خط میکشم که از کار و زندگی نیفتم

در کل شما کار درستی میکنی

ببینید ، در کار های گرافیک که پردازش بالای تصویر میخواد ؛ رم بسیار بسیار مهم هست

cpu هم باید لحظه به لحظه کل عملیات رو پردازش کنه

پس این 2 تا خیلی مهم هستن

حالا کارت گرافیک اگه داشته باشیم ؛ درصد زیادی از بار رم و cpu رو خودش بدوش میکشه

اما برای ورژن های متوسط (( از نظر سنگین بودن برنامه )) دو بعدی ، کارت گرافیک زیاد ملاک نیست

متاسفانه فتوشاپ همیشه پوشه temp رو هم پر میکنه و یک هارد معمولی نیاز هست (( البته پیش نیاز نیست ))

بقیه چیز ها مثل پاور اصلا مهم نیست

سلام به همه

اون قسمت قرمز کاملا اشتباهه!دوست من پاور منبع تغذیه تمام قطعاتی هست که نام بردی و باید توان مفیدی حداقل برابر حداکثر توان سیستم شما داشته باشه.خیلی ها از جمله خودم حداقل 10% بیشتر رو در نظر میگیرن چون وقتی یه پاور با توان مفید 90 درصدی مدت 1 سال کار می کنه کاهش بسیار محسوسی در راندمان داره و احتمال زیاد به قطعات آسیب میزنه و نمیشه از همه قدرتشون استفاده کرد!این حالت در فشار بالا و اورکلاک و پردازشهای سنگین بیشتر خودشو نشون میده که نتیجش میشه نابودی قطعاتت!و اگه مانیتورینگ قوی داشته باید و بعد از چند ریستارت مشکوک و ....متوجه بشید پاور رو عوض می کنید که بیشتر از این عمر مفید قطعات رو کاهش ندن!

سلام به همه .

بدون مانیتور باشه دیگه ؟ :

Cpu : Intel q9400-2666mhz-6mb l2 cache=285
m.b:asus p5ql pro:105
ram:patriot 4gig 2x2 gig 800=45
power:green 535w=50
vga:his hd4830 -512=170
hdd: Western digitall 250gig=45

عجب !!! از کی تا حالا e5200 تا 4 گیگاهرتز اورکلاک میشه ؟!!! این سی پی یو با فن جدا که گرون هم هست ، تا 3.8 گیگا هرتز پایداره و در ضمن 2 هسته ایه .

خیلی کمه استاد !

این سیستم بسیار قوی هست!متناسب بودجه هست!؟

نظر پرفسور تایید میشه.سیستمی که من گفتم واست برای نهایتن 300-400 هستش.اینی که ایشون گفتن واسه 700 هستش

منظورم رو خوب متوجه نشدی. من میگم تا 3.8 پایداره یعنی از این به بعد ناپایداری داره و هر لحظه ممکنه مشکل پیش بیاد . بعد مگه ما میخوایم مسابقه اورکلاک بذاریم ؟! بحث سر اورکلاک خونگی هست نه مسابقات اورکلاک .

در ضمن همونطور که گفتم اورکلاکهای اینچنینی ، نیاز به فن پرقدرتی داره که حد اقل 50 تومن آب میخوره . آیا بهتر نیست این 50 تومن رو بذاریم و e7300 یا e8200 بخریم و کارایی بالاتر رو احساس کنیم ؟ اورکلاک کردن هر چقدر بی ضرر هم باشه بالا خره عمر قطعات رو پایین میاره و همچنین مصرف سیستم رو افزایش میده.

منم مدرک آوردم بله میشه.کاربر خونگی با فن باکس تا 4 گیگاهرتز اورکلاک کرده و برای مسابقات هم تا ...
خودم میدونم کولینگ اونا چجوریه عزیزجان.بحث سر کارایی بالای این پردازنده ی ارزون قیمت بود...
بحث تمام...

e5200 بالاتر از اینها اور میشه ولی!ولی اصلا اینکار خودش یه رزومه اورکلاک حرفه ای+خنک کننده پردازنده قوی حداقل تاور 120 که 50 تومنه+مادربرد با قابلیت اوربالا و مصرف بهینه+یه پاور قوی!+ریسک پذیری!چون در واقع 4.1-3.9 آخرین فرکانس پایدار این مدل برای کاربر خانگی و استفاده مفید هست!
حالا برخی با 5.6 یا بالاتر هم یه رکورد چند ثانیه ای زدن!که اصلا ملاک نیست!در ضمن این طوری قطعه شما یک سال و نیم دووم بیاره هنر کرده!ولی برخی اورکلاکر های حرفه ای!!می تونن به فرکانس های بالاتر در شرایط نسبتا پایدار هم برسن که اصلا پیشنهاد نم یکنم امتحان کنید!:46:چون پردازنده و رم با هم به کربلا خواهند رفت!:31:

بله بحث تمام!

.......
من چیز خاصی از کار تخصصی با فوتو شاپ نمی دونم ولی در اولویت پردازنده هست که یه دو هسته ای مثل 7300 کاملا جوابگو هست برای پردازش اینها و البته که ورژن جدید cs4 برای چهار هسته ا یهم بهینه شده و تفاوت رو اونجا حس م یکنید!
بعد مقدار رم هست!2 و 3 گیگ( 3 گیگ به شرط آپدیت بایوس مادربرد و کاملا یک مدل بودن رم ها)
برای این کار می تونه کافی باشه ولی در ویندوز 64 بیتی (که دردسر های خاص خودش رو هم داره!) می تونید از 4 گیگ استفاده کنید که عالیه!فرکانسش هم 1066 می تونه باشه با اور پذیری تا 1200 و یا 800 تا 1066

کارت گرافیک هم تاثیر بسزایی داره و برای این کاربرد از انویدیا سری 8600 و از ای تی آی 4650 و 4670 برای این کار جوابگو هستند بیشتر از اینها برای بازی هست بیشتر !

:11:

s_r_asadiyan
26-12-2008, 16:39
با سلام
با صحبت های دوستان این سیتم رو انتخاب کردم لطفا اساتید نظر بدن
[LEFT] MOTHER .BOARD: ASUS –P5QL-PRO
CPU: e5200
VGA: ATI-4670 (HIS)
RAM: PATRIOT 2*1 GB (bus 800)
hard.Drive: western 500GB
SEAGATE 500 GB یا SAMSUNG (F1) 500GB
OR COOLER MASTER [/LEFT
POWER : 530 WATT (GREEN

avecina.ir
26-12-2008, 17:24
با سلام

MOTHER .BOARD: ASUS –P5QL-PRO
VGA: ATI-4670 (HIS)
RAM: PATRIOT 2*1 GB (bus 800)
hard.Drive: western 500GB

SEAGATE 500 GB یا SAMSUNG (F1) 500GB POWER : 530 WATT (GREEN یا COOLER MASTER

هارد رو این بگیری بهتره
Seagate-SATA2 - 500 GB + / 32mb buffer
68 تومن.هم بافرش بالاست هم عمل Read و Write داده ها رو با سرعت بالا براتون انجام میده.چیزی که متوجه شدم با نوع کاری که میکنین بهش نیاز دارین
رم کمه دوست عزیز.به 4GB برسون.حتی اگه سیستم عامل ظاهرن شناسایی نکنه سخت افزار سیستم ازش استفاده میکنن.Dual Channel بسیار بهتره که باشه.
بقیه خوبه.هرچند تمایل من بیشتر به مین گیگا هست تا ایسوس.چون با بحثی که توی یکی از تاپیکا داشتیم مین زیر 100 تومن از ایسوس قابلیت اورکلاک قابل تعریفی نداره(نظرآقای Stream).ولی من گیگای قرن بوق روی یک سیستم اداری رو دارم که به آسونی اب خوردن اورکلاک رم و CPU رو انجام میدم باهاش

s_r_asadiyan
26-12-2008, 17:52
هارد رو این بگیری بهتره
Seagate-SATA2 - 500 GB + / 32mb buffer
68 تومن.هم بافرش بالاست هم عمل Read و Write داده ها رو با سرعت بالا براتون انجام میده.چیزی که متوجه شدم با نوع کاری که میکنین بهش نیاز دارین
رم کمه دوست عزیز.به 4GB برسون.حتی اگه سیستم عامل ظاهرن شناسایی نکنه سخت افزار سیستم ازش استفاده میکنن. بسیار بهتره که باشه.

=================================
سلام
دوست خوبم یکی از مسائلی که از هارد برام مهم این که کمتر سر وصدا داشته باشه
فعلا با دوگیگ فکر کنم کارم راه بیفته بعدا که خواستم سی پی یو رو اور اورکلاک کنم یک رم 2 گیگ به صورت Dual Channel هم اضافه می کنم مشکلی که نداره؟
شما چه مدلی از گیگا رو پیشنهاد می کنید ؟

Professor Massoud
26-12-2008, 17:53

چرا اینطور شد ؟! حداقل یه q6600 با قیمت 185 تومن سی پی یو بردار . همین !

Kianoosh
26-12-2008, 17:59
با سلام
[left] mother .board: Asus –p5ql-pro
cpu: E5200
vga: Ati-4670 (his)
ram: Patriot 2*1 gb (bus 800)
hard.drive: Western 500gb
seagate 500 gb یا samsung (f1) 500gb
or cooler master [/left
power : 530 watt (green

هارد رو همون طوری که دوستمون گفت سیگت و رم هم بعدا اضافه کنید
پردازنده های بهتری هم برای شما بودن ها!e7300-e8400-q6600-q8200

گرافیک خوبه و پاور رو 535a بخر!

s_r_asadiyan
26-12-2008, 18:00
از اون دوستانی که دستی تو قیمتا دارن می خوام تقاضا کنم لیست بالا رو اگه امکان داره ریز قیمت گذاری کنن (قیمت تهران)
اگه کسی پیدا بشه و لیست قیمت مشهد رو بده خیلی ممنون میشم
ظاهرا قیمت قطعات در تهران خیلی کمتر از مشهد است ، به نظر شما این تفاوت قیمت ارزش این رو داره (یعنی اونقدر هست )که من از تهران خرید کنم (کسی برام تی پاکس کنه)
اگه از تهران خرید کنم قضییه گارانتی قطعات چی می شه؟ مشهد و شهرستانها جوابگو هستن یا نه؟
در ضمن نمایشگاه بین الملی مشهد از 23 دی مخصوص رایانه هست ایا قیمت نمایشگاه با بازار تفاوت داره و ارزش صبرکردن رو داره؟
خیلی خیلی خیلی ممنون دوستان خوبم

Professor Massoud
26-12-2008, 18:06
Asus –p5ql-pro=105
Q6600=185
vga: Ati-4670 (his)=100
ram: Patriot 2*1 gb (bus 800)=21
hard.drive: Western 500gb=65
power : 530 watt (green=50

اگه تو مشهد گرونه برو تهران بخر .

s_r_asadiyan
26-12-2008, 18:08
هارد رو همون طوری که دوستمون گفت سیگت و رم هم بعدا اضافه کنید
پردازنده های بهتری هم برای شما بودن ها!e7300-e8400-q6600-q8200

گرافیک خوبه و پاور رو 535a بخر!
==========================================
دوست عزیزم
اکثر دوستانی که با فتوشاپ کار حرفه ای می کنن با سی پی یو دو هسته ای مشکلی ندارن و با توجه به بحث امتیاز اور کلاک e5200 و اختلاف قیمتی که با مدلایی که فرمودید به نظر شما این مدل ای 5200 جوابگوی من نیست
البته ورژن فتوشاپم 9 هست و هنوز سراغ cs 4 نرفتم
مشخصات پاور رو دقیق تر می فرمایید ؟
در ضمن مادربرد گیگا که قابلییت اور کلاک سی پی یو داشته باشه در حدود 100تا 120 چی پیشنهاد می کنید

Professor Massoud
26-12-2008, 18:20
با توجه به بحث امتیاز اور کلاک e5200 و اختلاف قیمتی که با مدلایی که فرمودید به نظر شما این مدل ای 5200 جوابگوی من نیست

جوابگو هست ولی آیا شما میخوای همیشه با همین ورژن فتوشاپ کار کنید ؟ اگه به فکر آینده باشید q6600 انتخاب مناسبیه.

مشخصات پاور رو دقیق تر می فرمایید ؟
gp535a هست دیگه . پاور گرین 535 وات اکتیو.

در ضمن مادربرد گیگا که قابلییت اور کلاک سی پی یو داشته باشه در حدود 100تا 120 چی پیشنهاد می کنید

هیچی !!! مادربردهای گیگا گرون هستن و ارزش خریدشون پایینه . در حالی که مادربرد های asus با امکانان زیاد قیمت پایینتری دارن.

Kianoosh
26-12-2008, 18:32
خیر جوابگو هست!گفتم اگه میشه 7300 یا یه چهار هسته ای بخرید!در ضمن این اورکلالکش هیچ فرقی با بقیه نداره!7300 هم تا 4 اور میشه!چون خوش قیمت هست منم موافقم همون رو بخرید.

مثلا یه چهار هسته ای مثل 6600 خیلی بهتره و کاملا آینده نگری هست!مخصوصا برای ورژن های جدید این نرم افزار ها

535Watt Continous Power
Dual +12V Rails with 38A
ATX 12V Ver2.3

10 تومن بیشتر P5Q خیلی خوبه برای اورکلاک هم مناسبه

P5Q

The Balance of efficiency and power saving!
Intel LGA775 Platform
Intel® P45 chipset
ASUS 8-phase Power Design
Dual-channel DDR2 1200/1066/800/667 MHz
100% High-quality Japan-made Conductive Polymer Capacitors! (5000hrs VRM, over 5 years operation lifespan)
ASUS EPU-6 Engine
ASUS Express Gate
ASUS Drive Xpert
VRD11.1 CPU support (backward support VRD10.X CPU)

P5QL-E هم حدود 115 هست!

'گیگا هم خیلی مناسبه ولی چون گرونه تو این رنج p43 می تونی بخری.

GIGABYTE - EP43-DS3L
Intel P43 chipset-LGA775-Dual Channel DDR2 1200MHZ - PCI Express-SOUND 7.1 Channels + Gigabit LAN+ 4xSATA 2 / Supports 45nm

خوبه و باید حدود 130 باشه ولی از نظر من ارزش خرید نداره!

veria
26-12-2008, 19:11
من هم P5Q رو پیشنهاد میکنم. خودم الان دارم و کاملا راضی هستم.
مشخصات سیستم من:
Mainboard Asus P5Q
CPU Intel Core2Duo E6550 2.33Ghz 4MB Cache FSB 1333
RAM 2*2= 4GB DDR2 OCZ Gold Edition
VGA Geforce 8600GTS 512MB DDR3
HDD Maxtor SATAII 1000GB

4039
26-12-2008, 21:11
نظرrofessor massoud]کاملا تایید میشه .فقط بجهت اینکه ایشون زیاد اهل بازی نیست میتونه گرافیک پایین تری انتخاب کنه(این دیگه سلیقه خودشونه).

بحث تمام...

آقا من به هیچ وقت قصد ناراحت کردن شمارو نداشتم .فکر میکنم یک مقدار لحن صحبتم خوب نبود .اگه ناراحت شدین همینجا من ازشما معذرت میخام.در مورد ارزندگی(پرفورمنس/پرایس) این پردازنده هم حق با شماست (بجز کش کمتر چیزی کمتر از 7300 نداره.در عوض کمی بهتر اور میشه(12.5x multiplier) و قیمتش 30 درصد کمتر از 7300 اینتله).
اتفاقا من تصمیم دارم برای خودم یک سیستم با همین پردازنده ببندم و چند هفتس که دارم بردهای مناسبشو بررسی میکنم .البته اگه بودجه بیشتری داشتم 4 هسته ای میبستم .اما چاره ای ندارم بضاعتم بیشتر نیست.
به نظر من این دوستمون هم با توجه به بودجه ای که داره یا همین پردازنده رو بگیره یا اینکه بره سراغ آیتمهای 4 هسته ای (آینده نگری).
از راهنماییها و مطالب آموزنده دوستان هم به شخصه از قدیم تا الان خیلی استفاده کردم و جا داره همینجا به تمامشون یک خسته نباشید جانانه بگم.

Professor Massoud
26-12-2008, 21:48
بجز کش کمتر چیزی کمتر از 7300 نداره.
e5200 فرکانس و کاراییش هم پایینتره .

s_r_asadiyan
26-12-2008, 22:02

================================================== ======
هر طور که حساب می کنم می بینم توی کار فتوشاپ بیشتر از 4 هسته نیازی نمی شه و با توجه به بحث اورکلاک قدرت مگه تا 3.6 نمی رسه دوست عزیز ؟
پس تقریبا تا 2سال اینده جواب کار من رو می ده و از اون طرف اختلاف قیمت هم خیلی زیاده
چون نهایتا من از قدرت 4 هسته 7300 استفاده خواهم کرد که با اورکلاک تا 3.6 رو می تونم داشته باشم
.........

Professor Massoud
26-12-2008, 22:06
ک قدرت مگه تا 3.6 نمی رسه دوست عزیز ؟

منظورت e7300 هست ؟ بله .

چون نهایتا من از قدرت 4 هسته 7370 استفاده خواهم کرد که با اورکلاک تا 3.6 رو می تونم داشته باشم

7370 چیه ؟ منظورتون رو متوجه نشدم ؟! 7300 رو مد نظر داشتید ؟

4039
26-12-2008, 22:06
فکر میکنم این مساله که اشاره فرمودین براحتی با اور جبران بشه و نمیشه اینو مزیت قابل ذکری قلمداد کرد.راستی الان داره سریال یوسف پیامبر پخش میشه شما تماشا نمیکنین؟

Kianoosh
26-12-2008, 22:07
================================================== ======
هر طور که حساب می کنم می بینم توی کار فتوشاپ بیشتر از 4 هسته نیازی نمی شه و با توجه به بحث اورکلاک قدرت مگه تا 3.6 نمی رسه دوست عزیز ؟
پس تقریبا تا 2سال اینده جواب کار من رو می ده و از اون طرف اختلاف قیمت هم خیلی زیاده
چون نهایتا من از قدرت 4 هسته 7370 استفاده خواهم کرد که با اورکلاک تا 3.6 رو می تونم داشته باشم
.........

???

:13:

Kianoosh
26-12-2008, 22:14
در حال عادی 7300 راحت 5200 رو کنار می زنه!اما 5200 رو با سیستم خنک کننده قوی میشه خیلی خوب اورکلاک کرد و نسبت 7300 بعد از اورکلاک افزایش پرفرمنسش نسبتا بیشتره!مثلا با فن خودش تا حدود 3.4-3.5 اور میشه!!!
ولی در کل 7300 انتخاب بهتریه!

s_r_asadiyan
27-12-2008, 12:31
منظورت e7300 هست ؟ بله .

7370 چیه ؟ منظورتون رو متوجه نشدم ؟! 7300 رو مد نظر داشتید ؟
===================================
اشتباه کاملا لپی بود 7300 منظورمه

Professor Massoud
27-12-2008, 16:38
اشتباه کاملا لپی بود 7300 منظورمه

خب . بله . منم E7300 رو پیشنهاد میکنم . این بنچها رو ببینید :

avecina.ir
27-12-2008, 18:52
از اون دوستانی که دستی تو قیمتا دارن می خوام تقاضا کنم لیست بالا رو اگه امکان داره ریز قیمت گذاری کنن (قیمت تهران)
اگه کسی پیدا بشه و لیست قیمت مشهد رو بده خیلی ممنون میشم
ظاهرا قیمت قطعات در تهران خیلی کمتر از مشهد است ، به نظر شما این تفاوت قیمت ارزش این رو داره (یعنی اونقدر هست )که من از تهران خرید کنم (کسی برام تی پاکس کنه)
اگه از تهران خرید کنم قضییه گارانتی قطعات چی می شه؟ مشهد و شهرستانها جوابگو هستن یا نه؟
در ضمن نمایشگاه بین الملی مشهد از 23 دی مخصوص رایانه هست ایا قیمت نمایشگاه با بازار تفاوت داره و ارزش صبرکردن رو داره؟
خیلی خیلی خیلی ممنون دوستان خوبم
ببین دوست جان قیمت E5200 توی تهرون هست 85 مشهد 89
ولی E7300 توی تهرون 123 توی مشهد باید باشه حدود 140 تومن
از اینجا میتونی خودت چک کنی
تهرون
rayansaba.com/index.php?categoryID=85
مشهد
rayaneh.com/cat-134.aspx
تفاوت قیمت E5200 کمتره.پس بصرفه تره.تا 3.5 راحت اورش کن براحتی E7300 رو میگیره
ضمنن به ریسکش نمیصرفه بیایی از تهرون همه ی قطعاتت رو بگیری چون گارانتی رو چکار میکنی؟حالا CPU تنها رو اگه بخوای از تهرون بگیری شاید بصرفه چون خیلی کمتر از بقیه ی قطعات خرابی داره
یکی از دوستان توی این تاپیک
ببین E2180 رو با مین گیگا بکجا رسونده.شما با 5200 بمراتب خیلی از اون بهتر هم میتونی بری.البته من با گیگا رو پیشنهاد میکنم هر چند گرون تره و هر چند بعضی! میگن نمیصرفه

Professor Massoud
27-12-2008, 19:33
rayaneh.com/cat-134.aspx
مگه هر چی این سایتها مینویسن درسته ؟! این سایت دومی چه ربطی به مشهد داره ؟! اینا قمتهاشون رو سال به سال آپدیت میکنند !

avecina.ir
27-12-2008, 20:49
مگه هر چی این سایتها مینویسن درسته ؟! این سایت دومی چه ربطی به مشهد داره ؟! اینا قمتهاشون رو سال به سال آپدیت میکنند !
عزیزجان این سایت در اصل مال شرکت سبز رایانه هستش و مرتضی بنایی مسوول شعبه ی احمدآباد مشهد ادارش میکنه که مستقیمن باهاش بارها معامله کردم و میشناسمش.این حرفت که سال بسال آپدیت میکنه هم طبق معمول من درآوردی بود... هر چند بعضی بخشهاش دیر آپدیت میشه و خودم هم بهش تذکر دادم ولی حداقل بخش cpu قیمتهاش خیلی زودتر آپدیت میشه.
اگه حمل بر تبلیغ تلقی نشه:
تلفن و آدرس این شرکت داخل سایتش هست و این دوستمون خواست میتونه قیمت روز رو تماس بگیرن و کسب اطلاع کنن یا بگن پیک واسشون برسونه!
لطفن در زمینه ای که اطلاعات ندارین اظهار نظر نکنین:13:جالبه یکی هم زود تشکر زده واسش!!!!:16:

Kianoosh
27-12-2008, 22:07
دوست عزیز
قیمتهای هر دو کاملا پرت هستش!!!!!

شما یه سر به قسمت گرافیک و مادربردش بزنید!!!
پردازنده هم همینطور!!!حالا شما که مسئول و ..رو معرفی کردی (و تبلیغ هم نشد!)ولی مثلا یه پردازنده ای که بچه های همین فروم 75 خریدن 90 قیمت زده!یا گرافیکی که 100 خریدن 120!!!!
البته کمی طبیعی هست که قیمت های مشهد بیشتر باشه ولی مال تهران نه!!!

قضیه آپدیت کردن نیست!قیمتهاش متناسب نیست!!!شما که معامله می کنی و خوب میشناسیش خوب میدونی که با این قیمتها باهات حساب نمی کنه!!!!!پس ....!!!!

برای یوزر اصلا خرید قطعات اینترنتی توصیه نمیشه !آدم برای مشخصات و ....و قیمت حدودی یه سر می زنه به سایت ولی برای خرید نه!!البته نظر شما هم محترمه و بهتره آدم یه چیزی ننویسه که بعدا مجبور بشه ویرایشش کنه!

موفق باشی

avecina.ir
27-12-2008, 22:21
برای یوزر اصلا خرید قطعات اینترنتی توصیه نمیشه !آدم برای مشخصات و ....و قیمت حدودی یه سر می زنه به سایت ولی برای خرید نه!!

عزیزجان بحث سر میزان تفاوت قیمت بود حالا ایشون دلشون خواست با فروشنده های معتبر هر دو شهر تماس میگرن و نرخ روز رو میگیرن.دیگه بحث نداره

البته نظر شما هم محترمه و بهتره آدم یه چیزی ننویسه که بعدا مجبور بشه ویرایشش کنه!
ویرایش از برای اضافه کردن خطهای 3و4و5 ام بود.البته فکر نکنم به شما هم مربوط باشه که بجای راهنمایی کردن درست این دوستمون داری کنایه میزنی:13:

Professor Massoud
27-12-2008, 22:23
این حرفت که سال بسال آپدیت میکنه هم طبق معمول من درآوردی بود.
لطفا مراعات کنید ... من اگه میگم سال به سال منظورم اینه که دیر آپدیت میشه .

لطفن در زمینه ای که اطلاعات ندارین اظهار نظر نکنین
خیلی ممنون ! ترجیح میدم بحث نکنم ! توهین هم حدی داره ! :18:

از مدیر بخش تقاضا میکنم رسیدگی کنند ...

4039
27-12-2008, 23:06
arbabe.sayeha عزیز چرا برای یوزر خرید قطعات اینترنتی توصیه نمیشه ؟من تصمیم دارم یک سیستم ببندم میخاستم بعضی از قطعاتشو سفارش اینترنتی بدم.این فرمایش شما بخاطر احتمال ضربه خوردن قطعاته یا مساله ای دیگه ای هست؟
قیمت بعضی قطعات اینجا(مشهد) خوبه مثل e7300 که باکسش یکماه پیش 127 تومن بود الان باید ارزونتر باشه .اما بعضی قطعات گرونتره و نمیصرفه از اینجا خریداری بشه .
علت اینکه توصیه فرمودین قطعات از طریق سایتهای اینترنتی تهیه نشه چیه؟
متشکرم

Stream
27-12-2008, 23:27
تاپیک تا بررسی بعدی قفل میشه ./